Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) Szirtimorc válasza Puma K (#60299) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Drivereket föl kell tenni, próbáld PS2-es billentyű-egérrel, az megy

(#60302) jeni válasza Puma K (#60299) üzenetére


jeni
félisten

Az összes drivereket melyet az alaplaphoz kaptál tedd fel.

(#60303) Szirtimorc válasza szabonagyur (#60300) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Gigabyte M7700B
De a telefonommal se kommunikál a gép, az egér a telóval meg tökéletes

Már azt hittem a BT modul a rossz, de hogy a külső stickkel se megy...
Hibát sehol se jelez, csak az eszközök keresésénél semmit se talál.

[ Szerkesztve ]

(#60304) szabonagyur válasza Szirtimorc (#60303) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az egérnek van saját csatija? Sok BT egér nem megy beépített BT-vel csak saját vevővel.

(#60305) krealon válasza Szirtimorc (#60298) üzenetére


krealon
veterán

"Win7-es notebook, kollégám kér vegyek hozzá neki egy BT-s egeret. Próbálom föltelepíteni, nem megy."

Telepiteni kell megfelelo Bluetooth profile keszlettel rendelkezo drivert, es akkor mindenfele eszkozt lehet csatlakoztatni.
A microsoft altalanos celu Bluetooth drivere, ami a rendszertelepiteskor automatikusan telepul, szinte semmire sem jo.

Sajat pelda:
Lenovo T430 -as notebookra az ismerosom nem tudta csatlakoztatni a Bluetooth headset-jet.
Az eszkozkezeloben "Microsoft generic Bluetooth radio"-kent volt elvevezve a BT vezerlo.
Utana feltelepitettem az Intel (?) Bluetooth drivert (amit a Lenovo Support oldalarol szarmazott) es rogton lehetett mindenfele dologgal parositani a notebookjat.

[ Szerkesztve ]

(#60306) Szirtimorc válasza krealon (#60305) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Azzal kezdtem, hogy föltettem a legfrisseb gyári (Lenovo) drivert, utána meg a chipgyártóét is (azt hiszem Atheros) de nem változott

(#60307) Szirtimorc válasza szabonagyur (#60304) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Egér minden más géppel jó (nincs vevője) és a nóti se telefont (többel próbáltam), se tabletet, se semmit se talált, amivel hirtelen kipróbáltam.

(#60308) Killer man


Killer man
tag

Hali! Több kijelzős rendszernél van egy gondom. Egy programnál azt tapasztaltam, hogy az egyik menüben nem látszanak az ablakban lévő dolgok. Minden működik csak az "Audio setup" ban levők nem. Tehát a bal oldalon felsorolt menüelemeknél sehol nincs az ablakban semmi a jobb oldalon.
Mind a 2 monitoron ugyan ez a helyzet de ha kikapcsolom a kiterjesztett módot akkor minden oké.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#60309) lorcsi válasza FF23 (#60296) üzenetére


lorcsi
veterán

A lemezkarbantartóban mindent kipipáltál? Mert a 11 mega kicsit kevésnek tünik.

igen ki, ott már nincs semmi fölösleges

(#60310) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Pc-t szeretnek ujratelepiteni win 7 home premiummal usbrol. Ezen a gepen meg a regi tipusu bios van. Probaltam minden beallitast de megsem akar bebootolni pendriverol. Ezt a pendriveot hasznaltam tegnap egy laptop telepitesenel akkor mukodott. Azt irja, hogy an operating system wasn't found. Try disconnecting any drivers that don't contain an operating system. Press any key to restart. Pedig ahol ezt kiirja ott az eszkoz listaban szerepel a pendrive, a nevevel egyutt. Valami otlet?

Udv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#60311) #93794560 válasza olloczky (#60310) üzenetére


#93794560
törölt tag

Néhány régebbi alaplapon a BIOS külön kategóriákba rakja a boot képes eszközöket. Pár régebbi gép BIOS-a az USB-s eszközöket is a merevlemezes meghajtók között tüntette fel. Az egyik régebbi gépemen is így volt. Csak akkor volt hajlandó bebootolni, ha a boot menüben azt választottam ki, hiába volt az USB-s eszközök között is feltüntetve a pendrive.

