Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Scobbyka válasza nyunyu (#3199) üzenetére


Scobbyka
tag

Táp pontos típusa: GPS-550-AB A
Egy APC Back-UPS CS 500-sal megy csak pár másodpercig.
Egy Cyberpower OP750E-vel is megy csak ha komolyabban terhelem, akkor kapcsol ki, de lehet hogy már lemerítettem közben.
Feltöltöm az akksit és kipróbálom a 750-es bírja-e

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#3202) Cobra. válasza Scobbyka (#3201) üzenetére


Cobra.
őstag

A CS 500 akkor is kevés lenne, ha nem Delta táp lenne a gépben. Ha kicseréled a tápodat, akkor az a Cyberpower teljes terhelésen bír annyit, hogy kilépjél játékból és hibernáld a gépet. Alapjáraton emg szerintem elmegy 10 percet is. De ehhez kell egy jobb táp, Pl FSP Everest 500W (ha nincs tunig, akkor talán a 400-as is elég), Corsair VX/HX450, vagy Enermaxtól valami 4-500W közötti.

(#3203) Lauda válasza mno (#3200) üzenetére


Lauda
félisten

Oksi, koszonom! ;)

(#3204) Shkiz0 válasza nyunyu (#3196) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs gond sorossal sem :)
Én is szenvedtem az elején, mert se kábelt nem kaptam, se COM port nem volt a lapomon (P5k Premium) Aztán megnéztem és találtam COM kivezetést, és régi p3-as gépből szedtem ki soros portot (2db volt a panelon)
Összedugtam mindent, és emlékszem írtam itt is, hogy kb 2 napot szoptam vele mert nem akart jó lenni. Késöbb mint kiderült az volt a baj hogy egyik kivezetés se volt jó :D
Igaz ezt nemtudtam, illetve úgy gondoltam hogy oké az egyik szar, de a másik tuti jó.
Kicseréltem és utána gyönyörűen ment win7 x64 alatt is.
Azóta cseréltem alaplapot+ramot+procit, és ezen a lapon már a COM port kivezetése sincs.
Na és most 2 lehetőségem van:
1: Szemezek egy SUA750-el, és akkor a komunikáció megoldott. Viszont a mostani 700-asomra kb 10K-t kellene rádobjak, amit nem nagyon szeretnék érthető okokból, főleg hogy teljesítményben nem sok pluszt hoz.
2: Megpróbálom USB to Uart(rs232) kábelt.
Utóbbi sokkal olcsóbb, viszont ugye volt már róla többször is szó hogy valószínüleg nem megy mivel ugye speciális a kábelkiosztás.
Viszont eszembejutott egy ötlet, ami szerintem működhet.
Szóval csak simán az usb-soros kábel nem lesz jó mivel nem ugyanaz a lábkiosztás.
Viszont ha úgy csinálnám hogy:
Gép -><-(usb-rs232)-><-(rs232-rs232)-><-APC
akkor elméletben müködne.
Jól gondolom? :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3205) nyunyu válasza Shkiz0 (#3204) üzenetére


nyunyu
félisten

Késöbb mint kiderült az volt a baj hogy egyik kivezetés se volt jó :D

Milyen jo, hogy ketfele sorosport kivezetes letezik, egyiken cikk-cakkban vannak szamozva a tuskek, masikon egyik oldal 1-5, masik 6-9.

Azóta cseréltem alaplapot+ramot+procit, és ezen a lapon már a COM port kivezetése sincs.

Egyszerubb venni 2-3k-ert egy soros kartyat, es akkor nem kell a speci labkiosztassal, meg mindenfele adapterrel szopni. :DDD
(Ez a kartya ranezesre NetMOS chipes, az teljesen jo, UART kompatibilis. Bezzeg a hulye Sunix kartyak baromira nem azok...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3206) Shkiz0 válasza nyunyu (#3205) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Sajna az új lapokon csínján bánnak a PCI portokkal :)
2 van a lapon, amiből ha a videókártyán dupla slotos a hűtés akkor máris csak 1 marad.
Azt meg inkább másnak tartanám fenn.

