Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) Döglött Róka válasza Dark Archon (#31650) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hybrrid shutdown. User sessiont lelovi, kernelt hibernalja. Win 8 ota letezik, koze nincs a klasszikus hibernalashoz.

Ilyeneket meg ne javasolj foleg ne celszeru jelzovel. Dontse el maga...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#31652) tibike8 válasza vagabor (#31648) üzenetére


tibike8
őstag

A win7 alatt nekem az egér és a billentyűzet csinálta, win10 alatt meg a hálókártya jött hozzá harmadik ébresztőnek. És ahogy mások is írták az ébresztést letiltva ezeknél, nem lesz gond később.
Hibrid alvást vagy más egyebet nem kellett piszkálni ezzel kapcsolatban nálam.

[ Szerkesztve ]

(#31653) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok van egy k010 -es 103c tabletja " Asus Transformers" egy ismerősnek és egy olyan kérdésem lenne lehet androidra win 10 -et tenni erre a tablet re? :R Ha igen valaki csinálta esetleg?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31654) xema válasza szanozs (#31330) üzenetére


xema
csendes tag

Én ugyanígy jártam... Sikerült megoldást találni?

(#31655) xema


xema
csendes tag

"Ez az alkalmazás nem nyitható meg.
Az (xy alkalmazás) nem nyitható meg a beépített rendszergazda fiók használatával jelentkezzen be másik fiókkal és próbálkozzon újra."
Nem vettem fel új felhasználói fiókot, csak a saját rendszergazdai fiókommal használom.
Mi lehet a baj?

(#31656) xema válasza FefeeX (#31637) üzenetére


xema
csendes tag

Nálam detto...

(#31657) S. Szabi válasza xema (#31655) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ha valaki az ebben a cikkben is említett módon a Registry Editorból kapcsolja ki az UAC-t az EnableLUA 0-ra állításával, akkor jön ez elő.

Tegnap én is szívtam ezzel, aztán rájöttem, hogy ezen kívül semmit nem változtattam, vissza állítottam és jó volt megint. Viszont még mindig fenn áll ugye pár dolog, ami megoldódott az UAC ezen módon való kikapcsolásával... Köszönjük Microsoft! :)

[ Szerkesztve ]

(#31658) E.Kaufmann válasza xema (#31655) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem se mennek tartományi rendszergazdaként. Van rá valami csoportházirend, ami kikapcsolja ezt a blokkolást.
[link]
Szerintem manapság már nem érdemes az UAC-t piszkálni. Ha mégis kell akkor a feladatütemezőn keresztül meg lehet oldani, nem időzített, felhasználó által indítható feladattal.
Nekünk egy tervezőprogram miatt ajánlották az UAC kikapcsolását, de az újabb változatok jól megvannak UAC-vel is.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31659) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Eddig is figyelgettem,hogy random feldobott értesítést a Win 10,de nem értem a géphez soha,hogy megnézzem mi is az.Most itt voltam és láttam jelezte,hogy az egyik böngészőhöz van frissítést.Ezt másnál is csinálja?Ki lehet valahogy kapcsolni?

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31660) cigam válasza AtHoS (#31646) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem olvastam, de ez nem a felmappolt meghajtókról szól?
+ nálam intézőben se látszódnak ill. véletlenszerűen, és XP-n még nem volt UAC.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31661) #23920384


#23920384
törölt tag

Hali! azt hol tudom megnézni hogy a w10-nek melyik frissített verziója van telepítve?

[ Szerkesztve ]

(#31662) raidx válasza Orlin (#31659) üzenetére


raidx
őstag

Valahol lent jobbra az óra mellett van egy füzetlepra hajazó ikon, jobb klikk rajta és a nyugalmi időszak bekapcsolása. Ekkor nem zaklat az értesítésekkel. Ha mégis kíváncsi vagy van e valami, bal klikk az ikonon és megjelenik a műveleti központ az esetleges üzenetekkel.

@dawee26

Jobb klikk a startmenűn, futtatás, berod winver enter és máris olvashatod

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31663) S. Szabi válasza #23920384 (#31661) üzenetére


S. Szabi
őstag

Billentyűzet: Win gomb + R, ezzel előjön a futtatás, majd beírod, hogy "winver", Ok.

