Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#43850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ismered a mondást... Kis net kis gond, nagy net nagy gond!

Vagy nem így van? Hmm... Na mindegy, lehet tévedek! :)

[ Szerkesztve ]

(#43852) SteveL


SteveL
aktív tag

Jövőre váltok a 25/1,5-es UPC-s netről 40/20-as Digis netre, és a fejlesztés be is fejeződött a terveim szerint. :)

(#43853) Flashget válasza SteveL (#43852) üzenetére


Flashget
félisten

nekem is az van és nincs is többre igényem.

mondjuk az érdekelne ha 240 megás netet hirdet az upc és ugye nem titok amit az emberek főleg torrentezésre használnak már ilyen sebességet, akkor ha tényleg 300GB-nál lekorlátozzák őket mit csinálnak a hónap hátralévő 29 napján a lassú nettel?

Realme GT Master Edition

(#43854) Intruder2k5 válasza Flashget (#43853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmit nem tud csinálni, torrentezik tovább a lassabb nettel!

Ellenben mostanában meglehetősen ritkán korlátoznak már! Többen is "közzétettük", a UPC-s topikokban, hogy havonta milyen forgalmakat generálunk, és hát volt azok közt 1-2TB-os is, és ott sem történt korlátozás! Persze abban igazad van, hogy egy ilyen nettel akár néhány óra alatt le lehetne tudni a 300GB-ot, és ha valaki a hónap 30 napján fullon akarná járatni a netet, azt a UPC egész biztosan nem tűrné! Persze huzamosan más szolgáltató se nagyon... Nem számoltam ki mire lehetne képes egy ilyen csomag havi szinten, de mondjuk 20-30, vagy 50TB már nem éppen lakossági internet előfizetés kategóriába esik! Akinél ez a cél, az béreljen seed szervert, ott nem fogják cseszegetni sem ezért!

Én jelenleg így állok, ezért mindössze egyszer kaptam egy 80%-os figyelmeztető levelet, valamikor nyár elején, semmi több...

(#43855) csixy válasza Intruder2k5 (#43854) üzenetére


csixy
addikt

Szia Intruder2k5!
Itt ez off ,de megkérnélek , hogy nézd meg légyszives ezt a linket . Biztos lesz valami ötleted ! Köszönöm!

Üdv CsI

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#43856) Intruder2k5 válasza csixy (#43855) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

PuTTY-ban szerintem a 1043-mason is megszokott mtd paranccsal lehet flashelni a gyári fw-t... De én nem vagyok OpenWrt tudor, inkább várd meg Alexet!

(#43857) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok

Nem tudom, hogy vki van-e annyira otthon DD-WRTben, hogy tudna abban segíteni, hogy hogy lehet megadni neki, hogy mondjuk minden nap újrainduljon?
Van hogy olyat csinál, hogy egyszer csak nem kezd el szórni netet, nem is megy a kábellel összekötött gépen a net,de a médialejátszó meg UPNP kapcsolattal még megy.
NAS van rákötve, ezért érdekelne, hogy ezt hogy lehetne megcsinálni, mert kellemetlen lenne, ha ezt olyankor csinálja amikor nem tudom újraindítani, mert pár száz kilóméterrel arrébvagyok - jah és ilyenkor a router persze kinntről sem elérhető, hogy ne adj isten internetet használva indítsam újra.
A tapasztali úton, amikor sok torrent linux disztribúció osztás :) fut rajta, akkor csinálja, de kapcsolati száma 4096 - elviekben tudtommal elégnek kéne lennie.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#43858) der medve válasza Tido (#43857) üzenetére


der medve
csendes tag

Ha van benne olyan menü, hogy Scheduled Tasks (azt hiszem van) akkor oda másold be a következőt:

0 5 * * 3 reboot

Ez annyit tesz, hogy minden héten szerdán hajnali 5 órakor újraindítja magát. A többiről:

The first number denotes the minute (0-59). In this case, 0 represents the top of the hour.

The second number denotes the hour (0-23). In this case, 5 represents 5 AM.

The third number denotes the day of the month (1-31). In this case, * matches any day of the month, so this field is ignored.

The fourth number denotes the month of the year (1-12). In this case, * matches any day of the month, so this field is ignored.

The fifth number denotes the day of the week (0-6) beginning with Sunday. In this case, 0 represents Sunday.

[ Szerkesztve ]

A medve.. az durva!

(#43859) Tido válasza der medve (#43858) üzenetére


Tido
aktív tag

Köszi, kipróbálom

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#43860) Intruder2k5 válasza Tido (#43859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Administration -> Keep Alive -> Schedule Reboot

(#43861) csixy válasza Intruder2k5 (#43856) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
Már csináltam egy vágott gyári firmet broadcom firmware tool segítségével úgy , hogy az openwrt-s squashsfs firmware fájlban kicseréltem a Filesystem és a Kernel részeket egy gyáriból kinyert ugyanezekre és így már nincs az elején a CFE.bin de a sercomm maradt az openwrt-féle benne, mert annak a felülírására nem ad lehetőséget a firmware tool.

