Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

nézem ezt a NF-es Epstein dokumentumsorozat-szerűséget
az áldozatai miért "survivor" címen futnak és nem mondjuk "victim"-ként? kicsit fura ez a szóhasználat, mert ha valaki mondjuk lezuhan a repülővel és túléli, vagy egy háborúból élve hazatér, na akkor ő "survivor"

az egyik áldozat elég műnek tűnt, legalábbis elég megjátszósra sikerült a drámája

mocsok egy ember volt ehhez kétség sem fér, de pl ott van a festő csaj aki a kiskorú húgairól készített meztelen fotókat, hogy az alapján fessen és majd eladja...hát ez is simán letöltendő

a lányok jelentős része további lányokat szervezett be, de ők nem lettek felelősségre vonva? még nem néztem végig és nem is biztos, hogy végig fogom

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#51102) woros


woros
őstag

Agents of Shield 7x01 eléggé ott volt!! :C

(#51103) Vladi válasza xy.zsolt (#51098) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha nem vagy 100%-os németből, nagyon figyeljél a feliratra, mert nem mind passzol!!!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#51104) Qru válasza Enzolord (#51089) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez akkor sem üti meg az itt megkívánt, kulturált hangnemet. A jövőben mellőzd az ilyen megnyilvánulásokat.

#nincsbennetarcsi

(#51105) nitro16


nitro16
senior tag

Control Z

Adott egy iskolai közeg, ahol megvannak a klikkek illetve a saját kissebb/nagyobb titkok minden személynek. Majd szépen egy hacker elkezdni zsarolni őket illetve feltölteni, az adott személy/személyek titkai, hogy mindenki láthassa. Nehány esetben mentesülhet az adott személy a titkai lelepleződésétől ha végre hajtja a hacker utasításait. Van benne szarkavarás bőven, illetve jól lett kivitelezve, hogy milyen hatással vannak a szívárogtatások az adott személyre illetve a közegre amelybe jelen van/vannak, hogyan változik meg minden egy csapásra.

Van benne minimális transz és meleg vonal is, de csak említés szintjén nem úgy a néző elé dobva, hogy ezt bámulja folyamat. Szóval ez ne tartson vissza senkit ha tetszett a trailer...

Én egy 7/10 adok rá, voltak bennek azért furcsaságok, kiváncsi leszek innen, hogyan folytatják tovább.

[ Szerkesztve ]

(#51106) oriic válasza woros (#51102) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remek kezdés volt, kíváncsi vagyok May mennyire lesz kiakadva LMD-Coulsonon. :D

Live-Die-Respawn

(#51107) redzsi


redzsi
senior tag

Space Force első része számomra eléggé harmatos volt. Ha ilyen marad akkor nem az én sorozatom.

(#51108) dokee78


dokee78
félisten

The Sinner az évadonként más ügyet dolgoz fel?

[ Szerkesztve ]

(#51109) VágniValó válasza redzsi (#51107) üzenetére


VágniValó
addikt

ma jott ki a sorozat konkretan, te se vagy gyenge...

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#51110) Maxxy10


Maxxy10
addikt

(#51111) jonnyjoker01 válasza Maxxy10 (#51110) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Na ez nagyon jó hír! Remélem tudják, hogy mit csinálnak, a netflixes negyedik évad fantasztikus lett szerintem, ha csak megközelítik azt az évadot a többiek, akkor én már boldog vagyok. :R

Üdv. Johnny

(#51112) oriic válasza Maxxy10 (#51110) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bódogság van, de minek kell ez a két részletben vetítés...

Live-Die-Respawn

(#51113) nitro16 válasza oriic (#51112) üzenetére


nitro16
senior tag

Mert tudják ha egybe megy le akkor egy nap alatt ledaráljuk. ;]

(#51114) bagyulajuve válasza redzsi (#51107) üzenetére


bagyulajuve
addikt

megnéztem a Space Force első részét én is,
nem rossz ,de azért nem volt fetrengve röhögős
azért elég jó szereplőgárdát hoztak létre

megjegyzés: vicces, hogy 2 vígjáték sorozatban is előjött a héten a koktél zene (a másik a What we do in the shadows új epizódja)

Resistencia eterna

(#51115) oriic válasza nitro16 (#51113) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fantasztikus. Így akkor két nap lesz majd. :DDD

Live-Die-Respawn

(#51116) Met válasza dokee78 (#51108) üzenetére


Met
nagyúr

Igen.
Legalább is az 1 és 2 külön ügy volt, a 3-at még nem láttam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51117) Maxxy10 válasza oriic (#51112) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ugyan úgy mint a Sabrina part1/part2.

