Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) Shurycen


Shurycen
tag

srácok én abban kérnék segítséget (jelzem visszaolvastam de meghaladja a képességeimet) hogy nekem van egy ilyen 1043nd routerem és a gépemet ami vezetékesen van rákötve azt szeretném az androidos telefonommal felébreszteni, de egyszerűen nem értem ahogy le vannak írva, hogy mit kellene tennem, nincs valami guide ilyen hozzá nem értőknek is ahol szájbarágósan le van írva hogy ide kattints ide ezt írd be, ez azért kell hogy és kész...? :)

(#42302) n_atsi


n_atsi
tag

Sziasztok

A #42265-ös hozzászólásra nincs valakinek ötlete?

(#42303) nagyfejü válasza doberman (#42300) üzenetére


nagyfejü
őstag

Na... visszaraktam az 1.1.7 et. NEM megy a csomaglista frissités. Nem tud csatlakozni. bakker.

(#42304) jilian


jilian
addikt

Adott egy T-Home internet ZTE ZXDSL 931VII elosztóval. Ennek a LAN portjára csatlakozik a WR1043ND amin vargalex build 1.1.7 fut.

Routerben a WAN interfész be van állítva DHCP-re és látszólag rendben is van, viszont még sincs net.

IPv4 WAN állapot

eth0.2 Típus: dhcp
Cím: 192.168.1.4
Hálózati maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.254
DNS 1: 192.168.1.254
Kapcsolódva: 0h 39m 34s

[ Szerkesztve ]

(#42305) doberman válasza nagyfejü (#42303) üzenetére


doberman
senior tag

internet van?
naplóban valami oda nem illő?

8lnu

(#42306) nagyfejü válasza doberman (#42305) üzenetére


nagyfejü
őstag

most meg megy!

(#42307) doberman válasza nagyfejü (#42306) üzenetére


doberman
senior tag

valami ott nem kerek... ilyen hol-megy hol nem megy, csak az "analóg" világban van...
esetleg vízér? káros földsugárzás? szomszéd átok? bocs nem tudtam kihagyni...

8lnu

(#42308) b10up válasza jilian (#42304) üzenetére


b10up
tag

Szia!
Ha a ZTE a 192.168.1.X tartományból oszt címet, akkor a TP-Link LAN oldalát állítsd 192.168.0.X-re. Vagy még jobb lenne ha bekapcsolod a ZTE-ben a PPPoE Pass-Through módot, aztán a TP-Link WAN beállításaiban is megadod a PPPoE nevet+jelszót.

(#42309) nagyfejü válasza doberman (#42307) üzenetére


nagyfejü
őstag

hali.
mostmár jó minden. Volt net meg minden csak amikor rányomtam a csomagok letöltésére kiirta hogy nem tud kapcsolódni az users.atw..hu.wargalex nem elérhető. De egy idő mulva elértem. és most működik.

üdv , és köszönöm a segitséget.

(#42310) jilian válasza b10up (#42308) üzenetére


jilian
addikt

Köszi!

Holnap kiproòbàlom, ès jelentkezem.

(#42311) b10up válasza nagyfejü (#42309) üzenetére


b10up
tag

Nálam is ugyanez volt ma, már azt hittem holnap bonthatom szét az egészet, de itt is megjavult. :R

(#42312) doberman


doberman
senior tag

kérdés:

megoldható az, hogy win alatt ikonról - tehát csak katt és a következő történik pl: putty log on, tvheadend start... vagy egyéb program... majd log off.

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#42313) jilian válasza b10up (#42308) üzenetére


jilian
addikt

Köszi!

Az első variációval sikerült.

(#42314) cimp válasza doberman (#42312) üzenetére


cimp
senior tag

Én androidról csinálok ilyesmit. Nas ébresztéshez.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#42315) doberman válasza cimp (#42314) üzenetére


doberman
senior tag

na igen, ott tán egy kicsit 1xűbb, de itt win a kitétel..

8lnu

(#42316) b10up válasza jilian (#42313) üzenetére


b10up
tag

:C
Ha így fog működni, akkor majd arra figyelj, ha portot kell nyitnod valaminek, akkor a ZTE-ben továbbítanod kell a TP-Link WAN oldali IP címére, majd ebből továbbítani a célgépre.

