Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) JanR válasza TheProb (#15098) üzenetére


JanR
addikt

Nálam simán ment ez a funkció is, pont a paint-el is, tegnap szükségem volt rá :)

(#15102) zoltan6 válasza TheProb (#15098) üzenetére


zoltan6
őstag

nem a startmenübe kell keresni,hanem van mellette jobb oldalon egy nagyító,ott kell.de most próbáltam müködik a startmenüre kattintva is,kiadja a paint-ot is. :R

[ Szerkesztve ]

(#15103) sqpp válasza zoltan6 (#15102) üzenetére


sqpp
őstag

De start menüből beírva is megy a keresés, fullra, ugyan az :)

(#15104) wolfman


wolfman
veterán

Azt mondjátok meg nekem, hogyan lehet olyan programot, fájlt kitűzni start menübe, ami nincs telepítve? Pl. portable programok exe fájlját? A minden programok közül oda tudok másolni hivatkozást/ikont, de egyénileg mást nem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15105) hackeeeee válasza mefistofeles (#15095) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem.

Hanem pl, hanem megveszem boltban.

Azt tudom, hogy elméletben a frissítés egy hardverre szól, vagyis főalkatrészcserénél elveszik a 10.

Véleményem szubjektív...

(#15106) kory24


kory24
őstag

llyennel találkozott már vki? Mi lehet a baj?
lemezvizsgálat nem talál hibát....

(#15107) Kolondrum válasza t72killer (#15030) üzenetére

Nézőpont kérdése. Szokni kell.

(#15108) justaview válasza Polír (#15096) üzenetére


justaview
őstag

Nekem az az érzésem, hogy a géped (grafikus rész esetleg :F ), vagy egy driver körül van valami, mert a W8 és W10 is produkál problémát, csak másképp jelentkezik.

(#15109) hackeeeee válasza TheProb (#15098) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Windows search szolgáltatás engedélyezve van? (futtatás->services.msc->windows search)

Véleményem szubjektív...

(#15110) kisbago


kisbago
aktív tag

a 10 et hogy tudom elindítani csökkentett módban?

(#15111) Polír válasza mefistofeles (#15099) üzenetére


Polír
csendes tag

Teljes tiszta telepítéssel raktam vissza a 8-at:-) Nem értem mitől van ez a randa kék háttér szín a tálcaikonoknál,de érdekes hogy csak a talcára rakott alkalmazásoknál van ilyen.Pl a műveletközpontnál,vagy a hangszóróikonnál,és a windows ikonnál is fehér a szín ahogy lennie kellene. :D

[ Szerkesztve ]

(#15112) Zotya84


Zotya84
őstag

No, egy érdekes hibába futottam bele, ami miatt majdnem elaludtam az elmúlt pár napban. Múlt hét előtt volt fent egy TP a gépen (dual bootban a 8.1 mellett), ott nem jelentkezett.

A hiba:

Frissítés után minden működik majdnem tökéletesen, kivéve a Wake-On-LAN-t. Ugyanis bármit próbálok, minden beállítás rendben, driver frissítve, viszont leállításkor a gép kikapcsolja a hálókártyát. És csak azt az ébresztésre jogosult eszközök közül. TV-tuner távirányítójáról bekapcsolható a gép, USB-n tölt minden eszközt.

A hálókártyát meg kikapcsolja, és elvész a WOL lehetősége. Esetleg valaki találkozott már ezzel a hibával?

Tiszta telepítést nem igazán akarnék - egyelőre.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15113) Polír válasza justaview (#15108) üzenetére


Polír
csendes tag

Lehetséges,de más grafikus hibát nem tapasztaltam.Drivernél "minden driver naprakész" ez van :)

(#15114) wolfman


wolfman
veterán

Egyelőre annyira friss az OS, hogy 200 kérdésre 1 válasz jön, az is csak tipp.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15115) GoZoL


GoZoL
senior tag

Hálózati meghajtó csatlakoztatás minden újraindítás után, sőt újraindítás nélkül is eltűnik, kicsit idegesítő. Megoldás van már rá? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15116) thomboy válasza thomboy (#14990) üzenetére


thomboy
tag

Egy elég érdekes problémám van, hátha valaki tud rá megoldást.
Szóval adott Win10-es gép, 240-es UPC-s net 6-7 Mbit/s körül produkál, ugyanez a gép Win8.1-gyel még működött.
Másik gép Win7 majd Win10 update után is rendben működik.
Gyártó oldaláról a legújabb 10-es drivert is feltettem, nem segített (MSI Z97 Gaming 7 alaplap).
Valaki találkozott hasonló problémával?

