Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11701) Jester01 válasza harry (#11700) üzenetére


Jester01
veterán

smbfs helyett cifs típust próbálj, az a fejlettebb. Karakterkódoláshoz az iocharset opciót lehet használni, sebességtuninghoz nobrl,rsize,wsize

MOD: man mount.cifs

[ Szerkesztve ]

Jester

(#11702) Pubszon


Pubszon
veterán

Itt vagyok megint, de már az Ubuntu alól. :C
Miért nem lehet a FF-hoz telepíteni az Adobe flash player-t?
Vagy hogy tudom ezt megoldani?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11703) Vladi válasza Pubszon (#11702) üzenetére


Vladi
nagyúr

Doksik?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11704) Major Major válasza Pubszon (#11702) üzenetére


Major Major
őstag

tedd fel a csomagkezelőben (Rendszer/Adminisztráció/Synaptic csomagkezelő) az ubuntu-restricted-extras csomagot, de előtte persze engedélyezd az összes tárolót (csomagkezelő menüjében megtalálod)
ezzel remélhetőleg jópár kérdésnek elejét vesszük :)

(#11705) harry válasza Jester01 (#11701) üzenetére


harry
veterán

köszönöm, ezeknek utánajárok ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11706) Pubszon válasza Vladi (#11703) üzenetére


Pubszon
veterán

Sajnos ebből én semmit sem veszek ki. :(
A következő problémém, hogy még az mp3-at sem játsza le, nem úgy mint az ogg-ot. :O

(#11704) Major Major:Ilyet nem találtam. :(

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11707) Vladi válasza Pubszon (#11706) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na akkor még előrébbről kell kezdeni:
link. ;)

Más. Kérdés!

Egy feisty-re (7.04) szeretnék programot telepíteni. Mivel ez legacy, így gondolom a tárolók átkerültek valahová. Mi történik az ilyen régi kiadásokkal? Most hirtelen nem találok hozzá leírást, pedig tudom, hogy volt már róla szó. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11708) Pubszon válasza Vladi (#11707) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, elolvastam.
De sztem nálam van vmi gubanc, mivel kiválasztom az Amarok lejátszót és kijön egy kis ablak, hogy letöltés 1 to 10 vagy vmi ilyesmi és nem tölt le semmit, olyan mint ha nem lenne net, pedig van mivel ide írok. :D
Nem a jogosultságokkal van vmi baj?
Megadtam neki egy jelszót és egy felhasználónevet a win-be és azt használom itt is.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11709) harry


harry
veterán

Működnek nálatok mostanság a frissítések? apt-get update megakad a
http://hu.archive.ubuntu.com hardy 192.228.240.55
résznél, pingelni sem tudom. Ha kiveszem az apt tárolók listájából ezt a címet, akkor persze működik, de így nem. Nem tudjátok mi lehet a probléma?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11710) Blasius válasza dbius (#11673) üzenetére


Blasius
tag

Köszi :))

a linkek alapján már el tudok indulni!

:C

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#11711) Vladi válasza harry (#11709) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem is feltűnt, csak más aspektusból. :DDD

Próbáld átírni a címet:
us.archive.ubuntu.com stb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11712) bnss


bnss
veterán

W-Lan kapcsolat beállításában szeretnék segítséget kérni, iwconfig nem sokat segített eddig. A hálózaton WPA titkosítás van. Előre is köszönöm! :R

szerk.: kimaradt, hogy Atheros AR5006EG adapterről van szó.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#11713) Jester01 válasza bnss (#11712) üzenetére


Jester01
veterán

Ezt nézd meg

Jester

(#11714) bnss válasza Jester01 (#11713) üzenetére


bnss
veterán

Az eszköz telepítve van, legalábbis aktívnak látszik az eszköz, csak a csatlakozással van gondom a titkosítás miatt. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#11715) Kephamos


Kephamos
addikt

Hazajöttem és nem tudtam bejelentkezni, úgyhogy egy időre szakítok a KDE-vel.

----------------------
Melyik csomagokat kell felrakni ahhoz, hogy
-a cpu hőmésrsékletet figyelő szenzorok működjenek
-a cpu órajelén tudjak állítani
Esetleg tudja valaki annak az állapotfigyelő (nem tudom mi a neve, olyan, ami folyamatosan kint van az asztalon és leolvashatom róla, hogy mi a helyzet a géppel) programnak a nevét, amelyik baromira egyszerű, semmi csicsa csak mutatja amit kell.

