Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jhos910


jhos910
aktív tag

Üdv!

Ide várjuk azokat a fórumozókat akik nem program specifikusan szeretnék feltenni kérdéseiket (a program használatával tisztában vannak) hanem a tervezéssel kapcsolatosan érdeklődnek.

Ha mégis programmal kapcsolatosan szeretnél tájékozódni akkor azt a megfelelő topicban tedd:
Photoshop, Illustrator, Corel Draw, Indesign, Gimp.

Néhány inspirációs oldal a kezdéshez:

Flickr/fonts & typography
Flickr/handmade typography & lettering
Flickr/Design & typography
Flickr/Calligraphy
Logopond (logókat bemutató/árusító website)
Flickr/Business cards
(Névjegykártyák)
Flickr/Typography of the world
abduzeedo Inspirációs és photoshop tutorialokkal foglalkozó oldal
Ufunk.net Inspirációs oldal

Néhány szakmai oldal:
A tipográfia alapjai és tipográfiai inspirációk(www.typeworkshop.com)
font.hu Részletes, magyar, betűtannal foglalkozó oldal
Behance.net (portfólió rendszer és inspiráció gyűjtésre alkalmas oldal)
Kuler (Adobe színharmóniáit összegyűjtő oldal, ahonnan könnyedén importálhatjuk az Adobe alkalmazásokba azokat)
Logo tervezési folyamat, ahogy a profik csinálják
logo design love (szakmai/inspirációs oldal) //érdemes nézni!
The Logo Factory Logótervezés témában szakmai cikkek
Designpirates.hu Magyar oldal ahol szakmai és inspirációs cikkeket/képeket mutatnak be (sajnos mostanában nem frissül)

Tipográfiával kapcsolatos oldalak:
11 kerning tipp
Tipográfia alapok
Tipográfia tutorial
Hogyan válasszunk betűtípust
Hogyan azonosítsunk egy betűtípust

[ Módosította: Qru ]

(#2) stranger28 válasza jhos910 (#1) üzenetére


stranger28
addikt

:R

(#3) jhos910


jhos910
aktív tag

Ezzel a témával foglalkozó magyar kiadványok a Scolar kiadótól.

Kiemelendő könyv a kezdők (és akár a haladók) számára.
A tipográfiát átölelő magyar kiadvány.
Layouttal (oldalelrendezés) foglalkozó átfogó könyv.

(#4) pufancska


pufancska
tag

Istenkirály, hogy megnyitottad jhos910 .
Első idevágó kérdésem, kérésem. Egy krematóriumnak kéne weboldalt készítenem, hármat csináltam és mindhármat kukáztam, mind izzadságszagú. Kérésem az lenne, ha valaki csak hasonló ilyen típusú oldalt ismer ami jó is, azt szívesen megnézném, hogy inspirálódjak. Egyszerűen olyan messze áll tőlem ez a téma, hogy nem tudok rátalálni a helyes útra.

(#5) BonFire válasza pufancska (#4) üzenetére


BonFire
veterán

[link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6) pufancska válasza BonFire (#5) üzenetére


pufancska
tag

Szerinted ez jó grafikai alap?

(#7) jhos910 válasza pufancska (#4) üzenetére


jhos910
aktív tag

Huhh, ez így kemény dió, mivel ha jól sejtem, nem sokan csináltak még témába vágó weboldalt még az országban sem.

Én azon a vonalon indulnék el, hogy ez a téma azért elég hivatalos, nem egy mindennapi dolog. Pl a jogi szakma amit tudnék ezen a két ponton kapcsolni hozzá, formális, hivatalos és mondhatni konszolidált.
A téma alapvetően indokolná a sötét színeket, fekete, sötétszürke...de érdemes elgondolkozni azon, hogy a világosabb színek vagy a barna, sötétzöld vinne bele némi érzékiséget.

