Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11201) veze válasza Jester01 (#11200) üzenetére


veze
őstag

szia..

be lehet.. de nem értek annyira hozzá hogy sok mindent parancssorban javitgatni tudjak még leszedni le tudtam igy visszaállt a megelözö állapot..de felbontast nem tudtam állitani..
sajna nem tudom mi ment 8.04-ben gondoltam arra hogy egy tavalyi korábbi verzioszámu ati gyári driverrel probálkozom még hátha... meg arra hogy 8.04 et felteszem abban beállitom a videokartyat, aztan frissitem online 8.10-re.. hátha megörzi... és a 8.10-re frissitettben hátha megy a jávás jatek oldal amit szeretnék többek közt hasznalni.. tiszta telepitésnél ment..(de nem azzal a jávával amit 8.10-hez javasol a "gyakran feltett kérdésekben" hanem azzal a sun-java6-al amit a 8.04-hez javasolt..)

(#11202) body007 válasza Major Major (#11192) üzenetére


body007
addikt

Nem találtam a synaptic-ba a drivert. Lehet azért mert nem is csomagkezelővel telepitettem :F Mindegy, frissítettem. Persze elk.rta a dolgokat az új driver, de már nagyon megy a kézi telepítés, szal nem volt gond visszatenni a 8.11et :)

Másik problémám: Eltüntek az asztalaim :( Mármint 1 azért maradt :D De hova lett a többi? Hogy tom elővarázsolni öket? Lent a "tálcán" kint vannak de ha ráklikkelek semmi... Valahol találtam 1 beállítást, h mennyi asztal legyen, de ott se lehet állítani a dolgot (nem engedi feljebb húzni a csúszkát)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11203) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok létezik olyan titkosító program amivel winyót pendrivert is tudok titkosítani.De ugyanakkor a windows és linux alatt is működik és tudom olvasni mid a 2 op alatt.

(#11204) VaZso válasza qwertly (#11203) üzenetére


VaZso
senior tag

Még nem próbáltam ki a dolgot, de múltkor felírtam magamnak: TrueCrypt

Ez elvileg tudja, amit leírtál.

Szerk.: Közben látom, hogy van egy topicja és meg is találtad, ezekszerint ez a progi nem nyert... :(

[ Szerkesztve ]

(#11205) qwertly válasza VaZso (#11204) üzenetére


qwertly
addikt

Szia igen vele már probálkoztam de nem nagyon akar működni :F

(#11206) veze válasza Jester01 (#11200) üzenetére


veze
őstag

visszatettem a 8.04-et.. szépen feltette az ATI drivert, meg is néztem mit...:
ATI binary X.org.driver
ezt vajon 8.10 alatt is feltudom tenni? ott nincs benne a zárt meghajtók között..
ja, és nem tudom már hol néztem multkor a vga contol panelt..feltetettem a "fglrx-control"-t ez elvileg az ATI kárták control panelja..de nem találom hol kéne meglesnem..(((

(#11207) rtom válasza veze (#11206) üzenetére


rtom
senior tag

Csomagkezelőben az fglrx-amdcccle csomagot keresd. (Catalyst Control Center)

(#11208) veze válasza rtom (#11207) üzenetére


veze
őstag

köszi..

próbáltam frissíteni a kiadást 8.04->8.10-re.. kiírta hogy a telepített video driver nem fog együtt működni a frissítéssel ezért grafikai alkalmazásokban csökkenés várható, akarom e folytatni.. pfff.. nem akartam.. bakker....( lehet hogy elő kell vennem a fiokbol az ati radeon9700 helyére a geforceTi3-at? és azzal ok lesz..)

(#11209) rtom válasza veze (#11208) üzenetére


rtom
senior tag

Javasolt dist-upgrade előtt visszaállni vesa-ra, különben csak a gond van vele, még nvidia-nál is (asztali gépemben nvidia, laptopban ati cucc van). EnvyNG-vel próbálkoztál már 8.10 alatt?

