Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) MasterMark válasza nesh_019 (#61348) üzenetére


MasterMark
titán

Foobar + WASAPI

Switch Tax

(#61352) BullZeye


BullZeye
veterán

Hogy tudom windows 8.1-ben beállítani, hogy a tálca átlátszósága úgy legyen állítató, mint win 7-en?

Szeretnék egy szolid 85%os átlátszóságú, fekete-sötétkék színű tálcát, de habár hasonlóak a beállítások, egyszerűen teljesen mást érek el azzal a beállítással, mint előtte.

(#61353) nesh_019


nesh_019
senior tag

Ugyan úgy.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#61354) BullZeye


BullZeye
veterán

Nem egészen, mert a maximum színerősséggel is maximum 50%os opacity-t lehet elérni.

Valamint W8.1 alatt a fenti title középen nincs fehér glow a szöveg körül, így sötét színnél olvashatatlan.

Van mód Win 8.1-re van valami W7-re alakító téma?

[ Szerkesztve ]

(#61355) #81562624


#81562624
törölt tag

Udv.
Ket aprobb problemam lenne:
1.: neha eleg lassan megy at alvoba a notebook. a naplo szerint kernel power hiba. valamit mtrr regiszterek modosultak vagy irodtak felul (S4).. alvobol mar gyorsan visszater a gep.
2.: szinten naploban tunt fel az elso problemanak utanajarva, hogy un. acpi error is felbukkan olykor. leiras szerint valami a bios-szal van, de igazabol semmit nem tapasztaltam a gepet hasznalva. amugy legfrisebb bios van fent.
Kell foglalkozni ezekkel, vagy lenyegtelen az egesz?

(#61356) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok.
Hallottam, hogy valami gebasz van a frissítésekkel, lehet tudni, hogy melyik az?

Ezek mehetnek?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#61357) pelenka35


pelenka35
őstag

create...

format fs=fat32 quick --- itt elszáll

ez alapján formáznám meg a 64gb pendrive-ot ,de azt írja a kötetméret túl nagy.Mit rontok el ?

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#61358) szabonagyur válasza pelenka35 (#61357) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kezdjük az elején...

Ugye nem egy minden egyben (AIO) telepítőt akarsz felrakni?
Miért nem jó neked egy Rufus vagy bármelyik társa ehhez a feladathoz?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61359) pelenka35 válasza szabonagyur (#61358) üzenetére


pelenka35
őstag

próbáltam a rufust ,de nem kezdi el a telepítést elindul a win merevlemezről. Pedig mindent beállítottam a biosban és bootolást (USB) is kiválasztom a gép indulásakor

Gamertag:Rob3rt75

(#61360) King Unique válasza sixpak (#61356) üzenetére


King Unique
titán

Nálam nem volt semmi gebasz, felment minden rendben és restart után sem volt hiba.

(#61361) Bogyó bá' válasza sz.j (#61344) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a kezdetektől fogva ez az ívelt csíkos a kezdőképernyőm háttere a tableten. Meg lehet szokni... ;]

(#61362) Kicsirics77: áhh, fölösleges. Csak az első héten idegenkedtem tőle... :)) (fél éves a gép)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61362) Kicsirics77 válasza Bogyó bá' (#61361) üzenetére


Kicsirics77
veterán

miért? meg lehet változtatni? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61363) szabonagyur válasza Kicsirics77 (#61362) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, hogy meg... azt raksz be amit akarsz.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61364) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy Ubuntut (legújabb) feltenni a Windows 8.1 mellé. Amit meg akarok valósítani az az, hogy bootolásnál egyből induljon a Windows 8, és csak újraindítás után kérdezze meg, hogy melyiket akarom indítani. Jól gondolom, hogy ha bekapcsolva hagyom a fast boot-ot (UEFI, secure boot), akkor ez működni fog?

