Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) szepi79 válasza badgirl (#1750) üzenetére


szepi79
őstag

a teleroom az celeron lesz :D

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1752) jerry311 válasza badgirl (#1738) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy ideig tapicskolták a kollégák (férfi nő vegyesen) a monitorom, hogy ''Ott van. Nézd!''.
Egészen addig míg el nem kezdtem a kezükre csapkodni, és finoman tájékoztatni őket, hogy nézni kell nem fogdosni, mert mindegy mi van rajta, ugyanolyan a tapintása. Leszoktak róla, elég gyorsan. :DDD

(#1753) badgirl válasza szepi79 (#1751) üzenetére


badgirl
csendes tag

Én is erre tippeltem.
ÉS P4-es CPU-t kellett foglalnom. :P

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#1754) badgirl válasza jerry311 (#1752) üzenetére


badgirl
csendes tag

Nekem is volt ilyen élményem :)
Csak ott a drága ember a köves gyűrűjével kocogtatta a CRT monitort...

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#1755) TheReMiXeR válasza badgirl (#1738) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

No jól van, tudom, de ezt a ''szövegkörnyezetet'' ki kellett most használnom .
;) :B :R

(#1756) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Látom megint volt egy kis indulat...


Ahogyan Rover Úr írta, nem szeretjük ezt a ''direkt marketinget''. Se a boltban (ami számtech bolt) se otthon (ami meg privát).
Teljesen mindegy az ilyen embernek (mármint aki ilyen marketingelést végez) hogy rajtad mondjuk eredeti adidas cucc van mert 20éve hódolsz a márkának simán mutogatni kezdi a csacskabóvli nájkit meg a többi limlomot. Ezután bejön a mozgó párfümös és a vizezett illatmintákat próbálja neked elpasszolni... Ezután bejön a mozgóhifis is aki különböző fejhallgatókat akar neked kb. az értékéhez képest 100x-os áron eladni. Nem baj, hogy mutatod, hogy neked is van a polcon attól jobb ''negyedáron'' de ő csak mondja a betanított mondókáját. A tv-t is kidobnám a reklámok hülyítő szövege miatt... A Marikanéni a kisbótban megmondta, hogy a tiksztájd milyen f*sza...

Hát igen is elég ezekből. Akárki is az!!!
Ez bolt, itt nekem kell kiszolgálnom a vevőt. Az otthonom se piac.
Aki eladni akar, az keresse meg a megfelelő fórumot.
Nénike ugorjon ki a piacra a kürtöskaláccsal. Nekem ez a véleményem.
Ha akarok vásárolni, akkor majd megkeresem a megfelelő helyet.
Az más tészta, hogy kiröhögik az embert. Az nem mindig jön ki jól.

(#1757) Shadows válasza TheReMiXeR (#1756) üzenetére


Shadows
senior tag

:R :R respect 1000x

bazz, tele bolt bejön a mami felajánlja a portékáját most mosolygok rajta mint akkor mindenki aki bent volt egyébként meg nem koldult mert olyan pecsétgyűrű volt rajta hogy még mindig vakít ...... de mindegy látom a viccet nem értitek

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1758) Shadows


Shadows
senior tag

papa bejön 40-50 év körüli ..

jó napot
jó napot
nem megy a monitorom
mi a baj vele nem tom mindig azt írja ki hogy no signál!!
nem lehet hogy kicsúszott a gépből a kábel
gépből?? milyen gépből ebbe nincs gép???
nincs uram ehez külön alapgépet kel vásárolni.
mennyibe kerül 80-100k
akkor kérek egyet
pillanat megcsinálom a kalkulációt.
(megcsinálom kiadom a kezébbe)
mi csináljak vele?? kérdi
kész van már???
nincs uram mi rakjuk össze ha megrendelki
jó van mikor jöhetek érte 10 perc??
majd telefonálunk.
jó van fiam (ne tegezz!!!!!!! :W )


miután kész lett a pc a faszi elvitte win driverek minden mág a + xpnad rallyt is feltoltam neki hát övé ugy se ért hozzá. elment jóvan

később hív hgy hol vannak a dobozokból az alaktrészek örjöngően ordít kedves aranyos koleginával mejd elmagyarázom neki hova tettem :B :U 2. kör lefutva

aztán felhív hogy mé nincs hangfal nem adtuk neki oda de végül kiderült hogy nem vett mert az az árajánlat ''1'' oszlopáában volt nem a ''2''-esben.

