Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) Intruder2k5 válasza #96292352 (#42050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen illene neki! Akkor másik variáció, keress rá itt a topikban a visszaállítás kifejezésre, és azt csináld meg! Ha eléred SSH-n, vagy telnet-en, töröld üresre az /overlay mappát!

[ Szerkesztve ]

(#42052) McSzaby


McSzaby
őstag

Üdv,

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy az USB-n mekkora sebességet lehet kicsikarni a kis gépezetből? Főleg openwrt alatt..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#42053) Intruder2k5 válasza McSzaby (#42052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

HDD-ről, ext4 filerendszerrel, ~11MB/sec körül, ha egyéb terhelés nincs! NTFS-el, vagy pendrive-al ez lényegesen kevesebb!

[ Szerkesztve ]

(#42054) vargalex válasza suste (#42035) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez így nem igaz. Tűzfal szabályokkal akkor is elérhetővé tehető. Így van megoldva a build-emben is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#42055) vargalex válasza akom (#42046) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A /dev/dvb/adapter0 létezik? Lehet, hogy nem túl jó az az init script, amit anno írtam! :)

Alex

(#42056) vargalex válasza gerokrisz (#42032) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gyaníthatóan valamelyik config file-od hibás. Ha privátban elküldöd őket (vagy valahova feltöltöd), akkor szívesen megnézem. Persze, ha ssh-n tudsz hozzáférést adni, akkor még jobb.

Alex

(#42057) gerokrisz válasza vargalex (#42056) üzenetére


gerokrisz
tag

Szia!

Van SSH-m, de akkor mindjárt becsomagolom és elküldöm.
Viszont ha ma nem oldódik meg, lehet jobban járok egy reset-tel :D

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#42058) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Hajnalban megint elkezdték a brute force támadást, próbálkoztak előtte is.



213.248.110.43
61.146.164.35
76.222.196.178
101.44.1.135
85.214.221.210

[ Szerkesztve ]

(#42059) gyuszaa


gyuszaa
őstag

+1, mostani eresztés, :

88.150.199.198

Érdekes nagyon rászoktak erre a módosított portra is.

(#42060) sonye


sonye
senior tag

Erre valakinek valami ötlete?

Nem akarom szétfőzni, sem FW foltozni csak működjön már végre ez a sz@r

(#42061) Intruder2k5 válasza sonye (#42060) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig én csak feltennék rá egy Gargoyle-t! Ha ez végképp nem jöhet szóba, akkor ajánlom a TP-LINK support-ot!

(#42062) b10up válasza sonye (#42060) üzenetére


b10up
tag

Jobban jársz, ha szétfőzöd. Megéri azt a max 10-20 percet, ha nincs különösebb igényed, csak annyira menjen mint a gyárival.

(#42063) jilian


jilian
addikt

Helo!

Így állítottam be a routert:

Channel: Auto
Mode: 11n only
Channel Width: 40MHz
Max Tx Rate: 300Mbps

Firmware Version: 3.13.13 Build 130428 Rel.58290n

A problémám az, hogy WIFI-n a fájlok másolásánál a maximális sebesség 5 MB/s. Ha két eszközzel csatlakozok akkor ez feleződik.
Nem kellene ennél többet tudnia ?! :F

(#42064) b10up válasza jilian (#42063) üzenetére


b10up
tag

Üdv!
Csatornákon végigmehetsz egyesével, nekem a rekord 11MB/s. Ha túlterhelt körülötted a légtér, akkor sajnos így jártál. WLAN amúgy is osztozós közeg, szóval minél több cuccal kapcsolódsz, annál többfelé osztódik a router maximálisan elérhető sebessége.

(#42065) jilian válasza b10up (#42064) üzenetére


jilian
addikt

Az "auto" lehetőség nem pont ezt fedezné?
Hogy mindig a legüresebb teret próbálja becélozni?

Mert teszem azt ha megtalálom a legjobb sebességet (most), az nem biztos hogy holnap is ilyen jó lesz nem? :F

(#42066) Intruder2k5 válasza jilian (#42065) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az AUTO mint kifejezés itt egy parasztvakítás, és egy gyárilag előre beállított, többnyire 1, 6, vagy 11-es csatornák valamelyikét jelöli!

