Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) Gabás válasza Darknes (#60600) üzenetére


Gabás
addikt

ebből az látszik, hogy ki tudja

(#60602) Darknes válasza Gabás (#60601) üzenetére


Darknes
csendes tag

De miért csak 15.9GB usable? Vagy ez normalis? Mert a laptopon is win8 van de azon nem irja ezt.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#60603) quailstorm válasza Darknes (#60602) üzenetére


quailstorm
nagyúr

IGP vagy hangkártya is lefoglalhatja, ez nagyon kevés különbség, nem veszed észre
gondolom nálad nem az IGP lesz a megoldás, nálam a hangkártya 4mb-ot eszik

(#60604) MasterMark válasza Darknes (#60602) üzenetére


MasterMark
titán

Feladatkezelő Memória résznél a Hardverek számára fenntartvához nem ír semmit?

Switch Tax

(#60605) kraftxld válasza Darknes (#60600) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ez normális, fenntartott memória, az a 100MB nem mindegy 16GB esetén?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60606) Darknes


Darknes
csendes tag

(#60603) quailstorm: Nincs IGP szoval az kilove.

(#60604) MasterMark: 104MB fog vissza

(#60605) kraftxld: :) Csak probalom kitalni hogy mi csinalhatja mert elotte nem csinalta.

Koszi a segitseget.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#60607) h1ght3chzor válasza Darknes (#60600) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Vasárnap megnézem neked mit ír nálam. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#60608) daninet


daninet
veterán

Üdv!

Találkozott olyannal valaki, hogy széthullik a rendszer grafikailag? A bejelentkező képernyőn a háttérkép csak a képernyő 1/3-án van, a maradék a választott szín, mikor írom be a jelszót minden gombleütésnél eltűnik egy pillanatra a jelszó mező, mikor az oldalsó menü előjön (pl wifi vagy monitor választó) csak akkor látszanak az egyes ikonok ha ráhúzom az egeret :F De csak ezek a színes metro dolgok hibáznak, a sima asztali alkalmazásoknál nincs semmi.
Egy HP Probook-on van win 8.1. up-to-date driverek és win

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#60609) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#60599) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak realtek-es, nem olyat amilyet te használsz... ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#60610) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Adott egy lapos amin gyárilag előretelepített windows 8 van, de kék képernyővel indul, hibakód, hiányzó fájl, system32/winload.efi (0xc0000001)

Recovery sem indul. Ha netán felpakolok rá egy wondows 8-1-et generic key-el, utána kitudom nyerni a bios-ból a serialt?

Oppo Find X5 PRO

(#60611) kraftxld válasza samgar (#60610) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, mondjuk a nirsoft féle produkey-el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60612) mttssz válasza samgar (#60610) üzenetére


mttssz
senior tag

Arra vigyázz, hogy ha az előtelepített Win8 az a "with Bing" változat volt, akkor a BIOS kulcs nem fog tudni mást aktiválni, csak ha a with Bing editiont rakod fel rá, azt meg annyira nem könnyű találni. :K

(#60613) samgar válasza mttssz (#60612) üzenetére


samgar
őstag

Köszi!

Oppo Find X5 PRO

(#60614) szabonagyur válasza mttssz (#60612) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerencsére csak 8.1 with bing van így a kollégának nem lesz bing gondja, amúgy múltkor írta valaki pont, hogy a with binget is le lehet szedni, igaz angolul de azt lehet honosítani.

(#60615) betyarr


betyarr
veterán

mit gondoltok,az innen vásárolt 8.1 kulcsok mennyire legálisak?

(#60616) szabonagyur válasza betyarr (#60615) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem a kulcs eredeti, legalitás kérdéses... Nem nagyon írja, hogy mit kapsz csak azt hogy szerinte legális. A kulcs meg magában kevés a legalitáshoz.

(#60617) sz.j válasza szabonagyur (#60614) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez a with bing miben tér el a többitől?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60618) MasterMark válasza sz.j (#60617) üzenetére


MasterMark
titán

Semmiben, de ingyen van OEM.