(#11210) veze válasza rtom (#11209) üzenetére


veze
őstag

dierekt nem tettem meg, mert ahogy a #11199 sz hozzászólásban irtam, ez az alap problémám.. hogy 8.10 alatt nem működik együtt a videó-kártya driverével és nem is smeri fel a zárt meghajtok között:(probáltam..hátha elfogadja a 8.04-alatt működő drivert.. hát nem jött be.. 8.04 alatt minden franko, csak nem működik a böngészőben(firefox) a javas alkalmazás..(se konqueror ben) :(

szerk: EnvyNG.. az micsoda.. nem tudom sajnos..kipróbálnék bármit csak müködésre birnám 8.10 alatt az ati kártyát.. tulképp nem is akarok játszani vele,csak egy olyan monitorom van..ami kisüti a szemem olyan fényereje van..ha 0-ra van levéve a fényerö akkor használható ugyahogy.. (samsung syncmaster765MB) és jo lenne az ati kártya driver (és control panelja) a fényerön kicsit levenni..és 100Hz-en frissitene 85 helyett... ha erröl lemondanék akkor 8.10 alatt is müködik..

[ Szerkesztve ]

(#11211) ttower


ttower
aktív tag

pár problémám előjött az elmúlt időben:
a hálózati meghajtók igen gyakran "meghallnak". először használhatóak, de x idő után ezt a hibát dobják vissz: Hiba: DBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
Válasszon másik megjelenítőt és próbálja meg újra.
eddig volt hogy megszakadt a háló, és azért, de újabban a tökéletesen működő hálózattal is ezt csinálják. se leválasztani sem használni nem lehet sajna.
probléma 2:
mivel/hogyan lehet cd/dvd képeket mountolni (iso)?
probléma 3:
sambás meghajtókat hogy lehet mappaként bemountolni hogy a karakterkódolást ne írja hibásnak az ékezetes betűknél?
gép:
hp zd 8000 noti és ubuntu 8.10
remélem tud valaki segíteni. előre is köszönöm
ttower

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#11212) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok! Gyors help kellene :D
Ubuntu 6-os alatt a grafikus felületet hogy tudom előszedni??

Előre is köszi :)

(#11213) ngabor2 válasza <Lacy85> (#11212) üzenetére


ngabor2
nagyúr

alapból bejön...

de ha valami probléma miatt mégse, akkor amennyiben leírod, hogy milyen gép, mik a hibajelenségek, és valójában mi a cél, akkor esély is lesz a gyors és segítőkész válaszra.

másrészt "Ubuntu 6-os" nem igazán van. van 6.06 és 6.10... viszont ezek már több, mint 2 évesek, ezért jó eséllyel a jelenlegi videokártyádat nem támogatják. tegyél fel frissebbet, pl. 8.10-et, az már valszeg fogja támogatni.

[ Szerkesztve ]

(#11214) <Lacy85> válasza ngabor2 (#11213) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egy Acer laptop-ra tettem fel. Aspire 5315. (1.73Ghz, 1gb ram,X3100 vga)
Nekem alapból a konzol jön be...
Semmi hibaüzenet. ez teljesen jó. Grafikus viszont sehol

(#11215) ngabor2 válasza <Lacy85> (#11214) üzenetére


ngabor2
nagyúr

te telepítetted? mert ez alapján én arra tippelek, hogy alternate/server telepítés, azoknál asszem kikerülhető a graf felület.

első próbálkozás: konzolba írd be:

sudo /etc/init.d/kdm

ha a jelszó után nem jön be a graf felület, akkor írd be a hibaüzenetet, amit kidob.

(#11216) <Lacy85> válasza ngabor2 (#11215) üzenetére


<Lacy85>
addikt

én telepítettem. nem desktop, hanem server edition. 6.06-os

A parancsra, amit írtál ennyi jön be: command not found

(#11217) n0_gAboR válasza <Lacy85> (#11216) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ha nem ertesz hozza es nem vagy jartas a parancssorban akkor mindekepp a sima desktop editiont tedd fel. 8.10 vag 8.04-et.

