Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) skul0


skul0
aktív tag

Üdv!
Van arra valami mód, hogy az alábbi képen lévő tallózás ablak alapértelmezett méretét megnöveljem valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#60802) TheProb válasza Petyyyyy (#60787) üzenetére


TheProb
veterán

:R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60803) worxland válasza tomp (#60799) üzenetére


worxland
addikt

Pedig informatikában mindig az első tipp: próbálta már kikapcsolni és utána újra be?
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#60804) eketomy válasza szabonagyur (#60784) üzenetére


eketomy
senior tag

Köszi a segítséget, bár ezt kizártnak tartom, hogy ne lenne erre valami megoldás, hihetetlen ez a winfos! :D

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#60805) tomp válasza worxland (#60803) üzenetére


tomp
félisten

De azért egy szimpla nem újraindítást kérő frissítéstől aminek semmi köze az áruházhoz, ne blokkolódjon már le. Ez már vicc. Az is, hogy az áruház hibára kitalált program látja, hogy baj van de nem hozza fel az újraindítást mint hibamegoldást. Csak kiírja, hogy nem tudja kijavítani. :W
A windows update konfigurációjának egyeznie kell az áruház konfigurációjával. Ha nem kér az update újraindítást akkor is kell mert az áruház összeborul ameddig nem lesz azonos az update-el. Ha látja, miért nem hozza fel a "Windows Update frissítés telepítése lett észlelve! Az Áruház használatához indítsa újra a rendszert!" üzenetet...

(#60806) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Hol kell kikapcsolni hogy a Win lehalkítsa az audiom? Spotifyból hallgatok zenét, indítok egy OSt a VirtualBoxban és kb felére csökken a zeném hangereje.

(#60807) geza844 válasza quailstorm (#60785) üzenetére


geza844
aktív tag

E5200 -on megy a Win 8.1 Most is arról írok, de amúgy meg: http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=8204&canMyCpuRunIt=Windows%208.1 Pentium Dual Core-nál keresd. Bár ez alapján elég sok CPU-t támogat a 8.1

(#60808) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos, december óta, amióta újratelepítettem a Windows 8.1-et volt ez a jogosultsági probléma, valamint végül hagytam lógva, mert az itteni tanácsok, és a külön erre a célra szakosodott szoftverek sem tudtak megoldani, annyira meg volt borulva a jogosultsági rendszer azon a mappán, hogy a saját tulajdonba vétel sem segített. Aztán tegnap jött egy ötlet, ha már én nem férek hozzá a mappához akkor más ( és program) se, és az Agnitum Outpost Firewall PRO-ban beadtam az elérési utat a fájl- és mappa védelemnek:

Mivel sikeresen átvette felette az uralmat, így kíváncsi voltam, hogy mi is történt, tehát kicsivel később átmentem a rendszergazdai fiók alá, ahol természetesen sehogy sem tudtam belépni a mappába - ennek így kellett lennie, ez a természetes -, hiszen az AOFP védte. Ezt követően ismételten szabaddá tettem a mappát, és megnéztem a jogosultságot, sőt azt is engedi e állítani. Már engedte, ki/be léptem a mappába, majd végül megpróbáltam törölni,és amint az látható a lentebbi képen már nincs ott a gsprof000 mappa, csak az újabban létrehozott:

Szóval eléggé speciális a dolog, és nyilván furán hat ha azt mondom, hogy ilyen esetekre Agnitum OFP, hiszen egy biztonsági szoftverről beszélünk, aminek csak egy mellékes ága ez, és nem is vártam, hogy majd vele oldom meg a dolgot, de a helyzet az, hogy egy remek tűzfallal sikerült likvidálni a nem kívánt mappákat. Az meg még furább lenne, ha valakinek ilyen esetben csak ezért telepítenie kellene a sajátjától eltérő védelmi rendszert :)

(#60809) Pete55555 válasza Pete55555 (#60627) üzenetére


Pete55555
addikt

Átraktam a virtuális memóriát a D-re, úgyhogy az kicsukva.
Ez használja általában a vinyót. De ez meg vmi rendszerfájl nem?

...Szeretem leracsniztatni...

(#60811) Vesh


Vesh
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Adott egy win8.1, bármilyen pendrivet is dugok a gépre mindig az alábbi üzenet fogad:


Csökkentet mód esetén, viszont minden gond nélkül engedi használni.
Valami tipp? (rendszergazda jogok, teljes hozzáférés)

(#60812) #41133696


#41133696
törölt tag

Megint Flash:

:DDD

Egyébként megjelent a 16-os Flash :)

[ Szerkesztve ]

(#60813) szabonagyur válasza #41133696 (#60812) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na ja csodás összeomlásokat is hozott magával, illetve néha nem jelenít meg a képet :)

(#60814) sz.j


sz.j
nagyúr

Még csak ismerkedem a win 8.1-el, ebből adódóan az lenne a kérdésem, hogy van értelme fiók létrehozásának és ha igen akkor milyent érdemes (helyi, win)?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60815) tomp válasza #41133696 (#60812) üzenetére


tomp
félisten

Ami szintén nem kéri a rendszer újraindítását de újra összefosta magát az Áruház. Na majd írok a magyar cégnek, hogy ez így nincs rendben. :)

(#60816) Pityu. válasza #41133696 (#60812) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én egy ilyet a múltkor már raktam fel,ez foldozás lenne?Mert látom egy két ember panaszkodik rá.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60817) szabonagyur válasza sz.j (#60814) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Fiókod most is van... Online fiók kell ha alkalmazást akarsz telepíteni, beállításokat szinkronizálni másik gépekkel, meg beépített onedrive alkalmazás használata.

