Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17301) zodo válasza ZCoyote (#17300) üzenetére


zodo
nagyúr

Semmi gond.

Közben feltettem az ubuntustudio-s cuccokat, MythTV jól megtréfált az automatikus indulásával, de túljártam az eszén, majd később konfigolom. :)

Viszont nem tudom megnyiitni semmilyen lejátszó progival a dvd-t.
Eredeti dvd, PAL , dvd 9 , dd stereo/ dd 5.1 / dts
Már a Vlc-t is telepítettem.

Mivel, hogyan próbálkozzak?

(#17302) Tea'lc


Tea'lc
csendes tag

Erre valaki?

[link]

HP 6910p-T7500, 2gb ram, radeon x2300, 80gb HDD

(#17303) Major Major válasza Gerisz (#17295) üzenetére


Major Major
őstag

crunchbanget próbáld meg

(#17302) Tea'lc
ez nekem driver gondnak tűnik. mit használsz?

[ Szerkesztve ]

(#17304) Gerisz válasza Major Major (#17303) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszönöm neked is.
Megnézem ezt is és amit Obi-1 mutatott. Majd csak megfelel valamelyik. A winfos 98-tól tuti jobb lesz ami egy fél óra alatt tölt be :)

(#17305) Siriusb válasza ZCoyote (#17292) üzenetére


Siriusb
veterán

Windows alatt is ugyanezt a sebességet hozza, tehát valóban hardwarenél van a kutya elásva. :O Szégyen és gyalázat.

(#17306) ZCoyote válasza Siriusb (#17305) üzenetére


ZCoyote
őstag

Igen, ez szívás, ezért fogok egy gigabites routert venni ha lesz rá pénzem.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#17307) Siriusb


Siriusb
veterán

Az utóbbi időben jaunty behülyült, nem tudok nyomtatni, mert csak a bal felső negyedbe nyomtat, vagy úgy hogy lekicsinyíti az egész oldalt, vagy úgy mintha el lenne maszkolva. Minden beállítás jónak tűnik számomra. Ötlet?

(#17308) Tea'lc válasza Major Major (#17303) üzenetére


Tea'lc
csendes tag

Frissítettem 9.04re, így most mennek a videók, viszont előkerült egy régi probléma, amitől egy hónapja besokalltam, és utánakérdezés nélkül visszaraktam a win7rct. Mégpedig az, hogy egy nyitott firefox, file browser és vlc ablaknál a proc használat stabilan 20-30%között van, a venti meg megy mint a rohadélet olyan hangja van, mint win-en sony vegas renderelésnél... Ja, és folyamatosan hideg-nagyon langyos levegőt nyomat. Ez miért van?

HP 6910p-T7500, 2gb ram, radeon x2300, 80gb HDD

(#17309) Major Major válasza Tea'lc (#17308) üzenetére


Major Major
őstag

valami flash cucc meg van nyitva? 64-es rendszeren a flash tud szép prociidőt zabálni

(#17310) Tea'lc válasza Major Major (#17309) üzenetére


Tea'lc
csendes tag

Felraktam az Operát, azzal is ugyanez a helyzet. Semmi flash nincsen megnyitva, ugyanazt a hangot produkálja logout címlap alatt, mint FarmVille közben Facebookon. 8.04 alatt farmville közben volt ilyen hangja, egyébként végig hangtalanul ment a gép...

Szerk:
Opera alatt néha megáll a venti, de tíz sec múlva újraindul... Fene se érti :DD

[ Szerkesztve ]

HP 6910p-T7500, 2gb ram, radeon x2300, 80gb HDD

(#17311) Tea'lc


Tea'lc
csendes tag

Azt valaki meg tudná nekem mondani, hogy terminalban miért nem tudok a sudo password sorba írni?

HP 6910p-T7500, 2gb ram, radeon x2300, 80gb HDD

(#17312) Vladi válasza Tea'lc (#17311) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tudsz. Csak semmi visszajelzést nem ad. De amit írsz, az oda bekerül.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17313) Tea'lc válasza Vladi (#17312) üzenetére


Tea'lc
csendes tag

Na végre sikerült működésre bírnom. A probléma az volt, hogy nem volt unlockolva a root user. Köszi Vladi a türelmet! :R

Szerk:
A ventilátor probléma szerintem megoldódott. Bemásztam bioszba, állítottam kettőt, és most okénak tűnik.

