Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) tjb007


tjb007
nagyúr

Sziasztok!

Szünetmentes tápot szeretnék vásárolni a közeljövőben.
Nem nagyon értek hozzájuk, nem tudom, hogy mekkorára is lenne szükségem.
Körülbelül 20e Ft -ot szánnék rá.
A gépem adatai az adatlapomon megtalálhatók.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#3652) atom18


atom18
aktív tag

sziasztok!

Kérdésem lenne hozzáértő emberekhez van nekem egy APC Back-Ups CS 500as szünetmentesem a gépem adatai adatlapomon látható. Kérdésem az h.miért van az h.kihúzom az áramot és megy a gépközbe nem történik semmi megy szépen tovább a gép, de ma volt áramszünetem 2szer is és kikapcsolt a gépem ez miért? és miútán az történt olyan 45percenként kikapcsol a gépem csak ugy majd újraindul,lekötöttem a szünetmentest a gépről és rádugtam rendesem anélkül és nem kapcsol ki csak ugy magától mi lehet a baj gyenge lehet az aksi vagy esetleg a szünetmetes gyenge lehet a géphez?

Várom mi előbbi válaszát valakinek és köszönöm!

üdv
atom18

(#3653) szeva000 válasza atom18 (#3652) üzenetére


szeva000
addikt

ehhez a konfighoz nagyon kaka egy 500VA-es.Nagy eséllyel túlterheled,ez a baj

(#3654) szeva000 válasza tjb007 (#3651) üzenetére


szeva000
addikt

vegyél egy 1000-es FSP-t,az kb 20k.Vagy ha szinuszosat akarsz,akkor egy használt apc smart ami azért jóval komolyabb kategória.

(#3655) tjb007 válasza szeva000 (#3654) üzenetére


tjb007
nagyúr

Utánaolvastam egy kicsit és azt írták, hogy aktív PFC -s tápokhoz a szinuszos szünetmentes szerencsésebb. Ez ebben a formában igaz ? Honnan lehet tudni, hogy egy szünetmentes táp szinuszos e vagy sem ?

(#3656) canniball válasza tjb007 (#3655) üzenetére


canniball
nagyúr

Most beszéltünk róla.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3657) szeva000 válasza tjb007 (#3655) üzenetére


szeva000
addikt

a giga tápod tuti nem fog összeveszni a kváziszinuszos ups-el.Nomeg szinuszos ups-t ne 20k körül kezdj keresgetni,hanem 100k körül :). (még használtat sem kapsz 1000VA-ből ennyiért,amiben tényleg új akkuk benne)
Azért 20k-s ups-től ne várj csodát,egetrengető megoldásokat.Az akkuk is fele-harmad kapacitásúak,mint egy apc smartban.
Éss talán picit olvass vissza...ennyi

[ Szerkesztve ]

(#3658) tjb007 válasza canniball (#3656) üzenetére


tjb007
nagyúr

OK,köszi.

(#3659) tjb007 válasza szeva000 (#3657) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem várok tőlük csodát, csupán csak annyit, hogy áramszünet esetén (ami a napokban mindennapos) legyen arra időm, hogy normálisan ki tudjam kapcsolni a gépet + a külső winchestereket amik tele vannak fontos dolgokkal (munkák,családi képek stb.). Erre szerintem bőven elég (kell, hogy legyen).

(#3660) szeva000 válasza tjb007 (#3659) üzenetére


szeva000
addikt

arra bőven elég lesz,a kváziszinusztól meg ne félj,a giga 460-as FSP beles,azzal sosem láttam még táp-ups gondot.

(#3661) tjb007 válasza szeva000 (#3660) üzenetére


tjb007
nagyúr

FPS -n és az APC-n kívül melyek még az ajánlott márkák? De úgy is kérdezhetném, hogy melyik márkákat érdemes kerülni?

(#3662) szeva000 válasza tjb007 (#3661) üzenetére


szeva000
addikt

Talán az MGE(ez is apc tervezés,gondolom vmi gagyibb kiadás),nem láttam még belülről.
Az igazság az,hogy ha veszel egy régi su sorozatos smartot ami már 10 éves,kicseréled az akkukat.Az tuti tovább fogja bírni,mint a mostaniak.(ez vonatkozik bármely gyártóra.Most barmoltam egy fekete sua upst,háát azért a régebbi fehér SU sorozatot már meg sem közelíti,node azért jó anyag.Csak már itt is látni a spórolást keményen.A régebbi 700-as SU-ban komolyabb fetek vannak,mint a mostani 1000VA-esben,node azokra ráköthetsz 100Ah-ás akkut is,nem lesz bajuk)
Az bizta,hogy a mai technikához így állj,ne várj csak max 3-4 éves élettartamot.Ha többet akarsz,akkor maradj egy régi jól bevált dolognál ami bizonyítottan 10-20évet is elment hiba nélkül.(max.akkucsere).
A régebbieknél,már használtam Compaq-ot,apc-t,ibm-et(igaz mind nagyon apc szagú:) ).Ezekkel sosem volt gond.Egy 3000-es compaq sz*rt be,az is víz miatt,meg egy apc.Ennyi az össz hiba évek óta már vagy 200 kazánnál.