Az a gond hogy az open wrt menűjében a sysupgrade elindul (a beállítások mentése pipát kiveszem előtte) , de végülis mégsem írja felül a flasht és ujraidítva megint ott vigyorog és cammog az openwrt a vason.

Egyedül a softveres reset működik csak helyesen, az törli a beállításokat és ujraindulás után kéri hogy csináljak uj jelszót , mint ahogy uj telepítésű openwrt-nél szokásos.

SSH-ból a wget működne de kiírja, hogy az adott cím nem valós , mert olyan lassú a rendszer, hogy gondolom ezért zilálódik szét a letöltés.

Ha működne is a wget , akkor a vágott szoftot hova tegyem , hogy a http protokoll megtalálhassa ?

Tehát ftp-vel kéne bedugnom valahogy a /tmp-be és utána jöhetne az mtd , de hogyan varázsoljak ftp-t erre a beteg csigára?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#43862) Intruder2k5 válasza csixy (#43861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell ftp, ha megy az ssh, akkor megpróbálhatod winscp-vel is rátenni! A /tmp mappába másold...

(#43863) csixy válasza Intruder2k5 (#43862) üzenetére


csixy
addikt

Vágottat, vagy bootosat? Nehogy elbaaxx@m :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#43864) Intruder2k5 válasza csixy (#43863) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem boot-osat semmiképpen... A 1043-makat is az b@szt@ el! De biztosat sajnos én sem tudok, sosem volt Netgear kütyüm!

Egyébként ha már broadcom, és ha már cfe, abban a kütyüben nincsen recovery mód mint az asus routereken? Reset gombot nyomva tartva indítod, és akkor tftp-n feltöltöd az fw-t...

[ Szerkesztve ]

(#43865) csixy válasza Intruder2k5 (#43864) üzenetére


csixy
addikt

De a tápvillogást el tudom érni ! itt a bootosat ugye? Tftpvel a bootosat küldjem ugye?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#43866) Intruder2k5 válasza csixy (#43865) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#43867) csixy válasza Intruder2k5 (#43866) üzenetére


csixy
addikt

Már ezt is próbáltam , nem nyert.
TFTP2.exe is csődöt mondott .
Még linuxból megpróbálom sima tftp-vel .

Az a vicc , hogy él a kütyü és mégse boldogulok vele.
Mintha a squashfs partíciót nem lenne hajlandó felülírni semmiképp.
winscp-vel sikerült a firmet betolni a tmp-be, de utána a:
mtd -r write /tmp/akarmi.bin firmware már nem megy helyesen azt írja hogy nem működik az mtd.
Majd mindjárt megismétlem és teszek fel képeket.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#43868) csixy válasza Intruder2k5 (#43864) üzenetére


csixy
addikt

Ezt a recovery módot megpróbálnám. A mikéntjéről kaphatok egy linket?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#43869) Intruder2k5 válasza csixy (#43868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS-nál így megy! Szerintem a módszer nagyjából jó lehet ehhez is, de az ASUS saját programja helyett inkább javaslom ezt...

http://users.atw.hu/intruder2k5/apps/portable_tftp_upgrade_firmware.zip
vagy ezt...
http://users.atw.hu/intruder2k5/apps/portable_tftp_client.zip

Ha tovább folytatnád a témát, akkor javaslom a Router gondok topikot, mert itt ez már nagyon off!

(#43870) csixy válasza Intruder2k5 (#43869) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm megyek oda!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#43871) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Szerintetek mi lehet a gond:

Eleinte a WIFI-t elvesztette, reboot után működött néhány napig, mostanság pedig teljesen kifagy (naponta).
Legfrissebb gyári firmware van rajta.

Érdemes tenni rá nem gyárit?

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#43872) Intruder2k5 válasza Zolee_70 (#43871) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Érdemes! Ha csak alap feladatokra használod, akkor én leginkább a Gargoyle-t javaslom, ha pedig kipróbálnád az extra funkciókat is (DLNA, torrent, etc...), akkor OpenWrt vargalex build!

(#43873) mackosajt válasza mackosajt (#43711) üzenetére


mackosajt
addikt

No, mivel a szombaton neten, ügyfélszolgálati menüben berögzített igényem nem találták, így a szombaton reggel kért telefonos visszahívás alkalmával kedden délután berögzítették az igényemet, majd 2 percen belül aktiválták is a csomagot.

Közvetlen kapcsolattal majdnem ment a 240/20, routerrel a 120/20.

Sajnos egész héten alig voltam rendesen gép előtt, így csak ma tettem fel Vargalex fw-jét.