azóta nem hívott biztos ismerkednek szeretem az elégedett vevőket!!! :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1759) ^Bundi^ válasza Shadows (#1732) üzenetére


^Bundi^
senior tag

háháá..
nem éppen számtech boltos, de hasonló téma
nagy gorezone grind koncert volt...500 feketeruhás állat bennt nyomul
egyszercsak bejön 1 mama, hogy rózsát tessék
és mindenkihez odament
de ilyen 600 éves halálnagyi volt
épp a képbe illett;)
vagy negyed órán át poróbálta ránktukmálni, mire rájött itt nem lesz nagy sikere...
:R

Nos Omnes Una Manet

(#1760) TheReMiXeR válasza Shadows (#1757) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Az a baj, hogy sokan, ha nincsenek a helyszínen akkor nem tudják beleélni magukat a poénba. Az ilyen típust nem lehet egy fél mondatos poénnal meglepni.
...de én értem, rettentő poénos vagyok :) Talán ezért is nyitottam eme topikot.

(#1761) Shadows válasza TheReMiXeR (#1760) üzenetére


Shadows
senior tag

:R én is poénos vagyok azért osztom meg veletek a röpke kétszavasaim gondolom érdekes de ha nem többet nem írok :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1762) TheReMiXeR válasza Shadows (#1761) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

hü''j''e :))

Eszem a szavaidat, nyomassad csak :R :R :R

(#1763) joco1114 válasza Kicker (#1739) üzenetére


joco1114
csendes tag

Nem annyira LOL az a beikszelős Windows... Ez csupán a ti tudatlanságotokat jelzi. A technikát úgy hívják, hogy Windows Post Install. Csak ajánlani tudom az oldalunkat: [link].
Egy fotó, remélem, látható valami:
[kép]

Most LOL!

Joc

[Szerkesztve]

(#1764) Rover623 válasza joco1114 (#1763) üzenetére


Rover623
félisten

De LOL az a beixelős Windows...és ha majd te is büntetőjogilag leszel felelős a munkádért, ne adj' Isten még mások munkájáért is, akkor majd te is azt mondod hogy LOL...te kis tudatlan..:P
Sajnos nem látszik hogy milyen progikat lehet még azon a képen ''beixelni'', de jobb is így...;)

primus inter pares

(#1765) joco1114 válasza Rover623 (#1764) üzenetére


joco1114
csendes tag

Paradigmaváltás - a legtipikusabb kibúvó, de nem offolok tovább, így is tele van vele a topic.

Joc

(#1766) Rover623 válasza joco1114 (#1765) üzenetére


Rover623
félisten

Ritkán mondok ilyet: elmész a búsba...:(((
Az összes ''bótos'' tudja miről van szó...csak te nem fogod fel hogy amit ti a kolesz homályában nyugodtan művelhettek, azt egy kiskereskedelmi egység szervizese nem teheti meg...erre vonatkozott a LOL...

primus inter pares

(#1767) net84 válasza Rover623 (#1766) üzenetére


net84
őstag

:R Most őszintén! Tegye fel a kezét az a ''bótos'', aki nem ismeri ezt a júzerek körében nagyon jól elterjedt telepítési módot...
Már csak azt nem értem, hogy egyeseknek miért kell mindig azzal visszavágni, hogy a ''büntetőjogi felelősség'' mögé menekülve kibújunk a dolgok alol.
Nem! kedves fórumtársak! Csak amikor felelsz a munkádért és a szavaidért is (ugyanis, ha már mondaasz valamit, már az is veszélyes lehet), és felel a közvetlen főnököd is a te munkádért és a szavaidért felel a cég vezetője is a munkádért és a szavaidért...na akkor azért ilyen esetben mindent meg fogsz gondolni.

Na ez a LOL :DDD

Read only...

(#1768) finest válasza joco1114 (#1765) üzenetére


finest
őstag

Mit értesz itt azon, h paradigmaváltás? Milyen paradigmát váltasz le? :(

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1769) TheReMiXeR válasza net84 (#1767) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Sokaknak (ez kb. a vevők 80%-a) annyira egyértelmű, hogy bejön vesz egy gépet vagy szervizelni hozza mert bexart a windóza, akkor majd mi rakunk rá neki egy blédet vagy szimplaszitit. Egy bolt nem a szomszéd Pityu kategória, hogy bármit bármikor bárhonnan.

