Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) SP4C3 válasza jeni (#33350) üzenetére


SP4C3
veterán

Dede, pontosan. Mivel ha be van kapcsolva a fastboot, akkor nagyon nehezen lehet belépni a biosba.

2 dolgot tehetsz.

Felteszed a szutyok programot amit aztán törölhetsz is, amivel ki tudod kapcsolni a fastboot-ot.

Kiveszed a bios battery-t azaz reseteled a bios-t. :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33352) jeni válasza SP4C3 (#33351) üzenetére


jeni
félisten

emiatt töröltem.

Win 10 alatt nem csinál semmit.

Az alaplapi elem kivétele ez miben segít? Ha jól tudom csak a BIOS beállításokat rögzíti. Win 10 alatt nincs befolyása,ettől független.

Mintha a hátlapon lenne nekem BIOS gombom sose nyomtam még meg. :U

[ Szerkesztve ]

(#33353) SP4C3 válasza jeni (#33352) üzenetére


SP4C3
veterán

Jóltetted.

Na steb by step:

1.) Kikapcsolod a gépet.
2.) Kihúzod a tápkábelt a tápból.
3.) Leveszed a gép oldalát.
4.) 3 másodpercig benyomva tartod a power gombot (mintha bekapcsolnád, ez arra kell, hogy a maradék fesz is kimenyjen a tápból).
5. Kiveszed a bios battery-t, és elszámolsz 10-ig.
6.) Visszateszed a bios elemet.
7.) Visszateszed a gépház oldalát.
8.) Visszadugod a power cable-t.
9.) Bekapcsolod a gépet.
10.) Lehetséges, hogy error-t fog jelezni.
10.1) Belépsz a bios-ba és újrakalibrálod.
11.) Save & Restart funkcióval kilépsz a bios-ból.
12.) Kimész főzöl 1 KW-t és hozol egy hideg sört, valamint rágyujtassz.
13.) Örülsz, hogy végre sikerült megcsinálni és ma is tanultál valamit. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33354) LógaGéza válasza SP4C3 (#33353) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha van Fast Boot, akkor általában van UEFI. Egy próbát ez is megérhet:
Kattintson az újraindításra úgy, hogy nyomja a Shift gombot, majd Hibaelhárítás - Speciális lehetőségek - Az UEFI-vezérlőprogram beállításai.
Ekkor újraindul, és már állítgathat is :)

Ha nincs, akkor elnézést, hogy raboltam az idejét :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33355) jeni válasza SP4C3 (#33353) üzenetére


jeni
félisten

rövidebbet választottam:
kikapcs a tápegység és CMOS gombot lenyomva tartottam.
most van BIOSCLick II rendesen de most derült ki,hogy az UBUBTU korábban bezavart nekem (emiatt tettem fel a Win 10 Pro-t ismét) és miután a másik HDD-t lehúztam ,erre nekem a BIOS-ban IDE módban rakta fel ez egészet a Win10-t ACHI helyett.
megpróbálom újra telepítés nélkül IDE módot átváltani Windowsban,mert BIOS alatt nem lehetséges váltani mert újra indítás után hiba üzivel nem megy tovább.

LógaGéza

Amit írtál azt nem ismerem. :U

[ Szerkesztve ]

(#33356) SP4C3 válasza jeni (#33355) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha ide módban telepítetted, akkor nem fog felébredni ahci módban. :U

@LógaGéza Itt bios-os fastboot volt a gond (ha be van kapcsolva, akkor egyszerűen nincs idő belépni a biosba), nem a winfosos fastboot zavart be. :R

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33357) Racecam válasza jeni (#33355) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Winben állítsd be az AHCI módot, utána mehet BIOS-ban is és jó lesz. ;)

u.i.: Ha esetleg nem tudod, hogyan kell a működő Windows 10 alatt az AHCI módot beállítani (registry turkálás), keress rá, sajnos melóhelyről nem tudok proxy mögül most egy oldalt sem linkelni neked... :(

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33358) LógaGéza válasza SP4C3 (#33356) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudom, ez nem is a hibrid újraindítás letiltása, hanem a BIOS/UEFIbe belépés. Asszonyék gépén is gyorsan átugorja (igaz az Asrock), de ezzel a módszerrel mindig sikerült eddig belépni.

AHCI
1. Parancssor rendszergazdaként
2. bcdedit /set {current} safeboot minimal - ezzel csökkentett módban fog indulni
3. Indíts újra, lépj be a BIOS/UEFI-be
4. Váltsd át az IDE módot AHCI-re, majd ment és kilép
5. El fog indulni az oprendszer csökkentett módban
6. Parancssor rendszergazdaként
7. bcdedit /deletevalue {current} safeboot - ezzel visszaáll normál bootra
8. Mehet az újraindítás, immár normál módban, AHCI-vel.