Azóta már sikerült 174/20-at mérni, igaz, háttérben megy a torrent és a fiaim gépe, meg 2 okostelefon lóg rajta wifi-n.

Ha egyszer kevésnek fogom érezni, vagy nyűgosnek, lehet cserélem egy 3600 vagy nagyobbra.
Addig jó lesz ez a kis 1043nd.

Az új fw-t még szokni kell. Sokkal több a beállítási lehetőség, mint a gyáriban. :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#43874) suste válasza mackosajt (#43873) üzenetére


suste
veterán

szia
pontosan melyik fw-t raktad fel?

(#43875) mackosajt válasza suste (#43874) üzenetére


mackosajt
addikt

OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342

Régebbi verzió amúgy lehet jobb tempóban?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#43876) der medve


der medve
csendes tag

Hogyan tudnám a Transmit Power-em növelni 20 dBm-ről mondjuk 23dBm-re vagy esetleg 27-re ?
A OpenWrt Attitude Adjustment 12.09.1 -ben 20 a grafikus felületen a maximum.

A medve.. az durva!

(#43877) xxxx.x


xxxx.x
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy ADSL volal 10Mbit/s le, 0,5Mbit/s feltöltéssel.(nincs és nem is várható nagy sévszélesség emelés mivel a szolgáltató max 15Mbit/s- ad)
Melyet szeretnék megosztani több eszköz között (hétvégén megnő az igény, mikor hazajönnek a húgaim a barátjukkal+laptopjukkal).

Tehát kell:
-egy router + erős WIFI
-jól működő QoS
-torrent kliens 7/24 üzemmel, melyet a QoS rendesen szabályoz (böngészés közben ne lehesen érezni , hogy a háttérben fut)
-fájlserver
-printserver

A fenti igényeket a TL-WR1043ND + OpenWrt kielégíti?
Sok helyen olvastam, hogy a torrent miatt használhatatlan a fájlserver, vagy nyomtatás alatt nem lehet használni a fájlservert.Néhány kompromisszumra hajlandó vagyok, de tudni szeretném mit várhatok a fenti eszköztől.

Fontos lenne a fogyasztás is, ezért gondoltam egy routerrrel megoldani a dolgot.

Előre is köszönöm!

(#43878) suste válasza mackosajt (#43875) üzenetére


suste
veterán

1: az 1.02.1-gyel anno sokkal jobbat mértek, mint amit te írtál
2: az 1.1.7-tel még senki nem mérte le teszt szerűen
3: az 1.02.1 sokkal régebbi kernelre épül (nem mintha ez baj lenne), és egyértelműen stabilabb (de persze az 1.1.7 sem fagy, csak túlterhelésnél), viszont kevesebb extra beállítást tartalmaz
(tranmission,minidlna, ftp, samba, ssh, qos, meg az alapok megvannak ott is)
4: ha van kedved kísérletezgetni, és kéne az a hiányzó 60-70Mbit/s, akkor felrakhatod azt is, hiszen a beállításokat el tudod menteni, így hamar visszaállítható a mostani állapot
viszont a kétféle vargalexhez érdemes külön konfigurálást csinálni, nem feltölteni a mostani mentését a régebbire

(#43879) suste válasza xxxx.x (#43877) üzenetére


suste
veterán

ezt mind meglehet csinálni a 1043-assal is, de több kompromisszumot kell kötni, mint az 1-2000-rel drágább 3600-assal (proci:400/560; RAM: 32/128; 1USB/2USB; 2,4Ghz/2,4Ghz+5Ghz)
a leggyengébb láncszem a wifi, mert a 1043-as nem igazán szeret minden eszközt
persze előfordulhat az is, hogy szerencséd lesz, és neked nem lesz ilyen gondod,de ha utána olvasol, elég sokan belefutottak......

[ Szerkesztve ]

(#43880) xxxx.x válasza suste (#43879) üzenetére


xxxx.x
tag

Köszönöm a választ.

A TL-WDR3600 elkerülte a figyelmem.
Most kezdhetem az infók gyüjtését újra. :W
De azért köszönöm.

Milyen tapasztalataid vannak velekapcsolatba?
Az antenna cserélhető?
A vas többet tud, de stabil vargalex alatt?
(Fagyás, terhelhetőség, HDD másolási sebesség)

Mégegyszer nagyon köszönöm.