Szerintem ez a három template átültethető abszolút a témádba (sok mással együtt):

Barna template (a sárgát abszolút nem használnám, azért vidámkodósba se csapjon át a színvilág, nem kell erősen rikítania az elemeknek)

Zöld template (túl nagy tereket hagy a tervező és nekem több helyen túl nagyok a betűméretek)

Sötétszürke template (itt a flash-től tekintsünk el..abszolút idiótaság a te témádhoz viszont a sok sötétszürke és a némi piros jó balanszot képez, amit át is lehet ültetni szépen)

Innen emeltem ki a példákat a teljesség igénye nélkül: templatemonster.com (találsz még sok jó donort)

[ Szerkesztve ]

(#8) BonFire válasza jhos910 (#7) üzenetére


BonFire
veterán

Én a témához inkább a bíbor sötét árnyalatait használnám. Az eléggé „gyászos” és egyúttal ünnepélyes.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9) #74459392


#74459392
törölt tag

Hi!

Melóhelyen próbálok kitalálni valami egységes, egyszerű design-t az édesség kategóriához, ha már a játékos kategóriához is van valami (láthattátok a másik topicban).
A logó színeiből és formáiból indultam ki: kék-narancs szín, íves formák.
Eddig jutottam:

A háttér színe persze termékenként más-más lenne, itt a színes cukor miatt többszínű hátteret választottam.
A betűtípusokban nem vagyok biztos...
Alul azért választottam fekete színt, hogy az adatok jól láthatóak legyenek.
A vízjelben sem vagyok biztos, kell-e egyáltalán.. mondjuk jó lenne valahogy feltüntetni a webcímet, akár levédeni a képet, habár ezzel a felbontással nem hiszem, tudna bármit is kezdeni a konkurencia. :)
A termék se feltétlen így lesz elhelyezve a képen, de most csak ilyen fotó állt rendelkezésemre.
A képek évente egyszer nyomtatott katalógusba is kerülnek, szeretnék valami olyat kitalálni, ami akár abban is jól mutatna.
Nem kész tervet várok, csak hátha van jó ötletetek, mivel lehetne feldobni egy ilyen képet, mit kellene változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#10) pufancska válasza #74459392 (#9) üzenetére


pufancska
tag

Szerintem jó. Amit én változtatnék azért még rajta az írásokon abból az erős glow-ból visszavennék. Illetve ami mindig zavar. hogy ha a termékek lógnak, repülnek a levegőbe. Egy icurka picurka árnyékot. Gondolom a színes hátteret meg javítod, nem hagyod így vízjelezve.

(#11) #74459392 válasza pufancska (#10) üzenetére


#74459392
törölt tag

Igen, lehet nem is glow kéne, hanem fehér stroke. Kipróbálom.
A termékeknek valóban kell egy kis árnyék, jó ötlet.
A vízjellel nem tudom mit kezdjek, lehet leveszem és akkor nem lesz egyáltalán rajta.

(#12) jhos910 válasza #74459392 (#9) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szerintem ez még nem értékelhető...a jótól meg még messzebb van. :DDD

Egy munkánál mindig az a fő kérdés, hogy hova lesz kitéve, hol lesz felhasználva az adott grafika/illusztráció/stb. ?

Kérdéssorozat következik:
- Vida's toy candy az micsoda? Mert ha tulajdonnév akkor illene mindet nagy betűvel kezdeni! (nyelvtan óra régen volt de azért nem feledjük az ilyesmit)
Fini Fizzy Jumbo Tornado ismét nagy kezdőbetűvel, ahogy a csomagoláson is van!

- Miért ilyen kis mütyűrök a feliratok és a grafikák? Nem tudom, hogy hova lesznek ezek de tessék nagyban használni mindet, mert távolról is jól olvashatónak kell lennie. Tagolni kell a grafikát, meg kell vezetni a szemet az információk között.

- Legyen átfedés a képek, szövegek, grafikai elemek között. Csalogatni kell a szemet!

- Vékony talpas betű...ez távolról jól olvasható és dekoratív?(nem, leginkább folyószöveget szedünk vele :U ) Valami dísz- vagy reklámbetűt keress helyette.

- Szerintem a szivárvány színű háttér nem szerencsés az ugyan ilyen színű termék esetén.

- Attól függően, hogy ez hol lesz használva úgy kell a csomagméretet feltüntetni. Ha nem fontos akkor piciben kell csak feltüntetni, nem érdekli a gyereket, hogy mekkora kartonokban érkezik meg a tömege :D

- Vízjel....nah ez meg minek? Nem gondolom, hogy ezt bárki is le akarná nyúlni tőled.... alul tüntesd fel a weboldalt ha gondolod, de akkor kiegészítő információt is érdemes rátenni, stb.

