Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) mazyx válasza magedla (#4697) üzenetére


mazyx
csendes tag

Powerware 9120-1000 esetleg ez is jó lehet....

[ Szerkesztve ]

(#4702) magedla válasza whatnot (#4700) üzenetére


magedla
tag

Magam is egy aktív PFC-s táphoz (Corsair HX650) kerestem UPS-t, ezért kicsit utánajártam a dolgoknak. A Delta belsős tápok (pl: Chieftec GPS széria) és a kvázi-szinuszos (olcsóbb) szünetmentesek nem kedvelik egymást - így szólt a pletyka. Rákérdeztem erre a tápos topikban, ahol ezt a választ kaptam:

(#15338) vzsryl
"Nem csak a régi Delta-k nem mennek kvázi szinuszossal, hanem pl. az FSP Aurum se, de nagy valószínűséggel a HX650 sem menne, de ez csak tipp. Sajnos ezt biztosra csak az tudja, aki kipróbálta. Esetleg külföldi fórumon keresgélj, hátha valaki pároztatott már HX650-et kvázi szinuszossal."

A biztos az, ha szinuszosat veszel, de ezek nagyon drágák. 750 VA feletti az APC SU és SUA széria szinuszos, árban elég húzósak. (pl. SUA széria (750VA, 1000VA, 1500VA): 58, 73, 117 ezer). Használtan szóba jöhet ez a hirdetés, mno kolléga garanciával ad el új akksival szerelt APC-ket a régebbi SU és az újabb SUA szériából.

A kvázi-szinuszos UPS-ek jóval olcsóbbak, 20 ezer körül APC-t is lehet kapni boltban, de nem mindenki mer kísérletezni a PFC-vel. Ugyanis ha nem szeretik egymást a táppal, akkor kidobott pénz.

Hozzáteszem, hogy ez egy laikus értelmezése a helyzetről, javítson ki bárki, ha tévedek.

(#4701) mazyx
Nagyon köszönöm, keresek teszteket róla.

[ Szerkesztve ]

True victory is victory over oneself

(#4703) whatnot válasza magedla (#4702) üzenetére


whatnot
őstag

400W-os tápról van szó, szóval aligha kéne neki a 450 feletti szünetmentes, főleg úgy, hogy nem is nagyon futna szerintem 200W felett (alaplapi videokártya lesz, szóval az egyetlen igazán nagy fogyasztó a processzor lesz).

Marhára nem értek hozzá. Szóval egyszerűbb (olcsóbb) lenne egy másik táppal?

(#4704) Mad6 válasza magedla (#4702) üzenetére


Mad6
tag

Nekem a CX500 ment egy informguardal, ami szerintem kváziszinuszos csak. :DD

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#4705) magedla válasza whatnot (#4703) üzenetére


magedla
tag

Egy 700-750VA-s APC szünetmentes 450-500W-ot fogyasztó rendszer árammal való ellátására képes. Előfordulhat továbbá az is, hogy később tuningolsz vagy rákapcsolod a monitorodat is, ami az én DELL-emnél például ~30-50W fogyasztást jelent pluszban terhelés alatt. Ne ijedj meg a nagy számoktól. VA vs W kérdésben ez a cikk segíthet: Szünetmentes tápegységek tesztje

Szerintem mno-tól ezt szerezd be 1 év garanciával:
"APC Smart 700(VA*) 2db 12V 7AH új akkuval 450W max teljesítmény 17900FT"

Tiszta szinuszosat nemigen találsz se kisebbet, se olcsóbbat.
Feleslegesnek tartanám, hogy vegyek egy kvázi-szinuszos UPS-t ugyanennyiért, amivel valószínűleg nem kooperál majd a tápod.

szeva000 fórumtársat idézném: tiszta vs kvázi-szinusz

True victory is victory over oneself

(#4706) whatnot válasza magedla (#4705) üzenetére


whatnot
őstag

Igen, néztem a listát és valószínűleg mno-tól is fogunk kérni egy olyat.
A monitor egy Dell U2311H lesz, ami emlékeim szerint 46W-ot fogyaszt, tehát a 400+50 Watt egy nagyon erős felső becslés, így a 450W-os szünetmentesnek is jónak kell lennie.

