Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11051) Vladi válasza Nkboy (#11047) üzenetére


Vladi
nagyúr

:R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11052) #40553216 válasza gabaly (#11043) üzenetére


#40553216
törölt tag

na ezért nem kell autostartba tenni vagy elindítani a firestartert: ha nem jön föl a gui, nem látod a színváltást. a feladatát ugyan úgy elvégzi enélkül is.

(#11053) #40553216 válasza #40553216 (#11052) üzenetére


#40553216
törölt tag

(lassú voltam az előbb)
van "rosszabb" is: /var/log/messages (és a hasonlók) :)

(#11054) gabaly válasza #40553216 (#11052) üzenetére


gabaly
tag

Szia.
Nem tettem autostartba, nem is tudnám. Csak elindítom, boot után. Ha úgyis jó el sem indítom, nem kell szórakáznom vele.
De a kérdésem akkor így szól: ha egy óra alatt beírt az esemény ablakba vagy min. 50 sor adatot, mennyit fog beírni ha napokig hetekig nem nézek rá és hova teszi azt a rengeteg adatot és törlődik-e majd magától vagy halmozódik? Azt már sikerült kigugliznom, hogy ezek eldobott csomagok tehát nem érdekesek.

Köszi.

(#11055) gabaly válasza gabaly (#11054) üzenetére


gabaly
tag

Ja, amúgy ezek blokkolt kapcsolatok.

(#11056) #40553216 válasza gabaly (#11054) üzenetére


#40553216
törölt tag

elvileg az első indításnál kiválaszthattad, hogy induljon bootoláskor. akkor ezt megteszi, neked nem kell. a log-fileok (pl. az előbb beírt is) tömörödnek és tárolódnak, de meg nem modóndom, meddig. amit én láttam, az kb. 2 hetes legrégibb állomány (az összes - 6 - tömörített logfile 1,2 MB, és jóval több, mint 50 sor :)). de majd az okosabbak. :) de a firestarter konkrétan nem tudom, meddig.

(#11057) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Ha Outlook Express-ből szeretném átmenteni a levelezésem Ubuntu, Thunderbirdbe, akkor a következő lépések jók lennének?

Win-re felteszem a Thunderbird-et és importálom az Outlookból. Majd a Thunderbird file-jait átmásolom az Ubuntun belűl a Thunderbird-höz, ahova kell.

Ha ez a menet jó, akkor már csak az a kérdésem, hogy a windows-on belűl hol találom azokat a file-okat és Thunderbird-en belűl és az Ubuntun belűl, hova kellene másolnom?

Kezdő linux felhasználó vagyok, szóval lehet hogy most nagy hülyeséget írtam le.:)

(#11058) sh4d0w válasza Krissz22 (#11057) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ez például segítség lehet.

https://www.coreinfinity.tech

(#11059) Major Major válasza Krissz22 (#11057) üzenetére


Major Major
őstag

Windows alatt valahol a c:\Documents and Settings\[neved]\Application Data\ mappában van a thunderbird, benne van egy Profiles könyvtár, és abból kell a random nevű mappát (valami ilyesmi: rsn2zyfn.default) átmásolnod a /home/[neved]/.mozilla-thunderbird alá, aztán átírni a profiles.ini-t, hogy az újat használja. (ez adni fogja magát)

Azt is meg tudod tenni, hogy egyszerre használod ugyanazt a könyvtárat win és ubuntu alatt, ekkor ugye amit az egyik helyen letöltesz, azt a másikon is egyből tudod olvasni. Ekkor a profilt nem másolni kell, hanem linkelni.Ez úgy megy, hogy nyomod az altot, mikor áthúzod a könyvtárat nautilusban, aztán kiválasztod a "linkelés ide" opciót. Rendbeszeded a nevét, aztán átírod a profiles.ini-t.

