Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Frenky89 válasza Cobra. (#3550) üzenetére


Frenky89
őstag

Igazából arra gondoltam, hogy nem "akad"-e össze véletlen a kettő, mert a Chifi teljesítménye egyáltalán nincs kihasználva: 80-120W-ot eszik a gép, amit hajt - monitorral együtt.

(#3552) Cobra. válasza Frenky89 (#3551) üzenetére


Cobra.
őstag

Vegyél egy FSP 350-60APN-t, az olcsó és menni fog még a 350-es APC-vel is a gép. Ráadásul legalább 10%-kal csökken az áramfogyasztása a gépnek.

(#3553) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Az adataimnál található konfigot jelenleg egy 700VA -es, nem túl márkás szünetmentes eteti. Amióta a HD5850 van, játék közben nem bírja...főleg húzva...

Milyen márkájú, és mekkora teljesítményű szünetmentest vegyek?
Elmegyek max 50 ezerig, ha muszáj.

szerk: a tápom aktív PFC -s.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#3554) Frenky89 válasza Cobra. (#3552) üzenetére


Frenky89
őstag

Ennyire tuti lenne ez az APN?

(#3555) zsero


zsero
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi lehet most a használt ára egy 500-as APC-nek, aminek nem jó az akkuja, egyébként jónak tűnik. 3 db BK500MI és 2 db BK500I-m van így most, de fogalmam sincs mennyit érhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#3556) bandra


bandra
csendes tag

Sziasztok,

UPS vételi tanácsot szeretnék kérni.
Azt tudom, hogy elég lenne egy kb. 700VA-es, és fontos, hogy ha nem tölt, csendben legyen. A számítógépemet (passzív PFC), és esetleg egy routert kötnék rá.

Két teljesen más kategóriájú UPS-t néztem ki:
FSP EP850 és
APC Smart-UPS 750VA

Tudom, hogy az utóbbi szinuszos kimenetű, ezért is 3szor drágább.
Kérdéseim:
- ad nekem bármi olyan többletet az APC SUA, amire esetleg nem gondolok, de később jól jöhet? Rá tudom egyáltalán kötni a routerem? (mert nem fali aljzati a csatija, ha jól látom a képen).
- az FSP-vel kapcsolatban, két dolog aggaszt, egyrészt hogy folyamatosan megy-e a ventije, másrészt, hogy azt a böszöm kék lámpa az elején zavaró-e este.
Ez utóbbinál, az hogy off-mode charging a speckóban azt jelenti, hogy nem line-interactive-os?
Ha az FSP helyett tudtok jobbat a kategóriában, megtisztelnétek az infóval.

(#3557) Cobra. válasza bandra (#3556) üzenetére


Cobra.
őstag

Otthoni használatra teljesen felesleges a teljesen színuszos szünetmentes, max akkor kell, ha ragaszkodsz egy régebbi Chieftec vagy Delta táphoz. A SUA ugyan nem normál aljzatos, de egy épített elosztóval megoldható, hogy bármi rámenjen.
Az Off-Mode charging szerintem annyit jelent, hogy kikapcsolt állapotban is tölti az akkukat.
Az FSP-ben szerintem nincs ventillátor (mondjuk élőben még nem találkoztam vele), a LED-re meg ha jól rémlik az itteni Ph-s tesztben azt írták, hogy nem zavaró.
Egyébként biztos kell neked a 850-es?

Frenky89: Az 80+-os, a CT-d meg 80W-nál kb 65% hatásfokkal mehet.

Colos1: egy márkás 700-as szerintem elbírná. MGE Ellipse Max 750VA, FSP EP850, talán egy APC BE-700GR is.

[ Szerkesztve ]

(#3558) bandra válasza Cobra. (#3557) üzenetére


bandra
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Nem, most nem kell még a 850-es, de kb. fél év múlva új gépet veszek, és kb 2eFt a felár a 650-eshez képest (és még 2eFt-ért már 1000VA-est lehet venni az FSP-től).
Asszem ezzel akkor eldőlt a dolog.
Tudtok esetleg olyan olcsó helyet, ahol szombaton is meg lehet venni ezt? (FSP EP850)

(#3559) Cobra. válasza bandra (#3558) üzenetére


Cobra.
őstag

Edigital-t, Aqua-t, Ipon-t nézd meg.

(#3560) Frenky89 válasza Cobra. (#3557) üzenetére


Frenky89
őstag

Értem, szóval "csak" ennyi. Kösz!