Racecam
Itt már nem kell registryben durkálni, egy Safe mode bootal felismeri a változtatást.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33359) Albi001


Albi001
tag

Sziasztok!

Szerintetek mi az oka, hogy a Windows illesztőprogram-alaprendszer (wudfhost.exe) alapjáraton sok cpu-t foglal, nagyjából 10%-ot? Egy barátomnak ugyan ilyen gépe van, ugyan azok a driverek és neki nulla.
Az a gond, hogy így folyamat turbon pörög a proci, ami miatt érezhetően jobban merül a tablet (HP Pavilion x2 10).

[ Szerkesztve ]

(#33360) Racecam válasza LógaGéza (#33358) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Már ne haragudj, de a registry-s megoldás kb. 10x egyszerűbb. :) Megvan másodpercek alatt és csak 1x kell újraindítani a gépet. :K

#33361 Registry-ben a leírás alapján csináltad? :F Kb. már vagy tizensok alkalommal megtettem és nem volt probléma. :(

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33361) jeni


jeni
félisten

na ezt beszoptam :O
a win alatt hiába állítom az ACHI-t amúgy nullán volt és a másik mappát is töröltem (1-l lejjebb)
BIOSban hiába állítok ACHI-ra újra indítás után leáll hiba üzivel
így nem vacakolok vele ,rakom fel ismét a 10-t. :W

(#33362) LógaGéza válasza Racecam (#33360) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csak ennyi a baj vele, mint amit egyel fentebb látható - Registrys mókolással én is megszívtam már párszor, ezzel meg mindig ment...
Én se szívatnám magam a bonyolult módszerrel, ha az egyszerűbb is menne.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33363) Janika-1982 válasza raidx (#33269) üzenetére


Janika-1982
tag

Köszi a válaszodat,talán kap esélyt így az oprendszer?! :R

De akkor is bosszantó! :Y

***************

További szép estét. :))

[ Módosította: Racecam ]

(#33364) Ghard válasza LógaGéza (#33345) üzenetére


Ghard
őstag

Biztosan nem sérült a lemez :)
Áramszünet sem volt és az újraindítás előtt sem volt hiba. Ezért nem értem mi történt vele...

(#33365) Racecam válasza Janika-1982 (#33363) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Megmondtam, hogy írjál blogot a Logoutra. Egy ilyen írás oda való, mert ez nem egy fórum poszt volt... Itt legfeljebb linkelhetted volna később. (Vagy eleve linkként tetted volna be a képeket a postba... :U )
A többi személyeskedő stb. felesleges megnyilvánulásodat töröltem. Szerintem ezt fejezd is itt be. Ha további problémád van, azt a Jogos mod-ba írd le.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33366) LógaGéza válasza Janika-1982 (#33363) üzenetére


LógaGéza
addikt

Olvastam a hozzászólásod, és valahogy nem érzem át a problémád. Cégnél 2 Latitude 3550 és 1 Latitude E5450 van a kezem alatt, mind a kettő Win10-el, tökéletesen futnak, ha jól rémlik, akkor az alap driverekhez se kellett nagyon hozzányúlnom.

Ghard
Ráadásul SSD, így felettébb érdekes. :F

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33367) Racecam válasza LógaGéza (#33362) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nézd, nem kell elrontani és akkor biztosan működik. Ezek registry bejegyzések, ha nem kattintasz mellé, vagy máshová, jónak kell lennie. :K Persze akinek, ami tetszik. Nálam még nem volt ebből soha semmi gond. :N

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33368) LógaGéza válasza Racecam (#33367) üzenetére


LógaGéza
addikt

A biodiverzitástól szép a világ - legalább tudunk több megoldást egy problémára :P

:R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33369) Janika-1982 válasza LógaGéza (#33366) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,az a gond hogy az updater fissítette a drivereket,nem én.
Nem mentem végig egyenként az eszközkezelőben.
A ventilátor is folyamatosan megy alapjáraton,akkuról+hálózati feszültségű módban is.
Csak tudnám hogy miért? :F

(#33370) LógaGéza válasza Janika-1982 (#33369) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálam is, felment a rendszer, és direkt leraktam - Frissülj! felkiáltással. Meg is tette, nem volt baj.

