Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) brownus


brownus
veterán

daredevil e2, hallway fight scene,epic!!! :R

(#21002) mayday00 válasza brownus (#21001) üzenetére


mayday00
őstag

Milyen a sori? :D spoiler nélkül. junkien jókat írnak róla. :D nem olyan fos mint a ben efleckes :DDD

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21003) oriic válasza mayday00 (#21002) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Annál minden jobb. :D

Live-Die-Respawn

(#21004) bAtt001 válasza mayday00 (#21002) üzenetére


bAtt001
addikt

köze nincs hozzá, ahogy irták junkien is inkább az első batmanre hasonlit, én már 4 részen vagyok túl. R rated tehát vannak szépen kemény jelenetek :D és nagyon valóságszagú, darkos az egész

(#21005) brownus válasza bAtt001 (#21004) üzenetére


brownus
veterán

jaja :) hálisten :d

Fortitude-ot nézi valaki? most láttam a junkien, pszicho thiller az angoloktól, ez már 2 indok a nézésre :)

(#21006) mayday00 válasza spammer (#21000) üzenetére


mayday00
őstag

Az első 4 részt kiküldték a kritkusoknak, sajtónak. Így szivárgott ki a 4 rész. Mint a oscar díj átadása előtt. Ott is sok filmet kiküldenek.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21007) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na úgy tűnik hogy a Daredevil egész jó lett. Mindenki csak áradozik róla. :) Király, jövő héten el is kezdem.

(vannak amúgy Avengers easter-eggek a sorozatban úgy tűnik)

Live-Die-Respawn

(#21008) mayday00 válasza oriic (#21007) üzenetére


mayday00
őstag

Ahogy lesz normális felirat, nézem is egyből :D Látszik rajta, hogy nem CW sorozat :DDD :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21009) #54715584 válasza mayday00 (#20997) üzenetére


#54715584
törölt tag

:DDD exclusive, not fake, mindezek ott virítanak a 200 megás filenevek mellett :DDD

(#21010) jonnyjoker01 válasza brownus (#21001) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Na az tényleg epic volt :R

@monstre: n betűsön kint van x264-ben. Akkor sem nézem meg... Kell a 720p vagy akár 1080p :)

Ami igazán szánalmas az az, hogy már értékelések és plot is van imdbn megjelenés előtt.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#21011) mayday00


mayday00
őstag

Ez a netflix nem egy pénzmosoda?

Lehet furán hangzik, de lehet benne valami.

Legyárt egy sorozatot egy valag pénzért, utána meg ingyen kirakja a netre... :U

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21012) spammer válasza mayday00 (#21011) üzenetére


spammer
veterán

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21013) Jhonny06 válasza jonnyjoker01 (#21010) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát igen, elég gyatra minőségben kerültek ki, én is inkább várok és hetente nézem, normális minőségben. 720p esetén már nézném is.. :)

(#21014) oriic válasza mayday00 (#21011) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Izé, a Netflix nem ingyenes. :D

Live-Die-Respawn

(#21015) mayday00 válasza oriic (#21014) üzenetére


mayday00
őstag

Ne mond már. Ez baromság. Ingyen kerülnek ki a netre a részek. Full minőségben. Legelőször.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21016) #54715584 válasza oriic (#21014) üzenetére


#54715584
törölt tag

Apply cold water to burned area :DDD

(#21017) mayday00 válasza spammer (#21012) üzenetére


mayday00
őstag

Miért? Szerinted a facebook pl mi? pénzmosoda, megfigyelés, stb... Fbi hozta létre anno, h megfigyeljék az embereket. Szokásaikat, barátaikat, stb...Hozzá ip címek, stb..Tudom paranoiás vagyok, de ez a igazság. iwiw et meg nálunk anno a belügyminisztérium, ugyan ebből a okból. csak megszüntették, mert elég a facebook is erre.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21018) bAtt001 válasza mayday00 (#21015) üzenetére


bAtt001
addikt

az hogy kikerültek nem a netflix műve :D ezekszerint a hd filmeket is a forgalmazójuk teszi fel torrentre? :D

(#21019) bok92 válasza mayday00 (#21015) üzenetére


bok92
addikt

Ember, gondolkozzál már, mielőtt ekkora hülyeségeket írsz... :W Szerinted a Netflix teszi fel a torrentoldalakra a sorozatait?? :U

(#21020) mayday00 válasza bok92 (#21019) üzenetére


mayday00
őstag

Én teljesen ebben a hitben éltem. Hogy ő rakja ki sorban, egymás után. Nincs benne reklám, ez is fura, meg az is, h egyben jönnek ki. Nincs reklám, nincs bevétel.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21021) #54715584 válasza mayday00 (#21015) üzenetére


#54715584
törölt tag

Atyaég, kevered a szezont a fa...al.

Szóval, vannak a kedves bácsik, akik felveszik az epizódokat és kinyomják torrentre, ezek a legelső rossz minőségű verziók.

A csatornák felteszik a saját oldalukra, vagy itunesra vagy netflixre vagy akárhová, ahol ezek elérhetők pénzért, ezek a web-dl verziók.

