Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) caindwan válasza Met (#800) üzenetére


caindwan
tag

Én se szeretnélek b@ccogatni :DDD , DE ha már egyszer, akkor

leegyszerűsítve te pont ezt a logót írtad le. "Csirimári betű a közepén keretben". Nem szeretnék ellenségeskedni, csak szeretném tisztázni a dolgokat. Mi a jó abban, ha egy egyszerű szöveg a logó? Lehet, hogy szar volt ami volt, de mi abban a rossz ha egy kicsit "más" mint az átlag?

(#802) tikshow válasza caindwan (#801) üzenetére


tikshow
addikt

Próbáld ki olyan méretben ahogy használva lesz és olyan környezetben is. Rá fogsz jönni, hogy miről beszél. :)

(#803) #16514048 válasza caindwan (#801) üzenetére


#16514048
törölt tag

Pedig igaza van, és nagyon nem ezt a logót írta le. Ne vedd sértésnek, de látszik hogy nem nagyon konyítasz még a témához, inkább fogadd meg a tanácsokat, nem írtak hülyeségeket.

Buborékokról nekem is a szódavíz jut eszembe. Ezt a cián színt nem kéne erőltetni, nem működik a legtöbb háttérrel. Logo tervezésnél figyelembe kell venni azt is, hogy különböző hátterekkel is jól nézzen ki, a legjobb egyszínűre csinálni. Negatív teret kreatívan használva nagyon frankó eredményeket lehet elérni.

Azt is tartsd szem előtt, hogy a logóra ránézve lehessen tudni, hogy mit képvisel, valamint felismerhető legyen egészen kicsi méretben is. Felesleges részletek nem kellenek, a lehető legegyszerűbre kell tervezni, és nem azért, mert most a minimal design a divat.

(#804) tikshow válasza caindwan (#801) üzenetére


tikshow
addikt

Ja igen és nézz szét Behance-n inspiráció után. Ez nem bűn sose. :)

Látnod kell, hogy a nagyok miket csinálnak, hogy el tudj indulni egy vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#805) caindwan


caindwan
tag

:R Kukáztam. Sajnálom, csak teljesen demotiváló volt amit írt. Meg kell tanulnom még fogadni a kritikát :U

(#806) Met válasza caindwan (#805) üzenetére


Met
nagyúr

Nem kell rögtön bevágni a hisztit, el kell tudni fogadni a kritikát. :)
A logo tervezés egy szakma [link] attól hogy valaki letölt egy grafika programot nem lesz grafikus vagy logo tervező.
Olvasgass picit

Amúgy meg írtam hogy nem baszogatásnak szánom :N

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#807) caindwan válasza Met (#806) üzenetére


caindwan
tag

Hálás vagyok :K Elolvastam és rájöttem, hogy nagyon rossz úton voltam.. :R

(#808) #16514048


#16514048
törölt tag

Tudtok ajánlani olyan, lehetőleg ingyenes "font managert", ami képes külön megjeleníteni a rendszerbetűtípusokat és az utólag telepítetteket?

(#809) tikshow válasza #16514048 (#808) üzenetére


tikshow
addikt

Adobe Creative Cloud Tykekit

(#810) #16514048


#16514048
törölt tag

Egy kis logo design tipp, Twitteren láttam.

(#811) BonFire válasza #16514048 (#810) üzenetére


BonFire
veterán

Tetszetős. A modified fontos a logótervezésnél – sokan nem is gondolnak rá –, de egyszerű inverzben másoknak tűnnek az arányok: a fehér nagyobbnak tűnik a feketénél, ezért olykor csalni kell.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#812) BonFire


BonFire
veterán

Egy újabb elrettentő plakát… A grafikai tervezés mind a négy alapelve hiányzik belőle. Nincs tagolás, nincs kontraszt, nincs elrendezés és nincs ismétlés. A betűkeverés borzasztó (a Monotype Corsiva külön fájdalmas pont).

Kéne valami felvilágosító jellegű kiindulóanyag az amatőröknek, mert borzasztó nézni, amit csinálnak. Úgyse fogják elvenni a munkát a hivatásos dizájnerektől, mert az ilyen annyira faszari, hogy egy félmillió bevételű rendezvény eseményéről sajnál tízezret egy plakátra kiadni; majd összeüti ő maga Wordben. De legalább akkor ne lenne ilyen szar! :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#813) ViZion válasza BonFire (#812) üzenetére


ViZion
félisten

kéken piros az ütős... ez elég is, nem? ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#814) Met válasza ViZion (#813) üzenetére


Met
nagyúr

Egy outer glow még kellett volna rá :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#815) #81999360 válasza Met (#814) üzenetére


#81999360
törölt tag

Meg egy drop shadow. :DDD

(#816) ArthurSabo19


ArthurSabo19
újonc

Üdv emberek!