Azért gondolom hogy a 2. megoldás menne, mert elviekben az átalakítos dolog "lábkiosztásának" hasonlónak kellene lennie mint az alaplapi portnak.
Ha pedig az átalakító végére dugom a meglévő speciális soros kábelt, akkor szerintem mennie kéne.
Vagy rosszúl gondolom?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3207) nyunyu válasza Shkiz0 (#3206) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, ezek az USB-s soros bigyok hogy mukodnek, parhuzamosok jellemzoen sehogy sem mentek a hardverkulcsunkkal, de lehet kapni PCI-E I/O kartyakat is, csak nalunk nem nagyon forgalmazzak.

Egyebkent meg a duplaslotos hutest nem ertem, elsodleges PCI-E 16x az a proci feloli, amelle normalis gyarto sosem rakott PCI-t, de ahogy a lapodat elnezem, balfasz Asusnak sikerult. :W
Elvileg ha csak a masodik hosszu PCI-E slotban van VGA, ugy is mukodnie kene.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3208) Shkiz0 válasza nyunyu (#3207) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kapok kábelt próbára kedd-szerda körül, majd elválik. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3209) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy APC BE325-GR szünetmentesem, amivel egyébként tökéletesen meg vagyok elégedve. Egy hete volt itthon egy tervezett fél napos áramszünet, kikapcsoltam, hogy addig se kínozzam szegényt. Utána visszakapcsoltam, és megy is tökéletesen, egyetlen apró bibivel: minden nap, pontban 00:00-kor egy teljes percen keresztül csipog, mintha nem lenne áram. Ezt miért csinálja? Manualt nem kaptam hozzá, ami az APC oldalán van, az két oldal az egész, és ilyesmit nem említ. Találkozott már valaki hasonlóval?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3210) forceberg


forceberg
veterán

Meg lehet-e oldani, hogy ha elmegy az áram, azaz a szünetmentes aksijáról megy, akkor a gép vegye vissza a teljesítményét? Pl. a procit 3200-ról 1600MHz-re, a VGA-t meg 650-ről 400MHz-re.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3211) nyunyu válasza forceberg (#3210) üzenetére


nyunyu
félisten

Win7 alatt eleg szepen testreszabhato, hogy mit mennyire terhelhetsz, viszont az nem tudom, van-e olyan alkalmazas, ami a procit+GPUt downclockolja.

(Ha a szunetmentes jelez, hogy elment a villany, akkor Vista/W7 telepes uzemmodra valt, mint a laptopoknal, ha nincs bedugva a tolto..)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3212) nyunyu válasza forceberg (#3210) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt irjak, hogy a fizetos RMClock Pro tud olyat, hogy akkura kapcsolasnal mas orajel.

Viszont 64bites Vista/W7 ala nem lehet felrakni, csak 32 bitesekre.
Aha, van 64bites DLL is hozza.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3213) forceberg válasza nyunyu (#3212) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi! Holnap majd megnézem!
Kíváncsi vagyok, hogy visszavett órajeleken mennyivel bírja tovább.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3214) nyunyu válasza nyunyu (#3212) üzenetére


nyunyu
félisten

Ingyenes is tudja, legalabbis sikerult beloni, hogy akkus modban kapcsoljon power saving semara, es szorzot vegye le 10-rol 6-ra.
Aztan 3000 helyett 1800MHz-t kaptam. (FSB-t nem lehet Intel platformon menet kozben allitgatni)
Elvileg azt is beallitottam, hogy 1.2875V helyett 1.1875V, de everest tovabbra is az alapfeszt mutatta :(

Grr, mar csak 14 percig birja a szunetmentesem az eredeti 24 helyett, lassan ideje akkut cserelnem :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3215) forceberg válasza nyunyu (#3214) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem meg 3p10mp-et ment tegnap a CS500 új akkuval, igaz teljes gázon. A konfigom az adatlapomon, kb. 250W-ot eszik cakk-pakk.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3216) DBob


DBob
őstag

Hmm..