Gyaníthatóan itt is így használja mindenki! :)

[ Szerkesztve ]

(#42067) b10up válasza jilian (#42065) üzenetére


b10up
tag

Esetleg ha van droidos telefonod akkor a WiFianalyzer programmal meg tudod nézni, hogy melyik csatorna mennyire szennyezett, vagy PC-n használd az inSSIDer-t.

(#42068) jilian


jilian
addikt

A WiFianalyzer összesen 5 jelet észlel, az enyém természetesen a legerősebb, olyan tartományba állítottam ahol nincs senki ....alig érte el a 4 MB/s -ot.

(#42069) b10up válasza jilian (#42068) üzenetére


b10up
tag

Nem mindegy, hogy melyik router melyik csatornát használja, mert ha mind az 5-en ugyanazt, akkor az nem egészséges, és nem csak a fő csatorna számít, hanem a másodlagos is, mert ha az belelóg egy rossz csatornába, akkor nem lesz használva. Tudni kéne azt is, hogy a 40MHz-es sávszélesség aktiválásra kerül-e. A kliens beállításaiban is engedélyezni kell a 40MHz-es módot, néha még az N-est is külön.

[ Szerkesztve ]

(#42070) jilian válasza b10up (#42069) üzenetére


jilian
addikt

Rendben, kísérletezgetek még.
A sebesség tesztelésére jó egy FTP megosztás, vagy van erre jobb módszer?

(#42071) b10up válasza jilian (#42070) üzenetére


b10up
tag

Én pl. sima windows fájlmegosztást használok gigabiten, amiről tudom, hogy amúgy el tudom vele érni a 800 megabitet kábelen. Fontos, hogy egy darab nagyobb fájl legyen, ne sok kicsi. Jó az FTP is elvileg, de én azért így mérem, mert erre fogom használni, és a "laboratóriumi" eredmények felőlem akármik lehetnek, ha nem lesz jó arra, amire használni tervezem.
Lényeg, hogy a szerver kábelen legyen bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#42072) Tonyo


Tonyo
őstag

Sziasztok!

Opwn wrt van fent. Mennyire működik megbízhatóan a printer server? Egy samsung scx3200 at kötnék rá. El tudja valaki lépésről lépésre mondani, hogy mit hogy kell csinálni, hogy menjen? Láttam a leírást, de már az se tiszta, h telepítsem a csomagokat.

Köszi!

(#42073) Intruder2k5 válasza Tonyo (#42072) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen OpenWrt, vargalex build? Csak mert abban semmit sem kell telepítened...

(#42074) Tonyo válasza Intruder2k5 (#42073) üzenetére


Tonyo
őstag

Vargalex 0.92es verzió.

Mit kell tennem?:)

(#42075) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#42073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én nem használok vargalex buildet, mert nem ilyen routerem van, de tudtommal csak bekapcsolod a Print Server-t, beállítod a nyomtatót Windows-ban, és használod!

(#42076) Tonyo válasza Intruder2k5 (#42075) üzenetére


Tonyo
őstag

Köszi!

Be tudtam állítani, viszont kérdés, hogy szkennelni fog tudni? Van erre megoldás? (elírtam 4300 samsung)

[ Szerkesztve ]

(#42077) Intruder2k5 válasza Tonyo (#42076) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na scannelés az már más, arról eddig nem esett szó! Ahhoz valóban kell telepíteni is, még pedig a sane szervert!

(#42078) Tonyo válasza Intruder2k5 (#42077) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez mennyire működő megoldás?

(#42079) Intruder2k5 válasza Tonyo (#42078) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem használok scannert, meg OpenWrt-t se, de tudtommal azért van vele szívás, nem minden esetben működik simán! Nem minden scanner szoftvere alkalmas erre...

[ Szerkesztve ]

(#42080) petilaci


petilaci
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék. A napokban elkezdett haldokolni a router. Gyanítom, hogy a vinyóval lehet gond, de szeretném kérni a tanácsotokat, mielőtt hozzányúlnék. Bootoláskor csak a SYS led villog, és csak safe módban tudok telnettel belépni. Ezt a hibaüzenetet kapom:

root@(none):/# mount_root
- merge overlay components -
/sbin/mount_root: line 1: pi_include: not found
/sbin/mount_root: line 1: pi_include: not found
/sbin/mount_root: line 1: set_jffs_mp: not found
/sbin/mount_root: line 1: determine_root_device: not found
/sbin/mount_root: line 1: can't create /.extroot.md5sum: Read-only file system
switching to jffs2
/sbin/mount_root: line 1: preinit_mount_root_hook: not found

Mit lehet szerintetek kezdeni vele?

