Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) King Unique válasza tom_tol (#60049) üzenetére


King Unique
titán

Nyelvi beállítások módosításánál, a magyart legfelülre kell tenni, illetve pár dolgot bejelölni, de ezt megmondja google is [link], [link]. Kell neki egy restart is, utána üdvözlőképernyő és csempék is magyar lesz.

(#60052) tom_tol válasza King Unique (#60051) üzenetére


tom_tol
addikt

Ez mind szép és jó. Magyar a telepítőm, svédet szeretnék.


[L:/dl/upc/2015-01/13/133992_z2r88vx57znc9i1l_1.jpg](IMG:/dl/upc/2015-01/13/133992_z2r88vx57znc9i1l_1.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#60053) MasterMark válasza tom_tol (#60052) üzenetére


MasterMark
titán

Csak meg kell várni míg lefrissül.

Switch Tax

(#60054) mttssz


mttssz
senior tag

Ha már nyelvek: az input methodok közül szeretném elérni hogy magyar, mindig magyar és csak magyar legyen. Néha teljesen random átállítja magát ENG (US)-re (az a windowsom locale-ja), ezt szeretném elkerülni. Mit csináljak? A nyelvi menük:

(#60055) Drughi


Drughi
addikt

A problémámra még most sem kaptam segítő választ, ezekszerint megoldhatatlan.
Mivel már érik az újra telepítés, ezért kellene nekem egy usb- s telepítő. Létezik olyan aminek a telepítéséhez nem kell admin jogosultság? Mert ugyebár nem tudok telepíteni semmit...

Pixel 7a

(#60056) King Unique válasza tom_tol (#60052) üzenetére


King Unique
titán

Nyelvtől függetlenül, az eljárás ugyanaz mindegyiknél és működik is, csak megfelelően kell csinálni.
Egyedül a frissítéskor, v ép bejelentkezéskor megjelenő üzenetek nyelvét nem váltja át teljesen.

(#60057) kispx válasza #41133696 (#60041) üzenetére


kispx
addikt

A kettőnek nem igazán van köze egymáshoz. Akár nyilvánosságra hozza a MS akár nem*, a Google 90 nap után megmutatja, hogy milyen sebezhetőséget találtak.

* Nyilvánosságra hozza, de csak pénzért

(#60058) genndy válasza Drughi (#60055) üzenetére


genndy
addikt

Újratelepítésnél úgyis a telepítőről bootolsz, és gyalulod a Wint, szóval mindegy hogy van-e admin jogod benne vagy nincs.
Az eredeti kérdésben sajnos nem tudok segíteni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#60059) #41133696


#41133696
törölt tag

Hát az év első frissítése elég vérszegényre sikeredett:

(#60060) King Unique válasza #41133696 (#60059) üzenetére


King Unique
titán

Én most kihagyom...várok vele 1-2 napot, hátha akad megint vmi kósza KB, mint múlt hónapban... :DDD

(#60061) szabonagyur válasza #41133696 (#60059) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sőt az Office 2013 meg egy darabot sem kapott... ez az igazán meglepő.

(#60062) juhasz406


juhasz406
tag

Üdv! adott 2 számítógép és egy smart tv. Mindkét media playert látja a tv de az egyik gépen csak a mappákat látja a tartalmát nem. Mindent próbáltam engedélyeztem de semmi. Valaki tapasztalt hasonlót?

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#60063) Ryder62


Ryder62
őstag

Hogy lehet kihelyezni az asztalra a számítógépre irányító ikont? Mert csak "rögzítés kezdőképernyőre" van.

(#60064) Bjørgersson válasza #41133696 (#60059) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kellett volna még jönni valaminek?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#60065) szabonagyur válasza Ryder62 (#60063) üzenetére


szabonagyur
félisten

Asztal jobb gomb személyre szabás bal oldalt asztali ikonok módosítása és kiválasztod ami kell.

(#60066) mttssz válasza Ryder62 (#60063) üzenetére


mttssz
senior tag

Asztal jobb klikk/Személyre szabás/Asztali ikonok oldalt és bepipálod ami kell.

