Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11351) gabaly válasza n0_gAboR (#11350) üzenetére


gabaly
tag

On
Ez tévedés. Négy éves Windowsos multam van és bár idős vagyok, sem vírusból kifolyólag sem saját hibámból telepítés soha nem volt a gépem. (Persze elsőre kellett...) És most ez a Linuxnál kamatozik, mert semmi különösebb bajom nincs vele, sőt, az Ubuntura áttérve 16 napos használat után engem az XP-re vissza állítani semmivel nem lehetne. Természetesen olyan alap angol kifejezéseket megjegyeztem ami a netezéshez, telepítésekhez stb szükségem volt.

És azt is elmondhatom, hogy amit a fórumokon sokan szóvá tesznek, hogy nem műxik Ubi 8.10-en, az nálam működik és sok esetben csak helyesen kellett configolni.

De a fentebb leírt problémámra gyógyírt nem találtam, pedig nagyon sokat gugliztam, mert nagyon nehezen viselem ha egyes segítőkész fórumokon beszólnak. Ezért szoktam inkább úgy olvasni fórumokat, hogy 1-1 topikot elejétől a végéig és szinte mindíg tartalmazza a nekem megfelelő választ.
Nagyon nem szeretnék új Scannert venni mert látom milyen drága és nem létszükséglet. Azért ha ritkán is jó lenne, legtöbbször a nettel nem rendelkező szomszédoknak is. Az a bosszantó, hogy a hp 3500, 3900, 4200 stb, stb,-támogatva vannak látom a hp.conf-ban és pont az enyém nem jött össze.
Off

(#11352) sh4d0w válasza gabaly (#11351) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Angol nélkül tényleg nehéz lesz a jövőben.

A scanneres problémára:

- próbáld meg downgrade-elni a libsane-t és blokkolni a frissítését - a 8.04-ben a 1.0.19-es verziója van. Nem határozottan működő módszer, openzsuzsi alatt megy, ubiban nem.
- másik módszer, hogy linux alá raksz egy virtuális gépet Windows-zal és ott használod a scannert. Ez sem az álmok netovábbja, mert nehézkes lesz a file-ok mozgatása, de ez is lehet egy módszer.

https://www.coreinfinity.tech

(#11353) Jester01 válasza gabaly (#11351) üzenetére


Jester01
veterán

Sajnos a sane oldalán is azt írják, hogy csak azt a bináris drivert ismerik amit fentebb valaki linkelt. Ez csak intel 32 biten megy, és az ubuntu fórum szerint 8-as ubival nem. :(
Esetleg downgrade a 7.04-ben levő sane csomagra. Legvégső esetben windows virtuális gép (ha az usb pass-through működik)

MOD: hehe, jó sokat ültem ezen a poston, látom hasonló javaslatokat kaptál fentebb :C

[ Szerkesztve ]

Jester

(#11354) Jester01 válasza kem (#11328) üzenetére


Jester01
veterán

Amit én guglival találtam aszerint bugos a driver, reboot/halt előtt kézzel ki kell lőni.

Jester

(#11355) gabaly válasza Vladi (#11348) üzenetére


gabaly
tag

Köszi, hogy kikerested. Lefordítgattam alatta a hsz-eket és úgy látom csak 7.04-en műxik és ha jól értettem ott is probléma volt vele. De a linket eltettem, segítőmmel majd eldöntjük megcsípjük-e.
Közben én találtam egy oldalt ahol adatolva vannak a különböző scan-fajták, nos, ott ráakadtam a 3770 usb fajtájára? :(( nem tudom hogy írjam....amit már napok óta szerettem volna: 0x03f0 0x2505.
Ezzel elszáguldottam a etc-sane.d-hp3900.conf-ba, ahol szerepel több fajta hp is. Az enyémhez legközelebb álló 3800-at írtam 3770-re, az usb-2605-öt meg ugye 2505-re, a többi szám megegyezett.