BIOS a legújabb van fenn? Talán rémlene valami, hogy valamelyikben volt valami fan fix.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33371) Janika-1982 válasza LógaGéza (#33370) üzenetére


Janika-1982
tag

A14-es a BIOS-som,nincs benne FAN-opció.DELL-es szervizesekkel telepítettem a gépemet-nehogy elrontsak valamit,ugyanis nem kötelező tudnom a gépem összes alkatrészének 'tudását+vezérlő programját'!
Munkára van használva a gépem+multimédia.
Játszani meg sosem szoktam,nem érdekel.

No joccakát,meló reggel! :))

[ Szerkesztve ]

(#33372) SP4C3


SP4C3
veterán

1.) :W Laggol mint az Isten átka!

2.) Lag-ok száma:

3.) Hardware-es támogatottság:

4.)

:F :W

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33373) KIRA\/NOVA válasza SP4C3 (#33314) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Úgy kell azt :K Akárhányszor használtam a WU-t annyiszor kellett újra húzni a win7-et (2x hibáztam) :(((
Mindig megváltozott valami amit már beállítottam saját szám íze szerint... Egyes menüpontok eltűntek PL: Start -> Leállítás nyíl -> Hibernálás opció. Az asztalra kellett tennem egy parancsikont... :W
Aztán ott van a Win95/98/2000/XP/2003-as eszköztár amit ki lehetett húzni a tálcáról és a képernyő oldal falaira lehetett tálcaként betenni olyan gyors indítás féle. Vista óta ez is eltűnt, egy csomó dolog megszűnik ami használható volt és felváltja egy rahedli használhatatlan alkalmazás mint a csempe, amivel nem tudok egyszerű áthúzási művelettel programokat betenni a startmenübe. :( A Win10 egyszerűen testre szabhatatlan, az aki ezt programozta egy lépcsőház. :DDD

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33374) KIRA\/NOVA válasza ngabor2 (#33343) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

WINXP-MODE vagy Virtual masina -> XP-t telepít! Nekem Cannon MC-2000 van és csak XP/2k3 ismeri fel!

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33375) SP4C3 válasza KIRA\/NOVA (#33373) üzenetére


SP4C3
veterán

Jaja, foldereket is lehetett az oldalfalra húzni, az is mennyire jó volt... Fos lett minden. Most meg szopok itt a google/youtube/chrome/html5/windows10 - vel. Persze a régi szép idôkben még nem volt ekkora szutyok az IT. Ma meg már mivan? -Csak a smink kell a népnek.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33376) KIRA\/NOVA válasza SP4C3 (#33375) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Firefox?
Win10-ben biztos most XBox-ra gyúrnak azért van ez a sok bug...
Wannak bizonyos Win10 buildok amik már nem kapnak frissítést, azt nem érdemes lecserélni PL: 10240, 10162. Mivel ezek már kész példányok, nem kell fejleszteni... ;] "Tökéletes" :DDD :U

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33377) PuMbA válasza SP4C3 (#33372) üzenetére


PuMbA
titán

VP9-et nem támogatja a videókártyád, ez nem újdonság, nézd meg jobban a második képnél a MIME type sor-t :) Csak az NVIDIA GTX950-től felfele, a GCN 1.2-es új Radeonok és az Intel HD5500-től felfele kártyák támogatják a VP9 videók hardveres gyorsítását :) Erősebb procit kell venni vagy le kell töltened a h264ify bővítményt a Chrome-hoz és mindjárt visszaáll a régi kodekre, amit már visz a VGA-d :)

[ Szerkesztve ]

(#33378) jeni


jeni
félisten

Szia!

Telepítés előtt ACHI módba tettem és onnan indítottam, de kérdés valóban azzal ment-e?
Érdekes ez a dolog. Újra raktam a 10-t és mégse tudok BIOS-ba belépni DEL gombbal. Semmit nem telepítettem pluszba. A WIn 10 nem egy 4,3GB alatti hanem valami 6,7GB tartalmú 1511 verziós.
Aktiválást nem kellett csinálnom rajta. AZ SSDOK szerint ACHI módban van, vagy még sem?

A lap több mint 4 éves de lehet, hogy már közelebb van az 5. évéhez. Talán érdemes elemet cserélni?Az óra ,dátum megy rendesen.

Szerintem ez valami Win 10 Pro sajátosság.

Ma este teszek egy próbát, hogy az SSD lehúzom és helyette rátolok egy HDD-t és arra a Win 7-t ráteszem, hogy ott is jelentkezik-e, hogy nem tudok a BIOS-ba belépni DEL billel?