(#3561) Colos1 válasza Cobra. (#3557) üzenetére


Colos1
őstag

:R THX

FSP EP 1K -t vettem, most üzemeltem be. Remélem ez tartani fogja, az előbb kipróbáltuk, 2 perc alatt 24%-os load -on 66%-ra ette le az aksit. De gondolom hiába jelez 100%-ot, még tölteni kell, most hoztam el a boltból.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#3562) scope2007 válasza bandra (#3556) üzenetére


scope2007
addikt

cső!

én kb 1hónapja vettem egy olyan FSP 850est.. nagyon meg vagyok vele elégedve...
a kék led egyáltalán nem zavaró... hangja nem igazán van.. szerintem se lehet benne ventilátor, mivel arra utaló hangot nem ad ki... melegedni se melegedik... nekem tökéletes.. pár másodperces áramkimaradásokra nekem best.....

ilyen a programja ha érdekel

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#3563) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Ha egy számítógép tényleges fogyasztása/áramfelvétele 100 Watt, akkor ugyanez a gép egy szünetmentes tápegységgel mennyivel fogyaszt többet?

Gondolom ez az UPS minőségétől is függ. De itt is kb. hasonló hatásfokkal lehet számolni, mint a tápegységek esetében?

(#3564) Cobra. válasza €uro (#3563) üzenetére


Cobra.
őstag

Nem.
A géped továbbra is 100W-ot fog fogyasztani, csak mellé jön még a szünetmentes saját fogyasztása, ez terheléstől függetlenül 20-30W (komolyabb daraboknál ennél több).

(#3565) €uro válasza Cobra. (#3564) üzenetére


€uro
őstag

Értem.

Köszi!

Mondjuk ez így is sok! Titkon reménykedtem egy olyan válaszban, hogy csak 2-3 wattal fogyaszt majd többet az egész rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#3566) erikke17


erikke17
őstag

Üdv mivel felénk elég ratyi az áram kisebb viharszerűség összevágja a huzalokat odakint zutty és nincs áram és nem szeretném ha a HDD-m behalna vagy valami más.
Ki is néztem egyet csak nem tudom hogy el e birná a gépem addig ha PL elmegy az áram és kitudjam szépen kapcsolni a gépem a UPS amit kinéztem: Fortron - EP650 UPS 360W - 650VA el birná a gépem?? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3567) Cobra. válasza erikke17 (#3566) üzenetére


Cobra.
őstag

Inkább a 850-est válaszd, alig drágább.

(#3568) erikke17 válasza Cobra. (#3567) üzenetére


erikke17
őstag

Jaja kicsit utánanéztem esedékesebb hamarabb 850-es megfogott mikor megláttam tesztben szép meg a márka is nagyszerű

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3569) Colos1


Colos1
őstag

Az normális-e, hogy az UPS alapállapotban 205...208 V -ot ad le a kimeneten, de időnként, 1-2 órára átáll 238...240 V-ra?

Átálláskor olyan, mintha kattanna egy halkat, de nem olyant, mint amikor akkura kapcsol. (FSP EP 1K)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#3570) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Gépújítás előtt állok, szükségem lenne egy kis segítségre! Van egy Infosec X3 1000 UPS 1000VA szünetmentesem. A gépben pedig a tápegység is cserélve lesz. Amit kinéztem, az egy FSP Everest 700W ATX/EATX tápegység, mely Active PFC-vel rendelkezik. Hallottam olyant, hogy az Active PFC-vel rendelkező tápegységekkel a szünetmentesek nem minden esetben működnek megfelelően. A szünetmentesem technikai adataiban az szerepel, hogy a kimenti hullámforma "Modified Sinewave" Valaki felvilágosíthatna, hogy ez fog -e számomra valamilyen gondot jelenteni.

Nagyon köszönöm!

(#3571) erikke17


erikke17
őstag

Nos akkor azt már tudom hogy a FSP 850-es UPS elég lessz de azt honnan tudjam meg hogy a jelenlegi Eurocase 550W aktivePFC-s tápommal jó e lessz hogy tudnám kinyomozni zsákbamacska nem kell.

A tápomhoz kommentet nem kérek köszönöm :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3572) Frenky89


Frenky89
őstag

Megvan a szünetmentes: APC Back-UPS CS 350VA (BK350EI).

