Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17101) Major Major válasza Votyesz13 (#17100) üzenetére


Major Major
őstag

nem, XP-re is tehetsz virtualboxot. de csinálhatod vmware-rel is, és még talán az MS féle virtual PC-vel is

(#17102) Votyesz13 válasza Major Major (#17101) üzenetére


Votyesz13
tag

hát ez így kicsit tömör nekem:) nem tudnál kicsit részletesebben segíteni?

(#17103) Major Major válasza Votyesz13 (#17102) üzenetére


Major Major
őstag

felteszed valamelyik fent nevezett virtuális gép programot, majd azon belül installálod a linuxot, mintha egy külön gépre tennéd. az installálás pontos menete a virtualizáló programtól függ

(#17104) Votyesz13
a kettő nem befolyásolja egymást, illetve nincs közük egymáshoz. ha csak virtuálisan akarod használni az ubit, akkor le is törölheted a wubival feltett ubuntut

[ Szerkesztve ]

(#17104) Votyesz13 válasza Major Major (#17103) üzenetére


Votyesz13
tag

VMware-t teszek fel.de az nembaj ha a linux már fentvan egy külön partícón?wubival tettem fel...

üdv bolvar

(#17105) ZCoyote válasza Votyesz13 (#17102) üzenetére


ZCoyote
őstag

Letöltöd az XP-re a VirtualBox nevű programot, telepíted és ez fog egy virtualis gépet létrehozni az XP-den belül. Letöltöd az Ubuntu-t, elindítod a VirtualBox-ot és azon belül feltelepíted mint egy rendes Op. rendszert. Így együtt fut az XP és a VirtualBox-ban az Ubuntu.

Na elkéstem.

A kettőnek nincs köze egymáshoz. Maradhat a wubi-s ubi de le is szedheted.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#17106) Votyesz13 válasza ZCoyote (#17105) üzenetére


Votyesz13
tag

Na sikeresen felraktam.akkor gondolom a new virtual machine ra menjek és utána?

le kell szednem egy ubuntut is?

[ Szerkesztve ]

(#17107) #40553216 válasza zoltanz (#17093) üzenetére


#40553216
törölt tag

698-699MB a telepítő mérete, arra már nem nagyon. de használj mini-t, azon monden rajta van, amit akarsz. :D

(#17108) #40553216 válasza Votyesz13 (#17106) üzenetére


#40553216
törölt tag

hát valamivel Wubiba is feltetted. az nincs már meg? jó lesz az a cd is. végigcsinálod a felajánlott lépéseket, értelem szerűen. utána kiválasztod jobboldalt a CD/DVD-ROM-ra kattintva, hogy a gép saját cd meghajtóját használja, berakod az Ubuntu-cd-t, és elindítod a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#17109) ZCoyote válasza Votyesz13 (#17106) üzenetére


ZCoyote
őstag

Igen, tomtyi jól mondja. Még annyit hogy amikor csinálod a virt gépet felajánlja hogy nem foglalja le a teljes területet amit megadtál az ubinak hanem dinamikusan növeli a helyet úgy ahogy nő a virtuális oprendszered. Ezt érdemes kiválasztani mert így helyet spórolsz.

Romani ite domum.

(#17110) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Azt hogy tudom megoldani, hogy ha vnc-vel nézem a linuxos gépet akkor annak a képernyője zárolva legyen, de vnc-n pedig nem? :F
Az már meg van hogy ha vnc-ből kilépek akkor zárolja a képernyőt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#17111) #40553216 válasza #40553216 (#17108) üzenetére


#40553216
törölt tag

mármint a frissen létrehozott virtuális gépet indítod el, persze. :)

(#17112) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok.

Sikerült eltűntetnem az alsó panelt, hogy tudnám visszavarázsolni? Bocsánat, hogyha amatőr a kérdés, de kezdő linuxos vagyok.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: Studiossrác

(#17113) body007 válasza Studiossrác (#17112) üzenetére


body007
addikt

Ha a felső megvan, jobb gomb és új panel. Erre meg szépen kiteheted a szükséges appleteket (add to panel...)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#17114) zoltanz válasza zoltanz (#17097) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Végűl is sirály, azért feldobtam még egy Seamonkay web böngészőt szerintem a leggyorsabb, és a OpenOffice Base adatbáziskezelőt. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17115) n00n


n00n
őstag

Hellósztok!