(#61365) mttssz válasza szabonagyur (#61363) üzenetére


mttssz
senior tag

:)

(#61366) mttssz válasza peter9228 (#61364) üzenetére


mttssz
senior tag

Ha felraksz egy Ubuntut, akkor az valószínűleg a Windows bootmanagerét le fogja cserélni GRUB-ra, így viszont nem fogsz tudni automatán a Windowsba bootolni, ha igen, akkor meg nem lesz elérhető a linux csak ha nagyon gyors vagy. Ha meg utána felülírod a GRUB-ot a Win bootmanagerével akkor a Linux rendszer sehogy nem lesz elérhető.

(#61367) Armahun válasza peter9228 (#61364) üzenetére


Armahun
addikt

Nálam a Linux rendszerindítója egy másodpercre van beállítva, úgy hogy az alapértelmezett rendszer a Windows.
Ha nem nyomok semmit vár egy másodpercet és indul a win, ha nyomkodom bekapcsolásnál a lefelét a menüben marad és lehet választani.
Viszont ha bekapcsolva hagyod a fast boot-ot linux alól nem fogod látni a wines lemezeket.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#61368) csixy válasza mttssz (#61366) üzenetére


csixy
addikt

Vagy mégegy lehetőség, ha a grub 2-t windows után telepítve a linuxot egy usb-s pendrájvra teteted és ha be van dugva akkor a grub bootol, ha nincs bedugva akkor egyből a windows bootol.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61369) mttssz válasza csixy (#61368) üzenetére


mttssz
senior tag

Mondjuk ha nem USB3 a dolog akkor szvsz elég lassú lenne úgy a rendszer, kettővel feljebb a kolléga megoldása tűnik a legtisztábbnak.

(#61370) csixy válasza mttssz (#61369) üzenetére


csixy
addikt

A grubot kell a pendrájvra tetetni! :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61371) qad


qad
senior tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy ha az ismerősöm németországból venne win8.1-et ebayről 15000 Ft-ért, azt fel tudná-e telepíteni itthon, mondjuk az MSDN vagy hasonló helyről letöltött windows verzióval?
A kódot kapná meg a leggyorsabban neten vagy telón keresztül, a többi postán jönne levélként.

(#61372) szabonagyur válasza qad (#61371) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudja használni.... nem lesz abból átverés? Mármint nehezen hiszem, hogy jogtiszta lesz a dolog...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61373) mttssz válasza csixy (#61370) üzenetére


mttssz
senior tag

Nem akad az úgy össze a Windows bootmanagerével? :F

(#61374) peter9228 válasza mttssz (#61366) üzenetére


peter9228
aktív tag

[link]

6.When computer reboots, it will reboot to Windows 8. No surprise as the LINUX installation did install GRUB2, but, UEFI boot doesn't like it.
7. Reboot, press F9, select the boot from UEFI file option. Select Ubuntu from the menu.
8. Ubuntu is loaded.

Szóval elvileg ugyanúgy a Windows indul utána, és ez alapján működnie kéne ha a 8-as lépésnél megállok. De lehet inkább virtuális gépre telepítem.

Arni

Linux alól nem is akarom elérni a win lemezeket (csak egy SSD van a gépben, azon is jelenleg csak egy partíció a winnek, az adatokat amiket el akarok érni linux alól is USB HDD-n tárolom)

csixy

Nem akarok erre egy pendriveot tartani :)

[ Szerkesztve ]

(#61375) libus válasza libus (#61060) üzenetére


libus
őstag

Tegnap végre sikerült megoldanom a problémám! :))
Megírom mi volt a megoldás, ha esetleg valaki így járna, akkor tudja, hogy mit kell csinálnia.
Futtatás/netplwiz itt be kell tenni a pipát a számítógép használatához jelszót és felhasználó nevet kell megadni négyzetnél.
Gép újraindít, majd újra itt a pipát kivenni, a jelszót megadni, és többet nem kért jelszót, meg azóta ez a "Más felhasználó"-i bejelentkezés sincs. :C

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#61376) sixpak válasza King Unique (#61360) üzenetére


sixpak
nagyúr

OK. Köszi, akkor ráeresztem őket. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#61377) qad válasza szabonagyur (#61372) üzenetére


qad
senior tag

Ismerős már vett a sráctól akinek 98% feletti a pontozása az ebay-en. Az áron csodálkoztam el én is, ráadásul pro verzió, ami sokkal drágább. A sima is gyanúsan olcsó lenne, hát még a pro verzió.

