Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) OctoCore válasza Intruder2k5 (#43250) üzenetére


OctoCore
tag

De igen, már felfedeztem :D viszont a használatra nem jöttem rá illetve hogy lehet elérni a webes részét? felraktam azt is..

(#43252) Intruder2k5 válasza OctoCore (#43251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#43253) OctoCore válasza Intruder2k5 (#43252) üzenetére


OctoCore
tag

Nem jó így se, ez az amit fel kellett tennem amúgy?

(#43254) Intruder2k5 válasza OctoCore (#43253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

vargalex fw-ben "gyárilag" benne van a torrent, Neked semmit sem kell feltenni!

(#43255) OctoCore válasza Intruder2k5 (#43254) üzenetére


OctoCore
tag

Nem állítottam semmit, és azon a porton amit te írtál nem érem el sehogy sem :U
(eltávolítottam ami ki volt jelölve, majd reboot)

[ Szerkesztve ]

(#43256) Intruder2k5 válasza OctoCore (#43255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A rákötött HDD-t a routeren formáztad?

(#43257) OctoCore válasza Intruder2k5 (#43256) üzenetére


OctoCore
tag

Pendrive van benn, az gond? De igen, rajta formáztam

(#43258) Intruder2k5 válasza OctoCore (#43257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az nem gond! És most eltávolítottad a transmission csomagot? Szerintem már jól összekavartál ott mindent, lehet jobb lenne elölről kezdeni egy reset-el!

(#43259) OctoCore válasza Intruder2k5 (#43258) üzenetére


OctoCore
tag

Ügye, ha nézed a képet ,akkor a trans-web et én raktam fel, de néztem hogy a verzió szám dettó ua. és írtad hogy nem kell babrálni semmit, ezért eltávolítottam, tehát mintha nem csináltam volna semmit
szerk:
Teljesen kiégtem, ne haragudj este van, elfelejtettem kipipálni, hogy engedélyezve :W :W :B :B :B

[ Szerkesztve ]

(#43260) Intruder2k5 válasza OctoCore (#43259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A vargalex buildben gyárilag is van transmission-web!

Én nem haragszom! :)

[ Szerkesztve ]

(#43261) chros válasza OctoCore (#43259) üzenetére


chros
őstag

Vagy van a Transmission Remote GUI (ha egy/tobb fix geprol hasznalnad, akkor kellemesebb mint a web interface). [link]

(#43262) OctoCore válasza Intruder2k5 (#43260) üzenetére


OctoCore
tag

Hmm, vsftpdben hogy állítok be a userhez jelszót hogy tudjak csatlakozni ftp-n keresztül?

chros: Nagyon király, köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

(#43263) Intruder2k5 válasza OctoCore (#43262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal vargalex build rendszerszintű user-t használ, azaz simán a passwd paranccsal!

Illetőleg az integrált ftp user-hez a 8081-es felületen, ahol a lemezt is konfigurálod!

[ Szerkesztve ]

(#43264) OctoCore válasza Intruder2k5 (#43263) üzenetére


OctoCore
tag

8081- en hogy lépek be és mivel ?

(#43265) vargalex válasza OctoCore (#43264) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a root jelszó beállítása óta volt restart, akkor root/beállított jelszó, ha nem, akkor root/x. De ez le van írva a blogomon is.

Alex

(#43266) DuDieHUN válasza dzoli87 (#43238) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

1043nd igen, csak mellé nyomtam, nincsen engedélyezve a bandwidth control, és az a furcsa hogy összedugás(resetelés után megy rendesen a 25mbit, csak egy kis idő múlva (ez változó 5 perctől a pár óráig) veszi vissza 10mbit-re a netet, LANon belül szépen marad az 1000mbit

(#43267) dzoli87 válasza DuDieHUN (#43266) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Hát akkor esetleg meg lehet próbálni egyel régebbi gyári fw, azt írtad, hogy gyári van rajta.
Néztem én is a legújabb gyárit és nálam 10-15Mbps-el lett lassabb a net.

(#43268) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Bad Getway
hibaüzenetet kapok 2-3 óránként, ha be szeretnék lépni a Luciba.

Próbáltam utánaolvasni.
Beírva ezt a parancsfuttatása sorba:
rm /tmp/overlay-disabled/etc/extroot.md5sum
Nem történik semmi.
Mit tegyek?

Üdv!

HH

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#43269) Milli82


Milli82
tag

Találkoztatok már olyannal, hogy extroot-al használva, a routerbe nem tudtok belépni web-en(luci)?
Minden más működik egyébként, putty-ban simán kapcsolódik, WinSCP-ben szintén. Sőt még a TVheadEnd web-es felülete is megnyílik.
Ha kiveszem az extroot meghajtót, akkor be tudok lépni Luci-ba.