Köszönöm a segítséget.

(#4707) magedla válasza whatnot (#4706) üzenetére


magedla
tag

Igazán nincs mit, örülök, hogy segíthettem.

A monitor nálam is egy U2311H, a tesztekben sehol sem mértek 50W felett, kalibrálva pedig 25W-nál megáll a fogyasztás elvileg. Magam is nagyon szeretem, jó választás.
Arra azért figyelj, hogy a monitor topikjában jelezték, hogy a hetekben leállnak a gyártásával, nehogy lemaradj róla!

True victory is victory over oneself

(#4708) Mad6


Mad6
tag

Valaki erre: ???
Van egy APC Smart UPS 1000VA szünetmentesem, és töltés közben fura halk sípoló zümmögő hangot ad. Ez normális???
Töltés után halkabban, de folyamatosan hallható!

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#4709) magedla válasza Mad6 (#4708) üzenetére


magedla
tag

Érdemes lenne őt megkérdezned.

Ha jól láttam, pont ilyen UPS-eket árul, illetve javít is bizonyos problémákat.

True victory is victory over oneself

(#4710) Mad6 válasza magedla (#4709) üzenetére


Mad6
tag

Köszi, megpróbálom.

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#4711) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Az miért van, hogy hirtelen össze-vissza elkezdett kattogni a szünetmentesem? Tarjta a feszültséget, csak ide-oda vált normál és akkus üzemmód között (látom a fogymérőn, hogy hol 150W-ot, kattogáskor meg 2W-ot vesz fel a hálózatból a gép a szünetmentesen keresztül). Egy APC Back-UPS ES 400-ról van szó, kb. 3 éves.

(#4712) Cobra. válasza gg72 (#4711) üzenetére


Cobra.
őstag

Kattogás oka lehet pl túl alacsony hálózati feszültség, de elektronika hiba is (úgy érzékeli nincs elég áram).

Azt meg már végre felejtse el mindenki, hogy kvázi-színuszos szünetmentesek nem mennek aktív pfc-s tápokkal. 10 évvel ezelőtt ez igaz is volt, de nem tudok olyan jelenleg is gyártásban lévő termékről, ahol ilyen előfordulna. Sőt, volt régi GPS-350-es CT-m és ment kvázi-színuszos táppal.

(#4713) enormous


enormous
csendes tag

Kérdés. Azonos VA (akár W) mellett az APC Back-UPS és az APC Smart-UPS sorozat miben különböznek? Igazából nem nagyon találtam anyagot a neten, hogy a két széria miben tér el. A megjelenésen kívül.

Ha valaki tud hasznos infót azt kérem PM-ben (is) írja meg nekem.
Köszönöm!

                                                                                                   /enormous/

(#4714) gg72 válasza Cobra. (#4712) üzenetére


gg72
veterán

Aztán tegnap kb. egy órás szinte folyamatos kattogás után megszűnt a jelenség, így valószínűleg az alacsony hálózati feszültség volt a hiba oka.

(#4715) canniball válasza enormous (#4713) üzenetére


canniball
nagyúr

A Back csak kvázi, míg a Smart valódi sinus.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4716) goli11


goli11
tag

Sziasztok!

Van-e arra lehetőség, hogy pl. egy Back Rs 1000VA-es upsba a két 12V 7,2Ah akku helyet csak egy kerül bele ideiglenesen.
Tud működni az szünetmentes, vagy mindenképp kell a kettő bele?

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#4717) mno válasza goli11 (#4716) üzenetére


mno
tag

szia!

