Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) szeva000 válasza €uro (#3800) üzenetére


szeva000
addikt

ezt a merítgetésd-töltögetést felejtsd el,attól nem javul meg:)
Én bizta visszavinném és ennyi,oldja meg az aki eladta.(nem is értem,hogy lehet így eladni egy ilyet.Lekopogjam nekem még 2-3db kivételével a smartokat mindig sikerült életre keltenem.Az a baj,hogy ennek lehet komolyabb baja is,akkor meg kidobhatod.Bár ezeknél még csakis akkor találkoztam javíthatatlansággal,ha vizet is kaptak.Általában relé,forrasztási hibák,előlap kábelsortörés szokott lenni)

Ő az és nem webes :) :

[ Szerkesztve ]

(#3802) szeva000 válasza €uro (#3800) üzenetére


szeva000
addikt

Jah..miaz hogy kivágta a gépet???
Most rövidzárlatot okozott a hálózatban és a kismegszakítót verte?Vagy csak a ups lapcsolt le?
Jah...én mindig a soros kábelt használom ezeknél..az usb-ves néha fagyások vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3803) Jarod1 válasza €uro (#3800) üzenetére


Jarod1
addikt

ez nekem is jelentkezett, a 240 es táp villák oxidálódnak és kontakt hibát okoznak :Y

(#3804) €uro válasza szeva000 (#3802) üzenetére


€uro
őstag

Elnézést! Félreérthetően, pontatlanul fogalmaztam!

Csak a UPS kapcsolt le és vele, valamint vele együtt a számítógép és az összes többi rá kapcsolt fogyasztó (modem, router, vízpumpa, erősítő, monitor).

(#3805) €uro válasza szeva000 (#3801) üzenetére


€uro
őstag

Értem.

Ez mindenesetre jó hír. Mármint, hogy általában javíthatóak. Remélem, hogy tényleg csak olyan gondja van, amit én is könnyen tudok orvosolni. Ha mégsem, akkor pedig minden bizonnyal visszaviszem.

Köszi az infót a PowerChute-ről!

(#3806) €uro válasza Jarod1 (#3803) üzenetére


€uro
őstag

Lehet, hogy nálam is ez történt. Magyarázná, hogy miért kapcsolt vissza akkor a szünetmentes, amikor megmozgattam a csatlakozót.

(#3807) szeva000 válasza €uro (#3806) üzenetére


szeva000
addikt

egy 750-es ups-nél,ha crt monitorod van,akkor megeshet a lekapcsolás a lemágnesezés miatt.amúgy nem...de a túlfesz is aggasztó.

(#3808) €uro válasza szeva000 (#3807) üzenetére


€uro
őstag

Megoldódott a probléma!

Először is, az a LED, ami világít, nem is a High utility voltage, hanem az Online lámpa. :)

Ugyanakkor kiderült, hogy a szünetmentes táp belsejében az akkumulátorok csatlakozójánál és a biztosítéknál szét voltak csúszva az illesztések - éppen csak érintkeztek. Amikor a táp átváltott akku módba és ezeken a részeken elkezdett melegedni az anyag, akkor keletkezett szikra, és ettől kapcsolt le a készülék.

A csatlakozókat fixáltam, lemerítettem teljesen, majd üresen feltöltöttem full-ra a UPS-t. Ezt követően végeztem hideg indítást. Lement a Self-test, és gond nélkül végigment a kalibrációs teszt is.

Szóval, a szünetmentes tápegység tökéletesen működik! Semmi baja!

Köszönöm Szeva000 a segítséget, tanácsokat!

(#3809) gba


gba
tag

Mennyit fogyaszt egy szünetmentes tápegység?
Tehát ha be van dugva, feltöltötte már a benne lévő akksit,
már csak rendelkezésre állás van, akkor mennyit fogyaszt?
Mert ugye egy atom procis szerver fogyasztásához ezt is hozzá kell mérni.

NDS és GBA flash-kártyával

(#3810) canniball válasza gba (#3809) üzenetére


canniball
nagyúr

~30W.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3811) €uro válasza gba (#3809) üzenetére


€uro
őstag

A szünetmentes tápoknál általában megadják, hogy hány százalékos hatásfokkal dolgoznak. Ez az érték maximális terheltségre vonatkozik. Alacsonyabb terheltségnél romlik a hatásfok.

Itt egy példa. Az Energy Use/Efficiency grafikont nézd!

Én most vettem egy olyan tápegységet, amit az előbb linkeltem. Pár nap múlva lemérem neked, hogy a gyakorlatban nálam mennyit is fogyaszt valójában.