A médiák is szajkózzák, hogy mi történhet a emberrel vagy a céggel ha beüt a ménykő. Én tudom, hogy qvadrága egy vindóz, de azt is bevallhatjuk, hogy 2-3 hétvége alatt egyesek többet szórnak el a szórakozóhelyeken, mint egy winxphome ára.
Ráadásul sok diák élhet azzal a lehetőséggel, hogy szinte ingyen kaphatna egy oprendszert ofisszal megspékelve.
Nem értem, hogy a maradék 20%-nak miért egyértelmű, hogy megveszi az oprendszert.

Sajnos mindenki csak utólag lesz okos. Miért nem lehetne ezt megelőzni? :F

(#1770) szepi79 válasza net84 (#1767) üzenetére


szepi79
őstag

Most őszintén! Tegye fel a kezét az a ''bótos'', aki nem ismeri ezt a júzerek körében nagyon jól elterjedt telepítési módot...

én nem ismertem, felteszem a kezem. mentségemre szóljon, hogy nagykerben vagyok, és nem microsofttal, hanem vírusirtókkal és egyéb védelmi szoftverekkel foglalkozok :)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1771) net84 válasza TheReMiXeR (#1769) üzenetére


net84
őstag

:R
De néha még a multiba dolgozó is beküldi a számtech üzletbe az ott megvásárolt gépet, amin nincs op.rendszer, hogy biztosan megcsinála bármelyik cég. Igen megcsinálja, ha vesz a júzer egy op.redszert. Erre a reakciók: dehát az eladó azt mondta a gazdaságosba, hogy maximum pár ezer forint... (egy részletes sztori megtalálható itt a topicba korábbról)


szepi79 - meg van bocsátva :DDD


[Szerkesztve]

Read only...

(#1772) TheReMiXeR válasza net84 (#1771) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Hát ja...

Érdekes volt látni, mikor máshol vásárolt sulinetes-linuxos gépekkel jöttek hozzánk, hogy ''ugyammá tegyünk má rá egy vindót mert aztat mondták a tekkóba meg az ósünbe, hogy ez így műxik''. A nagy f*szt.

A hét elején jön be a fazon, hogy rossz a gépe és itt a lista, hogy ''mit kéne vele csinyáni''.
Sorolta :
-windóz kell rá
-ofisz is a 2 cédés
-ántivírus is de a jobbik
-póverdévédé
-és a néró
ezek amik minimum kénének...

Meglepődött, amikor rákérdeztem, hogy itt vannak a telepítő lemezek? :Y
Elmondása szerint úgy vette a gépet (máshol) hogy ezek rajta voltak és fizetett értük.
(csak ne lenne ilyen csacska, hogy ezt be akarja nekem mesélni...)
Kérdésemre -''a számlán szerepelnek ezek a programok?''- azt válaszolta, hogy nem.
Aztán másnapra csak sikerült egy eredeti hómot szereznie...
Érdekesssss...

(#1773) net84 válasza TheReMiXeR (#1772) üzenetére


net84
őstag

telepítő kulcs pedig egy papírfecnin volt rajt? :DDD ilyennel is találkoztam már

Hasonló esetnél, amikor az ügyfél kérte tőlem az újratelepítést, én meg kértem tőle a telepítő cd-t - másnapra hozta is lemezt matricával mindennel, de a lelkemre kötötte, hogy nehogy felragasszam a matricát... a folytatásra nem voltam kiváncs, jeleztem neki, hogy így nem egészen legális, de én figyelmeztettem.

Read only...

(#1774) ML320 válasza net84 (#1773) üzenetére


ML320
aktív tag

Legalitás? Majd ha az MS nem fogja kikötni, hogy akár egy garanciális alaplapcsere után is vedd meg újra az OEM szoftvereket, akkor majd én sem ragasztatom fel az összes matrica alá a celluxot!

Amúgy meg jöjjenek sorra a próbavásárlások, ahol a kiskert csesztetik néhány nagypofájú vevő végett, akik sértve érzik magukat, mert nem azt kapták, mint a szomszéd Pisti a másik boltban. Vigyázzunk az Artijusttal, ha letöltünk valamit, akkor az ASVA jön elő, a BSA már a saját szoftvereinket is ellenőrzi, jön a fogyvéd, az MS próbavásárlása, és még nem beszéltünk a mackós vírusirtó direktmarketingjéről... Ááááááááááááááááááá... :O

Tényleg, az Microsoft szerint 98 db terméket adtunk el. Ránéztünk a kimutatásinkra, XP Home-ból csak 200db feletti mennyiség jött, plusz a többi. Egy disztributortól vásárolunk, de akkor valami lejelentési vagy felmérési bibi van a rencerben...