[ Szerkesztve ]

(#3663) canniball válasza szeva000 (#3662) üzenetére


canniball
nagyúr

Szólj már a kuncsaftoknak hogy a UPS nem virág, nem kell öntözni! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3664) atom18 válasza szeva000 (#3653) üzenetére


atom18
aktív tag

értelek. Mi az ami biztos h.jó lenne vele? Valami ajánlat?
Amugy már megvan nekem az a táp kb.4-5hónapja eddig nem volt vele gond igaz áramszünet sem volt még ebbe az időszakaba mindenesetre idegesítő h.mikor kéne h.ne kapcsoljon ki és védjen pont akkor kapcsolja ki a gépet! Még annyi kérdésem lenne h.így is véd azért valamit vagy nem?

(#3665) erikke17


erikke17
őstag

Nos UPS-beállitásait akarom tesztelni hogy ajánlatos áramtalanitani az ups-t??Egyszerűen húzzam ki a konnektorból aztán kész??

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3666) Citroware


Citroware
addikt

Szeretnék venni egy szünetmentes tápot. A következőket kell elbírnia: LCD TV, Playstation 3, középkategóriás PC, monitor, router, modem. Ezek összesen kb mennyit fogyaszthatnak? És mekkora szünetmentes táp kell ehhez? Ti mit ajánlotok?
Ja, és mit jelent az, hogy szinuszos, soros, stb?

(#3667) szeva000 válasza atom18 (#3664) üzenetére


szeva000
addikt

Az az igazság,hogy körül kell nézned a rendszeredben,hogy minden kapcsolóüzemű táppal ellátott e.(pl nekem az 5.1-em sem az).Először is el kell döntened mennyit szánsz rá,akkor pont az ilyen setek miatt a trafós dolgot nem kötöd be egy kvázi szinuszos ups-be.Viszont azt sokkal olcsóbban megkapod.
A másik kérdés,hogy mekkora időtartamra akarod,hogy tartsa meg a géped.Ha elég néhány perc,akkor nem kell olyan nagy teljesítmény.
Az én konfigomon egy 2200VA-es smart van,amnél terhelve kb25%-ot mér a powerchute,amin még itt egy pana tv is.Ezt ha kiszámolod,a gép kb 300W körül mozog.( a múltkor néztem egy 700-as smarttal,azon is olyan 75% körül volt a ups terheltsége.)
Fingom nincs,hogy a VGA-d mire képes,mennyit eszik...de ha nem nagy áthidalási időre van szükséged,akkor sztem bőven megteszi egy 1000VA-es ups.(azért arra számolj,hogy egy smartban 2-3-szor akkora akkuk vannak,mint egy olcsó kategóriájú szünetmentesben-lehet ezt érné meg használtan..de ezt már te tudod.Nomeg látom van egy 26"-os samud,ezért is nem ártana az 1000-es.A másik érv a táp miatt van,mivel ez a TX750 utánkeringet és nem kellene leállnia azonnal még kikapcsolás után sem....)
Csak hát az a bökkenő,hogy egy használt smart még drágább jóval,mint egy kváziszinuszos új FSP :)...node azért van is különbség.

(#3668) szeva000 válasza erikke17 (#3665) üzenetére


szeva000
addikt

jah,ennyi..
Azért a vödör vizet nem ajánlanám ilyen célra :D

(#3669) szeva000 válasza Citroware (#3666) üzenetére


szeva000
addikt

ez így annyit mond,mint halottnak a csók :)
Nézd meg,hogy mekkora a fogyasztása a tv-nek(azért nem mindegy,hogy 22" vagy 52" ),Playstation-nek...azután a PC-re a modemekkel számolj azért kb 300W-ot még.Ha meg kicsit a jövőbe gondolsz,akkor inkább többet...
Nos ezek után talán összejön egy olyan összteljesímény,amire lehet alapozni.
Ezek után meg eldönteni,hogy csak 1-2-10 perces áramszünetre kell vagy azért a focimeccset meg akarod nézni a tv-n majd egy hosszabb áramszünet esetén.
Nomeg a lényeg...mennyit akarsz rákölteni??