Végre valami hasznos újítás, ami eddig (legalábbis xp-ben) nem volt.
Mármint arra gondolok hogy laptopokhoz hasonlóan opsys visszavesz a gép teljesítményéből ha ups besúg hogy elment a powa.

nyunyu: és mikor mérted azt a 24 percet?

(#3217) nyunyu válasza DBob (#3216) üzenetére


nyunyu
félisten

nyunyu: és mikor mérted azt a 24 percet?

Itt

Akkor volt 1.5 eves a szunetmentes, ezekszerint most mar 3 eve nyuzom.

Mondjuk azota valtozott a procim orajele (1.1V-n 2GHz-rol 1.2875V-n 3GHz-re), meg a vizhutesemen is reszeltem parszor, viszont az akkori 3 vinyot 2 korszerubb valtotta, de a tobbi fogyaszto nem valtozott.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3218) jaroslav


jaroslav
aktív tag

Szevasztok!

A nálam hozzábbértőktől szeretnék kérdezni egy dolgot.

Az APC Back-UPS ES700 szünetmentesemmel, működne-e együtt, az ASUS U-65GA tápegysége?

Elképzelhető, hogy az APC Back-UPS ES700 négyszögjelet bocsát ki, és az ASUS U-65GA-nak "delta bele" van.

Amikról azt olvastam, hogy nem működnek együtt.

Üdv!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#3219) nyunyu válasza jaroslav (#3218) üzenetére


nyunyu
félisten

Ami biztos:
Asus A45GA=Delta/Chieftec GPS450
Asus P55GA=Delta/Chieftec GPS550

Ezek baromira nem mennek szogletes szunetmentessel, csak draga hullamossal.

[szerk:]Szopo, U65GA is Delta :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3220) jaroslav válasza nyunyu (#3219) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Hát köszi a választ! :R

:W :W

Ui.: Egyprivátot is küldtem véletlenül :W :W

Üdv!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#3221) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék a leendő gép mellé egy szünetmentest is beszerezni. És a segítségeteket kérném...
a gép : Gigabyte GA-MA770T UD3P, AMD PhenomII X4 945, Gigabyte HD4890 1gb oc, 2x2Gb Kingston 1333Mhz, 2db 500gb WD, optikai meghajtó, Corsair 650Tx vagy enermax Pro82+ 525 tápegység ... + 22" Samu S2233BW monitor.
Ahogy elnéztem mind a két táp aktív PFC-s. Tehát ha jól olvasgattam kvázisziuszos szünetmentesek kilőve...
Tudnátok nekem kb. 15ig bezárólag valami szünetmentest írni ami jó a táphoz ?
A gép játékra lenne elsősorban .. de kb 2-3 percet bírjon ki vész esetén...

Köszi előre is a válaszokat! Remélem tudtok segíteni !
Üdv: Dave :R

(#3222) nyunyu válasza Reaper04 (#3221) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudnátok nekem kb. 15ig bezárólag valami szünetmentest írni ami jó a táphoz ?

Ennyiert meg szunetmentesnek latszo targyat se kapsz ujonnan, nem hogy szunetmentest.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3223) Cobra. válasza Reaper04 (#3221) üzenetére


Cobra.
őstag

Rosszul olvastad, csak a Delta beles (meg talán 1-2 noname, amikkel ugye nem foglalkozunk) tápok nem szertik a kvázi színuszt. 15-ért viszont max használtat kapsz, újonnan megfelelően működőt nem. Ha elég a rövid üzemidő, akkor elég egy 600VA körüli (APC BE-550GR vagy MGE Ellipse ASR 600, vagy valami 600-as Belkin). Ezekkel tényleg csak pár percet bír a gép játék közben, szóval ha elmegy az áram, akkor ki kell lépned a játékból, hogy kibírja alapjáraton még egy 5-10 percig.
Tápból egyébkéntehhez a géphez elég a Corsair 450VX/HX vagy egy Enermax Pro/Modu82+ 425W is. És itt amennyit spórolsz, annyival többért tudsz venni új szünetmentest is.

