Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) efi99 válasza Doky586 (#59798) üzenetére


efi99
senior tag

Valószínűleg azok vannak benne, amíg azóta jöttek ki, úgy stimmelhet.
Szerintem amúgy nem jól csinálják. Minek is kéne nekem letölteni 100-200 megákat, hogy ebből felrakja azt az 5-öt, ami hiányzik? Mindkettőt tovább kellett volna vinni, egyesével is feldobálni mint eddig, meg egy összegző csomagba mindig az eddig kijötteket kumulatívan. Utóbbi csak azoknak érdekes, akik frissen telepítenek, a döntő többség egy adott hónapban azonban pont nem ilyen. (kb 99% a meglévő telepítés, 1% új telepítés)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59802) HZoli87 válasza Doky586 (#59798) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem csak az októberi frissítéseket tartalmazza, azért ekkora a mérete. Visszamenőleg biztos nem rakják bele a már megjelent frissítéseket szerintem. W10 az más, ott a kezdetektől csak pár darab frissítést kell telepíteni.

(#59803) efi99 válasza HZoli87 (#59802) üzenetére


efi99
senior tag

Valóban.
A benne lévő 3192391 egyedül 79 MB. És a benne lévő 7-8 frissítést külön is le lehet tölteni (bár akkor ugye kézzel kell indítani). Ilyenformán végképp nem értem, hogy most akkor az olyan nagy szó, hogy a havonta megjelenő pár - néha tényleg csak 1-2 - frissítés egy fájlként jelenik meg?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59804) Kékes525


Kékes525
félisten

Két különböző profile-al futtatom egyidejűleg a Firefox 49.0.1-et. A system tray-ben az egyiket szeretném elrejteni, úgy, hogy a másik látható legyen, de a Windows 7 pro 64bit csak együtt engedi a változtatást. Gondolom azért, mert 1 programról van szó. Meglehet valahogyan oldani, hogy külön kezelje és csak az egyik ikont rejtse el?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59805) Kékes525 válasza Kékes525 (#59804) üzenetére


Kékes525
félisten

Hide-It! 1.1 -el megoldottam. Welcome to the Hide-It home page

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59806) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A "winsxs" (C:\Windows\winsxs) mappát sehogy sem lehet leredukálni kisebb méretre? Ahogy nézem egyre csak nagyobb.

Az OS 4 éve van a gépen. Ez egyéni rekord, látszik kinőttem a mahinálásból, korábban max 1,5 évet bírt 1-1 oprendszer

Szóval esetleg ezzel lehet valamit csinálni?

═════════════════════════════════════════

(#59807) Zoz válasza RootRulez (#59806) üzenetére


Zoz
őstag

Lemezkarbantartó / Windows Update karbantartása (Rendszerfájlok törlését meg kell nyomni, utána jön elő ez az opció a listában)

(#59808) #10234880


#10234880
törölt tag

Hali. Hogyha mindent a D-re telepitek, akkor mikor,ha fogom ujratenni a win-t,akkor minden megmarad hibátlanul? és pl. nemkellesz ujra feltennem,leszednem a játékokat? Nem fog sérülni semmi?

(#59809) Tamy válasza #10234880 (#59808) üzenetére


Tamy
senior tag

Egyszerűbb programokra igaz, de összetettebb, komolyabb programoknál, játékoknál már nem. Hiába rakod a D-re, egyes részei akkor is a C-re kerülnek, pl. a felhasználóneved alá (Application Data), illetve a registrybe is írnak.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#59810) #10234880 válasza Tamy (#59809) üzenetére


#10234880
törölt tag

pl. Steamen vannak játékaim, ha a steamet felteszem a d-re, és a játékokat is a steamről,akkor nemfog minden fájl odakerülni? és akkor ha ujrateszem a wint,akkor ujrakellesz még1x a játékot is mert nemfog elindulni? Vagy elég lesz javítani,ha van olyan opció rá?

