Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) nandi17


nandi17
tag

Sziasztok olyan kérdéssel fordalnak hozzatok mi a teendő ssd ra tudjam rakni a win 10 ? Majdnem mindennel probalkoztam elsődleges helyen van az ssd

(#33552) Borisz76 válasza nandi17 (#33551) üzenetére


Borisz76
veterán

Csinálsz egy boot-olható pendrive-ot amin a Win 10 van.
Gépet leállítod. Lehúzol az alaplapról minden más HDD-t.
Csak az SSD legyen csatlakoztatva ( áram és SATA kábel ).
Bekapcsolás után a BIOS-ban be kell állítani , hogy a pendrive-ról boot-oljon és telepítsen a rendszer.
Változásokat elmentve kilépsz és megy is.

Nagy vonalakban.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33553) CirrMee válasza nandi17 (#33551) üzenetére


CirrMee
addikt

1.: veszel egy példányt
2.: beszórod a telepítőt a gépbe
3.: beállítod a BIOS/UEFI -t annak megfelelően, hogy a telepítőt tartalmazó meghajtóról induljon.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#33554) pendre54 válasza nandi17 (#33551) üzenetére


pendre54
addikt

Az előzőekhez még annyit tennék hozzá, hogy a telepítés előtt érdemes egy BIOS resetet is megcsinálni, hogy minden az alapbeállításon legyen telepítéskor.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33555) dokee78 válasza dokee78 (#33537) üzenetére


dokee78
félisten

Ötlet?

(#33556) raidx válasza nandi17 (#33551) üzenetére


raidx
őstag

Én úgy értelmezem, hogy szeretnéd a régi rendszeredet átklónozni az SSD-re. H GPT partíción van a rendszer akkor sajna csak a tiszta telepítés megy. Ha MBR partíció akkor nagyon sok particionáló progrem képes a manőverre. Tekintettel, hogy valamiért a Win 10 előnybe részesíti a GPT-t, nagy a valószínűsége a telepítésnek.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33557) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Tud valaki segíteni, újra kellett raknom az OP-t és most nem tudom a bluetooth headset- et használni.[link]
Régen amint bekapcsoltam pár pillanat múlva csatlakozott is, és a képernyőn is megjelent, hogy csatlakoztatva a hangrendszerhez. Most meg se jelenik a vezérlőpult hangbeállításoknál. A telefonhoz és a tv-hez tudom csatlakoztatni azokkal megy, csak a pc-n nem.

A Q123 tulajdonságoknál a szolgáltatás résznél régen ott volt egy másik opció is, hogy fejbeszélő mikrofonnal.

[ Szerkesztve ]

(#33558) nandi17 válasza pendre54 (#33554) üzenetére


nandi17
tag

Most hogy sikeruld a hdd particot nem mutassa

(#33559) raidx válasza baboss (#33557) üzenetére


raidx
őstag

Gépház, Eszközök, Cstalkoztatott eszközök és új eszköz beállítása. Keres égy jó darabig és ha szerencséd van talál is. Ha nem akkor valami driver hiány van.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33560) somogyib válasza chester91 (#33550) üzenetére


somogyib
őstag

Aha, értem. Itt ír valamit az MS az áthelyezésről de nálam nem müködik.

(#33561) chester91 válasza somogyib (#33560) üzenetére


chester91
senior tag

Sajnos semmi, win10-es fülön sem találom az ide vonatkozó részt. Ha esetleg van valakinek ötlete, szívesen fogadom :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#33562) pendre54 válasza nandi17 (#33558) üzenetére


pendre54
addikt

Na, most ha jól értem a Win 10-et sikerült feltelepíteni az SSD-re, majd újra csatlakoztattad a HDD-t az alaplapra, és ezután nem látja a rendszer? Meg kellene nézni, hogy az eszközkezelőben a lemezmeghajtónál látszik-e? Az is lehet, hogy a lemezkezelőben betűjelet kell majd neki adni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33563) baboss válasza raidx (#33559) üzenetére


baboss
őstag

Nem talált semmit, az alaplaphoz kaptam egy telepitől lemezt onnan rakjam fel a bluetooth drivert, ami szerintem elég régi, vagy az ASUS honlapjáról szedjem le az op- hez megfelelőt ? Bluetooth Win10 32bit&64bit V12.0.1.650

[ Szerkesztve ]

(#33564) ignisz válasza HollyBoni (#33549) üzenetére


ignisz
senior tag

tinydeal.com. Megnéztem és azt írja nálam van gond. Néztem másik böngészőben is, ugyanaz. Viszont a telefonomon azonnal bejön. Ebből gondoltam, hogy ide írok.