(#60067) #41133696 válasza King Unique (#60060) üzenetére


#41133696
törölt tag

Rákészültem rendesen, reggel amikor írtam csináltam új képet róla, szóval ha gubacn van, maximum visszahúzom :D

(#60061) szabonagyur: Igen, annál meg főleg, amikor GB-os cuccok szoktak jönni hozzá :D

(#60064) kovy29 : Hát így indításnak többet vártam volna, kicsit olyan mint mától vagyis holnaptól a Windows 7, vagy régebbről a Vista, ami csak biztonsági frissítéseket kap.

Egyébként még jött ez is hozzá:

A felső nem mindenkinek, csak a WD használóknak, a szokásos Def. Update :)

[ Szerkesztve ]

(#60068) Ryder62


Ryder62
őstag

Köszi.

(#60069) #41133696 válasza #41133696 (#60067) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ennyit törölhetünk kb:

(#60057) kispx: Egyébként az a gáz, hogy nem egy magányos farkas fejlesztő jelentette a hibát, hanem egy világcég, és nem az első volt, tehát tudták, hogy ezek publikálni fogják :)

(#60070) #41133696 válasza #41133696 (#60069) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ebben a pillanatban végzett, szóval ez 25 percig tartott... 0-ról felcsúszik ennyi idő alatt egy Windows 8.1 (persze update nélkül) :)

(#60071) mttssz válasza #41133696 (#60070) üzenetére


mttssz
senior tag

Nekem is most végzett, bár elég érdekes volt, elsőre nem rakta fel őket, csak az ajánlottak közül az IntelHD frissebb drivert, második reboot után volt hajlandó felrakni a fontos frissítéseket.

(#60072) #41133696 válasza mttssz (#60071) üzenetére


#41133696
törölt tag

Két újraindítás volt nálam is. Rendszer drivert nálam nem piszkált, de nekem AMD platformom van :)

(#60074) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most kis gondban vagyok,telepítés előtt kihúztam az egyik hdd t és most mikor vissza dugtam a rendszer nem ismeri fel,ez miért van?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60075) mttssz válasza Pityu. (#60074) üzenetére


mttssz
senior tag

Minek húztad le? :F

(#60076) Pityu. válasza mttssz (#60075) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mert anno a win 7 nél azt mondták ki kell húzni nehogy valamibe bele nyúlkáljon,anno ez működött is,de úgy látszik ezt most meg szívtam,vagy lehet vele valamit kezdeni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60077) cattus válasza Pityu. (#60076) üzenetére


cattus
őstag

Lemezkezelőben látszik? Ha igen, adj neki betűjelet.

Do the thing!

(#60078) Pityu. válasza cattus (#60077) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs benne

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60079) mttssz válasza Pityu. (#60078) üzenetére


mttssz
senior tag

Felpörögni felpörög? Jók a kábelek? Mindenhova jól csatlakozik?

(#60080) Pityu. válasza mttssz (#60079) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mindjárt át nézem,kicsit fáradt vagyok de most meg lepődtem fel rakott magától egy ctalyst control centert,csak nem tudom a drivert is le tölthette vajon?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60081) #41133696 válasza Pityu. (#60076) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor is felesleges volt, még dual-bootos rendszernél is az. Jól is néznék ki telepítés előtt az SSD melletti 3 HDD-t le kellene húzni mindig :DDD Pl. nekem a másik gépen Windows 7 van az SSD-n és Vista a HDD-n, EasyBCD, vagy ha az nincs, akkor a javítás opció megoldja a gondot. Akármelyiket kell újratelepíteni, sosem húzom le sem az SSD-t sem a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#60082) Pityu. válasza #41133696 (#60081) üzenetére


Pityu.
nagyúr

BIOS ban ott a hdd működik,de a kezelőben nincs,rakjam újra akkor a windowst?Be vagyok rozsdásodva telepítésből.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60083) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Remélem jó helyen járok, és tudtok segíteni :U

Adott egy winfos 8.1, egy switch, egy gigabites LAN-os lap.

A probléma: a windóz nem engedi, hogy egy program többet használjon mint ~120 mega.
Ha mondjuk megy "A" program, használja a hálózatot a fent említett sebességen, és megnyitok egy másikat, akkor az is képes a fenti sebességre.