(#33379) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Windows 10ből, nincs valami buheralt verzió? Ami nagyon kicsi rendszer igenyű? Legtöbb szolgáltatás kikapcsolva stb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33380) somogyib válasza jeni (#33378) üzenetére


somogyib
őstag

Ha nem tudsz belépni a BIOS-ba, annak szerintem nem sok köze van az oprendszerhez.

(#33381) Воланд válasza enginev3.0 (#33379) üzenetére


Воланд
titán

windows 10 iot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33382) Воланд válasza KIRA\/NOVA (#33376) üzenetére


Воланд
titán

kaptak frissitest, ami egy uj buildet jelentett. ha nem szukseges, akkor ne irj hulyeseget.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33383) enginev3.0 válasza Воланд (#33381) üzenetére


enginev3.0
félisten

És ennek ugyan úgy van grafikus felülete, működik a net, a driverek, az usb és minden?
Torrentre kéne egy kis gépre a cucc

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33384) Racecam válasza jeni (#33378) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Beteszem ide is, hátha előbb veszed észre, ráadásul útmutató másoknak is, akik hasonló problémával küzdenek.

"AHCI mód Windows telepítése után", így csináltad? :F
Az "ez volt eddig, de most a Windows 8-ban kicsit másképp van" rész után következik amit neked kellett csinálnod. Mindkét lépés a Regisztrációs adatbázisban!!!

(Végre itthon vagyok, tudok linkelni... :U )

u.i.: Ott van a linkelt képeden, hogy "Port Mode: AHCI", úgyhogy biztos lehetsz benne. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33385) Воланд válasza enginev3.0 (#33383) üzenetére


Воланд
titán

grafikus felulet nincs, torrent kliens talan mar van ra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33386) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Win10-et szeretnék klónozni HDD-ről SSD-re. Google alapján a EaseUS programot szedtem le, amivel ok, hogy át tudom klónozni a C-t az SSD-re, de van egy 128 és egy 300 Mb-os rejtett partíció is a HDD-n, az nem fog kelleni hozzá, elég a C?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#33387) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

A csoportházirend problémára van tartós megoldás? A registry-t átírtam, ahogy a MS fórumon írtak, 1 hónapig jó volt, megint előjött.

(#33388) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

A x64 Home verzió 10586.71 buildje van a gépen nVidia GTX-760 kártya társaságában. A roppant idegesítő gondom az, hogy egyszerűen nincs Aero, vagyis a tálcán nincs mini betekintés, csak szöveg az ablak tartalmáról, így természetesen hiányoznak a média tartalmat lejátszó alkalmazások (RádióM, Groove, Film+TV, Spotify) mini vezérlői is. Annyi biztos, hogy a korábbi buildban még nem volt ilyen hiba. Minden vezérlő program a legfrissebb.
Valakinek van tippje, hogy hogyan lehetne beizzítani az Aero-t? Ma én próbálgattam és az egyik téma váltásnál kb 3-4 kattintásig működött, de azóta hiába cserélgetem a témákat, semmi eredménye.

(#33389) oxalisz


oxalisz
tag

Tanács kellene win10 home 64 frissítéssel kapcsolatban.
Win7 esetében lehetőség volt a felkínált frissítések közül úgy is válogatni, hogy az ajánlottakat pl. kihagyhattam.
Van-e erre mód, és ha igen mi az útja-módja? (Jelenleg semmilyen befolyásom sincs, amikor "kell" frissül. Nincs az op. rendszer működésével probléma, csak az eddigi "szabadságom" csorbult.)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#33390) JamesHun


JamesHun
addikt

nincs itt egy MS bennfentes aki tudna segíteni, hogy meddig vacakol még az outlook.com oldal

A Outlook.com jelenleg frissítés alatt áll, és ez a funkció átmenetileg nem érhető el. Naptárát addig is megoszthatja: kattintson a „Hivatkozás kérése” elemre, és küldje el a hivatkozást e-mailben vagy csevegőüzenetben. További információért kattintson a „Segítség a választáshoz” elemre.

naptár megosztást VS win10 naptár appot tesztelném, hogy outlook címmel megy-e rendesen, mert a mi saját exchange szerverünkkel régen ment, most meg nem

SeriesX: JamesSHun

(#33391) davidsone válasza Barthezz2 (#33386) üzenetére


davidsone
addikt

itt mindenre van válasz ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33392) gyulank


gyulank
addikt

Frissített. Azóta elindul, betölt, kidobja ezt: Hiba
és resetelnem kell.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#33393) rasky


rasky
senior tag

Ha egy új szűz gépre telepítem tisztán a Windows 10-et, majd jogtiszta WIN 7 kóddal aktiválom, akkor egy esetleges win 10 újratelepítés esetén újra kell aktiválnom, vagy az MS szerveire így is rögzíti a hardverazonosítót? Vagy a hardverazonosítós történet csak win 7-->win10 frissítésével működik?

