Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) poli27 válasza poli27 (#29000) üzenetére


poli27
veterán

Meg még egy kérdés, ha csinálok egy gyári beállítást a routeren, akkor az exroot is törlődik, meg pl a grafikon is?

(#29002) engusz


engusz
veterán

Mi történhet olyankor, amikor a router nem akar felállni, csak a sys led villog folyamatosan. A HDD-hez néha hozzányúl, de pl. A wifi nem akar elindulni. A wan is villog, de más nincs rádugva

Eddig tök jól működött, áramszünet után adta be a kulcsot :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29003) SteveBeard válasza engusz (#29002) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Kapcsold ki a HDD-t és úgy indítsd el a routert!

Steve

(#29004) Intruder2k5 válasza engusz (#29002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

vargalex fw van rajta? reset volt már?

(#29005) engusz válasza SteveBeard (#29003) üzenetére


engusz
veterán

Nem indult akkor sem, ugyanazt csinálta, mint előtte.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29006) engusz válasza Intruder2k5 (#29004) üzenetére


engusz
veterán

Kínomban resetet nyomtam, most minden kinullázódott a szoftverben. A HDD-t próbálom felcsatolni, de gondolom időbe telik, mert 500GB

Régebbi FW-vel is produkált hasonló dolgot, akkor egyszerűen a WIFI-t nem indította el, csak LAN volt. Egy-egy áramszünet után manuálisan kellett elindítani a vezeték nélküli részt

Szerk: vargalex v1.1.2 r32517

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29007) Intruder2k5 válasza engusz (#29006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felcsatolni nem telik időbe, csak formázni... :)

(#29008) engusz válasza Intruder2k5 (#29007) üzenetére


engusz
veterán

Akkor nem tudom, hogy mi lehet vele. Nem akarja az igazságot. Mindjárt rádugom egy gépre, megnézem, hogy látszik-e valami a HDD-n

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29009) vargalex válasza poli27 (#29000) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A /etc/config/network-ban a PPPoE beállításoknál kellene a pppd_options-ba a debug-ot engedélyezni. Azaz egy ilyen sor kell még a config-ba:

option pppd_options 'debug'

Alex

(#29010) Kami11


Kami11
őstag

Hogy lehetne azt megoldani, hogy minden bootkor lefusson ez a parancs?:

mount -t cifs -o username=**** //192.168.1.104/share /mnt/share/

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#29011) vargalex válasza Kami11 (#29010) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A /etc/rc.local file-ba kell betenned ezt a sort, amit LuCI-n is megtehetsz a Rendszer->Rendszerindítás ablak alján a "Helyi indítóscript"-nél.

Alex

(#29012) Kami11 válasza vargalex (#29011) üzenetére


Kami11
őstag

Megvan, köszi. Van benne egy exit 0 sor.
Ez elé tegyem, vagy mindegy?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#29013) DonCosta válasza vargalex (#28994) üzenetére


DonCosta
tag

Az este kipróbáltam egy másik fórumon kapott információk alapján a gyári firmmel a WDS-t, de nulla sikerrel.

OFF: Láttam a sok hozzászólást (találgatást ;) ) hogy is van ez két router dolog. A helyzet az, hogy megbeszéltem a szomszéddal, hogy amíg nem lesz netem addig hadd használjam az övét. (vidéken nem sietik el a beszerelést, már 1 hónapja várok) Ez működik is, de csak a lakás bizonyos helyén fogom a jelet és ez elég bosszantó, főleg úgy hogy van egy saját hálózatom, NAS-al asztali géppel lapossal és mindig váltogatni kell hogy netet érek el vagy az adataimat a NAS-on. Ezért gondoltam, hogy a routeremmel továbbszórnám a jelet úgy hogy őt se zavarjam, de a saját dolgaimhoz ne férjen azért hozzá.

Ez az alapfelállás után érthető, hogy nem szeretnék az ő routerére pakolni más firmwert. Ha megoldható, hogy a saját routerem firmjének DD-Wrt-re való cseréjével összehozzam a kívánt kapcsolatot, akkor felteszem. (Magnat leírása és a Te véleményed erre ad reményt). A kérdés az, hogy a másik routerben ilyenkor be kell pipálni a WDS-t és ott ki kell válasszam a saját routeremet mint AP? (mást nem lehet állítani)

Ha ez szerintetek mégse megy így, akkor már azzal is bejjebb vagyok, ha a routeremre vezetékesen csatlakozó eszközök kapnak netet, kvázi "wireles hálókártyaként" használva a routert.