Előre is köszönöm

a rendszer papíron elektronikus...

(#42081) Intruder2k5 válasza petilaci (#42080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár én nem vagyok OpenWrt szaki, de nekem úgy tűnik logikusnak, failsafe módban nem fog működni az extroot, mert hát ahhoz minimum USB driverekre lenne szükség, ami itt nincs betöltve!

Az, hogy telnet-et csak safe módban éred el, normális működés, mert egyébként SSH-t kell használni!

De nem igazán értem, hogy miért is akarod safe módban felcsatolni az extroot-ot!

(#42082) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Két különböző helyen lévő routert szeretnék megcserélni: az egyik egy WL520GC, a másik pedig egy 1043ND Mindkét helyen UPC internet van, ugyanolyan Cisco EPC3212 modemmel. Azért szeretném megcserélni mert az egyik helyen 25 megabites net van, a másik helyen pedig 50 megabites, és a WL520GC kevés az 50 megabites nethez. A routereken a legfrissebb gyári firmware van.
Mindkettőt annak idején nagyon egyszerű volt beállítani, összekötöttem mindent helyesen, aztán a gyári CD-vel beállította magát, aztán már csak egy kicsit kellett finomhangolni a netes felületen keresztül.
Na de a probléma a következő:
Mindkét helyen ugyanazt a jelenséget tapasztalom. Összekötök mindent úgy ahogyan kell, aztán a modem folyamatosan újraindítja magát. Emiatt nem tudom telepíteni az új routert. Csak úgy enged fel a modem a hálózatra, hogyha a routert kivonom a hálózatból, és csak egy adott gép csatlakozik a modemre vagy azzal a routerrel enged fel, amit eddig is használtam az adott hálózaton.

Mi a probléma szerintetek? Mit csináljak?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.

(#42083) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Hello. Open wrt by vargalex 1.1.7 van fent. Gondom az, hogy a mobilom (galaxy advance) látja a wifi hálózatot, de nem kap adatot. Ha ki-be kapcsolom a wifit a mobilon, akkor megint jó az első hosszabb tétlenségig. Más mobillal is ez van, úgyhogy a routernél van a gond. Mi lehet a probléma?

Másik: ha az automatikus frissités be van állitva ezen az open wrt-n, akkor ez azt jelenti, hogy maga az open wrt firmware frissül ? (nem emlékszem melyik verziót raktam fel, de jó régen volt)

(#42084) Altbrucke válasza gyuszaa (#42058) üzenetére


Altbrucke
tag

miért nem állítasz be szabályt? nálam is ez volt de belőttem és így 2* próbálkozik majd kizárom egy hosszabb időre az IP-t.

(#42085) gyuszaa válasza Intruder2k5 (#42079) üzenetére


gyuszaa
őstag

Ez a scannelés dolog enegem is érdekelne, hp laserjet 3030-van, nyomtatásra príma és tényleg nem kell telepíteni semmit.

(#42084) Altbrucke

Ezt akarom én is, azóta este megint gyűjtöttem kettő ip-t. :D

60.172.226.102
123.126.55.170

[ Szerkesztve ]

(#42086) Tonyo válasza gyuszaa (#42085) üzenetére


Tonyo
őstag

Visszaolvasva ez nem túl működőképes megoldás. Inkább kerítek egy 5 méteres usb kábelt, mint ezzel szívni...

(#42087) petilaci válasza Intruder2k5 (#42081) üzenetére


petilaci
csendes tag

Az első hozzászólásban található "OpenWrt visszaálíltása" alapján próbáltam elindulni. De most látom, hogy logread paranccsal meg lehet nézni a logot, megnézem hátha látni belőle valamit. Ha nem, akkor próbáljak meg egy firstboot parancsot?

a rendszer papíron elektronikus...

(#42088) chros válasza DaniTm (#42044) üzenetére


chros
őstag

Nos, sikerult valamire jutni vele? (uj 64MB-os RAM)

(#42089) Intruder2k5 válasza petilaci (#42087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben a HDD-n lévő extroot tartalmát akarod törölni, akkor elindítod normál módban a routert, HDD nélkül, majd utána csatlakoztatod, ha már felállt a rendszer, és így tudod majd elérni törölhető, és formázható módban a lemezt!