[ Szerkesztve ]

HP 6910p-T7500, 2gb ram, radeon x2300, 80gb HDD

(#17314) Vladi válasza Tea'lc (#17313) üzenetére


Vladi
nagyúr

Gondoltam, hogy azt valami túlszabályozza. De linux alól is tudod a ventilátorokat állítani. Kedvenc cikkem a témában. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17315) Fooler89


Fooler89
őstag

Feltettem ezt az ubuntut. Viszont lenne egy nagy problémám. Hogyan tudom azt megoldani, hogyha valami gépigényes progit futattok akkor ne akadjon meg a zene?
Rhythmbox 0.12.0 version gnome ablakkezelő, a gép adatlapomon.

(#17316) Vladi válasza Fooler89 (#17315) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt nem mondod komolyan, hogy azon a gépen akad a zene? :F
Próbálj ki pár másik lejátszót, szerintem itt az a hunyó.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17317) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Felraktam a win7 mellé az ubuntu 9.04-et,mert mindig kell egy ubuntu :D
Az lenne a kérdésem a Gnome vagy KDE a jobb(vagy jobb ha azt kérdezem,melyik milyen)Bár már felraktam az ubuntut és Gnome van most fent.VAgy nem is lehet ezt cserélni?
laptopra raktam fel és szeretném minél tovább húzni a készenléti idejét,ezt linux alatt az alap beállításokon kívül lehet még húzni?
A többi kérdésemre egyelőre keresem a választ :)

(#17318) Fooler89 válasza Vladi (#17316) üzenetére


Fooler89
őstag

Nem lehet, hogy azért mert egy ntfs meghajtóról megy a zene?

Atinak feltettem a zárt driverét? Jól tettem?

[ Szerkesztve ]

(#17319) Vladi válasza grabber (#17317) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez inkább ízlés kérdése szokott lenni. Egyébként annyi asztali környezetet teszel fel, amennyi tetszik, csak bírd hdd-vel. :D
A login képen lehet váltani őket.

A készenléti idő növelésére kezdetnek lődd ki a felesleges szolgáltatásokat, csicsákat. Aztán keress kevés erőforrást evő alkalmazásokat, esetleg ablakozókat. Majd jöhet kis hekk, felesleges eszközök kikapcsolása, modulok letiltása, takarékos üzemmódok finomhangolása.

(#17318) Fooler89:

Na látod ez már lehetséges irány. Dobj át pár zenét a /home-ba - már ha ez extN fájlrendszer - és teszteld.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17320) grabber válasza Vladi (#17319) üzenetére


grabber
addikt

Jól hangzik,hogy ezt meg azt is löjjem ki stb,csak meg is tudjam csinálni :DDD
Most a legnagyobb bajom,hogy bármilyen ablak váltásnál,mintha redőnyt húznák le olyan lassan jelenik meg a háttér.Most raktam fel az nvidia drivert,de nem észleltem különbséget :S Igaz zártat,mert csak azt találtam
Csomagkezelőből melyik programokat érdemes felrakni,mert név alapján nem mond semmit és több féle is van.Multiverse stb azt se tudom mi.

(#17321) Major Major válasza grabber (#17320) üzenetére


Major Major
őstag

az erőforrás zabáló programokat a powertop nevű intel progival tudod megnézni
KDE-t is érdemes megnézi, főleg a 4.3-at
ahol azt írja, hogy install kubuntu desktop, teheted inkább mondjuk a kde-core csomagot, az nem hoz magával annyi mindent
a belassulás pedig valami videó probléma lesz. gondolom effektek engedélyezve
glxinfo |grep direct és cat /var/log/Xorg.0.log |grep EE mit ad?
multiverse

[ Szerkesztve ]

(#17322) ragazzo válasza Fooler89 (#17315) üzenetére


ragazzo
őstag

Nekem is akadt a zene pl. kitömörítésnél. Váltottam. Így megoldódott a probléma.
Valami nagy baj van disztró szinten, mert más disztribúciónál ugyanazon a vason semmi baj.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#17323) Studiossrác válasza Vladi (#17316) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Valóban így van, nekem is beakadt a zene az alap lejátszóval. Teszem azt zenehellgatás közbe megnyitottam 1 firefoxot, vagy 1 gimpet....
Megoldást is jól mondtad: tegyen fel 1 másik zenelejátszót. Én az Aqualungot használom és tökéletesen bevált, nem akad be!
Viszont ha már a témánál járunk lenne 1 kérdésem: ha megnyitok pl 1 firefoxot, akkor elősször 1 nagyon nagy ablak nyílik meg(úgy képzeljétek el, hogy nem fér ki a kijelzője, csak úgy a fele) mindez elmosódva.(pl firefoxnál csak a fele képernyő fér ki)Itt küszöbölte ki a zenének a beakadását az új lejátszó! Nem csak a firefox csinálja ezt, annyira nem zavaró kb 2-3 sec-ig tart a dolog, utána lekicsinül a képernyő és éles lesz!
Gondolom ez VGA driver probléma(HD-s Ati-m van). Valaki nem tud erre megoldást? Annyira nem zavar, de azért meglennék nélküle is :C