(#3224) Reaper04 válasza Cobra. (#3223) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi az ajánlatot. A géphez hosszú kábelű tápot kell vennem, mert olyan házban lenne ahol alúl van a táp. Ergo Corsair Vx450 vagy 650tx bratyó vagy az enermax pro82" 525, a 425 nek rövidek a kábelei.... persze nem utolsó a minőség is.
Másrészt meg nem szeretném túljáratni a tápot ... bár ebben sem tudom mi az igazság ... ( valóban túl lenne-e járatva ..stb ...) Nem értek hozzá....

Azt a kváziszinuszos valamit valószínü tényleg rosszul olvastam... De ilyen deltást tuti nem írtak :)) Nah mind1, ti jobban tudjátok mint én az a lényeg.

Én találtam egy ilyet 15 ért: Trust PW-4080T 800VA
Erről vélemény ?

Köszi előre is és nézzétek el légyszi a tudatlanságomat!
Üdv: Dave :R

(#3225) Cobra. válasza Reaper04 (#3224) üzenetére


Cobra.
őstag

csak ismételni tudom önmagamat: #3104
A géped egyébként teljes terhelésen kb 280-300W-ot fogyaszt, tehát egy 400-as minőségi táp is lazán elbírná. Ha nem akarsz tuningolni, akkor nézd meg az FSP Everest 400 kábelei mekkorák.
A Modu82+ 425W-nak szerintem nem olyan rövidek a kábelei, de ha akarod, akkor lemérem pontosan, csak ahhoz ki kell kapcsolnom a gépet. A Molexes kábel első csatlakozója 45cm-re van, az biztos, meg szerintem a Satás is ekkora.

(#3226) Reaper04 válasza Cobra. (#3225) üzenetére


Reaper04
aktív tag

az enermax 425 ösének valóban 45 cm hosszúak a fontos kábeleii. A ház leírásánál azt írják itt ph-n hogy : "Talán az alaplap alatt átvezetve 45 cm még elég lehet." ... A talánra meg nem bíznám magam :F Már csak azért se mert lehet pl az általam válaszott alaplapnál (gigabyte Ga-ma770t ud3p) nem ér el pont odáig ... és akkor buktam egy nagyot.
A régi gépnél vx 450 táp volt annak nagy kábelei voltak, ugyan ebben a cm690 házikóban ... csak ennyi tapasztalatom van... és így nem volt gond.
Nekem amúgy nincs semilyen gondom a kis tápokkal, és már mondták a "milyen tápot vagyek" topicban hogy milyen az ideális ..stb...

Megnézem azt az FPS tápot azért... másrészt meg akkor lehet kicsit többet gyűjtök és valami általatok javasolt szünetmentesél maradok.

Köszi a segítséget !
Üdv: Dave :R

[ Szerkesztve ]

(#3227) Cobra. válasza Reaper04 (#3226) üzenetére


Cobra.
őstag

FSP, nem fps :)
Lehet kapni elvileg hosszabbítót az alaplapi kábelezéshez, azzal meg tudod toldani, ha nem érne el.

(#3228) Reaper04 válasza Cobra. (#3227) üzenetére


Reaper04
aktív tag

opsz :DDD Az FPS-t többször hallottam és láttam mint az fsp-t! Bocsi, még nem ismerem!
A hosszabbító jó ötletnek tűnik. Köszi!
Milyen tápot topicban Enermax 525 öt ajánlottak a géphez :D Mostakkor ?

