Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) mandju válasza mandju (#42550) üzenetére


mandju
senior tag

még annyi, hogy rev. 1.1-es a router.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#42552) zsolt501 válasza mandju (#42551) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem számít rámegy, én is ezt a Gargoyle szoftvert használom kb 2 éve, és nagyon meg vagyok vele elégedve, azt tudja amit kell, és azt nagyon stabilan.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42553) Intruder2k5 válasza mandju (#42550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen!

(#42554) hhx


hhx
tag

Sziasztok!

1043ND routeremen jelenleg Vargalex v1.1.7 OpenWRT van. Nem nagyon használom ki a plusz funkciókat már, nem torrentezek vele stb.

Van értelme felrakni a Gargoyle-t? Csak a nyomtató megosztásra lenne szükségem (p910nd).

Egyébként beton stabil ami most rajta van, és semmi problémám nincs vele, pusztán a kíváncsiság hajt, hogy van-e értelme. (Tudom, hogy a Gargoyle is OpenWRT :) )

hhx

(#42555) skatebab


skatebab
tag

sziasztok ha a ubisoft oldala nem jön be azt a routerben valahol be lehet állítani hogy ne blokkolja? dns,dmz vagy hasonlóaknál? minden más oldal bejön rendesen. portokat is nyitottam neki de továbbra sem jó!
telefonról sem jön be ugyanarról a wifiről,csak ha a modemre kötöttem a laptopot! köszi

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#42556) zotymo


zotymo
csendes tag

Sziasztok,

konkrétan melyik Gargoyle verziót ajánljátok, amelyik atom stabil, és egyből lehet a webes felületről konfigurálni. A wifi-t se kelljen engedélyezni stb.. Csak az alap dolgokra lenne szükségem, max egy FTP szerverre.

Valamint lenne még egy kérdésem: Elvileg lehetséges-e ezzel a rúterrel wifi átjátszást megvalósítani? Nem ripíterre gondoltam, hanem egy olyan alkalmazásra, ahol két pont közti átjátszást kellene megoldani egy közbülső állomással. Ez lenne az a rúter, két külön irányított antennával. Ehhez két külön wifi kártya kellene, mert ez elvileg két bidge, melynek egy-egy végpontja ez az eszköz. Remélem érthetően írtam le mire gondolok..

(#42557) Intruder2k5 válasza zotymo (#42556) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem a legújabbat! Természetesen alapfelszereltség benne a webes felület, végülis azt hívják Gargoyle-nak, ahogy a másikban a LuCI, mivel az alap rendszer itt is OpenWrt!

(#42558) mikrofon


mikrofon
veterán

Sziasztok!

Amíg megjön a kábelem és újraélesztem e routeremet lenne egy alap kérdésem. Mégpedig a fájlrendszerekről.
Ugyebár HDD-t szeretnék csatlakoztatni a routerhez. A 500GB-s hdd-n jelenleg ntfs fájlrendszer van és van kb.250GB adat. (Azért ntfs, mert WIN környezetben használom és van rajta 4GB-nél nagyobb fájl). Van-e értelme a fájlrendszert alakítgatni (gondolok itt Ext-re, vagy bármi másra), egyáltalán lehet-e adatvesztés nélkül?! Ha azt szeretném, hogy az adatok elérése, olvasása, írása optimális legyen a hálózatomon, ill. a torrentezés is. A hálózaton 1 db WIN PC, 1db WIN laptop, 1db android(?) mediabox (és 2db android telefon) van. Mit javasoltok, hogyan járjak el?

[ Szerkesztve ]

(#42559) Kicsirics77 válasza mikrofon (#42558) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha a routerre akarod tenni és torrentezni meg samba megosztást csinálni akkor egyértelműen ext fájlrendszer kell
a linux nemnagyon szereti az ntfs fájlrendszert

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#42560) zsolt501 válasza hhx (#42554) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A gargoyle-ben is van nyomtató megosztás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42561) zotymo válasza Intruder2k5 (#42557) üzenetére


zotymo
csendes tag

Köszi, arra lettem volna kíváncsi, hogy itt is szükség lesz telneten vagy ssh-n keresztüli tosztatásra, hogy engedélyezzem a wifit, stb? A múltkor föltettem egy owrt-t és a wifi menüpontnál még az eszköz sem volt meg.

