Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) Gézengúz válasza AXisBOLD (#59649) üzenetére


Gézengúz
addikt

pl.

(#59652) Pgraph válasza Doky586 (#59648) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Persze-persze, tudom, hogy a Virtualbox ingyenes. Csak az alá valók (windows) op.rendszerek nem...
Nem off-olok tovább, köszi mindenkinek az észrevételeket, véleményeket. ;)

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#59653) AXisBOLD válasza Gézengúz (#59651) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx, de ezzel csak 17MB szabadult fel :)

(#59650) Doky586: ki tudnád fejteni, mit keressek?

Aurea mediocritas

(#59654) Doky586 válasza AXisBOLD (#59653) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

filekezelőben a rejtett és rendszerfileok megjelenítés bekapcsolása.
Például: "System Volume Information" =rendszervisszaállítás és "$Recycle.Bin" mappa...

Vagy használd a TreeSize Free programot...

(#59655) Glaz-dozfhut válasza AXisBOLD (#59653) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A rendszermentés méretének csökkentése többet hoz:
[/ L]

A hibernáció kikapcsolása, ha nem használod és a lapozófájl méretének korlátozása.

( Nem 'tom mért maszatolja össze a linkeket, de direkt hagytam külön sort a beillesztés és a szöveg közt.)

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#59656) AXisBOLD válasza Glaz-dozfhut (#59655) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Szia,

köszi, de ezzel se lesz jobb, itt az alap beállítás erre:

(#59654) Doky586: ha láthatóvá teszem a rejtett fájlokat is összesen csak 25,8GB van használatban... nincs rendszer-visszaállítás beállítva és lomtár is üres és rendszeresen használom a Ccleanert, se semmi felesleges ne maradjon törlés után.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#59657) Glaz-dozfhut válasza AXisBOLD (#59656) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Akkor marad a másik kettő. A hibernáció be van kapcsolva és a lapozófájl túl nagy. Ezzel a hordozható programmal egyszerre meg tudsz bizonyosodni mind a kettőről: SSDOK (jelszó a kicsomagoláshoz: ssdok)

- Glaz-doz-fhut -

(#59658) R3nts válasza brd (#59635) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen! :R Létrehoztam újra....a rendszer által kezelendő méret-opcióval.... így már tökéletes 0%-os töredezettség,egybefüggő pagefile van.

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#59659) AXisBOLD válasza Glaz-dozfhut (#59657) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx az appért!

erre gondoltál:

Aurea mediocritas

(#59660) dugo_ válasza AXisBOLD (#59659) üzenetére


dugo_
veterán

Azaz.

Hibernálás SSD-n simán lassabb, mint egy teljes boot, szóval azt ki is kapcsolhatod, ha nem használod.

A 16GB RAM-od miatt olyan bődületesen nagy a lapozófájlod (mármint alapértelmezettként a RAM mennyiségétől függően osztja ki a Win ezeket az értékeket, ahogy a hiberfil.sys-t is). Ha nem használsz olyan programot, ami megeszik annyit pluszban, akkor leredukálhatod 1-2GB-ra.

Ezzel a kettővel nyernél kb 25GB szabad helyet.

[ Szerkesztve ]

(#59661) Doky586 válasza AXisBOLD (#59659) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy már megírtam meg tudod nézni mi foglal sok helyet..
Ezzel látni fogod melyik könyvtár mennyi helyet foglal..
Enélkül legfeljebb vakon vagdalkozhatsz hogy mi veszi el a helyet...

de lehet hogy neked elég a pagefilet lejebb venni 0.4-1GB méretre és ha van szünetmentes tápod akkor a hibernálás is kikapcsolható (vagy mindig kapcsold ki a gépet hibrid-altatás helyett)

[ Szerkesztve ]

(#59662) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok az összefoglalóban lévő update fixeket tenném fel de hiába nyomok rá, mindegyik azt írja hogy frissítések keresése.... Mit kell csinálni, ha ez sem működik? Ugyanígy keresett a vezérlőpultban is, nem vagyok előrébb........

