Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) h1ght3chzor válasza quailstorm (#60350) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nem multi-bootot szeretnék, hanem azt, hogy legyen 2 partícióm, és egyik az bootos legyen, a másikra adatot szeretnék másolni.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#60352) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#60351) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Egyébként azt írja ki, hogy a windows nem fogja látni a másodlagos partíciót removable disk esetén, erre kéne vmi megoldás.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#60353) edari


edari
őstag

Sziasztok.
Most raktam fel magamnak először a win8.1-et, kérdésem az lenne, hogy az IE-nek hol lehet beállítani az alapértelmezett letöltési mappát? Nem szeretném hogy az ssd-re menjen minden letöltés.

(#60354) edari válasza edari (#60353) üzenetére


edari
őstag

Habár kicsit eldugottnak találtam, de megoldódott.

(#60355) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.windows 8.1 64 bites redszert raktam fel a notimra.Dell Latitude E5530.Olvastam hogy driverek telepítésénél nem mindegy hogy milyen sorrendben rakom fel őket.Mi a helyes sorrend?Valamint igaz e hogy mivel SSD-vel használom a notit,nem jó ha felrakom a chipset drivert mert az lassítja az SSD működését?Előre is köszi a válaszokat.

(#60356) szabonagyur válasza kromatika (#60355) üzenetére


szabonagyur
félisten

Chipset driverek, aztán Intel HD (ha van utána jön Nvidia/AMD - neked lehet nincs, másnak hasznos a sorrend ezen része is), majd a többi lom....

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60357) kromatika válasza szabonagyur (#60356) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm.a chipset driverek alatt mi értendő,hang stb...mi a sorrend?

(#60358) szabonagyur válasza kromatika (#60357) üzenetére


szabonagyur
félisten

Chipset: SATA driver, Intel Rapid, Intel Management, USB driver. Dell oldalon így is van kategorizálva, hogy chipset, a Sata van néha külön. A hang, lan, wifi egyebek ráér a VGA után.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60359) quailstorm válasza h1ght3chzor (#60352) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ezért nem értem miért nem jó egy partíción a boot és a fájltárolás
talán az NTFS az egyetlen tényező, amit nem könnyű megcsinálni, kivéve ha a Rufus viszi az isot

(#60360) Lolipop válasza mycso (#60304) üzenetére


Lolipop
csendes tag

Szia!

Advance> System Configuration > Boot Mode UEFI-ről CSM-re változatni a boot módot és mennie kell neki. nekem is igy lett jó remélem neked is bejön de a youtube.on van egy pár videó erről és mindenkinek igy jött össze remélem segitettem.

Üdv.: Lajos

(#60361) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok.olyan kérdésem lenne hogy van 1kártyaolvasóm amihez win7 ben van beépített driver amit az eszközkezelő jobb gombd driver firssitése résznél megtudok találni. na most win 8.1nél ezt nem találom. van rá ötletetek hogy tudom átoperálni win8 ba a drivert hogy betudjam tallózni? erröl lenne szó[link]

(#60362) Tournament válasza bb.bocs (#60361) üzenetére


Tournament
aktív tag

Ugyan ugy ott megtalálhatod csak manuálisan kell ki keresni . Az visznt nem mindegy hogy 32 vagy 64 bites a driver .

[ Szerkesztve ]

(#60363) bb.bocs válasza Tournament (#60362) üzenetére


bb.bocs
őstag

de hol? 8 ban manuálisan kerestem meg a 7 ben is . a 7ben ott van a 8.1 ben már nincsen... arra gondoltam a 7 bölkiszedem valahogy ( csak nem tudom az elérési utvonalat) és átrakom 8ba, majd onnan tallozom be kézzel ugyanazt ami a be megvan.

(#60364) Tournament válasza bb.bocs (#60363) üzenetére


Tournament
aktív tag

Ment privát képpel, igy akármit lehet telepiteni . még egy 10 éves vga is felrakható vele , nem hogy egy kártyaolvasó .