Közben sikerült rájönnöm a megoldásra, bár elég érdekes a dolog. A lényeg hogy az adapter beállításai között kikapcsoltam a Killer Bandwith Control névre hallgató szolgáltatást és rögtön működött tovább.

Mondjuk érdekel, hogy más, aki Killer E2200/2205 LAN portot használ szintén tapasztalta-e ezt a működést.

Ez azért nagyon fura, mert Win8.1 alatt a driverrel ment, majd update után lehalt, sebaj frissítettem Win10-es programra, de azzal se volt hajlandó működni.

Szerintetek valahogy fel lehet éleszteni Win10 alatt is ezt a szolgáltatást (Killer Network Manager nevű kis progi is tartozik hozzá, elvileg programpriorizálás lenne a cél)?

[ Szerkesztve ]

| Trance 4ever |

(#15117) cog777 válasza GEPESZ66 (#15090) üzenetére


cog777
senior tag

Nekem a rendszergazdakent inditott cmd-ben kiadott wuauclt.exe/updatenow inditotta el a frissitest. Elotte ki kellett pucolni a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappat es ujrainditani a Windowst.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#15118) TheProb válasza hackeeeee (#15109) üzenetére


TheProb
veterán

ki van lőve ssd kímélés miatt, de ez eddig is így volt és a programokat simán megtalálta.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15119) thomboy válasza kisbago (#15110) üzenetére


thomboy
tag

Mint a 8-ast, Futtatás-ba beírod hogy msconfig és ott Biztonságos indítást választasz a Rendszerindítás alatt. Visszakapcsolni ugyanitt lehet aztán.

| Trance 4ever |

(#15120) Sutee89 válasza GoZoL (#15115) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Nekem automatikusan csatlakozik a hálózati meghajtóhoz minden újraindítás után. Router beállítások rendben vannak?

(#15121) Zotya84 válasza TheProb (#15118) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezt én is tapasztaltam. Most már csak futó wsearch szolgáltatás alatt hajlandó keresni a start menüben...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15122) Telda


Telda
addikt

Hali!

Öcsém gépén is frissíteni szerettem volna a Windows-t. Neki Win7 van fent.
Olyan probléma lenne, hogy telepítés közben amikor újra indul a gép, csak fekete képernyő van és nem történik semmi, vártunk fél órát, de semmi. Ha nyomtam egy resetet, akkor meg visszaállította az előző windwos-t. Pórbáltam dvd-ről és pendrive-ről is, de ugyan ez volt a helyzet, a végén mindig visszaállította az eredeti windwos-t. Van valakinek ötlete, ez mitől lehet? Az asztalit és a laptopot és felfrissítettem gond nélkül.

(#15123) hackeeeee válasza TheProb (#15118) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Késleltetett indításra kapcsold vissza, és megoldja a problémát.

Véleményem szubjektív...

(#15124) Kobe


Kobe
veterán

Frissites ota talalkozott valaki olyan jelenseggel, hogy a karakterek felbontasa mintha opalos, homalyos lenne ? Egy fullhds notirol nyuzom, ami ein 7 alatt tueles volt, win 10 nel pedigintha raleheltek volna a kijelzore :)

A cleartype be van allitva, de baromira nem ugy mutatja mint a cleartypeos kepeken, illetve nem is minden alkalmazasnal. Foleg mintha azoknal jonne csak elo aminek ez az ujfajta fejlece van, skype pl menusor tok homalyos, total commander meg tueles

(#15125) t72killer válasza Telda (#15122) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valamelyik beépített driver nem stimmel? Milyen konfiról van szó? Simán ISO-ból sem frissít?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15126) Snoop-y


Snoop-y
veterán

En is upgradeltem/telepitettem hetvegen ( lemezrol enterprise verziot ):
Win7 enterprise lett levaltva

Par tapasztalat:

Az install 1,5 ora volt mivel a win10 ugy dontott hogy vegigscanneli az 1Tb-os D meghajtot es nekiall javitgatni ( nem tudom mi nem tetszett rajta neki HDD sentinel szerint semmi baja illetve NTFS filerendszer van rajta ) Ez igen meglepett szerintem win98 ota en ilyet nem is lattam.