(#33565) nandi17 válasza pendre54 (#33562) üzenetére


nandi17
tag

Ki sem húztam a hdd neztem es latja a hdd csak meghajtokent nem latni

(#33566) nandi17


nandi17
tag

Feladom , eladom a p... A hdd veszek meg egy ssd :( mostani technika

(#33567) nandi17


nandi17
tag

(#33568) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Tálcán lévő értesítési hangot hogy lehet kikapcsolni ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33569) baboss válasza raidx (#33559) üzenetére


baboss
őstag

Felraktam az alaplaphoz adott lemezről a drivert.

A telepítés végén ezt a hibát adta ki.

Viszont most már tudom használni, csatlakozik egyből.


Viszont újraindítás után mindig ez az ablak ugrik fel.

[ Szerkesztve ]

(#33570) baboss válasza raidx (#33559) üzenetére


baboss
őstag

Felraktam még ezt Bluetooth Win10 32bit&64bit V12.0.1.650 és most már jó minden. :R

(#33571) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Meg tudom azt csinálni hogy meglévő Windows 10 mellé felteszek egy 8.1-et? A 10 UEFI-s penről lett telepítve, a 8.1 viszont CSM alapú penen van. Viszont a gép, amin telepíteném olyan régi, hogy a biosban csak IDE, és AHCI van, értelemszerűen ez utóbbi van kiválasztva.
Köszönöm a választ!

(#33572) Odin89


Odin89
csendes tag

Üdv!
Új laptopot veszek (webáruházból), amihez nincs op. rendszer.
Kulcs nélkül tudom rá telepíteni az MS oldaláról letölthető W10 pro verziót?
Ha minden OK a laptoppal, akkor megveszem a dobozos win10-et
Annak a kulcsa beírható lesz és aktíválható a W10?

Sajnos 17" i3 konfigot 200K környékén nem találtam W10 pro verzióval. Gondolom, ha még lenne Win7, vagy win8.1 pro-val telepített laptop akkor jobban járnék egy frissítéssel. De.. nincs.

(#33573) vlevi


vlevi
nagyúr

Létezik az, hogy január vége óta nem jött ki frissítés a Win10-hez?

(#33574) netpeti98 válasza vlevi (#33573) üzenetére


netpeti98
addikt

Múlthéten is volt egy összegző frissítés.

(#33575) pendre54 válasza vlevi (#33573) üzenetére


pendre54
addikt

De még mennyire, nálam ezek jöttek 2016-ban. Igaz nekem még a 10240-es verzió van a gépen, még a TH2 se érkezett meg. :)

[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33576) raidx válasza DonThomasino (#33568) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a hangszóró ikonon, Hangok, Nincsenek hangok /Hangséma/

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33577) raidx válasza Odin89 (#33572) üzenetére


raidx
őstag

30 napig használható kulcs nélkül. Kulcs utólag is beírható a Frissítés és biztonság, Aktiválás résznél.

Win 7, Win 8.1 Win 10 legtöbb helyen azonos árba van. Nem biztos, hogy jobban járnál.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33578) wjbhbdux válasza pendre54 (#33575) üzenetére


wjbhbdux
veterán

az összegző frissítésekben minden benne van, nem is fogsz régebbiket kapni.

/s

(#33579) Dorian válasza Dorian (#33217) üzenetére


Dorian
félisten

Újra próbálkozom.

Eszembe jutott, hogy lehet az volt az oka a tisztán telepített Win 10 aktiválhatatlanságának, hogy mióta a laptopomba a HDD helyére SSD került, a HDD pedig a DVD helyére, azóta minden 2. újraindításakor nem látja a gép a HDD-t (kikapcs-bekapcs esetében nincs ilyesmi). Szóv.al a tele.pítések során az újraindításokkor mindig változott ez a hardverelem.

Szóval most kivettem a HDD-t, Win 8.1 telepítés, aktiválás, frissítés Win 10-re. Tehát most van egy aktivált Win 10-em, de még nem tiszta telepítéssel.

Még egy dolog lehet estleg: A múltkori tiszta telepítéshez egy torrentről letöltött Win10-et használtam, mert a MS oldalán keresztül bootolható penre Win 10 létrehozása "ismeretlen okból nem sikerült" Vmiért ez most sem sikerül. Végig megy a folyamat és a végén hibát ír ki.
Fontos, hogy onnan szedjem le a Win 10-et, vagy máshonnani letöltés is teljesen megfelelő?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33580) Werkly


Werkly
őstag

Elérési út megadható a Win 10-ben is, hogy D-re mentsen bizonyos dolgokat? Konkrét elérési útra gondolok nemcsak D:/ kösz!

(#33581) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Valaki?
[link]

Baggio

(#33582) raidx válasza Dorian (#33579) üzenetére


raidx
őstag

Használd a MediaCreationTool progit, ISO legyen a vége. Azt meg a Rufusz progival tedd USB-re.

