Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) Fire/SOUL/CD válasza scope2007 (#60843) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell segédprogram, simán leformázod a pendrive-t (mindegy, hogy FAT32 vagy NTFS) és simán rámásolod a mount-olt ISO tartalmát a pendrive-ra és kész.

UI: Többen írtak, hogy sokszor nem lehet felcsatolni(mount-olni) netről letöltött ISO-kat, valamiért a W8.x nem tudja felcsatolni automatikusan, ehhez itt a megoldás

1. Hozz létre egy üres fájlt és másold bele az alábbi kódot
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Windows.IsoFile\shell\Remove Sparse\command]
@="fsutil sparse setflag \"%1\" 0"

2. mentsd el bármilyen névvel, de reg kiterjesztéssel, pl felcsatolas.reg majd futtasd(dulaklikk vagy enter ezen a fájlon)

3. Jobb egér a kívánt ISO-n (amit korábban nem tudott felcsatolni a W8.1) és lesz egy új menüpont a felbukkanó menüben, Remove Sparse néven, használd

Ezt követően gond nélkül fel lehet csatolni az ISO-t.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#60852) scope2007


scope2007
addikt

vágom.. azt mindenképpen újra létrehozom a win telepítőjével.. a másik kettő partíciót is.
de felfrissítettem az SSD-t ocz toolboxal.. secure erase.. és akkor már le is formáztam.. végülis jogos, hogy minek.. de megtettem :D :D

az ISO 4gb alatt van.. akkor így lényegtelen.. ntfs vagy fat32..
ez is csak akkor lényeges, ha egy fájl lenne gondolom, mert ott akadna le a fat32, ha nagyobb fájlméret lenne egyben

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60853) Tournament válasza quailstorm (#60847) üzenetére


Tournament
aktív tag

Én mondjuk w8 ota nem formázok fat32re semmi pendrive-ot csakis NTFS-re .
GPT-hez meg mindenféleképpen rufussal szoktam mivel amugy nincs efi szektor rajta . sima pendrive-ra másolás max mbr-re alkalmas másra nem .

[ Szerkesztve ]

(#60854) quailstorm


quailstorm
nagyúr

hát én eztet nem értem
fostos baytrail laposok nem veszik be, csak a FAT32-t
tudom, próbáltam

(#60855) scope2007 válasza quailstorm (#60854) üzenetére


scope2007
addikt

már egy éve kb megcsináltam, de azóta elfelejtettem, hogy milyen beállítással csináltam pontosan :D
szerencsére ez asztali gép z77 sabertooth lap.. ez megfogja ennyi az tuti.
és a lényeg az UEFI

Kabalabula szerintem sem menne, egy sima penre másolással az uefi boot, ezért is kell a rufus

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60856) Tournament válasza quailstorm (#60854) üzenetére


Tournament
aktív tag

baytrail külőn állatfaj x64 téren főleg , egy pár embernek meggyült a baja vele itt ph-n ott tényleg csak fat32-be ohajtot bootolni . valami x86 uefi faj fat32 boot-al :D

(#60857) quailstorm válasza Tournament (#60856) üzenetére


quailstorm
nagyúr

jaja, nagyon szar
más gépen meg vagy legacy módot használtam, vagy szerencsére még normális, működő BIOS van
velem nem tudták még megszerettetni ezt az új szart
Award BIOS, AMi BIOS, az működik, azt értem...

(#60858) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok! USB-s külső merevelemzre szerenék win 8.1-et telepíteni. Melyik verziójút tudom feltelepíteni? Kell valami külön dolog a telepítéshez?

Köszönöm!

(#60859) szabonagyur válasza quailstorm (#60854) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyugi Dellek sem nagyon veszik be, asztali gépem meg simán. Szóval ez is olyat, hogy van akinek mindig megy NTFS-ről is van akinek ha megfeszül akkor sem.