Mivel a két akku sorba van kötve - 24Voltról működik - így nem kivitelezhető az egy akkus megoldás.

üdv: mno

Joe

(#4718) goli11 válasza mno (#4717) üzenetére


goli11
tag

Ez gyors volt. Köszönöm.
Mindenre gondoltam (pl. rövidebb áthidalási idő), csak erre nem :B

Azt esetleg tudod, hogy az RBC32-höz a legtöbb helyen 12V 8Ah akkut írnak. A 7,2Ah-al akkor csak kisebb lesz az áthidalási idő, vagy ez nem számottevő?

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#4719) mno válasza goli11 (#4718) üzenetére


mno
tag

szia!

Az hogy 8AH, helyett 7,5AH, 7,2AH vagy 7AH akkut veszel hozzá kevesebbet számít mint hogy milyen minőséget veszel. Természetesen elvi alapon az áthidalási idő kicsit rövidebb lenne, de gyakorlatilag nem számottevően.

üdv

[ Szerkesztve ]

Joe

(#4720) goli11 válasza mno (#4719) üzenetére


goli11
tag

Szia!

Köszönöm.
(Lehet, kereslek majd akku ügyben, ha összejön ma egy ups biznisz :) )

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#4721) enormous válasza canniball (#4715) üzenetére


enormous
csendes tag

A valóságban / gyakorlatban mit jelent a különbség hogy valódi szinuszos görbén dolgozik?
Megbízhatóbb, állandóbb leadott feszültség még akkumulátorról is?
(APS BackUPS 800VA)

                                                                                                   /enormous/

(#4722) gban


gban
Közösségépítő

Jött egy rossz APC SC620.
Be nem kapcsol, teljesítményfelvétele 0,5 watt.
Mi lehet a gond?
Tápokat javítgatok, de ilyenbe nem nagyon nyúltam még bele, meg aztán ebben ugye ott lehet a 220 is a cellákban.
Lehet biztosíték?
Vagy akkor totál 0 lenne a teljesítményfelvétel?
Ki lehet valahogy normálisan sütni a cellákat hogy ne rajtam keresztül történjen a dolog ha szétszedem?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#4723) mno válasza gban (#4722) üzenetére


mno
tag

"220 van a cellákba"? Az akkura gondolsz hogy ekkora feszültsége van? :U

Joe

(#4724) gban válasza mno (#4723) üzenetére


gban
Közösségépítő

Valahonnan csak ellátja 220-szal a rádugott eszközt áramszünet esetén...
De "cellákban"-t írtam... :U
Belső felépítését nem ismerem, de nem is az a lényeg hogy honnan ráz meg az áram hanem hogy megráz :B
Vagyis lehet hogy az akkuban nincs ennyi (sőt biztosra veszem a kérdésed alapján, de ezzel nem foglalkoztam), de hogy ennyi jön ki belőle az már biztosabbnak tűnik.
Na ennek az útjába nem akarok kerülni ha szétszedem.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#4725) mazyx válasza gban (#4724) üzenetére


mazyx
csendes tag

húzd ki 230-ból, húzd le aq-t majd próbáld bekapcsolni párszor....
Akkor biztos minden kisül...

Javításhoz:
-nézd meg aq-t (terhelve is)
-töltőt
-ha ezek jók akkor inverter lesz a hibás......

(#4726) mno válasza gban (#4724) üzenetére


mno
tag

Az átlagos otthoni felhasználásra készült szünetmentesekben legtöbb esetben 1 vagy 2 db akku van, 12 vagy 24 V-ról működnek. Ebből az egyenfeszültségből (DC) csinál 230V 50HZ váltakozófeszültséget (AC). Kvázi szinuszosoknál effektív értékben kevesebbet lehet mérni kimeneten - hétköznapi digitális multiméterrel. Vannak ups-ek, főleg nagyobb teljesítményűek meg online készülékek, amik 96, 120, vagy találkoztam 240Vról működöről is(utóbbiban 20db 12V 7AH akku volt sorba kötve. De ilyenekkel nem nagyon találkozni hétköznapi életben.)