Tessék egy példa a jó csomagolástervre.
Itt egy letisztult, szép csomagolásterv.

Most nem tudok többet írni, próbáld meg ezeket javítani és még segítek.

Javaslom ha szeretnél még foglalkozni a szakmával és fejlődni akkor kezdésnek szerezd be ezt a könyvet.

[ Szerkesztve ]

(#13) #74459392 válasza jhos910 (#12) üzenetére


#74459392
törölt tag

Először is köszi a választ!

Elsősorban netre lesz, kereskedőknek, nem gyerekeknek, évente egyszer pedig nyomtatott katalógusba.

A Vida's a cégnév, amit nagy betűvel is kezdtem, a toy candy az egy általunk? létrehozott fogalom. Ezt szerintem nem fontos nagy betűvel kezdeni.
A termék nevét valóban nagy betűvel kellene.

Még nagyobba mindent? Így is már kevés a hely magának a terméknek, nem?

Ebben az esetben hogyan kellene megoldani az átfedéseket?

Igen, a betűtípus választás sem megy még :)

A háttéren még gondolkozom.

Vízjel valószínű mégsem lesz rajta, de hidd el, használják más cégek a képeinket :)

A témával szeretnék még foglalkozni, fejlődni is, így megfogadom a tanácsokat, a héten javítani fogom a hibákat, és újra beteszem :)

[ Szerkesztve ]

(#14) BonFire válasza #74459392 (#9) üzenetére


BonFire
veterán

Nagyon nem jó!

• Túl sok a szín. Mint az óvodások szivárvány rajzán. A háttér legyen homogén, egyszínű (javaslom a fehéret), már csak azért is, mert a termékkép amúgy is tiritarka, jobban kiemelkedik belőle, amellett a szivárvány gusztustalanul giccses.

• Nem kell mindenáron középre törekedni, meg a szimmetriára. Ezen a képen minden középre igyekszik gyűlni. A termékkép megpróbál a lap fizikai közepén elhelyezkedni függőlegesen és vízszintesen is, amivel felrúgja az egész elrendezést.

• A két ív egymás ellenpontjai akarnak lenni, de mivel tök egyformák (azzal a különbséggel, hogy egymás tükörképei), nincs bennük méretbeli vagy stílusbeli különbség, ismét csak a szimmetriát hangsúlyozzák, pedig gondolom éppen ellenkező szándékkal hoztad létre őket. Megoldás: ha lehet, csak egy ív legyen a képen, mondjuk alul az összefoglalóban. Így a termék nevét is lehet normálisabban elrendezni.

• Jó lenne találni legalább egy fix pontot, amihez igazodnak az elemek. A fini, fizzy szövegek miért kezdődnek beljebb, mint az alatta lévő boxok? Tessék csak szépen egy függőlegeshez igazítani őket balra!

• Glow, bevel & emboss tilos! Ha ki akarod emelni a betűt a háttérből stroke-ot, vagy éles árnyékot tegyél rá. Amúgy meg minek, amikor sötétkék a háttér? Azon a világossárga betű eléggé kontrasztos. A többi csicsa csak sallang.

• A kép alá pedig valami cast shadow-t rajzolni kell, azt is nagyon finoman, hogy ne a levegőben „lebegjen”.

• Gradient maximum egy legyen a képen, vagy alul, vagy felül, de ha lehet, akkor sehol sem.

• Terméknévnek valami vastag, karakteres reklámbetűt, és ha egy mód van rá, ne torzítsd lárpúrlár. Egy jól megtervezett betűt nem kell burkológörbébe gyömöszölni. Főleg, ha megszünteted a felső ívet, akkor nem is lesz rá szükség.

Margó! Margó! Margó! Nem győzöm ugatni! Ha nem kifutós egy grafikai elem, akkor legyen határozottan elhelyezve a szélektől befelé! Ez a se kint-se bent bizonytalanságot kelt. A kiegészítő szöveg lehet egészen apró betűvel is szedve. Felejtsétek el, hogy 12 pontos betű a minimális! Nyugodtan le lehet menni 10 alá is. A saját névjegyemen 9-es betűt használok.