(#17324) Crytek


Crytek
veterán

Bátyámnak laptopra msnbe szoktam küldeni filmeket mivel megosztjuk a netet és úgy gyorsan áttérnek.
Anyukám kapott netbookot amin linux van. Azon is találtam msnhez hasonló progit de a filmek nem mennek át rajta:( Irtózatos lassan kezdi el másolni majd sikertelen szöveggel elszáll.

Hogyan tudnék valahogy átküldeni fájlokat linuxra? Közöm nincs hozzá sajnos :(

Next PC Upgrade: 2022

(#17325) #40553216 válasza Crytek (#17324) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#17326) Studiossrác válasza grabber (#17320) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Tegyél fel egy KDE-t. Nekem is ugyanez volt a problémám(nemrég írtam róla). Feldobtam most 1 kde-t és megszűnt a dolog.
Zenék nem akadnak be(bár ez gnome alatt is sikerült a leírt zenelejátszómmal). Ablakok egyből megnyílnak, nem akad be a gép :C
Nah így már tetszik a dolog

Szerk: nem mellékesen véleményem szerint jóval szebb a kde(bár hallottam arról, hogy sok helyen gondok vannak vele)
1 problémám lenne: ha telepíteni akarok valami programot alá csomagokat ír ki....tudom, valóban csomagról van szó. Csak ugye gnome alatt sokkal jobb szerintem a csoportosítás(számomra messze érthetőbb)
Nem lehetne azt is megoldani, hogy itt is olyan egyértelmű legyen a lista mint gnome alatt?(tudom ez az én bénaságom, lehet megszokom majd, de elsőre nagyon furcsa az itteni megoldás)
Nem mellékesen jóval gyorsabb lett a gépem

[ Szerkesztve ]

(#17327) Major Major válasza Crytek (#17324) üzenetére


Major Major
őstag

jól értem, hogy egy otthoni hálózaton vagytok? linuxon az MSN-ben sajna még nincs közvetlen kapcsolat, a központi MS szerveren keresztül kezdi el küldeni, azért olyan lassú. de ha egy hálón vagytok, a normál windowsos fájlmegosztást használhatjátok, ubuntu teljes mértékben kezeli. az elérhető mappákat megtalálod a helyek/hálózat menüpontban

(#17328) ZCoyote


ZCoyote
őstag

A distrovacsin láttam meg egy Ubuntu alapú OS-t, a MoonOS-t. Enlightenment vagy LXDE ablakozóval megy, aki szereti a szép látványt annak bejöhet. Még nem a legstabilabb de biztos lesz még jobb is. MoonOS

Romani ite domum.

(#17329) Major Major válasza ZCoyote (#17328) üzenetére


Major Major
őstag

háh, ez jó, köszi. mindig meg akartam nézni egy e17 liveCD-t, de valahogy sosem jött össze. ez talán most jó lesz :)

(#17330) ZCoyote válasza Major Major (#17329) üzenetére


ZCoyote
őstag

Személy szerint nekem nagyon tetszett bár tényleg bug-os kicsit.

Romani ite domum.

(#17331) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Wine-hoz kérnék segítséget. Elindítanék egy programot de azt írja ki hogy

err:seh:raise_exception Unhandled exception code c0000005 flags 0 addr 0xb7cf25eb

(#17332) grabber válasza Major Major (#17321) üzenetére


grabber
addikt

glx missing on display

(#17333) #16820480


#16820480
törölt tag

van egy olyan problémám, hogy az egyik lokalizációhoz tartozó csomagokkal gond van, és ne mtudnak települni. ez nem lenne gond, mert a leírás alapján nincs rájuk szükségem igazán, csak valami kiegészítő, vagy frissített fordítások vannak benne. ezért amikor utoljára ilyen hiba volt, akkor fogtam és leszedtem a törött csomagokat, és befagyasztottam a verziószámukat, hogy ne is próbálja nekem telepíteni többet.
viszont most megint valamiért fel akarja tenni (new install), és persze megint baja van velük. ezt a hibát dobja a csomagkezelő:

