Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) ignisz


ignisz
senior tag

Mit csinálok rosszul? Pc-n bemásolok egy mappát az Onedriveba, de a telefonomon nem tudom megjeleníteni. Régebben fotókat tettem fel telefonról és az megjelent a pc-n.

(#31752) Viper26


Viper26
nagyúr

Lehet valahogy állítani, hogy nyújtsa a hátteret / mozaik / stb?

iPhone 14 | FR955

(#31753) Racecam válasza #23920384 (#31749) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom, mi a problémád... :U
Van egy aktivált W10 Pro-d jogosan, hiszen előtte ahogy írtad egy W8 Pro-d volt, amit frissítettél W10 Pro-ra. Utána már mindegy mit csinálsz, ez már egyszer bekerült online a Microsoft adatbázisába a géped lenyomatával, így bármikor ha újratelepíted a W10 Pro-t legális és aktivált lesz egészen addig, amíg alaplapot nem cserélsz, mert feltételezem a W8 Pro OEM volt.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#31754) cattus válasza Viper26 (#31752) üzenetére


cattus
őstag

Gépház --> Személyre szabás --> Háttér

Do the thing!

(#31755) CirrMee válasza 30z.Samu (#31744) üzenetére


CirrMee
addikt

Régebbi drivereknél max (Crimson előttiek), azoknál HDMI csatin, ha nem tekeri fel a méretező csúszkát...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#31756) Norbi095HUN válasza MasterMark (#31748) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Szia MasterMark!
Köszi hogy válaszoltál ismét!
Viszont hogyan akadályozhatnám majd meg hogy ne a Win rakja fel a saját driverét? Telepitéskor kapcsoljam ki az automatikus frissitéseket, és ennyi?

Másik még, hogy "amit te leszedsz Catalystot az rakd fel" az addig oké, na de melyiket? :U
Mert az AMD oldalán csak Windows 8 64bit-ig vannak driverek, abból is a 13.1-es, az felmenne hiba nélkül, és lenne Catalyst-om?! :F

(#31757) Viper26 válasza cattus (#31754) üzenetére


Viper26
nagyúr

Én marha nem scroll-oztam lejjebb. :B :D

iPhone 14 | FR955

(#31758) cigam válasza ignisz (#31751) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A mappát nem látod, vagy a benne levő fájlokat? A …-n nyomtál egy frissítést?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31759) ignisz válasza cigam (#31758) üzenetére


ignisz
senior tag

A mappát sem látom. Nyomtam frissítést.

(#31760) BMS


BMS
őstag

hali

én nem tudom feltenni...letöltöm a telepítőt rákattintok 2x majd futtatás és nem csinál semmit....a vezérlőpultban is próbáltam de ott kb 1óra alatt szedett le 7%-ot ami nevetséges..mért nem tudom felrakni a telepítővel?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#31761) cigam válasza ignisz (#31759) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A mappa nevében van vmi spéci karakter? Ha a telefonon hozol létre mappát az megjelenik a WEB-es felülete, vagy a számítógépen?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31762) ignisz válasza cigam (#31761) üzenetére


ignisz
senior tag

A névben csak egy nagybetű és kisbetűk vannak. A telefonon létrehozott mappa nem jelenik meg a pc-n.

(#31763) cigam válasza ignisz (#31762) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

No és a WEB-es felületen? Lehet a PC még nem tolta fel a onedrive-ra azt a mappát. A onedrive alatt közvetlenül hoztad létre? Be van kapcsolva annak a mappának a szinkronizálása?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31764) steele80 válasza ignisz (#31751) üzenetére


steele80
senior tag

Valamiért nem megy a onedrive. Ez most központi hiba.

(#31765) ignisz válasza cigam (#31763) üzenetére


ignisz
senior tag

Intézőben másoltam a mappát az onedriveba. PDF fájlokat tartatlmaz. Jobb klikk után egy megosztással kapcsolatos lehetőség van, akkor egy fiókkonfiguráló varázsló jön elő. Nem tudom megnézni WEB-es felületen se. Valószínűleg tényleg rendszer hiba van. Később újra próbálkozok. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#31766) ignisz válasza steele80 (#31764) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm.