(#3670) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Arra szeretnék választ kapni, hogy vajon ráköthető -e a szünetmentesre a router. Ugyanis az elmúlt napok viharos időjárása a sorozatos áramszünetek miatt tönkretette. A szünetmentes egy Infosec X3 1000 VA-es típus, tehát kváziszinuszos jelet ad.

Köszönöm!

(#3671) orbano


orbano
félisten

Sziasztok! Ha szinuszos szünetmentes tápot szeretnék, merre érdemes keresgélnem (márka/típus)? Az új szerver áramszünet esetén egyből lekapcsol, gyanítom az aktív pfc nem szereti a mostani szünetmentes által produkált delejt.

Köszi
orbano

A vér nem válik VAZZE!™

(#3672) kircipeti válasza petrusz82 (#3670) üzenetére


kircipeti
senior tag

Routert ra lehet kotni nyugodtan.

orbano: elso korben itt neznek szet.

(#3673) szeva000 válasza orbano (#3671) üzenetére


szeva000
addikt

az lehet könnyedén vagy nem pici a ups?
Nah azért szervernek mégis nem árt egy komolyabb:)
APC-ből vegyél,smart sorozat 700VA feletti,ha nem lényeg a használt,akkor találsz aránylag normális áron is.Ha meg új kell....akkor mélyen bele kell nyúlni a zsebbe.
Azért nem ártana megnézned,hogy kb mekkora a fogyasztása a szervernek,nomeg meddig akarod áramszünet esetén üzemeltetni.

(#3674) szeva000 válasza petrusz82 (#3670) üzenetére


szeva000
addikt

Ha kapcsolóüzemű tápja van,minden további nélkül.Ha síma trafó,mint a linksysemé,akkor csakis szinuszosra

(#3675) mno válasza orbano (#3671) üzenetére


mno
tag

privi

[ Szerkesztve ]

Joe

(#3676) orbano válasza szeva000 (#3673) üzenetére


orbano
félisten

méretezéssel szerintem nincs baj, eddig sem volt, úgyhogy kinéztünk egy 750-es szinuszos atc-t (ilyen smart amit mondasz, SC széria, vagy mifene, kollégám már intézi) köszi. a szebbenyúlás meg nem probléma, nem egy fukar cég, akié a szerver. mondjuk furcsa, hogy a kollégáim most tenyereltek csak bele az első aktív pfc-s tápba :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3677) Citroware válasza szeva000 (#3669) üzenetére


Citroware
addikt

A PS3 kb 200W-ot fogyaszt, a 32"-os LCD TV pedig 150W-ot, azaz összesen kb 650W-nál járok. Persze nem mindegy, hogy be van-e kapcsolva mindegyik, meg persze hogy mennyire van terhelés alatt a PC vagy a PS3. Nem tudom, egy 1000VA-es szünetmentes táp elég-e összesen. Az is lényeg, hogy minél hosszabb ideig tudja még elbírni a dolgokat hosszabb áramszünet esetén is. Ha áramszünet van, akkor a készülékeim felét úgyis kikapcsolom spórolásként, attól függően, mit csinálok éppen. Pl ha PC-n internetezek akkor a TV-t és kikapcsolom, de még huzamosabb ideig jó lenne nem megszakítani az internetezést. De ehhez hozzátartozik még a 19"-os LCD monitorom is.
De általában a felsoroltak közül mindegyik egyszerre be van kapcsolva. Úgy nagyjából ennyi lenne.
25000FT-ot tudnék rá költeni.

Kíváncsi volnék, áramszünetkor még menyi ideig tudok netezni vagy TV-zni az adott szünetmentes esetén.

[ Szerkesztve ]

(#3678) Citroware válasza Citroware (#3677) üzenetére


Citroware
addikt

Ha mondjuk nem elég a 1000VA, hanem kell 1400 is, akkor már arra kellene törekedni hogy a legolcsóbban és leghatékonyabban kijöjjek, tehát attól sem zárkózom el hogy két gyengébb teljesítményűt választok egyetlen túl drága és erős helyett. Persze nem értek hozzá, mi a jobb, és melyik, milyen márka, stb.
Legszívesebben ITT venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#3679) szeva000 válasza Citroware (#3678) üzenetére


