Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) MrChris válasza tpeter77 (#59242) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fapados megoldásként jelszóval szoktam zippelni :D

(#59252) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Win7 rendszernél majd' 50% prociteljesítményt eszik a wuauserv (windows update) háttérben futó program. Átállítottam, hogy ne keressen frissítést a windowsupdate. Viszont ez a program automatikusan elindul a gép indításakor. Hogyan tudnám végleg lelőni?

Köszi!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#59253) quailstorm válasza Warpig (#59252) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gondolom el vagy maradva a frissítésekkel. Vagy net nélkül dolgozol, vagy az összefoglalóból megnyitod a wu.krelay-es linked, felrakod a frissítéseket és aztán megnyugszik.

Apámnak hiába vettem ki services.msc-ből is...

[ Szerkesztve ]

(#59254) Warpig válasza quailstorm (#59253) üzenetére


Warpig
aktív tag

Ezt is próbáltam már, de nem sikerült. Van netem, de nem frissít valóban.
Megpróbálom még1x azért!

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#59255) quailstorm válasza Warpig (#59254) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én azon oldal alapján 30-40 perc alatt megcsináltam egy 2015. Május óta be nem kapcsolt Vistát. Szóval jó.
De a saját és apám W7-e is azzal lett megoldva.

(#59256) Warpig válasza quailstorm (#59255) üzenetére


Warpig
aktív tag

Megoldódott! Köszi!
Az első kettő nem volt fent csak, most mindenki boldog :)

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#59257) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Hol kell beállítani, hogy bármely program telepítésekor jelszót kérjen a rendszer?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#59258) Doky586 válasza tpeter77 (#59103) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most próbáltam: A sata HDD/SSD-re fel kell másolni a kicsomagolt USB3 drivert egy könyvtárba (akár olyan partícióra is amit a telepítővel később törölni fogsz); amikor a telepítő megakad hogy nem találja önmagát akkor rákeresni a hdd-n levő driver könyvtárra (amiben az .ini filelok vannak), és a 'nem kompatibilis driverek elrejtése' elől ki kell venni a pipát (!), kijelölni az usb3 drivert..

Miután megtalálta és telepítette magának már folytatódhat a szokásos telepítés (akár teljes lemeztörléssel).
UEFI és Legacy esetén is gond lehet az USB3-al, de ez megoldja.

(#59259) tpeter77 válasza Doky586 (#59258) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
intel Usb3 host controller és via sb3 driverre van szükségem, de ezek drivereit már felmásoltam a HDD-re, és próbáltam betallózni, igaz a pipát nem vettem ki.... de nálam nem történt változás.
A jövőhéten majd szórakozok vele, hátha.
üdv

(#59260) asuspc96


asuspc96
senior tag

Kellemes estét mindenkinek,

Olyan furcsa kérdéssel fordulok hozzátok, hogy (tudom, hogy már az ilyesfajta kérdések is abszurdak) melyik a jobb op. rendszer ?
a Win7 vagy a Win10 ?

ugyan ezt a kérdést feltettem a win10-es topicban is, érdekel mit mond a 2 tábor

(#59261) sz.j válasza asuspc96 (#59260) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ismered a mondást?
Kinek a pap, kinek a papné, nekem a lányuk .... ;)
Így van ez az oprendszerrel is

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59262) IstvánLászló válasza asuspc96 (#59260) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szerintem a 7-es, én biztosan nem is váltom le mert minden jól is működik, mióta letiltottam az automatikus frissítést.
A részletekbe nem is bocsátkoznék, de egy hasonlat kinek mi tetszik.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#59263) Doky586 válasza asuspc96 (#59260) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a win 7

(#59264) brd válasza asuspc96 (#59260) üzenetére


brd
nagyúr

Ennek a kérdésnek a számodra is értelmes megválaszolásához meg kellene add a szempontjaidat (ilyeneket pl.: sebesség, gyorsaság, biztonság, méret, küllem, mennyi adatot vagy hajlandó megosztani a magánéletedből a készítő céggel és esetenként az amerikai titkosszolgálattal, vagy - adott HW-ekkel való -kompatibilitás). Mert anélkül jobb esetben (számodra) téves, rosszabb esetben szubjektív választ kapsz. ;) Téves válasz lehet pl.: én nagyon nehezen tudom megszokni a csempés felületet és a Start és a context menü konfigurálhatatlanságát, az XP óta egyedül a kereső beépítése jelentette számomra a fejlődést ezekben (itt az a téves, hogy másnak ez nem okoz gondot, mert pl. nincsen rá igénye). Szubjektív: ocsmány a Win10.(Gondolom, itt nem okoz problémát a szubjektivitás felismerése. :) )

The only real valuable thing is intuition.