(#31767) jss


jss
aktív tag

Valtanek W10-re, de nem szeretem ezeket a csempeket. Ki lehet oket kapcsolni valahogy?
:U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#31768) 30z.Samu válasza jss (#31767) üzenetére


30z.Samu
félisten

Így meg lehet oldani. :)

Sic Parvis Magna

(#31769) raidx válasza Norbi095HUN (#31756) üzenetére


raidx
őstag

[link]

Itt van egy automatikus funkció próbáld először azt. De a másik oszlopban válogathatsz manuálisan, Radeon™ HD 4000, HD 3000, and HD 2000 Series, Windows 10 ​​(32-b​​it | ​64-b​​it)​​​ a lap alján.

MS oldaláról töltsd le a wushowhide.diagcab appot. direkt arra adta ki MS, hogy hibás driver eltávolítható és tiltható legyen. Ha még is megelőzne telepítéskor. :(( [link]

Az uotodetect progit is letöltheted előre [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31770) jss válasza 30z.Samu (#31768) üzenetére


jss
aktív tag

Koszonom, ez igy hasznalhatonak tunik. Van -e valamilyen komolyabb ellenjavallata annak, hogy W7-rol W10 -re valtson az ember?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#31771) vlevi válasza jss (#31767) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs már csempe.
Abban a formájában, ahogy Win8 alatt megjelent, teljesképernős start screen, olyan már nincsen, csak, ha nagyon akarod. Startmenü van, abban vannak csempének látszó, sosemhasznált vackok.
Azért mondom, hogy csempének látszó, mert így, a startmenüben sose látja őket senki, szóval hiába próbál előcsempés erőlködni. Amikor meg belépek a startmenübe, kell neki pár másodperc, mire feléled az élőcsempe, addigra meg meg is találtam, amit kerestem, és záródik a startmenő.

Az új start menüben az zavar legjobban, hogy, ha azt akarom, hogy nézzen ki valahogy, akkor alááandóan birizgálni kell, mint valami tamagocsit. Nincs benne egy auto-arrange, vagy hasonló funkció, és ha bekerül egy új ikon, vagy csempe a startmenübe, akkor rögtön szerteszéjjel áll az egész. Ha pedig elkezdem húzgálni, akkor megint szétdoblálja magát, és az összes ikont, csempét nekem kell egyesével a helyére pakolni. Én viszont nem azért használok ámítógépet, hogy napi 1-2-3 órát babusgassam, hanem értelmes dolgokra szeretném használni.
Ha lenne egy olyan lehetőség, hogy az összehúzgálás sorrendjében a megadott helyet kitölti magának, és összerántja a csoportokat, az nekem már bőven elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31772) Bkrisz9 válasza 30z.Samu (#31768) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Én egy ÍGY KINÉZŐ lista szerű menünek örülnék amibe én tűzöm ki a dolgokat és alul van a "minden alkalmazás" gomb. Ha valakinek van ötlete, hogy ezt miképp tudnám megoldani azt megköszönném. :))

Egyébként engem az idegesít iszonyatosan, hogy nem lehet semmi normális színt beállítani... vagy a felirat vagy az ikon nehezen látható egy szürkés szín kivételével mindenhol (főleg a kékeken mert a legtöbb win ikon is kék és elvesznek abba a nagy csempébe a mini ikonok).

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#31773) ignisz válasza ignisz (#31765) üzenetére


ignisz
senior tag

Tovább böngészve az onedrivet, azt vettem észre,hogy már legalább egy hete nem " működik".

(#31774) nofi


nofi
őstag

Hello!

Mi a helyzet akkor, ha egyik napról a másikra minden rendszergazda jogosultságot igénylő műveletet nem tudok elvégezni? Feldobja a szokásos UAC ablakot, és nem lehet "igen"-re menni, hanem azt írja ki, hogy adjam meg a jelszót.
A probléma, hogy nincs felület ahová beírhatnám a kért jelszót és ha vakon beírom sem történik semmi. A másik gondom, hogy mindvégig én voltam/vagyok az egyetlen user mióta Windows 10 van a gépen. Miként tudom visszanyerni a jogosultságomat, mert így jelenleg egy programot sem tudok uninstallálni :(((

Xbox GT: nozsolt

(#31775) daimonion válasza Norbi095HUN (#31756) üzenetére


daimonion
senior tag

Viszont hogyan akadályozhatnám majd meg hogy ne a Win rakja fel a saját driverét?

Miért is ne rakja fel ? Nem olvastam vissza a teljes beszélgetést de a win a 2015.11.04 i catalys amd videodrivert rakja fel tokkal vonóval.Ezzel mi a gond ?

