Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) vargalex válasza gotz (#43450) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor viszont mennie kell. Pont az a lényege, hogy teljesen mindegy, hogy mi a másik oldal. Számára az OpenWrt-s router egy ugyan olyan kliens lesz, mint egy notebook, PC, mobil, vagy bármi más.

Alex

(#43452) jeriko2 válasza Kikike (#43443) üzenetére


jeriko2
tag

Szia!
Szerintem ha elmented a /etc könyvtárat, abban majd minden benne lesz, de még jobban jársz az /overlay-el. Gyakorlatilag úgy néz ki a dolog, hogy a router filerendszerében alapban a flashben tárolt dolgokat látod, és erre van rátéve azoknak a file-oknak a listája, amelyeket megváltoztattad - ezeknek egy külön könyvtárban látszanak / alól. Ha ezt a könyvtárat elmented, abban benne lesz minden, ami eltér az alap beállításoktól.

[ Szerkesztve ]

(#43453) Szabie93


Szabie93
tag

Sziasztok!

Torrentezésre és dlna-ra mi az eddigi legjobb fw? Előre is köszönöm! :R

(#43454) suste válasza Szabie93 (#43453) üzenetére


suste
veterán

egyértelműen a vargalex fw
ebben alapból benne van minden ami neked kell, simán webes felületről beállítod amit akarsz és már használhatod is, nemkell telepítgetni semmit
persze csak akkor, ha a torrentet és a dlna-t a routeren akarod csinálni, mert ha pc-n, akkor bármelyik fw jó
(tényleg csak zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem erre a 2 feladatra a 1043-as esetében a régi 1.02.1-es vargalex a legstabilabb, de persze az 1.1.7-is jó, de a régi kernellel több terhelést bír el)

(#43455) suste válasza gotz (#43448) üzenetére


suste
veterán

kicsit megkavartál, mert először ddwrt-ről beszéltél, most meg vargalex-ről
most már ha jól értem, akkor a fő routeren van ddwrt, ami tényleg nem számít, ahogy alex is írta, akár hotspot is lehetne, vagy bármi ami wifin ad netet
viszont ha a 2. routeren vargalex van, akkor ha mindent a videó szerint csinálsz, akkor működnie kell, többen e szerint állították be.....ráadásul ha az 1.1.7van fent, akkor az elején az angolra átállítás sem kell már.....

egyébként első lépcsőben azt is kipróbálhatod, hogy csak simán a wifi részen a keresés gombbal rákeresel a fő routerre, és csatlakozol, majd vezetékkel összekötöd a tv-vel, mert akkor már ott lennie kell netnek (addig legfeljebb a tv mellé teszed a routert)
LAN IP-k:
1: router: 192.168.1.1 (ddwrt)
2: router: 192.168.2.1 (vargalex)

[ Szerkesztve ]

(#43456) Szabie93 válasza suste (#43454) üzenetére


Szabie93
tag

Na és ilyenkor mi a helyzet? Nem tudom valamiért beállítani a wifi-t meg nem is úgy néz ki valamiért a felület, mint kéne :(

(#43457) vargalex válasza Szabie93 (#43456) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Lehet, hogy nem ártana egy reset. Illetve érdemes másik böngészőben is megnézni.

Alex

(#43458) gotz válasza suste (#43455) üzenetére


gotz
tag

LAN IP-k:
1: router: 192.168.1.1 (ddwrt)
2: router: 192.168.2.1 (vargalex)

Próbáltam azt is, hogy az 1-es routerről leszedtem a jelszót, úgy se sikerült felcsatlakoznia rá. Tehát valahol itt lesz a bibi. Észleli a hálózatot, amikor konfigurálni kell minden ok, rámegyek mentés és alkalmazás, gondolkozik 10s-et és semmi. Próbáltam, hogy letiltás, engedélyezést, újraindítás, ismét sikertelenül.

(#43459) suste válasza gotz (#43458) üzenetére


suste
veterán

Szerintem is csinálj egy 10mp-es resetet, és utána próbáld újra....

Szabie93: ez neked is szólt:)

[ Szerkesztve ]

(#43460) gotz válasza suste (#43459) üzenetére


gotz
tag

30s-eset toltam rá, nem nyert az.

(#43461) Szabie93 válasza suste (#43459) üzenetére


Szabie93
tag

Köszönöm idő közben minden helyre állt :)

Most már ez szolgáltatja a netet, viszont ez a mimo dolog annyira nem jött át, mert a sima N-es Netgear routerem DD-WRT-vel erősebb jelet tolt a lakásban. Most már csak a HDD összekapcsolása van vissza.

