Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) Szőrös  válasza Jack@l (#52300) üzenetére


Szőrös 
veterán

Gondolom nem zavar, vagy szokás szerint csak nem tudsz róla, hogy a fizikát is átírják. Na sebaj most már ezt is tudod. :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#52302) Jack@l válasza Szőrös  (#52301) üzenetére


Jack@l
veterán

Gondolom nem zavar hogy a saját szemenek, tapasztalatomnak hiszek, mint a pr beszámolóknak.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#52303) Szőrös  válasza Jack@l (#52302) üzenetére


Szőrös 
veterán

ja az is pr amit csináltak eddig az engine-el mi? :D :D :D ne égesd magad itt lécci.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#52304) Volfram42 válasza Szőrös  (#52303) üzenetére


Volfram42
senior tag

Hagyjad, idejött böfögni egyet azt már bújuk is vissza az odúba amíg nincs valami újabb ékes megosztani valója. Mindenhova kell egy udvari troll, fontos, hogy konstruktív ne legyen, ez ilyen.:D

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#52305) Szőrös  válasza Volfram42 (#52304) üzenetére


Szőrös 
veterán

Igaz, igaz van jobb dolgom is, megyek csinálom tovább az okító sorozatot.

Jut eszembe, utólag is boldog szülinapot Te vén csatarepülő :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#52306) Volfram42 válasza Szőrös  (#52305) üzenetére


Volfram42
senior tag

Köszi szépen. Én eléggé offline lettem manapság, rákaptam az autókázás ízére ez eddig kimaradt, de most nagyon adja csak egy fasza kocsi kellett hozzá, na meg jogsi.:D

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#52307) duvi


duvi
nagyúr

Star Citizen Alpha 3.4.2 is live.

(#52308) tom5598 válasza duvi (#52307) üzenetére


tom5598
senior tag

hát az már egy ideje, meg a roadmap update is fent van, de csak 3.5 frissült rendesen, meg a sq42.

(#52309) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

Nálam az update nem indul magától (eddig mindig ment indításkor ha új patch jött ki).
A verify-vel letölti a 3.4.2-őt, de utána marad 3.4.1-en a laucher szerint.
Nálatok?

[ Szerkesztve ]

(#52310) Drenadar válasza FRIZ 22 (#52309) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Nálam magától felajalnlja az updatet de nem egyből várni kell egy kicsit.

(#52311) Jack@l válasza Szőrös  (#52303) üzenetére


Jack@l
veterán

Fogalmam sincs konkrétan mit írtak át az engine-en, valószínű a kommunikáció meg a valós munka két különböző világ. Csak azt tudom hogy bazira gáz, hogy több száz millió dollárból készülő AAA játékban 6 évig tartott megcsinálni hogy ne blokkolja a grafikai szálat a netes kommunikáció. :D
Ez még ejnye-bejnye lenne egy szomszéd józsikánál középiskolás tudással, de remélem náluk nem ez az átlgos fejlesztői szint.
(nyugi, nem csak én vettem ezt észre a világban és nem csak én röhögök ehez hasonló csont amatőr húzásokon)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#52312) tom5598 válasza FRIZ 22 (#52309) üzenetére


tom5598
senior tag

ha verify végigment és beenged a PU ra akkor minden rendben.

(#52313) macy válasza FRIZ 22 (#52309) üzenetére


macy
addikt

Én a PTU launchert indítottam el, frissített, de a játék persze nem indult. Átírtam a mappa nevét Star Citizen PTU-ról Star Citizen-re, elindítottam a sima launchert. Nem frissített, gondolom a PTU launcher már felnyomta a friss fájlokat és nekem is 3.4.1-et ír a launcher, viszont működik a játék.

(#52314) TESCO-Zsömle válasza Jack@l (#52311) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom mi bajod. Egy nevenincs stúdiócska Kickstarter-es garázsprojektjéről beszélsz. :DDD ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52318) Diopapa válasza FRIZ 22 (#52309) üzenetére


Diopapa
addikt

Arra figyelj, hogy a 3.4.2-vel launcher update is volt.. Az nálad megvolt?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#52319) FRIZ 22 válasza Diopapa (#52318) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Igen megvolt a launcher frissítés, de semmi gond simán csatlakozik a szerverekre, csak version 3.4.1-et ír ki.
Valami apró hiba.