• Ha megvannak a színek, akkor dobj rá egy fekete-fehér Adjustment réteget, hogy színtelenítsd ideiglenesen, majd sírj! Akkor van jól megszerkesztve a dolog, ha egy színnel kinyomva is jól mutat.

Ui.: Remélem, olvasni is fogják ezt a topicot az idelátogatók, és remélem, hogy nem fölöslegesen írok ide kisregényeket-novellákat. Sok dolgot sokadjára írok le, és nem látszik, hogy tanulnának belőle, mert mindig mindenki ugyanazokat a hibákat követi el újra és újra.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15) #74459392 válasza BonFire (#14) üzenetére


#74459392
törölt tag

Huh, jó sok info! Köszönöm!
Igyekszem a következő verziónál betartani ezeket a dolgokat, viszont lenne pár kérdésem:
- Ha elhagyom a felső ívet, hova tegyem a logót és a cég nevét?
- A4-es oldalra tervezek, ezen mekkora margók legyenek?
- Az írtad, hogy az adatok lehetnek kisebb betűkkel is. De akkor nem látszódik normálisan, és igazából azok nem mellékes infók, ezek szükségesek, hogy jól látszódjanak.

(#16) jhos910 válasza #74459392 (#15) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szerintem próbáld meg elsőnek a leírtakat megemészteni és utána még válaszolgatunk :)

De, hogy nyugadalom legyen:

Cégnév: Mivel torzítottad a feliratot ezért nem látszik, hogy az valaha is nagy betű lett volna...
Ha lehagyod a felső ívet (Bonfire tanácsára) akkor is maradhat ott a tartalom, csak az ív fog kiesni.

Margó: Attól függ, hogy milyen kiadvány lesz, ragasztott kötésű (kicsit nagyobb belső margót kell hagyni a ragasztás miatt), éltűzött kiadvány (itt nem érdekes a megnövelt margó). Ha csak beszerkeszted a hát minek hívjuk :D ... reklámanyagot akkor legyen körbe egy egységes szegély ha A4-es lapot nézzük akkor min. 1 cm.

De ezek nem kőbe vésett szabályok, de elsőre ha ezek mentén haladsz akkor lehet sikerélményed. Utána majd variálod kedved szerint, ha érzed az arányokat.

HF.: Beszerezni a már említett könyvet és elolvasni!

[ Szerkesztve ]

(#17) BonFire válasza #74459392 (#15) üzenetére


BonFire
veterán

Nem akarom elaprózni a sok hozzászólással, inkább igyekszem egy-egy nagyobbat írni, hogy más is tanulhasson belőle. De most itt kitérek a betűre.

Webes (képernyős) kiadványnál a legkisebb betű nyilván az, ami 100%-os nagyításnál még olvasható. Ha már silabizálni kell, az nem jó. 1280-as felbontásnál a 10-es talpas betű még olvasható. Természetesen ez betűtípustól is függ. Amelyiknek nagyobb a betűszeme (x-magassága), az jobban olvasható. A talpatlan (sans-serif) kisebb méretben is jobban olvasható.

Ha nyomtatásba megy, akkor még kisebb is lehet. A termékcsomagolásokon 4-5 pt nagyságú ömlesztett felirat van, mondjuk azt már inkább nagyítóval kell nézni, de tapasztalataim szerint egy 9 pt nagyságú betű még házi nyomtatón, fotópapírra kinyomtatva is kellemesen olvasható – mint mondtam – a saját névjegyeimen 9-es és 8-as betűméretet használok. Tehát az olvasható.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#18) ViZion


ViZion
félisten

Üdv. az új topiknak!
Úgy tudtam webdesignos már volt, de sebaj. Lehetne az off-ban, akkor kötetlenebb lenne. Sebaj, engem nem zavar ;]

Hogy miért érzem azt, h itt lenne az idő a világ pusztulásának? Mert házassági évfordulós és szülinapos boroscímkét kértek. Nem két félét, egyet. Egyben. Legyen rajta a város címere is, nagyban a nevek, nagyban az 5 kb-os kép, nagyban kiemelve minden, mert minden fontos. Persze az nem derült ki, h milyen bor, vagy milyen üveg. Lesz@rom. Valaki megnyomhatná A piros gombot, mindenkinek jobb lenne... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) Met válasza ViZion (#18) üzenetére