Helyi fióknál is tudsz alkalmazást telepíteni de mindig be kell jelentkezni hozz, de a szinkronizálás stb nem megy.

(#60818) laci laci


laci laci
addikt

Köszönöm mindenkinek.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#60819) ImpersonatoR

A win installokat szoktak frissiteni? Tehat letezik pl olyan 8.1 x64 magyar iso file amit ha kiirok akkor nem fog nekem fel napig update-elgetni a windows mire naprakesz lesz?

(#60820) quailstorm válasza ImpersonatoR (#60819) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha hivatalosan nem is szokták, de legalább kiadtak egy integrátort amivel megteheted. Innen páran, köztük én is az oprend.hu oldalról szedjük a telepítőt.
Mobilról nincs link bocs.

(#60821) zoltan6 válasza quailstorm (#60820) üzenetére


zoltan6
őstag

hivatalosan is szokták,win 8.1 update 1-ból most 2014.12.15.-i a legfrissebb.
Windows 8.1 with Update (multiple editions) (x64) - DVD (Hungarian)
ISO Hungarian Release Date: 2014.12.15.

(#60822) sz.j


sz.j
nagyúr

A HP Support Assistant-ról egy pár frissítés jött le a gépre és azóta megjelent az asztalon egy nagyméretű CyberLink ikon. Ezt hogy lehetne az Asztalról eltüntetni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60823) szabonagyur válasza sz.j (#60822) üzenetére


szabonagyur
félisten

Letörlöd a programok telepítése alól.

(#60824) sz.j válasza szabonagyur (#60823) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na ezt akartam elkerülni, mert nem tudom, hogy később valamiért szükség lesz e rá (adatlemez készítés, Cd/DVD másolás, stb)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60825) szabonagyur válasza sz.j (#60824) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha kell akkor minek akarod eltüntetni? Amúgy bármikor letudod szedni és úgyis csak próbaverzió. Lehet azt a Cyberlink cuccot szedte le ami csak filmlejátszó.

(#60826) #41133696 válasza szabonagyur (#60813) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam most stabil :) Pontosabban néha bizonyos lapok problémásan jelennek meg, de az előtte is megvolt "a 64-bites folyamatok engedélyezése a fokozottan védett üzemmódhoz" számlájára írva :)

(#60827) artiny


artiny
őstag

Hogyan tudom megfelezni a kepernyot ? (nem erintos a kepernyom)
Ket kulon allo reszre osztani az asztal nezetet,hogy ket helyen tudjak egyszerre dolgozni

(#60828) szabonagyur válasza artiny (#60827) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megfogod az asztal tetejét és elhúzod jobb oldalra mondjuk.

(#60829) #41133696 válasza #41133696 (#60826) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos nálam ezt nyomatja:

De elég régóta :)

(#60830) artiny válasza szabonagyur (#60828) üzenetére


artiny
őstag

:R :DDD

es azt meglehet hogy a masik a metros helyen mas program fusson pl. autocad ?

[ Szerkesztve ]

(#60831) szabonagyur válasza artiny (#60830) üzenetére


szabonagyur
félisten

De akkor miért nem elég ha magát a két ablakot húzod szét? Cad balra böngésző jobbra?
Így:

[ Szerkesztve ]

(#60832) Kivikovi


Kivikovi
csendes tag

Sziasztok, azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tervezőben van nálam egy tablet vásárlása ám olyat találtam amiben nincsen beépített 3g modul - nincs sim foglalat (lenovo miix 2 8) és ahogyan nézegettem a neten létezik olyan, hogy a meglévő internetstick-emet (vagy hogyan is hívjam) tudom tabletekhez csatlakoztatni ám ezt androidnál láttam, hogy működik is, de egy Windows 8.1-es tablettel is működne, vélemény, akár tapasztalat?