(#43881) suste válasza xxxx.x (#43880) üzenetére


suste
veterán

nekem (is) volt 1043, de én azok közé tartoztam, akik nagyon szívtak a wifivel, ami ráadásul tovább rontotta a vas teljesítményét:(
a 3600-as egy teljesen más kategória, már maga a webes felület betöltődése is árulkodik, nagyságrendekkel gyorsabb
de persze ennek is megvannak a határai,és nem egy igazi NAS, szóval ezt nem lehet elvárni tőle
olyan 10MB/s-et szoktunk irogatni a 3600-on lógó vinyóra
torrent letöltést 2MB/s-et tud biztosan, de hogy mi a max, az attól is függ, hogy milyen más dolgokat művelsz vele még egy időben (ftp, samba, dlna, stb)
antenna cserélhető, de hogy ennek van-e értelme az már vitatott:) (hacsak nem irányított)
vargalex alatt abszolut stabil!

[ Szerkesztve ]

(#43882) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Azt szeretném, hogy meglévő Canon Pix4800 típusú tintasugaras nyomtatómat szeretném rákötni a routerre.
Ezek után mely csomagokat kell telepítenem és konfigurálnom?

Köszönöm! :)

(#43883) Intruder2k5 válasza chipi89 (#43882) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A nyomtató szerver a firmware része, ahhoz semmit nem kell telepítened!

(#43884) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Rákötöttem a router-re UTP kábellel a Canon nyomtatónkat, mert hát tud ilyet is, W7-es gépek oké felismerik eszköz felderítéssel ezzel nincs is baj, de a hálón van még 2 db XP-s gép, ahol nem tudom hogyan lehet így nyomtatót hozzáadni, ott is van automatikus felderítés, de l...t nem ér. Természetesen oszt ki a nyomtatónak IP-t a router a W7-es gépekről megy is a nyomtatás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#43885) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#43884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

EZT próbáltad már?

(#43886) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#43885) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Most már igen, de sajnos nem hajlandó nyomtatni. :( Ha nem tudom megoldani nem fog összeomlani a világ, nyomtatunk a W7-es gépekről, de már majdnem mindent kipróbáltam úgy érzem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#43887) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#43886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári fw, vagy OpenWrt?

Ja sorry, hülyeséget kérdeztem, lévén saját ip címes nyomtató, ez tök mindegy!

[ Szerkesztve ]

(#43888) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#43887) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyári 3.13.12 Build 120405 Rel.33996n. Amíg nem kezd el összeomlani, addig megtartom, bár a Bandwidth Control nem nagyon akar működni, így lehet, hogy érik egy vargaalex-féle fw.

Ja igen, próbáltam már azt is, hogy amit linkeltél, ott a nyomtató IP-jét löktem be neki, de azt sem ette meg.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#43889) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#43888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

vargalex buildben nincs bw control, így ha az kell, akkor Gargoyle!

(#43890) chipi89 válasza Intruder2k5 (#43883) üzenetére


chipi89
tag

Rákötöm a nyomtatót routerre, és a pc -n a nyomtatótportnál a router ip címét állítom be?
Milyen porttal?

Lehet e a routerre Bluethoot -t rákötni? És képes e egy célmappába adatokat fogadni?

(#43891) Intruder2k5 válasza chipi89 (#43890) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bluetooth-ot passzolom, printer beállítás ITT!

(#43892) chipi89 válasza Intruder2k5 (#43891) üzenetére


chipi89
tag

Köszi :)
Sejtettem a beállítást én is, de akkor megerősítetted bennem ahogy én is gondoltam :))

Egy kérdésre lennék még kiváncsifáncsi :)

A router Fat32 particióban lévő hdd -t lehet csatolni háttértárként? Vagy mindenképp szükség van Ext partíciótáblára?

[ Szerkesztve ]

(#43893) Intruder2k5 válasza chipi89 (#43892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, de sokkal jobban terheli a routert, és sokkal lassabb is lesz az írás és az olvasás! Ezen kívül ugyebár FAT32 tábla esetén van egy meglehetősen kicsi fileméret korlát is!

[ Szerkesztve ]

(#43894) chipi89 válasza Intruder2k5 (#43893) üzenetére


chipi89
tag

Akkor érdemes Ext táblákat használni inkább?

(#43895) Intruder2k5 válasza chipi89 (#43894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ebből (is) egyértelmű, hogy sokkal inkább érdemes!

(#43896) powerwade válasza Intruder2k5 (#43889) üzenetére


powerwade
senior tag

De feltételezem a bw korlátozást egy hozzáértő bármikor beleapplikálhatja magának, hiszen csomag van rá?

(#43897) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali.

Most jöttem haza a routeren csak a sys led világit!! Délben még jó volt. Mi a turó baja lehet??/Vargalex1.0.7

üdv

(#43898) Intruder2k5 válasza powerwade (#43896) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg biztosan, gyakorlatilag meg Alex idejéből még nem futott rá, de nem is tudod olyat, aki megvalósította volna!

(#43899) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#43897) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megfagyott...? Újraindítás sem segít, vagy csak előbb próbálsz nyomozni?

(#43900) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#43899) üzenetére


nagyfejü
őstag

Ujrainditás után jó!! De nem tudom mitől hülyül meg,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.