(#60860) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Szerintem egy elég nagy hibát találtam a rendszerben. Windows 8-cal még nem volt baj, de 8.1 óta a wifin gyakran nem volt net. 2 teló használta, 1 pc kábelen csatlakozott. Konkrétan nem 8.1 óta volt ez a baj, hanem egy idő után kezdődött. Először egy TP-Link WR-741N routerem volt. Csak akkor ment el a wifi ha kuzinom nálam volt és iphone 4-gyel használta a wifit. Ilyenkor fél órán belül tuti, hogy elszállt a wifi és rebootolni kellett. Az megoldotta. Ha csak androidos teló volt wifin akkor nem volt ilyen gond. De egy idő után már ha csak droidos teló használta akkor is elment a wifi. Vettem egy TP-Link 1043ND routert. Ugyanúgy megmaradt a hiba. Már az előző routeremnél is írtam a megfelelő topicba, hogy mi lehet a gond. Az ajánlott beállításokat használtam a routeren, de hiába. Tuti nem ott volt a hiba. Windows 7-et visszaraktam és azóta nincs ilyen gond. Ekkor még úgy gondoltam, hogy az alaplapom win8-as driverei hiánya miatt volt ez az egész.

Tavaly előtt a családban valaki kapott laptopot Win8.1-el. Eleinte semmi gond. Ott egy droidos tab van és most egy Lumia teló.
Náluk a wifi ugyanúgy elment. Ők nem értenek hozzá, nem rebootolták a routert stb. Vettek egy usb sticket, azóta jó.
Én is azt hittem, hogy egy ez a baj, bár furcsálltam, hogy ilyen hamar csak úgy tönkre megy a hálókártya.

Tavaly karácsonykor egy másik rokonom vett laptopot Win8.1-gyel. Ma kezdte el csinálni azt amit nálam. Már harmadjára. A reboot segít, de idegesítő. Tegnap kerestem frissítéseket a windowson, leszedtem, újraindítottam. Kiírta, hogy "felkészülés" asszem és 30%-nál megállt, elment a wifi, még a tv is. Legalábbis a csatorna amit épp néztem. Router rebootoltam, a gép azonnal újraindult, lett wifi és visszajött a tv adás is.
.NET 4.5-ös verzióját szedte le a frissítés. Erre emlékszem.

Eddig azt hittem a win8-cal nálam van a hiba, mert nincs hozzá driverem. Erre tippeltem. De most ez, plusz a másik rokonomnál is rossz a wifi ez sztem összefügg.

3 különböző hely, 3 különböző netszolgáltató, 3 különböző router. Tehát biztos nem a szolgáltatóval van a baj.
Zagyvarékas - PR Telecom - TL WR1043ND, Jászladány - UPC - TL WR843N, Budapest - Digi - TL WR741N.

Erről mi a véleményetek? Mivel nálam sem egyböl jött elő ez a hiba, lehet hogy nálam is egy update után történt + a másik rokonomnál is egy frissítés okozhatta. A 3. rokonomnál is szerintem, ahol most vagyok.

Én kb fél-egy éve raktam vissza a win7-et. 2. rokonomnak pár hónapja volt gond a wifivel (stickkel nem). És most tartok a 3.-nál. Ennek a 2 új laptopnak voltaj win8-as driverei, tehát ez a hibalehetőség kizárva.

Mikor nekem volt ez a problémám és segítséget kértem, valaki mondta, hogy a Win8 az IPv6-ot tartja előnyben, amit még magyarországon nem sok szolgáltató használ (én így tudom).

Ti mit gondoltok erről?

