Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Sziasztok! Nem tudom jó topikba írok-é, de hátha....

Egy hónapja megalakítottunk Pilisen, egy közcélú egyesületet (Pilisi Hegyeki Pincesor Egyesület) és az a gondunk, hogy logót szeretnénk! Elképzelés még csak-csak lenne, de a megvalósítás már grafikusi vénát követel, amiből erősen híján vagyunk. :)

Ha lenne közöttetek vállalkozó kedvű, aki megpróbálna nekünk összehozni egy nem túl bonyolult, kevés színből álló egyesületi logót, az dobjon egy PM-et és megbeszéljük a részleteket. Lényeg, hogy rajzolt legyen, ne legyen zsúfolt, és jól mutasson mondjuk egy jelvényen, vagy egy pólón is. Három fő elem kellene rá (egy Szent Orbán szobor, egy fenyőfa és egy stilizált pincesor).....meg aztán az alkotó fantáziájára bíznánk az egyebeket. A három fő elemről (helyi nevezetességek) fényképet tudok adni.

Ha valakit érdekel egy ilyen kihívás az dobjon egy PM-et és megbeszéljük a részleteket!
Előre bocsájtom, sok pénzünk nincs, de finom borokkal és csodálatos pálinkákkal tudunk fizetni. :D :))

Előre is köszönöm! :R

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#752) ViZion válasza gipsztigris (#751) üzenetére


ViZion
félisten

Szent Orbán? OMfG, aztazelvakultilliberálishobbikommunista mindenit! :Y

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#753) gipsztigris válasza ViZion (#752) üzenetére


gipsztigris
addikt

Konkrétan nem erre az orbánra gondoltam! :DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#754) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Lehet rossz helyen vagyok tetoválást szeretnék készíteni, ehhez kellene nekem egy grafikus aki papírra veti a gondolataimat! nem bonyolult, egy szövegrész lenne! PÜben légyszi! Köszönöm! :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#755) tikshow válasza zeusz55 (#754) üzenetére


tikshow
addikt

Ezt a tetováló megcsinálja neked, ő is egy grafikus.

(#756) zeusz55 válasza tikshow (#755) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi, azt az utat már bejártam, ezért irtam ide!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#757) tikshow válasza zeusz55 (#756) üzenetére


tikshow
addikt

Akkor rosszhoz mentél, az a tetováló aki nem tud rajzolni, az nem tud tetoválni. Menj máshoz...

Alapból így kezdenek, hogy lerajzolják neked papírra, azt rádrajzolják, majd rádvarják.

De akár járhatsz így is: link

[ Szerkesztve ]

(#758) zeusz55 válasza tikshow (#757) üzenetére


zeusz55
senior tag

Nem az a probléma, nekem időre lenne szükségem hogy emésszem a grafikát, de ez az esetemben egy tetoválóval nem kivitelezhető, meg amugy is úgy látnom rajtam kívül mindenki úgy varrat hogy elmegy azt magára teszi, max majd abajog utána hogy így mégsem jó! Szóval ezért kell egy grafikus! :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#759) madgie válasza zeusz55 (#758) üzenetére


madgie
titán

Hiába tervez itt neked akárki akármit, azt a tetoválónak kell felvarrnia. Megette a fene az egészet, ha így állsz hozzá.

(#760) zeusz55 válasza madgie (#759) üzenetére


zeusz55
senior tag

Igazából azt akarom hogy odamegyek és ezt így és kész... És ebbe legyek maximálisan biztos. Ehhez nekem idő kell, és ehhez az időhöz kellene egy grafikus. Mellesleg a tetováló 150kmre van tőlem. Mert elég sok mindenben eltérek az átlagtól. Haverom pl bement leült a székbe, hogy valami azték cuccost szeretne, és a tetkós nekiállt, ott felskiccelte 5 perc alatt haver rábólintott azt mellkastól alkarig levarta. Persze ő azt mondta jól van ez igy... de nálam ez a fajta döntési és felelősség vállalási morál nem igy működik... persze lehet én agonizálom túl, de szabad országban élünk :K ... szóval mivel egy vagyok a millióból igy nekem egy tetováláshoz kell egy grafikus és egy tetováló! Már ha tud itt valaki segíteni, persze költségtérítés fejében! :R