(#52320) #16729600 válasza Jack@l (#52311) üzenetére


#16729600
törölt tag

:C :C :C :R

(#52321) MasterDeeJay válasza Jack@l (#52311) üzenetére

Nem blokkolja a hálózati kód a grafikus szálat, nem így működik a motor. Nem is szokás úgy megírni.
A kliensek nincsenek sosem teljesen tökéletes szinkronban az kivitelezheteten ekkora játékosszámmal.
A gond azzal van hogy a szerver az összes játékos minden pozícióját és minden szerveren történt eseményt minden játékosnak elküldi, miközben a játékosoktól kapja a becsült dolgokat. Ez ilyen formában teljesen felesleges. És itt jön a képbe az hogy elég lenne csak a közeli dolgokat streamelni a játékosoknak, igen ám de ők azt akarják hogy több szerver összehangolva frisítgessen nagy játékosszámmal.
Tehát nem kliensoldalon van a gond hanem szerveroldalon. Azt hiszem server meshing amit akarnak és abban megoldani hogy csak az kerüljön a játékos elé ami feltétlen szükséges. Valamint ha a becslés is pontosabb akkor még kevesebb lenne a terhelés. Az ideális pl az hogy ha nincs senki egy adott távon belül akkor elég csak igen ritkán kevés dolgot szinkronba tartani.
0-ról megírni server meshinget ilyen fejlett becsléssel nem kevés feladat. Főleg hogy itt a poziciók 64bitesek. Ja meg összes fizikailag elmozdítható dolog mind pozició, hajók állapota sérülései (golyónyomok), iszonyat sok minden van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52322) TESCO-Zsömle válasza MasterDeeJay (#52321) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az nem számít, hát nem érted, hogy 6 év meg 200 milla?!?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52323) Menthirist válasza Jack@l (#52311) üzenetére


Menthirist
veterán

"hogy ne blokkolja a grafikai szálat a netes kommunikáció."
Innen kb le is jön, hogy mennyire értesz a témához :DDD :DDD :DDD

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#52325) Maxidrake válasza FRIZ 22 (#52319) üzenetére


Maxidrake
csendes tag

Hali! Ha nem jó verziót ír a launcher, a user mappába kell megkeresni a star citizen- t oda menti a launcher bizonyos részeit, ha azt törlöd, akkor utána jó lesz a verzió szám, előtte be kell zárni a launcher t. Az elérési utat újra meg kell adni hogy hova van feltelepítve. Ez egy régi hiba néha előjön. Sajna most épp dolgozom, így nem tudom felyből a pontos helyét. Max holnap belinkelem. De szerintem meg lehet találni.

(#52326) Maxidrake válasza Maxidrake (#52325) üzenetére


Maxidrake
csendes tag

Annyit javítanák rajta ,hogy nem a könyvtárat kell kitörölni hanem csak a tartalmát. Bocsi mobilról nagyon nem jó írni.

(#52327) Jack@l válasza MasterDeeJay (#52321) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor mivel magyarázod a 30%-os gpu kihasználást amit csak most tudtak megoldani? Mert ha nem blokkolja a netes várakozás, akkor blokkolja a ???
(nem pr mesét szeretnék hallani hanem konkrét logikus szakmai érvet)
Teljesen attól függött mennyi fps-ed van hogy mennyien voltak a szerveren, vagy az milyen messze volt tőled.
10 user felett már csuklott be az egész.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#52328) duvi válasza Jack@l (#52327) üzenetére


duvi
nagyúr

"most tudtak megoldani"
Ez most egy burkolt/nyílt elismerés akar lenni? ;)

(#52329) TESCO-Zsömle válasza Jack@l (#52327) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Halkan tegyük hozzá, hogy a GPU tényleges kihasználtságát a mai napig nem tudod semmivel mérni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52330) Szőrös  válasza Jack@l (#52327) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az ugye megvan, hogy ez a CE hagyatéka? Pont erre írtam, hogy elég sok mindent átírtak az engineben, többek között ezt is. De nem az elmúlt 6 évben dolgoztak ezen mert a netwrok/ocs reworköt ~2 éve kezdték.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#52331) GypsFulvus2 válasza Jack@l (#52327) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

"10 user felett már csuklott be az egész."

Akkor gondolom ezt még nem láttad. Ez egy spanyol org ingame szerkesztett videója július 31 -es feltöltési dátummal.

Ez meg július 10.-e . Nem úgy néz ki, hogy nagyon becsuklott vona.

50 fős szinkronizált kvatnumugrás.