Plot twist: mindkét verziót megtalálod a virágboltban, mert valaki feltölti oda őket.

Filmek esetén is kikerülnek a ripek virágboltban. Viszont az utóbbi időben a dvd vagy blu-ray megjelenés előtt 2 héttel már elérhető HD Digital formában, ezek általában szintén web-dl verziók, a stúdiók által elérhető pénzért.

Plot twist: ezeket is felteszik virágboltba.

És a végső verzió: megjelenik a dvd vagy blu-ray, ezeket is rippelik és felteszik virágboltba.

Ha tévednék, valaki javítson ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#21022) Zoja™ válasza mayday00 (#21017) üzenetére


Zoja™
őstag

A belügyminisztériumot csak azért hozták létre, hogy legyen aki sms-eket küldözget közelgő időjárási viszontagságok esetén... ;]

(#21023) mayday00 válasza #54715584 (#21021) üzenetére


mayday00
őstag

Logikát nem értem..Elég ha egy ember letölti netfixről, és megosztja. Akkor a maradék 10milliónak már nem kell pénzért megnézni. :F

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21024) Gyick válasza mayday00 (#21023) üzenetére


Gyick
őstag

A zenéknél is igy van...

(#21025) #54715584 válasza mayday00 (#21023) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ember, onnan indultunk, hogy szerinted a Netflix pénzmosoda. Nem az, ezt próbáltam elmagyarázni.
Az, hogy valaki letölti és megosztja már más téma. Nem a készítők adják ingyen.

(#21026) bok92 válasza mayday00 (#21023) üzenetére


bok92
addikt

De miért ne kellene?? Ha bemész a boltba akkor xy összegért vásárolt termékekért nem fizetsz? Ez illegális tevékenység, ami lopásnak! számít.kár is szépíteni... hiába csak otthon sunyiban nézed meg és nem adod át másoknak. Na egy profitorientált vállalatnak nagyon nem érdeke az, hogy lopjad a termékeit. na de hagyjuk a témát inkább...

[ Szerkesztve ]

(#21027) spammer válasza mayday00 (#21023) üzenetére


spammer
veterán

iTunes dettó
Amazon dettó
A bolti Blu-ray dettó

Nem tudom, miért akadsz fent a Netflixen.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21028) mayday00 válasza #54715584 (#21025) üzenetére


mayday00
őstag

Biztos megéri nekik így is, mert nem sírnak :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21029) oriic válasza mayday00 (#21015) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Netflix egy fizetős streamelős szolgáltatás. Nem tudsz semmi letölteni róla, csak streamelni. (vagyis egyfajta ideiglenes TEMP fájlban a gépeden is rajta lesz a cucc, de csak addig amíg be nem zárod a Neflixet)

Az hogy innen ki veszi fel különböző programokkal vagy egyéb módszerekkel, az nem számít.

Live-Die-Respawn

(#21030) Ragnar95 válasza mayday00 (#21017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jézusom, elég gyorsan menj el pszichológushoz, bár ez lehet már pszichiátriai eset :U
FB-nak elég komoly bevétele van a reklámokból, de sebaj, biztos pénzmosoda csak... :U
A Netflixen meg ahogy írták, nem lehet letölteni, illegálisan teszik fel mások...A digitális világban minden így működik, nem tudom, te hol éltél az internet feltalálása óta.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#21031) zoli03 válasza mayday00 (#21028) üzenetére


zoli03
őstag

És szerinted mindenki letölti? Mindenki tud torrentezni? Szerinted a középkorú emberek közül mennyi ismeri a torrentet? Ők hogyan néznek sorozatot? Az ismerőseim közül nagyon sokan (szinte mindenki) tv-n néz sorozatot, vagyis fizetnek érte. Akkor szerinted az USA-ban, ahol sokkal több pénz van ilyenre, nem fizetnek elő a Netflixre?

(#21032) Gyick válasza mayday00 (#21028) üzenetére


Gyick
őstag

Kicsit szerencsésebb történelmű országokban azért sokan használják az ilyen digitális videotékákat,van bevételük belőle így is,meg gondolom rájöttek arra teljesen mind1 milyen formátumban adják ki igy is úgy is felkerül torrentre a cucc.Az a durva hogy már ezeknek a videotékáknak is van kalóz verziója :) pl a popcorn time ami torrent tracker-ekről szedi össze a filmeket sőt még a feliratot is szerez hozzá csak a play gombra kell kattintani.