(#42090) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Üdv!

Milyen firmware-t tegyek fel a routerre, hogy ne csak 68 Mbps-os kapcsolat legyen a router és a laptop között? Mitől függ a kapcsolati sebesség?

köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#42091) suste válasza Ferenc1989 (#42090) üzenetére


suste
veterán

kliens wifi (B/G/Nlite/N)
20/40Mhz (átfedés esetén alapból nem megy a 2. csatorna)
környező wifi milyen sok van, és azok milyen csatornákon adnak (ütközés, átfedés)
fizikai akadályok, távolság
nagyjából ennyi
elég lutri a dolog:)

[ Szerkesztve ]

(#42092) vargalex válasza Tonyo (#42086) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a sane támogatja, akkor egyáltalán nem bonyolult dolog beállítani.

Alex

(#42093) krealon válasza Willie (#42082) üzenetére


krealon
veterán

"Csak úgy enged fel a modem a hálózatra, hogyha a routert kivonom a hálózatból, és csak egy adott gép csatlakozik a modemre vagy azzal a routerrel enged fel, amit eddig is használtam az adott hálózaton.
Mi a probléma szerintetek? Mit csináljak?"

Mivel van legalabb 1 gep, amivel letrejon a kapcsolat, igy eleg lenne annak a MAC address-et klonozni a megfelelo router-be.

(#42094) Willie válasza krealon (#42093) üzenetére


Willie
őstag

Igen, már sikerült megoldani! :) Köszönöm a válaszodat! :)

(#42095) Fefe66


Fefe66
tag

Hali segítség kellene dd-wrt firmware van fen és egy legfrissebb gyári firmware-t szeretnék visszarakni
ami bin kiterjesztésű hogy csináljam mert a webes felületen próbálom feltölteni de azt írja ki hogy nem sikerült.
Ha lehet egy kicsit részletes segítség kellene

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#42096) krealon válasza Fefe66 (#42095) üzenetére


krealon
veterán

A dd-wrt router database-bol letoltod a webrevert firmaware-t es azzal visszatersz egy gyari firmware allapotra.
Az igy eloallt gyari allapotbol tetszoleges gyari firmware-re frissithetsz.

De ha ez az egyszeru muvelet problemat okoz, akkor keress egy hozzaerto ismerost, aki 5 perc alatt megcsinalja neked.

(#42097) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Routerben memóriát (hynix HY5DU121622CTP-D43) cseréltünk, utána csak a power led villan fel.
Régi memóriát pedig csak úgy tudtuk eltávolítani, hogy le lettek vágva a lábai (nem lehet vissza rakni).
Lábak nem érnek össze és nem is melegszik (zárlat nincs, máshova sem lett csöpögtetve ón).
OpenWrt - vargalex build ver. 1.1.7 - fw volt rajta operáció előtt.
Valakinek valami ötlete, hogy miért nem mehet a dolog, esetleg mit kellene csinálni?

(#42098) _Petya_ válasza Zoleee89 (#42097) üzenetére


_Petya_
őstag

Ha nem tudtátok szakszerűen levenni a régi memóriát, akkor az újat hogy vettétek le a RAM modulról, ahol eredetileg volt? :U

Tudsz képet linkelni az új beforrasztott memóriáról?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#42099) Zoleee89 válasza _Petya_ (#42098) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Jelenleg nem vagyok otthon, következő héten leszek, de megpróbálok valahogy készíttetni róla egy képet.
Memória modulról hőlégfúvóval lett le véve a memória és a routerből is azzal próbáltuk, de a routerben lévő memória rá volt ragasztva nyákra, ezért lettek levágva a lábai, nehogy felsértse a pad-eket (feszegetés közben) majd azokat is le vettük utólag.
Miért nem fogadhatja el a memóriát router?

(#42100) #96292352 válasza Intruder2k5 (#42051) üzenetére


#96292352
törölt tag

Helló

Ezt már próbáltam, de sajnos ugyan az az eredmény... :((
ja a legujabb vargalex fw került rá.
gondoltam rádugom a hálózatomra, persze más ip-t kapott, dhcp kikapcs, így ugye egy switch lett, de nem tudott letölteni csomagokat hogy tudjak usb-t csinálni, onnan már menne, csak az hogy hogy viszem rá az uj fw-t aza kérdés továbbra is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.