jah és megjegyzem kb 10-15 db tetoválót kerestem fel ebből a 90% annyit válaszolt menjek be majd lerajzoljuk, ugy hogy a többség 100-200 kmre volt tőlem, és ezt jeleztem nekik... namost odamegyek lerajzoljuk hazamegyek gondolkodok visszamegyek lerajzoljuk hazamegyek...... nah ide kell egy grafikus! :N Egy kettő volt aki értelmest választ adott levélben!

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#761) tikshow válasza zeusz55 (#760) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem fizess a mintáért is amit átküldenek neked mailbe. Ez sajnos így megy. Most hiába rajzolok én vagy bárki neked egy marha jó dolgot, ha arra a tetováló képtelen. Ez ilyen szakma, nem megy egyről a kettőre. Vagyis mehet, ha leülsz, ráböksz a mintakönyvéből egyre és azt felrakja rád, de ha jól értelmezem neked egyedi dologra van szükséged.

Egyébként, ha csak szöveg kell, akkor javaslom keresd fel a dafont.com-ot, itt néz ki magadnak egy betűtípust és abból írd ki a szót. Ebben tudok segíteni, ha gondolod, de semmi cicoma.

[ Szerkesztve ]

(#762) zeusz55 válasza tikshow (#761) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi a tippeket! Nem szeretném OFFolni a topikot szóval nem ragoznám a szót, ha valaki tud segiteni jelezze Püben! :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#763) ViZion válasza tikshow (#757) üzenetére


ViZion
félisten

+1
ha nem találtok közös hangot, akkor rossz helyen vagy.

Magamnak is csak skicceltem, átbeszéltük. Annyira más terület, h nem hiszem, h itt belevágnaa akárki. Eleve a tetoválóknak is stílusuk van, nem lehet megerőszakolni. Egy lovat is 100 képpen lehet megrajzolni. Keresgélj még. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#764) jhos910 válasza zeusz55 (#754) üzenetére


jhos910
aktív tag

Elsőként érdemes lenne leírnod, hogy pontosabban miről van szó. A tetoválók nagyon bele tudnak mélyedni egy egy tetoválási stílusba amit egy grafikus (itt is azért van megannyi válfaj) soha az életben nem tud megtenni mert neki nem ez a dolga. Valaki említette előttem, hogy a tetováló is grafikus amit csak megerősíteni tudok. Ez egy igen speciális ága a grafikának megannyi szabállyal.
Szerintem elsőként nagyjából meséld el mit is szeretnél és hátha van olyan akinek megfelelő kompetenciája van a feladathoz.

A tetoválók azért mondják, hogy menj be mert szerintem nem akarnak olyat, hogy valaki ingyen terveztet velük. Ha megtaláltad a megfelelő tetoválót (stílusban és árban is hozzád közel áll) akkor skype-on beszélj vele, utalj át egy megbeszélt összeget majd egy későbbi időpont alkalmával beszéljétek át, hogy mit is alkotott és egészen annyi alkalommal kérd meg, hogy tervezze tovább amíg azt nem mondod rá, hogy ez kell nekem, tudom hordani évtizedeken keresztül. Nem lesz a legolcsóbb megoldás, de azt kapod amit akarsz.