(#31664) #23920384 válasza raidx (#31662) üzenetére


#23920384
törölt tag

Köszi

(#31665) BBéci válasza raidx (#31662) üzenetére


BBéci
titán

Hiába kattintok arra az ikonra, semmi nem történik, a műveleti központot sem nyitja meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31666) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Start menüben kerestem valamit és tapipaddal valahogy sikerült véltelenül lecsökkentenem az asztalon lévő összes ikon, mappa méretét + szét is dobta őket a képernyőn minden felé.
Tudja valaki, hogy hol lehet az eredeti méretre visszaállítani őket?

Köszi!

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#31667) saelin válasza Dj Sügi (#31666) üzenetére


saelin
veterán

Ez egy nagyon fogyatékos funkció... Tapipaddal, ha zoomolsz az asztalon, akkor növeli az ikonok méretét. Visszacsinálni pedig ugyan úgy tudod, csak kizoomolsz a tapipaddal. (szét húzod a két ujjaddal)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31668) kisapa


kisapa
senior tag

Erre valaki?

(#31669) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Hogy tudom kikapcsolni, hogy induláskor jelszót kérjen a Win?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#31670) cattus válasza takacsbotond (#31669) üzenetére


cattus
őstag

Futtatás --> netplwiz

Do the thing!

(#31671) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Érdekelne, hogy a megjelenés óta mennyit javult a win 10, mert akkor még voltak vele problémák nálam, így visszaálltam win 7-re... és hogy jelenleg mik a jellemző hibái?

Másik, hogy a driver frissítés pontosan hogy is van? Ha pl. vga drivert nem rakom fel akkor oké, felrak valamit, de mit? :) és ha feltettem a hivatalosból egyel régebbit, akkor azt nem piszkálja, ugye?
Meg ha pl. az egérhez van gyári driver akkor azt nem cseréli le? :)

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#31672) saelin válasza cattus (#31670) üzenetére


saelin
veterán

Ha már netplwiz! Mióta van maximalizálva a felhasználói profil neve 5 karakterben? Mert már másodjára vettem észre, hogy a Balint-ból balin-tot csinál, és a saelin-ből, saeli-t. Nekem anno megvonta a rendszergazdai jogomat, mert a saeli-t saelin-re javítottam.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31673) snooze válasza saelin (#31672) üzenetére


snooze
veterán

Amióta win10 van..legalábbis nálam.. 😊

GO Gunners!!!

(#31674) raidx válasza kisapa (#31668) üzenetére


raidx
őstag

Töltsd le a wushowhide.diagcab progit és próbáld meg azzal letiltani de nembiztos, hogy sikerülni fog. Nekem a Defender frissítésekkel nyűglődik pedig nincs is a gépen. Rég leszedtem de azért frissíteni akarja a letiltás ellenére is.

@ot93

Neked is a wushowhide a segítség mert néha lecseréli a jót rosszra. Drivereknél jól működik a letiltás. Biztonsági frissítések esetén nem veszi figyelembe. Legalább is nekem visszapakolgatja az IE Flash frissítést ami egy progimat tesz használhatatlanná. IE kikapcsolva, Edge eltávolítva de frissítés az jön!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31675) vlevi válasza ot93 (#31671) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mennyit javult a win 10"
Semennyit :D
Ja, nemazér mert szar, hanem sose volt semmi baja :D

Kicsit komolyabban, apránként kerülnek bele új dolgok, de szerintem a kezdetektől meglévő nyűgök közül jópárat nem orvosoltak még.
- Örülünk neki, hogy lehet színezni az ablakfejlécet, az első kiadásban csak fehéret lehetett választani. Hatalmas fícsör :)
- Nem örülük viszont, hogy a win8-as Onedrive (ami offlineba csak azt töltötte le, amit fontos volt letölteni) helyett viszzakaptuk kvázi a win7-es verziót (legalábbis működését tekintve), ami azonnal letölt mindent. Akinek pl. soksok gigája van fenn, az nem tudja a kicsi, 32-64-es SSD-re tenni a Onedriveot, mert betelik a meghajtó. Ez azóta se változott.
- Wifire még mindíg sokan panaszkodnak, főleg laposok. Asztali gépen eleve kewesebb a wifi használó, érthető, hogy ott kvesebben panaszkodnak rá.
- Nálam a legelső verzió óta fennálló probléma, amit mai napig nem javítottak, hogy a gépet a házon lévő power gombbal nem mindíg lehet kikapcsolni. Ha a gépet működés közben altatom, majd felébresztem, onnantól kezdve a powergombot nem érzékeli. De a kikapcsolás az megy, csak a házon lévő powergombra sza***k magasívben. Egyszer kipróbáltam, kerestem egy olyan billentyűzetet, amin van alvás és pwoergomb is, ott működött a kikapcs, alvás után is. De nem fogok új billt venni, csakzért. Amúgy sincs olyan, ami megfelelne erre a célra. Szóval ez a hiba még mindíg fennáll.