Switch Tax

(#60619) szabonagyur válasza sz.j (#60617) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írták semmiben, de külön megvenni nem tudod. Olcsó eszközökhöz adják ingyen, cserébe ha le akarod törölni és gyártói lomtól menteset akarsz felrakni nehéz a telepítő beszerzése.

(#60620) betyarr válasza szabonagyur (#60616) üzenetére


betyarr
veterán

úgy érted,hogy kéne hozzá valami bizonylat is?

(#60621) szabonagyur válasza betyarr (#60620) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát ha veszel egy rendszert ott többet kapsz mint egy kulcs, még online boltból is vásárlod. Ha nincs papírod vagy az eladó nem ad akkor mivel bizonyítja, hogy nem MSDN kulcsokat sóz rád? Attól, hogy te megveszed az MSDN kulcsot attól azt nem legálisan használod.

(#60622) sz.j válasza szabonagyur (#60619) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem is ilyen van előtelepítve a laposra, és az a bajom amit írtál, hogy sok felesleges cuccot raktak fel mellé.
Szívesen újraraknám a win8.1-et, de ha le is tudnám valahonnét tölteni, akkor még mindig ott a gond, hogy nem tudom a win keyt, mert a szokásos címke nincs a gépre felragasztva ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60623) Bogyó bá' válasza betyarr (#60620) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Számla, hologramos matrica, etc...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60624) mttssz válasza sz.j (#60622) üzenetére


mttssz
senior tag

Itt írtam honnan lehet letölteni, plusz ha nincs kulcs a gépen akkor BIOSból olvassa ki, ami esetemben pl. automatikus.

(#60625) szabonagyur válasza sz.j (#60622) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kulcs dolgot naponta leírjuk... tegnap is leírtam pl, hogy és mit kellene csinálni hogy meglegyen a kulcs.

(#60626) sz.j válasza szabonagyur (#60625) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót mindnyájatoknak. :K

A kulcs témán meg "átsiklottam", majd visszakeresek.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60627) Pete55555 válasza Pete55555 (#60520) üzenetére


Pete55555
addikt

Közben érdekes dologra lettem figyelmes. Azt már korábban is tapasztaltam, hogy ha hallom, hogy darál a HDD, és megnyitom a feledatkezelőt, hogy megnézzem mi dolgoztatja, sokszor addigra elhallgat.
Most folyamatosan fut a háttérben a feladatkezelő, és az erőforrás figyelő, és azóta nem dolgozik annyit a HDD. Böngészőlapok megnyitása előtt nem darál 10 mp-et, stb...
Valami ötlet?

...Szeretem leracsniztatni...

(#60628) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg ebben tudnátok segíteni?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#60629) Taifa Díaz válasza Pete55555 (#60627) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem kaptál te be valami coin bányász rákot? Bár az inkább a processzorral szokta ugyanezt csinálni.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#60630) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Egy oldalról leszedtem egy zenei maga pack-ot amiben most sok zenét nem tudok megnyitni mert a fájlnév hosszú...
Átnevezni sem engedi,mozgatni sem engedi!Ilyenkor lehet velük valamit kezdeni?!

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#60631) Pete55555 válasza Taifa Díaz (#60629) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem tudom, én is gondoltam rá, de úgy voltam vele, hogy az a CPU-t húzná... Azzal meg semmi gond.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60632) #93794560 válasza sz.j (#60622) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a kulcs a BIOS-ban van, akkor a telepítő nem kér kulcsot, és hologramos címke sincs, de egy Windows 8 logós matricának lennie kell valahol a gépen.

(#60633) shunter


shunter
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy olyan problémám, hogy vettem használt kereskedésbe egy win8.1 es ASUS Vivotab Note 8 tabletet. (dobozába, tartozékokkal, adásvételivel)
Az előző tulaj viszont benthagyta a profilját mint rendszergazda. Na itt meg is vagyok lőve mert így csak vendégként tudok belépni és semmit se tudok így telepíteni. A volt tulaj e-mail címe megvan, irtam neki, de nem reagál. Valószínűleg nem használja azt az e-mail címet. A használtcikk boltos segítőkész, azt mondja, h küldjem vissza, újrarakják és visszaküldik. De én jobban örülnék ha magam tudnám megoldani mert így nem kellene postázgaton, várakoznom.
Am billentyűzet kombókkal próbáltam behozni a bios t, de nem jön be sehogy.
Valakinek lenne ötlete?
Előre is köszönöm!