(#765) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Kedves Tőletek hogy próbáltok segiteni, kicsit konkretizálok akkor hogy lássátok a problémámat, tikshow kollegának már leirtam, megosztom veletek is, idézem:

"Szia! A problémám egyszerü van ez a kész szöveg, ha felrakom magamra (fóliával mintha rajtam lenne) nem tetszik, de az eszme és a szöveg igen, csak magamon nem. Namost ha egy grafikus ezt valami mintába, keretbe, bármibe amihez neki van fantáziája belefoglalná (nyilvám nem egy teljes testes grafikára gondolok) akkor ha ránézek lehet beleszeretnék.. namost ezt mikor vázoltam a tetoválóknak 20/19 azt mondta hogy nekik erre nincs idejük. Szóval ezért kell egy grafikus, akinek fizetek, rajzol, ha nem tetszik még fizetek még rajzol, és ha utána se tetszik isten se akarja hogy varrassak magamra!" :K

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-02/09/209699_amy6qhxsbmztyt8a_clipboard02.jpg

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#766) ViZion válasza zeusz55 (#765) üzenetére


ViZion
félisten

Nehezen érted meg, hogy tetováló mester akit keresel. Ha ennyire nem vagy képes, hogy elsétálj, pár mestert megkérj, h adjon javaslatot, akkor ennyi. Más betűket használnak, más mutat jól a bőrön (megyannyi alkatról és bőrszínről nem is beszélve), mint amivel mi dolgozunk.

Egyébként Arial 24 pont, kész. standard, jól olvasható, bőrön nem unalmas, pl. még nem is láttam senkin ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#767) tikshow válasza ViZion (#766) üzenetére


tikshow
addikt

COMIC SANS FTW!!!!

(#768) #81999360 válasza tikshow (#767) üzenetére


#81999360
törölt tag

"bőrön nem unalmas, pl. még nem is láttam senkin ;]"

:DDD

(#769) ViZion válasza #81999360 (#768) üzenetére


ViZion
félisten

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#770) tikshow válasza ViZion (#769) üzenetére


tikshow
addikt

:C

(#771) jhos910 válasza zeusz55 (#765) üzenetére


jhos910
aktív tag

Gondolkoztál már azon, hogy kalligráfiust kérsz fel a feladatra?
Két nagyon komoly tetováló és kalligráfus:
WLK
TheosOne
Ha időd és pénztárcád engedi akkor kirándulással egybekötött tetoválás is lehet.

(#772) zeusz55 válasza jhos910 (#771) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi szépen az építő jellegű hozzászólásokat és a segítségeteket! :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#773) gipsztigris válasza gipsztigris (#751) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én pedig úgy vagyok vele, hogy magad uram, ha szolgád nincsen! :D
Ne szakmai szemmel nézzétek, mert biztosan van benne számtalan hiba!....ennyi tellett a tudományomból. :DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#774) ViZion válasza gipsztigris (#773) üzenetére


ViZion
félisten

Jó lenne ez, de az a szobor... próbáld meg azt is sziluettként szerintem, kevesebb részlettel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#775) gipsztigris válasza ViZion (#774) üzenetére


gipsztigris
addikt

Köszi! Holnap ha lesz időm, még mókolok vele egy kicsit.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#776) BonFire válasza gipsztigris (#773) üzenetére


BonFire
veterán

A dropsedó, gradient és textúrák kukába.

A szobor bitképként tényleg nem jó, kicsiben kábé semmi sem fog látszani rajta. Nagyban pedig megtöri a kompozíció harmóniáját (OMG, ezt én írtam? :F ). De komolyan. Sziluettként, ahogy ViZion mondja.

Én az egészen átfutnék vektorosban ecsettel vagy Pennel, és rádobni egy dinamikus, művészi ecsetvonást (elöl-hátul elvékonyodó, középen vastagabb), mert az ilyen egyforma ecsetvonás nagyon óvodás, naiv hatást kelt. Magyarul gagyit. Megéri a rászánt idő, mert egyből profesönel kinézete lesz az egésznek.

Végül az egész köré egy keretező, vastag kontúrt lökni, ez még inkább kiemeli az egészet.

Szemléltetés:

Szerk: Na, mi van? Megeszi a fórummotor a GIF-et?

KÉP LINK

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#777) SZATA válasza gipsztigris (#773) üzenetére


SZATA
senior tag

A szalag a szöveggel nincs középen!