(#42317) jilian válasza b10up (#42316) üzenetére


jilian
addikt

Rendben.
Majd jövök! :DDD

(#42318) Intruder2k5 válasza doberman (#42312) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

KiTTY-ben be tudsz állítani login nevet és jelszót, valamint belépés után futtatandó parancsot is! Persze lehet, hogy PuTTY-ban is, de az nekem most nincs kéznél...

[ Szerkesztve ]

(#42319) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok!

Azt megoldható lenne, hogy ha 2webszerverem van akkor a beérkező kéréseket a 80as porton a router fogadja, majd dobja tovább a DNS-e szerinti webszerverre? Mert local-on megy a hosts-file így bentről jól szűri az oldalakat, csak nem tudom ez kintről is működik e.

Előre is köszönöm!

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#42320) doberman válasza Intruder2k5 (#42318) üzenetére


doberman
senior tag

upsz... hogy én erről a programról nem is hallottam...

máris próbálom, köszönöm!

8lnu

(#42321) jkutya


jkutya
tag

Sziasztok

Van egy ilyen routerem, a köv. felállásban:

firm: 3.13.13 Build 130428 Rel.58290n

hardware:WR1043ND v1 00000000

renesen működik, de kb 1-2 hetente újra kell indítani mert kifagy.

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e a gyárinál stabilabb custom firmware, amivel ez a probléma megszűnik.
Fontos legyen, hogy a router mentett config fájlját vissza tudjam rá tölteni, ne kelljen mindent újra csinálnom.

Előre is kösz a választ.

(#42322) mzolcsi válasza doberman (#42312) üzenetére


mzolcsi
csendes tag

A putty könyvtárában van egy plink program. Ezzel lehet távoli gépen parancsokat végrehajtani.

pl: plink -P 2222 root@IPADDRESS "/utvonal/program.sh"

Ez a 2222 porton keresztül (SSH-n) a root felhasználóval az IPADDRESS című gépen végrehajtja a "/utvonal/program.sh"-t

bővebben: plink --help

Z

(#42323) Intruder2k5 válasza jkutya (#42321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Olyan firmware nincs, és valószínűleg sosem lesz, ami a gyári fw beálíltásait be tudja tölteni!

(#42324) jkutya válasza Intruder2k5 (#42323) üzenetére


jkutya
tag

Köszönöm!

Akkor - ha már meg kell megcsinálom kézzel.

Van olyan, amelyikkel ez az instabilitás megszűnik? Nem gonolnám, hogy túl nagy terhelést kap: 3 vezetékes eszköz, és 2-3 Wifis van rajta.

Melyiket érdemes megpróbálnom a custom firmware-ek közül?

(#42325) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Valaki tudna segiteni ip.dns.hu. beállitásban?/a router dns beállitásokban/

üdv

(#42326) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Huawei HG8245 wifis modem/router, nem tudom mi a ganénak lehet ezt még nevezni, a T-Home optikai netre kötve (muszáj, mert ez osztja a netet, tv-t, telefont, tehát nem kihagyható). Mögé kötve egy TP-Link TL-WR1043ND router. A TP-Link routerem Dynamic IP-re van állítva, a modemből kivezető egyetlen gigabites LAN kivezetést a router egyik LAN portjába kötöttem (nem WAN), így tovább tudom osztani a gigabites hálózatot, így tudom csak használni teljes értékőként a 120 megabites netet, illetve a router wifijére csatlakozom, nem a modemére, mert a TP-link erősebb jelet produkál. Viszont így ugye a TP-link DHCP és egyéb szolgáltatásaitól elesek. Nem is ez a nagyobb probléma, hanem próbálnék valamiféle hálózatot összelőni itthon,hogy a tabletemről el tudjam érni a gépemen tárolt cuccokat.
Viszont az a probléma merült fel,hogy a TP-link routerre csatlakoztatva a tabot, bepötyögöm a Huawei által kiosztott IP-jét a gépemnek, nem találja meg a hálózaton a laptopom. A Huaweire csatlakozva viszont igen, ezzel viszont csak egy probléma van, olyan harmatos fosgyenge wifi jelet produkál,hogy potyognak a könnyeim.
Tud valaki segíteni a nyűgömön,hogy hogyan is tunám ezt a problémát megoldani? Nincs valami olyan üzemmódja a TP-link routernek, amivel a Huawei mögött, a TP-linkkel tudnék fix ip-t osztani a gépemnek?
Szép és jó ez a tréfos szarság,hogy ingyen wifis routert dobálnak az embernek, de olyan halál fölösleges, ráadásul az életemet is csak nehezíti. -.-