Ember tervez, Isten perverz...

(#1775) Vangelis válasza ML320 (#1774) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Artisjus mult héten volt nálam:(...... várom a többieket.. persze bejeltésre jöttek

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1776) finest válasza Vangelis (#1775) üzenetére


finest
őstag

Mi a vége a két memóriakártyás ügynek?

''bejelentésre jöttek...'' -Legalább tudod, h kihez ajánld be őket kölcsön kenyér alapon?

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1777) Vangelis válasza finest (#1776) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jön majd papir hogy emnyi jogdíjat fizessek be vagy mennyit kell ülnöm a'' büncselekmény'' miatt, ha kifizettem a számlát a jogdíjól akkor majd felmehetek a matricákért pestre:).. mondom én nem járok pestre:).... de azt mondjáék nem küldik le postán:) mert elveszhet:F


Jah sajna nem tudom , hogy ki jelentett be, valaki oylan aki azt hiszi hogy üzérkedem, pedig nem teszek semmi rosszat.

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1778) TheReMiXeR válasza Vangelis (#1777) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Sajnos ez a mai magyar konkurenciai mentalitás... mert valszeg ez történhetett.
(szerintem)

(#1779) Vangelis válasza TheReMiXeR (#1778) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ez van sajna, nem kedvel a konkurencia gondolom:/=

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1780) net84 válasza TheReMiXeR (#1778) üzenetére


net84
őstag

és így fogják egymást szépen lassan kinyírni... :(
épp a hét elején beszélgettem az egyik konkurencia emberével, aki éppen az ilyen piaci gyilkolászás miatt kilátástalannak látja a helyzetét
Ő is mindig az optikusokat hozza fel példaként. Megférnek egymás mellett és nem gyilkolják egymást úton útfélen.

Read only...

(#1781) Vangelis válasza net84 (#1780) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én lexarom, egyszer csak megunják...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1782) macilaci78 válasza net84 (#1780) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semmi perc alatt ajánlotta gond nélkül nekem is a másik optikust, még a nyitvatartási időt is fejből nyomta... Mindegy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#1783) net84 válasza Vangelis (#1781) üzenetére


net84
őstag

én csak reménykedni tudok, hogy egyszer mindenki felnő :) csak úgy nemhiszem, hogy megunják, ezek úgy gondolkodnak, hogy amíg a konkurencia él, addig nekik kutya kötelességük keresztbetenni
egy utcára tőlünk van még 1 számtech üzlet, nem szivatjuk egymást, ha valakinél valami nincs, átküldi a másikhoz...

Read only...

(#1784) TheReMiXeR válasza net84 (#1783) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ez nálunk is így müxik... csak oda-vissza nem megy...
habár ha arra gondolok, hogy nálam szokott vásárolni 3db kisker is a környékről, akkor már nem is érdekel, ha nem küldik hozzám azt a vevőt akinek hírtelen kell valami és nekik nincs...

(#1785) pulcsi


pulcsi
tag

Ez jó volt gyerek bejön ''kártyás vinyót'' akar néztem rá de a végén kiderítettük h vett egy sata vezérlő kártyát a gépbe és ahhoz kéne.

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#1786) Shadows


Shadows
senior tag

szerintem ez a feljelentelek mert neked jobban megy kisapám irigység és csodálat nálunk 1 utcában 3 ház különbséggel 3 számtech bolt van de már csak 2 kitudja lehet holnap mi zárunk be mert túl jól tudjuk magunkkat eladni???

ezzel az artijussal meg egyáltalán nem értek pl ha megveszem az üres lemezt NEM FEKETÉN fehéren akkor ha émn kiírom a kedvenc számaim MÁR JOGDÍJAT FIzettem vagy nem???!!!egyet pl van ez a geovisin cucc térmegfigyelésre a kártya ami bennevan kb 4-5k és 30 körül van szép szellemi terméket fizeted meg mint most a vista kiváncsi leszek mennyi idő kell hogy ''legalizáljuk és ikszelős vistacici legyen belőle''

ez túl bő téma szerintem írjuk szaftos sztorikat az mindig jó

papi bejön

jó napot jó napot
tápot kérek
hány wattosat???
hízót :C
olyan szembe van csak
ja köszönöm


lol 300w codegen hízótáp :W

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1787) net84


net84
őstag

kedves kollégák! egy kis segítséget kérnék! Illentet keres az egyik ügyfél:
rimage 360i automated cd/dvd publisher :F valaki tud róla valamit? Mo-n be lehet valakitől szerezni?