Met
nagyúr

Minek a város címer? Annak van a születésnapja vagy az házasodott? :U
Úgy szeretem az ilyet én is, és ha megkérdezem hogy az mi a f@sznak oda akkor baszki ezek megmagyarázzák, igaz a mondás, ne vitatkozz hülyékkel mert legyőznek a rutinjukkal :))

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20) ViZion válasza Met (#19) üzenetére


ViZion
félisten

...jah, meg évszámok is kellenek. Javasoltam, h a szülői ház is legyen rajta, hiszen no, mégiscsak ott találkoztak. Meg a park. Az fontos, ott sétáltak, első csók... Az'tán ahol először megreccsentette, mert az is király volt gondolom. És a gyerekek! A család fontos, kerüljenek rá. Onokák is, mert nah, a család az fontos. Sok? Neeem, ráfér, tudom, nyugi. Persze hogy látszik majd, miért ne látszódna? Már grafénra is írtak verset, egy címke sokkal nagyobb. Jó lesz, bízzon bennem. Jó, köszi a skiccet, sokat segít. NEm, nem kerül sokba, sőt! Örülök, hogy segíthetek. Persze, hiszen csak 30 db lesz, pár perc az egész. Holnap mehetne nyomdába? Remek. Nem tudja megnézni előtte? Az sem gond, hiszen leskiccelte, hol itt a baj? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) pufancska válasza ViZion (#20) üzenetére


pufancska
tag

Akkor is a krematóriumom visz mindent. A weboldal előtte voltam fotózni, 2 órám volt mert utána már jöttek a hozzátartozók. Kérdések.
1. Letakarjam a koporsóba a hullát, vagy úgy fotózza?
2. A géphez (hamvasztó) rakjak koporsót? Válaszon a háromból melyik illene jobban a képhez.
3. Érzi ezt a szagot? (Mondta a 26 éves főnök barátnője) Miért mi ez? (Kérdem én) - Hullaszag

Tudom, hogy ez is egy szakma, de több tiszteletet várnék. A főnök előtt le a kalappal ő mondjuk más tészta, de ez már nem ide tartozik

(#22) ViZion válasza pufancska (#21) üzenetére


ViZion
félisten

:F
Elvileg nem is hirdethetnek, kegyeleti okokból. Mondjuk prosijuk az talán lehet.

De akkor is:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) Met válasza pufancska (#21) üzenetére


Met
nagyúr

Lol, ez a közeg nekik természetes, ez olyan mint amikor a festők beszélik meg hogy milyen színre kellett egy idióta ügyfélnél festeni. Nem kell őket elítélni, amíg ott a hozzátartozó addig tartják magukat de ha nincs akkor nekik ez olyan munka mint Neked egy weboldal.

Én tuti bepróbálkoznék valami pokol tüzés design-al ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24) BonFire


BonFire
veterán

Úgy gondoltam, néha egy-egy elrettentő példát is be lehetne ide tenni, mert így rá lehet mutatni, hogy mit kell elkerülni. Ezt most találtam a Facebookon (rengeteg szemét forrása az oldal).

Már a megszólítással is baj van, nem felel meg a helyesírási szabályoknak; tiritarka a háttér, random vannak összehajigálva a elemek; ad-hoc betűválasztások; nincs benne rendszer–tagolás; középre rendezett szövegrészek; fölösleges verzál használata; telefonszám nincs tagolva stb.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25) Met válasza BonFire (#24) üzenetére


Met
nagyúr

nemsemmi :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26) pufancska válasza BonFire (#24) üzenetére


pufancska
tag

Mindenki mindenkinek a lábán áll. Ez a nyirbátori zumba.

(#27) BonFire


BonFire
veterán

Ez kicsit off (kicsit nem az), de mindenképp ide kívánkozik

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28) stranger28 válasza BonFire (#27) üzenetére


stranger28
addikt

Ez nem csak grafikai melónál állja meg a helyét, prostiknak is kiváló. ;]

(#29) Met válasza stranger28 (#28) üzenetére


Met
nagyúr

:C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30) BonFire


BonFire
veterán

Na, az ilyenekről beszélek! FB-lelet (mi más lehetne?) Ennyi hibát egy ekkora képen elkövetni már művészet!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#31) stranger28 válasza BonFire (#30) üzenetére


stranger28
addikt

Ó, hát ez valami péntes okádék a 0-14 és 45-halál korintervallumokból, nincs értelme szakmai szemmel nézni.