(#31676) netguru10


netguru10
aktív tag

Üdv.
Erre valami használható ötlet valakinek?

Arbeit Macht Frei

(#31677) Locutus válasza vlevi (#31675) üzenetére


Locutus
veterán

Én annak se örülök, hogy a th2 óta néhány nap után mindig megszűnik működni a startmenü, a műveletközpont, meg minden win app... Ha ezek közül bármit használni akarok, újra kéne indítgatnom a gépet mindig...
A számológép olyankor pl így néz ki:

Picit azért kínosnak érzem a M$-ra nézve, hogy egy ekkora hibát november eleje óta nem tudnak javítani. A reddittől kezdve az összes win10 fórum ezzel van tele...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31678) Joker88


Joker88
őstag

azt hogy lehet beállítani,hogy ha megnyitom a Sajátgépet, egyből annak a tartalmát adja be ( DVD meghajtó, helyi lemez,etc,etc ) és ne a "Gyors elérés"-t ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31679) cattus válasza Joker88 (#31678) üzenetére


cattus
őstag

Nézet --> Beállítások

Do the thing!

(#31680) vlevi válasza Locutus (#31677) üzenetére


vlevi
nagyúr

Eztnem tudom, a gépem nincs folyamatosan napokig bekapcsolva.

(#31681) saelin válasza vlevi (#31680) üzenetére


saelin
veterán

Nem kell hogy szó szerint be legyen kapcsolva, elég ha altatja, mint ahogy mi szoktuk a notikat. Ott marad minden megnyitva, gyorsabb rendszerindítás (boot után megy minden, mintha ki sem lett volna kapcsolva) és az akkut sem meríti különösebben. Volt hogy 2 hétig nem nyúltam a notihoz, mert nem voltam otthon és ez idő alatt csak 8%-ot merült alvó módban. Ha lenne asztali gépem, azt sem kapcsolgatnám ki-be... tök felesleges.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31682) FefeeX válasza Locutus (#31677) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem újraindítás után sem futnak. Oké, ingyen volt az upgrade, de még mindig olyan béta ez a f*staliga, amilyen kegyetlenül rossz az OSX még alfa állapotban sincs. Ha ehhez hozzávesszük, hogy megvettem, ráadásul nem olcsón a korábbi szoftvert, amire rámerőltette szabályosan ezt a szutyok upgrade-et, ami még a minimálisat sem képes nyújtani, akkor meg fellázadnak a sejtjeim is...

(#31683) cigam válasza Locutus (#31677) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mennyi idő után?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31684) FefeeX válasza cigam (#31683) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem hiszem, hogy mindenkinél általánosan jelentkezik, mert akkor már megoldották volna.
Ettől még a hiba létezik, ha szeretnéd, videót csinálok róla, hogy amilyen lendülettel kattintok, úgy tűnnek fel és egyből el a wines appok.
Egy hibánál sosem azt kell bizonyítani, hogy van olyan gép, amin nem jelentkezik...

(#31685) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Újra kéne rakni egy régi laptopot és nem tudom mit rakjak rá.Jelenleg xp fut rajta és nem tudom hogy megéri-e még használni.
Erről lenne szó:
Processzor
Processzor típusa Intel Celeron M
Processzor órajel 2.2 GHz
L2 cache mérete 1 MB
Memória
Memória mérete 1 GB
Memória típusa DDR2
Kijelző
Kijelző mérete 15.6"
Kijelző felbontása 1280 x 720
Videokártya típusa Integrált
3D kijelző Nem
Merevlemez
Merevlemez típusa HDD
Merevlemez kapacitása 160 GB
[link]

Nem tudom,ezen elfut a win 10?Jobban futna rajta mint a win 7?Csak mert volt már win 7 is rá rakva,de pár hét után már nagyon belassult.

(#31686) raidx válasza FefeeX (#31682) üzenetére


raidx
őstag

Akor miért nem OSX-et használsz?