Egy kis bányászlézeres hülyéskedés.

Mielőtt belekötnél, ezeket az ingame videókat játékosok készítették, nem CR-ék.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#52332) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#52331) üzenetére


Szőrös 
veterán

Még a régi ocs rework előtti állapotól beszélt, akkor tényleg így volt de az meg már elmúlt. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#52333) Menthirist válasza Jack@l (#52327) üzenetére


Menthirist
veterán

Amit keresel, az az Object Container Streaming

A "ne blokkolja a grafikai szálat a netes kommunikáció" tehát baromság, a netkód nem blokkolta a grafikai szálat, sosem szokta, csak a amatőr első játékos fejlesztők tesznek max ilyet a kis első java játékuk game loopjában. De eleve manapság már egy játék sem futtatja a render threadet ugyanott, ahol a logika többi része fut. Egyszerűen csak túl sok dolgot tartott "first class citizen" objektként a játék a memóriában, ami egyenrangú a játékos saját karakterével és hajójával, ugyanakkor több okból kell tudni számolni velük (pl scannelés), szóval ez ette a procinak egy másik threadjét és a memóriát. Bizonyos dolgokat lehetett párhuzamosítani egy szintig, ezt ekkor és így ennél jobban nem, így egy szálat teljesen leterhelt, és ez a számolgatás lassította a többi feldolgozást (elvégre bizonyos dolgokat szinkronban kell tartani).
Nem egyedi dolog az, hogy folyamatosan streamelve legyen a játékvilág (sőt manapság nem is illik töltőképernyővel váratni a usert, ha területek között vándorol), ugyanakkor itt egy kicsit bonyolultabb a helyzet annál, hogy tölts be x kilométernyi környező területet a memóriába meg rajzolj ki y méteren belül mindent és kész, lévén nagyobb a látótáv, scannelni kell tudni, és szerver oldalról is tudni kell majd átadni másik szervernek bizonyos részeit a világnak (server meshing).

Szóval simán csak volt egy szűk keresztmetszet (minden játékban van), itt ez volt perpill a legsúlyosabb, ezen javítottak az OCS-el, ezzel hogy ilyen módon szeparálták szét az objektumokat, pontosabban el tudják dönteni hogy mi milyen szinten kell, mi fog kelleni és mit lehet elengedni a memóriából. Most hogy ez oldódott (nem megszűnt, tovább lehet és kell is majd javítani a konténerek szemcsézettségén, méretén, külső-belső adataikon, mint ahogy minden algoritmusra elmondható ugyanez), megint lesz valahol limit, ez lehet bizonyos esetekben cpu limit (pl AI-heavy helyeken, ki tudja), de más környezetben meg ki tudja futni már magát a vga, és ott lehet hogy vga limitbe ütközik, tehát pont a cpu vár a gpu-ra hogy befejezze a számításait. Szóval ez ilyen mindenhol, minden játékban, csak kérdés hogy épp akkor mi limitál és mit. Valahol mindig van aktuális szűk keresztmetszet.

"10 user felett már csuklott be az egész"
Honnan tudtad hogy hány ember volt az épp aktuális szerveren? Honnan tudtad hogy 12, 15 vagy épp 50 játékos volt a szerveren?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#52334) orientcx válasza Menthirist (#52333) üzenetére


orientcx
őstag

Srácok, nem akarok belevau-vau, de ott követitek el a hibát, hogy reagáltok...
(a tévedés jogát továbbra is fenntartom :B )

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#52335) #45997568 válasza orientcx (#52334) üzenetére


#45997568
törölt tag

Abszolut igazad van :DDD :R

Amikor valaszadasi kenyszerem van elmegyek a majomhazba es bedobalok egy kis cukorkat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52336) GypsFulvus2 válasza orientcx (#52334) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Igazad lehet, de nem tettem még le arról, hogy észérvekkel és tényekkel próbáljak hatni az emberekre. Javíthatatlan vagyok, tudom... :)

Szőrös, nem emlékszem, az OCS-t mikor is építették be? Július előtt? Mert van ezek között júliusi vedeó is.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#52337) duvi válasza GypsFulvus2 (#52336) üzenetére


duvi
nagyúr

Októberben jött ki a 3.3-al.

