Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11851) gabaly válasza gabaly (#11850) üzenetére


gabaly
tag

A betű nagyságot meg 18-ra állítottam a mozillában. Én még a nagyításra is kattintottam a nézet fülön és így lett a legszebb, legolvashatóbb, pedig napokig nekem sem klappolt.

(#11852) n0_gAboR válasza Neil Watts (#11846) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Fel kell tenni az "msttcorefonts" csomagot, ezzel telepulnek az ingyenes Microsoft fontok, mint Arial, Verdana, Tahoma, Times stb. Ezekkel sokkal jobban jelennek meg a weblapok, mivel altalaban ezekkel tervezik oket.

En felraktam a Mac fontokat is netrol, azok is nagyon jol neznek ki.

A Preferences/Appearance alatt meg be lehet allitani hogy milyen eltelenitest hasznaljanak a betuk (antialiasing). Itt lehet valasztani grayscale-t (sima), vagy subpixelt (TFT monitorokhoz), illetve a hinting-et is lehet allitani (az egyes betuk mennyire keruljenek kozel egymashoz - leegyszerusitve).

(#11853) VaZso válasza VINIKOR (#11847) üzenetére


VaZso
senior tag

Magyarítva, ha minden igaz külső erősítőnek kell lennie (tipp).

(#11854) Neil Watts válasza gabaly (#11850) üzenetére


Neil Watts
veterán

FFoxban csinálnál egy képet a startlapról? :)

(#11855) gabaly válasza Neil Watts (#11854) üzenetére


gabaly
tag

Csináltam, de a felvétel nem azt adja vissza amit én látok, hanem kicsinyítve és vékony betűket. A gépemen a képen az egér görgetővel még kettőt tekerek és akkor lesz ugyanaz, amit én látok a startlapon. Tehát hiába mutatom, nem ilyen.

kép01>>>

kép02>>>

Még ide írom, hogy kb akkor 1 :1 arány, ha a képre egyet ránagyítol!

[ Szerkesztve ]

(#11856) Pubszon válasza dbius (#11843) üzenetére


Pubszon
veterán

Ok, ezt ki fogom próbálni.
De van egy nagyobb probléma, hogy lehet feltenni az adobe flash-t, hogy tudjak nézni youtube-os videót például? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11857) VaZso válasza Pubszon (#11856) üzenetére


VaZso
senior tag

Elvileg itt kiválasztod, hogy Ubuntu és letöltés után a csomagkezelővel fel tudod tenni.

(#11858) Jester01 válasza body007 (#11848) üzenetére


Jester01
veterán

Ha nvidia driver van, akkor az nvidia-settings "X Server XVideo Settings" menüjében be kell kapcsolni a "Sync to VBlank" opciót.

Jester

(#11859) ngabor2


ngabor2
nagyúr

lenne 1 kérdésem azokhoz, akik kde4-et (tehát kubuntu 8.10-et) használnak. ebben el lehet már automatikusan rejteni az alsó panelt? sok apró hiányossága mellett ez volt az egyik fő ok, ami miatt nem váltottam rá.

(#11860) Nkboy válasza ngabor2 (#11859) üzenetére


Nkboy
senior tag

A KDE 4.2 beta verzióban lehet elrejteni a panelt. A 4.1.3-bam még nem lehet!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11861) VaZso válasza ngabor2 (#11859) üzenetére


VaZso
senior tag

Én most próbálkozom az asztali gépemen, nálam megy az elrejtés... Mandriva 2009.0 :)

Szerk.: Nekem KDE 4.1.3 van fent, lehet, hogy másról beszélünk? :F

[ Szerkesztve ]

(#11862) Nkboy válasza VaZso (#11861) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lehet, hogy Én tévedek, és már a 4.1.3-ban is el lehet rejteni!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11863) Pubszon válasza VaZso (#11857) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezt már kipróbáltam többször is, úgy is hogy elmentem vagy egyből megnyitom, nyitott és bezárt FF-al, de semmi. :O
A nélkül meg nem tudok sok mindent megnézni... :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11864) ngabor2 válasza VaZso (#11861) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, akkor hamarosan teszek vele még egy próbát :)

(#11865) VaZso válasza Pubszon (#11863) üzenetére


VaZso
senior tag

32-bites Linux verziót használsz?