De kitérve a nálad lévő példányra, APC 620asban 1db 12V 12AH akkut találsz. Szünetmentes ne legyen bedugva 230Vba, és ne legyen bekapcsolva, szedd ki az akkuját, majd nyomd meg bekapcs gombot, ekkor egy pillanatra felcsippan, ekkor teljesen kisülnek kondik, semmi energia nem marad benne.

Akkut vizsgáld meg, ha púpos akkor tuti hibás, ha megrázod és "zörög" akkor is tuti hibás. Ha van digitális multimétered mérd meg üresjárati kapocsfeszültséget, majd töltsd fel, de ne nagy árammal, rajta szokott lenni max mekkora árammal szabad tölteni. Utána teszteld le, valami 12 Voltos terheléssel, pár amperrel legalább, nem szabad nagyon leesen feszültség.

Ha van másik akkud akkor magát a szünetmentest próbáld ki. Próba erejéig jó lesz kisebb vagy nagyobb akku is, csak 12Voltos legyen.

üdv: mno

[ Szerkesztve ]

Joe

(#4727) gban válasza mno (#4726) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm a részletes leírásokat.
Kimenetre rámértem, ott nincs feszültség.
A bekapcsoló gombot megnyomva nem villan fel semmi, nem történik semmi, akár be van dugva a konnektorba, akár nincs.
Tanácsokat megfogadva haladok tovább.

Postázást nem vállalok.

(#4728) gban válasza mno (#4726) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkut kivettem, feszültsége 0.
Autós akkutöltőre dugva nem jelez töltést a töltő (mutatós mérő van rajta, 6 amperes a töltő).
Akkun mértem ellenállást is, 20 ohmmal indult és folyamatosan mérve állandóan csökkent, 3 ohmnál abbahagytam.
Akku nélkül is kipróbáltam hogy megnyomom a bekapcsoló gombot áram alatt, de szintén semmi villanás.
Van itthon egy majdnem halott motor-akku, 12V, 4Ah, ezzel meg tudom nézni hogy az elektronika működik-e?
Konnektorba közben legyen bedugva vagy sem?
Illetve amire még gondoltam, egy PC tápról adhatok 12 voltot neki az akku helyett, egy próba erejéig hogy mit csinál ha megpróbálom bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#4729) gban


gban
Közösségépítő

Úgy döntöttem, megnézem a motor-akkuról.
Láss csodát, bekapcsolt :)
Villogott 2 led felváltva, utánaolvastam, "The UPS was shut down through PowerChute Business Edition software."
Írták, ha bedugom, resetel, megtettem, ő is. :))
Ezzel megvolnánk, megy a szünetmentes.
Már csak az akkuba kellene életet lehelni, rajtahagyom egy kicsit az akkutöltőn, aztán meglátjuk, felveszi-e a töltést egy idő után.

Postázást nem vállalok.

(#4730) erikke17 válasza gban (#4729) üzenetére


erikke17
őstag

Amiben 0V -volt az már halott abba sehogy sem lehelsz életet, a cellák el lesznek szulfátosodva, ha lehet is beléjük életet, nem lesz 100%-os mert szerintem ahogy akkura fog váltani le is lövi magát.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4731) gban válasza erikke17 (#4730) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mostanáig töltöttem, egyik sarka forrósodik, feszültség fölment 2,3 voltra, de lassan merül is ha leveszem.
Vagyis valóban kuka.
Elektronika talán még eladható, majd feladom, nem tudom mennyire tolonganak majd érte, de ki nem dobom, kár lenne érte.

Postázást nem vállalok.