(#11060) Krissz22 válasza Major Major (#11059) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Köszi, akkor a jövőhéten erre sort is kerítek. Egyébként csak a linuxot használnám, a win az törlésre kerűl, pontosabban két vinyóm van és az egyiken már a linux muzsikál másikon még a win.

(#11061) kem válasza Nkboy (#11047) üzenetére


kem
addikt

szia!
nincs benne sajnos Synapticban:( Nekifekszem Vlad írásának, remélem sikerül valamit alkotnom.

Köszi!

(#11062) Laybee


Laybee
őstag

Valaki meg tudja mondani, hogy hogy lehetne a skype-nak megadni, hogy a webcam a v4l2src csatornán működik, nem pedig a v4lsrc-n? Hol lehet ezt szerkeszteni? Csak a multimédiaválasztóban működik a webcam.

(#11063) balco


balco
aktív tag

Frissítettem az ATI driverem (fglrx ?) de nem jött be. Hogy tudom rábírni, hogy újra keresse meg azt a drivert ami azelőtt volt?
Illetve mivel tudok lementeni egy működő konfigot? (ghost szerű cucc kellene, amivel pendrivera, cdre menteném a konfigot, hogy ne kelljen minden elcseszett próba után reinstallt nyomjak)

Acer Travelmate 4002, Centrino platform, ATI Mobility Radeon 9700
Intrepid Ibex

[ Szerkesztve ]

(#11064) Siriusb válasza balco (#11063) üzenetére


Siriusb
veterán

Intrepid-nél ha bemész az Administration / Hardware drivers-be, tudsz válogatni a verziók közt.
Ha el is szúrsz valamit teljesen, itt vannak hozzáértők, akik segítenek a helyreállításban. :) Én is ilyenkor tanulok valami újat az ubiról. :P

(#11065) Major Major válasza balco (#11063) üzenetére


Major Major
őstag

ctrl+alt+f1, terminál, jelentkezz be
sudo apt-get remove xorg-driver-fglrx
sudo rm /etc/X11/xorg.conf
sudo reboot now

(#11066) balco válasza Major Major (#11065) üzenetére


balco
aktív tag

Siriusb: nekem az teljesen üres.

Viszont amit Major Major írt azzal a bootoláskor már nem vacakol. De videot most sem tudok lejátszani, pedig korábban az jó volt.

(#11067) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Valakinek működik a Vodafone net és a linux együtt?

(#11068) ronaldo


ronaldo
őstag

A videóknál (főleg hd esetében, de sima xvidnél is) a kép közepesen gyors és gyors kameramozgásnál "elszakad". Vízszintes sávokban elcsúszik. Nem jelentős a dolog, de kellően zavaró. Vista alatt nincs ilyen gond. Mintha laggolna a dolog. Pedig a codec fent van és VLC-től a beépített lejátszón át az összes kipróbáltig ezt csinálja.

Valami ötlet? :(

(#11069) harry válasza Krissz22 (#11067) üzenetére


harry
veterán

Ismerősömnél igen, de ezt már akkor is mondtam, amikor először írtál... :U
wvdial.conf-ot írtuk át megfelelően - illetve ami érdekes, hogy addig nem ment, amíg egy XP-s géppel ki nem próbáltuk az eszközt. Ez nem tudom pontosan miért kellett, avagy tényleg ez oldotta-e meg, de azt tudom, hogy ezt olvastam már másnál is, illetve ezután ment is.
A konfig fileban nem tudom már mik vannak, a betárcsázási szám lehet fontosabb, meg még egy-két sor, de ezeket fejből nem tudom, és ugye nem az én gépemről van szó. Elkérhetem az adatokat, de szerintem neten is van ehhez leírás.
Fontos, hogy ha bármit is babrálsz a fileal, előtte készíts egy biztonsági mentést róla.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11070) cigam válasza ronaldo (#11068) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

interlace a kulcsszó. Mivel a tv-k interlace felbontással működnek ott nem látni ezeket, csak a gép monitorán. Erre való a deinterlace. http://wiki.videolan.org/Deinterlacing

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11071) Krissz22 válasza harry (#11069) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nekem pontos leírás kellene lépésről lépésre...