(#60833) rgeorge


rgeorge
addikt

Egy notebookot (Dell Latitude E6520, a megfelelő topikban is írtam, hátha specifikus a probléma, de valószínűleg inkább Windows 8.1-hez kötődik) szeretnék távolról feléleszteni, ezért BIOS-ban bekapcsoltam a wake on lan-t. Kiderült, hogy a Windows 8.1 kicsit másképp altatja/állítja le a gépeket, ezért, ha a gyors rendszerindítás be van kapcsolva, akkor nem megy a WoL, ezt egyébként a PC-men tapasztaltam is (a PC-t váltotta a Dell, pont ugyanazt a lan kábelt is kapta). Hiába kapcsoltam ki a gyors rendszerindítást (gyakorlatilag a telepítés után elsőként), mégsem megy a WoL. Shutdown után azonnal elalszanak a LAN csatlakozó ledjei, és nem is éled fel a notebook. A felélesztés router-ből történik, és eddig ugyanez a módszer a PC-n működött, a Dell-en is, ha Windows 7-ből állítom le.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#60834) genndy válasza artiny (#60827) üzenetére


genndy
addikt

Win+jobb nyíl, Win+bal nyíl. Így automatikusan az aktív ablakot eldobja jobbra vagy balra fél képernyőre.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#60835) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Van valami tool Win8 alá, amivel UEFI-bootolható pendriveot tudok csinálni Windows 8.1 ÉS linuxtelepítő multiboottal? A multiboot miatt sajnos a Rufus kiesik.

(#60836) ImpersonatoR válasza zoltan6 (#60821) üzenetére

Jó közben latom van érintetlen is.

[ Szerkesztve ]

(#60837) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok.
Ha veszek egy 8.1 box verziót, abban 32 és 64 bites telepítőlemez is bent van?
A másik: ez igényel valami regisztrációt vagy a csomagban kapott kóddal kell aktiválni és onnantól semmi dolgom?
A harmadik: szinte minden webshop oem verziót árul, néhány helyen láttam csak dobozos változatot, igaz pár ezressel drágábban.
Jól válaaztok a box verzióval?
Azt esetleges alaplap cserénél fel tudom telepíteni az új gépre is, ha jól tudom.
Utolsó: win 10-re való frissítés megoldható lesz majd 8.1-ről, low cost vétellel?
Köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#60838) Rossi


Rossi
addikt

Esetleg valaki erre?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#60839) genndy válasza sixpak (#60837) üzenetére


genndy
addikt

"Ha veszek egy 8.1 box verziót, abban 32 és 64 bites telepítőlemez is bent van?"
Igen.

"A másik: ez igényel valami regisztrációt vagy a csomagban kapott kóddal kell aktiválni és onnantól semmi dolgom?"
Semmit. Megveszed, telepíted és aktiválod a kis kártyán lévő kóddal más nem kell.

"A harmadik: szinte minden webshop oem verziót árul, néhány helyen láttam csak dobozos változatot, igaz pár ezressel drágábban. Jól válaaztok a box verzióval?"
Én inkább azt vettem, nincs kedvem telefonálgatni minden újratelepítésnél vagy gépváltásnál.

"Azt esetleges alaplap cserénél fel tudom telepíteni az új gépre is, ha jól tudom."
Igen, bár azt nem tudom hogy előtte nem kell-e revoke-olni. Azt hiszem kell, mert egyszerre ez is csak egy gépen lehet fönt.

"Utolsó: win 10-re való frissítés megoldható lesz majd 8.1-ről, low cost vétellel?"
Ingyenesen megkapod a Win10-et.

"Köszönöm."
Szívesen :D

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#60840) sixpak válasza genndy (#60839) üzenetére


sixpak
nagyúr

Na, ezt nevezem én kimerítő válasznak. :K
Akkor nincs más hátra, mint a rendelés.
Thx again. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#60841) petya2012 válasza sixpak (#60840) üzenetére


petya2012
őstag

üdv

megkérdezhetem honnan rendeled és mennyiért??

köszi

(#60842) sixpak válasza petya2012 (#60841) üzenetére


sixpak
nagyúr

pm ment...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#60843) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

így megfelel egy USB-s UEFI telepítő beállítás / létrehozás rufusban?
aki jártas benne .. pls infót :DD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60844) szabonagyur válasza scope2007 (#60843) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tökéletes.

(#60845) quailstorm válasza scope2007 (#60843) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem igen, legalábbis én így csináltam és ment is vele

(#60846) scope2007


scope2007
addikt

köszi!

az SSD már GPT-re van formázva

akkor mindegy hogy FAT32 vagy NTFS?
mert igazából attól féltem, hogy melyik a megfelelő

szerk:


quailstorm

na erre voltam kíváncsi.. így már ok.. fat32-re van formázva szerencsére :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60847) quailstorm válasza scope2007 (#60846) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak a FAT32 a megfelelő. NTFS-t nem látja.

(#60848) szabonagyur válasza scope2007 (#60846) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az előre formázásnak mi értelme? a kis particiók pont nem jönnek így létre amik lényegesek lennének...

[ Szerkesztve ]

(#60849) Tournament válasza quailstorm (#60847) üzenetére


Tournament
aktív tag

NTFS vagy FAT32 ---

GPT telepítőnél és UEFI lapnál teljesen mindegy mivel támogatja mind 2-t csak ha nagyobb mint 4gb az install.wim akkor kell NTFS.

[ Szerkesztve ]

(#60850) Bjørgersson válasza quailstorm (#60847) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hagyjad már, évek óta NTFS-ről telepítek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.