Ne kövezzetek meg, amiért nem futok át 6000 bejegyzést, de vélhetően ilyen problémával nem állt még elő senki, ha mégis, sajnos nem tudom, hogy milyen kulcsszavakkal kéne rákeresnem.

http://kepfeltoltes.hu/150504/dfg_www.kepfeltoltes.hu_.png

Az alábbi kép bal oldalán a játék telepítőfájljai között talált változata van a textúrának, a jobb oldalt pedig a játékon belüli. Na már most nem titok, hogy ez a Pokoli Szomszédok c. játék, amihez még nincs semmiféle mod, így ennek nem tudok utána olvasni, viszont szeretnék hozzá készíteni, csak azt nem tudom, hogy ha esetleg új grafikákat szeretnék bevinni, azokat hogy konvertálhatom át olyan színezésmódba, amilyet a bal oldalon láthatunk, annak a színvilágnak mi a neve, és ha esetleg valaki el tudja magyarázni, akkor hogyan lesz belőle megint rendes szín a játékban?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#817) tikshow válasza ArthurSabo19 (#816) üzenetére


tikshow
addikt

Ez nem a színtextúra, ez effekt map, tippre talán normal map, de szinte biztos, hogy nem ez lesz. Ha színezni akarod a textúrát, akkor a Diffuse map-ot kell megkeresned, az tartalmazza a leíró színeket az adott objektumhoz.

(#818) jhos910 válasza ArthurSabo19 (#816) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ez inkább játékfejlesztési kérdés szerintem.
Azt tudjuk, hogy hogy tudsz olyasmi képet csinálni mint a jobb oldali de neked nem ez kell.

(#819) BonFire válasza ArthurSabo19 (#816) üzenetére


BonFire
veterán

Normal map generátort kell keresni, és azokkal próbálkozni.
Van ONLINE is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#820) ViZion


ViZion
félisten

Érdekesség... kommentárral. [link] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#821) BonFire


BonFire
veterán

Nem tudom, vót-e má', nem új cikk, de én még csak tegnap éjjel olvastam először.

6 mód, amivel őrületbe kergethetünk egy grafikust

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#822) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok.

bocs, hogy ide, de nem talaltam megfelelobb topikot.
szeretnek dinamikusan valtozo adatokat megjeleniteni konnyen olvashato modon. (visual debugger).
tehat vannak pl memoria kontenereim, amiknek a telitettseget kene folyamatosan mutatni, es pl listaim, ahol az elso es utolso ervenyes elem kozotti tavolsagot kene megmutatni, sot, vannak gyuruim, amiken van valamennyi adat es azon szaladgalnak a pointerek. tehat pl folyamatosan valtozo magassagu oszlopok es forgo gyuruk lennenek ezek megfeleloi (a gyuruk szine es a gyuru telitettsege is erdekes).

nyilvan a programbol puszta szamokat ki tudok nyerni folyamatosan irogatott fajlba vagy akar socket-eken keresztul. a kerdesem az, hogy milyen kis eroforras-igenyu API van, ami erre hasznalhato? lehet bongeszoben futtathato is (akar js), de jobb lenne egy onallo megjelenitesi mod. egy komplett framework-ot kene majd osszeraknom erre, tehat meg konfiguralhatonak is kene lennie :)

es termeszetesen egy mintaprogram is jol jonne.

koszi minden otletet es segitseget,
&rew

(#823) ViZion válasza #25954560 (#822) üzenetére


ViZion
félisten

Ennek 99%-a programozási és nem grafikai kérdés...
Szal. nem ez a Te topikod.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#824) PumpkinSeed válasza #25954560 (#822) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Milyen nyelvre szeretnéd implementálni? Ha megvan akkor írd le és ajánlok megfelelő topikot, ha nincs akkor tedd fel itt a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#825) #25954560 válasza ViZion (#823) üzenetére


#25954560
törölt tag

ejgen. a kerdes a grafikai API/framework kivalasztasa.
PumpkinSeed: szinte mindegy. ne egyen sokat es hordozhato legyen. nem faj, ha kicsit kodolni kell.

(#826) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Rég jártam erre, egy kérdésem lenne: a kész vektort szeretném "összeolvasztani" illustratorban, de ha a pathfinder/merge funkcióra megyek elhalmozza a grafikát rengeteg összekötő pontal (anchor points)... hogyan lehet ezt elkerülni, esetleg ha elkerülhetetlen, hogyan lehet gyéríteni az összekötőpontokat úgy, hogy az elemek formája ne változzon? Itt egy példa: merge előtt és után

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#827) BonFire válasza jjeahh (#826) üzenetére


BonFire
veterán

Van egy olyan a Pathfinder paletta opciói között, hogy „Remove redundant points”. Azt kell kipipálni, és a fölöslegesen ismétlődő pontokat eltávolítja.