F1

(#59663) quailstorm válasza szabeska (#59662) üzenetére


quailstorm
nagyúr

services.msc-ben tiltsd le a windows update szolgáltatást
net ki
PARANCSSOR AHOGY LE VAN ÍRVA

Természetesen most már ez el van rontva, tehát reboot mindenképp kell a beállítások változtatása után.

[ Szerkesztve ]

(#59664) Glaz-dozfhut válasza AXisBOLD (#59659) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Igen arra. Asszem látszik a rejtőző 25 GB. Nálam a lapozófájl 400MB szintén 16 GB RAM-mal.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#59665) AXisBOLD válasza dugo_ (#59660) üzenetére


AXisBOLD
addikt

óyee

kikapcsoltam a hibernálást (egyébként se használtam sose)
lapozófájlt levettem 1 - 2GB közé

és lőn csoda, 32,3GB szabad helyem lett :C

mindenkinek köszi a helpet! :R

btw a lapozófájl 1 - 2GB-ra állításával mit veszíthetek?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#59666) Doky586 válasza AXisBOLD (#59649) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez volt a kérdésed:
"mappa+fájl (rejtettek is) összesen 25,9GB-ot foglal, a szabad lemezterület mégis csak 5,3GB. Hová tűnt Damon Hill és a 24,5GB-om"

Tehát nem érdekelt a saját kérdésed, csak helyet akartál felszabadítani...??? :W
Csak mert addig is láttad a C gyökérben azt a két rejtett filet, úgyhogy azokról tudtál (bele voltak számolva)..

[ Szerkesztve ]

(#59667) AXisBOLD válasza Doky586 (#59666) üzenetére


AXisBOLD
addikt

bocs de nem értem min rugózol

azt láttam amit leírtam
"Csak mert addig is láttad a C gyökérben azt a két rejtett fájlt, úgyhogy azokról tudtál (bele voltak számolva).." --> not true, rejtett mappákkal+fájlokkal együtt most is 25,8GB a foglalt, de most már 32,3GB szabad hely mellett, szóval tényleg nem értem a problémád

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#59668) Doky586 válasza AXisBOLD (#59667) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"rejtett mappákkal+fájlokkal együtt most is 25,8GB a foglalt"
jaaa.. hogy akkor megtévesztettél minket és elfelejtetted beleszámolni a C: gyökerében levő két nagy filet..

"Hová tűnt Damon Hill és a 24,5GB-om"
Tehát semmi sem tűnt el, csak összeadási hibát vétettél... OK

(#59669) AXisBOLD válasza Doky586 (#59668) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nincs a C gyökérben semmilyen 2 nagy fájl, akkor se ha engedélyezem a rejtettek láthatóságát
megy az összeadás ;)

nagyon árnyékra vetődtél, de hagylak had pörögj ezen tovább egyedül

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#59670) dugo_ válasza Doky586 (#59668) üzenetére


dugo_
veterán

A sima "Show hidden files, folders, and drives" beállítás nem listázza ki ezeket, kivenni a pipát a "Hide protected operating system files" elől meg annyira nem magától értetődő.

Szerk.:

A #59654-et nem láttam, így jogos.

[ Szerkesztve ]

(#59671) Doky586 válasza AXisBOLD (#59669) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ugyebár ezt írtam neked..: (#59654) "filekezelőben a rejtett és rendszerfileok megjelenítés bekapcsolása."... no comment

(#59672) AXisBOLD válasza Doky586 (#59671) üzenetére


AXisBOLD
addikt

valóban írtad, így már értem

neked van igazad, sorry
remélem ettől már rendben van az egod és nem szemeteljük tovább a fórumot
nekem fontosabb, hogy megoldottátok a problémám

béke

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#59673) #10234880 válasza tpeter77 (#59423) üzenetére


#10234880
törölt tag

Hali. ez a ISO letöltő a legfrisebbet szedi le? pl. a legfelső a redstone kiadás, ez az ami a legközelebb áll az annyversary updatehez,, ami felmegy majd arra?

(#59674) #10234880 válasza #10234880 (#59673) üzenetére


#10234880
törölt tag

1607 ,ahogy töltöm le, akkor ez a jó,nem? mert mintha valahol ezt láttam volna,hogy ennek kell lennie,hogy felmenjen az annyversarí update.ugye? de javitsatok ki,ha tévedek.