(#61378) szabonagyur válasza qad (#61377) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem azzal lesz a baj, hogy nem fogja elfogadni a telepítő.... de nem leesz jogtiszta a dolog. Olyan mintha keresne valakit akinek van MSDN hozzáférése az adna neki egyet, de attól arra csak a tulajdonos jogosult.
Tehát innentől nem különb a dolog mint egy tört verzió és még fizetett is érte. És nincs garancia arra, hogy mondjuk 1 év múlva újratelepítéskor már nem megy az aktiválás.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61379) csixy válasza peter9228 (#61374) üzenetére


csixy
addikt

Csak a boot sectorba teszi a grubot , attól még a pen használható akár windows alatt is. Legacy módban ez biztosan megoldás, mert én így szoktam csinálni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61380) csixy válasza mttssz (#61373) üzenetére


csixy
addikt

Legacy módban biztosan működik.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61381) qad válasza szabonagyur (#61378) üzenetére


qad
senior tag

Ezt hogy tudom ellenőriztetni? Van valamilyen módszer amivel meg tudnám nézetni hogy jogtiszta-e?

(#61382) szabonagyur válasza qad (#61381) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha jár a kódhoz minden irat amit MS ad akkor jogtiszta lehet.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61383) qad válasza szabonagyur (#61382) üzenetére


qad
senior tag

Adnak hozzá lemezt és hologramos matricát. A srác azt írta hogy figyelte és nem látott rajta nyomot hogy felbontották volna. Kérdezte is hogy a hologramos matricát fel kell-e ragasztania és hogy hová helyezze.

Én is furcsállom mert itthon is van ilyen olcsó pro verzió de az csak STUDENT/diák verzó. Ezt láttam 11300Ft-ért.

(#61384) szabonagyur válasza qad (#61383) üzenetére


szabonagyur
félisten

AKkor hajrá...én nem tudok mit mondani... képen lehet sok minden, de azért én drukkolok. Majd egy visszajelzést ha megkapta dobhatnál ide.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61385) zibo73 válasza qad (#61383) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Az mit takar hogy Student verzió?
Mert szerintem az sima PRO csak diákok és tanárok vehetik igénybe.

(#61386) szabonagyur válasza zibo73 (#61385) üzenetére


szabonagyur
félisten

Arra gondolt igen, hogy Pro diákoknak.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61387) qad válasza szabonagyur (#61384) üzenetére


qad
senior tag

Most hogy így elbizonytalanítottál, lebeszélem az ismerősömet róla. Gondoltam hogy valami akciózás van a háttérben vagy a diák verziót árulják ilyen olcsón, de nem szeretném ha belefutna 1 csalóba és engem okolna, ezért inkább ledumálom róla.
Ez a srác linkje az ebayen.
Köszönök mindent.

[ Szerkesztve ]

(#61388) szabonagyur válasza qad (#61387) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha ezzel kezdtél volna már rég megmondtam volna. Ezt nem szabad megvenni. Ott van gépekhez járó verziót akarja eladni.

Lizenztyp: Original DELL OEM Version, Produkt Key Aufkleber

Ezt elvben nem lenne szabad tovább adni...

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61389) zoltan6 válasza qad (#61387) üzenetére


zoltan6
őstag

olyan nincs hogy diákverzió,az rendes pro verzió,csak diákok,tanárok olcsóbban megvehetik.

