Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) qdak


qdak
addikt

hello

C:/Windows/System32/drivers/etc/hosts fájl mindig visszaall idonkent eredetire (ujrainditas utan ???)
nekem az kellene h megmaradjon az attirt.

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#60352) Fürkésző válasza sajog159 (#60350) üzenetére


Fürkésző
tag

Szia!

START menü megnyitása után a keresési mezőbe írd be, hogy
frissítés
A kapott eredmények közül kattints a Vezérlőpult alatt
Frissítések keresése -re:

A Windows Update ablakban kattints a választható frissítésekre:

Ha mázlid van, a megnyíló ablakban ott lesz a keresett driver. Pipáld ki előtte a négyzetet, majd OK.

Végül indítsd el a frissítések telepítését.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#60353) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali, mennyire jó megoldás ha én pl. Egy 64gb pendrivera teszek rendszert? Megoldható ez? Illetve mennyivel lesz gyorsabb a gép mint egy mezei hddrol futatnam a gépet

(#60354) kispx válasza nepszter1 (#60353) üzenetére


kispx
addikt

Link
Gyorsabb nem lesz, cserébe lassabb lesz.
Emellett valószínű, hogy egyes gépeknél nem fog működni a driverek miatt.

Szer.k.:
Windows 7-re amúgy sincs hivatalos megoldás, csak tákolások. Windows 8.1 Enterprise-tól van a Windows To Go.

[ Szerkesztve ]

(#60355) Richter36 válasza sajog159 (#60350) üzenetére


Richter36
őstag

És ha innen letöltöd és manuálisan telepíted? Vagy mindenképp az kell amit a windows update ajánl fel?

(#60356) Darkness válasza sajog159 (#60350) üzenetére


Darkness
aktív tag

Üdv!

Nem feltétlenül "háttérben", hanem Te magad is kezdeményezheted a Win frissítését. Startmenü, Vezérlőpult, Windows Update. Ha lefutott az ellenőrzés akkor a "Választható Frissítések" vagy mi neve, (most nincsen előttem), abban lehet megtalálni a hiányzó driver -eket. ott elötte pipa és mehet.
ha meg egyszerűbb megoldás kell: [945G Video Driver]

Üdv.

megelőztek.... :))

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60357) Laraxior


Laraxior
titán

Van valami egyszerű mód, hogy futtassak virtuális XP-t a Windows 7 alatt?
Microsoft oldalán találtam, de nem igazán óhajt elindulni, "kékhalálozik"
Valaki esetleg használ ilyet?
Egy scanner drivere miatt kellene, meg pár papírt bescannelni... :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60358) kispx válasza Laraxior (#60357) üzenetére


kispx
addikt

Ezekkel próbáld: VirtualBox, VMeare Player.
Mindkettő ingyenesen letölthető. Kell hozzá majd egy XP install CD.

(#60359) Tamy válasza Laraxior (#60357) üzenetére


Tamy
senior tag

Milyen scanner pontosan?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60360) Laraxior válasza Tamy (#60359) üzenetére


Laraxior
titán

Canon Lide30
(Kérdeztem a supportot is, nem is készült hozzá Win7 driver, Vistáig bezárólag, de az is csak 32 bites. :W

(#60358) kispx: Van egy 16MB-os Virtual PC nevű frissítés, ezt nem engedi feltenni. Az előfordulhat, hogy azért mert ki van kacsolva az update? Bár ezt manuálisan tenném fel, nem igazán hiszem, hogy befolyásolja. :F

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60361) Tamy válasza Laraxior (#60360) üzenetére


Tamy
senior tag

Sejtettem.

Próbáld meg a Lide 60-as drivert ráerőltetni, én a Lide 35-öst használom így hosszú évek óta.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60362) Laraxior válasza Tamy (#60361) üzenetére


Laraxior
titán

Tegnap próbáltam :(
Elvileg telepíti, de mégse scannel.
Viszont elindult a virtual XP.
Le is töltöttem a Win7 alatt a drivert, csak nem tudom hogyan fogja látni az XP ezt :DDD :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60363) King Unique válasza nepszter1 (#60353) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb nemrég volt erről szó, illetve egy másik topikban is —► [link], [link], [link].

Attól, hogy a helyi megoldás le van korlátozva az Enterprise verzióra, attól még külső programok röhögve megcsinálják szinte akármilyen Windows kiadásnál. Illetve tákolásnak én nem feltétlen ezeket nevezném, hanem inkább a fentebb említett Live CD-ket.