Talán a TP-Linkkel lenne a baj? Az 1043ND-re még rá is van írva, hogy Win8 compatible. Nem hinném, hogy ez lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#60861) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Van egy frissen telepített jogtiszta Windows 8-am. Néha azt csinálja, hogy bekapcsolás után randomra elindít egy filmet az alcohol 52%-os virtuális maghajtó programba már korábban betett filmek közül. Ahogy bejelentkeztem indul a MPC valamelyik filmmel. Mi lehet a gond?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv.: Bandi

(#60862) zolka95


zolka95
őstag

Kb 1-2 órán belül elment a wifi 3x-or. Ekkor ment használta a wifit a laptop és a droidos teló. Mióta ki van kapcsolva a laptop nem ment el a wifi. A win8 zavarhat be. De pontosan miért? IPv6 miatt?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#60863) scope2007 válasza Bandi821 (#60861) üzenetére


scope2007
addikt

alcohol 52% már maga a probléma.. bár még mindig jobb mint a daemon tools :D
inább ezt használd: [Virtual CloneDrive ]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60864) Bjørgersson válasza scope2007 (#60863) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi a gond velük?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#60865) szabonagyur válasza Bandi821 (#60861) üzenetére


szabonagyur
félisten

Autoplay-t kapcsold ki és nem lesz gondod vele.

(#60866) qqcqqc válasza Bandi821 (#60861) üzenetére


qqcqqc
őstag

Minek az alkohol? A win8 alatt tudsz lemezképet mountolni, kap betűjelet, és úgy működik, mint egy optikai meghajtó.

(#60867) quailstorm válasza qqcqqc (#60866) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem tud ám az mindent...
még a virtual clone drive is elbukott nálam bizonyos imagekkel, ami az nrg-t jelenti (nero)
egyedül a MagicDISC ami 100%-os nálam, de XP óta nem nagyon fejlesztik, ugyan nekem hibátlan volt, de aláíratlan, régi drivert használ, másnak meg bebugolt

(#60868) Bandi821 válasza szabonagyur (#60865) üzenetére


Bandi821
tag

Szia! Probáltam, de nem találom ezt a funkciót.

(#60869) viperabácsi válasza quailstorm (#60857) üzenetére


viperabácsi
addikt

+1
Én azért veszek ASUS lapokat ,mert ott még át tudsz váltani normál ( hagyományos ) bios-ra.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60870) viperabácsi válasza Bandi821 (#60861) üzenetére


viperabácsi
addikt

Kapcsold ki az autómatikus újracsatolást.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60871) szabonagyur válasza Bandi821 (#60868) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vezérlőpult-automatikus lejátszás--- ott van 1000 éve ez a funkció.

(#60872) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!

A véleményetekre lennék kíváncsi az alábbi esetről:
Van egy P4-es gép, 2 gb ddr-400 rammal, amit újra kell telepíteni. Érdemes Win7-tel vagy 8.1-gyel próbálkozni vagy maradjon az xp?

Remélem nem túl őrült ötlet! De köszi a segítségeteket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#60873) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Üdv!

Problémám: ubuntu alatt winusb-vel csináltam egy Win8.1 telepítő pendrive-ot. El is indul a windows telepítő, de már az elején, amikor felméri a rendszert, vagy mit tudom én mit csinál még a particionálás előtt kiírja hogy hogy a merevlemez, usb, dvd meghajtó programja hiányzik és tallózzam be. :W Persze fogalmam sincs mit hiányol, ezért nem tudok tovább lépni.

Mi keverhet be? Win alatt már csomószor csináltam telepítő pendrive-ot, sosem volt gond.

Ötletek? Csináljak havernél win alatt egy telepítőt?

Under construction!!!

(#60874) Bogyó bá' válasza Nixon18 (#60872) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ennyire régi géphez (illetve annak alkotóelemeihez) nem fogsz találni üzemképes drivereket Win8.1 alá. Talán a 7 megérne egy próbát.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60875) kispx válasza Nixon18 (#60872) üzenetére


kispx
addikt

szerk. későn :)

[ Szerkesztve ]

(#60876) superTibcsi válasza superTibcsi (#60873) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Ezt gugliztam ki. Valaki összefoglalná a lényeget? Angolom elég kezdetleges. :)

Under construction!!!