(#51118) woodworm válasza Pitterix (#51096) üzenetére


woodworm
veterán

Úttörő tábortüzek kötelező dala, tegnap valamelyik rádióban hallottam remixelve.

(#51119) oriic válasza Maxxy10 (#51117) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na erre nem is emlékeztem. :O

Live-Die-Respawn

(#51120) gyuromoj válasza oriic (#51112) üzenetére


gyuromoj
veterán

Csak aztán nehogy átálljanak heti 2 epizódra, mint a Last Dance és Snowpiercer esetében.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#51121) woros válasza oriic (#51106) üzenetére


woros
őstag

May nagyon furcsa volt, állítom magával hozott valakit Izel világából :D Vagy csak a szokásos pofát vágta, mert bepöccent Enochra valamiért.

(#51122) negyven2 válasza gyuromoj (#51120) üzenetére


negyven2
veterán

A Lucifer már a Netflix saját gyártású sorozata, vagyis olyan terjesztési szinten először csak itt jelenik meg. Míg a Last Dance-t azt az ESPN adta, míg a Snowpiercer-t pedig a TNT adja hetiben. E kettőnél a streaming nemzetközi sugárzás van a Netflix-nél.

Amúgy valószínűleg azért szedik ketté mert ha jól tudom 16 részt kértek be az 5. évadra amit majd kettő 8 részes etapban adnak majd le(a legtöbb Netflix-es sorozat azért 6-10 rész/évad). Egyrészt az utómunkálatokat így kicsit megkönnyítik, másrészt meg az előfizetési modellben ők jobban járnak, ha ketté van szedve hiszen vagy vár az illető hogy egyszerre fent legyen az egész évad, vagy pedig ha nem akar kimaradni akkor legalább kettő hónapra előfizet. Illetve mivel ilyen hosszú a produkciós idő, így könyörtelenebbül tudnak kaszálni (vagy a visszajelzések alapján módosítani pár dolgot).

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#51123) gyuromoj válasza negyven2 (#51122) üzenetére


gyuromoj
veterán

Első bekezdés rol nem tudtam, köszi a korrekt okfejtést. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#51124) janakbacsi válasza attiati (#51097) üzenetére


janakbacsi
őstag

hát itt épp az ellenkezőjét írják róla.
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#51125) k-adi válasza janakbacsi (#51124) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez bullshit.

a sorozat jó, a színész benne remekel

(#51126) Komplikato válasza negyven2 (#51122) üzenetére


Komplikato
veterán

Remélem az ESPN Bruce Lee doku sorozata is fent lesz Netflixen és hozza az elvárható szinvonalat.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#51127) negyven2 válasza Komplikato (#51126) üzenetére


negyven2
veterán

Igen, majd jön a Be Water Netflix-re még idén (gondlom itt is majd az ESPN vetítés után), viszont ez jelenleg 75%-on áll a Rotten Tomatoes-on, igaz még csak 8 kritika alapján(ugye a Sundance-en volt a január 25-én bemutatója).

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#51128) salapp válasza vond (#51026) üzenetére


salapp
addikt

Baromira bejött, magamtól, kutakodva akadtam rá. Agyament és van egy sajátságos humora. Kiváló!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#51129) bobalazs válasza bagyulajuve (#51114) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ezen a ürmonkey részen hangosan kitört belőlem a röhögés, nagyon el lett találva.

(#51130) Essejó válasza Maxxy10 (#51092) üzenetére


Essejó
veterán

A Coroner második évadhoz csak épp feliratot nem találok még.:(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51131) slett27


slett27
addikt

Ez a Londoni rémtörténetek nagyon de nagyon tetszett. Kicsit más volt mint az eddig megszokott vámpíros, farkasemberes filmek. És a színészi munka is eléggé ott volt.

Ebből hasonló esetleg ?

Most az Altered Carbon fog jönni de az hamar meglesz mivel csak 2 évad.

