Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) deicide


deicide
veterán

A Hawaii Five-O-t nézi valaki? A második évad nyitánya ütősre sikerült.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2002) ch003067


ch003067
addikt

Még egy hónap és jön a The Walking Dead 2. évada ami 13 részes lesz !

Nagyon várós :C

[ Szerkesztve ]

(#2003) lvnt válasza ch003067 (#2002) üzenetére


lvnt
őstag

A Dexter mellett a TWD-t várom a legjobban most. :K

(#2004) ch003067 válasza lvnt (#2003) üzenetére


ch003067
addikt

:P

A dextert elkezdem szerintem majd újbol a 3. évad végén abba hagytam, mert nem volt időm, hangulatom nézni. Hanyadik évada is jön most ki ? Hatodik ?

(#2005) lvnt válasza ch003067 (#2004) üzenetére


lvnt
őstag

Igen, hatodik. A negyedik évad nagyon erős volt, az ötödik már nem annyira. Ennek ellenére nem is tudok olyan rossz évadot elképzelni, ami miatt kaszálnám a sorozatot. Az egyik kedvencem.

[ Szerkesztve ]

(#2006) ch003067 válasza lvnt (#2005) üzenetére


ch003067
addikt

Amikor én még néztem nekem is nagyon tettszett izgultam végig de aztán elmúlt a varázsa... De most, hogy így megemlítetted lehet hogy nekiállok :P

(#2007) RexpecT válasza lvnt (#2003) üzenetére


RexpecT
addikt

Breaking Badet nézted/próbáltad?Nagyon nagy sorozat az is :).

(#2008) lvnt válasza RexpecT (#2007) üzenetére


lvnt
őstag

Persze, most is nézem. Elmaradtam egy-két résszel mostanában, de próbálom pótolni a hétvégén. Nekem is az egyik kedvencem.

(#2009) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Dexter S06E01 megvolt. Évadnyitó lévén kicsit több izgalmat vártam, de nem volt rossz.

(#2010) bAtt001 válasza lvnt (#2003) üzenetére


bAtt001
addikt

dexter abszolút várós nálam is, walking dead meg sztem kasza az első évad után. max letöltöm és akkor néha ha már nagyon nincs más. annyira vontatott unalmas volt az első évad néha a hajamat téptem rajta. :W

(#2011) ch003067 válasza bAtt001 (#2010) üzenetére


ch003067
addikt

Annyira azért nem volt unalmas, de elnézve a 2.nak az előzetesét, abban sokkal több akció lesz.

(#2012) RexpecT


RexpecT
addikt

Amúgy már annyi sorozatot nézek(filmek is becsúsznak szép számmal), hogy sokszor még egy-két sorozat körvonalaira is elég visszaemlékeznem.Remélem nem csak én vagyok ezzel így :D.

(#2013) bAtt001 válasza RexpecT (#2012) üzenetére


bAtt001
addikt

ezt az érzést én is ismerem, nézek vagy 20 sorozatot közben mindig van film is és általában még egy darálás is egy sorozatból. de szoktam tudni követni az eseményeket :D

(#2014) Jadro


Jadro
veterán

Na kinek hogy jött be a Terra Nova? Még előtte vagyok, szóval csak spoiler nélkül! :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2015) RexpecT válasza Jadro (#2014) üzenetére


RexpecT
addikt

Én is most fogom még megnézni, remélem a vacsi mellett jó időtöltés lesz, sj értékelés alapján sokat nem várok tőle :).

[ Szerkesztve ]

(#2016) Syl válasza Jadro (#2014) üzenetére


Syl
nagyúr

Én kb. a felénél vagyok. Nagyon igényesen meg van csinálva. Még lehet belőle jó sorozat :D
Egyelőre az egyetlen negatívum, hogy Fox...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2017) Jadro válasza Syl (#2016) üzenetére


Jadro
veterán

Megnéztem. Nekem végülis tetszik, jól hangzik az alapsztori. Azt érzem, hogy próbálnak egy misztikus-rejtélyes vonalat is futtatni amúgy Lostosan. No kíváncsian várom majd a folytatást.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2018) Syl válasza Jadro (#2017) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Csakhogy a Lost-ot sem tudtam az első évad után nézni. Félek ezt is elcseszik... :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2019) RexpecT


RexpecT
addikt

Kíváncsi leszek a Dexter új évadára, mert a Breaking Bad nagyon ütős, egyértelműen ez a két legjobb most futó sorozat számomra(az eddigi évadokat nézve).