Esetleg a Logout-ba nincs kedved írni erről egy cikket? :U

Szerintem nagy sikere lenne, beszéltem másokkal és ez többeknek is probléma.

(#11072) harry válasza Krissz22 (#11071) üzenetére


harry
veterán

Pontos leírás nem tudok adni, mivel nekem sem volt, és több helyről összeollózva próbáltam kitalálni, hogy miképp lehet megcsinálni, így már arra sem emlékszem, hogy pontosan miket változtattunk.
De elkérem akkor a konfig filet, és elmondom mi mit csináltunk, aztán hátha.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11073) #40553216 válasza kem (#11061) üzenetére


#40553216
törölt tag

benne van. melyik tárolók vannak nálad beállítva? beállítások>tárolók

[ Szerkesztve ]

(#11074) harry válasza Krissz22 (#11071) üzenetére


harry
veterán

Parancssorba beírod

sudo cp /etc/wvdial.conf /etc/wvdial.conf.bck
sudo gedit /etc/wvdial.conf

Előbbivel készítesz egy biztonsági másoaltot, másodikkal megnyitod a gedit nevű szerkesztővel. A jelszó beírás után megnyílik a konfig file. Elvileg ez van benne alapból:

[Dialer Defaults]
Phone =
Username =
Password =
New PPPD = yes

Bár nem a legszebb megoldás, de ezt mind kitörölheted, és ezt írd a helyére:

[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Init3 = AT+CGDCONT=16, "IP", "standardnet.vodafone.net"
Modem Type = Analog Modem
Baud = 9600
New PPPD = yes
Modem = /dev/ttyUSB0
ISDN = 0
Phone = *99***16#
Password = vodafone
Username = vodafone
Stupid Mode=1

Majd mentsd el a filet, és zárd be. Előttünk ismét a parancssor, ahol be tudsz tárcsázni:

wvdial

És ha minden ok, akkor kiír pár infót, mint pl. IP cím, DNS, stb, és van is net (ne zárd be a parancssort, mert akkor értelem szerűen a kapcsolatot is megszakítod).
Ha ez így működik, akkor be lehet tenni a wvdial parancsot a rendszerindulásba, vagyis amint belépsz, menni is fog egyből, nem kell parancssorból csatlakozni, de ez már részletkérdés.

De mondom, nekünk ez egy E220 eszközzel ment, és csak azután, hogy egy vindózos (XP) géppel csatlakoztunk már a netre próbaképp. De javaslom nézzétek meg csak a konfigfile irkálást, hátha.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11075) Krissz22 válasza harry (#11074) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! Ma sort kerítek rá! :R

(#11076) kem válasza #40553216 (#11073) üzenetére


kem
addikt

Szia!
Igazad van, nem volt kipipálva a forráskód ha jól emlékszem.
Megtaláltam, telepítettem, de nem találom az indítóját:D

Merre lelem? :U

Köszi!

(#11077) floatr válasza gabaly (#11055) üzenetére


floatr
veterán

Kár vesződni a firestarterrel. Már a Hardyban van egy ufw nevezetű tűzfal, amit kb 3 sor beírásával rá lehet bírni, hogy blokkolja a támadásokat. De még grafikus frontend is van hozzá, bár annak én végképp nem látom szükségességét.

Kis leírás itt a hivatalos meg itt

Egyszer beállítod, aztán többé nem kell vele törődni.