(#60312) Doky586 válasza olloczky (#60310) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A monitorról kilóg az alábbi felirat, ezért nem veszed észre,, [link]

Telepítéskor minden más meghajtót (hdd-ket) húzzál le !

(#60313) olloczky válasza Doky586 (#60312) üzenetére


olloczky
senior tag

Jól hangzik, de már csak jövő héten tudom megnézni :D köszönöm!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#60314) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Ha adott 2 user egy Windows 7 Prof. oprendszer alatt, hogyan tudom beállítani, hogy az egyikek pl USER1,
ne legyen internethozzáférése, regisztriben??

köszi

:R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#60315) Szirtimorc válasza Gallac (#60314) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Tiltsd le nála a hálókártyát, és ne legyen rendszergazda joga.

[ Szerkesztve ]

(#60316) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

sziasztok
Windows aktivátorral való kalózkodás miatt bekaptam egy """"enyhe""" vírusfertőzést, amit Mbammal kijavítottam seperc alatt. Most viszont ez maradt meg belőle:

Mivel nem látom hogy mit kellene eltávolítani, hogy szedjem le? :F

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#60317) jeni válasza Ganz-[HUN] (#60316) üzenetére


jeni
félisten

Vegyél eredeti Windows 7 példányt és a problémádat elkerülöd.

(#60318) Ganz-[HUN] válasza jeni (#60317) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

megoldottam Autorunsal.

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#60319) tordaitibi válasza Ganz-[HUN] (#60316) üzenetére


tordaitibi
veterán

Csatlakozom jeni véleményéhez,
da ha már, akkor a registrybe keress rá a szóbanforgó dll-re, és töröld a bejegyzést.
(több is lehet)

(#60320) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép napot ! Win 7 home premium van a gépemen,kérdezném tisztelettel hogy,hogy lehet véglegesen törölni az összes beépített játékot a masináról ? Nincs rá szükség. Köszönöm előre is !

[ Szerkesztve ]

(#60321) kispx válasza DonMarco (#60320) üzenetére


kispx
addikt

vezérlőpult -> programok és szolgáltatások -> Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása

(#60322) sz.j válasza DonMarco (#60320) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Windows szolgáltatások be és kikapcsolásánál törölheted/kikapcsolhatod a játékokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60323) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Köszönöm,eltüntek ! :R

(#60324) Puma K válasza Puma K (#60299) üzenetére


Puma K
veterán

Koszonom a segitseget.
Ahogy ti is ugy en is erre jutottam.

HDD-re rakva a szukseges drivereket a Z170-es chipset kivetelevel mind felment. A chipset driver telepitesnel a most vagy kesob inditsa ujra a gepet ablaknal, kifagy az egesz gep.

Jelen allapotaban jatszani is lehet a gepen, de a chipset driver meg kellene azert, hogy felmenjen.

A szoban forgo alaplap: MSI Z170 Pro Gaming Carbon

Erdekes a helyzet, mert a szukseges drivereket mind az MSI oldalarol szedtem, mindenbol az ott elerheto legfrissebbet es Win 7 x64 drivereket.

Udv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#60325) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha oprendszert telepìtésnél ha USB kulcsròl de a biosba be van állítva, hogy kezelje a kulcsot de hibát jelez mit kell állítani? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60326) olloczky válasza makoss (#60325) üzenetére


olloczky
senior tag

Milyen hibát ír ki? USB 3.0 vagy 2.0 pendrive? És az usb port 2.0 vagy 3.0?

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#60327) Doky586 válasza makoss (#60325) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A hibát ki kell találnunk, vagy elárulod..? (fotó?)