(#60877) kaszaf válasza superTibcsi (#60873) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Szerintem az alaplapi sata vezérlődet nem látja. Vagy állítsd át ide-re vagy keress hozzá drivert amit pendriveról ki tudsz választani.

(#60878) AtHoS válasza superTibcsi (#60876) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Dugd USB2 portba a pent, ha most USB3-ba volt bedugva.

read-only mode on the forum

(#60879) scope2007 válasza AtHoS (#60878) üzenetére


scope2007
addikt

Ezt valóban ellenőrizni kell, ezért is én mindig az alaplap usb2be dugom a pendrivet, nem az előlapi kibezetésre, mert az usb3..
Sok alaplap nem szereti, kéri az illesztő drivereket

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60880) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Még tavaly vettem promócióban Windows 8-at, amivel díjmentesen tudtam upgradelni Win 8.1-re. A kérdésem az lenne,hogy ha új gépet vásárolok, és arra telepíteném fel a rendszert, akkor meg lehet-e oldani,hogy a Win8-hoz kapott eredeti kulccsal egy a Microsoft honlapjáról letöltött 8.1-es rendszert aktiváljak egyből, vagy mindenféleképpen először Win 8-at kell feltennem, és arra telepíthetem rá a 8.1-et.

Ha mindenféleképpen először a 8-at kell telepítenem, akkor van-e rá mód,hogy a 8.1-es frissítést leszedjem valahonnan, és ne a Windows Update felületen kelljen várakozni, amíg felismeri,hogy elérhető a 8.1-és ott le tudom tölteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#60881) eastone1


eastone1
senior tag

Sziasztok.
Win 8.1 tűzfalában van egy bejegyzés "nincs" néven amit nem lehet törölni. Regedit ben már töröltem de még is újra engedélyezteti magát valahogy. Milyen program ez?

(#60882) superTibcsi válasza AtHoS (#60878) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Próbáltam mindegyikben. Többféle megoldást találtam, de köszi a tippet. "CD / DVD driver missing ERROR BUG" néven sikerült megtalálnom, hátha segíthetek másnak is.

Valamikor este nekifutok.

Under construction!!!

(#60883) scope2007


scope2007
addikt

eddig nem tűnt fel, de hogy hogy hordozható eszköznek látja a hddket?
vagy ez mindegy:?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60884) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

Egy USB-s HDD - t elksézítettem win to go telepítéssel. Laptopra kötve bootlosákor a következő hibaüzenetet kapom: "A disk read error accured".
parancssorból el tudom érni a merevlemezt, listáni is tudom a rajta levő tartalmat.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm!

(#60885) Tournament válasza scope2007 (#60883) üzenetére


Tournament
aktív tag

Biosba bevan állítva hogy eltávolitható legyen azért látja ugy a HDD... kapcsold ki biosba

[ Szerkesztve ]

(#60886) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Van lehetőség, hogy több képernyő esetén billentyű kombinációhoz rendelni a választási lehetőségeket ?
Pl.+P után csak a második képernyő=Alt+7

[ Szerkesztve ]

(#60887) #56474624 válasza winbox (#49578) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én is ezen idegeskedem. Meg ha egyszer beállítom euronews-nál, hogy magyar, akkor miért vált át egy időt követően angolra, de csak odakint az élő csempén? :U Alig találni olyan winRT alkalmazást, ami hiba nélkül működik, elkeserítően nagy a hibaarány. :(

(#60888) genndy válasza tom_tol (#60886) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem Winben nem, de a videokártya szoftverében jobban. CCC-ben biztosan van ilyenre lehetőség, létrehozol egy ilyen profilt, aztán elmented és hozzárendelsz egy gyorsbillentyűt. És akkor csak egy gombkombináció.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#60889) tom_tol válasza genndy (#60888) üzenetére


tom_tol
addikt

Monitor NV. karin, TV HD4600 igp-re van kötve.
Esetleg egy bat fájl ? pl.? Winkey-P-le-le-enter
(sajnos nem értek hozzá)