(#32) BonFire válasza stranger28 (#31) üzenetére


BonFire
veterán

Persze. Csak ez vizuális környezetszennyezés, és nagyon „bántsa” a szemem. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#33) OhAi27


OhAi27
tag

kicsit felhozom a topicot!

betutipus javaslatokat kernek a happy halloween felirat helyere! :)

illetve johetnek otletek nyugodtan, hogy mi tetszik/mi nem tetszik - igyekszem pozitivan fogadni a kritikakat. :)
egyebkent csak gyakorolgattam, na meg gondoltam felhozom valamivel a topicot mert szerintem sokat lehetne belole tanulni ha kicsit jobban porogne. :)

(#34) Met válasza OhAi27 (#33) üzenetére


Met
nagyúr

Én valami halloweenesebb/horrorosabb fontot használnék.
Csontos, szörnyes, tökös ne mert az már sok lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35) BonFire válasza OhAi27 (#33) üzenetére


BonFire
veterán

Eléggé játékos betű, de pont a napokban szerkesztettem egy halloween party plakátot, és szerintem jól jött hozzá a Jokerman. LINK Játékos is, kriksz-kraksz is, meg szabálytalan is. Persze ne folyószövegnek használd, csak címekre!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#36) BonFire


BonFire
veterán

Tegnap 5 perc alatt kellett összehozni egy mutatós plakátot a mai napra, így kép Google etc... Sajnos a sietségnek meg is lett a veszte! :O

Nem éppen aktuális, pedig a mai napra szól. :DDD Nemhogy a napot, de az évet se találtam ez. Na, ez van, amikor tegnapra kell egy munka.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#37) OhAi27 válasza BonFire (#36) üzenetére


OhAi27
tag

@Bonfire igen innen jott az otlet, hogy csinalok valami halloween-eset. :) Jo bulit amugy!

nezelodok meg betutipusok kozott, megprobalok valami 'horrorosabbat'

(#38) BonFire válasza OhAi27 (#37) üzenetére


BonFire
veterán

Már mondjuk csak jövőre lesz aktuális, de a dafonton ott vannak a kategóriák.

HORROR

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#39) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szeretnék csinálni magamnak egy kis logó szerűséget vagy egy design-os kis szöveget amit beszúrnék e-mail aláírásba valamint önéletrajz Fejlécébe, a "sima TNR betűtípusban" kiírt név helyett :D

Egyelőre az előzmények:
1.
2.

Jelenleg ott tartok, hogy az elsőtől eltekintek, mert annyira nem tartom ütősnek (ettől független szívesen fogadom a véleményeket), viszont a második szerintem már alkalmas lenne arra a célra amit mondtam. Volt aki a színvilággal nem volt kibékülve, szerintem tipikus minimalista összeállítás, persze ez nincs ugye erre a színre előírva :D Mit gondoltok, milyen?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40) jhos910 válasza TheProb (#39) üzenetére


jhos910
aktív tag

Minimalista.

A tiéd egy talp nélküli font, nem minimalista. :)

Logóhoz, szükséges, hogy valami egyedi is legyen benne, ne csak egy feledhető felirat meg két nyílszerű valami.
Egyediséget tudsz sokféleképpen belevinni legyen az egy elvágott betű egy spéci vonal, kicsit megkókányolt betű vagy egyedi színek, színátmentek, esetleg textúrák.

Itt van egy cikk az idei év trendjeiről.

Googleben keress rá ezekre, amik adhatnak némi ötletet:
minimalist logo
minimal logo
geometric logo

(#41) jhos910


jhos910
aktív tag

Közben elkészültem egy logóval.
Cseppet sem vagyok biztos abban, hogy a világegyetemben nem csinált már valaki hasonlót de azért megmutatom. :(((

Szimpla ötletelés, gyakorlás céljából készült.

