Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) PumpkinSeed válasza jjeahh (#400) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az első :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#402) ViZion válasza jjeahh (#400) üzenetére


ViZion
félisten

Ez nagyon jó! Nekem a jobbra nézősek teCCenek. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#403) jjeahh válasza ViZion (#402) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& PumpkinSeed: jobbranézős mellett döntöttem végül, köszi! :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#404) BonFire válasza jjeahh (#400) üzenetére


BonFire
veterán

Ismét remek cartoon-logó munka! Grat! Nekem is a jobbra nézősek tetszenek, talán azért, mert az írásképünk is balról jobbra halad, és az előre haladást a jobbra irány fejezi ki.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#405) jjeahh válasza BonFire (#404) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kösz! :R amúgy senki nem mutat semmit csak én? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#406) jhos910 válasza jjeahh (#400) üzenetére


jhos910
aktív tag

Typo szerintem gyenge, de a bal oldalt csiga jobb oldalt szöveg elrendezés a legjobb sztem.

(#407) jjeahh válasza jhos910 (#406) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem is az, de stockra megy, ezért nem akartam túlcicomázni, mivel ha megveszik nehéz lenne átírni :D kösz! :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#408) PumpkinSeed válasza jjeahh (#403) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nekem azért tetszett a balra nézős, mert eltér a megszokott bal oldalt logó jobb oldalt szöveg kinézettől. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#409) Met válasza jjeahh (#405) üzenetére


Met
nagyúr

Te vagy a friss hús :P

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#410) ViZion válasza jjeahh (#405) üzenetére


ViZion
félisten

Nem nagyon van mit. Amolyan last minute ipari pixelmunkás vagyok. Logókat, de már plakátokat sem vállalok nagyon. Retus és kiadvány téma nem ilyen, nem nagyon posztolható. Régiek (hirdetés, újságok, etc) vannak, de azt meg minek kirakni...?

Van egy 4×4 logó, amit készítettem, azt valahova felraktam korábban itt.
Szívesen kritizálunk amúgy :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#411) BonFire válasza jjeahh (#405) üzenetére


BonFire
veterán

„amúgy senki nem mutat semmit csak én?”

Tessék! Ezt most szerkesztettem ki egy ragyaverte kép alapján. ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#412) jjeahh válasza BonFire (#411) üzenetére


jjeahh
nagyúr

már ebből is látszik, hogy van stílusod :D :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#413) jjeahh


jjeahh
nagyúr

na, ma már én sem voltam olyan kreatív :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#414) PumpkinSeed válasza BonFire (#411) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Első ránézésre úgy tűnt, mintha nem lett volna szabályos, ami nem a te hibád, mivel te csak kiszerkesztetted, de végül csak megnéztem. :DD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#415) jjeahh


jjeahh
nagyúr

tudtoknátok ajánlani pár népszerű és megbízható, bevált stock oldalt, ahová fel lehetne tölteni eladásra ilyen állatkákat, mint a fentiek stb.?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#416) BonFire válasza PumpkinSeed (#414) üzenetére


BonFire
veterán

Hej, az a fránya optikai csalódás! :D Azért tűnik szabálytalannak, mert az alsó kunkor vékonyabb, mint a felső jobb oldali rész. Ráadásul a kettő között üres tér is van, és nem tűnik szabályosnak, míg egy ellipszist rá nem húzunk. Amúgy két ellipszis, egy téglalap alakú kimetszés, és egy téglalap kiegészítés az egész. A három belső sarok pedig szkripttel van lekerekítve.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#417) jjeahh


jjeahh
nagyúr

két logó máról csakhogy megtörjem a csendet :D ...valahogy ma annyira nem kapott el az ihlet

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#418) INTELligent válasza jjeahh (#417) üzenetére


INTELligent
senior tag

De azért kérem a rend- (, ill. a csend)bontást kerüljük :D Amúgy nekem tetszik :-)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#419) #81999360 válasza jjeahh (#417) üzenetére


#81999360
törölt tag

Jók lettek!