(#4732) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Tudnátok ajánlani egy szünetmentes tápegységet 2 monitorhoz, 400W-os táppal szerelt géphez? Nem kell túl sokat mennie, csak pár perc, esetleg negyed óra, hogy le tudjam állítani áramszünet esetén. Az sem ártana, ha USB-s lenne, ami automatikusan leállítja az egész gépet, bár ez nem annyira lényeges. 10-25e Ft között.
Köszi!

Konfig:

LAP Asus s1155 P8P67 LE R3.0 usb3 sata3 4xDDR3
CPU Intel s1155 Core i5-2500K 3,30GHz/6MB BOKSZ
COOLER Cooler Master Hyper 212 Plus 775/754/939/940/AM2
RAM KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz 2x4GB KIT
HDD Samsung SATA2 1TB 7200rpm/32MB F3 HD103SJ
VGA Gigabyte PCIe GV-N450-1GI - GTS450 1GB
TÁP Chieftec 400W CTG 40080P AktivPFC ErP 12cm BOKSZ
ODD ASUS DRW-24B3ST Fekete OEM
HÁZ Cooler Master RC-335-KKN1-GP Elite 335 Black
FAN Arctic Cooling F12 házventi
DISPLAY HP 2310ei, 23", 1920x1080, 2db
KEYBOARD Fujitsu KB900
MOUSE Logitech Anywhere MX, Darkfield Laser Mouse

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4733) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Üdv mindenkinek!

Esetleg erre valakinek van valami ötlete?

Köszi a segítséget! :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#4734) Nokiaa1


Nokiaa1
csendes tag

Sziasztok!

Van egy APC Back-UPS 650-es szünetmentesem.
Ma meghibásodott. Jelenség a következő:
-Elmegy az áram, adja a feszt a gépnek akksiról, ha vissza jön az áram azt nem érzékeli továbbra is akksiról megy.

Van valami jellemző meghibásodás, panelt átnéztem bent, biztosítékok rendben (2db a panelen) ránézésre semmi nem látszik.

Köszi!

(#4735) Nokiaa1


Nokiaa1
csendes tag

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4736) Cobra. válasza yakuza.tora (#4733) üzenetére


Cobra.
őstag

Mennyi ideig akarod, hogy menjen a szünetmentesről? Ha elég annyi idő, hogy kilépj a játékból/más magasabb gépigényű programból és hibernáld, akkor elég egy Eaton NV800H vagy FSP EP850. Ha tovább kell, hogy bírja, akkor 1000VA körüli márkás típusok kellenek. (Eaton, FSP, APC, esetleg Centralion)
Szünetmenteseknél általában egyenesen arányos az ár a leadott teljesítménnyel, legalábbis a 600VA-tól induló kategóriában.

(#4737) yakuza.tora válasza Cobra. (#4736) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, azért nem ártana, ha lenne kellő idő a gép korrekt, kapkodás nélküli lekapcsolására. :K
Ezzel a cuccossal szemezgetek. Az lenne a másik kérdés, hogy a Corsair AX-850-est mennyire szeretné? :F A szinuszos kvázi szinuszos dilemmára gondolok.

Alléz Olympique de Marseille!

(#4738) erikke17 válasza yakuza.tora (#4737) üzenetére


erikke17
őstag

Ez 100% szinuszt állit elő tehát táppal nem lesz gond, és egyéb más elektronikai eszközt is ráköthetsz ami a maximális terhelésen bévül marad. És kakaó is van benne bőséggel elég ha felmész apc oldalára és rákeresel erre a tipusra van egy grafikon áthidalási időről. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4739) yakuza.tora válasza erikke17 (#4738) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Köszi a segítséget! Asszem, futok egy kört az ügyben.
:R

Alléz Olympique de Marseille!

