Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) papi77


papi77
addikt

Sziasztok!
Ma próbáltam frissíteni az illesztő programokat,és onnantól csak a bioszban tudom használni az egeret+ a billentyűzetet.
Hogyan tudnám visszarakni az usb illesztőket?
Sajnos nincs visszaállítási pontom,ezértnem tudom lemezzel megoldani!
Jó lenne,ha nem kellene tiszta telepítést csinálnom!

Az első: NOKIA 1611

(#60502) Doky586 válasza papi77 (#60501) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem inkább a biosban állítgattál el valamit..?

(#60503) papi77 válasza Doky586 (#60502) üzenetére


papi77
addikt

Nem mert most a hdd-n lévő win7-ről írok!
Ami az ssd-n van azon nem megy az egér-bill,meg a pendrive sem!

Az első: NOKIA 1611

(#60504) kraftxld válasza papi77 (#60501) üzenetére


kraftxld
nagyúr

F8-at nyomkodod boot-kor, és kiválasztod a legutoljára működő konfig opciót.
Ha ez nem megy, akkor szintén F8, csökkentett mód, majd ott rendszervisszaállítás.
Ha ez sem megy, akkor Win7 boot DVD, számítógép javítása, és ott rendszervisszaállítás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60505) Mukucs


Mukucs
senior tag

S.O.S!!!

Sziasztok!!

Adott egy vadonatúj laptop, egy ASUS X540S "személyében". FreeDOS van rajta, próbálok Win7-et feltelepíteni, végez is szépen, viszont amikor töltene be telepítés után, folyton visszadobál arra a részre, ahol csökkentett illetve normál módban ajánlja fel az indítást. Bármelyikre megyek.

Mi lehet a gond? :(

(#60506) prabhu válasza Mukucs (#60505) üzenetére


prabhu
senior tag

Asus honlapon Windows 10 64 bites driver van csak, szóval nem tudom, hogy megéri-e a kínlódást a 7-es.

[ Szerkesztve ]

(#60507) dugo_ válasza Mukucs (#60505) üzenetére


dugo_
veterán

Hivatalosan csak Win10-et támogat az a laptop. Ha fel is lehet rá hekkelni W7-et, akkor sem éri meg a küzdést.

Egyébként borzalmasan rossz választás az a gép, simán elállnék a vásárlástól, ha még 14 napon belül vagy...

(#60508) Mukucs válasza dugo_ (#60507) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nem az enyém, de mitől rossz választás? :)

(#60509) dugo_ válasza Mukucs (#60508) üzenetére


dugo_
veterán

A teljes X széria az elképzelhető legputribb műanyagokból épül fel. Kopik, reped, törik, nem ritkán zsanérostól szakad ki a teljes kijelző a gépben. Nulla belső merevítés, emiatt hullámzó billentyűzet, elégtelen hűtés. Nagyjából ezek a kulcsszavak. Annyi a szerencse, hogy ezek miatt általában már a gari vége előtt letérdelnek és fél-egy évesen kezdődhet a folyamatos visszaküldözgetés.

Ha jól látom ez a típus ráadásul az atom alapú kamu pentiumokkal van szerelve, amiknek még egy win desktop kihajtása is csak erőlködés árán megy, annyira gyenge processzorok.

(#60510) Abrion


Abrion
senior tag

Na a 60GBból lett 30GB, mert találtam még egy fájlt amit tudtam törölni hiberfil.sys 3GB volt, nincs szükségem alvó módra, kösz a segítséget :D.

(#60511) papi77 válasza kraftxld (#60504) üzenetére


papi77
addikt

Sajnos egyik sem sikerült :(
Javítás után sem működik az egér!
Egy ps2-es billel sikerült javítanom...de úgy néz ki tiszta telepítés lesz a vége.

Az első: NOKIA 1611

(#60512) Doky586 válasza papi77 (#60511) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

gondolom ha az újratelepítés sem hozza meg a kívánt hatást, akkor majd betöltöd a bios default beállításait is.. csak szép sorban.. ;]

(#60513) papi77 válasza Doky586 (#60512) üzenetére


papi77
addikt

Már kész van a telepítés,és hibátlan,n em kellett a bioszban semmit állítanom. :)
Azért nem értem,mert a hdd-n lévő win7 hibátlan volt,ugyanazzal az alaplappal.