Ha eltávolítod a csomagkezelőben és utána telepítessz, az sem segít?

[ Szerkesztve ]

(#11866) Pubszon válasza VaZso (#11865) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudom milyet használok :D , de sztem az a baj hogy eltér.
Mert írja, hogy vmelyik (vagy a program vagy az OS) i386-os.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11867) VaZso válasza Pubszon (#11866) üzenetére


VaZso
senior tag

Terminálból uname -a mit válaszol?

(#11868) Jester01 válasza Pubszon (#11866) üzenetére


Jester01
veterán

64 bites tudtommal még nincs deb csomagban, a .tar.gz itt letölthető. Nem tudom hivatalosan hova kell kicsomagolni, én a ~/.mozilla/plugins dirbe tettem.

Jester

(#11869) Xmodule


Xmodule
őstag

Van a KMplayer ami ugye elvileg KDE re van. Gnome- os Ubuntura fel tudom tenni?:D Most próbálom amugy. Csak, mert szerintem az a legjobb.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11870) Major Major válasza VINIKOR (#11847) üzenetére


Major Major
őstag

Bocsi, de nem tudok screenshotot küldeni, nem az én gépem, és már azóta ubuntu sincs rajta :( Az is Asus F5 volt asszem, a hangkártya pedig
00:14.5 Multimedia audio controller: ATI Technologies Inc IXP SB400 AC'97 Audio Controller (rev 02)
Rengetegek szívtam vele, míg rájöttem, miért nem szól a hang, és véletlenül találtam rá. A hangerőbeállításoknál ugye elő lehet szedni egy csomó csúszkát, meg kapcsolót, ami alapból rejtve van, és azokat piszkáltam, végül, úgy emlékszem, az external amplifier kikapcsolása hozta meg a hangot. Magyarul, ahogy előttem is írták, valami külső erősítő, vagy ilyesmi lehet a neve.
De ezután sem volt 100-as a hang, mert használat közben elment, szaggatott, darált, és csak az újraindítás segített rajta...
Az a laptop nagyon nem szerette a linuxot :(

(#11871) VaZso válasza Major Major (#11870) üzenetére


VaZso
senior tag

...vagy pl. a PulseAudio-t, az az én notebookomon is vacakol.

(#11872) Major Major válasza VaZso (#11871) üzenetére


Major Major
őstag

Nem a pulse volt a ludas, alsa is ugyanúgy szar volt, mikor elkezdett hülyéskedni random uptime után. OSS viszont akkor is ment rendesen...
De volt egyéb gondja is, ezért írtam linuxot am blokk.

(#11873) Xmodule


Xmodule
őstag

Azt nem tudjátok, hogy azt hogy lehet megcsinálni, hogy az NTFS meghajtókat ne kelljen minden restartnál felcsatolni?

Esetleg tudtok valami TotalCommander alternatívát?Persze valami free re gondolok. Nekem végülis csak file egyesítésre kell.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11874) Kephamos válasza Xmodule (#11873) üzenetére


Kephamos
addikt

midnight commandert használok. Egyszerű és villámgyors. A repóban megtalálod, aztán csak nyitsz egy konzolt és bepötyögöd, hogy mc.

(#11875) Xmodule


Xmodule
őstag

Most feltettem a Krusadert ami igen jónak tűnik így elsőre kivéve, hogy a RAR -t nem kezeli. Ami igen nagy hiba mert rengeteg rar -t használok:D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11876) Xmodule válasza Kephamos (#11874) üzenetére


Xmodule
őstag

MC vel az a baj, hogy nem tudom a darabolt rar fileokat egyesíteni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11877) Major Major válasza Xmodule (#11873) üzenetére


Major Major
őstag

Ha csak file egyesítésre kell, akkor tux commander is jó lesz, egyébként a krusader is tudja, ha beállítod neki, hogy hol találja az unrar programot (/usr/bin, amennyiben telepítve van), de a tux GTK-s felületű, tehát jobban passzol az ubiba...
Itt töltsd le az ubuntu packaget a programhoz, és a VFS modulokhoz is.