@droid16

A memória nagyon kevés! Minimum 2 de inkább 4 Giga kellene.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31687) raidx válasza netguru10 (#31676) üzenetére


raidx
őstag

http://into.hu/hirek/2014-05-26-hogyan-tavolitsuk-el-a-windows-defendert-windows-7-alol

Működött a 10 alatt is!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31688) FefeeX válasza raidx (#31686) üzenetére


FefeeX
veterán

Azt használok több gépemen, csak azon nem amin játszom (mondjuk az is dual bootos).

(#31689) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

tegnap este feltettem a dell latitude e6430-ra win10-et (upgrade 7pro-ról)

sem wifivel (intel 6205), sem kábellel nem volt net.
leszedtem a friss win10-es ethernet-drivert a dell honlapjáról és a legújabb (8.1-es) intel proset drivert, ami a wlan kártyát támogatja. úgy sem látott hálózatot.

más is találkozott ezzel? van valami megoldás erre?

(#31690) csixy válasza Ringman (#31689) üzenetére


csixy
addikt

Nem kapcsoltad ki véletlenül a wifit a Express Card olvasó mellett a retesszel a DVD író fölött?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31691) Ringman válasza csixy (#31690) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem. update előtt még volt (és downgrade után megint lett) hálózat+net
lan sem ment - wifikártyától függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#31692) watador600 válasza cigam (#31683) üzenetére


watador600
senior tag

Nekem is van hogy hol megy a számológép, hol meg csak egy szürke háttér jelenik meg és nem csinál semmit.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#31693) AtHoS válasza cigam (#31660) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom, hogy csak arra vonatkozik-e, de inkább ne használd, mert #31657-ben éppen egy hátulütőjéről szól a fáma.

read-only mode on the forum

(#31694) 22balu


22balu
aktív tag

sziasztok

Ma reggel le frissítettem a win10 pro-mat gondoltam valami sima egyszerű update lesz...érdekes módon 1 órás volt és ugy nézett ki az egész mintha 7 esröl jöttem volna át :D csinált is egy old windows mappát de miért ? win 10 az win 10 vagy már nem ?..ezt simán jobb gomb törléssel törölhetem ? mi volt ez a frissités ? windows 10 sp1 ? :D ami változást észrevettem hogy a start menü jobb klikkel viszi az asztal témáját is

[ Szerkesztve ]

(#31695) watador600 válasza 22balu (#31694) üzenetére


watador600
senior tag

Szerintem az a th2-es update lehetett, akkor nekem is csinált egy windows.old mappát :D

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#31696) BBéci válasza Locutus (#31677) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanez a bajom, hiába kattintgatok a Start menüre, nem történik semmi. Adok még pár napot ennek a fosnak és visszaállok a Windows 7-re.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31697) AtHoS válasza Ringman (#31689) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez érdekes.

Karácsony előtt frissítettem win7-ről egy 6430-as lapost 10586 win10 verzióra MCT használatával és ilyen problémával egyáltalán nem találkoztam. Sőt nem is emlékszem, hogy kellett volna valamihez is kézzel leszednem drivert. Mindent elintézett a Win10

A lapos azóta is rendben működik, legalábbis keresztlányom jelezte volna, ha valami nem menne :DDD

read-only mode on the forum

(#31698) cigam válasza AtHoS (#31693) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

ok, köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31699) saelin válasza AtHoS (#31697) üzenetére


saelin
veterán

Lekopogom, de egy ideje nálunk is tünetmentesen fut. A TH2 előtt voltak fura bajaim, amik azóta szerencsére nem jelentkeznek. Külön örülök neki, mert nem egy mai vason fut.
i5 2520m, intel hd 3000, 4 gb ram

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31700) netguru10 válasza raidx (#31687) üzenetére


netguru10
aktív tag

Ez nagyon jó lenne,ha tényleg működne is Win 10 alatt!...

Mert nekem ebből az jött le,hogy nem... :P

Removing Windows Defender Service...
Removing Control Panel entry...
Error removing Control Panel entry.
Removing Windows Defender registry key...
Error removing Windows Defender registry key.
Removing misc Defender registry keys...
Windows Defender misc registry keys deleted.
Removing 64bit specific registry keys...
64bit Defender registry keys deleted.
Removing Windows Defender from Program Files...
Error removing Windows Defender Program Files folder.
Removing Windows Defender from ProgramData...
Error removing Windows Defender ProgramData folder.
Removing Defender from Program Files (x86)...
Error removing Program Files (x86) folder.
Process completed with errors.

Ilyenkor mi a teendő?

Arbeit Macht Frei

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.