[ Szerkesztve ]

(#21033) mayday00 válasza zoli03 (#21031) üzenetére


mayday00
őstag

Nálunk egy hasonló szolgáltató szerintem becsődölne. csóró ország vagyunk. :( Bár ott a HBO-de az meg olyan amilyen. Héba-hóba van rajta valami új cucc.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21034) Ragnar95 válasza mayday00 (#21033) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem Magyarországból kell kiindulni, hiszen onnantól, hogy a filmek és zenék letöltése legális, aki ért annyira a számítástechnikához, h egy torrentet el tudjon indítani, az nem fog TV-ben sorozatokat nézni, főleg, hogy ott elég sokat kell várni 1-1 sorozatra, hogy megjelenjen + tele vannak reklámokkal, stb.
A streaming szolgáltatások meg nem feltétlenül elérhetőek itt, ld. Netflix.
De nem is egy ilyen kis országra tervezik egyiket sem... :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#21035) callmeakos válasza mayday00 (#21017) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Várjál mondok jobbat.
A PH-t is a CIA működteti, hogy kifigyelje a szokásainkat, hozzáállásunkat a dolgokhoz. Így tudják kiszűrni hogy vannak e itt terroristák. Szerinted mèrt nem került innen ki egyetlen egy terrorista se? Mert felfigyltek rá, és lecsaptak rá, mielőtt csinálhatott volna bármit is. Fact.

All→M8

(#21036) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

kick****-n megtaláltam Game of Thrones S05 első négy részét.

(#21037) mayday00 válasza bobalazs (#21036) üzenetére


mayday00
őstag

A hacker újabb részeket ígért...

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21038) bobalazs válasza mayday00 (#21037) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az jó, nem szeressük ezt a hetenként egy epizódot.

(#21039) #54715584 válasza callmeakos (#21035) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pssszt, kaptál erre felhatalmazást, hogy ezt elmondd?

(#21038) bobalazs élvezd a minőséget

(#21040) Nova96


Nova96
őstag

(#21041) bagyulajuve válasza Nova96 (#21040) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nagyon jó :DDD

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#21042) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez a nyolcadik rész a Vikingsból elég masszívra sikeredett, bár a cgi-nál néha kilógott a lóláb, viszont ezek az arcok, akiket viking harcosoknak castingoltak minden pénzt megérnek (a farkasfejes forma nagyon állat volt :D).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#21043) mayday00


mayday00
őstag

Better Call Saul

nagyon lassú sorozat, rengeteg benne a felesleges duma, néha el lehetne rajta aludni, de mégis jó, tetszik :K

#21044) xenom0rph A ügyvéd faszi szerintem nagyon nagy :D Elég jó dumája van. Meg néha annyira szerencsétlen, hogy jókat lehet röhögni rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#21044) xenom0rph válasza mayday00 (#21043) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nekem a képi világa az ami nagyon megfogott a sorozatban, le se tagadhatná ,hogy kik a készítői. És a BB 1. évada és barami lassú volt, nem temetem el még ezért, maradok ígyis úgyis végig.

halahala

(#21045) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Daredevil S01E01

Nagyon jól kezdődik és ahogy látom a visszajelzéseket jól is fog folytatódni, de! Az a dokkbéli leszámolás az emberkereskedőkkel az elején megmosolyogtatóan kopizza a Batman Begins kikötői jelenetét.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#21046) #54715584


#54715584
törölt tag

Heroes 4. évad jó? Anno nem néztem, mert a karneválos arcok nem jöttek be, de most elég volt meghallanom a zenéjét és libabőröztem, úgyhogy a Reborn előtt le kell nyomnom :D

[ Szerkesztve ]

(#21047) b3Ro


b3Ro
senior tag

Megneztem a Daredevil elso 5 reszet! Azt kell mondjam eddig nagyon jol ossze van rakva. A szereplok jok, a parbeszedek nem suletlensegek, es szerencsere nem 1 resz 1 tortenet, hanem ativelos. Magasan veri a Gotham, Flash es Arrowt. Meg ilyen minosegu kepregeny sorozat kene, de pl a Supergirl is egy kozepszeru valami lesz sajnos. Tartani kellene egy minoseget...

Eddig nalam az elso 5resz 9/10!

(#21048) Ragnar95 válasza b3Ro (#21047) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én 3. résznél járok, de engem egyelőre nem annyira fogott meg.
Túl sok a verekedés és túl kevés közben a sztori, az átívelő szál kicsit lassan megy, de még azért várok vele mindenképp, remélhetőleg beindul.
Viszont a Gothamet egyelőre meg sem közelíti nálam.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#21049) b3Ro válasza Ragnar95 (#21048) üzenetére


b3Ro
senior tag

Menni fog ott a fo szal. 4-5 elegge jo.
Nekem a Gotham azert csalodas, mert vicc az h szinte akarmilyen ugyet 1 reszben megoldanak, es nincs egy massziv torzse a sorozatnak. Pedig a maffias szalra ha epitenek, abbol jot ki lehetne hozni. Es szepen esszel behozni a DC karaktereket. Igy csak egy nyomozos cucc, par ismert karakterrel, pedig ugy megneznek egy 10 reszes evadot amiben pl Riddler/Joker/pingvin stb megmutatja h mit is tud, na az utne....

(#21050) Ragnar95 válasza b3Ro (#21049) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van ott átívelő szál elég szépen, a mellékszereplők sztorijai bontakoznak ki fokozatosan, egyáltalán nem arról szól a Gotham, hogy hetente megoldanak 1-1 ügyet, sokkal inkább az átívelő szál van a középpontban szerintem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.