Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Gyári tp-link fw re vargalex féle Fw -t akarok tenni, elég azt az egy fáljt feltenni? Vagy az csak egy frissítés?

openwrt-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.7.bin
openwrt-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade_vargalex_1.1.7.bin

Mind a 2 kell vagy csak...? :)

[ Szerkesztve ]

(#43902) suste válasza chipi89 (#43901) üzenetére


suste
veterán

csak ez:
openwrt-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.7.bin

(#43903) der medve válasza der medve (#43876) üzenetére


der medve
csendes tag

Ismét felteszem a kérdést hátha:

Hogyan tudnám a Transmit Power-em növelni 20 dBm-ről mondjuk 23dBm-re vagy esetleg 27-re ?
A OpenWrt Attitude Adjustment 12.09.1 -ben 20 a grafikus felületen a maximum.

A medve.. az durva!

(#43904) Intruder2k5 válasza der medve (#43903) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem ilyen egyszerű... Nekem úgy rémlik, hogy Alex a forrásban birizgálta meg a dolgot, hogy fel lehessen tolni 27-re!

(#43905) Csokiii válasza Intruder2k5 (#43904) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Hogy tudom visszaállítani gyárira openwrt-ről :F

(#43906) Intruder2k5 válasza Csokiii (#43905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#43907) Csokiii válasza Intruder2k5 (#43906) üzenetére


Csokiii
aktív tag


Ezt sikerült összehoznom :W fájl kiválasztva mehet dolgozik, egy jó 20 perc után frissítettem az oldalt és ez fogadott,reset,hosszú reset de ugyan ez :F mit rontottam el és mit csináljak most :F

(#43908) suste válasza Csokiii (#43907) üzenetére


suste
veterán

jó ip címen keresed?
a gyári tudtommal 192.168.0.1...

(#43909) Csokiii válasza suste (#43908) üzenetére


Csokiii
aktív tag

192.168.1.1 direkt meg is néztem a router alján

(#43910) Intruder2k5 válasza Csokiii (#43907) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TP-LINK betegség! ESET Smart Security-ban tedd be a kivételek közé a címet...

Hogy mi van a router aljára írva, az mellékes! Az IP cím a firmware-el megváltoztatható!

[ Szerkesztve ]

(#43911) Csokiii válasza Intruder2k5 (#43910) üzenetére


Csokiii
aktív tag

nincs nekem vírusirtóm :DDD

(#43912) Intruder2k5 válasza Csokiii (#43911) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Kihúzod a routert a 220-ból, majd visszadugod! A gépnek ad IP címet? Ha igen, milyet? És mi az alapértelmezett átjáró címe?

(#43913) Csokiii válasza Intruder2k5 (#43912) üzenetére


Csokiii
aktív tag

192.168.1.100, átjáró 192.168.1.1

(#43914) Intruder2k5 válasza Csokiii (#43913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a 192.168.1.1-en a fenti kép fogad? Nem is kér jelszót?

(#43915) Csokiii válasza Intruder2k5 (#43914) üzenetére


Csokiii
aktív tag

igen,nem kér

(#43916) Intruder2k5 válasza Csokiii (#43915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez érdekes, ilyennel még nem találkoztam! Az ESET-re azért gyanakodtam, mert az már régi hiba, mindkét érintett cég honlapján is fent van!

TP-LINK
ESET

RESET megvolt már? Áram alatt 10mp...

(#43917) Csokiii válasza Intruder2k5 (#43916) üzenetére


Csokiii
aktív tag

megvolt

(#43918) der medve válasza Csokiii (#43907) üzenetére


der medve
csendes tag

Nekem is ez a gond áll fenn. Egy korábban említett openwrt-ről próbáltam a vargalex 1.1.7 re átmenni és ugyan ez a kép fogadott. Újraindítottam a routert és azóta csak a PWR led világít illetve a LAN számok ha be vannak dugva, de IP-t kapok de nincs alapértelmezett átjáró

[ Szerkesztve ]

A medve.. az durva!