(#52338) GypsFulvus2 válasza duvi (#52337) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Akkor ezek még mind OCS előttiek. Nem vitatva, hogy az OCS alapvető fontosságú volt.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#52339) Menthirist válasza orientcx (#52334) üzenetére


Menthirist
veterán

Valójában azért írtam ezt le, mert ez hasznos információkkal és objektívebb szemszöggel szolgálhat olyanoknak is, akik kevésbé vannak benne, vagy épp rajongók, csak erről nem igazán tudtak, vagy értették. Ezért nem reagáltam csak olyat, hogy "hülye vagy", annak nincs érdemi haszna mások számára :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#52340) #16729600 válasza #45997568 (#52335) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én majomház helyett az imaházba pöccintek be pár szem Frontint/Rivotrilt, esetleg más tudatmódosításra jó kemokáliát. :D

(#52341) GypsFulvus2 válasza #16729600 (#52340) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én maradok a misebornál! :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#52342) orientcx


orientcx
őstag

rupszi - Ejnye, hát tudhatnád, hogy az állatokat etetni szigorúan tilos, mert csak még betegebb dolgokat fognak visszaböfögni :)

GypsFulvus2 - "nem tettem még le arról, hogy észérvekkel és tényekkel próbáljak hatni az emberekre"

Dícséretes ez a mindent elsöprő elhivatottság. Ja, és üdvözlöm a brigád többi tagját is, bizonyos Mr Sziszifusz(Sziszüphosz), és Mr Don Quijote nevű urakat... ;)

Menthirist - Természetesen a többiek számára is hasznos tartalommal bíró hozzászólásoknak mindig van értelmük. Esetleg ezen válaszokat érdemes lenne nem ezeknek a troll képesítésű szaktársaknak címezni. (nemtom, jó-e a tipp :F)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#52343) Menthirist válasza orientcx (#52342) üzenetére


Menthirist
veterán

Neki címeztem, mert az ő kommentjére volt válasz, így teljes a kontextus. Csak hasznos lehet másnak is :) Jackal régóta jár ide, rendszeresen beböffent valami sc elleneset, aztán elmegy egy időre. Megszoktuk, nem a kedvenc családtagunk, de a család része :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#52344) MasterDeeJay

Erősen megválltozott a roadmap. Számomra az elég rossz hogy a salvage kikerült és nem is látom sehol. Illett volna kiírni hogy késik vagy valami.
:O

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52345) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#52344) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem szoktat ilyet kiírni, meg ez még messze nem a teljes roadmap:
"The team is still going through some additional planning, so these columns will not be added today. We're equally eager to add them in the very near future thou"

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#52346) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Greycat - Avenger tényleg jó kombó! :))

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#52347) Turist


Turist
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Évekkel ezelőtt regisztráltam az RSI oldalára, vettem egy alap csomagot is.

Most megnézném mennyit változott azóta a játék, de nem enged be.
(Itt kell letölteni a klienst gondolom: https://robertsspaceindustries.com/download)

Rámegyek, hogy "Enlist or sign in". Feladja hogy "Sign into RSI", majd a felhasználó/jelszó párost beírom, de semmit sem csinál, azon kívül, hogy frissíti az oldalt. Olyan üzenet sem jön, hogy rossz lenne.

Próbáltam az jelszó újra kérését is, hátha nekem van rosszul felírva. Szintén csak az oldalt frissíti, semmi mást nem csinál.

Valami ötlet? Esetleg, ha nálam van a hiba akkor mitől?

Nyilván a másik e-mail címmel történő regisztrálás nem opció, ha elveszítem a már megvett csomagot.

Köszönöm előre is.

(#52348) tom5598 válasza Turist (#52347) üzenetére


tom5598
senior tag

Ha mindent jól írtál be és rég nem jelentkeztél be akkor küldeni fog az email címre egy authentication code ot és utána enged be. Chrome on most ki be jelentkeztem működik.
Próbálj meg a support oldalon bejelentkezni.
https://support.robertsspaceindustries.com/hc/en-us

[ Szerkesztve ]

(#52349) Turist válasza tom5598 (#52348) üzenetére


Turist
tag

Hello!

Ez nem volt megoldás. De olvasva a válaszod eszembe jutott, hogy megpróbáljam másik böngészővel. Firefoxal be tudtam lépni. :)

Köszönöm a választ, habár közvetve, de tényleg segített :R

[ Szerkesztve ]

(#52350) duvi


duvi
nagyúr

Ha már Shedék nem promotálják, akkor kiteszem én a linket:
Star Citizen FAQ: #001 - Előzmények, háttér és technikai információk!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.