(#60634) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Van itt olyan,aki használ cclenaret?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60635) Bjørgersson válasza Pityu. (#60634) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jelen, bár nem vagyok nagy expert.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#60636) genndy válasza Orlin (#60630) üzenetére


genndy
addikt

Az elérési úton is rövidebbre kell venni a könyvtárak neveit.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#60637) szabonagyur válasza Pityu. (#60634) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elég sokan, mi kéne?

(#60638) Pityu. válasza Bjørgersson (#60635) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Olvastam itt ott olyat,hogy tönkre is teheti a rendszer,nekem ilyen beállítráso9k vannak,ezzel gondolom gond nem lehet,csak ha a registryből töröklgetnék vele,jól gondolom?


Na meg még annyit,ez különálló rész ugye, az első a tisztítónál végrejatott feladattól különálló igaz?

Csak a tisztítót használom,a rendszerleírót nem szoktam.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60639) szabonagyur válasza Pityu. (#60638) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha mindent alapon hagysz ahogy elindul a program nem lesz belőle bajod.

(#60640) Pityu. válasza szabonagyur (#60639) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok,marad így,nem is akarok semmit állítgatni,legfontosabb a böngészők utáni takarítás.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60641) Orlin válasza genndy (#60636) üzenetére


Orlin
addikt

Azt hogyan tegyem?

Köszi!

Átneveztem az egyik almappát és kimásoltam az asztalra.Most jó! :)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#60642) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Szeretnék az otthoni gépeimre ( 2 gép ) Windows 8.-at vásárolni. A kérdésem az lenne, hogy így két dobozos verziót kell megvennem, vagy létezik olyan amihez - kedvezőbb áron - vásárolható többgépes licenc?

Hol és hogyan érdemes megvennem?

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#60643) szabonagyur válasza Julot (#60642) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

2 gépre nincs kedvezmény. Vagy dobozost vagy OEM-et veszel lényegében mindegy. Van sima meg pro.

(#60644) sz.j válasza #93794560 (#60632) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... de egy Windows 8 logós matricának lennie kell valahol a gépen"

Csal egy Intel Inside" matrica van a gépen, más semmi.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60645) szabonagyur válasza sz.j (#60644) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8 logós matrica max a gép hátán van, így néz ki:

Win7 esetében volt a csukló körül, de az már nincs. Mondjuk ha nincs Logo de gyárilag volt rajta sem olyan nagy tragédia.

[ Szerkesztve ]

(#60646) #97543424


#97543424
törölt tag

Sziasztok! Lenne egy olyan gondom hogy az neten megjelent egy reklám ami folyton villog,és nem tudom eltüntetni sem a firefoxról sem a chroomról pedig mindkettőnél be van kapcsolva az Adb block. Mit lehetne tenni hogy ne legyen folyton ott az a reklám?

(#60647) szabonagyur válasza #97543424 (#60646) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felraktál valami kiegészítőt amit nem kellett volna. Nézz körül a bővítményeknék meg a legutoljára telepített alkalmazásokat is.

(#60648) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Ha újra telepítem a gépre a win 8.1-et azonnal kell hozzá valami aktivátor vagy próba napos és csak egy idő után?

Csak mert egyelőre nincs netem és ha lesz akor tudom aktiválni.. De ha nem lehet használni addig akor nem rakom újra a rendszert..

(#60649) szabonagyur válasza Hardver Arc (#60648) üzenetére


szabonagyur
félisten

3 napig nagyon jól el van aktiválás nélkül, utána meg max elkezdi dobálni talán 2-3 óránként, hogy aktiváld. Rámész, tudomásul veszed és bezárod.

(#60650) Hardver Arc válasza szabonagyur (#60649) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Értem köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.