(#43919) Intruder2k5 válasza Csokiii (#43917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Másik böngésző? Esetleg nincs lehetőséged másik gépről is megnézni?

(#43920) Intruder2k5 válasza der medve (#43918) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az nem egészen ugyanez a probléma! LAN kábel bedugását észleli a PC? Kap IP címet a routertől?

(#43921) Csokiii válasza Intruder2k5 (#43920) üzenetére


Csokiii
aktív tag

internet explorerben jó :C de chromeban még mindig halott

(#43922) Intruder2k5 válasza Csokiii (#43921) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Chrome-ban töröld az előzményeket, cookie-kat, stb...

(#43923) der medve


der medve
csendes tag

Nekem ez tégla lett, sebaj ki kell használni az 5 éves garanciát :C

A medve.. az durva!

(#43924) Intruder2k5 válasza der medve (#43923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy meg kell javítani soros kábellel...

(#43925) Csokiii válasza Intruder2k5 (#43922) üzenetére


Csokiii
aktív tag

nagyon köszönöm a segítséget :R

(#43926) mackosajt


mackosajt
addikt

Vargalex 1.1.7 egy viszonylag tiszta rendszeren mérve

Nincs ezzel semmi baj!
Amúgy szimplán a szerverek is sz@rok. Van ahol 120-tól gyorsabbat nem is tudtam produkálni, itt meg ennyi ment szinte mindig.

Nagyon érik már egy "szűz" rendszer felrakás.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#43927) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Vargalex 1.1.7 build féle fw -t telepítettem egy új 1043nd re.
Miért nem tudom csatolni Ext3 táblával rendelkező külső pendrivert csatolni memóriaként és használni rajta exroot -t?

(#43928) chipi89 válasza chipi89 (#43927) üzenetére


chipi89
tag

Csatolok KÉPET is.

(#43929) poli27 válasza chipi89 (#43928) üzenetére


poli27
veterán

http://192.168.1.1:8081/ itt eléred vargalex formázó oldalát, ez magától felcsatolja próbáld ezzel!

[ Szerkesztve ]

(#43930) axlfsi


axlfsi
veterán

:W Istenem, ez a Gargoyle!
Egy napig szorakoztam Vargalex fele build konfigjaval. Amikor mar azt hittem, hogy mindent jol belottem, rajottem, hogy nem is olyan arany, ami fenylik; ha kotok is kompromisszumot azzal, hogy lassan toltok le (torrent), a seed nem megy (nem jottem ra miert, de mindegy is mar). Aztan dlna rettenetesen farasztotta (teszt gyanant ket pendrive-val es egy 500GB-os vinyoval is probalkoztam, bongeszoben formazva elotte oket). Megneztem ushare-t es miniDLNA-t is, de egy ido utan nagyon belassult minden; a felulet, az adatforgalom, es mar hiaba allitottam le a transmission-t, nem segitett sokat.. Valami mas volt a baja. Meg akkor is, miutan 1-1 reboot utan normalizalodott valamelyest a load. A vegere sorozatos es random restartjaim is voltak es mig pl. a gyarival konstans tudtam 14-16mbps-os letoltest podukalni (16/1-es net), sajnos ezzel nagyon ingadozott 8-12mbps kozott (ez, a megrajzolt grafikonon is latszott a speedtes.net-en)...
Aztan Gondoltam egyet, feltettem a Gargoyle-t probabol. Bar ne tettem volna, elfecsereltem csak az idot, ugyanis:
-- 40Mhz hiaba valaszthato opcio, gyakorlatilag nem mukodik - :(( (below, above; egyik sem, pedig meg vegig is mentem a csatornakon)
-- csatorna kiosztas csak 9-igvan(!)
-- hackelessel megoldhato, hogy tobbet lasson, de:
- - - igazabol nem lett tobb csatorna, csak igy mar mukodott a 40Mhz - :F (ui.: csak eppen hol-hogy)
- - - tx-power nem allithato, azaz, ott van a manual mode es a lehetoseg egeszen 30-ast beirni, de gyakorlatilag nem tortenik valtozas
U.I.: a hack is instabil vagy en nem ertem, mert most ismet csak 130 a max rate inSSIDER szerint (es konkretan latszik, hogy 20Mhz-en szor terhelestol fuggetlenul, mert ezt is teszteltem).
En szemely szerint, nem ajanlom senkinek! Ha ezeket tudom, bele sem kezdek, de ebben a topikban alig talaltam fel oldalnyi Gargoyle-val kapcsolatos posztot :)