(#11218) <Lacy85> válasza n0_gAboR (#11217) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az tuti grafikus lesz? :DD

(#11219) n0_gAboR válasza <Lacy85> (#11218) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Az tuti.
Ha jol tudom a server edition-ben nem telepul semmilyen grafikus felulet (mivel a szervereket konzolbol konfigoljak, es mukodes kozben sincs szukseg ra).

(#11220) <Lacy85> válasza n0_gAboR (#11219) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Értem. ezt jó tudni :)

Köszi szépen :)

(#11221) <Lacy85> válasza <Lacy85> (#11220) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Feltettem a 8.10 desktop-ot.
Tökéletes, Köszönöm :)

(#11222) Siriusb válasza ttower (#11211) üzenetére


Siriusb
veterán

2) telepítsd fel a gmount-iso. létre kell hoznod egy mappát, és abba mountolni bele a képfájlt.

3) gondolom magyar nyelvű oprendszeren létrehozott nevekről van szó, s te meg más nyelvű ubin használnád. én megszüntettem az ékezeteket :)

[ Szerkesztve ]

(#11223) body007 válasza veze (#11210) üzenetére


body007
addikt

AZ envy 1 ati/nvidia driver telepítő cuccos. Ati-t 8.6os driverig telepíti. Ha HD3xxx vagy régebbi a kártya, jó lesz hozzá. Keress rá synaptic-ba, ott lesz :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11224) Vladi válasza <Lacy85> (#11216) üzenetére


Vladi
nagyúr

sudo apt-get install ubuntu-desktop

Ez felrántja az egész graf felületet gnómmal.

Má mindegy :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11225) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

No, még1 kérdés :)
WiFi miért nem megy a 8.10 alatt?
Kábelen van net, de a WiFi halott.

(#11226) Vladi válasza <Lacy85> (#11225) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ó de el vannak már kényeztetve újabban a userek. Minden megy már? :P

Valamit azért csinálni kéne vele, hogy menjen. Telepíteni meg beállítani. ;) Innen indulj.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11227) Siriusb válasza Vladi (#11226) üzenetére


Siriusb
veterán

Emlékszem, amikor jó 1 évvel ezelőtt először felraktam az ubit (meg még néhány disztrót), még az egér oldalgombjaival is vacakolni kellett, hogy menjen. Most meg out of box...

(#11228) veze


veze
őstag

feltelepitetetm a tux commandert müködik is de..az USB kulcsot nem látom benne.. a sajat fájlböngészöjében megjeneki a tartalma de a tux commanderben nem.. be kellene mountolni ?
telepitettem a gmount-t de én nem isot akarok mountolni hanem az USB kulcs könyvtárszerkezetát szeretném látni.. valahogy csatolnom kellene, de hogyan?

(#11229) marcee válasza n0_gAboR (#10121) üzenetére


marcee
addikt

Az általad leírt technikával próbáltam telepíteni a OOo 3-at, de nem jött össze. Mi lehet a gond?

marcee@Bethesda-Orvosi:~/Asztal/hu/DEBS$ sudo spkg -i *.deb
[sudo] password for marcee:
sudo: spkg: command not found
marcee@Bethesda-Orvosi:~/Asztal/hu/DEBS$

Szerk: nagyon kezdő vagyok Linux-on, bocsi.