(#3812) szeva000 válasza €uro (#3808) üzenetére


szeva000
addikt

Jókor állapítottad meg,hogy mi világít:D

(#3813) €uro válasza szeva000 (#3812) üzenetére


€uro
őstag

Abból adódott a figyelmetlenségem, hogy amikor megkaptam a szünetmentes tápegységet, megfigyeltem, hogy a tetején lévő kisebb használati útmutatáson a LED-ek jelentése olyan sorrendben van magyarázva, amilyen sorrendben a készüléken is megtalálhatóak. Majd a táp bekerült a helyére, az asztal alá. Innentől kezdve a leírást már nem tudtam elolvasni. Sőt, a fényviszonyok miatt még a LED-ek apró jelzései sem vehetőek ki rendesen. Ezért az Internetről letöltött használati útmutatóra kellett támaszkodnom, amiben viszont az első két lámpa jelentésének az ismertetése fel van cserélve. Mindez már csak akkor derült ki, amikor kivettem a tápot, hogy azt szétszedjem az átvizsgáláshoz.

(#3814) mno


mno
tag

Kíváncsi lettem én is a szünetmentes önfogyasztására terheletlen állapotban, raktam új akkukat APC Smart 750es szünetmentesbe, majdnem 24 órája benne vannak, és a fogyasztásmérő 14,5-15Wot mutat. Ennyit vesz fel a hálózatból hogy nincs rajta semmilyen terhelés.

Joe

(#3815) €uro válasza mno (#3814) üzenetére


€uro
őstag

Ha kéznél van minden, akkor mérd le légy szíves úgy, hogy terheled. Érdekes lenne mondjuk egy 100, 200 és 400 wattos terhelést is nézni. :)

De tényleg csak akkor, ha nem nagy munka neked. Úgyis lemérem majd én is. Csak most még nincs nálam a fogyasztásmérő. Viszont kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#3816) €uro válasza mno (#3814) üzenetére


€uro
őstag

Egyébként érthetetlen számomra, hogy a szép fekete köpenyére miért teszik rá azt a leírást!

Vagy legalább sárga alapon, fekete betűkkel írnának rá...

(#3817) mno válasza €uro (#3815) üzenetére


mno
tag

Egy mérést csináltam, egy 60 és egy 75wattos asztali lámpát raktam rá, ezeknek a mért teljesítményfelvétele is 135W volt együtt. A szünetmentes előtt mérve 148-149W volt a teljesítményfelvétel hálózatból. Szóval érdemben nem változott.

üdv

[ Szerkesztve ]

Joe

(#3818) €uro válasza mno (#3817) üzenetére


€uro
őstag

Ez nagyon jó eredmény!

(#3819) taxy88 válasza €uro (#3818) üzenetére


taxy88
aktív tag

Szisztok!

Teljesen kezső vagyok ez ügyben , ezért írok ide.
Szóval vettem egy asztali gépet amiben egy 400W-os tápegység van.Nos a probléma az hogy nálunk eléggé rossz minőségű az áram.Tehát a feszültség ingadozik.Van hogy csak 150V a mérhető feszültség.Iyenkor kikapcsol a gép ,ugy, mintha kihuztam volna az áramból.Persze utána egyből vissza is tudom kapcsolni.
A kérdésem az lenne, hogy ezt ki lehetne- e küszöbölni egy szünetmentes táppal.Ha igen milyet ajánlotok?

Köszönöm előre is.
(jajj bocs ,nem választ akartam, €uro)

[ Szerkesztve ]

(#3820) €uro válasza taxy88 (#3819) üzenetére


€uro
őstag

A szünetmentes tápegység megoldás a problémára.

Olvass vissza a topikban, és nagyjából el fogod tudni dönteni, hogy ha veszel egyet, akkor az milyen is legyen.

(#3821) Vaszil76


Vaszil76
tag

Sziasztok! Kis segitség kellene! A köv. konfighoz kellene szünetmentes: CoolerMaster ház 6 nagy ventivel, asus rampage III extreme, i7.930 + CM V8 hűtő, Dominator 3X 2 gb 1600MHz, Corsair nova 128GB ssd, 1TB SATAIII WD HDD, 2db 5870 CrossFire, plextor DVD-r, 600 w enermax modu 87+ táp, Samsung P2470HD monitor. SMART 750 elég lenne? Előre is kösz a segitséget!

(#3822) szeva000 válasza Vaszil76 (#3821) üzenetére


szeva000
addikt

ha kevesebb áthidalási idő is elég,akkor bőven elég lesz a 750-es

(#3823) szeva000 válasza taxy88 (#3819) üzenetére


szeva000
addikt

A 150V-ot még kiküszöbölheted egy jó minőségi táppal is!