Telepites utan kis driver vadaszat kovetkezett mert az OS szerint a 24" -os monitor 1024x768-ban hajlando csak mukodni:

Win7-es drivert leszarta gyarto oldalarol kellett beszerezni ujat.

Kicsit zavaro hogy alig lehet megtalalni valamit ha nem a search mezovel keresnek hanem mondjuk a lebutitott start menuben ( abban pl az admin settingset meg sem talaltam search-el kellett rakeresni )

Domainbe leptetesnel elojott megint a regi "hiba" amit egyes win8-as gepeken mar lattam miszerint amig az ipv6 nincs letiltva addig nem mukodik rendesen a nevfeloldas ( ezert nyilvan nem talalja meg a local domaint ) ha a DHCP szerver nem ipv6 alapu.

Hajlamos belefagyni a user logout proceduraba ( local vs domain user ) ( szep fekete kepernyo task manager mukodik de hiaba inditanek explorert nem indul el ) -------> reset/reboot

Kicsit gyorsabbnak erzem de meg nem pakoltam fel ra mindent ( VPN,Soft token etc ) szoval majd meglatjuk :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15127) poli27


poli27
veterán

Outlook 2013 ban hogy a retekbe lehet beállítani egy outlook.hu-s email címet? nekem sehogy sem engedi, bezzeg a windows 10 postában működik....

(#15128) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Újból raktam a rendszert már nem áll le hibával ,nekem megvásárolt Alcohol 120% volt az iso lemez kezelőm ez meg nem megy ,erre van megoldás vagy más program ami esetleg ingyenes amíg ez nem lesz használható?

(#15129) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, nincs kedvem átnyálazni 6776378 hsz-t, van már megoldás a lefagyásra?
Mint sokaknál, nálam is feltelepszik rendben, de csonttá fagy, mikor használni kezdeném.

(#15130) Snoop-y válasza Kobe (#15124) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen pl ha a storebol telepitett RDP klienst hasznalom akkor abban ilyen a kep :(
Ha a beepitett RDP klienst azon meg tueles.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15131) poli27 válasza zolisx4 (#15128) üzenetére


poli27
veterán

alapból tudja kezelni az isot...

(#15132) pzstm válasza zolisx4 (#15128) üzenetére


pzstm
titán

Win8 óta alapértelemezetten képes ISO-t kezelni. Egy plusz programmal kevesebb, tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15133) dave0825


dave0825
őstag

Aki látta a Terminator Genisys-t: egy kicsit olyan ez a Windows 10 megjelenés, mint a filmben a Genisys. :D Aggódjunk a Skynet miatt?! :D Bár ha lesz Skynet-szerű történet, akkor az szerintem inkább a Google lesz.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#15134) Telda válasza t72killer (#15125) üzenetére


Telda
addikt

ISO-ból frissítettünk. Nem írta ki, hogy valami driver nem stimmelne.
Az az érdekes, hogy még valamelyik korai verzió volt fent rajta és gond nélkül települt.

(#15135) front3r válasza dave0825 (#15133) üzenetére


front3r
őstag

Nevetséges ez az aggódás, meg arra gondolni, hogy a MS nem tartja be a törvényeket és átadja másnak az adatokat, mint egy B kategóriás filmben... :D Ugyanmár. Szerinted milyen bírságra számíthatna a Microsoft, ha kiderülne hogy ők szivárogtatják ki az adatokat? Ezt egy ekkora cég nem teheti meg.
Meg amúgy is... itt van a többi cég is, aki uzgyanezt csinálja, Google, Facebook, stb.. ők visszaéltek egyszer is az adataiddal? :D

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15136) zolisx4 válasza poli27 (#15131) üzenetére


zolisx4
őstag

Nem mondjátok??Jó win 8 nem volt nekem win 7 ről váltottam.Én a Farming Simulator 2015 szoktam vagyis szoktunk játszani az interneten,Csak én csináltam kép képfájlt hogy ne keljen a lemezt mindig berakni ,tesco verzió,én még az alcohol-lal csináltam és nem iso hanem mdf ez az igazi gondom.