Azt ott is írták hogy olyan 300-körül enne ... akkor valóban elég a corsair vx 450, vagy a kisebbik enermax + kábel hosszabbító....

(#3229) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Ezt kifelejtettem:
Összehaverkodtam az MGE Pulsar Ellipse ASR 600 DIN UPS -el... úgydöntöttem ha Tiis megerősítitek, hogy ezt választom a gép mellé.
Megerősíteni pedig azt kellene, hogy működni fog-e az enermax pro82+ 525, vagy a Corsair VX450, vagy 650TX mellett ...
(azért írtam 3 tápot mert még mindíg nem tudtam dönteni, hogy melyik legyen... )

Köszönöm!
Üdv: Dave :R

(#3230) Cobra. válasza Reaper04 (#3229) üzenetére


Cobra.
őstag

Működni fog, nekem is ilyenem van (illetve az elődje volt, meg most egy MAX van). Viszont sokáig tényleg nem fogja bírni, az én gépem kb 50W-tal kevesebbet fogyaszt max terhelésen, de emlékeim szerint 1-2 perc játék után ha kiléptem, akkor már csak kb 5 percet bírt alapjáraton is. Mondjuk ez még a régebbivel volt, az újat nem teszteltem és áramszünet eddig még nem volt.
Az 525-öst max azért ajánlhatták, hogy halkabb legyen, a 425-ös már elég magas terhelésen megy, ott már hallható lesz a ventillátora (bár a 4890 ventije szerintem elnyomja a hangját :) ) Még annyi, hogy feszemelős tuning már nem valószínű, hogy belefér a 425-ösbe, de kisebb fsb meg gpu órjael emelést még el kel lbírnia. Árban elég nagy a differencia a 2 táp között, te döntsd el, kell-e neked a drágább táp egy kis tuningért.

(#3231) Lauda


Lauda
félisten

Haliho!

Asszem megvan a 2 befuto:

APC Smart-UPS A750I USB

APC Smart-UPS A1000I USB SUA1000I

Ezekben van adatvonal vedelem es usb, ezek tulkeppen miert jok, mit vedenek? Arra gondoltam, h rakotom mindket gepet, a monitort, erositot, a modemet es a routert is, h vedje az egeszet. Ez lehetseges, tehat ennyi mindent rakotni, es ha igen, akkor melyik ajanlott? ;]

(most nezem gecc, a kisebbik lement 20k-t. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#3232) Reaper04 válasza Cobra. (#3230) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Tuningon nem gondolkodtam (még), nem nagyon hoz lázba. :U Szünetmentesnél tényleg elég nekem pár perc ... (2-3 is akár), annyira van szükségem, hogy ki tudjak lépni az aktuális programból/játékból és ki tudjam kapcsolni a gépet.
Enermax ... hát még átkell gondolni. Lehetséges hogy maradok a nagyobb tesónál, ha esetleg mégis valamit ráncigálnék az értékeken. Másrészt pedig neki alaból hosszabbak a drótjai így előny, hogy nem kell hosszabbítót vennem a 20+4 és a 4+4 csatikhoz.
A 4890 hűtője nemtudom milyen hangos... a gigabyte-tól néztem ki egy OC-t... nem "tűnik" valami rossznak a hűtője (de lehet hogy a látszat csal :)) )

Köszönöm a hasznos infókat és a megerősítést!
Üdv: Dave :R

(#3233) Cobra. válasza Lauda (#3231) üzenetére


Cobra.
őstag

Adatvonal védelem: beledugod a telefonzsinórt és védi a telefont/modemet, ha esetleg jönne egy túláram a rajta keresztül.
USB: rádugod a gépre és kiírja neked a Windows/APC saját szoftvere, hogy kb mennyi idő van még hátra, meg magától lerakja hibernálásba a gépet, ha lemerült az akku.