(#3824) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Kaptam két APC Back-UPS 650-et, egy "simát" és egy "CS"-t. Az utóbbit már sikerült működésre bírni (akku csere), a másiknak is valószínű ez a baja lesz.
Kérdés: adatkábelt hol lehetne venni hozzájuk, vagy esetleg leírás a készítéséről, ha olcsóbban jönne ki.
Egyébként van valami lényeges különbség a két típus között?

Köszi

(#3825) kircipeti válasza (Bundás) (#3824) üzenetére


kircipeti
senior tag

A kulonbseget nem tudom kozottuk, de itt van kabel.

(#3826) CyDoN válasza (Bundás) (#3824) üzenetére


CyDoN
senior tag

hogy érted, hogy sima 650,,,én csak "CS"-ről tudok, persze ez nem azt jelenti, hogy nincs :DD

(_._)

(#3827) XbandX


XbandX
tag

Hali Mindenkinek!

Gyorsban kérdezném csak, hogy nagyjából mekkora szünetmentesre lenne szükségem ha a gépem 300-350W (hatásos) (a táp 80+-os) csúcsteljesítménnyel bír és max 10 percre kell, hogy elég legyen...

500VA-es elég vajon?

Sok az áramszünet és a 3 terát sajnálnám elveszteni...

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3828) Cobra. válasza XbandX (#3827) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha tényleg fogyaszt 350W-ot a gép, akkor nagyon kevés az 500VA-s. Ekkora fogyasztáshoz kell egy 700-750-es márkás szünetmentes. APC BE-700GR teljes terhelésnél fogja bírni 4-5 percig, alapjáraton persze jóval tovább.

(#3829) XbandX válasza Cobra. (#3828) üzenetére


XbandX
tag

Ez a csúcs...csak brutális játék mellett fogyaszt ennyit...(észreveszem ha áramszünet van úgyhogy ki tudok lépni...)
viszont nem csúcson kéne mennie 10 percig, hanem sacc/kb felén...tehát annyi, hogy én magam tudjam kikapcsolni a gépet + esetleg mentem a projekteket (nem grafikus teljesítményigényes programok) + ha vannak letöltetlen frissítések akkor azok még tudjanak települni...
Lehet a 350W csúccsal kicsit sokat mondtam...illetve lehet a felével is
Phenom II 940BE + 4870 1GB + 2x2GB Ram + 3db sataII-es 7200-as samsung vinyó
ezt kéne elvinnie...

[ Szerkesztve ]

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3830) CyDoN válasza XbandX (#3829) üzenetére


CyDoN
senior tag

hello,

Ha fontos a minőség és biztonságba szeretnéd tudni a 3TB akkor
APC BACK-UPS RS 800VA 230V <BR800I> ez 400W-on bír 10percet

ha az ár is fontos akkor:
EATON E series NV 1000H (600W, Line-Interactive) ez 6 percet bír 400W

azért szerintem ez is tökéletesen elég lenne neked:
Back-UPS RS 500VA <BR500I> ez kb 6percet bír 250W-on!

(_._)

(#3831) XbandX válasza CyDoN (#3830) üzenetére


XbandX
tag

Köszönöm a választ :)
Mindenképpen márkásat veszek...és ezek szerint jól sejtettem, hogy az 500-as is elég...
Ha az anyagiak engedik, akkor lesz belőle 600-as is...
Mégegyszer köszi :)

[ Szerkesztve ]

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3832) szeva000 válasza XbandX (#3831) üzenetére


szeva000
addikt

ha meg márkásat és minőséget szeretnél,akkor vegyél smartot :) 700VA és fölötte.

(#3833) Cyrin


Cyrin
addikt

Nekem egy ilyenem van: APC Back-UPS ES 550VA BE550G-GR

nem lehet azt megoldani valahogy, hogy áramszünet esetén ne sípoljon állandóan? Nincs olyan rákötve amin be kéne avatkoznom, a NAS-t meg automatikusan leállítja, akkor meg ne csörömpöljön folyamatosan pl éjjel, vagy ha alszanak a gyerekek nappal, mert rohadt idegesítő, főleg az, hogy nem csak egyszer csipog, hanem kis szünet és megint, és olyan hangos, hogy a szomszédban is hallják...

(#3834) Cyrin


Cyrin
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#3835) Cobra. válasza Cyrin (#3833) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha a leírásában nincs benne, hogy ki lehetne valahogy, akkor max annyit tudsz tenni, hogy szétszeded és lehúzod a hangszórót róla.