Mini alkalmazások mondjuk a gpu observer ,meg cpu figyelő sem akar elindulni erre ötlet ,nem nagyon találok semmit .

[ Szerkesztve ]

(#15137) xTREem


xTREem
tag

Adott egy Intel i5-4430 asztali konfig, amiben a processzor integrált videovezérlőjét használom. Windows 10 frissítés és tiszta telepítés után is felébresztéskor, illetve ha kihúzom a HDMI csatlakozót azonnali kékhalál az eredménye. Windows által telepített, illetve Intel honlapjáról letöltött driverrel is ugyanez.

Találkozott már valaki ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#15138) t72killer válasza Telda (#15134) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem úgy értettem. Az ISO-t tedd a HDD-re és mountold vagy csomagold ki. Elvileg így is mennie kell a frissítésnek, és akkor nem megy át az USB-n.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15139) [CS]Blade2 válasza TheProb (#15098) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ezt a hibát csinálta nekem is, és semmi nem segített. Én kikapcsoltam a Windows Search-ot az első tiszta telepítés után még 29.-én, és még aznap este besz*rt a kereső. Semmit nem talált meg, azt írta, hogy próbáljam újra. Onnantól hibába kapcsoltam vissza, hiába indítottam újra. 30.-án újrahúztam az egészet, az jó volt egy darabig, de azóta előjöttek más hibák, és tegnap megint újrahúztam. Azóta 1x csinálta, hogy csak a pontok mentek a keresés tetején, és nem talált meg semmit, de egy újraindítás segített.
Vicc, de ez már a 3., ennyiszer a win95-öt sem kellett.

Polír (#15096):
Nekem is csinálta ezt a hibát, és van egy tippem, hogy miért. Teljesen megfagyott, semmire nem tudtam rámenni, de az egér mozgott. Utána egy reset után a frissítés fogadott. A kis g.i leszedte a 3 frissítést a háttérben. Utána feladatkezelővel néztem, és rájöttem, hogy a háttérben amit meg akar magának csinálni, az papíron alacsony prioritású, de valójában kényszerített, tök lesz*rja, hogy te rá akarsz kattintani a startmenüre, ha van elérhető frissítés, vagy talál valami indexelni valót, vagy úgy dönt, hogy feltesz egy programot neked, akkor az az elsődleges, te meg megfagysz. 97%-os lemezhasználat volt a rendszertől. Ha nem nyomsz semmit egy fél percig, akkor elkezd malmozni valamin a háttérben. Csinál egy előtöltést, vagy valami.

Nálam kiakadt a zene progi is, betöltött 200 számot, és 1200MB ramot evett és a komplett CPU-t.

A fényképnézőre rászabadítottam a fényképeket 2007-ig visszamenőleg, és azóta el sem indul, csak felvillan, 1 fénykép van benne, amit háttérképnek töltöttem le, és egyből eltűnik, nem ad hibaüzenetet.

Most pedig bejött egy kék-halál:
IE11-ben néztem 1080p videót, tekergettem ide-oda, és egyszer csak hanyatt dobta magát:

Egyébként szarabbul megy a videó, Egde-ben is és IE11-ben is. Meg-meg akad, és eszi a CPU-t 70-90% körül, pedig ott a GTS450, azzal kellene nyomnia.