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#60514) Zola007


Zola007
veterán

Volt két leállításkori összeomláson 2 napon belül "ntoskrnl.exe+70400" hibacímmel
ötlet?
[link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#60515) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

windows 7 nél már az update nem is működik???

(#60516) kispx válasza BUZZLGHTYR (#60515) üzenetére


kispx
addikt

Témaösszefoglalót olvasd el.

(#60517) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek,

a Win 7-es Update nem működik, 5 db. fontos frissités elérhető, de a fenének sem akarja letölteni. Mi lehet az oka, hogy lehet orvosolni, nagy baj-e?
Két gépen is ez van, hogy nem jön le a frissités.
A beállítás olyan, hogy az elérhető frissitéseket jelzi, de nekem kell letölteni. Tölteném ha tudnám, értelemszerűen eddig hosszú ideig nem volt vele baj.

Köszi még egyszer is.

Bocs, jól látom eggyel feljebbi hsz.-ban, hogy egyénileg kell buheráli ? Akkor bocs, mégegyszer, megpróbálom az összefoglalóban leírtak szerint.

[ Szerkesztve ]

(#60518) sz.j válasza kispx (#60516) üzenetére


sz.j
nagyúr

Talán a WU leállításának menetét sem ártana az "Összefoglalóba" beírni (úgy ahogy azt hajdanán Lauda fórumtárs is leírta), mert többen ezen "buknak el", legalábbis az ismeretségi körömben volt már rá példa.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60519) BUZZLGHTYR válasza kispx (#60516) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

2. lépést nem értem!

(#60520) sz.j


sz.j
nagyúr

Ma az egyik gépünkön újraraktam a wint, mert a hdd helyére egy ssd került (szándékosan nem klónoztam).
Szinte minden tökéletesem működik csak egy dolog zavar, de az nagyon, nevezetesen a Windows Fényképnézegető háttere az eddigi fehér színe sárga színű lett!
Nem valami pasztell árnyalatú sárga hanem meglehetősen erős árnyalatú ami engem nagyon zavar ....

Kérdésem az lenne, hogy hol lehet a Windows Fényképnézegető háttérszínét állítani/változtatni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60521) dugo_ válasza sz.j (#60520) üzenetére


dugo_
veterán

http://optimwise.com/fix-windows-photo-viewer-yellow-tint-background/

Nem tudom a magyar menüneveket, a képernyő színprofilján kell állítani.

(#60522) sz.j válasza dugo_ (#60521) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi, de sajnos nem tudok angolul ... :B
Esetleg nem tudsz adni egy magyar nyelvű linket?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60523) Glaz-dozfhut válasza sz.j (#60520) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nálam is így viselkedik, de jellemzően csak esténként. Tehát én a monitorom energiatakarékossági beállítására gondolok. Egyébként pont olyan színe van mint az itteni fórum háttere. Valami Eco mód lehet (Benq). Persze nem kizárt, hogy nálad más működik a háttérben. Most nálam pl nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#60524) dugo_ válasza sz.j (#60522) üzenetére


dugo_
veterán

(#60525) mirci18


mirci18
addikt

Üdv

Lenne egy kékhalálos problémám.
Ezt írja ki a gép. Mi lehet a probléma.?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#60526) galaxys80 válasza sz.j (#60518) üzenetére


galaxys80
veterán

Én nemrég telepítettem win 7-et és a wu sima leállítása is simán elég volt.

(#60527) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Usb-s rádiós egerem van. Van a gép előlapján is csatlakozó, eddig itt volt az egér modulja. Most takarításkor áttettem hátra, hogy elöl legyen 2 hely. Nem indult be az egér. Innentől leállítás parancsra kiírta, hogy leállítás, de nem tudott leállni.
Visszatettem előre az egeret, újraindítás után jó lett, viszont innentől semelyik usb- ben nem ismer fel pendriveot. Ilyenkor mi van? Újra kell telepítenem a wint?