Szerintetek ezzel és a 1043ND routeremre rakott DD-wrt firmmel melyik oldható meg? :F

Bocs a hosszú posztért és kösz a segítséget mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#29014) vargalex válasza Kami11 (#29012) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elé kell.

Alex

(#29015) vargalex válasza DonCosta (#29013) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Már megint ez a "Linuxhoz nem kell értened, ez nem Openwrt, ahol külön kell modulokat installálgatni" vélemény a linkelt hozzászólásban! Bocsi, de ezt soha nem tudom reagálás nélkül hagyni. :) A kérdéses feladathoz nem is kellenek külön modulok. Valamint, ha valamihez mégis modult akar valaki telepíteni (pl. minidlna, multiwan, proxy, ushare), akkor azt megteheti a webes felületen is. Próbálja meg ezt megtenni valaki DD-Wrt alatt. (Ráadásul a DD-Wrt alá is az OpenWrt-s csomagokat lehet feltenni ssh-n, trükközéssel.) És direkt olyan csomagokat írtam példaként, amik telepítés után LuCI-ból config-olhatók.

Ahogy korábban is írtuk, a WDS-hez mindkét oldalon WDS-t kell beállítani. Az elsődleges routeren AP WDS, a másodlagoson Kliens WDS. Ezt nem fogod megúszni.

Ha elég az, hogy a másodlagos router csak kábelen ad netet, akkor az elsődleges routerhez nem kell nyúlnod, a másodlagoson pedig Kliens mód kell. Ahogy korábban írtam, ezekhez OpenWrt alatt sem kell bűvészkedni (a mobilon megosztott WiFi-re kapcsolódással bemutatom):

1. A Hálózat->WiFi fülön Felderítés gombra kattintás:

2. A megjelenő elérhető hálózatok közül a kívántnál a Csatlakozás a hálózathoz gomb megnyomása (érdemes a BSSID-t kimásolni, mert a 4. lépésben szükség lesz rá):


3. A megjelenő beállításoknál a WEP/WPA, stb. kód megadása (nyilván ezt tudnod kell, illetve tudod is, ha a szomszéddal megegyeztél):

4. A megjelenő WiFi beállításoknál az elsődleges router BSSID-jének bemásolása (a 2. lépésben másoltuk ki), majd Mentés & Alkalmazás gomb megnyomása:

5. És már létre is jött a kapcsolat, a kábelen lógó klienseken van is net:

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29016) Воланд


Воланд
titán

sziasztok!

tegnap delutan ota van egy ilyen routerem, azota mar ketszer fagyott. tegnap meg a 110429-es gyari fw volt rajta, azzal is befagyott egyszer, ma mar a 120405-os es szinten. terheles alatt semmi baja, mindket esetben akkor tortent a fagyas, amikor egyik gep (ket laptop, egy asztali - ez kabelen csatlakozik -, plusz egy telefon) sem ment, nem csatlakozott a routerre. a routert sehonnan sem tudtam elerni, csak az segitett, hogy kihuztam a konnektorbol. otletek?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29017) Magnat válasza vargalex (#29015) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

én írtam a kérdéses hsz-t, lehet, h tényleg félrevezető volt, én amikor foglalatoskodtam OpenWrt-vel, még kezdetlegesebb stádiumban volt a Luci és kellett parancssorban bűvészkedni már alap dolgokhoz is. Viszont ha nem ragaszkodik a WDS-hez (ezt is írtam a másik topikban), akkor nem kell a szomszéd routerét buherálnia... én is lőttem már be úgy egy DD-Wrt-vel felszerszámozott Asus 520GC routert másodlagosk AP-ként külön SSID-val, h a gyári firmwares Philips router nem is tud róla, h tovább van szórva az internet ami rajta megy keresztül. Csak sajnos nem vágom fejből a beállításokat, de vmelyik tutorialban biztosan benne van a DD-wrt oldalán, merthogy én is onnan lestem el.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29018) vargalex válasza Magnat (#29017) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Alap dolgokat mindig be lehetett állítani LuCI-n. Az extrákat már nem feltétlenül, nyilván az is folyamatosan fejlődik.