(#15140) Amur válasza t72killer (#15035) üzenetére


Amur
addikt

Nem tudom volt-e már, de aki a "kémkedős" részét szeretné kikapcsolni, menjen végig ezeken a pontokon:

Ezt kiemelném ide előre is:
A lépések elvégzésével minimálisra csökkentheted azt az adatmennyiséget, amit a Microsoft begyűjt rólad és jelentős erőforrásokat takaríthatsz meg azáltal, hogy nem fut több tucat kémprogram a gépeden és nem kommunikál megállás nélkül a Microsoft szervereivel. Mindig törekedj arra, hogy nyílt forráskódú programokat használj, mert azokban jóval kisebb eséllyel vannak elhelyezve kémkedő programkódok, hiszen bárki ellenőrizheti a működésüket.

FIGYELEM! KÉSZÍTETTEM EGY LEÍRÁST, ÍGY AKADÁLYOZHATÓ MEG, HOGY A MICROSOFT KÉMPROGRAMJAI FOLYAMATOSAN ADATOKAT TOVÁBBÍTSANAK RÓLAD, ÉS TERHELJÉK A GÉPEDET.

1.: Windows-t csakis partíció formatálás után szabad telepíteni. Ha csak "ráfrissítesz" a meglévő rendszeredre, akkor adódhatnak problémáid a driverekkel, aktiválással és a rendszer működésével/stabilitásával.

2.: Ne használd a Home verziót, mert abban bizonyos Microsoft-kémprogramok nem, vagy csak nehézkesen távolíthatóak el (pl. nem tartalmazza a Group Policy Editort (gpedit.msc)). A Pro verziót ajánlom. A kémprogram nem túlzó kifejezés, ugyanis az alapbeállítások szerint a Windows 10 a beírt szavaidtól elkezdve a meghajtód titkosítási kulcsáig mindent eltárol a szerverein, sőt, alapból minden Windows-felhasználóval megosztja a wifi jelszavadat, aki a közeledben tartózkodik; ők ezután szabadon rácsatlakozhatnak a routeredre. Ez nem vicc, hanem valóban így van.

3.: Mielőtt végigmennél a telepítésen:

A telepítés során NE a gyors beállításokat használd, hanem a "Beállítások testreszabására" kattints és MINDENT kapcsolj ki, tehát ne engedélyezz semmiféle adatszolgáltatást a Microsoft felé.

Amikor a telepítő kéri a sorozatszámodat, kattints a "Kihagyás" gombra. Én még akkor sem írnám be a sorozatszámot, ha eredeti licencem lenne, mert onnantól kezdve, hogy megvásároltál valamit; hozzád köthető. Adatvédelmi szempontból biztonságosabb "kalóz" Windows-t használni.

4.: NE hozz létre Microsoft accountot. Amikor lehetőséged lenne a Microsoft account létrehozására, akkor szüntesd meg a netkapcsolatodat, kattints a regisztrációra, majd a "Kihagyásra".

5.: Soha sehol ne adj meg valós adatot (pl. név) magadról.

6.: Start menü --> Gépház --> Adatvédelem

Menj végig az összes itt található menüponton és MINDET kapcsolj ki. A "Visszajelzés és diagnosztika" menüpontban a visszajelzést állítsd "Soha"-ra, az eszközadatok elküldését pedig "Alapszintű"-re. A "Háttérben futó alkalmazások" menüpontba érdemes időről-időre visszanézned, mert a Windows újabb és újabb alkalmazásokat fog ide betenni, amelyek kémkednek utánad és terhelik a gépedet.

7.: Start menü --> Gépház --> Frissítés és biztonság --> Speciális beállítások felirat

A frissítések telepítésének módja legyen "Értesítés újraindítás üzemezéséről" és tegyél pipát a "Frissítések elhalasztása" elé, így lesz időd manuálisan kiválogatni azokat a frissítéseket, amelyekre szükséged van.

8.: Start menü --> Kezd el begépelni, hogy gépnév, majd kattints a találatra és nevezd át a gépedet valami másra.

9.: Ha már úgyis a "Rendszer" beállításoknál vagy, akkor menj az "Értesítések és műveletek" menüpontba és kapcsolj ki mindent.

10.: Az "Alkalmazások és szolgáltatások" menüpontban kattints végig az összes alkalmazást és mindegyiknél kattints az "Eltávolítás" gombra (már amelyiknél engedi). A többi kémprogram eltávolítását később fogom bemutatni.