Továbbá, ha igazán gyors működést akarsz, akkor nyilván nem árt alá valami gyorsabb pendrive, mert egy átlag típustól nem kell akkora csodát várni... Illetve vannak olyan hitelesített WTG pendrive-ok is, mint pl. ez.

[ Szerkesztve ]

(#60364) Szirtimorc válasza embe (#60340) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

Nálam a W7-es Hiren simán megy pendrive-ról

(#60365) default.


default.
őstag

Sziasztok!

A gépet "Alvó állapot"-ba tettem, majd kb. 5 perc múlva magától feléledt.
Ezt eljátszottuk kétszer, majd mérgemben kikapcsoltam. Semmilyen program nem futott a háttérben, fogalmam sincs, miért csinálta ezt. Régebben nem tapasztaltam ilyet.

Van ötletetek, mitől lehetett?

Köszönöm előre is!

(#60366) sajog159 válasza Richter36 (#60355) üzenetére


sajog159
aktív tag

Fürkésző , Darkness és Richter36

Köszönöm a részletes leírásokat. Kipróbálom. Nem az én gépemen van ez a "monitor" probléma, így pár nap kell ehhez.
Akár sikeres lesz a javitás, akár nem, beszámolok majd róla itt.

Üdv,

(#60367) Zoz válasza Laraxior (#60360) üzenetére


Zoz
őstag

VueScan?

(#60368) Laraxior válasza Zoz (#60367) üzenetére


Laraxior
titán

Működik baszki :C :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60369) embe válasza Szirtimorc (#60364) üzenetére


embe
nagyúr

Melyik változat? Nekem a 15.2-es van. Illetve mivel írod ki, és hány gigás penre? Tudsz adni egy letöltési linket?
Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60370) gabo89 válasza default. (#60365) üzenetére


gabo89
senior tag

Nekem az ethernet ébreszti fel. Tiltsd le az adapter tulajdonságánál, azon belül az energiagazdálkodásnál az opciót.

indul a sörös aludni

(#60371) default. válasza gabo89 (#60370) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm szépen! Megtaláltam, remélem megoldódik a probléma!

[ Szerkesztve ]

(#60372) szotyivaan


szotyivaan
csendes tag

Szervusztok!
Lenne egy igencsak idegesítő kényes problematikám amivel egyszerűen már nem tudok mit csinálni.
Egyik napról a másikra egyszer csak volt,nincs hang.Kipróbáltam már millió drivert, próbáltam már sok beállítást,újra is raktam a rendszert de egyszerűen semmi.Az előlapi csatlakozóba ha bedugom a fülest vagy bármit akkor csak búg ugyanez a helyzet hátul is vagy egyáltalán nincs semmi hang.Most perpill az a helyzet hogy a hangszórók "nincsenek csatlakoztatva". Valaki valami ötlet? :F

Sztreccs Strucc Cucc...Három napi gyakorlás az elsajátítása.

(#60373) dugo_ válasza szotyivaan (#60372) üzenetére


dugo_
veterán

Hardverhiba? Indíts egy live Ubuntut, ha ott van hang, akkor legalább azt kizárhatod.

(#60374) sfdrakex válasza szotyivaan (#60372) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kapcsold ki, hogy érzékelje, be van e dugva hangszóró.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#60375) Doky586 válasza parkasz (#60349) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Más gépre átmásolva ezen jpg-ket mi a helyzet? ott megnyithatók?

Lehet hogy valami zsaroló-vírus lekódolta a filejaidat..?
Ha van mentésed a filelokról nehogy felülírd a lekódolt új filelokkal.

(#60376) jeni válasza Tamy (#60361) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Canon Lide 70-s próbáltam a jelzett módszerrel de meg se kottyan.

(#60377) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Egy problémával fordulnék hozzátok, épp most szeretnék egy ADATA SX930-es SSD-re windows7 et telepíteni de azt írja a telepítés során hogy "A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT partícionálási stílus szerinti"
Hogy tudnám feltelepíteni a windows-t normálisan? Illetve mi a probléma és mit lehet tenni ilyenkor?
Válaszotok előre is köszönöm :)

(#60378) dugo_ válasza SECTORnooB (#60377) üzenetére


dugo_
veterán

Partícióválasztásnál nyomj egy Shift+F10-et, feljön a parancssor, innentől:

diskpart
list disk
select disk <sorszám>
clean
convert mbr
exit

Ha nem szereted a parancssorozást, illetve van lehetőséged külső meghajtóként más gépre rákötni az SSD-t, akkor a Minitool Partition Wizard (és egyéb okosabb 3rd party lemezkezelő programok) egy kattintással is el tudja ezt végezni.