(#42562) Intruder2k5 válasza zotymo (#42561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Minden alap router funkció webes felületről kezelhető!

(#42563) mikrofon válasza Kicsirics77 (#42559) üzenetére


mikrofon
veterán

és a win-es gépek rendesen látni fogják a tartalmat? vagy kell a gépeken valamit állítgatni?
értem ezalatt, hogy a wines gép pont úgy fogja látni mintha ntfs fájl rendszer lenne?

[ Szerkesztve ]

(#42564) Kicsirics77 válasza mikrofon (#42563) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nálam simán hálózati meghajtóként van felcsatolva tc-ben
plussz tc-ben még ftp is van állítva
semmit nem kell állítani mert hálózati meghajtóként fogja kezelni

"értem ezalatt, hogy a wines gép pont úgy fogja látni mintha ntfs fájl rendszer lenne?"
a válasz igen csak nem fogja olyan sebességgel olvasni mint mikor a gép usb portjára dugod rá
illetve ha ráteszed a routerre akkor nem célszerű lehúzogatni mert ha simán a gépre dugod utánna akkor a gép nemfogja látni viszont ha vissza akarod a routerre tenni akkor meg ujra kel majd csatolni
szóval ha egyszer ráteszed akkor hagyd is rajta
nálam lassan másfél éve megy így...

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#42565) mikrofon válasza Kicsirics77 (#42564) üzenetére


mikrofon
veterán

király!

akkor márcsak két kérdés: Milyenre és hogyan?

Milyen fájlrendszert válasszak?

Hogyan alakítsam át úgy, hogy ne vesszen el az adat?

(#42566) Kicsirics77 válasza mikrofon (#42565) üzenetére


Kicsirics77
veterán

úgy hogy adatod ne vesszen el nemhiszem,hogy megoldható
a routernek van egy belső formázó felülete a 192.168.1.1:8081 címen
és ott válaszd ki a neked megfelelőt a ényeg,hogy swap is legyen majd
én simán swap a többi meg ext particiót választottam annak idején
hogy ez most ext3 vagy ext4 az már nem oszt nem szoroz.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#42567) vargalex válasza zotymo (#42561) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hacsak nem trunk (snapshot) OpenWrt-t teszel fel, ami nem tartalmaz webes felületet, akkor egyik OpenWrt verziónál sem kell a wifi-hez, illetve alap router funkciók beállításához telneten/ssh-n bejelentkezni.

Alex

(#42568) suste válasza mikrofon (#42565) üzenetére


suste
veterán

egyszerű és bonyolult is ez:
bonyolult/problémás= le kell mentened róla az adatokat valahova
egyszerű1=a formázást elintézi neked a router vargalex fw alatt, ahogy már írták is (egyébként ext4-lesz)
egyszerű2=ha a routerrel formázol, akkor nem csak formázza, hanem fel is csatolja a megfelelő partíciókat a megfelelő helyre a routeren, így ezzel sem kell foglalkoznod, csak a klienseken kell felcsatolni mint hálózati meghajtó

ha marad az NTFS, akkor magadnak kell minden jogot és felcsatolást elintézned, ráadásul lassu lesz és megbízhatatlan a működés (hidd el, sokan próbálták már)

alternatív megoldás, hogy megosztoda vinyót pl win7 alatt, de ami marad NTFS-en, azt továbbra is lassan fogod elérni, de legalább a SAMBA, torrent és a többi nem fogja meg a rendszert a másik parttíción
viszont neked kell megintcsak mindent kézzel beállítani

ugorj az elejére:)

(#42569) mikrofon válasza suste (#42568) üzenetére


mikrofon
veterán

értem, akkor kell szereznem egy ideiglenes tárhelyet 250GB mérettel... Lehet lementem gépre majd vissza rakom. Nem lesz rövid idő, de egyszer biztos végez....