Lázasan nyitom a Xsane-t, a 3900-es alatt még 3 fajta szerepelt, az én 3770-em is de az nem jó, alatta egy ilyen:
Unknown RTS 8822 chipset síkágyas lapolvas [hp 3900: libusb:005:004]

Akkor már ezt is kipróbáltam és rögtön előjött az eddig nem látott eszköztár. :C

Na most első nekifutásra csak egy egybefüggő szines képet kaptam, ami nem a berakott fotó, de azt hiszem innen már csak egy ugrás a sugár. Vagy nem. :)

Mégegyszer köszönöm a fáradozásod és a többieknek is.

(#11356) Vladi válasza gabaly (#11355) üzenetére


Vladi
nagyúr

Király, akkor csak összejön lassan. :)

Szerintem most az van, hogy nem pontosan a gépedhez illő drivert próbálsz. Vagy valami beállítás nem pontos. De egy kicsit még piszkálod és szerintem jó lesz most már.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11357) Jester01


Jester01
veterán

Az normális, hogy az ubuntu csak olyan tessék-lássék van magyarítva? Pl. a főmenü angol, de az almenük magyarok :F
Valamit még fel kellene tennem?

Jester

(#11358) ngabor2 válasza Jester01 (#11357) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nálam 4 magyar language-pack van fenn. -hu, -hu-base, -gnome-hu, -gnome-hu-base. asszem a teljes gnome magyar (másik fépen van, ezért vagyok bizonytalan benne).

(#11359) Jester01 válasza ngabor2 (#11358) üzenetére


Jester01
veterán

Megnézem, köszi. De vajon a telepítő miért nem teszi fel ezeket?
MOD: igen, valamelyiktől jó lett, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Jester

(#11360) ngabor2 válasza Jester01 (#11359) üzenetére


ngabor2
nagyúr

passz...

(#11361) Siriusb válasza Jester01 (#11359) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha emlékeim nem csalnak, csak a telepítés utáni upgrade rak fel minden - jelen esetben magyar - nyelvi csomagot; mivel a telepítő CD méretete adott, így nem tartalmazhatja az összes támogatott nyelvet.

(#11362) Kicsirics77 válasza Siriusb (#11361) üzenetére


Kicsirics77
veterán

viszont ha telepítés közben van net akkor felrakja mivel letölti automatikusan

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#11363) Siriusb válasza Kicsirics77 (#11362) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez igaz, viszont én nem indítottal el az ubit telepítésnél régebben - egyből install volt -, most meg már csak angolul használom. ;)

(#11364) GD válasza Jester01 (#11357) üzenetére


GD
őstag

akkor szokott ilyen lenne ha nem frankó telepítés alatt a hálózati kapcsolat, utólag könnyen orvosolható a nyelv beállításoknál

(#11365) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, érdekes kérdés jön (aztán keresés, mert közben fognak eszembe jutni a dolgok):

adott egy frissen telepített ubuntu 8.10. ezen net csak úgy lehet, ha egy mobilnetes cuccost rádugok (t-mobile wnw stick, másik gépeken probléma nélkül megy hsoconnect-tel... csak ott volt másik net is, be lehetett lőni). azt olvastam, hogy ennek a támogatását is bepakolták a 8.10-be. be is dugtam, beállítottam a mobil szélessávot (elvileg), aztán nem tudom ,hogyan tovább. a "töltsd le ezt meg azt" típusú dolgok kiesnek, hisz épp az a baj, hogy azon a gépen nincs net, pendrive-on meg áthurcolászni mindent nem lenne túl lélekemelő.

(#11366) floatr válasza ngabor2 (#11365) üzenetére


floatr
veterán

A network manager appletben nem lett új kapcsolatod, miután beállítottad?

Nekem minden ott van (eth, ppp, wlan, vpnc), és ahogy nézem plugin se kell hozzá

(#11367) ngabor2 válasza floatr (#11366) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem. legalábbis nem láttam semmi rá utalót.

bedigtam a wnw stick-et, alapból cd-nek ismerte fel, mivel van rajta egy olyan "partíció". a /var/log/messages alapján se kezeli modemként. mindjárt ismét rápróbálok...

no, továbbra is semmi :( mégiscsak kénytelen leszek másolni egy másik gépről.