(#59265) dugo_ válasza asuspc96 (#59260) üzenetére


dugo_
veterán

A kérdésben csupán egy oprendszer szerepel, a másik csak egy vírus. ;]

(#59266) asuspc96 válasza brd (#59264) üzenetére


asuspc96
senior tag

Én jelenleg meg vagyok elégedve a win7-tel, a bennem felmerülő kérdés oka csak annyi volt, hogy vajon megéri-e váltani, van e valami olyan plusz abban ami a win7-be nincs.

DreamSpark @ BME, keretein belül hozzá tudnék jutni ilyen finomságokhoz....

(#59267) quailstorm válasza asuspc96 (#59266) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha nem jársz UWP kurzusra, nem kockulsz eredetileg WP-re fejlesztett játékokkal, nincs DX12-es vadonatúj géped, akkor aligha van különösebb hasznod.

(#59268) brd válasza asuspc96 (#59266) üzenetére


brd
nagyúr

Új pl. olyasmi van benne, hogy adott HW-ekhez már Win7-es driver nincs (pl. laptopoknál sűrűn előfordul, de hát nem kell olyat venni), vagy olyan új DirectX van benne, ami Win7-hez nem érhető el (pl. játékokhoz fontos lesz majd valamikor, egyelőre marginális szerepe van, még a VGA gyártók driverei is sokszor kehesek Win10 alatt), vagy van benne UWP, amire készült programok egyáltalán nem futnak Win7-en, de ez sem túlságosan izgalmas, a legtöbb egyelőre eléggé gyökér funkcionalitású, ezért a nem UWP megoldással készültet érdemes használni Win10-en is.

The only real valuable thing is intuition.

(#59269) tpeter77 válasza dugo_ (#59265) üzenetére


tpeter77
addikt

Win10 inkább Keylogger, mindig kémlel és jelent a MS központnak mindent arról, amit csinálsz.
volt is egy jó cikk hogy linuxon virtuális win10-et létrehozva egy nap alatt hány kimenő adatforgalom volt, jól látszott miféle címekre megy ki az adat.
Aztán letiltotta a srác a MS címeire irányuló IP címeket és aztán csak a fele lett az adatforgalom.
ha vki megírná a linket, örülnék neki, szívesen elolvasnám a cikket újra. (lehet csak angolul van meg, elég rég olvastam már)

(#59270) quailstorm válasza tpeter77 (#59269) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor is csinálja, ha tiltod a telemetriát? Mert telepítésnél ezt a sok bigyót mind megkérdezi.

(#59271) yanna válasza asuspc96 (#59266) üzenetére


yanna
őstag

Hmm, windows 3.1-ről miért is váltott mindenki? Windows 95-ről szintén miért? 98-ról, Xp-ről? :F
1200-as Ladákkal miért nem mászkálunk manapság? :U

(#59272) IstvánLászló válasza tpeter77 (#59269) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kérdezném jelent a központnak mindent arról éppen amit csinálsz?
Kérdésem mire kíváncsi és mit nézegethet, érdekelne de röviden ha lehet?

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#59273) asuspc96 válasza yanna (#59271) üzenetére


asuspc96
senior tag

azért valljuk be az elején hatványozottan könnyebb fejlődést mutatni, mint amikor már kiforrott minden...a végéhez már hatalmas munka árán tudnak csak hozzátenni egy kis élvezhetőséget pluszba, szvsz
no offense

(#59274) quailstorm válasza yanna (#59271) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jelen pillanatban a Win7 elsődleges platform, alig van olyan cucc ami nem érhető el rajta, főleg otthoni programok között. Erre a kérdésre ráérünk 2020-ban.