(#42570) suste válasza mikrofon (#42569) üzenetére


suste
veterán

vissza tudod másolni gépen is
miután beüzemelted a rendszert, leállítod az összes szolgáltatást, áramtalanítod a routert
lehúzod és átdugod a vinyót a PC-dre, bebootolsz egy linuxlive-val, és visszamásolod a dolgokat
vagy win alá is van egy program ami kezeli, google:ext2fs
ha kész, visszarakod a routerre a vinyót és indítod a rendszert
a felmásolt fájlok kezeléséhez lehet majd kell jogokat adni, de ezt majd akkor megkérded hogy hogy kell.....2 parancs

(#42571) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Van nekem is egy 1043nd-m
Szeretném a wifit időzíteni aprónép végett. :)
Gyári firmware van rajta,meg lehet ezt valahogyan oldani?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#42572) suste válasza hódmaci (#42571) üzenetére


suste
veterán

ha jól tudom, akkor magát a wifit nem tudod kikapcsoltatni gyári fw alatt, de a forgalmát tudod korlátozni/tiltani

(#42573) hódmaci válasza suste (#42572) üzenetére


hódmaci
senior tag

És mindezt időzítve?
Mert ha igen akkor az tökéletese nappal mehet padlón este meg le kéne vennie lassúra.:)

Hol is kell nekem ezt belőni?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#42574) suste válasza hódmaci (#42573) üzenetére


suste
veterán

nem igazán ismerem a gyárit, de olyat tudnék elképzelni, hogy beállítasz statikus DHCP-t a gyerkőc gépének, majd ezt az IP-t korlátozod hogy mikor netezhet és mikor nem
ha így nézem, akkor ez nem is csak a wifit állítgatja, hanem minden elérést, vagyis mindegy hogy kábelen lóg a gyerek gépe vagy wifin
arra azért oda kell figyelni, hogy a lankártyának és a wifi kártyának is van külön MAC címe, így mind a 2-t kell külön tiltani

szerk
megnéztem a tplink oldalán az emulátorban, és ott van külön parental control rész, simán MAC címre is megoldható

[ Szerkesztve ]

(#42575) hódmaci válasza suste (#42574) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ok köszönöm!
Majd kicsit nyomkodom aztán ha nem megy akkor még kérdezek. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#42576) mikrofon válasza suste (#42570) üzenetére


mikrofon
veterán

nézegettem a leírásokat és azt találtam, hogy a OpenWrt - vargalex build ver. 1.1.7 particionáló részében 3 féle lehetőség van extroot nélkül, overlay extroot, full extroot? Az utolsó kettő közül melyiket érdemes választani, pontosan mi is a különbség?

(#42577) Intruder2k5 válasza mikrofon (#42576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"3 féle lehetőség van extroot nélkül, overlay extroot, full extroot"

Full extroot? Hol olvastad ezt? :)

(#42578) vargalex válasza Intruder2k5 (#42577) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez a pivot-root lesz. A lényege: a teljes / a külső partíción található. Természetesen az alap kernel az USB, filerendszer, stb. kernel modulokkal együtt a flash-ről indul.

(#42576) mikrofon: én leginkább a pivot-overlay-t ajánlom.

Alex

(#42579) Intruder2k5 válasza vargalex (#42578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaja, tudom, csak full extroot-ra átkeresztelve még sehol sem hallottam! Amúgy bár sosem használtam az fw-det, de tudom a három lehetőséget...