szeva000
addikt

minyimum 1500VA-es körüli kellene.De az olcsókkal( ezekben fele-harmad akkora akkuk vannak,mint egy apc-ben) sem lesz hosszú időd netezni ilyen rendszerrel.Az APC smartokban jóval nagyobb akkuk vannak,de kész vagyon.sztem vegyél használtan egy 1500VA-es smartot,abban 2db 18Ah-ás van,sztem azzal sem fogsz max fél órát netezni még.(nálam a 2200VA-es(4db 18Ah-ás akku) kb 60-70percet bír,ha tv,monitor és a PC is megy.
Nah,de ezeket nem 25000-be mérik:)
A másik megoldás,ha veszel egy régebbi SU1400-as smartot,arra kívülről kötsz nagy akkukat és nem lesz gondod...de ezt csakis a régebbiekkel!Az újak már nem erre vannak tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#3680) Citroware válasza szeva000 (#3679) üzenetére


Citroware
addikt

Mit gondolsz arról, ha megvenném EZT, és még vennék egy 800VA-eset is?
Vagy innen mik lehetnek nekem jók? Kívülről nem szeretnék kötözgetni.

Egyébként köszi a sok segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3681) Citroware válasza Citroware (#3680) üzenetére


Citroware
addikt

És abban az esetben, ha a 150W-os (200VA) LCD TV-t nem dugnám be, akkor az 1000VA-es FSP elég hozzá 20000FT körül?

(#3682) petrusz82 válasza szeva000 (#3674) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Bizony ez csak egy sima trafós. Akkor ezek szerint inkább ne kössem rá.

(#3683) szeva000 válasza Citroware (#3681) üzenetére


szeva000
addikt

elégnek elég,de azzal nem kell sokat internedezned áramszünet esetén..szinte semmit,mert ezekben ha jól emlékszem valami 7Ah-ás akkuk vannak.uh csodát ne várj ennyi pénzért.Arra jó lesz,hogy 5-10percre elég legyen...(a 700-as smartban is ilyen 7Ah-ásak vannak,az full terhelésnél,ami kb 450W,ott tud olyan 6-8percet.)

(#3684) szeva000 válasza petrusz82 (#3682) üzenetére


szeva000
addikt

háát azt ne:)
esetleg nézd meg hány voltos trafó és lehet jobban megérné venned vmi kapcsolóüzemű 1-2A-es tápot a routerhez.

[ Szerkesztve ]

(#3685) szeva000 válasza Citroware (#3680) üzenetére


szeva000
addikt

azt nem venném meg,használtban meg 20k körül sztem kapsz új akkukkal egy 700-as smartot,ami szintén nem lesz jó,hiába van akkora akku benne alapból,mint egy 1000-es FSP-ben.Talán ha vmi 1000-es smart lenne olcsón(abban 12Ah-ás van,de belemegy a 18Ah is-csak én már ilyenkor hűtést szoktam neki csinálni),az még megérné neked.

(#3686) szeva000 válasza Citroware (#3680) üzenetére


szeva000
addikt

ment 1privi

(#3687) Cobra. válasza szeva000 (#3674) üzenetére


Cobra.
őstag

Szerintem az én Linksysemhez is sima trafó van, meg a modemen is, mégis gond nélkül mennek már vagy 6 éve a kvázi színuszos szünetmentesről. Igaz sok akkus üzemidő nem volt benne, de párszor azért becsúszott 1-1 órás áramszünet.

(#3688) szeva000 válasza Cobra. (#3687) üzenetére


szeva000
addikt

háát...próbálkozz és bízz továbbra is:)
egy trafó talán jobban átvészelhet egy kváziszinuszt a kis terhelés miatt(nomeg nem hosszú áramszünet esetén),de ez bátorság kérdése,hogy ki akarja e próbálni valaki.
Én nem,nem is akarom,főleg a kazánoknál,amit fél millák legalább.Azután mehetnék a csillagba :W

(#3689) canniball válasza szeva000 (#3688) üzenetére


canniball
nagyúr

Ööö...a trafós az olyan mint a régi bumszli telefon-töltők, illetve mint a noti-adapterek? Mert nálam is modem, router, switch, rack és két PC lóg ilyenekkel a BR500I-n probléma nélkül. Vagy ez nem kinézet kérdése?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3690) szeva000 válasza canniball (#3689) üzenetére


szeva000
addikt

Igazából nem kinézet kérdése:)
De ha ránézel az adattáblára pl,akkor ha az van ráírva hogy mittomén..110-230V-az bizta kapcsolóüzemű táp.Ha meg csakis 220-230V/50Hz és még jó nehéz is,akkor tuti trafó van benne.
Mondjuk a trafók elviselik azért jobban ezt a dolgot,de egy villanymotorral ezt meg se próbáld.
A trafó sem örül a nem szinuszos tápfesznek, a szabálytalan bemeneti jelalak miatt egyrészt elkezd durván melegedni, másrészt meg nem adja le a kívánt teljesítményt.Uhogy azért ne álmodjon senki arról,hogy ez jó és biztos megoldás,mégha még nem is égett le :)
Nagy esélylel ha trafósai,azért nem mentek tönkre,mert még anno túlméretezték,nem úgy mint mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#3691) canniball válasza szeva000 (#3690) üzenetére


canniball
nagyúr

Na majd lecsekkolom őket, köszi az infót!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3692) Hitman