Szeretnék megtanulni valami programozási nyelvet amivel lehet fejleszteni Linuxra (hobbi szinten). Már tanultam programozást iskolában (Pascal, PHP), szóval magát a lényeget értem. Egy időben foglalkoztam a Pythonnal, elég könnyen ment. Viszont elég kevés hozzá a könyv. Amit pedig szeretnék venni. Így most a C-ben gondolkodom. Ebben a könyvben: Stephen G. Kochan: Programfejlesztés C nyelven

Szerintetek jó választás? Mind a nyelv, mind a könyv?

(#17116) Studiossrác válasza body007 (#17113) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget. :R

Más: nem jó nálam az alap videolejátszó. Ha ki szeretném tenni nagyképernyőre a filmet, akkor nagy feketeséget látok csak.....utána csak a kikapcsológomb segít. Legalábbis az én tudásom szerint. Olyasmi mint windows alatt a ctrl+alt+del itt nincsen?
Milyen lejátszóval nézzek filmeket? Próbáltam másikat feltenni, de azok meg egyáltalán nem adnak képet! Esetleg ez codeck probléma?

(#17117) Votyesz13


Votyesz13
tag

sziasztok

Valaki tud nekem Wmware Workstation 6.5 185404 hez serialt?:)

üdv bolvar

(#17118) PuMbA válasza Votyesz13 (#17117) üzenetére


PuMbA
titán

Előszőr az Alapelveket [link] olvasd el.

"amit tiltunk fórumunkban:
minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb. jogosulatlan
- használatát elősegíti (pl. regisztrációs szám, crack megosztása, linkelés ezeket tartalmazó weblapokra)"

VirtualBox ingyenes,nem értem miért nem azt tetted fel.

[ Szerkesztve ]

(#17119) Votyesz13 válasza PuMbA (#17118) üzenetére


Votyesz13
tag

Sorry nem tudtam.

(#17120) Csakénvagyok válasza n00n (#17115) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Delphi

(#17121) body007 válasza Studiossrác (#17116) üzenetére


body007
addikt

Látom HD radeon van a gépedben, nem lesz túl egyszerű... :DDD
Elöszőr is milyen driver van fent? Vagyis, tettél fel zárt meghajtót - Rendszer, Adminisztráció, Zárt meghajtók vagy ATItól leszedted és telepítetted - vagy nem csináltál semmi ilyesmit? :D Másik, milyen Uborka van a gépen?

szerk.: Volt egy bill. kombo a graf felület újrainditására de kiszedték a jauntyból, a véletlen leütések elkerülése véget. Nem tudom, h ki tudja ezt véletlen leütni: Ctrl + Alt + Backspace, mindegy. Ha a /etc/X11/xorg.conf file végére beilleszted ezt a 3 sort, aktiválhatod:

Section "ServerFlags"
Option "DontZap" "false"
EndSection

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#17122) Studiossrác válasza body007 (#17121) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Zárt ati meghajtót tettem fel. Catalyst el is indul.
Milyen ubi van fent? Ez nagyon jó kérdés, kb 2 hónapja szedtem le az akkori legújabb live cd-t, és azt telepítettem fel most. Hol lehet megnézni a verziószámot? Bár a rendszerfrissítést elvégeztem, úgyhogy gyanítom a legújabb ubiról beszélünk

Szerk: ha zenét hallgatok, azt simán kirakja teljes képernyőre...csak a filmekkel van baja

[ Szerkesztve ]

(#17123) Pisztillus válasza Votyesz13 (#17117) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Egyrészt lásd PuMba válaszát. Másrészt ha vmware virtuális gépet akarsz lejátszani, arra ott az ingyenes Vmware Player.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#17124) #40553216 válasza n00n (#17115) üzenetére


#40553216
törölt tag

http://www.techbooksforfree.com/perlpython.shtml
http://diveintopython.org/
kezdetnek?

(#17125) Studiossrác válasza Studiossrác (#17122) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Folytatom:
megcsináltam a grafikus felület újraindítását....nem működik :W , DE:
mennek a filmek teljes képernyőn....viszont messze nem az igazi még. Az vele a gondom, hogy kirakja a filmet egyszer teljes képernyőre, sőt utána vissza is rakja kis képernyőre(mindezt hibátlanul)...de nem mindig. Van amikor elsőre jön ki a hiba, van amikor 2-3 film után, mikor milyen kedve van.
Hibajelenségek a következők:
1: nem lép ki a teljes képernyőből, helyette lefagy, ubi leáll
2: ha visszalép akkor a kisképernyős módnál hang van, kép nincs

Ami pozitívum: újabban mindig kirakja a filmet teljes képernyőre

(#17126) ZCoyote válasza Studiossrác (#17122) üzenetére


ZCoyote
őstag

Rendszer>Adminisztráció>Rendszerfigyelő>Rendszer fül

Romani ite domum.