[ Szerkesztve ]

(#59811) Tamy válasza #10234880 (#59810) üzenetére


Tamy
senior tag

A mai játékok már elég bonyolultak ahhoz, hogy így működjön. Nem valószínű, hogy elindul, vagy ha mégis, valószínűleg különféle hibákat fog produkálni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#59812) Zoz válasza Tamy (#59811) üzenetére


Zoz
őstag

Attól függ, mennyire normálisan van megírva a játék. Pl. a Starcraft 2-vel simán működik, másik gépre is át tudod vinni telepítés nélkül, átmásolod a programkönyvtárat (nem is kell azonos útvonalon lennie), kiraksz egy parancsikont az EXE-nek és kész.
De az igaz, hogy nagyon kevés az ilyen normálisan megírt program :-(

(#59813) kovaccss


kovaccss
tag

Hello. 2015. okt. óta nem frissítettem a Win7 x64-et, akkor untam meg a sok fos frissítés kerülgetését. Hol vannak összefoglalva azok a frissítések, amik telemetria és egyéb szemetek? Ezeket nem akarom felrakni, és Win10-re se váltok. Frissíteni kéne a Win7-et, de csak a tényleg hasznomra lévő dolgokat akarom felrakni.

Most aug-ban kikapcsoltam a Win frissítést, mert mindig zabálta a CPU-t a svchost.exe, így nem tudok frissíteni. Azt írja ki a frissítések keresésére nyomva, hogy a Win nem tud frissítéseket keresni, mert a szolgáltatás nem fut. Hogyan kell visszakapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#59814) RootRulez válasza Zoz (#59807) üzenetére


RootRulez
félisten

Azt már megtettem, így lett 17 GB-ból 12, tovább nem lehet ellene hadakozni?

═════════════════════════════════════════

(#59815) dugo_ válasza RootRulez (#59814) üzenetére


dugo_
veterán

Nem igazán. Reinstall minél újabb integrált frissítéses telepítővel kicsit tud csökkenteni a méretén. Elvileg 5 giga körül van az alapmérete. Aztán idővel elkezd hízni rendületlenül.

Nekem 2 hónapos rendszer mellett is 11giga, tehát elég jó vagy a 12-vel 4 év után. Egyáltalán nem magas értékek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#59816) RootRulez válasza dugo_ (#59815) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi, akkor beletörődöm. :K

═════════════════════════════════════════

(#59817) Zafir78


Zafir78
tag

Megpróbálom megint, mert a múltkor se válaszolt senki és már vészesen fogy a hely, pedig már a CCleaner mellett a Wise Disc Cleanert is használom, mégis egyre kevesebb a hely.
Üdv Mindenkinek! Windows 7 lemezkarbantartóhoz kérdés. Kb egy éve manuálisan telepítettem egy olyan windows frissítést, hogy a lemezkarbantartó takarítsa le a windows update junk file-okat is.
Itt írtak róla:
http://pcworld.hu/szoftver/igy-takaritsd-el-a-windows-update-szemetet.html
Rengeteg helyet tudtam így nyerni. Most viszont úgy látom - hiába választom a rendszerfájlok törlését - hogy megint nem takarítja ezeket. Rendszergazdaként indítottam a lemezkarbantartót. A számolás alatt kiírja, hogy "windows update karbantartása", de utána a törlendő fájlok között nincs ilyen. Ismét "kivették" ezt a lemezkarbantartóból? Megint telepítenem kellene manuálisan egy nem kötelező windows 7 frissítést? Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#59818) dugo_ válasza Zafir78 (#59817) üzenetére


dugo_
veterán

Wise Disk Cleaner - Slimming System fül alatt pucold le az elavult telepítőfájlokat.
WinDirStat-tal nézd meg, hogy melyik mappa foglal sok helyet.

Amúgy azóta se derült ki, hogy mégis mekkora partíción nem marad elég szabad helyed. Lehet csak alulméretezted telepítésnél. A WinSXS-sel nem tudsz mit kezdeni, az ekkora.