Jobb lent a szokásos helyen ott van a: HW biztonságos eltávolítása opció, és hogy usb mass storage, viszont a meghajtók között nem látom, nem tudok rá írni, olvasni.

-

(#60528) kispx válasza BUZZLGHTYR (#60519) üzenetére


kispx
addikt

1) A WIndows Update-et ki kell kapcsolni.
Ezt ezt többféleképpen is megcsinálhatod:
- a parancssorba (vagy a futtatásba) beírod: services.msc (vagy)
- vezérlőpult -> (jobb felső sarokban a) Megtekintés a következő szerint legyen "Kis ikonok" -> felügyeleti eszközök -> szolgáltatások

2) A felugró ablakban keresd meg a "Windows Update" nevű szolgáltatást. Kattints rá duplán, majd kattints a leállítás gombra.

3) Ezen az oldalon telepítsd fel a következőket:
Először a félkövéren kiemelt Servicing Stack Update-et. Utána a "July 2016 Rollup"-ot.

Figyelj arra, hogy a rendszerednek megfelelő oszlopban lévő linkre kattints.
Figyelj arra is, hogy a MS oldalán azt a nyelvi változatot töltsd le, amilyen nyelvű a Windows-od.

4) A telepítések után indítsd újra a gépet.

5) Frissíts :)

(#60529) yanna válasza mirci18 (#60525) üzenetére


yanna
őstag

Talán e szerint közelebb kerül valaki a megoldáshoz.

(#60530) sz.j válasza dugo_ (#60524) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásod. :K

Sajnos a linken látható elérési útvonal win7 esetében nem volt jó, ezért a linken megadott adatok alapján elkezdtem kutakodni a gépen és az alábbi megoldást találtam
Leírom hátha később szüksége lesz rá valakinek ....

1. A win7 keresőjébe Monitor-t beírni, majd a "Képernyő megjelenési módjának megváltoztatása"-ra klikk
2. Klikk a "Speciállis beállítások"-ra, majd a megnyíló ablakban katt a "Színkezelés" fülre.
3. Az újabb ablakban katt a "Színkezelés ..." gombra
4. Az "Eszközök" fül oldalán be kell jelölni a "Saját beállítások hozzáadása az eszközhöz" jelölőnégyzetet.
5. "Az eszközhöz rendelt profilok:"-nál lévő profil kijelölése majd Eltávolítása.
6. Katt a "Hozzáadás" gombra és a megnyíló ablakban ki kell jelölni a sRGBIEC61966-2.1 -t, majd OK-ra katt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60531) 7Sony7 válasza 7Sony7 (#60527) üzenetére


7Sony7
addikt

Annyit változott a szitu, hogy néhány újraindítás után mostmár végre is hajtja az indítást, és négyből két pendriveot ismer fel. Mi lehet ez?

-

(#60532) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Ha jól tudom - és remélem nem mondok hülyeséget - léteznek olyan Win verziók, amelyeket probléma nélkül több gépre is lehet telepíteni. Milyen néven lehet ezeket megtalálni?
Anno a laptophoz adtak egy OEM 64 bites Win7 Home Premium -ot (+SP1), azzal működhet esetleg ez a többgépes történet?

Köszönöm

(#60533) szabonagyur válasza nzozz (#60532) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Rosszul tudod.

Az OEM adott géphez kötést jelent, ha pedig BOX (általában így hívják) verziót veszel azt átrakhatod más gépre, de egyszerre egy gépen lehet beaktiválni, használni.

Több géphez több Windows-t kell venned, ha pedig cég vagy akkor nagyon sok gép esetében van Volume Licenc (Mennyiségi licensz) lehetősége, de gondolom ez nem érint téged.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60534) nzozz válasza szabonagyur (#60533) üzenetére


nzozz
aktív tag

Oh, hát akkor ezt benéztem. De köszönöm a választ.