[ Szerkesztve ]

(#60365) bb.bocs válasza Tournament (#60364) üzenetére


bb.bocs
őstag

vissza is :)

(#60366) MasterMark válasza Tournament (#60364) üzenetére


MasterMark
titán

És ez valami titkos módszer, hogy privátba megy? :DDD

Switch Tax

(#60367) csƵ


csƵ
őstag

TPM chip-es notira milyen W8.1 telepíthető? Volume Licence-es vagy sima?

(#60368) juhasz406


juhasz406
tag

Üdv!
Smart tv lát kép pc-t média megosztásban de az egyiknél csak mappákat lát a benne lévő MKV fájlokat nem.
A másik gépen lát és le is játszik mindent. Már mindent frissítettem amit lehetett. Miért nem lát MKV fájlokat?

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#60369) szabonagyur válasza csƵ (#60367) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtam másik helyen. Pro tudja csak a TPM-et használni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60370) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már olyannal,hogy az internet explorer 11 ben pl ha youtube videót nézek bizonyos idő közönként megakad a videó,egy pici töltés és megy tovább,de teljesen sosincs betöltve a video,hanem kicsit megy előre a csík,aztán megáll megint tölt és ezt jó párszor.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60371) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

úgy 2 órával ezelőtt gondolt egyet a W8.1-em zenehallgatás közben, és elkezdett iszonyatosan szaggatni, zene akadozni, na mondom csak nem megint a WMI Provider Host akadt be, és eszi a procit? megnézem feladatkezelőben, na mondom ez új dolog, Szolgáltatásgazda: Hálózati szolgáltatás (DNS-ügyfél, Hálózati helyfigyelés, Munkaállomás, Kriptográfiai szolgáltatások) olyan szinten pörgeti a procit, hogy méga nVidia drivere is behal tőle :W

eddig semmi ilyesmi nem volt, de ez körülbelül 3 órája folyamatosan gyilkolja a gépet, eddig semmit nem tudtam ellene semmi, hátha ti tudtok ellene valami mást, mint az újrainstallálást... :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#60372) MasterMark válasza kukucsakakuk (#60342) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen rendszergazda vagy te? :D

Házirendeknél lehet ezt beállítani. :)

Switch Tax

(#60373) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy lehet,új keresési szolgáltatót betenni az internet explorer 11 be,mert a bing van most egyedül,mondjuk a google nin benne,de úgy állítottam át google ra a keresőt,hogy internetbeállítások/kezdőlap ez így felülírja a binget?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60374) MasterMark válasza Pityu. (#60373) üzenetére


MasterMark
titán

További keresésszolgáltatók keresése?

Switch Tax

(#60375) zoltan6 válasza Pityu. (#60373) üzenetére


zoltan6
őstag

elvileg itt szokott lenni,a parancssorba katt a nagyítóra.legalábbis én így szoktam beállítani,de most nálam sem működik:

[ Szerkesztve ]

(#60376) Pityu. válasza MasterMark (#60374) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Arra nekem ezt adja ki

# zoltan6

Hát nálam csak a binget írja ki ott is ha le nyitom a fület

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60377) edari


edari
őstag

Ilyennel már találkozott valaki?

(#60378) szabonagyur válasza Pityu. (#60376) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te milyen kiadást rakták már fel? Amúgy az előbbi youtube-s alapján kb a neted is szar most, hiszen az sem töltött be.

Én ha rámegyek, hogy további keresőszolgáltatók akkor ez jön be:

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60379) zoltan6 válasza szabonagyur (#60378) üzenetére


zoltan6
őstag

A vicc az hogy nekem sem jön be IE alatt,nem tudom mi lett vele,a linket beillesztve firefox meg chromeba betöltődik,pedig nekem nem mókolt win van fenn.