E: /var/cache/apt/archives/language-pack-zh-hant-base_1%3a9.10+20090909_all.deb: trying to overwrite `/usr/share/locale-langpack/zh_TW/LC_MESSAGES/sed.mo', which is also in package language-pack-zh-base
E: /var/cache/apt/archives/language-pack-gnome-zh-hant-base_1%3a9.10+20090909_all.deb: trying to overwrite `/usr/share/locale-langpack/zh_TW/LC_MESSAGES/gnome-settings-daemon.mo', which is also in package language-pack-gnome-zh-base

namost fogtam, és próbaképpen töröltem a két kérdéses fájlt, hogy akkor mit lép, de akkor sem tudja felülírni, amit nem egészen értek... egyébként meg elvileg nincs is zh_TW lokalizációm a gépen, ha jól emlékszem.

illetve az apt-get -f install parancsra egy ilyet kapok vissza:

The following extra packages will be installed:
language-pack-gnome-zh-hant-base language-pack-zh-hant-base
Suggested packages:
language-support-zh-hant
The following NEW packages will be installed
language-pack-gnome-zh-hant-base language-pack-zh-hant-base
0 upgraded, 2 newly installed, 0 to remove and 4 not upgraded.
2 not fully installed or removed.
E: Could not get lock /var/cache/apt/archives/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the download directory

[ Szerkesztve ]

(#17334) Kephamos


Kephamos
addikt

Sajnos fel kell raknom egy XP-t az Ubuntu mellé. Dual boot rendszert szeretnék.
Az első számú kérdésem, hogy mivel tudok lecsippenteni egy megfelelő méretű partíciót a notiban lévő vinyóról. A második számú az, hogy hogy oldhatom meg a Grub problémát.

(#17335) Vladi válasza #16820480 (#17333) üzenetére


Vladi
nagyúr

"namost fogtam, és próbaképpen töröltem a két kérdéses fájlt, hogy akkor mit lép, de akkor sem tudja felülírni, amit nem egészen értek..."

Mert attól még a csomagadatbázisban szerepel a kérdéses fájl. A többit passzolom. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17336) Sweet Lou 6 válasza Kephamos (#17334) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

LiveCD-ről bebootolsz, aztán nyitsz egy terminált, majd bepötyögöd:

sudo mount /dev/sda6 /mnt
sudo mount --bind /proc /mnt/proc
sudo mount --bind /dev /mnt/dev
sudo chroot /mnt
sudo grub-install hd0

Legalábbis nekem ezzel ment.

sweetlou6.wordpress.com

(#17337) Kephamos válasza Kephamos (#17334) üzenetére


Kephamos
addikt

És a meglévő home particiómból hogyan tudok lecsípni egy darabot a windowsnak?

(#17338) Major Major válasza Kephamos (#17337) üzenetére


Major Major
őstag

gparted progit tedd fel
a menübe partíciószerkesztő néven fog bekerülni
arra figyelj, hogy a windows csak primary partition-ről tud bootolni

(#17339) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Ubuntu-hoz melyik instant messenger-t ajánljátok?
MSN-hez kellene, Pidgin nem az igazi. Webcam-kép- meg hangátvitel sem lenne rossz...

(#17340) #16820480 válasza Vladi (#17335) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, csak azert toroltem a fajlt, hatha akkor nem lesz problemaja felulirni, de volt, mert elobb a fuggosegeket tette fel, az meg megint letrehozta (gondolom).
most egyelore felmegoldaskent leszedtem az egesz lokalizaciot, ugyis csak a szovegbevitel meg a fontok miatt kell, azok meg kulon csomagban vannak, ezek csak a forditasok.

mob_zzz: ha kell video, akkor csak az amsn vagy a kopete marad, tudtommal a tobbiek nem tamogatjak sajna (az uj pidgin mar tamogatja xmms alatt).

(#17341) azbest


azbest
félisten

gondolom hallottatok már róla, hogy bizonyos gépek esetén
"modprobe: FATAL: Could not load /lib/modules/2.6.28-11-generic/modules.dep: No such file or directory"
üzenettel lehal induláskor a live cd... van rá mód, hogy az aktuális állapotra (2.6.28-15-generic) upgradeljem a live (pendrive) lemez tartalmát? Gondolom nem elég az initrd.gz és vmlinuz cseréje a casper könyvtárban :B

(#17342) #25954560 válasza azbest (#17341) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem eleg.