Előre is köszönöm a segítséget

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#42327) doberman válasza mzolcsi (#42322) üzenetére


doberman
senior tag

köszi.... :C

milyen jó móka ez.... ikonról ki -be kapcsolgatni dolgokat...

8lnu

(#42328) Intruder2k5 válasza jkutya (#42324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nincsen szükséged az extrákra, mint például torrent kliens a routeren, vagy dlna szerver, akkor én a Gargoyle-t javasolnám, amennyiben megfelelő hardver verziós ehhez a routered!

(#42329) jkutya válasza Intruder2k5 (#42328) üzenetére


jkutya
tag

Nincs szükségem semmi extrára - csak a stabilitásra, köszönöm.

(#42330) krealon válasza Burki (#42326) üzenetére


krealon
veterán

Ha a WiFi-s gepek nem erik el a LAN-on a tobbi gepet, akkor a Wireless --> Wireless Advanced-ben be van pipalva az "AP isolation".

(#42331) Burki válasza krealon (#42330) üzenetére


Burki
aktív tag

Nincsen bepipálva. :(

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#42332) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Használ valaki rajtam kívül Gargoyle firmware-t?
Az érdekelne, hogy a VPN-t hogyan kell a routerben használni, hogy a belső hálózatban lévő gépet elérjem.
A belső hálózatban egy windows szervert kellene elérnem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42333) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

Végre sikerült beruházni egy miniITX-es szerverre itthon, úgyhogy tehermentesítve lett a TP-Link router. Azonban nekem szükségem lenne, hogy kívűlről ugyanazon funkciókat elérjem, amit eddig vargalex 1.1.5-ös build-jében élvezhettem.

A szerveren Ubunutu 12.04 LTS fut, rajta Transmission. Főleg ennek a webfelületét szeretném kívülről elérni.
Eddig noip segítségével ment is, de az a routeren futott. Most a szerver az 1.100-as címen van. A tűzfal beállításoknál megpróbáltam átírni a szabályt, hogy ne az eszköznek továbbítsa a 9091-es porton jövő kérést, hanem továbbítsa az 1.100-nak 9091-es porttal. Sajnos nem működik. Kívülről nem érem el.

Aztán csináltam egy portforwardot, de azzal csak azt értem el, hogy belső hálón dyndns-sel már elérem a transmission web felületét, kintről, azonban semmi.

Valakinek van valami jó ötlete?

Köszönöm

(#42334) Thusor válasza lasarus1988 (#42333) üzenetére


Thusor
őstag

Szerintem az lesz a gond, hogy a transmissionban nem engedélyezted a külső ipről hozzáférést. A transmission conf filejában írd át, hogy ne csak belső hálóról lehessen elérni. Routeren pedig továbbíts a 9091-es portot a 1.100-ra, valamint nyiss 9091-es portot az 1.100-on a router forgalmi szabályai között is, így akkor el kell tudnod érni kívülről is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#42335) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek tudnám a wifi hatótávolságot növelni valamennyit?
Ezzel
[link]

vagy ezzel
[link]

esetleg ezzel
[link]

Kellene egy vezetékes és kettő fix.

[ Szerkesztve ]

(#42336) Intruder2k5 válasza szimla65 (#42335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A három antenna nem választható külön egymástól, ez sajnos nem úgy működik, hogy fogod az egyiket, és elviszed egy másik helységbe, mert így szakadások lesznek az egyes zónákban!

(#42337) szimla65 válasza Intruder2k5 (#42336) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi,akkor 3 egyformát kell vennem?
És javulást várhatok?