(#59275) tpeter77 válasza quailstorm (#59270) üzenetére


tpeter77
addikt

igen, volt szó már többször is róla, de azt a szuper cikket nem találom.
egy magyar cikk 1
másik magyar cikk 2

A kommunikáció során ráadásul a Windows egy a telepítést egyedileg azonosító számot is elküld a cégnek - ami ennek birtokában elméletileg pontosan követheti, hogy mikor honnan és milyen IP-vel lépünk fel a netre.
Ugyanígy felveszi a kapcsolatot a Windows 10 a Microsoft OneDrive szervereivel akkor is, ha letiltottuk a felhős társzolgáltatás a gépen, sőt, helyi fiókkal használjuk - tehát semmi oka nem lenne megtennie ezt.

(#59276) brd válasza yanna (#59271) üzenetére


brd
nagyúr

Csak egy kérdés: a felsorolt OS-ek közül melyik kezel 4GB-nál több memóriát, ill. tud 64 bites CPU-ra készült programokat futtatni? (A Win7-Win10 között egyelőre nincsen ilyen hatalmas és megkerülhetetlen eltérés.) Az 1200-as Lada nem tudom, hogyan jön ide, már nem gyártják (software-nél ugye nincsen ilyen fizikai probléma, legfeljebb megvásárolni nem lehetséges, de az a használatát nem akadályozza).

The only real valuable thing is intuition.

(#59277) yanna válasza asuspc96 (#59273) üzenetére


yanna
őstag

és (#59274) quailstorm: Még egy ideig lehet választani, hezitálni. De ugye mindannyian ismerjük az új hardver kell az új szoftverhez, új szoftver kell az új hardverhez "fejlődést".
Szerintem 2020-ig nagyon sok minden fog változni.

#59276) brd:Azt hiszem a válasz a fentiekben benne van. Változnak az igények minden féle téren. (Ha még lenne kereslet 1200-esre biztosan gyártanák. Kis túlzással.)

[ Szerkesztve ]

(#59278) brd válasza yanna (#59277) üzenetére


brd
nagyúr

Én pl. ezen elég sokat gondolkoztam és arra jutottam, hogy Win10-et soha nem fogok használni, max. még 8.1-et vagyok hajlandó. Ha lesz olyan SW/HW, amihez Win10 kell, és nem megoldható Linux használatával sem, akkor azt én nem fogom igénybe venni, valahogy csak túlélem, eddig sikerült. :)

Szerk.: igen, csak az 1200-as Lada használható lenne ma is eljutásra egyik helyről a másikra, legfeljebb a kényelem, vagy a minőségi kifogás mondatja sokakkal, hogy nem használná, a felsorolt Windowsok esetén viszont pl. az általam írt technikai probléma is akadályozza a mai használatot.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#59279) odrif válasza asuspc96 (#59266) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem csak az hiányzik hogy a windows7-ben nem tudom a munkahelyi Exchange fiók-ot beállítanom, míg a win10-ben ez zökkenőmentesen működik.
Ennek ellenére maradok a win7-nél.

20 éve a Prohardveren

(#59280) yanna válasza brd (#59278) üzenetére


yanna
őstag

Ok., de itt a windowsokról volt szó. Persze hogy van nélküle is élet. Sőt.

Amúgy meg a Linuxokat is fejlesztik állandóan... :)

[ Szerkesztve ]

(#59281) quailstorm válasza brd (#59278) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is így gondolkoztam de alighanem kihúzzák alólam a talajt az UWP-vel és ha maradni akarok a mainstream youtube-nál és összehozni a következő 1 millió megtekintést, akkor muszáj lesz...

Új rendszer új hardverre meg annyit hogy CoreKettő!!!!!!!!!!!
Persze tudom vannak olyan gépek BayTrail óta ahol Win7 esélytelen. 8.1 még egy részén megy, de a legeslegújabbaknál nincs választás.