Read only...

(#1788) truba válasza net84 (#1787) üzenetére


truba
tag

Be lehet szerezni-de inkább mond neki hogy sok pénzt hozzon magával úgy kb.1 gurigát :Y [link]

(#1789) net84 válasza truba (#1788) üzenetére


net84
őstag

thx! azt mindjárt gondoltam, hogy nem filléres téma lesz... nagykert vagy viszont eladót tudsz esetleg? A gyártó honlapján semmi magyar nincs megjelölve... :(

Read only...

(#1790) truba válasza net84 (#1789) üzenetére


truba
tag

Talán fefoék tudnak szerezni-mint mo.legnagyobb disztrije./ebben nem vagyok biztos/Rendelj a gyártótól-lehet rendelni néztem.
De én kérnék előleget a cuccra, legalább a felét mert nagyon drága.

(#1791) net84 válasza truba (#1790) üzenetére


net84
őstag

köszi! fefóval felvettem a kapcsolatot...
a gyártótól, csak azért nem szívesen rendelek, mert a gariztatás egy kicsit hosszadalmasabb lenne, az ügyfél meg nem szereti, ha hosszabb ideig van távol az eszköze...

Read only...

(#1792) truba válasza net84 (#1791) üzenetére


truba
tag

Szívesen :R

(#1793) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

-Jónapot! Soros kábel van?
-Sajnos nem tartunk már ilyen kábeleket...
-...és esetleg papa-mama?
-mama főz, apa meg kocsit hajt!
- :Y
-viszlát

(#1794) Shadows válasza TheReMiXeR (#1793) üzenetére


Shadows
senior tag

o my goood :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1795) truba válasza net84 (#1791) üzenetére


truba
tag

Sikerült intézni valamit?

(#1796) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

-Jónapot! A tévét akarom összekötni a házimozival!
-Sajnos olyan kábelem nekem nincs!
-Óóó akkor azt máshol. És akkor még kérnék egy scart elosztót a videóhoz...
-Sajnos ilyet se tudok adni, nem tartunk ilyen kábeleket.
-Hogyhogy???
-Ez számítástechnikai bolt és nem tv-házimozi szaküzlet.
-De vannak LCD tévék, akkor most ki hazudik?
-Nem, azok ''csak'' monitorok!
-Na, jó.. viszlát

:W

(#1797) troland26 válasza TheReMiXeR (#1796) üzenetére


troland26
őstag

milyen ratyi boltod van :D :D

[Szerkesztve]

(#1798) troland26 válasza troland26 (#1797) üzenetére


troland26
őstag

jó persze nem az csak vicceltem :D de nekem úgy rémlik ,hogy nem előszőr keresnek nállad ilyen jellegü terméket talán időszerű lesz beszerezned házi-mozi kellékeket is

(#1799) Rover623 válasza troland26 (#1797) üzenetére


Rover623
félisten

Ember: Jó napot! Hálókaresz mennyi?
Bolt: 1500
E: Jó lesz...be is rakják?
B: Igen...az árban benne van!
E: Akkor kérem.
B: 5 perc múlva zárunk, ma már nem tudjuk megcsinálni...ha nem akarja elvinni és holnap visszahozni, itthagyhatja és holnap délelőtt el lehet vinni.
E: Rendben. Viszlát.

Másnap reggel:

Szervizes gépet beizzítja...új hardver detected (figyelem! a hálókari még nincs benne!)...:Y
És jönnek sorba: hangkari, COM port, COM port, COM port (alaplapon összesen van kettő:F)...winfos nagy nehezen feltápászkodik...eszközkezelő szinte csak ''sárga'' eszközökből áll...pl. IO cuccok: LPT1, LPT2:F, COM1, COM 2, COM3 és két darab COM4...:(
Eszközök kipucolása...setup default...winfos ezek után csak csökkentett módban áll fel...
Winfos frissítés után eszközkezelő tiszta...hálókari végre mehet bele.
Másfél órai melóval sikerült bruttó 324Ft. haszonra (kari 980+ÁFA beszer) szert tenni...:W
Vagyis kevesebbre...ügyfél SMS-ben értesítve...:DD