(#59819) taknyí


taknyí
senior tag

Sziasztok!
Ha bekapcsolom a nagyítót, vagy a narrátort, akkor tényleg ingyen lehet frissíteni win7-ről win10-re?

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#59820) Zafir78 válasza dugo_ (#59818) üzenetére


Zafir78
tag

Kösz a választ. 50 GB, C: meghajtó, 3 GB per pillanat a szabad hely. Wise Disk Cleaner 9, magyar nyelvű verzióm van fenn. Ott nem tudom melyik opcióra gondolsz:
Általános tisztító: "felesleges fájlok a számítógépen-windows rendszer" van
Fejlett tisztító. ott mindent töröltem.
Mindkettőben minden windows-al kapcsolatos dolgot kipipáltam, töröltem.
Megjegyzem nekem ez a program mindig kiírja, hogy mondjuk törölt 400 MB-ot, de egy fikarcnyit sem lesz több hely. A CCleaner után mindig annyival több helyet is mutat az intéző, amennyit a CCleaner töröltnek ír.

Amúgy már sok mindent csináltam egyéb dolgot, hibernálást kikapcsoltam pl. Mégis állandóan fogy a hely. Tegnap még 5 GB volt, ma jött egy windows frissítés és már csak 3.

[ Szerkesztve ]

(#59821) Doky586 válasza Zafir78 (#59817) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#59822) kovaccss


kovaccss
tag

Hali. Az 59813-asban tudna valaki segíteni?

(#59823) Zafir78 válasza dugo_ (#59818) üzenetére


Zafir78
tag

Kösz Doky neked is, még nem tudtam a screenshot-ot produkálni.
CCleaner és Wise Disk + egy újraindítás után legalább visszament 5.2 GB-ra a szabad hely.

(#59824) Winnie The P válasza kovaccss (#59822) üzenetére


Winnie The P
őstag

Esetleg az összefoglaló átolvasása?
A frissítést pedig ott kell visszakapcsolni ahol kikapcsoltad.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#59825) kovaccss válasza Winnie The P (#59824) üzenetére


kovaccss
tag

Ha ilyen egyszerű lenne, nem kérdezném meg itt. Ezt csináltam. Nem lehet így simán visszacsinálni a frissítés szolgáltatás bekapcsolását, mert a feladatkezelőben nincs ott. Amíg ott volt, ki lehetett kapcsolni.
A nemkívánatos telemetria, stb. dolgokról sem ír az összefoglaló. Nem akarom havonta 2-szer egyenként keresgetni és kikerülni a telemetria, Win10 erőltető, stb. frissítéseket, amiket már 20-szor kikerültem, nem raktam fel. Ezért nem frissítettem 1 éve a Wint, mert túl sok munka mindig végignézni.
Hol a lista ezekről a frissítésekről? Nincs valami program, ami automatikusan kikerüli ezeket? Már több a kerülendő frissítés, mint a normális, ami hasznos.

(#59826) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok! Problémám adòdott, remélem tudtok segìteni. Egy asztali gépet szerettem volna telepìteni win7 -el, amin xp volt. Telepìtésnél nem ismeri fel a hdd-t, viszont a bios látja. Ilesztőprogramot pròbáltam már betallòzni, de ìgy sem jò. Van raid meg sata mòd. Ezzel is pròbáltam. Van valami tippetek? Előre is köszi a segìtséget.