Mindegy, visszatolom a vargalex buildet es nem hasznalok sem torrentet, sem dlna-t. Ami viszont hianyozni fog, az a Gargoyle-ben talalhato Web Usage (konnyen ellenorizheto, hogy "a gyerek nem tevedt el nagyon" a neten) illetve a Restrictions, amivel pofonegyszeru szabalyokat irni, hogy adott IP/MAC cim melyik nap, hany oratol, milyen engedelyeket kaphat.

Ez utobbi kettore esetleg tudtok (egyszeuen osszekattintgatos) alternativat Luci-bol vargalex ala? :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#43931) axlfsi válasza axlfsi (#43930) üzenetére


axlfsi
veterán

Gargoyle-rol mehet azonnal a vargalex squashfs-factory vagy elotte (es ilyenkor mindig, amikor oda-vissza pakolja az ember) menjen elobb a gyari s majd csak utana a masik openwrt build? Fontos, csak igy mukodik, ellenkezoleg tegla vagy csak ajanlott? Illetve, mehet a webes feluletrol vagy csak ssh-n szabad?
Koszi!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#43932) zsolt501 válasza axlfsi (#43930) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom mi a gondod a Gargoyle szoftal, én évek óta ezt használom, és semmi bajom nincs vele, még azok sem amiket te leírtál.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43933) suste válasza axlfsi (#43931) üzenetére


suste
veterán

mindkét rendszer openwrt, szóval pont az kéne amit nem írtál, az upgrade verzió (szerintem)

(#43934) Intruder2k5 válasza axlfsi (#43931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel a Gargoyle egy ugyanolyan OpenWrt mint a vargalex build, csak más a webes felülete, ezért az OpenWrt-ről OpenWrt-re csere szabályok vonatkoznak erre az esetre is!

(#43935) axlfsi válasza zsolt501 (#43932) üzenetére


axlfsi
veterán

Pedig pont leirtam, hogy mi a bajom vele :)
Azt mondod, hogy nalad ezek a dolgok nem jottek elo? Tudja a router a 300Mbps sebesseget (ertsd 40Mhz) es van (legalabb) 11 csatornad is?

Mert ezeket minden tovabbi nelkul elertem a vargalex-szel, viszont Gargoyle-nal meg hackelessel sem sikerult megoldanom... de biztos csak en benazok akkor valamit :K

UI.: Suste, Intruder2k5 - ok, koszi, akkor igy teszem.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#43936) zsolt501 válasza axlfsi (#43935) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen tudja a 40MHz-t, a 11-es csatornát is tudja, szerintem a hiba valahol máshol keresendő.
A 40MHz függ attol hogy mennyi router van a környezetedben, mert különben visszakapcsol 20MHz ra ha sok a zavarás más routerektől.
Ezt ki lehet iktatni hogy visszakapcsoljon, ezt mind a 2 szoftverben meg lehet oldani, az egyiknél webes felületen a másiknál már én winscp-böl csináltam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43937) axlfsi válasza zsolt501 (#43936) üzenetére


axlfsi
veterán

Igazad van! Kozben addig jatszottam a csatornakkal, mig sikerult valamit osszehozni (a 13-at is!)... koszi, hogy leirtad, mar majdnem feladtam :)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#43938) Intruder2k5 válasza axlfsi (#43937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A régiót átállítottad magyarra? Csak így lesz 13 csatorna, USA szabvány csak 11-et enged...