A következő tápokkal tökéletesen működik:
- Chieftec GPS-410-212
- FSP 350-PNF
- FSP 350-60APN

(#3573) Traxx


Traxx
őstag

Emberek, a PH is tesztelte nemrég ezeket az FSP szünetmenteseket...ehhez kapcsolódva lenne egy kérdésem. Nektek mi a véleményetek? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3574) szeva000 válasza Traxx (#3573) üzenetére


szeva000
addikt

Mit gondolsz én a mai napig miért használom mindenhol a régi APC szünetmenteseit? :)
Agyonüthetetlenek,jóval nagyobb akkukapacitás nem gond nekik.(nekem itthon a kazánszivattyún egy 700-as smart van betéve 2db 44Ah-ás akkuval.Nah ezt a mai dolgokkal felejtsd el.Ez nem csak UPS-re vonatkozik,hanem minden műszaki termékre)
Én most is azt mondom,hogy százszor többet ér venni egy smartot fillérekért,aztán bele akkut,mint egy mostani viccosztályt.Ráadásul a fene tudja mikor kell az a szinuszos kimenet.Nagyon sok kazánhoz építettem már ilyen rendszert,még egyetlen egy apc halt be mindössze.Viszont az új típusok már nem közelítik itt sem a régi minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#3575) mno válasza szeva000 (#3574) üzenetére


mno
tag

Teljesen egyetértek :C . Egy APC Smartot egy évtizedre vagy többre vesz az ember -akkut cserélni kell benne természetesen. Ha nem éri durva elektromos vagy mechanikai hatás egyszerűen nem tud elromlani :K

Joe

(#3576) OddMan


OddMan
őstag

Szeretnék venni egy "CHIEFTEC GPS-450AA OEM 450W" tápegységet, csak nem tudom, hogy rendesen fog-e működni a már meglévő "APC Back-UPS 650VA 230V" szünetmentesemmel? :F
Olvastam valami olyasmit, hogy a Chieftec tápok nem szeretik a közelített szinusz jelet (négyszögjelet). :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3577) erikke17 válasza OddMan (#3576) üzenetére


erikke17
őstag

Üdv tudomásom szerint ahogy itt PH-n olvastam a GPS fajtákkal nem megy mert delta a belseje de nézz szét FSP között neki is jó tápjai vannak és velük mennek a kvázi szinuszos UPS-ek vagy vegyél passziv PFC-s tápot azza 100% hogy menni fog a kvázi szinusz.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3578) szeva000 válasza erikke17 (#3577) üzenetére


szeva000
addikt

ne aggódj,a cieftecek nagyrésze delta beles és sokkal nincs gond :)
Ennek semmi köze,hogy delta beles vagy nem.

OddMan:Az a baj már nem emlékszem,mikor próbálgattam melyit chieftec volt az ami túlvezérelte a szünetmentest.(ha jól rémlik ment a 450-es táp a back alatt,de nem tenném már rá a nyakam)
Az bizta,hogy FSP tápokkal semmi gond nem volt soha még a régi szériáknál sem.
Van is itthon egy 450-es chieftec tápom,de sajna nem tudom kipróbálni már,mert most nincs nálam vicckategóriába sorolható ups.

[ Szerkesztve ]

(#3579) erikke17 válasza szeva000 (#3578) üzenetére


erikke17
őstag

Tudom én hogy jók a chyeftek-ek, csak azt mondtam hogy a chyeftek-ek nagy része nem megy kvázi szinusszal.Az FSP meg mennek :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3580) erikke17 válasza erikke17 (#3579) üzenetére


erikke17
őstag

Nem igen akartam dupla POST-ot csak irom hogy igen tudom hogy rossz i-vel irtam a chieftek-et :U :U

Mi előtt kritizálnának azért irtam. :))

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3581) OddMan válasza szeva000 (#3578) üzenetére


OddMan
őstag

Hát ha azt mondjátok, hogy az FSP megfelelő, akkor olyat fogok venni. A lényeg, hogy ne kelljen kidobnom az amúgy tökéletesen működő szünetmentesemet egy új táp miatt.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3582) szeva000 válasza OddMan (#3581) üzenetére


szeva000
addikt

Egy FSP táppal nem fogsz rosszul járni.Megbízható,jó tápok.

(#3583) szeva000


szeva000
addikt

Azért ha kell valakinek egy hyper terminalon keresztüli APC akku variáns,szóljon.Komolyabb akkuknál Power Chute baj lehet.(volt olyan,hogy 100W fölötti terhelésen sz*rnak vette a zsír új akkut is)
Ilyenekben tudok segíteni talán

(#3584) erikke17


erikke17
őstag

Komolyan mondom egy kicsit el bizonytalanodtam :(

Kinéztem magamnak a FSP UPS EP 850-et de megfordult a fejembe ha közeljövőben PL:akarok egy 58**VGA-t vagy egy Phenom2 procit birná e a EP 850 És hát megfordult a fejemben a EP 1000-es szerintetek?? jól meg kell gondolnom mert majd kell egy új tápra is pénz.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3585) Traxx válasza szeva000 (#3574) üzenetére