eleg cakkos, de ha kicsomagolod a squashfs-t es bele chroot-olsz, akkor ott nyomhatsz egy aptitude upgrade-et, akkor lecserel mindent az eredeti 9.04-es livecd-hez kepest (jo sok csomag) aztan kell egy depmod es egy update-initramfs. ami ezek utan keletkezik neked a /boot ala initrd meg vmlinuz, azokat kell kimasolnod a casper-be (initrd.gz es vmlinuz neven asszem, szoval ahogy most is ott van). aztan aptitude clean es exit (jah, persze a chroot elott felmountolni a szukseges konyvtarakat meg bemasolni ezt-azt, chroot utan megint par mount, majd exit elott umount, del es exit utan is egy umount).
aztan mksquashfs es mkisofs. szoval nem keves melo :)
nem kizart h le lehet cserelni csak a kernelt, initrd-t es a modulokat, de nem tennem, mert a futo cuccok kozul esetleg valaki nem megy az ujabb .ko-kkal.

mod: jah, es raadasul nem biztos h megoldja a problemadat :) lehet h mas a trukk.

[ Szerkesztve ]

(#17343) mob_zzz válasza #16820480 (#17340) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Köszi, aMSN-t ki fogom próbálni. Kopete sem nyerte el a tetszésemet.

(#17344) Kephamos válasza Major Major (#17338) üzenetére


Kephamos
addikt

A home particióval semmit sem tudok kezdeni, mert minden tök szürke. Még leválasztani sem hagyja.
Hogy érted azt, hogy elsődleges partició?

(#17345) #25954560 válasza Kephamos (#17344) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha jol gondolom, felbootoltad az ubuntut. amelyik particiorol fut, azt nem tudod atmeretezni.
ehhez mondjuk livecd-rol kell indulnod (azon is van gparted)
atmeretezni viszont ugy latom ext3-at csak ugy lehet, ha elobb konvertalod ext2-ve (pontosabban leszeded a journal-t) kb igy. vagy hasznalhatod a resize2fs-t is, az mar mindegy.
elsodleges particio alatt azt erti, hogy ha letrehozol az ures helyre megegy particiot a vindoznak, az is 'primary' legyen, ne 'extended'. osszesen 4 primary-d lehet (mert amikor ezt az egeszet kitalaltak, az ibm ugy gondolta h nem fog kelleni negy operencias rencernel tobb egy vinyon sosem :D - four primary partitions ought to be enough ;] )

es vegul a vindoz telepites elszurja majd a bootolasodat, keszulj ra h visszahegeszd a grub-ot.

[ Szerkesztve ]

(#17346) azbest válasza #25954560 (#17342) üzenetére


azbest
félisten

köszi :R

hmm közben megtaláltam egy ilyen leírást az ubuntu weblapján... hát nem piskóta :D bár azért annyira nem is vészes talán :)

8.10 megy, csak nem kezeli a hálókártyát valamiért, 9.10 alpha 5 megy, csak a 9.04 esetén van bibi... de ezt a fórumok alapján valami kernel környéki bug okozza, amit gondolom gyorsan javítottak is... csak a live cd nem változik :) Ha minden igaz a telepített változatoknál nem okoz (már) problémát. Asszem nem kell már sokat aludni a végleges 9.10-ig... lehet kivárom :B

[ Szerkesztve ]

(#17347) Csakénvagyok válasza Csakénvagyok (#17331) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Senki?

(#17348) Votyesz13


Votyesz13
tag

Sziasztok

nekem egy olyan problémám lenne hogy most vagyok elsős proginfós és gyakorlaton fedoraval előadáson meg ubuntuval foglalkozunk.De én szeretnék Xp-t is a gépemre.Szóval hogy kellene feltenni őket hogy mind a 3 rendszer klappoljon egymás mellett persze jó bootmenü is legyen:D

üdv bolvar

(#17349) #25954560 válasza Csakénvagyok (#17347) üzenetére


#25954560
törölt tag

kicsit keves az info.
oprendszer pontosan (revizio, hanybites, stb)
wine verzioja
progi amit futtatni akarsz.
ezekutan meg mindig lehet siman wine bug :D

azbest:
a masik irany az, ha nullarol te csinalod az egeszet. elonye: lehet sokkal kisebb es/vagy tehetsz bele csomo olyan dolgot, amire szukseged van. hatranya: lehet h nem lesz annyira univerzalis :)

[ Szerkesztve ]

(#17350) Votyesz13


Votyesz13
tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy gépemen van fent Xp és raktam fel wubival ubuntut.Most van egy partíció fedórának azt hogyan tudom felrakni?mert amikor bootolni kezd és állítanám be a partíciót akkor megformázom ex4-be de nem fogadja el vmiért.

üdv bolvar

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.