(#43939) suste válasza axlfsi (#43930) üzenetére


suste
veterán

valószinűnek tartom, hogy nem vetted figyelembe a 1043-as korlátait, és ezért lassult be mindíg
a transmission alapbeállításait felejtsd is el gyorsan (3600-asssal esetleg jók lehetnek)
főleg ha DLNA-znál is
leírom honnan indulj, és aztán kisérletezgethetsz felfelé:
TM: le/fel=500/50, kapcsolatok száma=20/50, letöltési sor=1
ezeket mind állítsd be!
DLNA:
ha Samu tv-d van, akkor ushare-t mindenképpen tiltsd le (meg egyébként is zserintem:) )
miniDLNA: állítsd be az "egyéni nevet" valami egyszavasra (pl: axflsiDLNA), megosztási könyvtárat add meg, ahol a médiafájlok vannak/lesznek (pl: TM letöltési könyvtár), de jó lenne, ha elsőindulásnál csak kevés média lenne benne (1-2db), engedélyezd a miniDLNA-t, és ne piszkáld a routert, mert ilyenkor adatbázist csinál, ami rendesen terheli
fontos, hogy a webes felületről is lépj ki, max a böngésző frissitésével nézd a felső sorban a loadot, és ha 1.0 alá esik vissza, akkor beléphetsz megint

és ezekkel a szabályokal is csak akkor lesz jó, ha a belső formázóval formázod meg a vinyót (pendrive-ok nem szeretik a sok írást egyszerre)

örülök, hogy nem adod fel könnyen, és hidd el, hogy menni fog minden (nekem is ment és másoknak is), csak meg kell érteni a szabályokat

JA! ezek szerint tiltsd le ami nem kell: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43940) axlfsi válasza suste (#43939) üzenetére


axlfsi
veterán

Koszi szepen a tippeket, hogy osszegyujtotted nekem ;) Nem adom fel meg veletlenul sem, annal jobban erdekel a dolog.
Nem panaszkodaskent, de a fooldalon egyik masik tartalom mar idejetmult, mint pl. a visszaallitas tema, hiszen mar joideje mukodik a reset gomb, ehelyett en meg a mount_root+firstboot modszerrel reseteltem - de nem baj, legalabb mar ezt is tudom ;)

Abszolut offtopik, de most vettem eszre, hogy ha logout-rol jovok a topikba, nincs az oldal tetejen a gyorskereses, ph!-n van; direkt vajon? Eszmeletlen hasznos feature. Ahhoz kepest, hogy milyen keveset szolok hozza a topikhoz, nemis gondolna az ember, hogy sokszor kiolvasom oket, amikor keresgelek, hiszen minden-minden mar le van irva, nem egyszer, de nem is ketszer es az esetek 98%-rol mar volt szo korabban - le a kalappal azok elott, akiknek van turelmuk a lustabbakat kiszolgalni :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#43941) suste válasza axlfsi (#43940) üzenetére


suste
veterán

a resetgomb úgy tudom csak vargalex alatt működik hardresetként is, ezért nem felesleges az a bejegyzés
ha nincsen igazam, akkor javítson ki valaki

ha tudnád hányszor ismételjük el azt, hogy használd a keresőt :W

(#43942) jimmy1801 válasza suste (#43939) üzenetére


jimmy1801
tag

Szia!
Csak kíváncsiságból kérdezem, de TM beállításánál mindig több letöltési sebességet ajánlotok mint fel. Miért? Én azt vettem észre, hogy a feltöltést jobban bírja. Lehet csak nálam van így?

(#43943) Intruder2k5 válasza jimmy1801 (#43942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom miért van így, biztos ADSL netjük van, és megszokták! :)

Az érzésed jó, felfelé sokkal többet kell bírnia, mivel akkor nincs adat ellenőrzés (hashelés), tehát csak tölti felfelé a tartalmat, még letöltésénél ellenőriz is!