(#42) TheProb válasza jhos910 (#40) üzenetére


TheProb
veterán

Közben én is megtaláltam pont ezeket a fontokat (igaz sokkal nem térnek el attól amilyen az előzőleg használt volt, legalábbis ezen bár karakternél nem igen észrevehető a változás)

Eddig ezeket csináltam, elég puritán tudom, de mivel nem vagyok grafius nem pattognak a fejemből a jobbnál jobb grafikai és stílus ötleket.. :/

"Logó":

Mail aláírás:

(#41) jhos910: Szép lett :) Miben csináltad, Illustrator??

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#43) TheProb válasza TheProb (#42) üzenetére


TheProb
veterán

Csináltam egy szimbólumot, erről mi a vélemény? Mondjuk a név elé esetleg belehetne rakni

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44) jhos910 válasza TheProb (#42) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ha nincs jobb ötleted akkor nézegesd a szakmai oldalakat. :)
Így reggelre, ennyi bölcsességet tudtam kifacsarni magamból. :D Tiplizek is oskolába.

Köszi szépen. Corel-ben csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#45) ViZion válasza TheProb (#42) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor sorolom: NEM.
Eleve NE így kezdj hozzá! FEKETE és FEHÉR. Ez a két szín legyen. Ezekkel csináld és nézegesd, nyomtasd ki kicsiben, nagyban, rakd színes háttérre (homogén és lehet kép is). Kiderül egy halom ilyen-olyan hiba. Az üdvözlettel szöveget nem raknám bele (angol verzióban az "s" kicsi amúgy), mert nem minden esetben megfelelő.

Az a tarka valmi meg nem logó, nem fejez ki semmit, nem mond semmit, nem is marad meg a fejben, nincs mellé szöveg, így nem társul semmivel, a legtöbb embernek csak színes paca. MS, Meki vagy más nagy cég megengedheti, hogy csak egy (már közismert, jól rögzült) alakot használjon, Te (és a többi ismeretlen cég) sajnos nem. Ezeket vedd figyelembe, ha használni is akarod. Ha gyakorolsz, akkor mindegy.

CSAK vektoros progival tervezz logót, az "önszopatás" nevű jelenséget megelőzendő. Raszteres logó lehet szép, de előbb-utóbb jönnek a bajok, ami vektorosnál 99%-ban nincs.

Nem megsértődni, csak segíteni szeretnék :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) Met válasza TheProb (#43) üzenetére


Met
nagyúr

Csak egy kérdés, minek Neked logo?
Cég vagy? A tevékenységedet fejezi ki?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49) TheProb válasza ViZion (#45) üzenetére


TheProb
veterán

Értem, dehogy sértődök. Én kértem tőletek tanácsot, segítséget. irónikus lenne ha berágnék... :))
Egyet értek azzal amit mondasz itt válaszolnék is Met-nek, nem kell nekem logó, csak gondoltam jópofa, HA sikerült 1 igényes-et csinálni/kitalálni. Ez nem sikerült és ahogy te is írtad ViZion nem is túl igényes, hozzáteszem PS-ben csináltam, mivel pl a corel-t sose használtam pl. Igazából csak úgy kipattant a fejemből ez az egész, szeretem az egyediséget és a különlegességet, ergó szerettem volna/szeretnék a sima szöveges aláírás helyett valami grafikus aláírást beszúrni a leveleim után.

Itt van pl. faterom aláírásában szereplő banner, igaz ettől független szövegesen is ott vannak alatta a releváns adatok. Persze tudom, hogy ő cég, meg hogy ez 1 banner és hogy ebben sincs "üdvözlés" stb. Csak magára az ötletre szeretnélek titeket rávezetni, hogy én mire gondolok.

[ Módosította: CoolMan ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50) ViZion válasza TheProb (#49) üzenetére


ViZion
félisten

Persze, gyakorolni kell. Az a kis banner jó dolog, de ha nincs ott, amire kattintani is lehet, vagy kimásolni a címet, akkor lesz@rják az emberek, nem fognak beütni pár karaktert sem.

Az a baj, hogy ilyet vaktában nehéz, mert ha nincs cél (pl. vállalkozás vagy ilyesmi), akkor elég kusza lesz. Próbáld meg apukád cuccait "redesignolni", abból többet tanulhatsz szerintem. Mo'nnyuk. Mi ittenesztet ígymo'nnyuk :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.