(#42338) Intruder2k5 válasza szimla65 (#42337) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minimálisat talán, de csodát semmképpen ne várj!

Egy fórumtárs nemrégiben cserélte RT-N16-on, illetőleg WDR4300-on ilyenre, de semmi jóról nem tudott beszámolni! Sőt, utóbbi vas esetén 5GHz-en még rosszabb is lett, mert nyilván az antenna csak 2.4GHz-re van méretezve...

[ Szerkesztve ]

(#42339) szimla65 válasza Intruder2k5 (#42338) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi akkor más megoldást kell keresnem.

(#42340) Intruder2k5 válasza szimla65 (#42339) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek a hatalmas dBi értékek mind csak a parasztvakítás megtestesítői, aki kicsit is ért a rádiótechnikához, az tisztában van azzal, hogy egy - ekkora - körsugárzó sosem fog 16dBi nyereséget produkálni!

(#42341) vargalex válasza nagyfejü (#42325) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen firmware? Ha az én build-em, akkor a lenyíló listában válaszd ki az ipdns.hu-t, majd gépnév, felhasználónév, jelszó az ipdns.hu-n olvashatóaknak megfelelően,

ip cím forrása: hálózat
Hálózat: wan

mentés és alkalmazás.

Alex

(#42342) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok,

Most toltottem le es elesitettem a Mom's Internet Access helper-nevu kis ugyes MAC filter progit. Az lenne a kerdesem, hogy van arra valami mond, hogy az elerhetoseget a cuccnak valami jelszoval vedjuk? (meg egyket szemfules esetleg kitalalja az oldal cimet....:D )

(#42343) nagyfejü válasza vargalex (#42341) üzenetére


nagyfejü
őstag

szia Alex!

Webcamerát szeretnék elérni távolról mobiltelefonról. Itthon wifi hálózaton már működik , de a mobil nem akarja.

Igy van beállitva.

üdv

(#42344) vargalex válasza nagyfejü (#42343) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez a config jó, mert a LuCI-t kívülről HTTPS-en elérem. Így már csak a webcam-hoz kellene portot nyitni.

Alex

(#42345) yodee_


yodee_
őstag

Lehet valahol látni ha sikeresen lefutott a dyndns login script? vagy valamit módosítani rajta hogy logoljon?

köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#42346) nagyfejü válasza vargalex (#42344) üzenetére


nagyfejü
őstag

szia elméletileg van nyitva:

(#42347) vargalex válasza nagyfejü (#42346) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez egy rule (szabály), de ha jól látom, akkor te egy belső IP-re szeretnél továbbítani. Oda redirect (átirányítás) kell.

Alex

(#42348) doberman válasza vargalex (#42347) üzenetére


doberman
senior tag

Mester!

erre tudnál valamit mondani?

8lnu

(#42349) nagyfejü válasza vargalex (#42347) üzenetére


nagyfejü
őstag

szia.
köszönöm hogy próbálsz segiteni , de nem értek a dolgokhoz.Amit irtál az nekem kinai. Ha tudnál segiteni hogy állitsam be nagyon megköszönném. A beirt dolgok nem biztos hogy jók!
üdv

[ Szerkesztve ]

(#42350) chros válasza yodee_ (#42345) üzenetére


chros
őstag

PL, kuldhetne email-t pl. ha nem sikerult !!!
(azt most nem tudom megmondani, hogy mivel tudsz kuldeni OpenWRT-n)

RESULT=$(curl -b $COOKIES -c $COOKIES -e "$POSTURL" -kso - -A "$UA" --url "$CHKURL")
echo "DEBUG: URL POST $RESULT" | grep "Welcome&nbsp;<b>$LOGIN</b>"

if [ $? -ne 0 ] ; then
echo "Subject: DynDns Login/Update Failed\n\n $RESULT" | msmtp -d <a href="mailto:your_email@domain.com">your_email@domain.com</a>
else
echo "Subject: DynDns Login/Update Success\n\n YEYE!" | msmtp -d <a href="mailto:your_email@domain.com">your_email@domain.com</a>
fi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.