[ Szerkesztve ]

\m/

(#11230) visit válasza qwertly (#11205) üzenetére


visit
tag

Szia!
Két éve használom a TrueCryptet, windowson is és ubuntu alatt is. Tökéletesen átjárható, oda-vissza a két oprendszer alatt. Annyi volt vele a gond, hogy az ékezetes fájlneveknél máshogy jeélent meg a fájl neve linuxbootnál, és máshogy windowsbootnál. De kb. 5 perc alatt megtaláltam a mount options menupontot, ott beírtam ezt: iocharset=utf8
Innentől hibátlan mindkét oprendszer alól.űdv, visit

(#11231) body007


body007
addikt

Valaki meg tudná mondani mi a baja a virtualbox-nak :F

kép

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11232) sh4d0w válasza body007 (#11231) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Ilyen és hasonló problémák miatt hanyagolom a használatát. VMWare Server is ingyenes, kevesebb a probléma vele.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#11233) body007 válasza sh4d0w (#11232) üzenetére


body007
addikt

Meglesem, köszi :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11234) Neil Watts válasza marcee (#11229) üzenetére


Neil Watts
veterán

Így kell azt:

"marcee@Bethesda-Orvosi:~/Asztal/hu/DEBS$ sudo dpkg -i *.deb
[sudo] password for marcee: [ide beírod a jelszavad]
marcee@Bethesda-Orvosi:~/Asztal/hu/DEBS$ "

(#11235) floatr válasza body007 (#11233) üzenetére


floatr
veterán

Ha esetleg kernel image-et frissítettél valami automatikus update útján, a vbox-al előfordul, hogy a kernel modulját újra kell forgatni. Bár ilyenkor nekem más hibaüzit mond, de érdemes kiprószálni. Ennyi a teendő:

/etc/init.d/vboxdrv setup

(#11236) noki89


noki89
csendes tag

Üdv!
A gépemen van egy Vista,és volt egy kubuntu. A Vista partició varázslójával letöröltem az ubuntu particiót és hozzákapcsoltam a Vistahoz. Ez jó is volt,de újraindítás után a Grub nem tölt be,error 22 hibát ír. és nem tudom a vistát elindítani.
Mit lehet csinálni hogy a vista elinduljon?

Köszönöm!

(#11237) ngabor2 válasza noki89 (#11236) üzenetére


ngabor2
nagyúr

vista telepítő lemez kell, és ott helyreállító konzolban van valami módszer. sose volt vistám (pontosabban használatban nem volt, mentés után ubuntu ment rá), úgyhogy nem tudom a pontos választ. a vista topikban nagyobb sikerrel járhatsz, ez már wines kérdés, nem linuxos.

(#11238) n0_gAboR válasza sh4d0w (#11232) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ez a hiba pont olyan, hogy ha nincs fenn a driver, mindkettonel jelentkezik :)

[ Szerkesztve ]

(#11239) n0_gAboR válasza noki89 (#11236) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Google-en rakeresel, szarni fogja a talalatokat.

(#11240) VaZso válasza noki89 (#11236) üzenetére


VaZso
senior tag

Recovery Console-ban fixmbr vagy mbrfix (vlamelyik a kettőből), legalábbis XP-ben ez volt.

A Grub azért nem tölt be, mert az is a Linux partícióján volt.

(#11241) sh4d0w válasza n0_gAboR (#11238) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Igen, de a háttérben ott a Synaptic, ahol látszik, hogy a hibaüzenetben szereplő csomag fent van.

https://www.coreinfinity.tech

(#11242) ttower válasza Siriusb (#11222) üzenetére


ttower
aktív tag

2. probléma megoldva
3. windowson létrehozott mappákról van szó :)
1,3as probléma még mindig él, illetve jött egy újabb: a totem-be hogy lehet a számokat úgy berakni hogy ne az utolsóval kezdje?(cd-n számokkal kezdődő fájlneveknél mindig visszafele sorrendben teszi be(5,43,2,1 az 1,2,3,4,5 helyett)).

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#11243) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudnám kideríteni, hogy mitől fagy le vagy áll meg a gép kikapcsolás vagy rastart közben? Amikor elfogy a sáv jobbra, akkor kb az utolsó 1/3-nál megáll, és nem reagál semmire.
Inkább telepítsem újra?

kicsit más: Azért választottam a Kiwit, hogy net nélkül tudjak multimédiás programokat telepíteni, viszont már van net a gépen(USB wifi windows driverrel).
Akkor inkább tegyem föl a rendes Ubuntut? Így le tud majd szedni kodekeket, meg tudok rá tenni én lejátszót.