(#11716) Vladi válasza Kephamos (#11715) üzenetére


Vladi
nagyúr

lm_sensors, cpuspeed, deskletek conky. Mit hagytam ki...? ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11717) Siriusb válasza bnss (#11714) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálam ralink 2700 okoz gondot. Ugyanahhoz a belkin routerhez win alatt csatlakozik, ubi alatt nem. :W

(#11718) VaZso válasza Siriusb (#11717) üzenetére


VaZso
senior tag

Próbálj dhclient helyett (ha azt használsz és dhcp osztja ki az IP-t) dhcpcd-t használni.

Nálam otthon jó volt, de több helyen nem kaptam IP-t csak az utóbbival, win alatt mindenhol ment addig is.

(#11719) bnss válasza Siriusb (#11717) üzenetére


bnss
veterán

Nekem a kapcsolatot nem sikerült beállítani, még nem csináltam wlan kapcsolatot linux alatt. :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#11720) Kephamos válasza Vladi (#11716) üzenetére


Kephamos
addikt

Gyors és tömör válasz. Köszi! :R

A conkynak merre van a konfigurációs file-ja?
cpuspeed nevű csomagot nem találtam.

(#11721) Siriusb válasza bnss (#11719) üzenetére


Siriusb
veterán

ha gnome-ot használsz, bal klikk a network manager ikonján megmutatja az elérhető wireless hálózatokat, rákattintasz és beírod a jelszót. Vagy jobb egérgomb az ikonon, Edit connections, és a wireless-nél tudsz új kapcsolatokat felvenni.
Egyébként kipróbálhatod a wicd-ét network managernek, talán kicsit kezelhetőbb, mint a gnome nm.

(#11722) Siriusb válasza VaZso (#11718) üzenetére


Siriusb
veterán

ha vezetékkel kapcsolódok, oké, de vezeték nélkülinél hogy kell használni?

(#11723) VaZso válasza Siriusb (#11722) üzenetére


VaZso
senior tag

Mondjuk szerintem ha ez a gond, vezetékesen is jelentkeznie kéne, de a magam gépén nem volt lehetőségem vezetéken csatlakozni azokon a hálókon, ahol nem működött, így végülis bármi lehet, érdemes szerintem megnézni vele.

Nálam a network manager-ben tudom állítani, hogy a vezetékes ill. vezetéknélküli kapcsolathoz milyen klienst használjon, de az Ubuntu hálózatkezelője nincs előttem. Biztos meg lehet ott is adni.

Teszt jelleggel meg lehet esetleg próbálni, hogy a csomagkezelőben telepíted a dhcpcd-t és konzolból próbálod futtatni. pl. dhclient wlan0 vagy dhclient eth0 (attól függően, hogy hívja a wlan-od a rendszer).
(ifconfig alapján ki lehet deríteni a nevet), rootként futtatva

[ Szerkesztve ]

(#11724) rtom válasza Kephamos (#11720) üzenetére


rtom
senior tag

/home/'user'/.conkyrc

Itt találsz pár példát.

(#11725) GD


GD
őstag

(#11726) bnss válasza Siriusb (#11721) üzenetére


bnss
veterán

Megint sikerült kihagynom a lényegi információt, hogy kde-t használok. Googlezom egy kicsit, hátha találok megoldást.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#11727) VaZso válasza VaZso (#11723) üzenetére


VaZso
senior tag

Hopp, természetesen dhcpcd wlan0 ill. dhcpcd eth0-ra gondoltam, illetve a megfelelő névvel hívva...

(#11728) dbius


dbius
veterán

Kis segítség kellene:

Havernak a laptopjára telepítettem Ubuntu 8.10-et (32 bit). MŰködik rendesen, wlan és a vezetékes is (nálam működött mikor telepítettem)

Neki eddig nem volt net, most kötötték be a Tvnetwork ice netjét, ami ahogy nézem pppoe alapon működik.

A kérdésem arra irányulna, hogy az ilyen (pppoe) netet ugyanúgy kell beállítani, mint ha adsl kapcsolatot hoznánk létre (mivel az is pppoe alapon megy) ? Mert ha igen, akkor azzal ne lesz gondom remélhetőleg.

Viszont ha nem, akkor hogyan kellene? Du. 4. körül megyek át hozzá megnézni, addig jó lenne tudni a megoldást, mivel még nem állítottam be ilyen netet :B

thx :R

[ Szerkesztve ]

(#11729) gabaly


gabaly
tag

Sziasztok.
Szerintetek létezik valami olyasmi progi Ubi 8.10-re, amivel helyettesíthetem a Windowsos Photo Story-készítőt?
Köszönöm.

(#11730) dbius válasza dbius (#11728) üzenetére


dbius
veterán

Közben kaptam választ, elvileg jól gondoltam, ugyanúgy kell beállítani.