Bár én nem TP-LINK routert használok, de nálam az rtorrent torrentenként le 20, fel 5 szálon, globálisan le 100 fel 25 szálon van engedélyezve, sebesség tekintetében pedig változó, az alap 1M/100K, de van amikor leveszem a limitet, ilyenkor 4M/750K-ig megy! A netem 60/6 UPC! Ja és fut még egy rtorrent példány is, de az csak szerényen, erősebb limittel...

(#43944) SteveL válasza Intruder2k5 (#43938) üzenetére


SteveL
aktív tag

Hol lehet régiót állítani? Nekem is csak 11-ig ajánlotta fel a csatornákat (a legújabb Gargoyle 1.5.10). Az /etc/config/wireless-ben beírtam az option country HU-t, de ekkor is 11 maradt a max, és a maximális transmit power 27-ről 20-ra csökkent ráadásul.

[ Szerkesztve ]

(#43945) SteveL válasza SteveL (#43944) üzenetére


SteveL
aktív tag

Sikerült megheckelni ez alapján. Transmit Power 30 dBm, 12 és 13-as csatorna beállítható.

(#43946) Intruder2k5 válasza SteveL (#43944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem tudom, hogy hol van! Lehet nincs is ilyen a webes felületen? Az azért csalódás a Gargoyle-ban egy kicsit...

(#43947) siddis


siddis
őstag

Sziasztok, régóta olvasom a Fórumot de utálok regisztrálni.. :-)
Nos, kérdeztétek pár napja hogy próbálta-e valaki ezt a firmware-t : http://aspiregemstone.blogspot.hu/
Nos én felraktam és eddig csak jókat tudok mondani róla. Eredendően v.1.09-es és 1.10-es 1043-asom van és sajnos mindkettőnél előfordult, hogy eldobálta a wi-fi-t a Vargalex-féle firmware-el.
Ezzel viszont három napja még nem sikerült előhoznom ugyanezt a problémát, mindamellett hogy nagy tisztelője vagyok Vargalex munkásságának.
Amit még extraként említhetnék, az az IPv6, a Freifunk-felület, illetve a Layer7-es p2p-bokkolás a tűzfalban, bár ezt nem használom igazából, lehet "izolálni" a wireless klienseket web-es felületen, nem csak Putty-al mint Vargalex-nél. Van benne TinyProxy is (bár nem tudom minek:-))
Kezel még több WAN-t is, elvileg terhelés-megosztással vagy failover-módon (nem próbáltam), az Attitude Adjustement repó-ból lehet magyarítani, de csak 872 kByte marad szabadon, ami nem sokra elég, például egy Midnight Commander már nem fér rá. Nyomtató-szerver, DynDNS, HD-idle, miniDLNA, SaMBa, LED-konfig, cron, Etherwake, UPNP szintén van, de Transmission például az nincs.
Nagyjából ennyi, ha van kérdés ne fogjátok vissza magatokat..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#43948) suste válasza jimmy1801 (#43942) üzenetére


suste
veterán

általában mindenkinek az a fontosabb, hogy letöltse amit szeretne, hiszen használni szeretné
feltölteni késöbb, lassabban is ráér, amikor már lent van
mivel az egész a terhelés miatt lesz szabályozva, így az össz értéket kell nézni
egyébként tényleg jobban bírja a feltöltést,de nem csak az van ugye
ha bír mondjuk max 500-as letöltést,akkor az mellé nem fog bírni még 500-as letöltést is
nekem ez a logikám:)

(#43949) TeeJay


TeeJay
félisten

úgy látom hamarosan jön majd az utód :)
és elég jól is néz ki
WR1043ND V2.x
Qualcomm/Atheros QCA9558-AT4A@720 MHz
b/g/n 3T3R SOC

nos úgy látszik az N-es cuccoknál bejön az új immáron Qualcomm által gyártott proci ami alapjáraton tudja a gigabites WAN-LAN-t és a 3T3R N-es wifi-t
ugyanez a proci lesz még a WDR4900 V2.x és a WDR7500 V2.x routerben is
azt hiszem erre fogok majd váltani :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43950) TeeJay válasza TeeJay (#43949) üzenetére


TeeJay
félisten

[link]
itt szintén

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.