Köszönöm a segítségetek :R

(#43462) Szabie93


Szabie93
tag

1.1.7 van fent most rajta, rá dugtam a külső HDD-m és se kép se hang, tudnál segíteni, hogy mi lehet a probléma? Köszönöm előre is! :R

Péter

(#43463) Rockatansky8


Rockatansky8
csendes tag

Üdv! Portot hogy lehet nyitni vargalex fw-en? A 3071, és 3072-es portokat kéne hozzáadnom. Köszi!

(#43464) suste válasza Szabie93 (#43462) üzenetére


suste
veterán

vargalex blog elolvasás megvolt ugye?
192.168.1.1:8081 -de vigyázz, mert ott formázni lehet, szóval ami most rajta van az elveszik.....

[ Szerkesztve ]

(#43465) suste válasza Rockatansky8 (#43463) üzenetére


suste
veterán

luci/hálózat/tűzfal/forgalmi szabályok
a meglévők alapján kitalálható, mit hogyan kell állítani (pl transmission)

(#43466) Scotty


Scotty
tag

Sziasztok! Szeretnék kérni egy kis segítséget, mert pont erről a problémáról nem találtam infót. Felraktam a legújabb gyári firmware-t (TL-WR1043ND_v1_130428) ami sikeresen lefutott, elindult a reboot és azóta nem érem el sehogy a routert. Minden led világít megfelelően (PWR folyamatosan, SYS villog, WLAN villog, LAN világít). A DHCP működik a 192.168.1.1 IP pingelhető, de ennek ellenére nem érem el a webes felületet. Nyomtam már resetet többször is, de semmi. Próbáltam telnet-et (nem tudom a gyári firmware-rel egyáltalán lehet-e) de úgy sem működik (bár lehet valamit rosszul csinálok).

(#43467) M@Db0Y válasza Scotty (#43466) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

http://tplinklogin.net asszem ezzel is megnyilik a gyári firmware! Próbáld ki ezt!

(#43468) suste válasza Scotty (#43466) üzenetére


suste
veterán

a gyárin nem 192.168.0.1-en van?

(#43469) lolka1980 válasza Scotty (#43466) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Szia!
próbáltad több böngészővel?
töröld az előzményeket,sütiket......
pl:firefox
ctrl+shift+del és ott törölj mindent!

[ Szerkesztve ]

(#43470) Scotty válasza M@Db0Y (#43467) üzenetére


Scotty
tag

Örök hála! Így működik! :D Köszönöm :)

(#43471) Scotty válasza lolka1980 (#43469) üzenetére


Scotty
tag

Jobban belegondolva szerintem az lehetett a baja, hogy korábban elállítottam az alap 80-as portszámot másra és miután nyomtam egy resetet visszaállt 80-ra, de én a régin próbáltam csatlakozni :) Annyira felidegesítettem magam, hogy erre nem is gondoltam, eltököltem vagy 3órát ezzel....öregszem.... köszi mindenkinek még egyszer! :D

(#43472) Szabie93 válasza suste (#43464) üzenetére


Szabie93
tag


Közbe megtaláltam a blogon köszönöm :R de le is formáztam mindhárom lépésben, a legnagyobb partíciót beállítottam transmission-nek de ha elkezd letölteni ezt írja ki. Mi lehet a probléma? Elnézést a sok kérdésért kezdő vagyok :)

Péter

(#43473) suste válasza Szabie93 (#43472) üzenetére


suste
veterán

le is formáztam mindhárom lépésben :Y
a 3 lehetőség közül csak egyet kell választani
Neked szerintem elég lett volna az 1. verzió (swap+ext4)

ha kell DLNA is, akkor ajánlatos csinálni egy mappát, ahova a megosztani kívánt dolgokat töltöd
ezzel megoldódik az is, hogy van amikor a gyökérbe nem enged írni
luci/szolg./minidlna/ált.beáll: média könyvtár= /mnt/DLNA (pl)
luci/szolg./minidlna/haladó beáll.: logot és adatbázist irányítsd át a vinyóra (pl: /mnt/minidlna)

torrent:
luci/szolg./transmission: Beállítási fájl könyvtára= /mnt/transmission/ (pl)
luci/szolg./transmission: Letöltési könyvtár= /mnt/DLNA (pl)

így amit letölt, azt egyből megossza DLNA-n
amit meg nem akarsz megosztani, azt a webes felületen betöltésnél átirányítod másik könyvtárra mint a "DLNA"

(#43474) Petikeje válasza Petikeje (#43410) üzenetére


Petikeje
tag

Sziasztok!
Az eredeti webdav-os kérdésre van valakinek ötlete?
Thx:
P!

(#43475) Rockatansky8 válasza suste (#43465) üzenetére


Rockatansky8
csendes tag

Szia!