11.: Az "Offiline térképek" menüpontban a forgalmi díjas kapcsolatokat kapcsold be, a térképfrissítéseket pedig kapcsold ki.

12.: A Windows 10-ben változott az alapértelmezett alkalmazások beállításának módja, pl. nem lehet olyan egyszerűen alapértelmezetté tenni másik böngészőt, mint korábban, hanem csakis ebben a menüpontban. Szerezd be a szükséges alkalmazásokat (pl. VLC, Firefox), és cseréld le a Microsoft alapértelmezett kémprogramjait nyílt forráskódú szoftverekre.

13.: Start menü --> kezd el beírni, hogy cmd, jobb gombbal kattints rá a "Parancssor"-ra és "Futtatás rendszergazdaként".

Írd be soronként a következőket (minden sor után nyomj entert, hogy végrehajtsa a parancsot):

   sc delete DiagTrack
   sc delete dmwappushservice
   echo "" > C:/ProgramData/Microsoft/Diagnosis/ETLLogs/AutoLogger/AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl

14.: Start menü --> kezd el beírni, hogy futtatás és nyisd meg a futtatást. Írd be, hogy gpedit.msc.

A megjelenő oldalon a baloldali mappaszerkezetből válaszd a következőt: Számítógép konfigurációja --> Felügyeleti sablonok --> Windows-összetevők --> Adatgyűjtés és előzetes buildek ---> ezen belül kattints duplán a "Telemetria engedélyezésére". Állítsd "Letiltva"-ra.

15.: Még mindig a "Windows-összetevők" menüponton belül kattints a "OneDrive"-ra, azon belül pedig kattints duplán a "A OneDrive fájltárolására való használatának letiltása"-ra. A megjelenő oldalon állítsd "Engedélyezve"-ra.

16.: Továbbra is a "Windows-összetevők"-ben nyisd meg a Windows Defender-t és azon belül kattints duplán a "A Windows Defender kikapcsolása"-ra. A megjelenő ablakban állítsd "Engedélyezve"-re.

17.: Ezt most bezárhatod. Nyisd meg a Start menüt és kezd el begépelni, hogy futtatás és nyisd meg a futtatást. Írd be, hogy regedit és nyomj entert. A megjelenő ablakban: HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/DataCollection. Itt kattints duplán az "AllowTelemetry"-re és változtasd meg az értékét 0-ra.

18.: Töltsd le ezt: http://cdn5.howtogeek.com/wp-content/uploads/TakeOwnership.zip

Csomagold ki és futtasd az "InstallTakeOwnership" fájlt. Ez létrehoz néhány registry bejegyzést, megkönnyítve a következő lépés elvégzését (ha érdekel, hogy mit csinál, megnézheted, ha megnyitod pl. jegyzettömbbel).

Navigálj a C:/Windows/System32/Drivers/Etc mappába. Kattints a hosts fájlra jobb gombbal --> Tulajdonságok. A megnyíló ablakban "Biztonság" fül --> "Szerkesztés" gomb. Itt a "Felhasználók" csoportnak adj teljes hozzáférést. Most már van jogosultságod szerkeszteni a hosts fájlt. Nyisd meg jegyzettömbbel és másold bele az összes itt található sort (nem kell eléjük a # jel; csak így simán): http://paste2.org/A1sv86VF

(Ha végeztél, eltávolíthatod a takeowenership-et az uninstall fájllal és visszaállíthatod a hosts fájl jogosultságait.)

19.: A OneDrive-ot úgy tudod teljes egészében eltávolítani, ha a következő szöveget elmented egy bat kiterjesztésű fájlba (pl. nyitsz egy jegyzettömböt, a mentési névnek pedig azt írod be, hogy onedrive.bat és a "Fájl típusát" beállítod "Minden fájl"-ra. Ezután futtasd rendszergazdaként a onedrive.bat-ot (jobb klikk --> Futtatás rendszergazdaként). A kód, ezt kell elmentened onedrive.bat néven: http://codepad.org/GyJHug5b