(#3234) Lauda válasza Cobra. (#3233) üzenetére


Lauda
félisten

Az szuper! :C Szerinted melyiket kene vennem, hogy menjen minden faxan es ra tudjam dugni amiket irtam? :R

(#3235) mno


mno
tag

Egy olyan kérdés fogalmazódott meg bennem, ha mégis lemerül szünetmentes mert hosszú az áramszünet, lehibernálja gépet, és olyat tudnak-e hogyha újra van áram, elindul a szünetmentes a gépet is indítja? üdv

Joe

(#3236) nyunyu válasza mno (#3235) üzenetére


nyunyu
félisten

Szunetmentesek szoftvereben altalaban allithato, hogy hany % toltest elerve kapcsoljon vissza.
Termeszetesen csak azoknal, amiket szoftveresen lehet konfiguralni, pl. MGE Ellipse 300, vagy APC BE425GR-nel nem tudod beallitani, mivel se soros, se USB.

Legtobb gep BIOS-aban meg van olyan opcio, hogy mit csinaljon ha aramszunet utan megint van villany: maradjon kikapcsolva, kapcsoljon be, vagy aramszunet pillanataban fennallo allapot. (ha ki volt kapcsolva, ugymarad, ha be volt, akkor visszakapcsol)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3237) nyunyu válasza Lauda (#3231) üzenetére


nyunyu
félisten

SUA750I-n van adatvonal vedelem?

Nekem ugy remlik a kezikonyvembol, hogy vagy az adatvonal vedelmet, vagy a soros portot lesporoltak a SUA1000I-hez kepest.
Most nincs keznel, hogy megnezzem.

Egyebkent arra jo, hogy bedugod a bejovo telefon/ISDN/halokabelt, aztan tovabbvezeted a vedendo berendezes fele.

Arra viszont figyelj, hogy mivel ez plusz egy toldas a jel utjaban, igy a jel minosege romlik, nalam pl. az ADSL modem nem szerette, joval lassabban tudott csak kapcsolodni a halozathoz (kb. 1Mbitet esett :( ), igy inkabb nem hasznalom az adatvonal vedelmet.

Ha meg megis befigyel a villam masodlagos hatasa, az nem azt en bajom, mivel a szolgaltatoe a modem, ha bedoglik, ok cserelik :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3238) Lauda válasza nyunyu (#3237) üzenetére


Lauda
félisten

Az iponon azt irjak, h van. :F :B

Akkor valszeg en se fogom hasznalni, de ha meg bebax a villam amit mondasz, azon keresztul is szetfingatja a gepet nem? Vagy van vedelem az utp kabelre is, sose volt meg ups-em, fogalmam sincs mi merre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3239) nyunyu válasza nyunyu (#3236) üzenetére


nyunyu
félisten

Legtobb gep BIOS-aban meg van olyan opcio, hogy mit csinaljon ha aramszunet utan megint van villany: maradjon kikapcsolva, kapcsoljon be, vagy aramszunet pillanataban fennallo allapot. (ha ki volt kapcsolva, ugymarad, ha be volt, akkor visszakapcsol)

Utobbi megsem olyan jo otlet, hiszen ha lehibernalod, akkor mar OFF lesz a gep, mire elfogy a nafta a szunetmentesbol -> nem fog visszakapcsolni, ha megint lesz aram.
Ugyhogy inkabb az Always ON opciot kell valasztani a BIOS-ban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3240) kircipeti válasza Lauda (#3238) üzenetére


kircipeti
senior tag

Az iponos adatoknak ne higyjel, csak a gyarto oldalanak. Sot az iponos linkeknek se higyjel a gyarto oldalra, mert en mar jartam meg vele, hogy nem voltam eleg szemfules.

Egyebkent szerintem egyiken sincs adatvonal vedelem, legalabbis az apc oldalan egyikhez sem ir ilyet. Sot a hatso panelen sem latok semmilyen telefon/utp aljzatot.