Traxx
őstag

Azt gondolom, hogy strapabíróak, de a súly mellett 2 dolog merült fel bennem (lehet hogy hülyeség vagy részben magamnak ellentmondok :B ):

1: a tudás...gondolok itt talán olyasmire, hogy gyorsabban kapcsol át, vagy jobban menedzselhető az FSP, ilyesmi...bár ha egy ilyent is tudok korrektük felügyelni, akkor nem szóltam...mert gondolom az a soros port pont arra való :B )
2: garancia és ár...az addig OK, hogy agyonüthetetlen, de ha elromlik az FSP 3 év alatt, akkor gari. Na meg egy Smart is ott indul, hogy tizen x rugó, és még bele az akku, akkor már drágább, mint az FSP...na és itt mondtam ellent magamnak a minőséggel :U

Magyarán: hosszabb távon mennyivel éri meg jobban pl. a linkelt APC-be beruházni? Függetlenül a szinusztól, nem szinusztól...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3586) szeva000 válasza erikke17 (#3584) üzenetére


szeva000
addikt

Én az 1000-est ugattam már kb egy hete is.Nemtommm mit kavarsz meg agyalsz. :W

(#3587) szeva000 válasza Traxx (#3585) üzenetére


szeva000
addikt

Ezt igazából neked kell eldöntened.
Most erre mit lehet mondani?Én belülről nem láttam még az FSP-t,smartokat már bőven.Az is bizta,hogy az apc-ben jóval nagyobb akkuk vannak,mint az fsp-ben.(mint már írtam,hogy nekem van olyan is amiben 44Ah-ás akkuk vannak és hibátlanul üzemelnek a mai napig).Abban bizta vok,hogy a mai szünetmentesekkel ezt el kell felejteni,mert tuti alulméretezettek.
Tudás???Maximum vegyél egy SUA sorozatot(a fekete színűek) és azon már van usb is.Egyébként a Power Chute mind a soros és USB porton tökéletesen működik.(csak nem árt régebbit használni,mert nekem volt olyan,hogy egyszerűen éjjel felébresztette a gépet:) )
Igazából,mivel nálam gépeket hajtanak,így nem, kell powerchute sem.Bekalibrálom hyper terminál alatt őket,maximum a csinálok egy tesztet a PChute-vel és ennyi.
A UPS-ek rendszerére,működési elvére nem akarok most kitérni,ha érdekel úgyis utánaolvasol.(azért vannak komoly különbségek és így az akkuk élettartama is jóval növelhető egy komolyabb szünetmentessel).
Most nézem az FSP oldalán,hogy a 2000VA-es sz*rjukban 2db 9Ah-ás akku lenne?? :F ...Nhah akkor le is beszéltelek az FSP-ről,ha ez igaz :D Ekkora APC-ben minimum 4db 18Ah-ás van :W . Háát ne csodálkozz,hogy olcsó az fsp.Nomeeeg 2000VA/1200W?? qrvára nem tetszi ez alapból,de a többi FSP-n is látom ezt.Nem értem,hogy miként számolták ezt ki.Ha meg a leadott teljesítmény tényleg ennyi,akkor semmi pénzért nem kellene nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#3588) szeva000 válasza szeva000 (#3587) üzenetére


szeva000
addikt

jajj,lejárt az idő..kb jó az a 2000VA/1200W,de ha az akkuk tényleg ekkorák,az vicc.De ahogy most nézegetem,minden FSP-nél ez van.

(#3589) szeva000 válasza Traxx (#3585) üzenetére


szeva000
addikt

Ja,még annyit...smartból csakis 700VA és fölöttit!

(#3590) Colos1 válasza Colos1 (#3569) üzenetére


Colos1
őstag

ha valakit érdekel, asszem rájöttem...Akkor kapcsol át 205...208 voltra, ha a hálózati fesz tartósan 241 volt fölött van, vagy egyenletesen emelkedik. Így nem küldi rá a gépemre az esetenkénti 245...246 voltot...azóta mintha nem is ciripelne annyira a tápom :U

szeva000: Nálunk 1-2 másodperces áramszünetek vannak, és ha tartósan elmegy az áram, akkor nem játszom az UPS-ről órákat, nincs rákötve a hűtő, hogy addig hidegen tartsa a sört, és nem megy közben róla a TV. :DD A gépet meg - még ha játszom is - legfeljebb 30 másodperc alatt, a programok szabályos leállítása mellett kikapcsolom.