(#33394) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Néhány nagyon érdekes "fícsört" vettem észre a Windows 10-ben (sajnos nem tudom hogy csak az elmúlt upate óta, elképzelhető hogy korábban is így volt, de most vált látványossá), más nem tapasztalta esetleg az alábbiakat?

- Minden nap éjfél körül a CPU hőmérséklet felmászik 36-38 fokról 52-54 fokra idle állapotban. System Explorerrel nézem a processeket ami mindent megmutat, a CPU valóban 1-5% között ugrál, tehát semmi nem nyúzza jelentősen. Nagyjából hajnali fél3 körül a CPU hőmérséklet visszaesik a normál 36-38 fokra. Ez az 52-54 fok azért érdekes, mert ha valami erősebb CPU-igényes játékot játszom akkor is megáll a CPU 46-48 fok környékén és ott valóban látszik is, hogy melyik EXE terheli a CPU-t. Egyszerűen nem jövök rá mi a fene okozza ezt, ráadásul úgy, hogy se a Task Manager-ben, se a System Explorer-ben nem látszik...
Vírus nincs, Malwarebytes rezidensen fut a Win Defenderrel, teljes scan is volt már és viszonylag friss install (nem update-eltem, hanem tisztán telepítettem a Win10 Pro-t).

- Ha használok valamilyen Metro appot (pl. Áruház) van hogy beragad a háttérbe a "System and compressed memory" process. Folyamatosan terheli a CPU-t 30-35%-on - ha minden programot kilövök és hagyom a gépet futni, akkor se tűnik el - kipróbáltam, 24 óra idle után is ott volt, ugyanúgy 30-35%-on terhelve a CPU-t, csak a restart segít a dolgon...

- Előfordul olyan, hogy egy program nem indul be elsőre (Adobe, Foobar, stb). Task Manager-ben fut az EXE, de nem indul el a program, ki kell lőnöm End Process-el, várni picit és újra megpróbálni, utána már OK.

Nem igazán tudom mi lehet ezek hátterében, ötleteket szívesen fogadok. Konfigom az adatlapomon.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#33395) KIRA\/NOVA válasza Воланд (#33382) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Nem nem kaptak mai napig azt írja 10162 re hogy napra kész... Ha nem hiszed telepítsd fel a 10162 buildet és csodálkozz.
Az más kérdés hogy lehet upgradelni win10 10162ről win10-re jelen buildra és akkor lesz egy windows.old mappám na ezt lehet mást nem.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33396) davidsone válasza Agyzuzo (#33394) üzenetére


davidsone
addikt

számítási feladatokra használják a cpu-dat én már ezt is el tudom képzelni :U ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33397) Agyzuzo válasza davidsone (#33396) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hát én már mindent el tudok képzelni, bitcoin mining vagy bármi egyéb... :D
Nincs valami olyan tool ami MINDEN process-t megmutat, valami in-depth cucc amiből kiderül mi a fene fűti így fel a procim látszólag idle állapotban? Kezd zavarni ez a dolog, főleg hogy ennyire jól tudják maszkolni...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#33398) KIRA\/NOVA válasza Agyzuzo (#33394) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

[link] Ezzel a progival nézd meg ez közvetlen a memóriát nézegeti és kontrollálható vele egy két fi-csőr (vírusokat ezzel szoktam detektálni manuálisan mivel nem használ Windows kernelt se) súlyos 30kBájt

Ui: Nem módosítasz vele véglegesen semmit csak a memóriában tudsz vele turkálni.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#33399) davidsone válasza Agyzuzo (#33397) üzenetére


davidsone
addikt

Kiváncsi vagyok más is tapasztal ilyet, én is megnézem de csak hétvégén tudom. Ha a feladatkezelő nem mutatja program legyen a talpán aida esetleg? De kemény itt már tényleg bármi megtörténhet...
nálam eddig a legfurább az volt h kikapocsltam a gépet, kép elmegy, de a gép megy tovább járnak a ventik, aztán csak a restart segített... :N

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33400) Rasiel válasza Agyzuzo (#33397) üzenetére


Rasiel
senior tag

Feladatütemezőben (egyszerű elérés: start -> futtatás -> taskschd.msc lenne érdemes nézegetned, hogy az általad leírt időpontokban éppen milyen ütemezett folyamat használja a CPU-dat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.