(#31776) King Unique válasza Bkrisz9 (#31772) üzenetére


King Unique
titán

Most is alul van az All apps, nem...? Amúgy meg egyesével kigyomlálod (unpin) az appokat, aztán ilyen lesz.
Nekem mondjuk eleve bejön a Win8.x kezdőképernyője, mert egy csomó program, mappa és egyéb ikonnal telerakható, amit utána nagyon kényelmes onnan indítani. Ezért a WIn10-ben is széthúzom és onnan indítom őket. Asztalt nagyon nem szeretem "teleikonozni" és Start menüben is kényelmetlen állandóan turkálni.

Amúgy meg, ha valakinek annyira old school menü kell, rakjon fel egy külső alkalmazást. Azok pl. a Win7 féle menünél is sokkal többet tudnak és sokkal jobban testreszabhatóak.

(#31777) Bkrisz9 válasza King Unique (#31776) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Leveszem az összeset akkor sem tudom kitűzni bal oldalra a minden program,gépház,főkapcsoló fölé azokat amiket én szeretném, hogy ott legyenek hanem csak változó menüket tudok oda tenni amikre nekem semmi szükségem nincs. A win8.1-ét én is szerettem.. A csempekezelés is sokkal jobb volt, sajnos ha ezt kirakom teljes képernyőre akkor is szar marad, köze nincs a win8.1-es változathoz. Visszaváltanék de a több asztal gyors és egyszerű kezelése nagyon hasznos számomra ezért inkább elviselem ezt az elcseszett "start menüt". Valahogy nem jön be ez a win7 és win8 féle start összekeverése.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#31778) Norbi095HUN válasza daimonion (#31775) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Ez a gond hogy nem olvastad el a teljes beszélgetést :K
Az én videókártyámhoz nincsen 15.xxx driver hanem 13.1 a legújabb.
A Windows 10 elvileg automatikusan telepit egy 8.970.100.9001 verziójú drivert, viszont abban elvileg nincsen catalyst, ami miatt viszont lehet hogy fekete keretem lesz [nem tudni?]
Ha tudnám hogy nem lesz fekete keret anélkül hogy kelljen catalyst, akkor már rég Win10 lenne a gépemen.
De igy nincs :F

(#31779) King Unique válasza Bkrisz9 (#31777) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk én még a TP-IP időszakban próbáltam ki ezt a gyomlálást, azóta már átszabták a menüt, változtattak egyes jó megoldásokon...a Win8.x néhány nekem tetsző dolgát is kigyomlálták teljesen, épp ezért nem is fogott meg annyira a 10-es felület terén és a 7-8 mix sem minden téren az igazi.
Start menüvel nem tudom mit lehetne vele kezdeni, én max feltennék egy külső programot, ha ennyire zavarna.

(#31780) CirrMee válasza Norbi095HUN (#31778) üzenetére


CirrMee
addikt

HDMI...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#31781) Bkrisz9 válasza King Unique (#31779) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Azokkal amiket próbáltam mindig csak a gond volt. Nem töltött be időbe, az alap start ugrott be helyette pár másodpercre stb. :(

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#31782) Norbi095HUN válasza CirrMee (#31780) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Nincs :(

(#31783) CirrMee válasza Norbi095HUN (#31782) üzenetére


CirrMee
addikt

Van képed arról a fekete keretről?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#31784) nofi válasza nofi (#31774) üzenetére


nofi
őstag

Hm, úgy látszik teljesen kizárt a windows. Guest account vagyok, az administrator user pedig nem is aktív. Ha aktiválni akarom, ugyanaz az üzenet fogad...

Xbox GT: nozsolt

(#31785) cigam válasza nofi (#31774) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az esetek 100%-ban nem "egyik napról a másikra" történnek dolgok, hanem mert nemrég valamit telepítettél, be/elállítottál. Nem véletlen szokták volt javasolni, hogy mezei user-ként használd a gépet, és ne admin.-ként!

Ugorj be a felhasználókezelőbe, és kukkantsd meg milyen jogosultágaid vannak, ill mik az UAC beállításai.
Csökkentet módban sem enged be?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31786) Norbi095HUN válasza CirrMee (#31783) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

http://i0.wp.com/www.justin.my/wp-content/uploads/2011/12/Cannot-display-Full-Screen-using-ATI-Radeon.jpg?resize=605,605

Egyik válaszoló irta nekem. Dehogy most tényleg ez lenne hát én nem tudom :(

(#31787) King Unique válasza Bkrisz9 (#31781) üzenetére


King Unique
titán

Én csak 8.1 próbáltam néhányat, ott nem volt semmi gond velük. Classic Shell és társai [link] nem mennek rendesen? Na mindegy, akkor ilyen téren is problémás a X-es.