Egy pontnál bizonytalanodtam el, hogy az alábbi képen látható Szolgáltatás mezőbe kell-e egyáltalán írnom valamit (ha igen, mit), vagy elég csupán a felhasználónév, jelszó párost kitölteni.

(#11731) Vladi válasza dbius (#11728) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem adsl-hez hasonlóan felhasználónév/jelszó kombóval megy, pppoe alapon ahogy gondolod. De amúgy a szerződésből egyértelműen ki fog derülni.

mod: szolgáltatás szerintem nem kell, talán tvnetwork.hu. De ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11732) dbius válasza Vladi (#11731) üzenetére


dbius
veterán

Thx :R

Kiderül hamarosan, csak azért kérdezgetek itt, mert egyéb kapcsolat híján google sem lesz és nem árt addig kizárni a bizonytalansági tényezőket. :K

(#11733) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Üdv!

Annak mi lehet az oka, hogy ubuntu 8.10 alatt nem indul el a torrent seedelése? Több klienssel is próbáltam eredmény nélkül, most a legújabb deluge-ot tettem fel. Win XP alól nincs ilyen gond ugyanezzel a géppel és netkapcsolattal.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#11734) Major Major válasza szaszayanou (#11733) üzenetére


Major Major
őstag

Kapcsolat titkosítása be van kapcsolva? És ha igen, megengedő, a nem titkosító ügyfelek felé?
Portot nyitottál neki külön?

(#11735) cigam válasza gabaly (#11729) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

picasa
f-spot

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11736) szaszayanou válasza Major Major (#11734) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

A titkosítás be van kapcsolva de nincs erőltetve. A deluge tesztje szerint a port is nyitva van. Azt nem írtam hogy csak a feltöltés nem indul el, a letöltés maxon jön. Az viszont érdekes, hogy a firestarter pár perc alatt több száz bejövő kapcsolatot blokkol - lehet h ez a gond

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#11737) dbius válasza szaszayanou (#11736) üzenetére


dbius
veterán

"firestarter pár perc alatt több száz bejövő kapcsolatot blokkol - lehet h ez a gond"

Biztos, hogy ez a gond :K meg kell nyitnod a bejövő kapcsolatoknak a torrent kliens által használt portot a firestarter beállításainál.

(#11738) bnss válasza bnss (#11726) üzenetére


bnss
veterán

Segítene valaki létrehozni w-lan kapcsolatot ubuntu 8.10@kde 4.1 alatt? A w-lan adapter működik, de nem sikerült előrébb lépni. A hálózaton WPA-PSK hitelesítés és TKIP titkosítás van. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#11739) Vladi válasza dbius (#11732) üzenetére


Vladi
nagyúr

utolsó feltűnés 2008-12-20 16:15

Vagyis sikerült? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11740) dbius válasza Vladi (#11739) üzenetére


dbius
veterán

Még most fognak jönni értem, ezután fog kiderülni, de alapvetően optimista vagyok :DDD ;)

Múltkor egy havernak a laptopjára kellett oprendszert tennem. Ubuntu 8.10 került rá.

Atheros AR92xx chip volt benne (draft n-es), ami a wifiért felelős volt, azonban ez nem működött, elsőre legalábbis nem.

Kutakodás, próbálgatás után sikerült életet lehelni bele, gyorsan le is írtam hogyan, hátha másnak is a segítségére lehet a későbbiekben. [link]

(#11741) blaces


blaces
tag

Sziasztok!

A kérdésem: az Ubuntut(más linux is ilyen) hogy lehet rábírni arra, hogy az Asus alaplap és noti esetén leállításnál nem újraindítsa a gépet, hanem normálisan állítsa le.
Kíváncsiság: a Linuxnak van valami baja az Asus céggel?
Mert állítólag az 8.10-es már több wifi/wlan drivert támogat, de ennek ellenére az új verziónál már a wifinek a ledje sem villágít, ha meg telepítem a zártmeghajtót, akkor legalább a wifi ki-be kapcsolásánál felvillan a led egy pillanatra de aztán semmi... Minnél újabb Ubi, Kubi kiadás jön, annál nehezebb a zártmeghajtókat telepítenem, és ezért gyanakszom, hogy valami más van itt a háttérben :D :C :R

(#11742) dbius válasza Vladi (#11739) üzenetére


dbius
veterán

Na, sikerült minden gond nélkül a pppoe kapcsolatot létrehozni.

Viszont időnként megszakad a kapcsolat, és nem találok olyan lehetőséget a network managerben, hogy automatikus újrakapcsolódás. :F

Be lehet valahogy állítani a pppoe kapcsolatot, hogy automatikusan újrakapcsolódjon, ha megszakad a kapcsolat?

Ja, Router nincs.