(#4740) erikke17 válasza yakuza.tora (#4739) üzenetére


erikke17
őstag

Nincs mit :) . APC Smart-nál nem kell félni hogy nem fog menni az fog tuti, csak a maximális terhelésbe bele kell férni :)
mno - kolléga itt le is irta fórumon hogy ő nézte szkópon a jelalakot és sokkal tisztább mint ami a hálózaton jön konnektorból. Esetleg ha gondolod fordulhatsz hozzá is ő foglalkozik APC Smart UPS-ek árusitásával itt aprón, jártas a dologban.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4741) Findzs


Findzs
addikt

kipróbáltam az FSP Aurum 400w -os tápomat egy FSP Nano 600VA szünetmentessel, az eredmény:
tökéletesen működnek együtt :K

kicsit meg is lepődtem de örülök neki mert egy olcsó szünetmentesről van szó nem pedig egy 40 ezres szinuszosról

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4742) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy APC BE700G-GR ups-em, és az lenne a kérdésem hogy most kb 1.5 éves, ezeknek a upseknek az akkuja mennyit bír? mert azt tudom hogy van rajta kis led ami jelzi ha már cserélni kell az akkut,de azért reményekedek benne hogy 2-3 évet minimum kibír 1 akku.

Illetve mielött lejárna a gari és akkor jelez a ups akkucserét akkor az garis dolog közé tartozik vagy az nem? csak ha valami van a ups-el magával.

iPhone 13 Pro Max

(#4743) szeva000 válasza jozsi252 (#4742) üzenetére


szeva000
addikt

jaja...annyit ki kellene.Általában 3év megy...néha 4-5 is.ez sokmindentől függ.

(#4744) OddMan


OddMan
őstag

Létezik viszonylag olcsóbb kb. 20e ft. környékén akkumulátor teszter? :U
Jó lenne egy olyan műszer, amivel megállapítható, hogy egy akku milyen állapotban van.
Autó akksi tesztereket már nézegettem, de sajnos azok olyan adatokat, paramétereket kérnek mérés előtt, ami a szünetmentes akksiknál nincs feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4745) Cobra. válasza Findzs (#4741) üzenetére


Cobra.
őstag

Findzs: mi ebben a meglepő? Esetleg az lenne meglepő, ha egy noname 400-500VA-s elbírna egy olyan gépet, ami legalább 75%-ban leterheli ezt a tápot.

jozsi252: nekem van egy 8 éves MGE Ellipse-em ami a mai napig működik a gyári akkuval. Mondjuk áramszünet nem volt az elmúlt 2 évben ott ahol van, meg minimális terhelést kap, mert nem pc van rajta. Múltkor azért megnéztem konnektorból kihúzással, 5 percig simán bírta, csak tovább én nem a pittyegését. Egyébként szerintem a márkás szünetmentesek általában tudják a névérték 80%-át legalább 3-4 évig.

(#4746) Findzs válasza Cobra. (#4745) üzenetére


Findzs
addikt

az a meglepő, hogy nem kell neki a szinuszos szünetmentes aktív pfc-s létére holott, mindenhol azt hallani, hogy aktív pfc = szinuszos szünetmentes

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4747) jozsi252 válasza Cobra. (#4745) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi mindkettőtök segítségét :R

iPhone 13 Pro Max

(#4748) Cobra. válasza Findzs (#4746) üzenetére


Cobra.
őstag

Igen, mindenki, aki leragadt a Chieftec GPS sorozatnál ezt állítja. De szerencsére kezdenek egyre kevesebben lenni, akik ezt szajkózzák (talán mert fogynak a felújítható APC Smart szünetmentesek ;] ) .

(#4749) Findzs válasza Cobra. (#4748) üzenetére


Findzs
addikt

meglehet :))

más:
azt mondták nekem a milyen tápegységet topikban, hogy csökken a hatékonysága a tápnak ha szünetmentesről megy
vélemény?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4750) erikke17 válasza Findzs (#4749) üzenetére


erikke17
őstag

Csak akkor csökken ha akkus üzemmódban megy. Mert ugyebár kváziszinusznál nincs akkora hatékonyság.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.