(#61390) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Miért csinálhatja a Packard Bell netbook, hogy a képernyő mintha összeomlana majd visszajön ezt ismételgeti 30 másodpercenként állandóan. Win 8.1 Celeron N2806, 500gb hdd, 2gb ddr3.
Ugyanakkor kegyetlen lassú, a feladatkezelőben 100%-ot vesz alapul a hdd-nek vagy eleve annyin megy?
A képernyő villogás megőrjít, nincs felkiáltójel az eszközkezelőben.

Ötletetek van?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#61391) szabonagyur válasza anonymus89 (#61390) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hol is kezdjem...

Az a gép egy hulladék hardveresen, meg sem kellett volna venni, de mi több meg sem kellett volna születnie.
HDD-n azért van maxon mivel a memória kevés, swap dolgozik állandóan, de a HDD is valószínűleg lassú. Emellé CPU erőd sincs....

Képernyő villogás: valószínűleg szalagkábel vagy más jellegű hardveres probléma-->szerviz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61392) anonymus89 válasza szabonagyur (#61391) üzenetére


anonymus89
addikt

Ismerősnek van egy Asus x55c-je C60-as brutál processzorral akkor ugyanez a szituáció lesz?
Mintha a winyó kb. 1000-es fordulaton pörögne vagy még lassabban.
Érdemes újratelepíteni? 64bites 8.1 van rajta egy 32-es is elég lett volna nem?

u.i: felőlem nyugodtan
állítólag nemrég még gyorsabban ment bár csak az ismerős lánya kezelte a tulaj saját maga nem....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#61393) szabonagyur válasza anonymus89 (#61392) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kb hasonló szitu az is.... Esetleg memória bővítéssel ha lehetséges megpróbálkoznék, meg talán SSD.

A 32bitre cserével vigyáznék, gondolom 8.1 With bing van rajta. Ha ez akkor nem biztos, hogy fel fog menni, drivered meg úgysem lesz.

ui. Megengeded, hogy elrettentő példaként használjam az esetedet a Noti tanács témában? Sokak szerint ez a bay trail lom alkalmas bármire is.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61394) bigrock válasza szabonagyur (#61393) üzenetére


bigrock
addikt

Mi a gond a Bay Trail-lel? AutoCad OK, Photoshop OK, CorelDraw OK, Dreamweaver OK. Csak ésszel kell használni és helyén kell kezelni a dolgokat.

(#61395) anonymus89 válasza szabonagyur (#61393) üzenetére


anonymus89
addikt

Megnyitom a hálózati kapcsolatokat mert a wifi sem akar menni aztán megint villan a képernyő majd kilép mindenből fúúúú de irritál pedig még csak most került hozzám.... :(((

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#61396) szabonagyur válasza bigrock (#61394) üzenetére


szabonagyur
félisten

Részemről csak annyi, hogy egy technikai hulladék, a "4 magos Pentium N" van egy 6 éves P8400 szintjén teljestményben.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61397) quailstorm válasza szabonagyur (#61396) üzenetére


quailstorm
nagyúr

és akkor még a hulladék UEFIjéről nem is beszéltünk
igazából a baytail egy nagy áldás, a fogyasztása miatt, a tabletekbe
de hogy 100 ezer fölött árulnak laptopokat Celeron meg Pentium álnéven futkosó baytrail atomokkal, az gáz
arra oprendszert rakni meg mazochizmus

ja és igen, Celeron E3200 szint elég sok

[ Szerkesztve ]

(#61398) szabonagyur válasza quailstorm (#61397) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen ezeket nem akartam itt boncolgatni mivel nagyon nem ide tartozik... Tabletbe jó lehet mivel ugye ott ssd alapon van minden, de oda sem az igazi.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#61399) InterFox


InterFox
senior tag

Win10 frissítés rendben lezajlott, eddig minden szuper!:)
Skyrim-et egy fokkal magasabb felbontásra tudtam tenni, mer kaptam + 8FPS-t a Win10-től!:)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: interfoxthedead

(#61400) anonymus89 válasza szabonagyur (#61393) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi a tanácsokat!
Hdd átlagos válaszidő 23512 ms....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.