Thx :R

[ Szerkesztve ]

(#11743) szeva000


szeva000
addikt

Sziasztok!
Felraktam a gépemre életemben először egy kubuntu 8.10-et win mellé.
Gyakorlatilag semmit nem értek a linuxhoz,de azért sikerült sokmindent átlátnom.
De....maradt 2gond:)
1.Van egy leadtek pvr3000-es tunerem,ami gyakorlatilag nem létezik a linux számára.
2. az alaplapi audigy hangkarimon nem tudok belőni csak sztereó hangot,az 5.1 nem akar menni akármivel is próbálkozom.

zeekre a gondokra szeretnék legjobben most segítséget.
jaah...aztsem tommm,hogyan csináltam GNOME-t a KDE-ből:)

(#11744) dbius válasza szeva000 (#11743) üzenetére


dbius
veterán

Örömmel látom, hogy csak idetaláltál :)

Nos, első hírem rossz hír:

- A TV tuneredre nem sok mindent találtam, azaz annyit, hogy akinek volt, annak nem ment semmivel Linux alatt :(

Az 5.1-et magában az alkalmazásban próbáld meg beállítani, amivel akarod az 5.1-et. Pl. zenelejátszóban, vagy videólejátszóban.

A kde-ből úgy csináltál gnome-ot, hogy a csomagkezelőn keresztül feltelepítetted, így már ubuntud és kubuntud is van egyben ;)

Ez semmi gondot nem jelent, csak annyit, hogy a bejelentkező képernyőn választhatsz belépés előtt, hogy a gnome, vagy a kde felületet akarod elindítani.

Gnome személyes tapasztalatom szerint gyorsabb, a kde viszont testreszabhatóbb (volt egészen a 4-es verzió megjelenéséig, én pont a kde 4 miatt nem váltok egyelőre Intrepidre, ha meg mégis, akkor rátérek a gnome-ra...)

Egyébként isten hozott a linux világában, nem kell megijedni és feladni. Az könnyebb, mint megoldani a problémákat ;)

Kalandra fül, koma!

(#11745) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Most próbálgatom az ubuntut. Légyszi pár kérdésre választ:

Vírusírtó, tűzfal, kémprogram kereső nem kell?
Nem ismeri fel a WD külső merevlemezemet. Mi a gond?
USB-s eszközöket hogy kell jól eltávolítani? Mint a windowsnál az usb eltávolító?
Firefox a Prohardver fórumát nem jeleniti meg.
Bluetooth kapcsolatot nem tudok létrehozni a telefonommal. Megtalálja a gépet de dobja a kapcsolatot mire beírom e jelszót.
A letöltés folyamatát nem jelzi valami? Mint az operánál.

Köszi.

(#11746) szeva000 válasza dbius (#11744) üzenetére


szeva000
addikt

Én feladni?:D
Ha van időm,és elb*szom,újratelepítem 100szor is:D.
A GNOME nekem jobban átlátható,bár ez lenne a legnagyobb gondom már:D
Báár a raidet valószínű kihagyom,mert már a win ott van vészhelyzetre:D
Nekem elvégre nem is a tuner lenne a legnagyobb gond,hanem az 5.1,de az minden téren.
Próbáltam már mindent...pulse,alsa mixer...különböző lejátszók...de semmi eredmény.
Jaaaah...a HD sentineles.gz kiterjesztést miként lehet felrakni?:D

(#11747) cigam válasza VINIKOR (#11745) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

vírusírtó, kémprogramkereső nem kell.
Tűzfal jó ha van, de ha csak otthonról, tűzfalas router mögül netezel, nem feltétlen. Nekem laptopom van, de nem használok semmilyet (alapból nem tesz fel semmit ha jóltom)

Milyen fájlrendszert használ az a külső winyó?

USB eszköz megjelenik az asztalon pl. pendrive, az ikonján jobklikk és lessz ott egy "kötet leválasztása" (vagy vmi hasonló) menüpont.

Firefox a PH fórumot nekem megjeleníti. Pontosan meddig jutsz el? Van vmi hibaüzi?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11748) VINIKOR válasza cigam (#11747) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Külső vinyóm NTFS-t használ.

Prohardver fórum kezdőoldala jelenik meg, de a belső alfórumok már nem. Nem látszik.

Más:
Webkamerával hogy lehet felvenni?

[ Szerkesztve ]

(#11749) Vladi válasza cigam (#11747) üzenetére


Vladi
nagyúr

Rosszultod. Alapból kernel szintű a tűzfal. Aztán konfigurálod egy szkriptel, vagy teszel hozzá egy grafikus felületet az már más kérdés.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11750) Vladi válasza Vladi (#11707) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azóta már meglettek: leírás itt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.