Nem szeretnél esetleg egy videót csinálni egy ilyenről? Érdekelne hogyan készülnek :K

(#420) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Melyik szerintetek a legolcsóbb és a legjobb ilyen "rajztábla" illustratorhoz?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#421) jjeahh válasza #81999360 (#419) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az nekem magas :DDD mármint sosem csináltam még ilyesmit :B amúgy úgyis megijednétek a a "szakszerűtlen" stílusomtól, szal inkább ne :DDD itthon, magamtól tanultam meg az illustrator kezelését, jóformán sem videókat, sem tutorialokat nem néztem, semmi ilyesmi :)) pár szóban azért leírom: papírra rajzolgatok, beszkennelem vagy lefotózom a vázlatot, behúzom illustratorba a képet, rárajzolok ecsettel digitális rajztábla segítségével, a képet törlöm és ezután jön a legpepecsebb rész: javítgatok, javítgatok direct selection tool-al, néhol vastagítom a vonalakot stb... ezután live paint-el kifestem, kés eszközzel belevagdalok oda, ahol árnyékot akarok és sötétítem ezeket a részeket...kb. ennyi. ja, firkantok valami szöveget alá vagy keresek egy betűtípust, ami passzol, majd csinálok neki gradient tool-al átmenetes hátteret, ami egy picit feldobja az egészet :) ez utóbbit tapasztalataim alapján mondjuk érdemes inkább ps-ben csinálni, sokkal szebb lesz az eredmény

(#420) PumpkinSeed: gondolom a legolcsóbban egy régebbi generációs bamboo tablet-el úszod meg, ha találsz még valahol, ha nem, akkor az új modellekből inkább intuos...én nemrég vettem egy új generációs bamboo pad-et, és ugyan nyomásérzékeny, de mivel illesztőprogi nincs hozzá már, ezért illustratorban a nyomásérzékenység nem műkszik.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#422) PumpkinSeed válasza jjeahh (#421) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Na majd nézek itt HA-n hogy van e valami. :D

Illetve az mennyire szokott probléma lenni, ha rátenyerelek? Értem ez alatt a lerakott csuklóval végzett rajzolást. :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#423) ViZion válasza PumpkinSeed (#422) üzenetére


ViZion
félisten

Kicsire nem nagyon tenyerelsz... HA-n baszcsiznak az emberre, nem írt aki hirdetett ilyet, még privire sem. Próbélgattam Bamboo FUN-t P&T verziót, a taccs nekem nem kellett igazán. 2 hét teszt után annyi, h jó cucc, majd veszek öreg koromra. Jelenleg más jobban érdekel. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#424) jjeahh válasza PumpkinSeed (#422) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az enyémen nem probléma, de a régieken lehet igen, nem tom, mintha a haverom mondta volt, hogy néha bezavar...az új bamboo amikor érzékeli, hogy a toll a közelben van semmilyen más tapizásra nem reagál, tehát nyugodtan rá lehet tenyerelni...valószínűleg az új intuos is ilyen. de ha fontos, rákérdezhetek a haverra, neki a régi bamboo tablet van, vagyis ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#425) BonFire válasza jjeahh (#424) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem a „régi” Bamboo P&T van, és most direkt kipróbáltam: ha a toll hover állásban van (azaz a tábla fölött lebeg), a taccs nem játszik. Tehát nyugodtan le lehet támasztani a csuklót, a kezet. Mondjuk hamar feltűnt volna, ha nem így lenne megkonstruálva.

@PumpkinSeed: A Hardveraprón kísértetek hirdetnek. Soha senki nem válaszol az üzenetekre!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#426) jjeahh válasza #81999360 (#419) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nos leszedtem egy ingyenes progit erre a célra, és levidiztem, hogyan csinálom az állatkákat, de lefagyott az egész, elkezdett villogni a kijelző, a videót már nem tudtam elmenteni :DDD na mindegy, mai ákombákom:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#427) PumpkinSeed válasza ViZion (#423) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ahogy néztem a maga használt 18k-s árával nem nagyon éri meg számomra, amúgy is erősen minimalista, letisztult beállítottságú vagyok, szóval gyakorlati hasznát nem venném, csak úgy rajzolgatás céljából most pedig nem adok ki ilyen mennyiségű pénzt rá. :)

(#424) jjeahh

Szerintem mire vásárlásra adnám a fejem, (olvasd el az előzőt 3 centivel feljebb :) ) addigra úgyis valami újabb generációsat vásárolnék.