(#42580) suste válasza mikrofon (#42576) üzenetére


suste
veterán

az egyiknél csak a változtatások lesznek elmentve a külső meghajtóra, a másikban pedig a teljes beállítás (ROM)
ha jól tudom, akkor olyan túl sok jelentősége nikncsen, hogy melyiket választod, csak kinek melyik szimpatikus

azt is szoktuk mondani,hogy ha nem tudod a különbséget,akkor neked tökmindegy, hogy melyiket választod:)

Intruder2k5: pedig logikus megfogalmazás, igaz még én sem hallottam így, de egyértelmű:)

[ Szerkesztve ]

(#42581) mikrofon válasza Intruder2k5 (#42579) üzenetére


mikrofon
veterán

valóban magam kreáltam. Hirtelen ez jutott róla eszembe...
Kb. én is úgy értelmeztem, hogy a másodiknál csak egy része kerül az USB-re, a harmadiknál pedig sokkal több!
Most már tiszta, köszönöm!
Az overlay-es megoldást fogom választani.

Jah és bocs a pongyola fogalmazásért! ;)

(#42582) suste válasza mikrofon (#42581) üzenetére


suste
veterán

eszembe jutott, hogy pl azért jobb a "félmegoldás" (mikrofon után szabadon:) ), mert olyankor minden csatolás pont látszik a luciban is, és pl UUID-re való átállás könyebb,
míg a teljes verzióban a / -es csatolás nem látszik luciban (ugye jól gondolom ezt???)

(#42583) mikrofon


mikrofon
veterán

még egy kérdés, bár ez csak részben kapcsolódik ide... de ha már itt beszélgetünk ...

Nézegettem a TP-LINK TL-WDR3600 routert és fórumot kicsit. Abban ugyebár két "független rádió egység" van.
Az egyik 2,4GHz-en, amásik 5GHz-en sugározz. Ha jól gondolom csak az újabb eszközök képesek kommunikálni a 5GHz-en, pl azt hiszem nekem egy ilyen eszközöm sincs. Akkor ezt érdemes lehet kikapcsolni, vagy át lehet állítani? egyáltalán ebben az esetben mire használható és hogyan a második rádiómodul?

[ Szerkesztve ]

(#42584) suste válasza mikrofon (#42583) üzenetére


suste
veterán

ahogy mondod
ha nincsen 5GHZ-es eszközöd, akkor ki kell kaqpcsolni a luciban és kész
jó lesz az majd később, ha majd fejlesztesz.......................

(#42585) mikrofon válasza suste (#42584) üzenetére


mikrofon
veterán

és az nem lehet, hogy az is 2,4GHz-en működjön, vagy a másikat erősítse? (lehet hogy ez már túl LÁMA kérdés, csak szeretném megérteni....)

(#42586) vargalex válasza mikrofon (#42585) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem, a második radio eszköz fizikailag csak 5 GHz-et tud.

Alex

(#42587) suste válasza mikrofon (#42585) üzenetére


suste
veterán

már maga az elmélet is hibás, mert 2 ugyan olyan frekin dolgozó wifi sosem fogja erősíteni egymást, ellenben gyengíteni igen........legalábbis szerintem
repeater is csak akkor hatásos, ha a vételi körzet szélére kerül

(#42588) Intruder2k5 válasza suste (#42587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyan már, csak a megfelelő periódust kell eltalálni, hogy a hullámok erősítsék, és ne kioltsák egymást! Ez igazán nem jelenthet gondot... :)

(#42589) velizare válasza mikrofon (#42583) üzenetére


velizare
nagyúr

per default nem aktív egyik wifi rádiója sem a routernek, ahogy felbootol a vargalex-féle firmware első telepítése után, neked kell bekapcsolni. értelemszerűen ha nincsen 5GHz-s eszközöd (ha van okostelefonod, érdemes ránézni), nem tudod mire használni (bár csak 1 okostelefonért szvsz felesleges két wifit járatni). erősíteni nem fogod vele a 2.4GHz-s wifit, márcsak azért sem, mert ez a rádió értelemszerűen az 5GHz-s antennákra van rákötve.

hagyd úgy, ahogy van, kivéve ha pl. wifin akarod etetni a médialejátszódat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42590) suste válasza velizare (#42589) üzenetére


suste
veterán

tudtommal csak 4900-tól felfelé vannak külön antennák

(#42591) velizare válasza suste (#42590) üzenetére


velizare
nagyúr

hm, ezek dual antennák? akkor nem szóltam :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42592) mikrofon válasza suste (#42587) üzenetére


mikrofon
veterán

Köszönöm az infókat most már minden világos. Igazából én olyasmire gondoltam, hogy két 2,4GHz-es WIFI hálózatot üzemeltetni és megosztani, hogy mondjuk az egyik hálózatra csak a mediabox kapcsolódik a többi a másikra...