Am. ajánlom a műveletre a Unite opciót a Merge helyett.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#828) jjeahh válasza BonFire (#827) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, biztosan user error, de nálam a Remove redundant points semmit nem csinál, az Unite meg teljesen összeolvaszt mindent színtől függetlenül így: [link] :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#829) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Az ilyen logó szerkesztésről mit tudtok? [link] [link] [link] stb...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#830) Dluinet válasza jjeahh (#829) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a logok nagy részét (profik) geometria alakzatok mentén szerkesztik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#831) jjeahh válasza Dluinet (#830) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De csak így kapásból nekem ez nem megy... van erre valami tutorial vagy valami?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#832) Met válasza jjeahh (#831) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem elsősorban ki kell találnod hogy mit szeretnél rajzolni ezután azt hogy ahhoz milyen alakzat lenne a legjobb.
De kb. olyan mint az a macis logo amihez csak köröket használtál mert nem volt kedved máshoz:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#833) jjeahh válasza Met (#832) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm köszi! közben találtam is pár videót :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#834) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Van itt valaki, aki stock photo oldalakra tült fel grafikákat/fotókat? Melyik oldalt tudnátok ajánlani?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#835) jhos910 válasza jjeahh (#829) üzenetére


jhos910
aktív tag

Az egész lényege az egyszerűsítés és a szabályos ívek használata.

(#836) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Következőben szeretnék segítséget, tippeket kérni: Faternak csinálnia kell esküvői albumot (Pl. cewe-n keresztül), honnan tudunk leszedni normális, igényes és ingyenes sablonokat? Hiába guglizok többféleképpen vagy csak trash-t találok vagy fizetős cuccokat dob ki...

Jelenleg az a terve, hogy PS-ben beledobálja az adott sablonokba a képeket, majd azokat teszi bele az egyes nyomdák célszoftvereibe, nem egészen értem h ez miért is jó neki, de hát...

Köszi előre is a segítséget.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#837) Met válasza TheProb (#836) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy tudom a cewe-n vannak sablonok, csak bele kell dobálni a képeket nem kell ps-ezni max akkor ha retusálni kell a képet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#838) TheProb válasza Met (#837) üzenetére


TheProb
veterán

A programon belül le lehet tölteni párat, igen. De azok nem túl igényesek, nem túl elegánsak.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#839) #16514048 válasza TheProb (#838) üzenetére


#16514048
törölt tag

De ha ennyire fontos a minőség, akkor ne sajnáljuk már rá a pénzt... Azt is meg tudom érteni, ha nem szívesen költ valaki ilyen dolgokra, de akkor ne is várjunk nagy csodát. Még szép, hogy nem adogatnak ingyen olyan sablonokat (vagy bármi mást), amin egy profi órákat/napokat dolgozott, hogy szép és igényes legyen.

(#840) TheProb válasza #16514048 (#839) üzenetére


TheProb
veterán

őszintén, fizetős tartalmat se nagyon láttam olyat amiért 1 ft-ot is adtam vna, bár biztos én keresem rossz helyen.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#841) ViZion válasza TheProb (#840) üzenetére


ViZion
félisten

CEWE-ben sok sablon van, lehet variálni velük, símán rámehet egy nap. Nem megfelelő? Vannak profik, be kell menni fotóshoz és nézni albumokat... Megoldja kis pénzért...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#842) PumpkinSeed válasza jjeahh (#833) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Esetleg megosztod? :U

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#843) jjeahh válasza PumpkinSeed (#842) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] [link] stb...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#844) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Kifuttam a szerk időből, ha már itt vagyok, pár logó:

mobilnetesek sorry! :D :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#845) Pala válasza jjeahh (#844) üzenetére


Pala
veterán

Nice! :)

Egyebkent kb. mennyi idobe telik neked megalkotni 1db-ot ezek kozul? Ugy ertem a teljes procedura tervezessel, megvalositassal egyutt.

(#846) Met válasza jjeahh (#843) üzenetére


Met
nagyúr

Én azt hittem hogy ezeket nem kép alapján hanem fejből rajzolják :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#847) BonFire válasza jjeahh (#843) üzenetére


BonFire
veterán

Az a halas szerkesztés teljesen rossz. Túl sok ellipszist használ ahhoz, hogy a végén teljesen indifferens legyen, hogy ő ezt szabályos primitívekből alkotta. Nem felismerhetőek a végeredményen. Akár pennel is rajzolhatta volna, az ellipszis íveit amúgy is sok helyen átrendezi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#848) Dluinet válasza BonFire (#847) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azt néztem én is, könnyebb lett volna körbemenni pen-nel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#849) jjeahh válasza BonFire (#847) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, szerintem is :DDD

Met: is-is

Pala: Köszi! A leghosszabb időt mindíg a keresgélés, inspiráció szerzés veszi fel, hogy na, most megint mit is csináljak... :D Ha ez megvan, akkor 30 perc - 2 óra kb, amíg megcsinálom, max 3 óra. Sok? Kevés? :) Ennél több időt nem is bírok az illustrator előtt görnyedni :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#850) Pala válasza jjeahh (#849) üzenetére


Pala
veterán

Nem-nem, egesz egyszeruen csak kivancsi voltam, hogy ez masoknak mennyi idot vesz igenybe. Bar nekem a logotervezes nem eppen erossegem, de szeretnek benne fejlodni, es igazabol lovesem sem volt, hogy pl. 1-2 orat toltenek vele a gyakorlottabbak, vagy mondjuk 25-ot. :) Bar nyilvan fugg a konkret feladattol is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.