[ Szerkesztve ]

(#11368) Aylarth


Aylarth
tag

Sziasztok!
Telepítettem az Ubuntut, de a rendszerbetöltőt a hd0-ra rakta, ami v.hogy nemtom miért nem mükszik, mindenesetre a win jön be automatikusan, választási lehetőség nélkül.
V.ki tud v.mi tippet az újratelepítésen kívül? Eléggé kezdő v.ok, most csak a bluetooth-os headset/skype-ért teszem fel egyenlőre a linux-ot, idő hiányában később tudok beleméllyedni
Előre is köszi

(#11369) floatr válasza ngabor2 (#11367) üzenetére


floatr
veterán

Itt írnak pár dolgot

Pedig valahol volt egy fasza leírás az intrepidről 3g témában....

(#11370) Vladi válasza Aylarth (#11368) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Hány lemezed van? MIlyenek a partíció kiosztások? Lehet nem jó helyre telepítetted a rendszerbetöltőt.
Szedd össze az infókat, aztán majd látjuk. Egyébként kb így megy egy rendszertöltő újratelepítés Linuxon.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11371) ngabor2 válasza floatr (#11369) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mindegy, azt a 3 kt-t átmásolom, ami kell, úgyis le van töltve már egyszer (vagy többször).

(#11372) Aylarth válasza Vladi (#11370) üzenetére


Aylarth
tag

Hali!
2 winyó egy WD 640-es aminek első részén vista64 van,azt követően tette fel magát az ubi.
Tudom, h. google jó barát stb, bocsi, h. ilyen triviális kérdéssel jöttem ide, csak mondom hátha két perces manőverrel megvan a dolog, meg még kezdő v.ok a terminál-os dolgokban.
De köszi a link-et megpróbálom!

(#11373) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ismét gondom van nagyszüleim gépével. Ugye tettem fel skype-ot, de minden nap elrontják. Ugye ha egyszer be van jelentkezve a program, aztán megint megnyomják az indítót, akkor biztonsági okokból jelszót kér újra. Na itt 10 perc telefonálás után sem tudom elmagyarázni, hogy jelszót írják be a password mezőbe, bökjenek rá alatta a kis négyzetre, majd nyomják meg a sign in gombot. Pontosabban egyik nap még tudják, másik nap meg már nem.

Szóval amit jó lenne megoldani, hogy a skype ne tudjon elindulni, ha 1x már fut. Na meg hogy magától a gép indítsa a skype-ot. Így talán már nem szúrnák el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11374) Kephamos válasza CPT.Pirk (#11373) üzenetére


Kephamos
addikt

Rendszer-Adminisztráció-Munkamenetek
Itt beállítod, hogy induljon el a skype, majd törlöd a skype indító gombját.

(#11375) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Ubuntu 8.10 desktop / webmin / ProFTPd

Ebben szeretnék egy kis segítséget kérni!
Feltettem az ftp-t, nagyon szépen megy, csak egy apró konfig gondom lenne.
Azt mivel tudom beállítani, hogy az user-ek ne tudjanak kilépni a saját mappájukból?
Most sajna simán kimászkálhatna mindenki :)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11376) Aylarth válasza Vladi (#11370) üzenetére


Aylarth
tag

Még egy gyors kérdés:
Az általad hivatkozott link-en lévő manővereket úgy is meg lehet csinálni, h.a live cd-nek a betöltött rendszerén belül? Tehát az ottani konzolon?
Vagy pedig a telepítésnél kell konzolra váltani?
Csak mert h.ha Live Cd-n is megy akkor ott megnyitom azt a weboldalt és tudok puskázni -h. pontosan írjam be a dolgokat.