Köszi!

(#11244) <Lacy85> válasza Vladi (#11226) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Gondoltam, hogy valamit csinálni kellene :))
Csak az a gond, hogy felismerte a wifi-t, csak nem lát hálótatot :)

Azért köszi a linket, megnézem, tudok-e alkotni valamit :)

(#11245) Lenry


Lenry
félisten

hol állítom be a routeres netet?
mert amit találtam Network Configurator nevű kis programot, azon bármit állítok, mentésnél kiírja, hogy read-only, és ennyi... ha root módban indítom akkor is

így viszont nincs net a Linuxon (Ubi 8.10)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11246) Siriusb válasza Lenry (#11245) üzenetére


Siriusb
veterán

Elvileg a taskbar-on kellene lenni két monitort szimbolizáló ikonnak. Bal egérgombbal választhatsz melyik hálózathoz akarsz csatlakozni, jobb egérgomb Edit connections-nél pedig a network configurator-t kapod, ahol tudsz új hálózati kapcsolatot kreálni. Hogy nálad, miért read only, ötletem sincs.
Viszont netbook-ra felraktam a gnome network manager helyett a wicd-t, és az könnyebben kezelhető szvsz. Próbáld meg azt esetleg, ha más megoldás nincs. Ez telepítésnél leszedi a mostani network manager-t, szóval gondolom read only problémát megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#11247) Lenry válasza Siriusb (#11246) üzenetére


Lenry
félisten

újraindítottam és most jó... de már szüleim is panaszkodtak, hogy időnként elmegy a net...pontosabban egyáltalán nincs rendszerindítás után :F
a kis monitoros ikonnal azóta nem találkoztam, mióta megvan a router... amíg csak simán ADSL modemmel csatlakoztunk, addig megvolt... most sincs

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11248) Nkboy válasza kem (#11243) üzenetére


Nkboy
senior tag

1. Elvileg amikor megy a "sáv" akkor nyomsz egy alt+F2-öt, így láthatod hol áll meg. Vagy pedig futtatásba(alt+F2) beírod gksu gedit /boot/grub/menu.lst >>> azaz, szerkeszted a menu.lst fájlt. Keresel egy ehhez hasonló bejegyzést:

title Ubuntu, kernel 2.6.20-15-generic
root (hd0,2)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.20-15-generic root=UUID=7e685b72-010f-408a-94cc-4e8dac2eb541 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.20-15-generic
quiet
savedefault

Innen kitörlöd a quiet splash részt. Következő indításnál/leállításnál láthatod, hogy hol akad el.

2. Nem tudom mennyi a különbség a Kiwi és a "rendes" Ubuntu között, de ha van/lesz neted, akkor le tudja szedni a kodekeket.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11249) n0_gAboR válasza marcee (#11229) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Az a problema hogy nem spkg, hanem dpkg
(deb package)

(#11250) n0_gAboR válasza sh4d0w (#11241) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Lehet hogy fentvan, de ha kernelt frissitesz, akkor le kell forditani minden kernelmodult az uj kernelhez. Ha ez nem tortenik meg akkor gaz van.

Ezt a disztroban szallitott csomagoknal ugy oldjak meg, hogy minden uj kernelhez kiadjak a kulso ujraforditott kernelmodulokat is.
Ha kulso csomagbol telepitesz valamit, ami fordit maganak drivert (mint Vmware, VirtualBox, manualis NVIDIA vagy ATI driver, stb), akkor kernel frissites utan neked kell gondoskodnod rola hogy ujra le legyenek forditva a driverek ( ergo ujra erdemes telepiteni oket)

Erre lenne megoldas a 8.10-ben ujdonsagnak szamito DKMS, ami ha egy uj kernelrol bootolsz, automatikusan leforditja a hianyzo kernel drivereket. Ha jol tudom ez csak akkor mukodik ha az adott modul tamogatja (mint pl az ATI fglrx-e).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.