[ Szerkesztve ]

(#59282) tpeter77 válasza brd (#59278) üzenetére


tpeter77
addikt

neked és yanna kollégának mondanám, hogy
2016-ban jelent meg a legújabb 6. generációs Skylake nevű intel processzor, ezekre csak windows10 oprendszer telepíthető fel, a régebbiek nem! Nesze neked fejlődés.
fejlődünk de nem tudom hogy mindig jó irányba és előrefelé e vagy hátra...
Ezzel a lépéssel rá leszünk kényszerítve a fogyasztói társadalomra, vegyed az újat mindig, nehogy a régi hardvered tovább használhasd.

sógrom 1985-ben született, 2009-ben vette meg a vele egyidős 2105-ösét (szijas 1.3-as) amit azóta szépen felújított és tavaly átfestetett, esze ágában sincs megválni tőle :) ő nem akar lépést tartani a fejlődéssel, tök jól elvan az 1-2 ezer Ft-os alkatrészeivel bármit megszerel rajta, és mivel a fél kocsit kicserélte, a motort is felfúrta immár belül 1600ccm ismeri minden rezdülését.
Nem is akar szgépre költeni, csak PS3 játékokat vesz, igy most amikor én gépet cserélek, odaadom neki az enyémet, hogy lépést tarthasson a technikával, még a 2003-ben megvett gépet használja AMD 1700+ cpu-val :D

[ Szerkesztve ]

(#59283) #18193920 válasza tpeter77 (#59282) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nekem az említett 6. gen Skylake cpu-m van, DDR4 -es ram modullal és windows 7-el.

(#59284) tpeter77 válasza #18193920 (#59283) üzenetére


tpeter77
addikt

és simán feltelepítetted, vagy trükközni kellett?
intel vagy via vezérlője van az usb-dnek?

(#59285) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

telepített valaki mostanába win7-et? tegnap dobtam fel, tudom hogy sok a frissítés, és lassan találja meg vagy pakolja össze őket, de tegnap 6 óta keresi, régebben azért pár óra alatt megtalálta őket,és elkezdte telepíteni

Xbox One: bandymnc

(#59286) Kékes525 válasza bandi0000 (#59285) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha csak pörgeti, de nem találja, akkor tedd fel ezt: Search for Windows Updates takes forever? - A possible solution

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59287) Doky586 válasza bandi0000 (#59285) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak ezt a két frissítést töltsd le manuálisan és telepítsd a meglevő SP1-re:
- KB3020369
- KB3125574

A többit már gyorsan elintézi ezután.

Mivel kumulatív frissítésre vált minden Windows ezért valószínű nem támogatják a régi frissítések egyenkénti letöltését..

[ Szerkesztve ]

(#59288) zoo8800 válasza asuspc96 (#59260) üzenetére


zoo8800
veterán

Próbáltam mindkettőt. Szigorúan felhasználói szemmel nézve 3 dolog hiányzik a Win10-ből Win7-et használva:
- natív .ISO kezelés, nincs szükség 3rd party lemezkép kezelő programra
- natív .RAR kezelés, nincs szükség a Winrar-ra
- gyorsabb rendszerindítás: Win10-en kb 5 mp a boot, Win7-en 15 mp

Mondjuk az Edge se egy rossz böngésző, néha használtam, Win7-en ugye ez sincs

rip and tear, until it is done

(#59289) Kékes525 válasza zoo8800 (#59288) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem a natív .ISO kezelés és a natív .RAR kezelés nem akkora probléma, a boot sem tragédia. Cserébe viszont sokkal jobb a rendszer. Nekem a 10-es jobb audio kezelése hiányzik a 7-esből.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59290) zoo8800 válasza Kékes525 (#59289) üzenetére


zoo8800
veterán

Persze, hogy nem elemi szükséglet, de azért jók :)

rip and tear, until it is done

(#59291) Kékes525 válasza zoo8800 (#59290) üzenetére


Kékes525
félisten

Viszont a 10-es audio kezelése nekem elemi szükséglet lenne, ha váltok, akkor ez lesz az oka.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59292) Syl válasza Kékes525 (#59291) üzenetére


Syl
nagyúr

A Win10 audiokezelése zseniális!
Folyton visszatekeri a rendszerhangok hangerejét a maximumra... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59293) #18193920 válasza tpeter77 (#59284) üzenetére