20.: Utolsó lépésként erősen ajánlott eltávolítanod az alapértelmezett alkalmazásokat, mert ezek eszik az erőforrásaidat és gyűjtik rólad az adatokat. A Start menüben megtalálható "Power Shellt"-t kell rendszergazdaként futtatnod és a következő oldalon fellelhet parancsok beírásával tudod azokat eltávolítani:https://thomas.vanhoutte.be/miniblog/delete-windows-10-apps/

A fenti lépések elvégzésével minimálisra csökkentheted azt az adatmennyiséget, amit a Microsoft begyűjt rólad és jelentős erőforrásokat takaríthatsz meg azáltal, hogy nem fut több tucat kémprogram a gépeden és nem kommunikál megállás nélkül a Microsoft szervereivel. Mindig törekedj arra, hogy nyílt forráskódú programokat használj, mert azokban jóval kisebb eséllyel vannak elhelyezve kémkedő programkódok, hiszen bárki ellenőrizheti a működésüket.

Még rengeteg olyan beállítás maradt, amelyekkel a Windows 10 sebességét és biztonságát növelheted, pl. ha eltávolítod a csempéket a start menüből és átméretezed kicsire, akkor már az is gördülékenyebben fog működni. A hagyományos "Vezérlőpultot" úgy találhatod meg, hogy a "Gépházban" elkezded begépelni, hogy vezérlőpult. A "Rendszer és biztonság --> Rendszer --> Beállítások módosítása --> Speciális --> Teljesítmény" menüpontban érdemes kikapcsolni a mindenféle beúszó, kiúszó, animált, áttűnő, betekintő csicsát, mert jelentősen csökkenti az erőforrásigényt. Ha van legalább 4 GB RAM-od, akkor a lapozófájlokat is a kikapcsolhatod. A hangoknál a rendszerhangok letiltásával további erőforrászabálás szüntethető meg.

Mindig figyelj arra, hogy mit telepítesz a gépedre és mindig odafigyelve végezd el a telepítést, mert a telepítőfájlok hajlamosak különféle reklám- és kémkedési célzatú programot elhelyezni a gépeden. Használj megfelelő védelmet (pl. ESET vagy Kaspersky)!

Remélem ezután nyugodtabban alszik aki ettől az oldalától parázik! :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#15141) pzstm válasza Amur (#15140) üzenetére


pzstm
titán

ez most ugye rengeteg helyen tele van iróniával és sok pontot nem komolyan gondoltál igaz? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15142) [CS]Blade2 válasza front3r (#15135) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Engem már kerestek meg úgy valami hihetetlen ajánlattal, hogy név szerint a bátyámat keresték, és véletlenül pont a bátyám vette az én T-s kártyám, de amikor vette, nem engedélyezte, hogy kiadják, és nem került be a telefonkönyvbe sem a szám. Senki nem tudhatta, hogy bátyámé papíron a szám. Így ismerős sem adhatta meg a pórszívóügynöknek az én számom a bátyám nevével, csak a T tudta ezzel a kombinációval.

(#15143) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Csak engem zavar az automata felskálázás? :D

Amúgy a GTX680 is lassabb lett, nagyon erőforrásigényesnek tűnik a Win10.. Heaven 9xx pont helyett 80x pontot ad, GTA V is lassabbnak tűnik, be-beszaggat, mintha a vinyókezelés sem lenne tökéletes a gyári MS driverekkel. (Heaven is 7 FPS-re leesett 1x, mintha a vinyó/SSD töltött volna egy nagyot)

A proci is melegebb és a GPU is játékok közben.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#15144) Amur válasza pzstm (#15141) üzenetére


Amur
addikt

Nem az én irományom, az eredetit egy torrent fórumon találtam.
Amit én fűztem hozzá azt bizony ironikus felhanggal tettem, de aki tényleg komolyan veszi ezt a részét:
hajrá!
Én nem fogok pár percnél többet foglalkozni az alapbeállítások megváltoztatásán, csak amit muszáj.