(#59827) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Erre valaki?

https://www.coreinfinity.tech

(#59828) Winnie The P válasza kovaccss (#59825) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ha olvasgatnál akkor tudnod kéne, hogy nincs már win10-et erőltető frissítés. A másik pedig szerintem a naprakészen tartott oprendszer a védelem egyik alappillére.
Én win7 64bit hp-t használok persze legálisat, és a frissítésekkel nálam semmi gond nincs mostanában.
A frissítések bekapcsolását esetleg próbáld meg így: futtatás, ide beírod services.msc majd enter. A listából kiválasztod a windows update-et majd 2*klikk, középen indítás típusa (kiválasztod a megfelelőt) alkalmaz, majd ok.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#59829) kovaccss válasza Winnie The P (#59828) üzenetére


kovaccss
tag

Mi a helyzet a nemkívánatos telemetria, stb. dolgokkal? Ezeket hogyan lehet 1-2 kattintással kikerülni minden frissítéskor? Nem telepítettem fel soha mindent ellenőrzés nélkül.

(#59830) Winnie The P válasza kovaccss (#59829) üzenetére


Winnie The P
őstag

A kérdésedre meg is adtad a választ.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#59831) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Ötleteket szeretnék kapni usb-s win7 telepítésre, Asrock-B150M-itx lapra.

Amit eddig próbáltam és nem sikerült: Ugye a probléma elvileg az usb3 driver hiánya, így nem lesz "telepítő lemez", ha nincs bele írva a boot fájl-ba. Ezt sikerült beleírnom, azonban még mindig kidob ugyanazzal a hibával (tehát nem látja a pendriveot a telepítő menüben). Próbáltam átteni másik usb slotba, próbáltam alaplapi usb2-ben, próbáltam usb3-ban. A telepítő menü sehol se találja.

Létezik-e más módszer (vagy vadászhatok negyed órára egy satás dvd olvasót valahonnan)?

Köszönöm,
Kellemes szombati munkanapot!

(#59832) zoo8800 válasza customer114 (#59831) üzenetére


zoo8800
veterán

Ne csak az USB3, hanem a chipset driverét is integráld.

rip and tear, until it is done

(#59833) customer114 válasza zoo8800 (#59832) üzenetére


customer114
senior tag

Hogy?

(#59834) Kékes525


Kékes525
félisten

Segítségre lenne szükségem!

Nem látom az Windows Intézőben a Users könyvtárat. A Far Managerben, Total Commanderben rendesen megjelenik, rendszeresen is használom. Megnéztem csak olvasható attribútuma van. A mappabeállításokban erre vonatkozó beállítást nem találtam. Itt engedélyeztem a rejtett fájlok és foldrek láthatóságát, azokat látom is. Mindent látok a User mappa kivételével.

Hogy tehetném azt láthatóvá a Windows Intézőn belül? :F

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59835) Kékes525 válasza Kékes525 (#59834) üzenetére


Kékes525
félisten

Megoldottam! Mennyit görcsöltem vele! A desktop.ini kellett a User könyvtárban törölnöm s rögtön láthatóvá vált az Intézőben.

A desktop.ini tartalma:

"[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21813
"

Hogy ez miért nem engedte, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59836) zoo8800 válasza customer114 (#59833) üzenetére


zoo8800
veterán

Úgy, ahogy az USB3 drivert írtad bele a telepítőbe
Én egyébként az NTLite programmal tenném bele az összes drivert (USB3, chipset, AMDA, LAN, VGA, stb) a telepítőképbe (meg pár frissítést is)

rip and tear, until it is done

(#59837) customer114 válasza zoo8800 (#59836) üzenetére


customer114
senior tag

Ehhez van gyorstalpaló, nem vagyok otthon ezekben?

Elég ha a boot fájlba írom bele ezeket, vagy kell mappa is a pendrive-ra külön, ahonnan telepít? Illetve az se tiszta, hogy mit írtam bele, csak követtem egy youtube vidit, amit sikerült szinkronba megcsinálnom.