(#778) gipsztigris válasza BonFire (#776) üzenetére


gipsztigris
addikt

Húúú, most annyi infót olvastam, hogy kb.egy szót sem értek! :DDD Ettől függetlenül nagyon köszönöm a kritikát! :R Nem tanultam ezt a szakmát, csak amatőr hobbi szintem próbálom időnként bekapcsolni a PS-t.
Megpróbálom megváltoztatni a leírtak szerint, aztán majd bemutatom az eredményt. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#779) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Szóval! Ez a maximum, amit a "tudományommal" ki tudok hozni a képből. :) Kép

Ha esetleg valaki úgy érzi, hogy van még mit javítani rajta, -és volna kedve is hozzá- akkor küldjön egy PM-et és adom a .psd-t. :R

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#780) Met válasza gipsztigris (#779) üzenetére


Met
nagyúr

adom a .psd-t
Akkor most fuss neki újra Illustratorban mert ha ennyiféle verzió kell a logoból akkor ahhoz vektoros állomány jobb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#781) gipsztigris válasza Met (#780) üzenetére


gipsztigris
addikt

Sajnos nem tudok nekifutni, mert egyrészről sohasem láttam illustratort, másrészről pedig csak egy lelkes amatőr vagyok aki örül, hogy a photoshop képességeinek kb. tíz százalékát ismeri és mondjuk 5%-át tudja is használni. :DDD Nem véletlenül fordultam profikhoz a kéréssel, és tényleg örülök, ha véleményezitek! De ahogy mondtam is, elértem a "tudományom" határára. :) :R

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#782) BonFire válasza gipsztigris (#781) üzenetére


BonFire
veterán

A tudásnak nincs határa, amíg élsz. Fejleszthető. Ha például úgy döntesz, hogy kipróbálod az Illustratort, a fent leírt technikákban tudunk segíteni, a mit-hogyanban?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#783) gipsztigris válasza BonFire (#782) üzenetére


gipsztigris
addikt

Biztosan ki fogom próbálni, csak mostanában (hál'Istennek! ) egyre kevesebb ráérős időm van. Ha odajutok és kérdésem lesz, meg foglak keresni. :R

Amúgy persze igazad van, úgy kellett volna írnom, hogy elértem a jelenlegi képességeim felső határához! :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#784) caindwan


caindwan
tag

Sziasztok!
Kérnék vélemény 2 logóra, mind a kettő egy céghez tartozik, csak az egyik dizájn a másik pedig otthoni kellékekkel foglalkozik. Nem szerettem volna erőltetni, hogy látszódjon a "Ház" csak szerettem volna megkülönböztetni a kettő logót. :)

(#785) tikshow válasza caindwan (#784) üzenetére


tikshow
addikt

Ööö. Biztos jót linkeltél?

(#786) caindwan válasza tikshow (#785) üzenetére


caindwan
tag

Ha egy nagy V betű akkor igen :K

(#787) BonFire válasza caindwan (#786) üzenetére


BonFire
veterán

Ez valamilyen újfajta művészi megközelítési mód? Csak azért kérdezem, mert nekem valahogy nem sikerül értelmeznem ezt a „logót”.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#788) caindwan válasza BonFire (#787) üzenetére


caindwan
tag

Újfajta? :F Lehet :D A cég neve Venzi, így a kezdőbetűből indultam ki.

(#789) ViZion válasza caindwan (#788) üzenetére


ViZion
félisten

Ez működik a bejáratott neveknél, ahol évek, évtizedek alatt lett valamiből csak egy betű, vonal, akármi... de az első 5-20 évben nem lehet baj, ha alá ki is van írva a cégnév...