(#425) BonFire

Amit eddig én akartam azt mind megkaptam 100+ üzletet kötöttem már, szóval ha valaki nem is válaszol találtam alternatívát. :)

(#426) jjeahh

Frpas-al próbáltad? Amúgy ez is elég szép lett. Tetszik a stílusod, annyira nem is részletgazdag, szóval még én is a letisztult stílusommal tudom értékelni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#428) jjeahh válasza PumpkinSeed (#427) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi! nem, valami kőkorszaki mini progit próbáltam, az elsőt, amit dobott a gugli

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#429) Met válasza PumpkinSeed (#427) üzenetére


Met
nagyúr

Fraps-ból az ingyenes csak x időt vesz fel azt hiszem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#430) BonFire válasza jjeahh (#426) üzenetére


BonFire
veterán

Én még mindig hiányolom a vonalak dinamikáját. Amely karcsún indul és fejeződik be, középen meg vastag. Nem minden vonalnak kell ilyennek lennie, viszont soknak igen, ezzel egy kicsit profibbá válik az összhatás. Van ilyen művészi ecsetvonás, bár én mindig egyénit készítek. Simán megpenezed a körvonalakat, majd utólag ruházod fel a művészi ecsetvonással. A paraméterekkel is el kell játszani. Kábé így valahogy:

A cartoonoknál szokás, hogy az egész figurát vastagon körvonalazod. Ez a fő kontúr ad neki egy plusz kiemelést a háttérből. Kép:

Az összes objektumot kijelölöd, lemásolod, pathfinderrel összeolvasztod eggyé. Majd Offset Path-tal kitágítod. Ezt az objektumot legalulra helyezed, színezed tetszés szerint, és kész is a vastag, külső kontúr. Próbáld ki!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#431) jjeahh válasza BonFire (#430) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi a tippeket! :D előbbit próbálgattam már az eddigi rajzokon is, csak nem vékonyítottam el ilyen drasztikuson, mint az első képen. utóbbi érdekes ötlet, ki is próbálom köv. logónál :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#432) BonFire válasza jjeahh (#431) üzenetére


BonFire
veterán

Legyünk bátrak! A kis különbség nem különbség: nem érzékelhető a dinamika, ha nem vékonyítod el eléggé a végét. Majd meg fogod látni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#433) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Létezik diákok számára ingyenesen elérhető portable AutoCAD? Vagy bármi más szoftver, amiben minimális hozzáértéssel meg tudok rajzolni egy íróasztalt? :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#434) ViZion válasza Bjørgersson (#433) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, Trimble Sketchup a neve, van saját topikja is. Komolyabb lehetőség a FreeCad és a hasonlók, szvsz túl komplikáltak az egyszerű dolgokra. Medusa is ingyenes otthonra, ez komplett CAD, nekem ez is overkill volt.

Sketchup alapból elég buta, pluginokkal okosítható. Layer panel, DXF plugin, etc... Sajnos alapból nem tud lemezalkatrészt, meg terítéket, de asztalhoz működni fog. Van vmi plugin, ami m2-t is kiszámolja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#435) PumpkinSeed válasza jjeahh (#431) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Megtaláltam azt az oldalt amit múltkor nem. :D [link]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#436) jjeahh válasza PumpkinSeed (#435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi! :D lesz amit olvasgassak, csak időm is legyen rá végre

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#437) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Az érdekelne, hogyha valaki megbíz egy logóval engem mint magánszemélyt akkor azt hogyan tudom kiszámlázni? Gondolom nem szokott mindenki egy céget alapítani logótervezésre. De ha mégis legálisan adózva szeretném ezt csinálni akkor hogyan tudom azt kivitelezni? :DD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#438) jjeahh válasza PumpkinSeed (#437) üzenetére


jjeahh
nagyúr

paypal? vagy 99designs.com-on ha regisztrálsz van egy olyan feature, hogy 1-to-1 project, az esszem pont ilyesmire van...amúgy szerintem a legtöbb dizájner szabadúszó, ahogy én is, nem hinném ez illegális...rengeteg oldal foglalkoztat többezer hozzám hasonló júzert :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#439) Met válasza PumpkinSeed (#437) üzenetére


Met
nagyúr

Lakás kiadáshoz lehet kérni adószámot (nem össze keverendő az adó azonosító számmal, ami van mindenkinek) hogy magánszemély tudjon számlát adni.
Grafikai tevényekséghez szerintem vállakozás kell, ha nagyüzemben csinálod akkor érdemes lehet egyéni vállalkozónak lenni de a sarcok miatt, hát nem tudom.
De nehogy már egy cégtulajdonosnak ne legyen erre pénze saját zsebből....