Ezt csak azért írtam le, mert nem biztos, hogy mindenkinek csak az aksi teljesítménye számít. Én pl a fentiek miatt nem tartottam szükségesnek a 4x drágább sok Ah -ás UPS-t.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#3591) erikke17 válasza szeva000 (#3587) üzenetére


erikke17
őstag

Tudom de úgy volt hogy a 850 es lessz de most elgondolkoztam rajta hosszútávon 1000 igy legalább tudom hogy a kövi konfignál se lesznek hátrányaim meg hosszabb lessz az áthidalási idő.

Saccperkb a 850 est mennyire terhelném??? 30% - 40% mert tesztben itt PH-n 21% volt hasonló konfig csak gyengébb vga volt azt hiszem.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3592) Cobra.


Cobra.
őstag

Szerintem átlagos otthoni használatra (tehát nem SLI/CF-ben 2 felsőkategóriás kártya) bőven elég a 850-es. Az itteni Ph-s tesztből is kiderült, hogy nem egy gagyi noname szint az FSP szünetmentese, szóval simán megközelíti az MGE és APC szintet.
Így egy 850-es FSP simán kiszolgál egy nagyobb fogyasztású játékgépet is.

(#3593) Traxx válasza szeva000 (#3589) üzenetére


Traxx
őstag

Ezt megindokolnád, hogy miért? :B Tipp alapján azt mondanám, hogy a valódi szinusz miatt mondtad, de szerintem tévedek...
Amúgy nálunk is pár mp-es áramszünetek szoktak lenni, van, amikor naponta több, máskor fél évig semmi. De amikor van, az elég bosszantó :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3594) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.

Csak úgy mellékesen ha van UPS-ed és az akkuk csak töltve állnak úgy nem lesz hosszú élettartama meghosszabitható ha használva van néha lemerited aztán töltöd mert egy savas aksinak az a legjobb ha használva van folyamatosan, autókban is nemhiába birna ki 4-5 évet mert ott használva van.Ha csak áll elszulfátosodnak a cellák és csökken a teljesitménye igaz a elszulfátosodást is lehet javitani egy részben vannak erre készitett töltők ami impulzusokat küldenek a aksinak.

Ahogy a tanárom mondta suliban:A savas akkumulátoroknak az a legjobb ha rendszeresen töltve és meritve vannak igy lessz hosszú az élettartama :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3595) szeva000 válasza Traxx (#3593) üzenetére


szeva000
addikt

mármint mir is? :F

(#3596) szeva000 válasza erikke17 (#3594) üzenetére


szeva000
addikt

Nah meglesem az ilyen zártsavas akkuknál a folyamatos agyonmerítéssel meddig bírják:D
Én még sosem cseréltem 4-5évnél fiatalabb akkut apc smartokban.De nem magyarázom igazán az elvét,azt sem,hogy miért,mert teljesen felesleges.
Merítsd agyon és próbálgasd :)
Mellesleg nem elhanyagolható szempont az is,hogy az akku árak igen eltérőek!Én kipróbáltam már noname akkut,márkás akkut.(famm,yuasa,panasonic....nomeg jópár kínait).Gyakorlatilag közelben sem érik meg az árukat a drágábbak.(talán a Ritar akkuk a legnormálisabbak.Pont tegnap kalibráltam egy ups-ben kalibráláskor.Mintha új lenne még)

(#3597) Cobra. válasza szeva000 (#3595) üzenetére


Cobra.
őstag

Ja,még annyit...smartból csakis 700VA és fölöttit!
Ezt a kijelentést kellene megindokolni.

(#3598) szeva000 válasza Cobra. (#3597) üzenetére


szeva000
addikt

egyszerű.pl APC Smart-UPS SC 620VA már nem szinuszjeles kimenetű,hiába tartozik a smart kategóriába.Csak a 700 és fölöttiek.(amik már sua jelzéssel ellátottak)

(#3599) Traxx válasza szeva000 (#3595) üzenetére


Traxx
őstag

Utólag látom, hogy Cobra. már megelőzött :) Akkor az a helyzet, amit feltételeztem...bár arra gondolván, hogy az aktív PFC-s tápok döntő része is elszuszog kváziszinusszal, nem olyan perdöntő szvsz. Persze a valódi szinusz a tuti, ha meg minimális az árkülönbözet, akkor pláne egyértelmű :K

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3600) erikke17 válasza szeva000 (#3598) üzenetére


erikke17
őstag

Nem azt mondom hogy minden nap de havonta nem árt meg neki egy kis igénybevétel mert elszulfátosodnak a cellák :) Amúgy a akkuk nagy része nem abban megy tökre hogy kiszárad vagy ilyesmi hanem csak elszulfátosodnak a cellák.Neten olvastam hogy erre vannak speciális töltők amik felkeltik az akkukat.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.