(#3836) Jarod1 válasza Cyrin (#3833) üzenetére


Jarod1
addikt

ja a hangszóró leszedés már ha lehetséges mert nekem be van forrasztva,.. :(

(#3837) kircipeti válasza Cyrin (#3833) üzenetére


kircipeti
senior tag

Felrakod a hozza adott APC Powerchute nevu programot es azzal be lehet allitani, hogy mikor sipoljon, meg azt is, hogy ne sipakoljon.

(#3838) erikke17


erikke17
őstag

Üdv ma játék közben egyszer csak a FSP 850EP UPS-em igy csinál píp-píp-píp-píp-píp-píp na mondom ez mi. Gyorsan kiléptem játékból látom AC Failure ezt akkor szokta kiirni mikor elmegy az áram megnézem a Mi is baja a softverbe nézem grafikont mutatja úgy mutatta hogy a bejövő vonalon nem volt semmi de aztán egy perc után el hallgatott. De akkura nem váltott átt szerintetek mi lehetett??? Azért szeretném tudni hogy mi lehetett hogy !!HA!! máskor is lenne tudjam mi az.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3839) erikke17 válasza erikke17 (#3838) üzenetére


erikke17
őstag

Bocs a dupla post ért de lejárt a szerk idő még azt akartam irni hogy áram az ugyanúgy volt mert ment a TV meg a többi dolog.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3840) Cyrin válasza kircipeti (#3837) üzenetére


Cyrin
addikt

az a probléma, hogy nincs rajta számítógép, csak egy NAS + router + modem, stb ilyenek.

szóval ha nincs kapcsolatban géppel, akkor nem is tudom mire feltelepíteni.

vagy csináljam azt, hogy összekötöm egy laptoppal, amire feltelepítem ezt az alkalmazát, beállítom az APC-t, és aztán magára hagyva is úgy fog működni?

(#3841) kircipeti válasza Cyrin (#3840) üzenetére


kircipeti
senior tag

Jaertem. Egy probat meger a dolog, hatha ugy is jo lesz.

(#3842) sonique


sonique
őstag

Hello

kéne egy kis segitség
van egy apc BK650CS és nemrégiben iszonyat szaga lett
ugye az akku szokott igy megdogleni
és egy kondi is elég pupos volt benne
kondi kicserélve és vettem masik akkut is a lomexben
12v 7,2ah
de a csere utan 200-230watt terhelésen kevesebb mint egy percet bir

ilyen szemét minöségü lenne az akku amit eladtak a lomexben
vagy magaval a szünetmentessel történhetett valami

akku bol milyen jo minöséget tudnatok ajanlani ami nem apc arban van :) ?

Udv
és köszi

(#3843) szeva000 válasza sonique (#3842) üzenetére


szeva000
addikt

Most te szétszedted a ups-t és abban volt rossz kondi?Ha igen,akkor ne csodálkozz,ha más is elszállt.Nagy eséllyel az akkud jó.Meg kellene márni a töltőfeszt,áramot,nomeg mindent.

(#3844) sonique válasza szeva000 (#3843) üzenetére


sonique
őstag

vissza rakom a régi akkut avval nem muxik
de a kondi ki lett cserélve a szünetmentes is muxik
de az uj akksival a athidalási idö kevesebb mint 1 perc

(#3845) Jarod1


Jarod1
addikt

qrva anját a ferrarinak ... csaló disznók...

(#3846) Jarod1 válasza Jarod1 (#3845) üzenetére


Jarod1
addikt

remélem alonso kiesik...

(#3847) szeva000 válasza Jarod1 (#3845) üzenetére


szeva000
addikt

nah ebben igazad van:)
Go McLaren

[ Szerkesztve ]

(#3848) szeva000 válasza sonique (#3844) üzenetére


szeva000
addikt

még mindig nem írtad le milyen kondit és hol cseréltél....
nah mindegy..
ha tudsz,akkor dobj rá másik akkut próbára.Most lehet az nagyobb kapacitású is.Ha azzal is lekapcsol,akkor a ups hibbant

(#3849) sonique válasza szeva000 (#3848) üzenetére


sonique
őstag

fogalmam sincs milyen kondi az
fel volt puposodva ezért kicseréltem
valami 16v 440 es

nem kikapcsol hanem a progiban kb 1 perc alatt az lathato hogy lemerül az akku

most kiprobaltam cirka 15sec alatt lement az akku töltötsége 50% ra

vagyis maga a progi ezt irta ki

sajna nincs masik akkum
de igazan mondhatnatok tipust vagy boltot ahol garantaltan jo minöséget lehet kapni

(#3850) sonique válasza sonique (#3849) üzenetére


sonique
őstag

no talaltam egy képet a belsejéröl ez egy 500 RS de cirka ugyan az

nem a bejelöltet cseréltem
hanem ami a 40 amp biztositék elött találhato az volt pupos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.