(#11078) Nkboy válasza kem (#11076) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha nem találod, akkor a synapticban is meg tudod nézni, hova telepítette. Synapticot megnyitod rákeresel a hardinfo-ra, kijelölöd, tulajdonságok itt van egy olyan, hogy telepített fájlok. A /usr/bin/ -be teszi általában (pl.:/usr/bin/hardinfo)
Itt egy kép róla: synaptic Nálam azért üres, mert nincs telepítve!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11079) kem válasza Nkboy (#11078) üzenetére


kem
addikt

megvan. elindítottam, de pont a sensoroknál nem írt ki semmit, ami miatt feltettem :O :O :O

Köszi!

(#11080) Vladi válasza kem (#11079) üzenetére


Vladi
nagyúr

sensors-detect megvolt? Ahogy írtam is anno.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11081) kem válasza Vladi (#11080) üzenetére


kem
addikt

ja igen, amikor csináltam akkor nem volt még meg valami csomag, most megint megkell csinálni. akkor elvonulok ügyködni

Köszi!

(#11082) Nkboy válasza kem (#11079) üzenetére


Nkboy
senior tag

Kell Neked egy olyan csomag, hogy lm-sensors. Ha ez fent van akkor, nyitsz egy terminált és beírod a következő parancsot: sudo sensors-detect Kérdezni fog igennel kell válaszolni, a többit már megcsinálja. Ha végzett indítsd újra a gépet, nyiss egy terminalt, írd be: sensors ezek után(elvileg látnod kell az értékeket.
Valami ilyesmit:

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11083) body007


body007
addikt

Hali

Hogy, tok jogot adni magamnak, h 1 rendszer könyvtárba (/usr/share/...) irhassak?
A VLChez raknék fel pár skint, amit oda kellene bemásolnom.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11084) kem


kem
addikt

Még egy problémám lenne a kicsikével.
Össze vissza játsza a hangot. A Winamp szerű lejátszónál ha a balansztot elállítom, akkor azonnal elkezdi nyomni a basszust mint állat azon az oldalon amerre kezdem tolni. Ezen kívül a %-ok és a dB-ek se ugy változnak ahogy írja. Melyik kimenetet érdemes választani? Genius fekete nyákos sima hangkártya van benne(elég népszerű).

Köszi!

(#11085) #25954560 válasza body007 (#11083) üzenetére


#25954560
törölt tag

masold sudo-val
sudo cp akarmi /usr/share/vlc/skins2/

[ Szerkesztve ]

(#11086) body007 válasza #25954560 (#11085) üzenetére


body007
addikt

másolnám, csakhogy, sok-sok file :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11087) #25954560 válasza body007 (#11086) üzenetére


#25954560
törölt tag

azert annyira nem bonyolult :)
sudo cp *.vlt /usr/share/vlc/skins2/ ha kicsomagoltad oket, vagy egybol mehet az unzippeles is a /usr/share... -be

[ Szerkesztve ]

(#11088) balco válasza Major Major (#11065) üzenetére


balco
aktív tag

Megcsináltam amit javasoltál.
A boot során már nem kell nyomogatnom, de tesz még be egy "rossz" képernyőt.
De nem tudok videót lejátszani, illetve nem mennek a közepes vizuális effektek sem.
Pedig ATI drájver telepítés előtt ment. Most meg nem tudom visszatenni az eredeti drivert.

(Acer Travelmate, Centrino, mobility radeon 9700, intrepid ibex)

(#11089) body007 válasza #25954560 (#11087) üzenetére


body007
addikt

hehe, tényleg :)) ty :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11090) Vladi válasza balco (#11088) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor valószínűleg az xorgos driverrel hajtotta meg korábban. radeon a neve. Fenn van még, csak azt kell beállítani. link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11091) body007 válasza Vladi (#11090) üzenetére


body007
addikt

Unsupported

You are currently not able to use the "radeon" driver for the following cards and derivatives:

HD 4xxx / RV770 based cards

dejó... :( :W

Esetleg valahogy előlehet csalogatni ezen kártyák 3D képességeit? Én envy-vel telepítettem a 8.6os drivert, de a 3D bekapcsolása után 1 szép 640es képernyő fogad amit nem is lehet feljebb tenni, csak a driver újratelepítése után (3D nélkül) :O