Köszi, sikerült közben megoldani. A hálózat/tűzfal/port továbbítás fülön. Ahogy te írtad úgy nem működött.

(#43476) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

sziasztok, még mindig nem tudom megoldani a problémámat :(

adott egy TP-Link WR1043ND, (Firmware Version: 3.13.13 Build 130428 Rel.58290n, Hardware Version:WR1043ND v1 00000000)

Net UPC fibernet 25, újraindítás után szépen hozza a max 25 mbitet, majd pár óra múlva lekorlátozódik ~10mbit-re és úgy is marad, mi lehet a gond?


(#43477) Patice válasza DuDieHUN (#43476) üzenetére


Patice
nagyúr

Én gyanakodnék a FW-re is. Nekem a gyári FW-ből a 2012.04.05-ös van fent. Újabbakkal nekem is lassú volt a net, mint amit a szolgáltató tudott.

Másik opció: ezeket az értékeket nap közben hozza? UPC-től is el tudom képzelni, hogy nem hozza mindig a hálózatuk a névlegest. De ez más szolgáltatónál is gyakran előfordul.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43478) DuDieHUN válasza Patice (#43477) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

Most amikor csinaltam a kepeket 10mbit volt, majd ujrainditottam es 25 lett, es ha egyszer lemegy 10re utana csak ujrainditas utan megy vissza 25re

Kiprobalom akkor egy regebbi fwvel

[ Szerkesztve ]

(#43479) SteveL válasza DuDieHUN (#43478) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nekem is UPC 25 Mbit-es a netem (Debrecenben), a legújabb gyári firmware-rel (2013.04.28.) stabilan megvan a 25 Mbit állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#43480) PPLaci


PPLaci
csendes tag

Sziasztok!
Többször volt már szó a fórumon a netádió készítéséről a TL WR1043ND segítségével, de soha nem találtam meg a végső megoldást. Tehát a router USB portjára csatlakoztatnék egy USB-s hangkártyát, aminek a kimenete az erősítőre menne. Egyenlőre az adók keresésével nem foglalkoznék, lehetne FTP, vagy SSH kapcsolattal (amelyik egyszerűbb). Van erre megoldás? Csinált már közületek valaki ilyet? Ha igen, légyszi írja meg milyen programokat kellett feltelepítni hozzá, illetve mik a beállítás buktatói. A router wireless-en keresztül kapná a jelet egy másik routertől ami a netet is osztja. Köszi előre is a segítséget! Üdv! Laci

[ Szerkesztve ]

(#43481) gerivari


gerivari
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy vargalex-es Openwrt-ről hogyan lehet visszaállni gyári firmware-re. Lehet hogy már írták, de az összefoglalóban nem találtam és nem akartam egy csomó oldalt végigböngészni, mert lehet valaki élből le tudja írni.
Előre is köszönöm!

(#43483) woodworm válasza Petikeje (#43474) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a davfs2 és a wdfs csomagok kellenek hozzá. Bár amikor próbáltam nekem nem sikerült a google drive-ot mountolni.

(#43484) Petikeje válasza woodworm (#43483) üzenetére


Petikeje
tag

Hello!
Idáig én is eljutottam, de nem találom a megfelelő csomagokat. A libneon és a lighttpd-mod-webdav tűnik relevánsnak... De nem értem ezek hogy működnek. Amit eddig kitudtam, hogy a mount utasításhoz kellene valami, hogy a -t kapcsoló tudja használni a dawfs/dawfs2 fájlrendszert.
Thx:
P!

(#43485) woodworm válasza Petikeje (#43484) üzenetére


woodworm
veterán

Őszintén bevallom nem néztem utána, de a lighttpd-mod-webdav nem akkor kell, amikor te szeretnéd webdav megosztást nyújtani? Ha webdav szolgáltatást akarsz mountolni a fájlrendszeredbe, akkor jön képbe a davfs2 vagy a wdfs. Na, én ezt a kettőt telepítettem és nekem nem a -t kapcsoló vacakolt, hanem a hiányzó -o paramétereit kérte számon. A neten talált példákban pedig soha nem szerepelt.

(#43486) raidx


raidx
őstag

Valaki használja vagy próbálta már az IpDomain szolgáltatást az ipdns.hu-n?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#43487) Petikeje válasza woodworm (#43485) üzenetére


Petikeje
tag

Jaja, a lighttpd szerintem is ilyesmi lehet, de a davfs-t hogy telepítetted? Honnan lehet letölteni, meg nem tudom hogy lehet telepíteni csomagot, ami nincs a csomagkezelőben :–(. P!

(#43488) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Pár órája raktam fel a Vargalex féle OpenWrt-t. Kérdésem csak annyi, hogy hol lehet beállítani ip címre sebesség korlátozást?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#43489) SteveBeard válasza SharpSA (#43488) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Sehol. ..