Hitman
aktív tag

Áramfejlesztőről (benzinmotoros aggregátor) közvetlenül lehet üzemeltetni számítógépet / notebookot, vagy szünetmentes tápegységet beiktatva a rendszerbe célszerűbb használni?

Az áramfejlesztő egy 6,5 lóerős masina, állandó terhelése 2000 W lehet, max. 2400W-ot tud leadni, egyszerű fogyasztásmérővel teszteltem eddig kb 1000-1500 W körüli összteljesítményű fogyasztókkal (fúrógép, hajszárító, szivattyú), 234-239 V között ingadozott a feszültség, illetve 52 Hz körüli eredményeket mutatott, kérdés, hogy ezekhez az értékekhez mit szól pl az adatlapomon lévő konfig., illetve szünetmentes tápegység hogyan viszonyulna ehhez az áramforráshoz.

Jöhetnek a tapasztalatok, ötletek...

[ Szerkesztve ]

(#3693) szeva000 válasza Hitman (#3692) üzenetére


szeva000
addikt

áramfejlesztőnél inkább a feszültség ingadozása lehet problémásabb.De ha kötsz utána egy ups-t az megoldja az avr miatt.
Igazából,a 240V nem sok.Inkább az a kérdés,hogy abban a tartományban amit írtál,képes e mindig tartani a feszt.Ha igen,mehet símán arról is.

[ Szerkesztve ]

(#3694) Hitman válasza szeva000 (#3693) üzenetére


Hitman
aktív tag

Köszi, tapasztaltam, hogy nagyobb teljesítményű fogyasztók bekapcsolásakor észrevehető feszültségingadozás van mindössze pár pillanatig, amit már megérezhet a tápegység. Szünetmentes pillanatnyi fesz ingadozás esetén hibát jelez (sípol stb.) vagy egyszerűen áthidal, kisimítja az ingadozást ? vagy átáll akku üzemmódra ?

Más, enermax liberty (500W) táphoz milyen szünetmentes célszerű, illetve a konfigomhoz ?
Aktív pfc-s táp mennyire bírja a kvázi szinuszos szünetmenteseket?

(#3695) szeva000 válasza Hitman (#3694) üzenetére


szeva000
addikt

A kapcsolózemű tápoknál nem annyira gond a feszingadozásHa 5-10-15V ingadozás van,észre sem veszi.A smartok a beállított al és túlfesznél jelzik a hibát,de semmi gondod nincs a működésben.Sőt,ezek csakis a beállított komolyabb feszültség értékeknél használják az akkut,amúgy transzformálják a feszt.
sztem ezzel a táppal nem lesz gondod,kérdés az,hogy mennyi áthidalási időt akarsz egy ups által elérni.Inkább arra kell méretezni.

(#3696) erikke17


erikke17
őstag

Olvastam a fórumban itt hogyan lehet megkülömböztetni a kapcsolóüzeműt és a sima trafósat 2 adapter van egyik kapcsoló üzemű mert az van ráirva hogy 110V-230V tehát akkor az UPS-re mehet csak nem tudom hogy szabad e mivel az UPS-em kvázi szinuszos véleménny?? :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#3697) szeva000 válasza erikke17 (#3696) üzenetére


szeva000
addikt

a kapcsolóüzemű mehet a kváziszinuszra.

(#3698) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali!
A mai nap ki akartam próbálni mennyit bír a BLAZER 400 as szünetmentesem, de azonnal kikapcsol amint megszűnik a hálózati fesz, elkezd egyszer halkabban sípolni egszer hangosan közben kattog a relé, ötlet valakinek mi lehet vele? régen fél óráig is elvitte , csak a pc van rákötve, az is régi darab. :Y :Y

(#3699) kisninja válasza Jarod1 (#3698) üzenetére


kisninja
őstag

Megdöglött az akkud, vagy cseréltél tápot ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#3700) Jarod1 válasza kisninja (#3699) üzenetére


Jarod1
addikt

nem cseréltem tápot, akkut lehet feljavítani vagy valahogy regenerálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.