Feliratosan nem nézek sorozatot. Van nekünk anyanyelvünk. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#51132) Enzolord válasza bagyulajuve (#51114) üzenetére


Enzolord
addikt

En most találtam rá erre a sorozatra. Érdemes megnézni? Asszonnyal is nézhető?? ;] ;]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#51133) redzsi válasza bagyulajuve (#51114) üzenetére


redzsi
senior tag

És a második rész után fel is adom Space Force-t. Sajnos nekem ez a fajta humor nagyon nem jön be.

(#51134) bagyulajuve válasza Enzolord (#51132) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mindenképpen talán :DDD

Resistencia eterna

(#51135) Enzolord válasza bagyulajuve (#51134) üzenetére


Enzolord
addikt

Elkezdtük. De szerintem csak én folytatom.. 😂😂😂😂

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#51136) pube111


pube111
senior tag

Megint sikerült (szerencsére csak) 3 napot elpazarolnom egy sorira. Értette ezt valaki?
Mozaik.

(#51137) Essejó válasza Enzolord (#51135) üzenetére


Essejó
veterán

Beteg egy sorozat...:U

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51138) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sikerült befejeznem ma a Watchmen-t, fantasztikus sorozat lett. A legnagyobb hiba amit találtam és kicsit kizökkentett a cselekményből az amikor Lady Trieu készen állt istennek átalakulni és átszúrta a kezét egy fagyott féreg, de mégis mozgatta az ujjait :DDD Szóval simán 10/10 nálam a sorozat és mindenkinek ajánlom. Sőt most eléggé aktuális is.

Üdv. Johnny

(#51139) Aventador91 válasza jonnyjoker01 (#51138) üzenetére


Aventador91
őstag

jól emlékszem hogy a dark-ban is volt ez a zene? amikor néztem a darkot valahonnan nagyon ismerős volt, mintha a dexterben is lett volna [link] 0:22-nél

[ Szerkesztve ]

(#51140) Enzolord válasza jonnyjoker01 (#51138) üzenetére


Enzolord
addikt

Egy hülye kérdés, a filmhez van köze?

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#51141) S e t h


S e t h
nagyúr

Két részen vagyok túl a Gangs of Londonban, amit nem átallottak egyesek a Gomorrahoz hasonlítani.
Önmagában nem is lenne semmi gond a sorozattal, de az összehasonlítás próbáját nem állja ki, mondjuk csak annyiban, hogy a szervezett bűnözésről szól ez is.
De amíg a Gomorraban bemutatottak alapján nagyjából el tudtam hinni, hogy mit művel a Camorra az olaszoknál, addig azt nem nagyon amit az arcomba toltak a britek részéről, pl. tucatnyi ember lemészárlását.
A történet még akár lehet érdekes is, akad pár kérdőjel, de ezt teljesen megöli a főszereplő játéka.Nem zárom ki, hogy Joe Colenak van vmi ezidáig rejtett skillje, ami majd a csúcsra repíti, de a Peaky Blinders és A kíméletlenben is elég gyengén muzsikált és jelen esetben nem hogy nem váltja meg a világot, de egyenesen gyilkolja az élményt.
Ami viszont szót érdemel az a nyers, naturális ábrázolása a brutalitásnak. A párom sokszor elfordította a fejét és időnként már nekem is az volt az érzésem, hogy ez nem az alvilági eszköztár bemutatását szolgálja, sokkal inkább a megkoreografált verekedős jelenetekkel együtt a figyelmet akarja magára vonni, de ehhez kissé erősebb, mélyebb narratívára lenne szükség.
A Warrior esetében sem hittem, hogy az 1800-as évek Amerikájában minden második kínai Bruce Lee elődje volt a harci skilleket illetően, de ott nem is ez volt a cél, itt viszont olyan verekedések vannak amelyek után Steven Segal is elégedetten csettintene, de nem hiszem, hogy a briteknél ez így megy, mint ahogyan a Camorrában is inkább egy-egy lőszerrel rendezik inkább a nézeteltéréseket és nem több danos performansszal.
Az első sorozat( nálam), amely egy epizódja meghaladja a 90 percet, ezt még próbálom feldolgozni.
Kíváncsi vagyok mit hoz még, maradok, de a The last dance olyan élményt nyújtott, hogy szinte azt nézném inkább újra mintsem bármi mást.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51142) Komplikato válasza Enzolord (#51140) üzenetére


Komplikato
veterán

Lehet én tudom rosszul, de elvileg a képregény verzió folytatása inkább. Állítólag a mozi elég sok apróságban eltért az eredetitől.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#51143) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

His Dark Materials S02-ről valakinek van a ködösnél több infója?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#51144) jonnyjoker01 válasza Aventador91 (#51139) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Lacrimosa (Mozart Requiem-jéből) volt sokat játsszva, dobott a hangulaton elég erősen, lehet erre gondolsz.