De nekem az kellene, hogy 1 program is gigabites legyen.

Van erre valami megoldás? Tuti, hogy az OS "blokkol" valamit, de nem sikerült rájönni, hogy mit :W

(#60084) Pityu. válasza Pityu. (#60082) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként a 8.1 le tud tölteni sajátmaga is drivert a cuccokhoz?Mert a realtek lan kártyát azt írja,a hang kártya driver viszont nincs,meg ahogy el nézem,fel rakta a catalyst control centert de keveslem a telepítőt,hogy ez a legújab driver legyen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60085) szabonagyur válasza CoolBoy323 (#60083) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kicsit lehetne konkretizálni a dolgokat, hogy mi a program stb. Illetve gigabites hálózatnál jóval több követelemény van a teljes sebesség kihasználásához. Illetve mit akarsz vele helyi hálón küldözni fájlokat, vagy letöltés stb.
pl. Ha mondjuk letölteni akarsz akkor nem árt ha a router tudja a hardveres NAT-ot is, ez pl sokszor a custrom firmware esetében nem érhető el.

(#60086) #41133696 válasza Pityu. (#60082) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem hiszem, hogy újra kellene telepíteni, mekkora merevlemezről van szó? Az eszközelőben nincs semmilyen NEM felismert hardver? Alaplapi chipset driver fent van?

(#60087) CoolBoy323 válasza szabonagyur (#60085) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

IP kamera hálózatról van szó.

De igazából ez lényegtelen, mert pl ha két gépet összekötök gigabites lanokon, akkor ott is mennie kellene a gigabitnek... azért gigás, nem 100-as az aljzat :U

(#60088) MasterMark válasza CoolBoy323 (#60087) üzenetére


MasterMark
titán

1000 megabit = 125 megabyte.

Switch Tax

(#60089) Pityu. válasza #41133696 (#60086) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja várj,teljesen meg bolondít már ez az egész meg a fáradság,azt hittem azt is automatikusan fel rakta de nem a chipset driver még nincs fent,csak kérdés az msi oldaláról rakjam e fel a legutóbbi chipset drivert ami windows 8 hoz való,vagy itt az intel oldalán van egy ilyen legfrisebb meg kereső oldal és le kell tölteni egy progit ami automatikusan frissíti állítólag [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60090) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!

A következőben szeretnék segítséget kérni: ma került hozzám egy rokonomtól egy Acer laptop, előtelepített Win 8.1-gyel. Azonban valószínűleg angol nyelvű volt a Win: a rendszer infóknál a licensz-szerződés angol nyelvű és az EULAID vége is ....en-us (eMag-ról rendelték).
Próbáltak hozzá letölteni a magyar nyelvi csomagot, ami sikerült is, de ennek a telepítése után is a csempék jó része angol nyelvű marad. Ezután hozták hozzám, de sajnos az előzményekből csak annyit tudok, amit elmondtak.
Én beállítottam itt a fórumon javasolt módon a magyar nyelvet elsődlegesnek, de ez sem segített (csak a kezdő és a kijelentkezési képernyőn), maradtak az angol csempék, ami azért probléma, mert pl. Skype-ot szokták használni, de angolul sajnos nem nagyon beszélnek. A Skype-on kívül pl. az időjárás, naptár, hírek, térképek is angol nyelvű maradt.
Szerintetek megoldhatja ezt a problémát, hogy a gépházból megcsinálom ezt az "alapállapotba való visszaállítást" a Windows újratelepítésével és ezután újra megpróbálom a nyelvi csomagot is újratelepíteni?
Ebben visszaállítós esetben az aktiválást is visszamásolja a Win?
Kell ehhez telepítőlemez? (ugye azt nem mellékeltek, de tudok letölteni a Microsoft-tól).
Ha nem angol, hanem magyar Win telepítőt használok ebben az esetben, ami valószínűleg a csempés dolgot megoldaná, akkor is működhet az aktiválás?
Bocsánat a sok kérdésért, de nem akarok nagyobb károkat okozni, ha már egyszer megvették a Windowst is a géppel együtt!
Nagyon köszönöm a segítséget és elnézést, hogy hosszú voltam!