Ha bebasz a villam, az ellen sokat nem ved a szunetmentes, ha nincs elotte kiepitett villamvedelem. Ez olyan, mintha szunyoghaloval vedekeznel az oroszlan ellen.

Egyebkent ilyen ar mellett jobban megeri kettot venni a "kicsibol", ha ugyis ket gepre szeretned.

Erositot nem tudom, hogy mennyire jo otlet rakotni, en egyszer kotottem ra, azota van szervizben az erositom :DDD

(#3241) nyunyu válasza kircipeti (#3240) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek szinuszos aramot adnak le, attol nem lesz semmi baja az erosito trafojanak.
Negyszogjelet valoban nem komaljak...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3242) nyunyu válasza kircipeti (#3240) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyebkent szerintem egyiken sincs adatvonal vedelem, legalabbis az apc oldalan egyikhez sem ir ilyet. Sot a hatso panelen sem latok semmilyen telefon/utp aljzatot.

Akkor megiscsak jol remlett, hogy a kicsin nincs.
Viszont az en IBM alruhas Smart 1000-emen van ket RJ45.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3243) kircipeti válasza nyunyu (#3241) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ja, az igaz. Az enyem negyszogjeles.

(#3244) Lauda válasza kircipeti (#3240) üzenetére


Lauda
félisten

Tudom, h neha baromsagot irnak, most h nezem, tenyleg nincs egyiken se hatul, de mashol nem is lehet akkor? :F Ha konkretan a hazba vag bele, akkor persze, h nem jo, de ha melle vagy a kozelbe, legalabb a tulfesztol megvedi, legalabbis remelem. Inkabb veszek egy nagyot, nem kell ketfele figyelni, arra rakotok mindent es had fustoljon. :DDD ;]

nyunyu Latom a tieden van utp vedelem, az is fogja a savszelt, vagy csak a telo kabel vedelem?

(#3245) nyunyu válasza Lauda (#3244) üzenetére


nyunyu
félisten

UTP-vel nem probaltam ki, csak az ADSL modembe meno telefonzsinorral.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3246) Lauda válasza nyunyu (#3245) üzenetére


Lauda
félisten

Aha, csak azert kerdeztem, mert ha ugy jo, akkor a modembol jovo utp-t dugnam az ups-be, a kijovot meg a routerbe oszt minden le vedve, modemet meg lexarom, nem az enyim. ;]

(#3247) nyunyu válasza Lauda (#3246) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem hinnem, hogy ott szamitana, mivel a modem nem megy 10mbit fole.

De ha lehet nezz meg valahol egy _rendes_ SUA1000I-t, hogy van-e rajta RJ45, mivel az APC weblapjan levo kepen nincs, csak az IBM-nek szallitott szerianal latszik.

Jut eszembe, melohelyen mintha kallodna valami doglott SUA1000I, ha nem felejtem el, akkor hetfon ranezek.
Ha jol sejtem, akkor a buzibar villanyszereloinek az aldozata lett, mivel mogotte a Dell szerver redundans tapja is elfustolt. :Y

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3248) Lauda válasza nyunyu (#3247) üzenetére


Lauda
félisten

Aszontad a netet is visszafogta rendesen, azert az a 10mbithez kepest sehol sincs. :P ;]

(#3249) nyunyu válasza Lauda (#3248) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugy ertettem, hogy amig az analog telefonzsinor direktbe be volt dugva, akkor 6 Mbit-tel birt kapcsolodni, mig ha at volt huzva a szunetmentesen, akkor max 5 Mbittel, kozben a modem logjaban lenyegesen rosszabb jel/zaj viszonyt irt. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3250) Lauda válasza nyunyu (#3249) üzenetére


Lauda
félisten

Oksi, azert irtam, hogy ha 5-6 megabitnel pocsoles volt, akkor a 10 mbit azert lehet problemas. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.