Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Enzolord válasza Laraxior (#29997) üzenetére


Enzolord
addikt

Esetleg a Breaking Bad..

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#30002) lacy86


lacy86
addikt

Szeptembertol indul valami uj sorozat ami hasonlo mint az Arrow, Gotham?

(#30003) tDr1v3r válasza spammer (#29998) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Narcos tenyleg jo! Iden lesz masodik evad is.

Pablo Escobarrol szol, nagyresze spanyol hanggal megy de nagyon adja, tavalyrol a kedvencem. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30004) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Wayward Pines jónak ígérkezik, nem egy bohóckodó Warehouse 13...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30005) dokee78 válasza Vikthor (#30004) üzenetére


dokee78
félisten

1. évad jobb volt.

(#30006) spammer


spammer
veterán

House of Cards 3. évad

Tavaly óta elmaradtam vele, most pótoltam. Ez rohadt jó kis évad volt, nagyon tetszett, hogy foglalkoztak a külpolitikával. Ugyan némi túlzás szerintem volt itt-ott főleg az orosz elnök viselkedésében, de összességében baromi erős jeleneteket és fordulatokat hozott.

Remélem, hogy a 4. évad tudta még fokozni, holnap valószínűleg neki is kezdek majd.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30007) mark! válasza gboszi (#29996) üzenetére


mark!
őstag

Siettem, na :DD Minél rövidebre kellett fogni ;]

>

(#30008) Ragnar95 válasza spammer (#30006) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

3. évad szerintem a sorozat leggyengébbje, a 4. minden szempontból jobb lett.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30009) spammer válasza Ragnar95 (#30008) üzenetére


spammer
veterán

Rég láttam már az első két évadot, de nem emlékszem, hogy ennyire izgalmas és fordulatos lett volna végig, némi hibát és túlzást leszámítva (bár ilyenek voltak az első kettőben is) nekem eddig a 3. évad tetszett a legjobban, talán pont a külpolitikai téma miatt, hogy nem csak a "belső" játszma ment végig.

szerk: más, anno nekem a Newsroom kimaradt, de az is tervben van. Viszont az érdekelne, hogy mennyire merített az akkori valós eseményekből, azaz hogy volt-e olyan a történetben, ami miatt ma már kevésbé aktuális vagy érdekes, vagy teljesen fiktív volt és nézhető bármikor?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30010) aizen92 válasza spammer (#30009) üzenetére


aizen92
addikt

Newsroomot asap pótold! 2010 west wingje.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#30011) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Gamereknek:

Jön a Battlefield TV sorozat

Máris lennének ötleteim. 1. évad 1-2. VH, 2. évad modern éra, 3. évad BF2142 kora. :D

Live-Die-Respawn

(#30012) mark! válasza oriic (#30011) üzenetére


mark!
őstag

Te jo eg... ;] LoL-rol szerintetek nem akarnak? ;] Eleg jo lenne az is szerintem :D (De filmet minimum! :DD)

>

(#30013) Ragnar95 válasza spammer (#30009) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem pont az nem tetszett, hogy Frank nagyon a háttérbe szorult és pont amikor a legnagyobb hatalommal kellett volna rendelkeznie, látszólag akkor volt a leggyengébb.
Számomra pont hogy a 3. évad volt a legkevésbé izgalommal és fordulatokkal teli, jóval kevesebb meglepő esemény volt benne, mint a korábbi évadokban szerintem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30014) Laraxior válasza dokee78 (#29999) üzenetére


Laraxior
titán

Bejött a dolog :C
2 hétig éjszakás vagyok úgyhogy van időm nézni, nincs itthon senki :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30015) dokee78 válasza Laraxior (#30014) üzenetére


dokee78
félisten

Gondolom Sons of Anarchyra gondolsz.