(#59675) kory24 válasza #10234880 (#59674) üzenetére


kory24
őstag

Igen 1607 a legfrissebb win10

De ez amúgy a 7es topik :)

(#59676) #10234880 válasza kory24 (#59675) üzenetére


#10234880
törölt tag

igen,tudom,de itt irta,és linkelték,azért itt kérdem. ám köszi. :R

(#59677) tpeter77 válasza #10234880 (#59673) üzenetére


tpeter77
addikt

ez itt win7 topik, azt használok.
Legfrissebb azaz a hivatalos Win7 SP1 verzió amit ezzel le tudsz tölteni.
Utána felpakolsz rá 8 frissítést, és onnantól pillanatok alatt fog frissíteni.
Minden ott van az összefoglalóban.

(#59678) #10234880 válasza tpeter77 (#59677) üzenetére


#10234880
törölt tag

köszi nekedis :R

(#59679) Laraxior


Laraxior
titán

Mostanában eléggé csökken a hely a C meghajtón amin a Win7 x64 van.
48.8GB-os partíció, elvileg elégnek kellene lennie.
Eddig 7-8GB szabad hely volt, bár ezt sem tudom, hogy hogyan, de most volt egy áramkimaradás, csak egy pillanatra, pont játékon belül voltam (GTA5) és mikor újraindult a gép, már csak 1.5GB szabad hely maradt :Y
Ami az érdekes, hogy kijelöltem az összes mappát, ami van a C-n, és csak összesen 38,4GB
Hol van az a 10GB szabad hely? Lapozófájlnak 1-3GB van beállítva, de még így sem stimmel.

Újraindulás előtt ellenőrizte a konzisztenciát, de különösebben nem talált semmit, Samsung SSD 100/98%-os.
:F
2-3 hónapos lehet a rendszer...talán még annyi sem.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59680) quailstorm válasza Laraxior (#59679) üzenetére


quailstorm
nagyúr

CHKDSK Found.000 mappában?
Egyszerűség és logikusság érdekében Totalcommander, rejtett fájlok és rendszerfájlok megjelenítése opcióval nézz szét. A lassú és butáknak gyártott intézőtől az idegbaj kerülget.

(#59681) Laraxior válasza quailstorm (#59680) üzenetére


Laraxior
titán

hiberfil.sys
11,6GB

Törölni viszont nem tudom. Mit kell bezárni hozzá?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59682) dugo_ válasza Laraxior (#59681) üzenetére


dugo_
veterán

cmd rendszergazdaként:

powercfg.exe /hibernate off

Természetesen ezután nem fogsz tudni hibernálni, 8-tól felfele a fast startup se fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#59683) Szab24


Szab24
tag

Nem szeretném ismételni magam de mivel továbbra sem lett eredmény:

Vettem egy adata sp920 ssd-t. Erre szerettem volna egy friss új win7-t telepíteni. Eddig 3 meghajtóm volt egy 60 Gb Corsair ssd és két régebbi hdd (WD és hitachi). Már az ssd felismerése sem volt egyszerű de ezt még meg tudtam oldani.
Rufussal készítettem egy bootolható pendrive-ot (GPT, fat 32, miután szembesültem vele hogy egyáltalán mi az a gpt). A másik három meghajtót kihúztam, csak a pendrive és az új ssd, a telepítés simán megtörtént, a windows elindul, de nincs net, az eszközkezelőben az látszik, hogy hiányzik az ethernet vezérlő és az usbnél is sárga háromszög van, de pendrive egyébként működik. Többszöri kísérletezés után: ha a WD hdd-t bekötöm akkor elindul a win, ha a hitachit is akkor bootmgr nem található. ha a hitachit kihúzom akkor javítás után elindul de továbbra sincs net. Fogalmam sincs mit tudnék még kipróbálni.