(#17127) Studiossrác válasza ZCoyote (#17126) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Köszönöm szépen. :R

9.04-es verzió van fent

(#17128) Vladi válasza n00n (#17115) üzenetére


Vladi
nagyúr

C/C++ elég népszerű Linuxon, de akár maradhatsz pythonon is. Csinálhatsz yum plugineket, lenne pár ötletem. :D

(#17125) Studiossrác :

Vagy a kompiz ami bezavar, vagy nem jó videó kimenetet használ a lejátszód.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17129) Studiossrác válasza Vladi (#17128) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, megoldódott, bár nemtudom, hogy hogyan...újratelepítettem a zárt drivert, keresgéltem neten, és most valahogy megjavult.
Amúgy korábban próbálkoztam az ubuntuval, de akkor maga a zárt driver se települt fel....most minden jó, örülök is neki :C

Szerk: viszont 256 mb helyett, csak 128-asnak látja a videókártya memóriáját

[ Szerkesztve ]

(#17130) body007 válasza Studiossrác (#17129) üzenetére


body007
addikt

A videó kimenetet be tudod állítani rendszer szinten a Rendszer, Beállítások, Multimédia rendszerválasztóba (ha nem látszik, ugyanitt a főmenű nevű menűszerkesztőben elérhetővé teheted). Másik, h minden lejátszóba is kiválaszthatod. Én xv-t szoktam használni ATI-hoz.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#17131) rjg válasza zoltanz (#17097) üzenetére


rjg
őstag

Lehet, hogy még régebbi verziót használsz. A jelenlegiben már gond nélkül ki tudod választani, (akár ctr-al is) hogy mit akarsz letölteni. [link] Win alatt utorrent-et használtam, OSX alatt pedig Transmission-t. Kb. 1.72-től szerintem be hozta a Linux-os verzió a Mac-est tudásban. :)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#17132) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Amikor beszeretnék tölteni egy modult, akkor a következő hibaüzenetet kapom:

nkboy@x5dc4:~$ sudo modprobe it87
[sudo] password for nkboy:
FATAL: Error inserting it87 (/lib/modules/2.6.31-9-generic/kernel/drivers/hwmon/it87.ko): Device or resource busy

A 2.6.31-5-generic kernellel ez a hiba nem áll fent.

Merre keressem a megoldást?

Köszönöm!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#17133) ngabor2 válasza Nkboy (#17132) üzenetére


ngabor2
nagyúr

próbáld meg rendszerindításkor, automatikusan behúzni a modult (a /etc/modules file-ba írd be a modul nevét). ha úgy se húzza be... akkor az van, amit írt, valami már foglalja. elég szűkszavúak szoktak ezen a téren lenni a hibaüzenetek, úgyhogy egyebet passzolok.

(#17134) Nkboy válasza ngabor2 (#17133) üzenetére


Nkboy
senior tag

Úgysem tölt be!

E szerint az ACPI foglalja le:

nkboy@x5dc4:~$ dmesg |grep it87
[ 100.273640] it87: Found IT8712F chip at 0x290, revision 7
[ 100.273650] it87: in3 is VCC (+5V)
[ 100.273652] it87: in7 is VCCH (+5V Stand-By)
[ 100.273679] ACPI: I/O resource it87 [0x295-0x296] conflicts with ACPI region IP__ [0x295-0x296]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#17135) ngabor2 válasza Nkboy (#17134) üzenetére


ngabor2
nagyúr

indítás noacpi opcióval? bár jó eséllyel az acpi-ra több helyen van szükség, int az it87-re (gondolom én...)

csak úgy halkan: miért nem jó az előző kernelverzió, pontosabban revízió?