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11092) balco válasza Vladi (#11090) üzenetére


balco
aktív tag

Bitte danke! Ez bejött!
(én mindenképpen a VESA drivert próbáltam)

De ha már itt vagyunk, akkor arra ötlet, hogy miért nem megy a leállítás, illetve hibernálás?
(nem veszi el az ármamot)

(#11093) emitter


emitter
őstag

Üdv!
Munkaehlyi XP-s távasztalt szeretnék elérni ubunturól, sok klienssel próbálkoztam már, de egyik sem csinál semmit... (timeouttol)

Pl. a parancssoros rdesktop-pal ezeket próbáltam eddig:

- rdesktop -u usern -p passwd -k hu ipcim
- rdesktop -u usern -p passwd -k hu ipcim:5900
- rdesktop -u usern -p passwd -k hu ipcim:3389
- rdesktop -u usern -p passwd -k hu ipcim:WM22

(WM22 a windozos gep neve)

Egy itthoni XP-s gépről persze megy a távasztal (ott először a kapcsolatot tárcsázom, majd Kellékek->Távoli asztal)

(#11094) cigam válasza emitter (#11093) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

ott először a kapcsolatot tárcsázom

Ezalatt gondolom a vpn kapcsolatot érted.
Ahoz, hogy linux alatt is működjön a remote desktop, elöbb linux alatt is létre kell hozni a vpn kapcsolatot a céges háló felé.
Hogy ezt hogyan kell azt passzolom, mert én ssh-val és portforvard-al lépek be.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11095) Dark Archon válasza emitter (#11093) üzenetére


Dark Archon
addikt

Próbáld VNC-vel szerintem, az van Win-re is meg Linux-ra is.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11096) emitter


emitter
őstag

Most jöttem rá, hogy két külön protokoll van, vpn és rdp. Egyelőre nem tudom, melyiket használja a munkahelyi szerver.. Windows alól úgy állítottam be a kapcsolatot, hogy "kapcsolódás munkahelyem hálózatához". De most írtam az informatikusnak, h segítsen.

(#11097) floatr válasza emitter (#11096) üzenetére


floatr
veterán

hajaj

A VPN bárakármilyen hálózaton keresztül egy virtuális LAN-ba teszi bele a gépet. Ezt csinálta az XP-d is, csak valamelyik szórakoztatóipari tanonc így fordította emberi nyelvre. Szóval először a VPN kapcsolatot kell beállítanod, majd azután fogod látni a benti gépedet.

Ha az megvan, akkor jöhet az rdesktop

Szerk.: jó az avatarod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11098) rtom válasza Nkboy (#11082) üzenetére


rtom
senior tag

Épp a hétvégén próbálkoztam ezzel, Intrepid alatt már nem találtam lm-sensors csomagot, csak libsensor-t, de a sensors parancsra ugyanúgy működik.

body007: sztem az amd gyári driver magasabb verzióját kéne feltenned, itt írtam le, hogyan lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11099) rtom válasza harry (#11074) üzenetére


rtom
senior tag

Kicsit utánolvasgatva ez a fapados megoldás lehetne az utolsó, van még:
GPRS easy connect (project lezárva, úh. csak letölthető)
ubuntu.hu megoldása

Emlékeim szerint pedig az Intrepidben épp emiatt feljesztették a Network manager-t, van külön mobilnetes füle, úh. érdemes lehet vetni rá egy pillantást (én a hétvégén telepítettem, az ACER notim acpi kezelése végre sikeresnek tűnik !!!! :C yess)

(#11100) kem válasza Nkboy (#11082) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Így már sikerült végre, köszi.

A hangos problémámra nem tudnál írni valamit?
Nem tudok drivert frissíteni, hogy olyan szépen(kártyához képest) szóljon mint win2000-ben?

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.