(#11878) Vladi válasza Xmodule (#11876) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem azért nem megy, mert nincs fenn az unrar csomag. Amúgy én is mc-vel rakom össze a darabolt dolgokat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11879) Xmodule


Xmodule
őstag

köszi.végülis a gnome-commander is tud egyesíteni. azt használtam:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11880) Xmodule


Xmodule
őstag

amugy winre van egy olyan program aminek az a neve, hogy dataget. a lényeg hogy a datás linkeket egymás után leszedi.nem kell várni.wine vel nem megy.de valami alternatíváról nem tudtok?:D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11881) ngabor2 válasza Xmodule (#11880) üzenetére


ngabor2
nagyúr

wget?

(#11882) Kephamos


Kephamos
addikt

Valamitől mindennek elszálltak a jogosultságai. Mi ilyenkor a teendő?
mod.: ok, megoldottam. Viszont, ha meg akarok osztani egy mappát, akkor:
A 'net usershare' a következő hibát adta vissza: 255: net usershare add: cannot share path /home/belus/Videók as we are restricted to only sharing directories we own.
Ask the administrator to add the line "usershare owner only = False"
to the [global] section of the smb.conf to allow this.
És a ./ tulajdonosa hírtelen "1000" lesz nem pedig én. Mi ilyenkor a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#11883) harry válasza Xmodule (#11873) üzenetére


harry
veterán

Van egy ntfs configuration tool nevű progi, amit felteszel, és automatikusan megkeresi a partícióidat, és beírja az /etc/fstab fileba. A baj csak az, hogy nem UUID-vel hivatkozik, hanem /dev névvel, ami nem jó, mert változhat. De ha kiadod a
sudo blkid
parancsot, akkor láthatod a meghajtóid UUID számát - na ezt írd oda az fstabban, ahol a meghajtó neve szerepelt (pl /dev/sda2). Nálam így néz ki egy sor:
UUID=8E54DB6F54DB5913 /media/Home ntfs-3g defaults,locale=en_US.UTF-8 0 0

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11884) harry válasza Kephamos (#11882) üzenetére


harry
veterán

Konkrétan a hibára - nem a tiéd a mappa, nem oszthatod meg - eredetileg, így arra figyelmeztet ugye, hogy módosítsuk a beállításokat úgy, hogy ne csak saját mappát tudjunk megosztani. Furcsa, de hibás a hibaüzenet azon része, hogy mit kell beírni a config file ba. Helyesen így néz ki a /etc/samba/smb.conf:
usershare owner only = no
vagyis nem false, hanem no. Legalábbis nekem nem működött.

Más kérdés, hogy a home mappádon belül ez miért jelent problémát...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11885) dbius válasza harry (#11883) üzenetére


dbius
veterán

nem belevau, csak kérdés:

Neked az fstab-ban a /home lokalizációja szándékosan en_US?

Nem lenne jobb magyarra állítani?

locale=hu_HU.UTF-8

[ Szerkesztve ]

(#11886) Kephamos válasza harry (#11884) üzenetére


Kephamos
addikt

Az ENYÉM a mappa, és miután próbálom megosztani kapom ezt a hibaüzenetet és változtatja meg a tulajdonost 1000-ra, tehát nem a jogokat, hanem a tulajdonost.

(#11887) dbius válasza Kephamos (#11886) üzenetére


dbius
veterán

Kukkants be ezekbe a topicokba ubuntuforumon: [link], [link]

A második link 3. postjában belinkelte valaki az original smb.conf fájlt.

(#11888) Vladi válasza Kephamos (#11882) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az 1000 az a user azonosítója. Nézd meg a felhasználók beállító panelben. (Ubuntu 1000-nél kezdi a számozást, tehát a következő usered 1001-lesz és stb. nfs ez alapján azonosít, lehet a samba is.)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11889) dbius válasza Vladi (#11888) üzenetére


dbius
veterán

100% 1000=root hacsak kézzel nem lett piszkálva

(#11890) Jester01 válasza dbius (#11889) üzenetére


Jester01
veterán

A root az legtöbbször 0 uid, nem 1000. Szóval az a 100% kicsit erős.

