Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) BonFire


BonFire
veterán

Szerintem abban egyetérthetünk, hogy az alapszínekhez bizonyos érzeteket, tulajdonságokat társítunk, amelyek már kicsi gyerekkorunk óta bennünk gyökereznek, és alapvetően nem lehet átírni a jelentéstartalmukat. A piros mindig figyelemfelhívást, tiltást jelent, míg a zöld szabadot, tisztát, természeteset. A piros nagyon jó, ha valakinek a figyelmét meg akarjuk ragadni, hosszú távon azonban fárasztó bámulni, és nagyon zavaró, frusztráló is. Nem véletlen, hogy elsősorban a tüzet kapcsoljuk hozzá, a tűz (vágy, kéj) alapján meg hozzákapcsolódik a kupleráj színe is. Ha szolidabban használjuk, akkor az már nem piros, hanem a rózsaszín valamely árnyalata, amely színhez meg szintén megvannak a társított dolgok (babák, nők és b*zik). Ahogy a sárga-fekete kombinációról is valami igen kellemetlen élmény fog eszünkbe jutni, ha volt már dolgunk mérges darázzsal, méhvel. Nem véletlenül az útlezárások, munkagépek festése is ezt adja vissza.

Persze lehet kísérletezni, és kupipiros weblapot csinálni, de én nem kérnék inkább az ilyen weboldal gazdasági tanácsaiból, mert engem nyomasztana a nagy piros tiltásával. Inkább keresnék egy semlegesebb színű zónát.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.