(#60379) jeni válasza SECTORnooB (#60377) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Mivel más a partíció tábla ezért nem engedi.
[link]
[link]
Olvasni való
Én drasztikus megoldással oldottam meg. Kiolvastam a Win7 serial számát és teljes törléssel újra felraktam a rendszert. Hátránya,hogy a gyári előre telepített törlődik.

(#60380) SECTORnooB válasza dugo_ (#60378) üzenetére


SECTORnooB
addikt

bent vagyok a Partition Wizard ba és elöttem vannak a meghajtók hol tudom átváltani GPT-ről?
ne haragudj ha hülyeséget kérdezek

(#60381) dugo_ válasza SECTORnooB (#60380) üzenetére


dugo_
veterán

Jobb klikk magán a meghajtón (nem a partíción) és "Convert GPT Disk to MBR Disk".
Neked majd fordítva, mint a képen, csak már este van:
http://i.imgur.com/FI28lZB.png

[ Szerkesztve ]

(#60382) King Unique válasza SECTORnooB (#60377) üzenetére


King Unique
titán

Ha már telepítesz arra a lemezre, akkor bőven jó a telepítőben a diskpart módszer. Egy másik topik hozzászólásában screenshotokkal is illusztrálva van.

Külső partícionáló programok is nyilván megoldják, de csak ezért bonyolítani a dolgot totál felesleges...Illetve azoknak a használata akkor jön jól, ha adatvesztés nélkül kell átkonvertálni. Ezt az utóbbit nem tudja a diskpart, mert az ez esetben eleve destruktív. Illetve a használatánál figyelni kell, hogy a megfelelő lemez (Disk 0/1/2 stb.) legyen kiválasztva és azt töröljük!

[ Szerkesztve ]

(#60383) SECTORnooB válasza King Unique (#60382) üzenetére


SECTORnooB
addikt

sikerült feltennem a windows 7 et az SSD-re de jelentkezett mellé pár újabb probléma önmagában nem tudok az SSD ről bootolni, létre hozott önmagától?! 2 új lemezt egy 70 és egy 300mb-osat. Ha újra indítom azt hiszi hogy a Windows 7 amit most telepítettem az is ugyan azon a partíción van mint a windows 10, leformáztam megint teljesen de a 111Gb ból csak 103-at vesz észre :(

[ Szerkesztve ]

(#60384) King Unique válasza SECTORnooB (#60383) üzenetére


King Unique
titán

A Windows telepítéskor létrehozhat a lemezen a rendszer számára kisebb partíciókat Legacy / UEFI boot módban egyaránt. Tehát esetedben is max. ez történt. A fentebb linkelt hsz 4. pontja alapján, ha telepítéskor csatlakoztatva volt egy másik lemez, akkor előfordulhat, hogy arra is kerül az előbbi partíciókból. Ha ez történt és eltávolítják az érintett lemezt, akkor az nyilván okozhat gondokat a bootolásnál.

Nálad akkor most mi is van pontosan, azon a lemezen volt korábban W10, vagy másikon, vagy mi?? Meg most az sem teljesen vili, hogy a telepítőből, vagy honnan formáztad. Illetve pont azért jó a diskpart clean, mert az rendesen lepucolja a lemezt, így eltávolítja az előző telepítés esetleges maradékait is.

[ Szerkesztve ]

(#60385) SECTORnooB válasza King Unique (#60384) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Amelyik SSD-vel fentáll a probléma azon egy W8.1-volt mikor parancssorral akartam formázni és fájrendszert váltani akkor azt egyszerüen nem engedte csak partition wizard-al. Jelen állás szerint sikerült átállítani a fájlrendszert és feltenni egy Windows 7 et de mikor beszerettem volna bootolni azt az SSD-ről nem engedte azt sem illetve úgy látta azt hitte mintha azon a lemezen lenne a W7 feltelepítve mint a W10-em. Próbáltam csak egy meghajtóval inditani a gépet de úgysem sikerült be bootolnia :(

(#60386) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok tudna nekem valaki segíteni? Nagyon hálás lennék.