(#11377) GD válasza <Lacy85> (#11375) üzenetére


GD
őstag

jail: /az_ftp_root/./

(#11378) Major Major válasza cigam (#11349) üzenetére


Major Major
őstag

ddrescue

rendkívül hasznos jószág

(#11379) CPT.Pirk válasza Kephamos (#11374) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi szépen! :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11380) Major Major válasza CPT.Pirk (#11373) üzenetére


Major Major
őstag

Az nem jó, ha letörlöd az indítót, mert ha véletlenül bezárják, nem fogják tudni újra elindítani.

csinálj egy skype.sh nevű file-t, tedd futtathatóvá, tedd bele ezt:

#!/bin/sh
SERVICE='skype'

if ps ax | grep -v grep | grep $SERVICE > /dev/null
then
echo "A $SERVICE már fut"
else
skype
fi

és tedd be ezt indítónak

forrás

(#11381) <Lacy85> válasza GD (#11377) üzenetére


<Lacy85>
addikt

fuuu, ezt egy kicsit érthetőbben légyszi :D

(#11382) Vladi válasza Aylarth (#11376) üzenetére


Vladi
nagyúr

A lényeg, az, hogy liveCD-ről dolgozol. Ezért kell becsatolni a linux partícióját. (Ami nálad a második.) 5. pont erről szól. 3. ban ugye megtudod, hogy mi a neve a live alatt.

Arra figyelj, hogy telepítés után a bios jól legyen beállítva boot sorrendben. A Win nem biztos, hogy egyből sikerül indítani, semmi pánik ez könnyen megoldható.

Egyébként szerintem a 2.-ra került az mbr-be. Bár nem biztos. Egyszerű de biztosan működő trükk, ha csak 1 hdd-t hagysz a gépben telepítés alatt. Így elrontatlan.

(#11381) EclipseGT!

A proftp démon konfig fájljába tedd be azt amit írt. /etc/valami.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11383) GD válasza <Lacy85> (#11381) üzenetére


GD
őstag

az útvonal ahová az adott user ftp elérése mutat, az után teszel egy per-pont-per karaktert
/útvonal/./

(#11384) Jester01


Jester01
veterán

Na mostmár szépen magyarul beszél és működik az ékezetes bevitel mindenütt kivéve a honfoglaló játékban (az is lehet, hogy bármilyen flash alkalmazásban, de hirtelen nem tudtam mással tesztelni és úgyis ez a fontos). Ott ha jól nézem az utf-8 okoz problémát. Van javaslatotok mit állítsak be, hogy ott is jó legyen?

Jester

(#11385) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Olyan összefoglalót keresnék amiben le vannak írva a terminál parancsok illetve a kiterjesztések amiket az Ubuntu használ. Jó lenne magyar nyelven.

Előre is köszi! :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11386) Vladi válasza MZsoltee (#11385) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tessék.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11387) n0_gAboR válasza Jester01 (#11384) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ha jol tudom ismert bug a flashplayerben. Majd talan javitjak

[ Szerkesztve ]

(#11388) MZsoltee válasza Vladi (#11386) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszönöm!

De valami kezdőknek szánt összefoglalóra gondoltam épp most fedezem fel a linuxot :)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11389) Rollee


Rollee
aktív tag

Hali!

Van egy Sony Vaio Z600-as pici laptopom amin az op-rendszer meghalt.
Mivel nincs hozza cd meghajtom ezert kiszedtem a vinyot,de nem tudom mit tegyek ra.
Szoval valami olyan rendszer kellene amit letoltok,ramasolok a vinyora, visszateszem a gepbe, bebootol es felall a randszer.
Koszonom elore is a segitseget!!

Udv.: Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#11390) ngabor2


ngabor2
nagyúr

pl. a decathlon.co.hu oldalon is van egy flash bug (pontosabban ott előjön, mert valszeg nem az oldalon van a hiba): bal oldalon van egy akármi (fisheye.swf), ami linux alatt mindig ott van, eltakarva a mögötte levő tartalmat. win alatt csak akkor, ha a mellette levő tabra kattintok. igaz, nem volt türelmem az összes elérhető flash-cuccal kipróbálni.

(#11391) sh4d0w válasza Rollee (#11389) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem írtad, milyen oprencer döglött be, de ha van rajta GRUB, akkor az tud bootolni iso állományokat is, ami ilyen esetben nagy segítség lehet.

https://www.coreinfinity.tech

(#11392) VaZso válasza Rollee (#11389) üzenetére


VaZso
senior tag

Ha Linuxot raksz rá, annál egyszerűbb megoldani a telepítést másik gépről. :)
A Win install kicsit bonyolultabb.

sh4d0w:
...és jól működik? Hogy kell paraméterezni?