(#60890) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

"a lemezképtípus támogatásához szükséges alrendszer nem található"

Ha ezt a hibaüzenetet kapom, mi a teendő? :)

Köszi :)

(#60891) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
Újra tettem a gépemet, mert "tiszta lappal kezdve" akartam használni. Visszamentem a koliba és még mindig ismeri a wifit, tudja a jelszavát. ezek szerint a windows megtartott régi fáglokat? vagy miért maradt meg a wifi jelszó a régi os-ből? :?

(#60892) szabonagyur válasza #98452736 (#60891) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert az online fiókba ez is szinkronizálva van... Töröltesd vele a szinkronizált adatokat a következő telepítés előtt és minden jó lesz.

(#60893) Sgt. Chris válasza #98452736 (#60891) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Nem lehet, hogy a Onedrive-fiókodból migrálta át a friss oprendszeredre? Mert oda csinál valamiféle biztonsági mentést...

Beelőztek...

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#60894) zoltan6 válasza #98452736 (#60891) üzenetére


zoltan6
őstag

gondolom elmentette a microsoft fiókod,én nemrég cseréltem új androidos telefont aztán ott volt az összes wifim jelszavakkal együtt,mert a google fiók is elmenti.

(#60895) #98452736 válasza zoltan6 (#60894) üzenetére


#98452736
törölt tag

lehet :)

(#60896) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziaztok!
A Windows to go programmal telepítenék egy USB hdd-ra. Eljutok addig a pontig, hogy ki kellene jelölni a sources/install.wim mappát, de hiába adom meg fizikálsi dvd elérést, vagy bemountolt iso-ét, nem talál semmit. Esetleg valakinek ötlete?

Köszi!

(#60897) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van egy Allview wi7 tabletem windows 8.1 with bing operációs rendszerrel. Szeretném alaphelyzetbe állítani a rendszert, de hibát ír. Elindítom a helyreállítást bebootol és azt írja hogy windows\system32\winload.efi hiányzik vagy hibás hibakód: 0xc0000001
Próbáltam secure boot kikapcsolását az sem segített, készítettem helyreállító meghajtót, annál szintén ez a hiba lépett fel. Próbálkoztam 32bites windows 8 telepítővel arról valamiért nem akart bootolni az eszköz, pedig rufusban gpt uefi beállítással végeztem el a telepítő másolását. Futattam sfc /scannow parancsot is, de az nem talált hibát.
Bármiféle ötletnek örülnék, hogy mivel próbálkozzak (ami lehetőleg nem az hogy vigyem vissza az eladóhoz).

(ms support bejegyzésem)

(#60898) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Hol tudok olvasni arról, hogy miben jobb a winrt api a mostaniaknál?
Az MS átakar állni teljesen ahogy telik az idő?

(#60899) hati válasza Gaborka30 (#60896) üzenetére


hati
addikt

Mi a pontos parancs, amit kiadsz?

(#60900) Bubu82


Bubu82
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.SSD-re szeretném telepíteni a jelenleg is futó 8.1-et.(Acer Aspire E5-771G-50SI).
Kértem a gyártótol telepítő kulcsot amire az volt a válasz,hogy nincs.Acer Recovery Management-Tel írjam ki és azzal tudom telepíteni"talán így működik".Nem sikerült. Megcsináltam a gyári alapbeállítás biztonsági mentést,de ebből nem tud telepíteni.Tudna valaki segíteni?Informatika nem erősségem.Próbáltam migrálni(Macrium Reflect),de nem lett jó az alignálás és nem is engedte helyre állítani.Azt írta rendben van nem kell módosítás.Viszont SSDock szerint meg kell.Legyalultam teljesen és most szeretném telepíteni.
Előre is köszönöm a segítséget :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.