(#31788) nofi válasza cigam (#31785) üzenetére


nofi
őstag

Csökkentett módban sem enged be, de ott már legalább láttam a password mezőt, ahová be kellett írni. Eddig egy kódot használtam Windowshoz (amivel egyébként továbbra is beenged a Live profilomba), de azt itt nem fogadja el. :(

Xbox GT: nozsolt

(#31789) cigam válasza nofi (#31788) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mit csináltál utoljára?

Esetleg parancssorba írd be: net user administrator /active:yes
(Nemtom W10-nél működik-e, de egy próbát megér) Tegyél rendet, aztán tiltsd le.

Eseménynaplót is megnézheted, hátha ott panaszkodik valami hibára.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31790) raidx


raidx
őstag

Ez meg mi a fene akar lenni? Ha elakarom érni a képernyőbeállításokat ezt kapom (asztal jobb klikk). Bezárás és bejön a gépház megfelelő opciója. egymagam használom a gépet. MS fiók nincs.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31791) wjbhbdux válasza raidx (#31790) üzenetére


wjbhbdux
veterán

mitől vagy rendszergazda?

/s

(#31792) AtHoS válasza raidx (#31790) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Véletlenül nem "erőszakoskodtál" a W10-zel? [link]

read-only mode on the forum

(#31793) daimonion válasza Norbi095HUN (#31778) üzenetére


daimonion
senior tag

Szerintem nyugodtan felteheted a win 10-et mert nem lesz .Egyébként meg Én ezt
szoktam használni driverek felrakására főleg kicsit régebbi gépeken. Eddig ez bevált

(#31794) raidx válasza AtHoS (#31792) üzenetére


raidx
őstag

Ezt már a Win 7-nél is alkalmaztam és nem problémázott.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/0aeac9d8-3591-4294-b13e-825705b27730/how-to-disable-uac

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31795) AtHoS válasza raidx (#31794) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Fogalmam nincs, de S. Szabi azt írta mindössze ennyi változott nála és utána nála is előjött ugyanez a probléma. Kérdezd őt a részletekről, hátha kiderül számodra valami újdonság

read-only mode on the forum

(#31796) Norbi095HUN válasza daimonion (#31793) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Úgy gondolod hogy Catalyst nélkül sem lesz fekete keretem?
Mert mondom nálam még a Windows alatt letöltött driver is jó lenne csak ne legyen fekete keret, mert a win-el letöltött automatikus cuccal is ugyanúgy lehet játszani, engem csak az a fekete keret bánt nehogy legyen

[ Szerkesztve ]

(#31797) raidx válasza AtHoS (#31795) üzenetére


raidx
őstag

Végül is csak akkor jön elő, ha az asztal jobb klikkel akarok a képernyőbeállításokhoz eljutni de klikk a bezárásra és ott vagyok. MEg nem sűrűn van látogatva a képernyőbeállítás. Eddig mást nem tapasztaltam. Az UAC véleményem szerint egy felhasználó bosszantó funkció. Nagyon gyorsan megtalálták a kikerülési lehetőségét amit MS nem tudott/akar javítani.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31798) FefeeX válasza Locutus (#31728) üzenetére


FefeeX
veterán

Aha, akkor jobb úgy, hogy nem megy semmi? Esetleg ne telepítsem újra kéthetente ezt a szemetet?
A MS ezzel nagyot dobhatott volna, mert alapvetően tetszik a rendszer, de annyi komoly hiba van benne, hogy csak egy nagy hátraarc az egész.

(#31799) Locutus válasza FefeeX (#31798) üzenetére


Locutus
veterán

Azért ne dramatizáljuk túl ezt :) Én most már egy hete startmenü meg win appok nélkül használom a gépet... elvégre minden más fut rendesen közben. Néha felbasz mikor egy szar naptárat vagy kalkulátort se tud megnyitni, de mikor nagyon felidegesít, majd ujraindítom a gépet :)
Csak megoldják mostmár egy windows frissítéssel...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31800) Bferibörs válasza Locutus (#31799) üzenetére


Bferibörs
addikt

Lehet, hogy érdemes lenne kivesézni, hogy milyen konfigokon lépnek fel hibák , lehet, hogy könnyebben meg lehetne találni a megoldást is ezzel.
Ezt azért írom ,mert sok problémáról olvasok itt a fórumon amire nem nagyon születik megoldás elég régóta pld. startmenü , viszont sokunknak hiba nélkül vagy igen minimális hibával működik a win 10.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.