(a win7ből próbáltam az ultimate-t, majd utána a professional-t is, az alaplap asrock 970 sata mode: ahci)

(#59688) zoo8800 válasza Szab24 (#59683) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyrészt, van egy csomó hiányzó drivered, ezeket jó esetben az alaplap CD-jén találod, rosszabb esetben az alaplapod honlapjáról tudod összevadászni.
Másrészt - szerintem - az egyik vinyón valaha volt oprendszer, vagy a gépben volt, mikor telepítettek, emiatt összeakad az új telepítéssel. Próbáld meg azt, hogy az alaplap bootolásnál csak az SSD-n levő bootmgr partíciót lássa, a többi adattárolót ne. Ha minden igaz, az SSD-n is két bootolható partíció van.

rip and tear, until it is done

(#59689) Szab24 válasza zoo8800 (#59688) üzenetére


Szab24
tag

A drivereket nyílván összetudom szedni a netről, de a telepítés után net sincs, de ezt a problémát valószínűleg meg tudom oldani, ha működni az install után a win.
A használni kívánt ssd-n nincs több partíció, legalább háromszor töröltem le az installálás során. A legnagyobb baj és ami teljesen érthetetlen nekem az az, hogy install után van egy úgy-ahogy működő windowsom, de miután a többi meghajtót is csatlakoztatom utána már nem hajlandó működni.

(#59690) dugo_ válasza Szab24 (#59689) üzenetére


dugo_
veterán

Pucolj le az adatos lemezekről minden boot partíciót/fájlt/mappát, a biosban pedig állítsd be az SSD-t elsődleges és egyetlen rendszerlemeznek.

(#59691) Glaz-dozfhut válasza Szab24 (#59683) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem a 3. merevlemez csatlakoztatása után, változik a HDD-k számozása a BIOS-ban. Egyszerűen újra be kell állítani, ha már mind csatlakoztatva van.
Hálózati kártya drivert meg nem tartalmaz alapértelmezetten a telepítő.

- Glaz-doz-fhut -

(#59692) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
A gyerek notiján újra kellett raknom az op-t.
Ezeken a frissítéseken kívül nem települ fel semmi frissítés, folyamatosan megy a keresés, de nem talál semmit.
Mi lehat a gond ?

(#59693) tpeter77 válasza baboss (#59692) üzenetére


tpeter77
addikt

Topik tetejét nézd át és olvasd el.

Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )
direkt PIROSSAL van írva...

(#59694) baboss válasza tpeter77 (#59693) üzenetére


baboss
őstag

Köszi. :R

(#59695) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Miért jön be mindig a bejelentkezési ablak, amikor alvó állapotból felébresztem a gépet?
Ezt már megcsináltam, de nem lett jó.
Ha újraindítom a gépet, akkor egyből belép, nincs ablak, csak ha alvóból jövök.
gép neve
(alatta)
zárolva

Jelszó nincs, sosem volt, eddig működött, de a napokban töröltem ezt azt (hd tune-t telepítettem), helyet csináltam a gépen, azóta lett ilyen, de semmivel nem tudom összehozni. Az ABBY fine readert letöröltem, most attól miért lett ilyen?
Hoozak létre jelszót, majd távolítsam el, hátha észhez tér?

(#59696) nfsu17 válasza nfsu17 (#59695) üzenetére


nfsu17
veterán

elnézést, köszönöm a tippet

(#59697) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok!
Olyat szeretnék, hogy egy mappában lévő mappáknak csak a nevét valahogy kimásolni.
Van egy mappámban kb 500 almappa. MIndegyik mappában egy csomó file, összesen kb 30 giga.
Nekem csak az 500 almappa nevét kellene kimásolnom valahova (mérés neve, dátum), mivel maga az adat nem kell. Ezt meg lehet valahogy csinálni?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#59698) animatrix11


animatrix11
őstag

sziasztok!

létezik olyan program, hogy lementi az aktuális helyzet pl ablakok elrendezése, megnyitott oldalak stb., mintha hibernálnám, és utána vissza lehet tölteni?
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#59699) Zoz válasza oszi666 (#59697) üzenetére


Zoz
őstag

Parancssorban lépj az adott mappába, majd DIR /B >LISTA.TXT

(#59700) oszi666 válasza Zoz (#59699) üzenetére


oszi666
őstag

Ezer hála ez működött :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.