Ember: Jónapot! Elkészült?
Bolt (magában): Nem vazze...brahiból üzentünk...;]
Bolt (hangosan): Igen...rendben működik...1500Ft. lesz, ahogy megbeszéltük.
E: És akkor most már tudok internetezni?
Bolt (magában): Honnan a francból tudjam...hálókarit kértél, nem ecsetelted hogy minek kell...:U
Bolt (hangosan): Azt én nem tudhatom...milyen internet hozzáférése van?
E: Semmilyen...majd talán a héten csinálják...olyan vezetékes...:W
B: De mégis kivel kötött szerződést? Telefonos cég? Kábel TV-sek...?
E: Ja...az.
B: DE MELYIK...!?
E: Hát a kábelesek...
B: Akkor fog tudni...
E: Biztos...? Nem kell még vele vmit csinálni?
B: Biztos...!!!!!!!!!:O
E: Viszlát!
Bolt (hangosan): Viszlát!
Bolt (magában): De inkább sose lássalak többet...

És ez egy teljesen átlagos, szokványos ügymenet...

Másik:
Ügyfél a gépboltban (majdnem) komplett konfigot állít össze magának.
A rendszer úgy döntött hogy mi is közel vagyunk hozzá, minket választott...:C
Hétvégén rendel...természetesen.
Szerencsére észrevettük hogy ügyesen AMD-s coolert rendelt a P4-es konfighoz.
Emilben felhívtuk a figyelmét hogy nem kóser...válasszon másikat, de igazából a gyári Intel is bőven megfelel ahhoz a konfighoz.
Vasárnap késő este jelez vissza, hogy rendben, választott másik coolert.
Hétfő reggel jelezzük gépbolt-nak hogy konfigban változás lenne.
Kajánul közlik hogy abban bizony már nem, mert le van zárva, össze lett készítve, futár elvitte...:P
Nyoma persze nincsen, egyetlen jelzés a rendelés volt...telefon után fél órával érdekes módon megjött az értesítés a feladásról...:DD
Akkor mi legyen, kérdjük...:F
Gépbolt szerint a vevő rendeljen másikat...:Y
Hogyispersze...a mi pofánk égjen hogy nem tudjuk a cserét elintézni...ő meg vegyen pluszba cuccot...:F
Szal kértünk mi egy olyat ami a vevőnek kell, az AMD-set meg benyeltük (persze vissza lehetne vinni...de ezért adminisztrálni, járkálni felesleges...polcon elfér mint kuriózum...:DDD).
Cucc megjön, összerakjuk...vevő kiértesítve...
Boltba bedöcög...pakkot nézegeti...hümmög...:U
Végül kiböki: oszt ez egy jó gép?:Y
ÉS ERRE MI A JÓ FENÉT LEHET MONDANI?????:W:O
Pl. ''Te választottad...olyan amilyet összeválogattál...'':P
Summa summárum: nagyon finoman, óvatosan, mondhatni politikusan kellett a további beszélgetést irányítani, mert benne volt a levegőben hogy ezt bizony ő nem biztos hogy ki fogja fizetni...:(

Ezek bizony a békés, unalmas mindennapok...


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1800) TheReMiXeR válasza Rover623 (#1799) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ez tetszik :

''polcon elfér mint kuriózum...''

Ehehehe :))

Mi SLi-vel szoptunk délután.
SLi-s lap 3féle a polcon. Emberünknek 2db Gigabyte 7600GS 512MB vga.
No, de nem jóóóó, mer az ő lapja valahogy csak 1 foglalattal rendelkezik.
Na, kérem íme 3 lap.
Első lap be, félóra után sekép se hang.
Második lap be, már az elején nincs kép...
Harmadik lap be... na ez meg csak Ati krosszfirét támogat...
Na a f@szomat mosmá...
Holnap negyedik lap...
Ja és közben az is kiderült, hogy fajin noném 512-es osanos ramja nem jó.
Erre mi a duma : Otthon még jó volt, most akkor mi lesz?
Erre én : Hát veszel egy új ramot... gondolod majd én veszek neked?
Természetesen archiválással egybekötve, mert hát éleszteni ezt a sz@rt nem érdemes.
És mindezt összesen egy alaplap áráért... amin keres a cég 2000Ft-ot.

Mer a gyereknek kell az esselis gép, mert a haverjának olyan van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.