(#60380) szabonagyur válasza zoltan6 (#60379) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugyanez a verzióm van fent. Nincs esetleg valami külső víruskergető vagy nem tudom mi felrakva mint bővítmény?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60381) Pityu. válasza szabonagyur (#60378) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mit milyenkiadást,én semmit sem módosítottam az internet explorer is úgy van ahogy a rendszerben alapból benne van,nem is buherált a windowsom se ,rendesen aktiváltam.

Ahogy olvastam másnak is volt ilyesmi problémája.

Ja és a netem 14mega a videókkal firefox alatt meg nem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60382) TheProb


TheProb
veterán

Hol lehet módosítani, hogy ha bedugok egy mem.kártyát akkor melyik program induljon el a képek letöltésére? Jelenleg A bridge nyílik meg automat, de szeretném módosítani ezt. Kerestem itt, de nem sikerült megtalálni, bár lehet én vagyok a vak.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60383) szabonagyur válasza Pityu. (#60381) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak nyugalom van, kérdezni szabad és igen fontos információ, főleg az után amennyi problémád van/volt Win7 alatt ezzel a géppel. :U

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60384) szabonagyur válasza TheProb (#60382) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt:

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60385) TheProb válasza szabonagyur (#60384) üzenetére


TheProb
veterán

Alatta a mem.kártyás jobb, de köszi. Eszembe nem jutott volna auto. inditásnál keresni.. :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60386) szabonagyur válasza TheProb (#60385) üzenetére


szabonagyur
félisten

A hely volt a lényeg úgyis :D Na meg asztali ez most nincs benne memóriakártya hely.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60387) Pityu. válasza szabonagyur (#60383) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Sajnos a probléma a természetemből adódik,először vácsért kiáltok aztán gondolkodom

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60388) zoltan6 válasza Pityu. (#60381) üzenetére


zoltan6
őstag

na sikerült megjavítanom,nekem be volt állítva a keresőnek a google,csak idegesített hogy nem jön be nekem sem az oldal.valami elállítgatódott az ie-be nálam is.csináljál egy alaphelyzetbe állítást,és helyre jön.

(#60389) kukucsakakuk


kukucsakakuk
csendes tag

Sikerült megoldanom a problémát. Volt egy külön program ami ezt csinálta (a tálca mellett volt az ikonja is....).
Köszönöm a segítségeteket.

(#60390) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok,

ha BIOSba égetett kulcsom van amivel automatikusan aktivál a windows, akkor újratelepítés előtt kell deaktiválnom a meglévő rendszert?

(#60391) szabonagyur válasza mttssz (#60390) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem kötelező, de ha megteszed sem ártasz neki.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60392) Pityu. válasza zoltan6 (#60388) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi,működne ,de most még sem akar

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60393) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Hol található 8.1-ben a dump files? Ami elvileg tartalmazza a hibakódokat meg ilyeneket.

Google szerint memory.dmp néven kellene keresnem, de nem találom a windows mappában. Rejtett meg rendszer fálj is be van kapcsolva, de akkor se.

A vezérlőpultban be van kapcsolva, hogy írjon ilyeneket.

Köszönöm!

(#60394) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Win 8.1 hez milyen progik vannak amivel visszahozható a start menü?
A shell programon kívül..

(#60395) mttssz válasza Hardver Arc (#60394) üzenetére


mttssz
senior tag

[link]

Mi baj a Classic Shell-lel?

(#60396) King Unique válasza Hardver Arc (#60394) üzenetére


King Unique
titán

Van egy pár, korábban tesztelgettem néhányat.
De ingyenesek közül mindenképpen az egyik legjobb a Classic Shell. :K

(#60397) Hardver Arc válasza mttssz (#60395) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Azt hittem van annál jobb mert csak azt ismerem.. Gondoltam kipróbálás valami mást is

(#60398) Hardver Arc válasza King Unique (#60396) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Rendben akkor marad az köszönöm :)

(#60399) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Össze kapcsoltam a gépet a microsoft fiókkal azóta induláskor jelszót kér , hol tudom ezt kikapcsolni?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60400) mttssz válasza viperabácsi (#60399) üzenetére


mttssz
senior tag

"A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.