[ Szerkesztve ]

(#11393) Rollee válasza sh4d0w (#11391) üzenetére


Rollee
aktív tag

Win 2000 doglott be.

VaZso: Ok linux,de hogyan?Jelenleg vistam van ezen a gepen,ra tudom masolni az usb-re kotott vinyora a linuxot ugy hogy utanna bebootol a laptopon? Esetleg honnan szedhetnem le? Ha jol tudom ingyenes,nem?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#11394) VaZso válasza Rollee (#11393) üzenetére


VaZso
senior tag

Arra gondoltam, hogy az alap Linux kernelnek futnia kell akkor is, ha másik gépen telepítetted fel.

Esetleg a betöltőt (Grub) kell kicsit állítani, hogy megfelelő ezközről akarjon tölteni, de nem tudom, USB-ről milyen paraméterekkel tölti ki, ill. mennyire látja az USB-re kötött vinyót telepítéskor. Ha minden igaz, nem kell sokat vacakolni vele.
Letöltető pl. az Ubuntu innen, ingyenes.

Ha viszont a W2000-et akarod visszatenni és nem a Linuxot, a másik vonalon kell elindulni.

Én megpróbálkoznék az USB rack-re kötött CD-ről bebootolni (ez most felkeltette az érdeklődésem) :)
Szerintem meg is próbálkozom vele otthon a hétvégén (ha nem felejtem). :)

(#11395) sh4d0w válasza VaZso (#11392) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

rtom kolléga így telepítette fel az Ubuntuját anno, mert neki sincs optikai meghajtója. Az engedélye nélkül nem adok közre semmit az írásából, de küldök neki egy privit, hogy azt a 6-8 sort hadd másoljam ide, avagy tegye közzé ő maga.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#11396) Rollee válasza VaZso (#11394) üzenetére


Rollee
aktív tag

Ez egy Sony Vaio laptop amin sajna nem bootol usb-rol.Van sajat kulso cd meghajtoja ami pcmci porton keresztul csatlakozik hozza,persze olyanom meg nincs.
Azt ertem letolt,kicsomagol es atmasol.Az meg mar sok nekem hogy:
"Esetleg a betöltőt (Grub) kell kicsit állítani, hogy megfelelő ezközről akarjon tölteni, de nem tudom, USB-ről milyen paraméterekkel tölti ki, ill. mennyire látja az USB-re kötött vinyót telepítéskor. Ha minden igaz, nem kell sokat vacakolni vele."

Ehhez nem ertek.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#11397) Jester01 válasza Rollee (#11396) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem ha a kivett vinyóra egy másik gépen felrakod az ubuntut, akkor az simán menni fog a laptopba visszatéve. Arra kell figyelni, hogy a telepítésnél ne legyen más vinyó a gépben nehogy a fentebb említett szegény grub (aki a boot manager) összezavarodjon.

Ezt most neked nem kell érteni, a többieknek írom ;) : Ha jól látom ubuntu initrd-ről indul és uuid alapján mountol - vagyis nem lesz gond a másik gépben.

Jester

(#11398) Rollee válasza Jester01 (#11397) üzenetére


Rollee
aktív tag

Akkor az ubutut letoltom,kiirom cd-re,geprol minden vinyot lehuzok kiveve az usb-t,arra felrakom az ubutut,ha vegzett atrakom a laptopba a vinyot es felall a rendszer.
Remelem jol ertelmeztem. :B
Koszonom a segitseget!!! :R
Ha hazaertem a melobol akkor kiprobalom s megirom mi tortent!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#11399) Jester01 válasza Rollee (#11398) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, ez a terv :K Bár ha fizikailag bele tudnád tenni a vinyót az jobb lenne, az usb bekavarhat.

Jester

(#11400) Major Major válasza Rollee (#11398) üzenetére


Major Major
őstag

Mennyi memóriád van? Lehet hogy ubuntu helyett xubuntut kéne installálnod, abban kisebb étvágyú ablakkezelő van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.