A PC-mben G-s 54Mb-s alaplapi integrált WIFI van (ASUS). Ha már a routerem többet fog tudni, akkor beruháznék egy másik eszközre. Kérdés milyen típust vegyek, mire figyeljek?

(#42593) suste válasza mikrofon (#42592) üzenetére


suste
veterán

a jó hír, hogy annyi wifi hálózatot üzemeltetsz az 1 db 2,4GHz-es wifivel is, amennyit csak akarsz:)
legalábbis OPENWRT alatt, tehát vargalex FW-vel is
viszont csak azért szétválasztani többre, hogy külön legyenek,azért kár
akkor van értelme, ha a külön wifire cstalakozott klienseket eltérően akarod szabályozni, pl belső háló elérés (guest wifi) vagy sebesség (QOS) tekintetében, vagy akár más tűzfalszabályok miatt

Én a Realtek csippel szívtam (ha jól emlékszem), és az Intel csippesről rosszat nem hallottam, ez nekem is bejött.

[ Szerkesztve ]

(#42594) mikrofon válasza suste (#42593) üzenetére


mikrofon
veterán

Egy ilyet szemeltem ki! Ez megfelelő?!

(#42595) suste válasza mikrofon (#42594) üzenetére


suste
veterán

hát a saját fajtájával csak ki van békülve:)
egyébként nem tudom, hogy milyen csippel dolgozik a TPlink
(driverből ítélve atheros csippes, és azzal sem szokott gond lenni)

[ Szerkesztve ]

(#42596) K@riK@


K@riK@
csendes tag

Adott egy tp link 4300 Vargalex 1,1,7 tel és egy D link DNS 320l NAS.gyári legujabb firmmel
pc-n megosztva minden ok, látom irni tudok rá ....stb.
Van egy ASUS OPLAY lejátszó, amin csak akkor tudom lejátszani a NAS tartalmát ,ha megy a pc!
Ha nem megy akkor csak a NAS könyvtárakat látom, a bennük levő tartalmat nem !?!?
Hallott már valaki ilyet? Ha igen, akar beszélni róla? :)

Hol keressem a hibát?

Köszi előre is.

" áldja meg az ur azokat ,kik e kártyát kitalálták, megcsinálták, és azokat is akik árengedménnyel árusítják!"

(#42597) becsitibi válasza becsitibi (#42414) üzenetére


becsitibi
senior tag

Üdv Szakik.

Ha kihúzom a netkábelt a gépből,és csak a wifit használom,akkor miért feleződik meg a letöltési sebességem?Eddig 10 mb/s volt most csak 5 mb/s van,létezik valamilyen beállítás amivel a wifi is 10 mb/s-al tud letölteni mint eddig?

(#42598) vargalex válasza becsitibi (#42597) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

MegaByte/s, vagy Megabit/s? Milyen wifi van a kliensben?

Alex

(#42599) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Kis érdekesség. Hátha valaki nem akar extroot-ot használni, de mégis elég sok mindent szeretne telepíteni. Természetesen a csere megoldható más típusokon is (különösen USB nélküli routerek esetén jöhet jól).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#42600) vargalex válasza K@riK@ (#42596) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen protokollon éri el az Oplay a NAS-t? Samba/NFS/DLNA/ftp/stb.? Illetve egyáltalán biztos, hogy azt éri el? A routerhez egyébként biztos nincs köze, szóval én az Oplay/NAS beállításaiban keresném a hibát.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.