Az én elméletem: mSD kártyán van az extroot. Lehet behányt a kártyának egynéhány szektora, amin a luci volt tárolva?

Asus AC85P - DS118

(#43270) vargalex válasza Milli82 (#43269) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nincs letiltva az uhttpd indulása?

Alex

(#43271) Milli82 válasza vargalex (#43270) üzenetére


Milli82
tag

Kösz a a gyors választ. Nem igazán tudom mit jelent amit kérdeztél. :D
Egyébként meg nem szoktam piszkálgatni semmit benne. Egy pár napja, 1 hete még tuti működött.
Söt a :8081-es porton keresztül is beenged, de amikor meg kéne jelenítenie a cgi-bin/..etc. dolgokat azt már nem akarja.

Ezt írja: The requested URL /cgi-bin/first_steps was not found on this server.

Asus AC85P - DS118

(#43272) vargalex válasza Milli82 (#43271) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor ott bizony hiányoznak file-ok. Pivot-root-ot használsz, vagy pivot-overlay-t? (Előbbi esetben a külső partíció a /-be, utóbbi esetben a /overlay-ba van csatolva.)

Alex

(#43273) Milli82 válasza vargalex (#43272) üzenetére


Milli82
tag

overlay-ben van csatolva

Asus AC85P - DS118

(#43274) vargalex válasza Milli82 (#43273) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg sikerült néhány dolgot törölni, így logikailag törlésre is került. Vissza kellene másolni, vagy újra kellene építeni az overlay partíciót (vagy a logikai törléseket megszüntetni).

Esetleg privátban beszéljünk erről, vagy ha tudsz adni hozzáférést, akkor szívesen segítek.

Alex

(#43275) Milli82 válasza vargalex (#43274) üzenetére


Milli82
tag

ment pü

Asus AC85P - DS118

(#43276) glocker


glocker
tag

Sziasztok!

TP-Link1043ND-m van vargalex fw-el...

T-Home-ra váltottam és kaptam egy "csodás" Cisco EPC 3925-öt, (ólinvan, teccik nem teccik ez van...)

Úgy halottam, hogy a TP-Link 1043ND használható hozzá kapcsolva UpLink ként, és ehhez vissza kellene tenni az eredeti fw-t.

Azt szeretném tudni, hogy lehet visszatenni a gyári fw-t, vagy hogy érdemes-e visszaállítani gyárira...

Előre is kösz!
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#43277) vargalex válasza glocker (#43276) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mit értesz pontosan UpLink alatt?

Alex

(#43278) glocker válasza vargalex (#43277) üzenetére


glocker
tag

bocs, rosszul fogalmaztam... :W
wifi AP (accesspoint) ként és switch ként használnám (de még ez sem teljesen világos, hogyan) :(

Úgy hallottam, hogy ehhez elsőként a gyári fw-t kell vissza tenni...

bocs a béna kérdéseket :-(

(#43279) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok!

Sürgős segítség kéne. tplink 842nd-s routerem van, feltettem a vargalexes firmware-t, el is értem, állítottam pár dolgot, viszont most nem érem el sem wi-fi-n, se kábelen. Reset gombra sem reagál (amit abszolút nem értek.)
Cégnél vagyok és ideiglenes net-et próbálok varázsolni, hogy Wi-fin kaptunk NET-et, de jelenleg csak android hot-spoton tudom osztani, viszont a PC-knek kellene a vezetékes. Sürgős segítség kellene! Köszönöm!

(#43280) vargalex válasza glocker (#43278) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ilyet az OpenWrt is tud, ráadásul akár úgy is, hogy 5 portos switch+AP-ként funkcionál.

Alex

(#43281) vargalex válasza CTM (#43279) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg sikerült a LAN interface-t DHCP-re állítanod. Ha nem megy a reset gomb, akkor a failsafe maradt megoldásként.

Alex

(#43282) glocker válasza vargalex (#43280) üzenetére


glocker
tag

ááá, remek
:C
köszönöm, kipróbálom!
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#43283) arty válasza glocker (#43276) üzenetére


arty
veterán

lehetséges azt a "mindent tudó" t-s szutykot bridge módba hekkelni, ekkor egy sima kábel-modemként kezd el viselkedni

keress rá a cisco szóra itt VAGY: kövesd eme leírást

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#43284) CTM válasza vargalex (#43281) üzenetére


CTM
csendes tag

Szia!