(#60535) Lauda


Lauda
félisten

Szokas szerint megint csak manualisan tudtam frissiteni a rencert'', majd utana mar talalt termeszetesen frissitest. :U A microsoftnal vagy nagyon nem ertenek a dolgokhoz, vagy nagyon akarnak valamit es ezzel probaljak idegelni a usereket.

[ Szerkesztve ]

(#60536) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Frissen telepített Win7 esetén, ha le szeretnék tiltani minden Win 10-zel kapcsolatos frissítést, figyelmeztetést, és mindent, akkor elég csak EZT használnom? Egyéb teendőm nincs?

Köszönöm szépen előre is.

(#60537) dugo_ válasza default. (#60536) üzenetére


dugo_
veterán

Már nincsenek W10-zel kapcsolatos frissítések, visszavonták őket.

(#60538) default. válasza dugo_ (#60537) üzenetére


default.
őstag

Komolyan?
Erről teljesen lemaradtam.
Akkor a világon semmit nem kell csinálni, hogy béként hagyjon a 10-zel? :)

(#60539) szabonagyur válasza default. (#60538) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen, 1 évig volt a Win10 promo, mely a nyáron lejárt.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60540) dugo_ válasza default. (#60538) üzenetére


dugo_
veterán

Semmit.

Az update-et kell működésre bírni az összefoglalóban linkelt http://wu.krelay.de/ oldalról összeszedett manuális frissítésekkel, onnantól működik minden rendesen a 7-esen is.

(#60541) sz.j válasza szabonagyur (#60539) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Igen, 1 évig volt a Win10 promo, mely a nyáron lejárt."

Most, hogy egy új SSD-re friss telepítést csináltam én mást tapasztaltam, mert a win 7 telepítése közben felugrott egy udvarias szövegű ("elnézést a zavarásért" vagy valami hasonló) oldal és arról érdeklődött, hogy nem akarom e a win 10-et telepíteni a win 7 helyett ...
Azaz már nem zaklatnak mint régen, de a jelekből ítélve nagyon szeretnék ha váltanánk win 10-re, mindezt promosan ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60542) papi77 válasza sz.j (#60541) üzenetére


papi77
addikt

Érdekes,nekem nem jött semmi ilyen üzi!

Az első: NOKIA 1611

(#60543) szabonagyur válasza sz.j (#60541) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eredeti Win7 telepítő vagy integrált?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60544) sz.j válasza szabonagyur (#60543) üzenetére


sz.j
nagyúr

Jogtiszta és eredeti.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60545) szabonagyur válasza sz.j (#60544) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes nem láttam még, bár gondolom ez akkor van ha netet is kap alapból és tesz egy kérdést. Ezen kívül amúgy semmi Win10 promo nincs már.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#60546) papi77 válasza sz.j (#60544) üzenetére


papi77
addikt

Nekem is jogtiszta!

Az első: NOKIA 1611

(#60547) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Van egy wav fájl a letöltések mappában, amit nem tudok törölni.
Win7 x64, SSD rendszermeghajtóként, HDD adatoknak. A letöltések mappa a HDD-n van. Próbáltam totalcommanderrel, illetve csökkentett módban, de az eredmény ugyanaz (lásd kép).
Egyébként a hangfájlt meg lehet nyitni, de módosítani, törölni nem tudom, sőt még átnevezni se, és ha megpróbálom, akkor elkezd pörögni eléggé a proci.. Ezért arra gondolok, hogy a fájlrendszerben bekattant valami...
Valaki valami tipp?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#60548) Doky586 válasza TomMusic (#60547) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fileon tulajdonságok jogosultságok..?

(#60549) kraftxld válasza TomMusic (#60547) üzenetére


kraftxld
nagyúr

rendszergazdai parancssorban: chkdsk d: /f
Ahol a D: a HDD betűjele.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60550) TomMusic válasza kraftxld (#60549) üzenetére


TomMusic
őstag

"Sajnos" nem talált hibát.

Doky586: nem nyitja meg a Tulajdonságok ablakot, illetve ha bemegyek a mappába és rákattintok a fájlra, már elkezdődik a darálás:

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.