(#60328) makoss válasza olloczky (#60326) üzenetére


makoss
veterán

USB 2.0 külső vincseszter, nem pendrive. Bocs, ismetősé a gép.
Nem találja az eszközt. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60329) makoss válasza Doky586 (#60327) üzenetére


makoss
veterán

Nincs kép, melóhelyen vagyok. Meg ismerős érdeklődik.... :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60330) King Unique válasza makoss (#60328) üzenetére


King Unique
titán

Korábban említettem, hogy lehet Windows telepítőt külső HDD-re is készíteni és arról bootolni. Viszont nyilván megfelelően kell elkészíteni ahhoz, hogy működjön. Illetve ilyen téren lehet különbség egy Win7 és Win8.1/10 ISO között is.

Ha jól van elkészítve a telepítő, akkor a BIOS-ban kb. csak a boot sorrendet kell beállítani (pl. USB HDD első helyre), illetve egyes gépeken pl. F12-vel boot eszközt választani. Viszont, ha valami újabb gép és UEFI boot van, akkor azt Win7 esetén nem feltétlen kell erőltetni.

Meg mondjuk tényleg jó lenne konkrétan és pontosan leírni a dolgokat, mert a szükséges információk hiányában találgatni nyilván senki nem fog...

[ Szerkesztve ]

(#60331) Mukucs válasza King Unique (#60330) üzenetére


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

A Win7 mennyire életképes op.rendszer napjainkban?

Jönnek még rá frissítések?

(#60332) old-dog válasza Mukucs (#60331) üzenetére


old-dog
aktív tag

Még mindig a legelterjedtebb op. rendszer. 2020-ig lesz rá frissítés.

(#60333) Mukucs


Mukucs
senior tag

Bocs a válasz miatt, missclick volt!

[ Szerkesztve ]

(#60334) King Unique válasza Mukucs (#60331) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván az és ahogyan a kolléga mondta, még mindig annak a legnagyobb a részesedése, illetve még kb. 3 évig támogatott.

Viszont a legújabb gépekkel, illetve hardverekkel való kompatibilitás, driveres támogatás, UEFI boot stb. terén nyilván jobb a Win8.1/10. Sőt, a jövőben ezek vsz leginkább csak a Win10-nél fognak teljesülni, szóval ilyen téren az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#60335) Mukucs válasza King Unique (#60334) üzenetére


Mukucs
senior tag

Értem, köszi!

Bárcsak lenne rajt beèpített DaemonTools is, mint a 10 nél! :)

(#60336) Doky586 válasza Mukucs (#60335) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[kép] ... A VCD minden tekintetben jobb mint a Daemon...

[ Szerkesztve ]

(#60337) Mukucs válasza Doky586 (#60336) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszi, kipróbálom mindenképp! ;)

A windows-os diagramm elég brutális azért, azt is Win7 júzernek jelzi, aki felfrissített, az nem lehet? :)

(#60338) #93794560 válasza Mukucs (#60337) üzenetére


#93794560
törölt tag

Frissítés után már mindenképp 10-nek érzékeli, mivel a rendszer azonosítója is frissül.

Magyarország hagyományosan olyan ország, ahol az emberek sokáig ülnek a jól bevált, még jól működő régebbi dolgokon. Régi PC, régi autó, régi tv, stb.

[ Szerkesztve ]

(#60339) Zoz válasza Mukucs (#60337) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem inkább azt is Win10 usernek jelzi, aki frissített, aztán pár hét szenvedés után visszatért a régire :)

(#60340) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy olyan minimál Windows 7-re lenne szükségem, amit pendriver-ra lehetne telepíteni, úgy hogy arról bebootoljon a rendszer.
Egy Hirens bootcd-t próbáltam. Lemezről bebootol a W7, de penről már csak a mini XP.

Tudnátok ebben segíteni?
Köszi előre is!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60341) dugo_ válasza embe (#60340) üzenetére


dugo_
veterán

Létezik egyáltalán ilyen?
A Windows to Go feature a 8-tól felfele elérhető csak.