Nagy nehezen sikerült összehozni ez alapján: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr842nd (RECOVERY-ben leírtak, de nem gyári firmware-rel, hanem vargalex-essel.)
Most hogy újra működik a router, kérek szépen annyi segítséget, mit állítsak be rajta pontosan, hogy wi-firől kapott NET-et tudjam tovább osztani LAN portokon. Köszönöm szépen!

ui.: A forrás router nem saját és ideiglenes megoldás lesz, szóval nem tudok hozzáférni annak az admin felületéhez (és nem is szeretnék hozzá nyúlni), tehát ilyen megoldásra lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#43285) glocker válasza arty (#43283) üzenetére


glocker
tag

kösz az infót!
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#43286) vargalex válasza CTM (#43284) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt kell tenned. Annyi, hogy ha 1.1.7-es verziód van, akkor az elején található angolra állítást kihagyhatod.

Alex

(#43287) CTM válasza vargalex (#43286) üzenetére


CTM
csendes tag

Köszönöm szépen, így már működik. Azt hiszem túlkomplikáltam és nem kellett volna az interface-ekkel próbálkoznom..
Most már okés, köszönöm! :)

(#43288) poli27


poli27
veterán

Transmissionnál hogyan lehet több usert futtatni?Tehát kellene nekem 2 user, aminél tudok más más torrenteket futtatni.Leírást nem nagyon találok hozzá :S :R

[ Szerkesztve ]

(#43289) Lenry


Lenry
félisten

mi nyűgje van, ha LuCI helyett ennyit ad csak be?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43290) Mickey5


Mickey5
csendes tag

Sziasztok!
Végre működik a 1043ND routerem a Vargalex fw-vel! Köszönöm! De van egy kis gond az 1TB-os Toshiba HDD-vel. Természetesen a routerrel particionáltam és formáztam és azzal működik is hibátlanul, szépen megy a le- és feltöltés. Viszont ha a számítógép alaplapjára csatolom (SATA) és Linux Live CD-vel indítom a gépet, akkor nem látja. A BIOS-ban minden rendben. Bármilyen más HDD-t is lát a Linux ugyanezen a gépen (akár SATA, akár IDE), csak pontosan ezt az egyet nem. Van valakinek ötlete, hogyan oldjam meg? Itt a formázás utáni kép:

A segítséget előre is köszönöm!

(#43291) Intruder2k5 válasza Mickey5 (#43290) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel LiveCD-ről beszélsz (írsz), így gondolom, hogy alapból Windows-t használsz! Arra vannak különböző alkalmazások, amivel tudod írni, olvasni az ext4 lemezt, így nem kell Linux-al küzdened a Desktop gépen! Például...

http://www.ext2fsd.com/
http://www.diskinternals.com/linux-reader/

(#43292) woodworm


woodworm
veterán

Frissítette már valaki a transmissiont 2.82-re? Én elég régiről tettem és feltűnő a változás a seedelési hajlandóságban. Vajon apránként javult ennyit vagy a mostani sikerült jobban?

(#43293) suste válasza woodworm (#43292) üzenetére


suste
veterán

már a 2.71 is sokkal jobban seedel (nekem ez van most és marad is),mint a 2.51 körüliek
de ettől lehet hogy még tovább javult a legújabb.......

(#43297) woodworm válasza suste (#43293) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi! Én 2.33-ról frissítettem és megduplázódott az átlagos feltöltési sebességem, gyakorlatilag elérte az előfizetési sávszélességemet (2Mbit). Tehát felmérni sem tudom, hogy ez-e a vége.

[ Szerkesztve ]

(#43298) Mickey5 válasza Intruder2k5 (#43291) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Köszönöm válaszodat!
Igen, Windowst használok, de ott még csak a Total Commander plugint próbáltam. Az sem látta. Amiket Te írtál, azokat még nem ismertem, de most kipróbálom. Köszönöm!

(#43299) vargalex válasza Lenry (#43289) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Valószínű betelt a /tmp. Minidlna-t használsz? Ha igen, az adatbázis és a log útvonalát átállítottad a HDD-re, vagy a /var-ban hagytad? Utóbbi esetben valószínűleg annyi média tartalmad van, hogy az adatbázis nem fér el a /tmp-ben (a RAM fele a /tmp mérete).

Alex

(#43300) Mickey5 válasza woodworm (#43297) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Szia!
Jól értem, hogy 2 megabit/s a feltöltési sebességed? Mert akkor nálam valami baj van. Nem akar 60-70 KB/s fölé menni, pedig a mérés szerint a vonali sebesség 640 KB/s (természetesen erre állítottam be a QoS-t), de még a szerződés szerint is 512-nek kellene lenni. Eddig azt hittem, hogy ez a router ennyit tud. Ja, igen: 1043ND routerem van és OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342, ami alapból a 2.76-os Transmission-t tartalmazza. A Transmission-ben a gyári 2048-as érték szerepel és szerintem máshol sincs korlátozás, ami indokolná a 60-70-et. A nap legnagyobb részében senki sem használja a netet, tehát akkor mennie kellene. Hol keressem a hibát?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.