(#17136) Nkboy válasza ngabor2 (#17135) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nincs semmi gondom az előző verzióval (2.6.31-5) csak ez a jelenség a 2.6.31-6 -7 -8 -9-es verziók óta áll fent. Mondom rákérdezek, hogy mégis mi lehet a hiba! :)

Az it87 modulra a fancontrol miatt van szükségem, mert így eléggé zajosak a ventilátorok.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#17137) body007


body007
addikt

Intel graf. cucchoz kell valami extra driver? Nagyon gyengus a video lejatszasa (flash).
Hw.: acer Extensa 5620z, Intel dual core T2330 1.6 Ghz, Intel X3100 (Mesa DRI Intel(R) 965GM GEM 20090326 2009Q1 RC2 x86/MMX/SSE2),

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#17138) Vladi válasza Nkboy (#17136) üzenetére


Vladi
nagyúr

Úgy tudom az Ubuntusok a löncspadra járnak bugreportolni. ;)

Amit vigyél magaddal:
uname -a
dmesg
lsmod

a futó jó és rossz kernelről egyaránt. Majd jó nagy lesz a karmád és nem üt el a teherautó. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17139) Siriusb


Siriusb
veterán

Nautilusban a jobb oldalon nem volt sidebar régebben, ahol részletes file info szerepelt?
Pl. szeretném megnézni egy fénykép méretét anélkül, hogy megnyitnám. Hogy tehetem meg?
Azért KDE4.2-nek volt egy-két okossága, ami hiányzik. De akkor is gnome! :)

(#17140) #40553216 válasza Siriusb (#17139) üzenetére


#40553216
törölt tag

jobb klikk nem elég? vagy több kell?

(#17141) Siriusb válasza #40553216 (#17140) üzenetére


Siriusb
veterán

Hogyha több fájlt akarok megnézni egymás után, ez elég macerás.Akkor marad a gThumb.

(#17142) ngabor2 válasza Siriusb (#17139) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a kde 3.5 után a 4.0, 4.1 annyira elriasztott, hogy én is inkább gnome-ozok, minthogy kipróbáljam a 4.2-t.

(#17143) dbius válasza ngabor2 (#17142) üzenetére


dbius
veterán

Ezzel én is ugyanígy vagyok, mostanában ránéztem ugyan a kde-re, talán használhatóbb is lett, így lehet, hogy a karmicot azzal teszem fel ismét, majd eldől.

(#17144) Siriusb válasza ngabor2 (#17142) üzenetére


Siriusb
veterán

A 4.0 az tényleg elrettentő volt, de a 4.2 már egész jó. Mindazonáltal mégis a gnome felé húz a szívem :) Ennyit az objektivitásról :D

(#17145) ngabor2 válasza dbius (#17143) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor lehet, hogy az alpha4-nek (vagy már van 5?) nézek valami gépet meg egy szabad partíciót.

(#17146) ngabor2


ngabor2
nagyúr

gnome alatt van olyan, hogy indítási visszajelzés? egy picit hiányolom azt a kis hülyeséget, hogy ha indítok valamit, és az viszonylag lassan indul, akkor amíg be nem jön, ugrál az ikonja az egérmutató mellett :D vagy ez a kde sajátja?

(csak emiatt nem fogok visszaváltani, akad pár dolog már gnome alatt is, ami kde alatt hiányozna... nehéz így 2 rendszer között...)

(#17147) #16820480 válasza ngabor2 (#17146) üzenetére


#16820480
törölt tag

közvetve akad ilyen: a panelekre kitolható system monitorból például látszik, hogy a cpu/hdd dolgozik-e, meg hogy változik a load.
megpróbáltam én is a kde-t most karmic alatt, de annyira nem találom a beállításait, hogy szerintem rámenne pár nap, mire rendbehoznám az igényeim szerint. plusz már 99%-ban gtk-s cuccokat használok, kde alatt meg azok nem futnak olyan szépen :(

(#17148) body007


body007
addikt

Hogy tudom "teljesen" letiltani az egyik hangkartyat a gepbe? (Akarhogy allitgatom, hol az egyik szol hol a masik)

csuty@papi-laptop:~$ cat /proc/asound/modules
0 snd_hda_intel
1 snd_usb_audio

Nekem csak az usb_audio kellene

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#17149) sh4d0w válasza body007 (#17148) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

BIOS-ban nem tudod letiltani az intelt? Gondolom alaplapi hangkütyü...

https://www.coreinfinity.tech

(#17150) body007 válasza sh4d0w (#17149) üzenetére


body007
addikt

BIOS-ba nem lehet... :W Ez egy acer lapos, es igen alaplapi hang, csak kellett beletenni egy uj "kartyat" mert ratapostak a dugojara es kiszakadt az alaplapbol az ajzat :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.