[ Szerkesztve ]

(#2020) Vladi válasza Jadro (#2014) üzenetére


Vladi
nagyúr

Megnézem az elsőt biztos. Amit még várok: Walking dead 2, homeland folytatás. :C Esetleg treme. Ez utóbbit nézte valaki?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2021) bAtt001 válasza RexpecT (#2019) üzenetére


bAtt001
addikt

nekem tetszett az első rész, az új ellenfelek érdekesek várom a folytatást. ez a vallásos téma még jó is lehet akár :)

(#2022) Jadro


Jadro
veterán

Túl vagyok a Terra Nova második epizódján is és ez is nagyon jó volt. Soha rosszabb ne legyen!

Megvolt a House első része is, az is teljesen rendben volt. Kezd beindulni a szezon. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2023) bAtt001 válasza Jadro (#2022) üzenetére


bAtt001
addikt

hát én pont felcserélném a két sorozatnak a címét a postodban akkor lenne az én véleményem :D terra novában hihetetlen mennyiségű filmes klisét elnyomnak már néha a fejemet fogom :) spoiler, house meg nagyon badass csak maradjon ilyen a sitten kívül is.

(#2024) lorcsi


lorcsi
veterán

two and a half men
elképesztő, hogy a kucser gyerek szerepet kapott ebben a filmben..hányinger :(

(#2025) Jadro válasza lorcsi (#2024) üzenetére


Jadro
veterán

A legújabbat még nem néztem, de nekem igazából nincs bajom vele mint színésszel. A szerepével jobban. Idegesít ez a balfasz szerep. Túl van erőltetve. Na mindegy, meglátjuk még. Kíváncsi leszek az eheti nézettségre.

Nemsokára jövök a Terra Nova 4. rész utáni véleménnyel. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2026) lorcsi válasza Jadro (#2025) üzenetére


lorcsi
veterán

na de hogy minden szerepe túl legyen erőltetve? :F
nem..ez egyértelműen a színész hibája..sandler és a többi jó kmikus szerepét is tú lehetne rőltetni..de ők másabb színészek

(#2027) Jadro válasza lorcsi (#2026) üzenetére


Jadro
veterán

Ja én kimondottan csak erre a sorozatra gondoltam. Nem nagyon ismerem másból. :) (Illetve rémlik egy film, mintha abban ő lett volna.)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2028) Vladi válasza Jadro (#2025) üzenetére


Vladi
nagyúr

terra nova 104 jöhet nekem is. :C

strike backet nézi valaki? Most a 2 évad valami gány sz@r lett. A junkie-n meg istenítik. Hát úgy fest oda továbbra is címeket olvasni járok... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2029) doc


doc
nagyúr

nem rossz ez a Terra Nova, bar nem egy orult nagy durranas, azert a tobbi mellett elfer :)

(#2030) Vladi válasza doc (#2029) üzenetére


Vladi
nagyúr

outcastot sírom vissza. :O végre hétköznapi arcok, normális brit angol... van másik ilyen sorozat? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2031) doc válasza Vladi (#2030) üzenetére


doc
nagyúr

jo brit sorozat tobb is van, itt a topicban eleg sokat emlegettunk :D
nagyon jo pl. a Misfits, bar a 'hetkoznapi arcok' az nagyon nem illik ra, a normalis brit angol meg... a szereplok nagy reszenel megvan, de pl. Kelly meg mindig ram hozza a sikitofraszt :D
nekem nagyon bejott pl. a Hex, szinten brit sorozat, bar az sem hetkoznapi emberekrol szol

(#2032) gaborba81


gaborba81
tag

Szomszédok,Egy rém rendes család. :D

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#2033) Vladi válasza doc (#2031) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah a hétköznapit nem úgy értettem, hogy hétköznapi karakterek. Hanem az amerikai minden nő dögös és minden pasi izompacsirta hozzáállástól vagyok már kicsit megcsörve. :U

De köszi a tippeket. :R Mistifs már megvan, el is akartam kezdeni, csak xbmc nem akarta. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2034) doc válasza Vladi (#2033) üzenetére


doc
nagyúr

ja ha ugy atlagos, akkor minden angol sorozatot ajanlok :D
meg a fent emlitetteken kivul termeszetesen a kultikus Doctor Who (celszeru a 2005-tol meno uj sorozattal kezdeni, az sokkal konnyebben emesztheto mint a hatvanas evekbeli reszek)

(#2035) bozont válasza Vladi (#2030) üzenetére


bozont
veterán

Azt most végleg lelőtték vagy szünet van éppen?
De nem jó ez így, a legtöbb sorozatot ami nagyon tetszett sorban kaszálják. :( Vagy csak az én ízlésem ennyire eltérő? (The Event, SG:U, The Gates, V, stb)

mod.: De pl a Hex sorozatot is lehetne folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#2036) doc válasza bozont (#2035) üzenetére


doc
nagyúr

igen, meg ment a tv-ben de mar lehetett tudni hogy nem folytatjak :W
ez a The Gates micsoda?