Jester

(#11891) Kephamos válasza Vladi (#11888) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem, én az 1003-as vagyok. Rajtam kívül van még a root, de neki ugye nincs sorszáma, ő a 0-ás.

(#11892) harry válasza dbius (#11885) üzenetére


harry
veterán

Az amúgy nem a '/home', csak van egy partícióm ilyen névvel, de az mindegy is. Hogy a lokalizáció miért lett az, azt nem tudom, mert magyar bill van beállítva, de maga az oprendszer és a nyelvek angol.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11893) dbius válasza Jester01 (#11890) üzenetére


dbius
veterán

Igazad van, rosszul emlékeztem :B :K :R

(#11894) dbius válasza harry (#11892) üzenetére


dbius
veterán

Akkor meg is válaszoltad a miértet:

"maga az oprendszer és a nyelvek angol"

Gondolom a rendszer alapértelmezett nyelvéből veszi a lokalizáció beállítását is.

(#11895) dany27


dany27
őstag

hi

felraktam egy windows mellé egy 8.10es ubuntut de a grub vmiért nem indul el azaz egyből a windóz bootol s nem tudok választani az OSek közt!
Már próbáltam újrarakni a grubot de semmi változás.

Mi lehet a gond??

(#11896) cigam válasza dany27 (#11895) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hogyan telepítetted? (Külön partícióra, vagy windows-ra mint a többi programot)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11897) dany27 válasza cigam (#11896) üzenetére


dany27
őstag

van 3 winyó a gépembe egy 500as samsung egy 160as maxtor+160WD Rackbe!
az 500as egy darabján van a windows először még egy particiót csináltam az 500ason a linuxnak felraktam rá de a windows bootolt jó mondom akkor lehet nem tetszik neki h egy winyón van a két Os. ezért csináltam egy partíciót neki a 160as maxtoron ott is ugyan ez a szitu.

Majd ezek után próbáltam a grub ujra rakást. Ami sikeresen le is futott de semmi változás :S

(#11898) dbius válasza dany27 (#11897) üzenetére


dbius
veterán

Ha a desktop cd-ről telepítetted az ubuntut, akkor az kérdés nélkül az első hdd-ra telepíti a grubot.

Egyszerűen annyit kell tenned, hogy biost post alkalmával állítsd át a boot sorrendet. (az újabb alaplapok post alkalmával jelzik, hogy pl. f12-vel a biosba lépés nélkül válthatsz boot sorrendet).

Max két újraindítás után meg kell találnod, hogy melyiket tekinti első vinyónak és indulni fog a grub.

Ha ez megvan, akkor pedig a biosban állítsd a hdd boot sorrendet arra a vinyóra, amelyikről sikerült a grubot elindítani boot alkalmával.

(#11899) dany27 válasza dbius (#11898) üzenetére


dany27
őstag

a gépben két SATAs winyó van és mind2re raktam már fel és egyikről sem megy :s
A rackbe lévő winyó az IDE-s az nem játékos az csak backup gyanánt van a gépbe!

Már volt fennt rajt linux de most vmiért nem akar indulni ?? :S az segít ha legyalulom a wint??

[ Szerkesztve ]

(#11900) ngabor2 válasza dany27 (#11899) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nálam az ide vinyó kavart bwe annak idején. mindenáron azt akarta legelső vinyónak tekinteni, és csak utána foglalkozott a satásokkal. ideiglenesen szedd ki a pata vinyót, hátha úgy hajlandó indulni. ha nem, akkor live módban tedd fel a grubot ismét (sudo grub-install hd0 ), hátha. erre jó az uuid, mert ott nincs sdxy keveredés. csak megtudni és egyszerűen értelmezni elég macerás... viszot ha megvan, akkor onnantól nem kellene, hogy számítson, hogy benn van-e a rack.

a win legyalulása nem fog beleszólni, tehát csak emiatt ne tedd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.