[ Szerkesztve ]

(#60342) embe válasza dugo_ (#60341) üzenetére


embe
nagyúr

Van egy Hirens bootcd. Azon van. Mint írtam, lemezről bebootol, de penről csak a lemezen lévő XPmini.
Ilyen ennek a minimál W7-nek a felülete. Ja fotót én lőttem most.

Közben találtam ezt. Kipróbálom majd....

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60343) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Xp-s gépből kivett hdd esetében a képeket nem tudom megnyitni, ezt a hibaüzenetet kapom:
"A Windows fényképnézegető nem tudja megnyitni a képet, mivel vagy nem támogatja ezt a fájlformátumot, vagy Ön nem rendelkezi a fényképnézegető legújabb frissítéseivel."
Innen nem tudok tovább lépni, más képnézegető programmal sem tudom megnyitni a fájlokat. Mi lehet a gond?
Csak a kép formátummal van ilyen bajom, a többit fájlt simán meg tudom nyitni.
Előre is köszi a segítséget. :R

(#60344) kispx válasza parkasz (#60343) üzenetére


kispx
addikt

Ha más képnézegető sem tudja megnyitni, akkor elgondolkodnék rajta, hogy nem sérült-e a fájl, vagy nem olyan olyan cégspecifikus formátum, amihez kellett valami szoftver. Egy kicsivel több információt tudnál adni?

(#60345) King Unique válasza embe (#60340) üzenetére


King Unique
titán

Vannak ilyen Win7 "Live CD"-k, de ezek általában tákolt megoldások és nem feltétlen a legstabilabbak [link]...Illetve az ilyen változatok napi használatra nyilván nem ajánlottak.

Ha van kéznél egy megfelelő méretű pendrive, vagy akár USB HDD/SSD, akkor ennyi erővel arra is fel lehetne telepíteni kompletten a rendszert. A WTG valóban csak Win8+ alatt működik natívan, de külső programokkal megoldható akár Win7-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#60346) embe válasza King Unique (#60345) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, ilyet keresek.
Nyilván nem erről akarok rendszert futtatva "gépezni". Csak van amikor szervizelés, vagy más ok miatt jó lenne egy telepítetlen gépen egy windowst beröffenteni. És ez pont arra jó. De ha nem megy akkor marad az XP.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60347) parkasz válasza kispx (#60344) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!
Sima normál mezei jpg fájlokról van szó. Ráadásul különféle időközökben készültek, más más könyvtárakban voltak tárolva. Az összes többi fájltípus, pl. doc, mpg stb használható

[ Szerkesztve ]

(#60348) tordaitibi válasza parkasz (#60347) üzenetére


tordaitibi
veterán

Probalj meg nehanyat athuzni a gazdagepre pl. az asztalra, es onnan mgnyitni.
Valami jogosultsag lesz, de hogy csak jpg, ezt nehez elkepzelni.
A eredeti gepbe esetleg nincs mod kiprobalni, ott leszedni roluk az esetleges attributumokat.

Szerk, Irfanview ha serult vagy valamiert hibas a fajl fejlec akkor kijavitja, ezzel se sikerul megnyitni oket?

[ Szerkesztve ]

(#60349) parkasz válasza tordaitibi (#60348) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!
Kipróbáltam az infraview-t. Na, ott se nyílik meg. :(
Ezt írja ki: Can't read file header!

(#60350) sajog159


sajog159
aktív tag

Üdv!

Egy másik topikban kaptam egy tanácsot: „A Windows 7 update választható frissítéseinél talán meg fog jelenni hozzá egy driver, ki kell pipálni és fel kell telepíteni.” Ott ez off téma, ezért itt kérdezem.

A Win frissítések úgy látom a háttérben „szokták” telepíteni magukat… lenne kedves nálam ehhez jobban értő ember – ami feltehetően nem kevés – kicsit profánabb módon elmagyarázni, mit is jelent a fent félkövér/dőlt betűkkel leírt mondat. Mi is lenne a teendőm?
Ja, amire szükségem lenne, az a Intel 82945G Express integrált videokártya Win 7 driver.

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.