Haldoklott a rendszerem, ezért muszáj volt újraraknom a gépet.

Egy windows 7 ultimate edition service pack 1 fut jelenleg a notebookom-on, ahogy régen is.

De nem olyan gyors mint régen volt.. Minden drivert felraktam, stb, esetleg valamit windowson belül kellene állítanom manuálisan?

Még amire figyelmes lettem, update és minden egyéb dolgot kikapcsoltam teljesen ennek ellenére a feladatkezelőbe ez az svchost.exe folyamat ilyen 1gb és 1,5gb között eszik, ez mi a franc, és hogy tudnám onnan eltüntetni?

Köszönök szépen minden segítő szót, a munkám miatt fontos lenne stabil rendszerre, de valamiért ez mostanában nem jön össze..

(#60387) szabonagyur válasza PlatiaAmos (#60386) üzenetére


szabonagyur
félisten

Windows Update dolgozik.

(#60388) makoss


makoss
veterán

Üdv!

WIN7-es otthoni hálózatra hogy tudok androiddal csatlakozni?
Milyen app kell mobilra? :R
(xiaomi redmi note 3 special edition telóm van)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60389) Viktor77 válasza makoss (#60388) üzenetére


Viktor77
titán

ES File Explorer esetleg? [link]

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60390) Doky586 válasza makoss (#60388) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a WiFi csatlakozást javaslom. Megadod az ssid-t és a jelszót..

Ezt az android alapból tudja. Vagy mit akarsz még?

(#60391) Tamy válasza jeni (#60376) üzenetére


Tamy
senior tag

Pontosan meddig jutottál? Illesztőprogram felmegy? Eszközkezelő mit mutat?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60392) Viktor77 válasza Doky586 (#60390) üzenetére


Viktor77
titán

Feltételeztem nem ezt akarja, mert ez tényleg alap tudás Androidnál.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60393) Szirtimorc válasza embe (#60369) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

Az enyém a 15.1. Néhány gépen lassan bootol, de előbb-utóbb elindul.
És RMPrepUSB-vel készítem a pendrive-ot, így:

https://sites.google.com/a/rmprepusb.com/www/tutorials/hbcd

A 15.2 az megint XP-s.
Itthon mobilinternetem van csak, ha sehol sem találsz 15.1-t, valahonnan majd átküldöm hétköznap.

(#60394) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok tudja valaki mi a neve a proginak ami egyből megtalálja a frissitéseket és nem kell napokig várni rá?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#60395) Darkness válasza Tiger. (#60394) üzenetére


Darkness
aktív tag

Windows6.1-KB3102810-x64
Windows6.1-KB3102810-x86

Windows6.1-KB3172605-x64
Windows6.1-KB3172605-x86

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60396) Tiger. válasza Darkness (#60395) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#60397) tordaitibi válasza makoss (#60388) üzenetére


tordaitibi
veterán

Amennyiben a mobilrol turkalnal a pc-be,
en a Totalcommander+Lan plugint hasznalom.
Feltetele a pc ip cimenek ismerete, es termeszetesen megosztott mappak, meghajtok.
Forditva sokkal kenyelmesebb, en erre a Sambadroid appot hasznalom, az ingyenes 1 megosztast, a fizetos tobbet enged ( kulso belso sdcard). Streamelni is tudsz a droidrol vele pl. videot.
Valamint, ha van a pc-n Totalcommander, az adb beepulovel, es a telefonon a megfelelo jogosultsagok engedelyezesevel+Wifi Adb app.
Bar ez nem eppen erre valo, de tokeletes a celra.

Es meg szamtalam filekezelo tud a droidon ftp vagy smb megosztast.

(#60398) #10234880 válasza Darkness (#60395) üzenetére


#10234880
törölt tag

2 félefajta? nemcsak 1 ?

(#60399) dugo_ válasza #10234880 (#60398) üzenetére


dugo_
veterán

Nyilván a rendszerednek megfelelő, 32 vagy 64 bites csomag kell.

Itt még mindig az aktuális friss dolgok vannak listázva, egyszerűbb mindig innen lehúzni az újakat:
http://wu.krelay.de/

(#60400) #10234880 válasza dugo_ (#60399) üzenetére


#10234880
törölt tag

jó , tudom. de a másik másféle. azért kérdem ,hogy 2 nemcsak 1 ? 810 és 605ös végű. eddig csak 1féle kellett mostmár 2 ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.