(#60091) szabonagyur válasza CoolBoy323 (#60087) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na itt a probléma, hogy sokszor ez csak névleges dolog. Sok router attól hogy gigabites porttal rendelkezik nem tudja a gigabitet. Pl. Tp-Link 1043 V1 ha megfeszülsz sem tudja csak kb 120 Mbit letöltésig kezelni a dolgokat. Szóval ezért mondtam, hogy konkretizálni kell mit is akarsz csinálni, milyen program, milyen hardver. A hardveres részét pedig a hálózatos témában kibeszélném a helyedben, lehet van ott valami gát ami miatt 120 jön ki max, bár nem tudom az mire nem elég?

(#60092) #41133696 válasza Pityu. (#60080) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez a legfrissebb Catalyst 14.12:

(#60089) Pityu.: Lehetőleg mindig a platformgyártó oldaláról (Intel vagy AMD), és ne az alaplap gyártó oldaláról töltsd le a Chipset drivert, mert azok hónapokkal le vannak maradva.

(#60093) Pityu. válasza #41133696 (#60092) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor ez mi a francot rakott fel nekem csak egy control centert?

Akkor ezzel az intel driver updaterrel meg próbálom a chipset drivert.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60094) CoolBoy323 válasza szabonagyur (#60091) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A HW része tuti jó, nem soho termékek vannak alatta, mint amit pl említettél :)

mire nem elég? mondjuk kb 70db nagy felbontású IP kamerára :D

@MasterMark: ezt nyilván tudom, de a hálózati sebesség mutató is mbit-ben mér... és mint említettem, 2 különböző program is tudja... meg van valami %-os értéke is a hálózatnak (gondolom terhelés) és az nem 100% ennél a 120 körülinél

(#60095) quailstorm válasza Pityu. (#60093) üzenetére


quailstorm
nagyúr

valami alap cuccot felrak a windows magától AMD kártyákhoz, de attól még rakjad fel a legújabbat

(#60096) Pityu. válasza quailstorm (#60095) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor ezt a programok törléséből töröljem?Mert ugye drivernél mindíg vigyázni kell,hogy ne maradjon utána semmi mert össze akadhat a driver a régebbi maradványával.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60097) szabonagyur válasza CoolBoy323 (#60094) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehat akkor tesztelve van a halozat. A program dolgot a program supporttal kellene leboxolnod, hiszen ha mas program tudja hasznalni akkor ez nagyon nem Windows hiba. Valoszinuleg a programot igy irtak meg.

(#60098) MasterMark válasza CoolBoy323 (#60094) üzenetére


MasterMark
titán

Ne haragudj, csak nem mindenkinek egyértelmű, és elég nagy egybeesés volt a kb. 120. :)

De ahogy látom itt kicsit komolyabb dologról van szó.

Interneten is keresztülmegy, vagy csak helyi háló? Milyen switch-ről van szó?

Pityu.: Ez az alap dolog amit felrak AMD kártyához. Kapcsold ki addig az automatikus driver letöltést amíg megcsinálod a rendes drivert. Az AMD-s clean uninstall programmal szedd le az előző drivereket, és AMD oldaláról tedd fel a drivert.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#60099) CoolBoy323 válasza szabonagyur (#60097) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

félre értettél: egyik program sem képes kihasználni...

"A" program: 120
"B" program: 120
stbstb

egyszerre!!!

@MasterMark: helyi háló, valami zyxel switch (gigabites ofkorsz :D) pár darab, meg egy core switch, azt most meg nem mondom milyen, de az is gigás, szóval a hálózat, hardver minden fasza, csak a SW-es rész nem (tenkjú winfos)

[ Szerkesztve ]

(#60100) szabonagyur válasza CoolBoy323 (#60099) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a resze azert fura mert pl. Digi PPoE temaban nem egy ember tolja a gigabites letoltest windows alatt.

Ott szerintem halozatinhardver gond lesz. Valahol van egy eszkoz vagy kabel ami nem engedi a gigabitet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.