@Enzolord: Filmhez nem tudom mennyire van köze, azt nem láttam és amióta sorozatot nézek nem bírok filmeket nézni, túl rövidek:DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#51145) Janaboy válasza Enzolord (#51140) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Valamennyi van, utalnak is vissza.

Janaboy

(#51146) bobalazs válasza S e t h (#51141) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a Gangs of London is hamar lement.
Jó volt ez is, minden rész izgi volt zéró filler epizód.
A brutality tényleg max gázon lett tolva végig.
Örültem volna ha 4. rész után is lett volna magyar felirat, de nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#51147) nubreed


nubreed
veterán

Westworld Season 3 -t is végig néztem.

Őszinténszólva nem értem, miért fanyalognak azok, akik azt mondják, már a 2. évad óta, hogy ez a sorozat egyre gyengébb. Szerintem ez nem igaz, sőt, egyre jobb meglátásom szerint. Nagyon kevés olyan sci-fi sorozat van ami ennyire le tud kötni engem, annak ellenére, hogy ez a kedvenc zsánerem. Kb mindent nézek ami egyáltalán elérhető (Expanse, Star Trek Discovery, Picard, Altered Carbon, Humans, stb, stb, stb, még hosszasan sorolhatnám) de kevés a számomra igazán mély alkotás, ami el is gondolkodtat, ami eléri azt nálam, hogy úgy igazán átéljem a kibontakozó drámát, a Battlestar Galactica volt még ilyen nálam de most már a Westworld is az. Ezek nálam ezért 10/10 -es sorozatok. A színészi játék hihetetlenül jó, Aaron Paul -nak pedig nagyon örültem. Tudom, hogy voltak filmjei és sorozatai a Breaking Bad után de nekem azok kimaradtak, így kíváncsian vártam, hogy itt mit fog hozni és teli találat lett, azt kell, hogy mondjam. Minden színész megérdemelne 1-2 jó szót de nekem Jeffrey Wright és Ed Harris alakításai különösen nagyon tetszenek, hihetetlenül jól hozzák a karakterüket. Jeffrey Wright egyébként is hatalmas kedvencem, a Boardwalk Empire -ben láttam először, ott egy igazi g*cit alakított :D de azt zseniálisan jól, azóta nagy kedvencem.
Az autós üldözéses jelenet az egyedüli amire azt mondom, hogy kicsit tényleg gyengén sikerült, ott nekem is feltünt, hogy nagyon lassan mennek valójában de ezt megtudtam bocsájtani a többi jóért amit ez a sorozat adott. Én nagyon várom a 4. évadot, nagyon örülök, hogy lesz. Kíváncsian várom mi lesz Doloressel, szerintem nem tűnt el, csak átalakult. :D Ja Dolores, Evan Rachel Wood is nagyon nagyot alakít és mivel sajnos szegény valóban szexuális erőszak áldozat volt a való életben, én gyanítom, hogy az abban átéltekből is tud táplálkozni, amikor meg kell formálnia az úgymond lázadó karakterét.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51148) Enzolord


Enzolord
addikt

Köszi mindenkinek az információt a Watchmenről. Tehát annyira nem kötődik a filmhez, hogy azt újra meg kelljen nézni. :R

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#51149) OPiiPO válasza nubreed (#51147) üzenetére


OPiiPO
addikt

hasonlóan a véleményem :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#51150) k-adi


k-adi
nagyúr

Űrhadosztály
Space Force (2020)
1. évad

Gyorsan lement, néztem volna még. Steve Carell és John Malkovich remek párost alkotnak. Nem egy Office és főleg nem csak az első epizód alapján kell ítélni. Az igaz, hogy érezni a sorozaton még keresi önmagát mi is legyen, ugyanis vannak benne igazán vicces részek, majd rögtön dráma is.
Az egyetlen negatívum az N lánya, azok szinte végig töltelék jelenetek sajnos

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.