(#2037) bozont válasza doc (#2036) üzenetére


bozont
veterán

Egy 2010-es sorozat, egy rendőrtiszt kapitányi állást kap egy fallal körülvett, jól védett "békés" kis lakóközösségben valamelyik város szélén. Mikor még családjával odaköltözik nem tudják, hogy valójában vámpírok, farkasemberek, boszorkányok és más különleges lények alkotják az ott lakók nagy részét. Először úgy tűnik békésen, de persze nem minden fenékig tejfel. [link]
Szeretem az ilyen és ehhez hasonló témát, nekem nagyon tetszett ez az egy évad amit megélt.

(#2038) Vladi válasza bozont (#2035) üzenetére


Vladi
nagyúr

Végleg vége. :(

Ez nekem se tetszik. 10 sorozatból amit néznék 6-7 kasza. :O
Jericho, Terminator, Outcasts, Traveler, Rubicon. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2039) doc válasza bozont (#2037) üzenetére


doc
nagyúr

ez jol hangzik, utananezek, koszi :)
ha az ilyen sztorikat szereted, akkor erdemes a Being Humanra ranezni, ha meg nem ismerned
illetve van egy Lost Girl cimu, amolyan kozepes szinvonalu sorozat hasonlo temaban

(#2040) Jadro


Jadro
veterán

A Terra Nova 4. rész is rendben volt nálam. Tetszik az egész, leköt. Az Outcast tök hasonló sztori, de valahogy az félbemaradt nálam.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2041) bozont válasza doc (#2039) üzenetére


bozont
veterán

Being Human-t nézem, már csak a 3. évad van hátra. A Lost Girl viszont új, de jól hangzik felvéve a listára. Ha másért nem is, de számomra már Ksenia Solo miatt is megéri megnézni. :C

(#2042) Gyusz válasza bozont (#2041) üzenetére


Gyusz
őstag

Pont Ksenia Solo karaktere a legjobb, nélküle már rég nem nézném a sorozatot.

[ Szerkesztve ]

(#2043) doc válasza Gyusz (#2042) üzenetére


doc
nagyúr

fene tudja, nekem nem jonnek be az ilyen betegesen girhes csajok
mondjuk lehet hogy pont ezert nem vagyok rakattanva arra a sorozatra sem :DDD

(#2044) doc


doc
nagyúr

epp most neztem meg a legujabb 'magyar narancsot', a Hacktion c. sorozat eddigi ket reszet
kovezzetek meg, de nekem bejon :D
persze nyilvan televan baromsagokkal (mint valamennyire szakmabelinek, azert ez eleg fajdalmas tud lenni), de nem jobban mint barmelyik felkapott amerikai produkcio
nehany borzalmasan rossz szineszt azert ki lehetne dobni a p*csaba, de szerencsere a fo karaktereket eljatszo szineszek jok

(#2045) Gyusz válasza doc (#2043) üzenetére


Gyusz
őstag

Van ott még bőven eyecandy, én őt nem azért kedvelem (a LUX-ban például kifejezetten utáltam). Egyszerűen az általa játszott Kenzi feldobja az egész sorozatot, az ő poénjai ülnek leginkább, pedig próbálkoznak mások is. Megtalálták a megfelelő embert a megfelelő szerepre, egyébként tényleg nem kiemelkedő a Lost Girl.

(#2046) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sokak ajánlására elkezdtem nézni a Fringe-et, az első rész olyan volt, mintha egy filmet néztem volna. :)) Első blikkre tetszik, aztán majd meglátjuk.

(#2047) doc válasza Jhonny06 (#2046) üzenetére


doc
nagyúr

ne add fel az elso evad kozepe/vege elott, en haromszor futottam neki, ketszer elakadtam kb. ugyanott :) aztan az elso evad vegere beindul, onnantol mar jo :DDD

(#2048) lvnt válasza doc (#2047) üzenetére


lvnt
őstag

Én talán az ötödik rész után kaszáltam. Egyre inkább úgy érzem, hogy, újra be kellene próbálnom.

(#2049) bozont


bozont
veterán

Az Alphas-t végig nézte valaki? Én a 6. rész óta pihentetem, nem nagyon jött be. Valahogy olyan semmilyen az egész, többnyire a karakterek sem szimpatikusan, vagy teljesen közömbösek. Persze ha történik valami izgalmas az első évad második felében akkor adok neki még egy esélyt, de ha nincs változás akkor nem erőltetem inkább.

[ Szerkesztve ]

(#2050) darál0w


darál0w
Jómunkásember

nem volt kedvem filmezni, így belekezdtem vége a Fringe 3. évadjába. elég jonak ígérkezik.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.