Alex

(#29019) Maximusz válasza vargalex (#29015) üzenetére


Maximusz
aktív tag

ez valóban működőképes (most egy TPLink Wr1043ND és egy Fonera 2200 van összekötve WDS-el)

ezzel kapcsolatos lenne kérdésem:
a fonerán létrehoztam egy virtuális ap-t (amihez csatlakoznak a másik oldalon, és az össze van bridgelve a WDS klienssel)...

a kérdés arra vonatkozik, hogy akár több virtuális AP-t is létre lehet hozni (hogy akár személyenként / csatlakozásonként mindenki külön accountot és pass-t kapjon, vagy csak 1 virtuális ap-t lehet létrehozni ?

maximusz

(#29020) Pr3s válasza vargalex (#28991) üzenetére


Pr3s
aktív tag

És ezt a 1043-asaink fogják tudni vargalex Mester??? Tudom rengeteget barkácsolsz ezen a vason értünk, de lehet nem lenne rossz ha tudná kezelni a multiple SSID-t is a 1043-as! még ha csak virtualban menne akkor is jó lenne! elvvileg a 842ND tudja, de a te firmed jó arra is, lehet nem lenne gond ez a 1043-nak sem! Vagy igen??

(#29021) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok!

OpenWRT-re van levelező szerver? SMTP nem muszáj (de jó ha van).

Előre is köszönöm!

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#29022) vargalex válasza Pr3s (#29020) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem értem a kérdést, ugyanis OpenWrt-vel mindig is tudta.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29023) vargalex válasza Maximusz (#29019) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Persze, bármennyi SSID-t definiálhatsz, mindre rakhatsz külön kódolást, külön MAC szűrést, stb.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29024) Maximusz válasza vargalex (#29023) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

a virtuális interfészek mindig ugyan azt az azonosítót kapják, ha többet hozok létre, vagy "random" szerűen kapják meg minden egyes induláskor az azonosítót ?

ez azért lehet érdekes a szempontomból, mert akkor így egyes "ap"-ket tudnék forgalom szempontjából figyelni (adatforgalom), illetve bizonyos hozzáféréseket korlátozni (torrent, stb...)

(#29025) vargalex válasza Maximusz (#29024) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Sorrendi feldolgozás van, úgyhogy elvileg mindig ugyan azt kapják.

Alex

(#29026) Maximusz válasza vargalex (#29025) üzenetére


Maximusz
aktív tag

még egy kérdés a virtuális interfészekkel kapcsolatban

ha többet hozok létre, akkor azok a létrehozás számának megfelelően felezi/harmadolja/negyedeli a rendelkezésre álló sávszélességet, vagy az össz sávszélesség oszlik el a használatnak megfelelően? Tehát a virtuális interfészek csak a procit fogják meg kicsit, vagy más dolgot is lassítanak / csökkentenek a működésben?

(#29027) vargalex válasza Maximusz (#29026) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem, az új SSID-k csak új kapcsolódási lehetőségek. Azaz az össz sávszélesség változatlan. Ha csak egy kliens csatlakozik az egyik SSID-hez, akkor ő használhatja az egészet.

Alex

(#29028) Kikike


Kikike
tag

Kedves Fórumtagok!

Routeremen Vargalex firmware-van, routerhez csatlakozik egy USB elosztón keresztül egy nyomtató és egy winchester, ezeket Wlanon keresztül (is) használom.

Lényeg:

Megoldható -e egyszerűen az, hogy létrehozok egy vendég (Wlan) hálózatot amire csatlakozva csak az internetet lehet elérni, semmi mást. Ez független lenne a sajátomtól, tehát más név, más jelszó.

Köszönettel

(#29029) vargalex válasza Kikike (#29028) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Természetesen. Persze mindez mehet LuCI-n is. Itt egy LuCI-s leírás is (igaz képek nélkül).

(#29030) Intruder2k5: igen, így szokott ez lenni... :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29030) Intruder2k5 válasza vargalex (#29029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha egy téma egyszer beindul... :)

(#29031) Kikike válasza vargalex (#29029) üzenetére


Kikike
tag

Utólag olvastam, hogy pont ez a téma, bele sem olvastam mielőtt elküldtem a kérdést. ;)

Hát ez nekem bonyolult inkább nem b@..tatom. Már úgyis kinyírtam 1x és te hoztad vissza a halálból. :R
Most olyan szuper minden... :C

(#29032) vargalex válasza Kikike (#29031) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor holnap összedobok egy leírást LuCI-s képekkel. Nem bonyolult egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#29033) Kikike válasza vargalex (#29032) üzenetére


Kikike
tag

:R Akkor figyelni fogom a fórumot.
Előre is köszönöm. (Talán másnak is hasznos lesz.)

(#29034) gerokrisz válasza vargalex (#29032) üzenetére


gerokrisz
tag

Szia!

Nem tudsz openWRT (vagy akár DD) -re mail szervert? Vagy nem nagyon vannak ilyenek ezekre? SMTP nem is nagyon kéne rá, csak leveleket tudjon fogadni. (ideiglenes megoldásnak kéne)

A választ előre is köszönöm!