Példa:
régi:

új:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#790) BonFire válasza caindwan (#788) üzenetére


BonFire
veterán

Értem. De a rajznak ebből a kiindulási állapotából (a vázlatból) még nem lehet következtetni a későbbiekben elkészülő logó milyenségére, én tehát inkább megvárnám azt és akkor véleményezném.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#791) caindwan válasza ViZion (#789) üzenetére


caindwan
tag

Jah értem. Ilyesmire gondoltál? Így jobban is tetszik. [link1] [link2]

(#792) ViZion válasza caindwan (#791) üzenetére


ViZion
félisten

Valami szabályosabb, határozottabb vonalakkal jobb lenne. A szemünk szereti a szép formákat, ez kicsit olyan csálé. :D
Az i-r nem négyzetet raknék, hanem kis cián téglalapot inkább., sőt, kicsit megdöntve, mintegy a V -vel párhuzamban lenne. V egyik szárát is lehetne külön, akkor érdekesebb lenne sztem.

Szórakoznék vele, de lecseréltem a netet, és van pár Gigajoule, amit el kell füstölnöm...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#793) PumpkinSeed válasza caindwan (#784) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Alapjában én minimalista vagyok, de most ettől elvonatkoztatva, szerintem ezek a várt hatás ellentét váltják ki a sok buborékhoz hasonló kék körrel. Valamilyen letisztultabb formavilág jobb lenne szerintem. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#794) Met válasza caindwan (#791) üzenetére


Met
nagyúr

Tracelted a "logot"?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#795) caindwan válasza PumpkinSeed (#793) üzenetére


caindwan
tag

Nem vagyok a híve a mindent minimalizálni a legapróbb pontig :D Ezzel nem állítom, hogy nem tetszenek és nem szeretném a minimalista dolgokat, mert tudnak szépek lenni. A buborékokkal meg csak egy kis életet vittem a haldoklásba :DD

@Met: Nem :F Átalakítottam egy betűt.

(#796) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Csak nem hagy nyugodni a dolog...... :) Faragtam megint egy kicsit rajta. :U Nagyon sz@r lett?

Kép

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#797) caindwan válasza gipsztigris (#796) üzenetére


caindwan
tag

Nagyon zavar a szobor és az alsó papír. Túlságosan kitűnik az egészből. Főleg a szobor. A papír az jó is lenne úgy, ha az lenne az egyetlen kiemelt rész, mivel azon fontos dolog van, ki lehet hangsúlyozni. Azt a sok dombot és házikót nem igazán értem.

(#798) caindwan válasza ViZion (#792) üzenetére


caindwan
tag

Nem variálok Arial-ok :DD Az "i"-re nem tehetek téglalapot mert akkor í-nek néznek ki. Mivel angol cég, szvsz csak pislognának rá :U :DDD
Így állok: egyik változat, másik. Meghagytam az első formáját, mert az eleve jobban tetszett és mivel hozzákerült a cég nevének a többi betűje is, így azzal kezdtem variálni és így különböztettem meg őket.

(#799) ViZion válasza caindwan (#798) üzenetére


ViZion
félisten

kicsit mintha nyomdahibás lenne... téglalap az i-re fektetve. Azaz 1/3 magas legyen a pont mint most. Egy szín, ne ilyen. Határozott vonalak, ne legyen ilyen "fura" szerintem. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#800) Met válasza caindwan (#798) üzenetére


Met
nagyúr

Ahogy a GPS mondja, "újratervezés".
Már bocs, de ez sz@r. Ez tipikusan az a "logo" amit a szomszéd pistike "tervez" egy tábla csokiért, pl. ezt a logot a tulajdonos fia "tervezte", olyan is...

Mi az a törés a V jobb szárában?
Mi az a kék buborék? Szódavizet árulnak?
Mi lett a z felső szárával?
Azok a vékony színes vonalak feleslegesek.

Szerintem keress valami egyszerű design-os fontot, írd ki a nevet és a v-t tedd egy négyzetbe más színnel.
V fekete négyzetben, zölddel (biztos ez a szín kell?) enzi feketével. Aztán később lehet márkajelzés a V fekete négyzetben.

Nem b@szogatni akarlak. :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.