#18193920
törölt tag

Az (MSI) alaplapomon az Intel® H110 Chipset van USB 3.1 Gen1 -el és ez kezeli az USB 2-es portokat is.
Így mivel nem a win 7, hanem a win 7 telepítő nem ismeri az usb 3 drivert így kerestem olyat miben bele van integrálva, hogy működjön az egér és bill. a telepítő alatt. (bár ez gondolom megoldható ps2-es egérrel is)
Ezen kívül semmilyen mókolás nem kellett , tökéletesen működik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#59294) Kékes525 válasza Syl (#59292) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem csak másodkézből való információim vannak. A hangminőségére gondoltam. Szinte mindenütt ezt írják.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59295) Doky586 válasza #18193920 (#59293) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges kétes forrású ISO-t keresni..

A sata HDD/SSD-re fel kell másolni a kicsomagolt USB3 drivert* egy könyvtárba (akár olyan partícióra is amit a telepítővel később törölni fogsz); amikor a telepítő megakad hogy nem találja önmagát akkor rákeresni a hdd-n levő driver könyvtárra (amiben az .ini filelok vannak), és a 'nem kompatibilis driverek elrejtése' elől ki kell venni a pipát (!), kijelölni az usb3 drivert..

Miután megtalálta és telepítette magának már folytatódhat a szokásos telepítés (akár teljes lemeztörléssel).

* amit a saját alaplapod gyártójának honlapjáról töltöttél le.

[ Szerkesztve ]

(#59296) #18193920 válasza Doky586 (#59295) üzenetére


#18193920
törölt tag

Természetesen képes lettem volna megcsinálni én is mivel nem nagy dolog.
Itt is volt már szó róla több alkalommal: [Windows 7 telepítése USB 3.0-n link]
Nem gondolnám, hogy a kori féle tiszta MSDN képfájlba integált telepítő kétes forrás lenne.
De a legegyszerűbb megoldás talán mégis csak a ps2 egér és billentyűzet kombó.
Egyébként nagyon- nagyon kíváncsi lennék, hogy oldod meg a "ki kell venni a pipát (!), kijelölni az usb3 drivert." ?
Mivel veszed mi ki a pipát és mivel jelölöd ki a drivert ha nincs egered és billentyűzeted?
Tehát marad az integrálás, vagy a kétes eredet :P esetleg a ps2-es port :D

(#59297) Doky586 válasza #18193920 (#59296) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én pedig úgy vélem hogy hinni a templomban kell..
A linked is az integrálós dolgot mutatja ami bonyolult és felesleges, sőt káros is mivel az én két gépemen is teljesen eltérő usb3 driver van, azaz csak fagyásokat okozna ha a másik driverét az elsőn próbálnám..

Egy gyári (nem írt) DVD-be pedig úgyse tudsz semmit beintegrálni, ha azt kell használnod más okok miatt, az én módszeremmel ez is megoldható, sőt egyszerűbb is. Az alaplaphoz tartozó gyári usb3 dirivert úgyis letöltenéd hiszen a feltelepített win7-re úgyis telepítened kell.

[ Szerkesztve ]

(#59298) #18193920 válasza Doky586 (#59297) üzenetére


#18193920
törölt tag

Megint megy a hablabla, mit okozhat és lehetséges, hogy ilyen vagy olyan.
És még én hiszek mint a templomosok, mikor minden szavad feltételezés és jóslás csak :D
De akkor sem válaszoltál, hogy veszed ki a pipát és , hogy jelölöd ki a driver és hogy nyomsz entert billentyűzet és egér nélkül?
Gondolattal vezérled a gépet kedves MESTER? :R

(#59299) Doky586 válasza #18193920 (#59298) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Látom csak a szót tudod terelni...

(#59300) brd válasza Doky586 (#59297) üzenetére


brd
nagyúr

Önmagában az, hogy elindítasz egy drivert, amihez nem talál a driver olyan eszközt, amit meghajthatna, nem okoz fagyást (ha így lenne, Windows-t sem tudnál telepíteni). Ellenben egyik-másik driver ilyenkor okozhat lefagyást, ha sikerült úgy elkészítenie a drága programozónak.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.