Egyébként nézem a Person of Interest sorit, és mivel a technika megvan hozzá, biztos vagyok benne hogy nem csak amerikában, hanem mindenhol müködik már hasonló rendszer.
Ha meg akarnak rólam tudni BÁRMIT (vagy MINDENT), akkor tökmindegy mit csinálok, úgy is sikerülni fog!
Az hogy az MS mit tud meg rólam, és mire használja, nem lehet olyan veszélyes mintha a magyar titkosszolgálat(fogalmam nincs mi a nevük) vagy a NAV tenné.
Ha lehet ilyet mondani: a microsoft-tól nem félek...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#15145) front3r válasza [CS]Blade2 (#15139) üzenetére


front3r
őstag

Érdekes, nálam ilyen gond pl. nincs. Valószínű a géped még nincs támogatva rendesen, de legalább egy hardvereleme biztos nincs(értsd hibás driver vagy nincs hozzá megfelelő).
A Microsoft oldaláról frissítettél, vagy az értesítési területen ajánlotta fel a kis ablak a frissítést?
Mert ha az előbbi, akkor lehet vissza kellene állnod egy régebbi Windowsra, és megvárni hogy stabillá tegyék a drivereket a gépedhez. Pl. simán lehet hogy a chipset driver a ludas, és az okozza ezeket a hibákat.

A kék halál valaminek az oka... és nem, nem a windows-al van a gond, hanem valamiért nem tud összedolgozni a hardvereiddel. Persze lehet hardverhiba is, de azt könnyebb kizárni, ha a régi rendszerrel jól múködött minden.

[CS]Blade2: És ez visszaélés? Mert nem az. Inkább örülni kellene, hogy a célzott ajánlatok finomodnak, és olyan reklámokat kapsz, ami nem idegesítő és lehet még érdekel is. Ilyen a kapitalista világ.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15146) Braddock


Braddock
őstag

Örülnék, ha a sok paranoiás befejezné amit csinál.
Ez itt az fő W10 topic, menjetek a másikba. [link]

(#15147) JanR válasza Amur (#15140) üzenetére


JanR
addikt

4.: NE hozz létre Microsoft accountot. Amikor lehetőséged lenne a Microsoft account létrehozására, akkor szüntesd meg a netkapcsolatodat, kattints a regisztrációra, majd a "Kihagyásra".

Nem kell megszüntetni a net kapcsolatot, ott van kis betűvel, hogy kihagyás és működik is tökéletesen.

5.: Soha sehol ne adj meg valós adatot (pl. név) magadról.

Kovács István - na bumm, van vagy 1000. A facebook-n, instagrammon, twitteren, gmail-n, citromail, freemail, outlook, yahoo, de akár a porntube-t is írhatnám, etc. ne adj meg saját nevet, az a menő. Inkább legyél anonymus3165465164, így biztos nem találnak meg.

6.-20.: Start menü --> Leállítás --> Net kábel kihúz --> Redőny leenged --> Ajtó bezár --> Víz, gáz, villany elzár --> Félelem faktor és az üldözési mánia is redukálódik 0,2%-ra, az emberünk megnyugodhat. DE! Akár a mező közepére is kimehet kaszálni, az legalább hasznos is.

Hagyjuk már ezt a fa**ságot könyörgöm, elfogyott a türelmem a sok üldözési mániás, adatlopós hülyeség miatt. NE, ismétlem NE telepítsétek fel, meg ne internetezzetek. Azt hiszitek más oldalról, vagy máshonnan nem gyűjtenek rólad adatot? Menjetek amisnak, az a legjobb megoldás, se tv, se net, se telefon, se térerő, se kártyás fizetés..

corvette: Nem neked szólt, csak már 40x láttam ez a szöveget ide bemásolva, elég belőle. Foglalkozzunk a rendszerrel, beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#15148) zolisx4 válasza Amur (#15140) üzenetére


zolisx4
őstag

Ha eddig is hivatalos win ed volt akkor már úgy is mindegy,mindent tudnak.Ezzel nem kell foglalkozni szerintem.
Csak ne hogy úgy járjunk mint South park ipad epizódjában. :DDD

(#15149) justaview válasza Amur (#15144) üzenetére


justaview
őstag

Elég lett volna EZT linkelni.

...de értem, most meg van magyarul is. :)

(#15150) Telda válasza t72killer (#15138) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, estére kipróbáljuk úgy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.