Egyébként ez nem XP nincs szükség tisztatelepítésre. Anno még nem került SSD a gépbe nálam a frissítés futott. Sajna GPT partívió miatt a klónozás nem ment ezért SSD-re telepítés történt. 30 nap után magától eltakarítja a visszaállítási cuccot, ha addig nem tetted meg.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33583) Odin89 válasza raidx (#33577) üzenetére


Odin89
csendes tag

Köszönöm!

(#33584) raidx válasza Werkly (#33580) üzenetére


raidx
őstag

Telepítésre gondolsz? Igen ott is létrehozhatók a programkönyvtárak. Célszerű csak a meghajtó betűjelét cserélni vagy menuálisan létrehozod a D:\Program Files és D:\ Program Files (x86) könyvtárakat. Majd azt használod ha oda akarsz telepíteni.
Ha egyéb netes letöltéseket akarsz oda irányítani természetesen az is lehetséges. Lehetséges a etöltési mappát is áthejezni másik meghejtóra. Jobb klikk a könyvtáron, Tulajdonságok, Hely.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33585) Dorian válasza raidx (#33582) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, a többszöri sikertelen bootolható pen létrehozás után pont így csináltam. Na most ugrik a majom, kezdem a tiszta telepítést. Már csak kíváncsiságból is. Ill. ha 1 év múlva újra akarom telepíteni a gépem, nem szeretnék meglepetéseket :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33586) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Tudnátok mondani/ajánlani olyan programot amivel szabályozni lehetne a számítógép bekapcsolásának idejét? A gyereket kellene korlátozni. ;] Tehát mondjuk a felhasználói fiókba csak mondjuk 16:00-18:00 között lehetne belépni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#33587) Werkly


Werkly
őstag

Ahogy mondtátok Adobe Readert nem érdemes telepíteni mert alapból tudja a beépített. Libre Office-t érdemes? DVD-MP3 írására gondolom már kell program? Winrar, Total commander sincs beépítve valamilyen formában ugye? Bocs de 7-es után fura még. Fölös progikat meg nem akarok telepíteni.

(#33588) wjbhbdux válasza embe (#33586) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Windows 10. Microsoft fiók. [link]

/s

(#33589) Dorian válasza Dorian (#33585) üzenetére


Dorian
félisten

Nnna, végre. Itt a gépemen a tisztán telepített, aktivált Win 10, a HDD-t is beletettem.
Valószínű ez a vinyó ügy volt a gond.

Most pedig csinálok egy nagy adag chillis babot, megérdemlem :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33590) davidsone válasza embe (#33586) üzenetére


davidsone
addikt

;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33591) Janika-1982 válasza r3dsnake (#33545) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia a legnagyobb ikon megjelenítésben van beállítva?:

A mappa beállításainál pedig így kell kinéznie:

[ Szerkesztve ]

(#33592) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok.

Jelenleg a Win10-em egy HDD 30 GB-os particióján van. Egy Win7 pedig egy SSD-n. Bootoláskor tudok választani a két rendszer közül. Át szeretném telepiteni a Win 10-et egy 120 GB-os SSD re. Megoldható ez úgy, hogy a választási lehetőség megmaradjon?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#33593) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Asztali gépet telepitenék pendriverol. Ha rádugom és inditom a gépet lefagy az egész, bios se jön be. Ha kihuzom megy. Nem találkoztam még ilyennel, mi lehet ez? Van megoldás? Tiszta telepitést szeretnék.

Ha helyreállítást nyomok a windowsból,akkor particionálni nem lehet? Csak letörli a meghajtókat?

[ Szerkesztve ]

(#33594) intensa_man válasza nandi17 (#33551) üzenetére


intensa_man
tag

bocsánat, benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#33595) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Asztali,nincs több meghajtó. Egyszerűen nem értem... Ha megy a gép és úgy dugom be, akkor működik. Ha bedugva indítom akkor a billentyűzet sem megy,egér sem...

[ Szerkesztve ]

(#33596) szimi57 válasza szimi57 (#33592) üzenetére


szimi57
őstag

Ja, és az áttelepítést klónozással gondoltam.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#33597) embe válasza wjbhbdux (#33588) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi, meglesem!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#33598) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

VPN-t használok az alábbi képen szereplő problémát, hogy tudom orvosolni?

(#33599) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy nem tudom állítani a start menüben a csempék méretét,
ill. nem tudok új csempét létrehozni. :W
Mi történt vele?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#33600) tévelygő válasza lufi7 (#33599) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Én is ezzel kínlódtam,nekem csak a rendszer újratelepítése oldotta meg. De várj hátha lesz valakinek használható ötlete.
Nekem ez mellett még a rendszer visszaállítás is inaktív volt. Pedig azzal akartam megoldani a problémát.

Sony RX 10

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.