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#29035) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

láttam hogy többen találoztatok azzal a jelenséggel amikor a Luci random lefagy és elérhetetlenné válik. Ilyenkor újra kell indítanom a routert.

Ezt a hibát dobja a böngésző (Firefox, Safari OSX alatt):

This page contains the following errors:
error on line 331 at column 6343: AttValue: ' expected
Below is a rendering of the page up to the first error.

Erre van valami megoldás?
Lehet valahogy ssh-n keresztül restartolni a Luci-t?

(#29036) ekrisztian válasza DonCosta (#28980) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szerintem dyndns a főrouterben fusson és dmz használatával és portforwardal sztem eléred a nast.

(#29037) poli27


poli27
veterán

Vargalex mitől van ilyen nagy load, ha nincs semmilyen forgalom a routeren? Átlagos terhelés 0.94, 0.91, 0.79 ? OpenWrt | vargalex v1.1.2 r32517 ez a verzió az, nagyon nagy a load úgy hogy nem csinál semmit a router.... A reloaded ezt nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#29038) SteveBeard válasza poli27 (#29037) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Luciban nézed vagy ssh-n?

Steve

(#29039) Intruder2k5 válasza poli27 (#29037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

top mit mond?

(#29040) poli27 válasza Intruder2k5 (#29039) üzenetére


poli27
veterán

[ Módosította: 7 ]

(#29041) Intruder2k5 válasza poli27 (#29040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom mi az a 19% userspace cpu terhelés, mert erről sok infót nem adott, ehhez majd inkább Alex kell...

Akartam is mondani, hogy használd a "Programkód" gombot, mert az úgy elég káosz volt, de látom megoldottad egy képpel! :)

[ Szerkesztve ]

(#29042) SteveBeard válasza poli27 (#29040) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Lépj ki a Luci-ból és úgy nézd meg, általában az emeli meg a load-ot.
Mivel az idle 70% felett van, ezért nem sokat jelent ez a viszonylagosan magas load... szerintem.

Steve

(#29043) poli27


poli27
veterán

Ez érdekes, tényleg a luci csinálja a nagy loadot... de a reloaded verzió nem csinálta... Az előző hozzászólásban szerkesztettem a képet, de nem tudtam visszatenni (ip rajta volt) kértem a modikat tegyék be.

(#29044) suste válasza vargalex (#29032) üzenetére


suste
veterán

Én kimentettem magamnak a beállításaimat a reprodukálhatóság miatt:)
Ha gondoljátok elküldhetem......(9db kép 3 oldalon egy word-ben)

(#29045) miroon


miroon
aktív tag

Hali.

Van usb-s vodafoneos mobilnetem. Hogyan tudom megoldani,hogy a routerrel megtudjam osztani wifin? :)

köszönöm a választ előre is.

iPhone 13 Midnight Black

(#29046) Kicsirics77 válasza miroon (#29045) üzenetére


Kicsirics77
veterán

valószínűleg nagyon sehogyan sem :DDD

bár elképzelhető,hogy létezik valami csomag hozzá ami kezeli a router usb portjára dugott huawei modemet és utánna tudja osztani lan és wifi csatolóra

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29047) poli27 válasza miroon (#29045) üzenetére


poli27
veterán

[link] itt leírta egy forumtárs :)

(#29046) Kicsirics77 honnan vetted hogy nem lehet :F

[ Szerkesztve ]

(#29048) Kicsirics77 válasza poli27 (#29047) üzenetére


Kicsirics77
veterán

onnan hogy az it cafe lapcsaládot nem követem szemmel
nyílván azért lennénk itt,hogyha valakinek van infója valamiről akkor megossza
mint ahogyan ez most is történt
egyébként hasznos info mert ha otthon likvidálom a netem akkor nekem is nagy segítség lesz majd a mobilnet osztás de ennyire mélyen nem foglalkoztatott még a dolog eddig.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#29049) poli27 válasza Kicsirics77 (#29048) üzenetére


poli27
veterán

Egy és ugyanaz a forum, nem értem miért írod ezt , PH! addikt létedre ezt már illene tudnod sztem ! :F [link] :W

[ Szerkesztve ]

(#29050) Kicsirics77 válasza poli27 (#29049) üzenetére


Kicsirics77
veterán

azt hogy mit illene és mit nem azt majd eldöntöm Én ennyi idős fejjel
mint amennyi vagyok
feltételezem,hogy Neked is kerülte már el néhány dolog a figyelmed
egyébként meg nem gondolom,hogy kioktató stílusban válaszoltam volna Neked
nem úgy mint Te.
részemről off
további jó fórumozást Kedves senior tag

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.