Annyit tehetsz hogy viszel valamiről számlát amit ismerősöd cége tud adni, amit aztán el tudnak számolni a logo tervezés helyett. Persze ilyenkor illik megtéríteni a számla járulékos költségeit a kiállítónak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#440) #16514048 válasza PumpkinSeed (#437) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ez engem is érdekelne, mondjuk én szabadúszó grafikai munkát szeretnék végezni, egyéni vállalkozóként. Ha valaki foglalkozik ilyesmivel, vagy ért hozzá, akkor nagyon megköszönném ha tudna tájékoztatást adni az elektronikus számlázásról (külföldre is) akár itt, akár privátban.

(#441) ViZion válasza #16514048 (#440) üzenetére


ViZion
félisten

Könyvelővel beszélj, de sokba kerül minden. Ha nincs főállásod, ami fizeti a járulékokat, akkor megőrülsz. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#442) #16514048 válasza ViZion (#441) üzenetére


#16514048
törölt tag

Igazából ezt szeretném csinálni főállásban. Egyébként próbáltam utánajárni a dolgoknak könyvelő ismerősnél, de sokat nem tudott segíteni, azt javasolta, hogy kérdezzem meg a nav-nál, ott meg azt mondták ők is hogy kérdezzek meg egy könyvelőt... Annyit tudtak mondani mindkét helyen, hogy a KATA adózás érné meg a legjobban, ami havonta 50k körüli összeget jelent, de a számlázásról semmit nem sikerült megtudni. :( Neten azért nézelődtem, de sokat nem sikerült még megtudnom, ezért szerettem volna tanácsot kérni olyantól, aki így dolgozik/dolgozott.

(#443) Bjørgersson válasza ViZion (#434) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, megnézem őket. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#444) PumpkinSeed válasza #16514048 (#442) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Pont így jártam én is, kérdezzem meg ettől, kérdezzem meg attól, nevetséges ez a magyar ügyintézés. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#445) Bjørgersson válasza #16514048 (#440) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Édesanyám könyvelőirodában dolgozik, ha gondolod tőle tudsz kérdezősködni. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#446) ViZion válasza #16514048 (#442) üzenetére


ViZion
félisten

Pedig könyvelő tud segíteni, a navos ügyintézők -mint a legtöbb ilyen csicska szintű közmunkás- nem fog segíteni, nem tanult semmi ilyesmit. JÓ könyvelőd legyen, sokat spórolhat neked.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#447) SZATA válasza ViZion (#446) üzenetére


SZATA
senior tag

Csak egyszer írtam a topikba, többnyire csak olvasom, de ezt nem bírom szó nélkül, pedig nem vagyok se NAV-os, se ügyintéző.

A közalkalmazott, kormánytisztviselő nagyon nem egyenlő a közmunkással!!! Lehet hogy nem megfelelő a felkészültségük, vagy már belefáradtak a mókuskerékbe mert már akár 20 éve is nyomják. Elvégezték a megfelelő képzést, és lojálisak a munkaadójukhoz, pedig nem fenékig tejfel a munkájuk. Szóval legközelebb inkább tájékozódj, mielőtt sértő baromságokat írsz!

[ Szerkesztve ]

(#448) ViZion válasza SZATA (#447) üzenetére


ViZion
félisten

Tájékozott vagyok. Sajnos. Még nem jöttem ki úgy a nav vagy más kormányhivatal irodából, h nah, okosabb lettem... SAJNOS.
Amelyik okos és képzi magát, az otthagyja. Vagy feljebb kerül, vagy elmegy a verseny szférába, ahol a többszörösét keresi... Szal. örülök, hogy véded őket, de sajnos ezek a mezei közmunkások, akik csak lesik, h leteljen a napi 8 óra, azok egy zseb szart nem érnek. Odaadják a papírokat, meg átveszik. Nyomják a bélyegzőt. Ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#449) PumpkinSeed válasza SZATA (#447) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az a baj, hogy ez nem teljesen állja meg a helyét. Ha olyanok dolgoznának az állami szerveknél mint a Nyugati országokban akkor sokkal gördülékenyebb lenne az ügyintézés.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#450) SZATA válasza PumpkinSeed (#449) üzenetére


SZATA
senior tag

Ebben igazad van, de a fejétől bűzlik a hal itt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.