[ Szerkesztve ]

(#59838) dugo_ válasza customer114 (#59837) üzenetére


dugo_
veterán

Az Asrock saját megoldását próbáltad?

http://www.asrock.com/microsite/win7install/

(#59839) customer114 válasza dugo_ (#59838) üzenetére


customer114
senior tag

Eddig nem tudtam róla, hogy létezik. :D

Sajnos egy hűtőm volt kéznél tegnap (cm hyper tx3) így azt kellett ide-oda pakolásznom, plusz 775-ről 1151-re állítani párszor. Nem volt türelmem már tovább keresgélni a megoldást, inkább aludtam rá egyet. :B

Kövi buta kérdés: Mi ez a 100 series és N/J3000 series? :U (ha nem kapok rá gyors választ kénytelen leszek 3-5 perc alatt kiguglizni :B )

[ Szerkesztve ]

(#59840) dugo_ válasza customer114 (#59839) üzenetére


dugo_
veterán

Gondolom H110, B150, Q150, H170, Q170, Z170. Szóval neked a 100 series kell.

[ Szerkesztve ]

(#59841) customer114 válasza dugo_ (#59840) üzenetére


customer114
senior tag

Óh, azt hittem valami bonyolultabb. :B Köszi :R

(#59842) zoo8800 válasza customer114 (#59837) üzenetére


zoo8800
veterán

pl. :)

rip and tear, until it is done

(#59843) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Tesóm gépére újra kellett telepíteni tegnap délután a rendszert, DVD olvasója persze most nemrég adta meg magát, így kénytelen voltam egy USB-s telepítőt készíteni. IDE eszközként ismerte az SSD-t és a merevlemezt is a rendszer, próbáltam még telepítés előtt BIOS-ban átállítani. Mindössze ennyi a SATA móddal kapcsolatos állítási lehetőség. Akármit csináltam, mindig IDE-ként jelenetek meg az eszközök, vagy sehogy. Utóbbi állapotban elindítottam a telepítést, a telepítő látta az SSD-t, valamint a merevlemezt is. Gyorsan töröltem a mindkét partícióját az SSD-nek (100 Mb, maradék), majd nyomtam a tovább gombot. Persze nem engedte, kiírta, hogy a Windows neme telepíthető... Visszaállítottam, telepítettem, persze mindkettő IDE módban üzemel.

Van rá lehetőség, hogy SATA eszközként lássa a cuccokat ez a retek? :F

Előre is köszönöm!

(#59844) No.01


No.01
őstag

Kicsit OFF de hatha jart mar v.ki hozzam hasonlo cipoben...

Adott egy uj laptop ami gyarilag Win7-el jott. Sajna az egyik gyari driver teljesen elszallt ezert azt ajanlottak a szervizben h tegyem ujra nullarol a Windows-t (ne csak a recoverybol) gondoltam meglepem, de a mellekelt DVD-n Win10 van en viszont (meg) nem valtanek. Ilyenkor van vajon lehetoseg downgradelni?
Ha nem akkro esetleg a ha kiolvasom a Windows aktivalo kodot akkor azzal tudok esetlegesen a Microsoft oldalan keresztul egy bootolhato USB-t kreallni?

Minden tippet, tanacsot szivesen veszek.

(#59845) frem1790


frem1790
tag

Sziasztok!
Mivel maradtam a 7-esnél, gondoltam megnézem meddig lesz támogatása. De két dátumot dob a gugli: jövő év április illetve 2020 január? Tudja valaki melyik az igaz?? :F

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#59846) kispx válasza frem1790 (#59845) üzenetére


kispx
addikt

January 14, 2020
2017 áprilisában a Vista támogatásnak lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#59847) frem1790 válasza kispx (#59846) üzenetére


frem1790
tag

Remek! Köszönöm szépen! :R

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#59848) akaido válasza karlkani (#59843) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Elvileg ott a válasz a kézikönyvből vett képen: Az On Chip Sata Mode-nál állítsd be az Enhanced-et.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#59849) karlkani válasza akaido (#59848) üzenetére


karlkani
aktív tag

Azt próbáltam elsőként, újraindítás után a Detecting IDE drives ... képernyőnél IDE-ként mutatta mindkettőt.

(#59850) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Tudna valaki időjárás programot ajánlani ami az asztalon mutatja az időjárást?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.