Steve

(#43490) woodworm válasza Petikeje (#43487) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor te nem vargalex fw-t használsz? Mert az ő repójában ott van.

(#43491) Szabie93


Szabie93
tag

Srácok az mitől lehet, hogy elkezdek filmet nézni UShare-n keresztül (kb. 1 gigás x.264-es mkv) és egész egyszerűen szaggat, sőt egy idő után eldobja a wifi-t majd újra indul a router, valaki tudna segíteni ez ügyben? A másik ami kicsit fájó pont, hogy a tv-m hiába támogatja a DLNA-t nem találom rajta azt a mappát amibe vannak a letöltött filmet minden más megvan, de az a mappa (/mnt/DLNA) nincs. Segítségetek előre is köszönöm! :R

(#43492) SharpSA válasza SteveBeard (#43489) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt méga gyári is tudja. Semmilyen sebesség korlátozási lehetőség sincs?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#43493) Intruder2k5 válasza SharpSA (#43492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez sokaknál fájó pont mind máig, de Alex ideje is véges, és ez az egyik, amire még nem jutott belőle... :)

Amúgy mire használod, vagy mire szeretnéd használni a routert? Csak mert ha esetleg csupán stabilitási okok miatt folyamodtál az OpenWrt-hez, és nem kell a torrent, akkor felteheted a Gargoyle-t is, abban már van limitálás minden féle szempontból!

(#43494) SharpSA válasza Intruder2k5 (#43493) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, nem kell torrent, van NAS. Akkor meg fogom nézni ezt is, hogy mit tud. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#43495) suste válasza Szabie93 (#43491) üzenetére


suste
veterán

ha jól sejtem jól belekeveredtél:)
amit én írtam, azt a szolgáltatások/minidlna alatt kellett beállítani (DLNA mappa), Te meg elkezdted használni az ushare-t:)
ha jól beállítottad amit írtam (minidlna), és az engedélyezést is bepipáltad, akkor elindul a minidlna, és generál egy adatbázist (ez megfogja a routert kicsit, attól függően mennyi médiát pakoltál a mappába)
hakész az adatbázis, akkor szolg./minidlna/Egyéni név: alatti néven megtalálod a tv-ben is a minidlna szervert, és ott látni fogod a mappát amit beállítottál (DLNA)
(ushare nem igazán működik együtt a Samsung tv-kel, így inkább a miniDLNA-t szoktuk ajánlani....ezzel van több tapasztalata mindenkinek.....ha beválik a minidlna, akkor az ushare-t tiltsd is le!)

[ Szerkesztve ]

(#43496) suste válasza SharpSA (#43494) üzenetére


suste
veterán

Annyit azért tud a vargalex is, hogy interfészenként lehet korlátozni (QOS-sel), így pl csoportokba szedve, vagy akár egyéni interfészekkel lehet szabályozni, csak ennek elég macerás lehet a beállítása, főleg ha 10 féle korlátot akarsz:)

(#43497) SharpSA válasza suste (#43496) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak 2 IP címet kellene kordában tartani, vagy 1 kábeles csatlakozót.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#43498) Intruder2k5 válasza SharpSA (#43497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem kellenek a torrent, dlna, és egyéb ilyen plusz szolgáltatások - márpedig NAS mellé szerintem sem kell - akkor vsz kár küzdened ilyen interface-es dolgokkal, amikor Gargoyle-ban mindez kényelmesen beállítható! :)

(#43499) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#43498) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Két ip-re nem olyan nehéz beállítani, még nekem is sikerült :D
De a Gargoyle-ban tényleg egyszerűbb...
Ha SharpSA mégis a jelenlegi rendszerén szeretné megpróbálni a kereső segít ebben..

[ Szerkesztve ]

Steve

(#43500) suste válasza SharpSA (#43497) üzenetére


suste
veterán

1db lancsatit is korlátozhatsz, ehhez a hálózat/kapcsoló -nál kell még variálni, hogy a 4db csatlakozóból le kell választani mégegyet, úgy mint a hogy a WAN is le van különítve eth0.2-nek
hozzáadsz egy újat, ami a 3-as lesz (eth0.3), és a kapcsolókat beállítod tajta, és természetesen az 1-esnél meg ki kell kapcsolni azt amelyiket a 3-asban bekapcsolsz
majd felveszel egy új interfészt, amihez hozzákötöd az eth0.3-at, és ezt a qos-részben lekorlátozod
ez talán éppen a vargalex-ben egyszerűbb, mint a gargolyle-ban...

IP-re meg MAC szűréssel tudsz variálni....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.