(#30016) Laraxior válasza dokee78 (#30015) üzenetére


Laraxior
titán

Igen, igen :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30017) spammer válasza Ragnar95 (#30013) üzenetére


spammer
veterán

House of Cards 3. évad

Szerintem pont ezért volt jó és ebből a szempontból realisztikus is. Ő lett az elnök, azaz a legnagyobb célpont, a legnagyobb támadási felület, neki kellett döntéseket hozni, neki kellett kompromisszumokat kötni, megfelelni elvárásoknak/követeléseknek stb. Hiába elnök, nincs teljhatalma, nem tehet meg akármit, sőt, fokozottan kell ügyelnie arra, hogy mit tesz, mit mond. Hisz már arra is fókuszcsoportot hoztak létre, hogy Claire-nek milyen frizurája legyen. Olyan nyomásnak kell megfelelnie, amilyennek azelőtt soha, miközben több oldalról folyamatosan támadják és mindenért őt tetszik felelőssé. Tehát hiába a hatalom, ha a nyomás és a tét is sokkal nagyobb.

Lehet, hogy tanácsot kellene kérnie Viktortól. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30018) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na úgy fest jön Kid Flash is az S03-ban. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30019) k-adi válasza gyuromoj (#30018) üzenetére


k-adi
nagyúr

szopójler

(#30020) gyuromoj válasza k-adi (#30019) üzenetére


gyuromoj
veterán

csütörtök óta iszok, sorry :B :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30021) k-adi válasza gyuromoj (#30020) üzenetére


k-adi
nagyúr

na de melyik csütörtök óta? :D amúgy nem is olyan gáz az új szerkó

(#30022) gyuromoj válasza k-adi (#30021) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kicsit S01-es Yellow Suit Man, de jöhet. Legutóbbi óta, tegnap ezért pihentem is a melóban. ;]

(#30023) k-adi
Ezért dolgoznak, hogy kitaláljanak ilyen fontos dolgokat. ;)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30023) k-adi válasza gyuromoj (#30022) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát igen, sajna a legtöbb szín már foglalt :DDD (piros, fekete, zöld, stb... talán még a kék / lila nem? :D )

(#30024) gerii válasza k-adi (#30023) üzenetére


gerii
addikt

Rózsaszín

(#30025) Vladi


Vladi
nagyúr

Van mr.robot s02e01, just sayin' :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30026) mark! válasza Vladi (#30025) üzenetére


mark!
őstag

Nekem még nincs! :D

>

(#30027) k-adi válasza Vladi (#30025) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen?? pedig elvileg csak 2 nap múlva esedékes.. :K

(#30028) Apollyon válasza spammer (#29982) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Optimista vagyok.. Még befejezem a The 100 -et, aztán jön a Miszter.

BTW, mi történt a feliratok.info -val? Aszondja offline

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30029) k-adi válasza Apollyon (#30028) üzenetére


k-adi
nagyúr

du. még jó volt...

(#30030) Vladi válasza k-adi (#30027) üzenetére


Vladi
nagyúr

nemtom, az előbb néztem meg.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30031) oriic válasza Vladi (#30025) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pre-release. Érdemes megvárni premiert.

Live-Die-Respawn

(#30032) Vladi válasza oriic (#30031) üzenetére


Vladi
nagyúr

jah.

Az miben lesz más?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30033) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Dark Matter s02

H Mosst miert kellett ilyen hulyen kiirni a soribol..

Janaboy

(#30034) torik


torik
senior tag

Preacher S01E07:

Uhh, mi lesz itt :D Eugene pokolra küldésénél néztem egy nagyot az ezt megelőző részben, az volt az a pont amikor a széria úgy döntött ideje akcióba lépni, és a mostani epizód (+az előzetes) is arról árulkodik hogy ettől már csak durvább lesz. Különösen tetszett hogy Cassidy végre kiállt valami mellett, nem csak azért volt ott hogy vicces legyen. Több rejlik a karakterben mint egy mellékszereplő aki a humort szolgáltatja, és ez most meg is látszott.

Egyébként nagyon képlékeny plot device ez a Genesis, Jesse minden gondot megoldhatna vele, mondhatott volna annyit Quincannon-nek hogy "nem, nem kell neked a föld, felejtsd el" és ennyi volt, bár akkor jóval unalmasabb lenne az egész :D jó lenne ha kitalálnának valamit hogy csak végszükség esetén használja, valami ami korlátozza ezt az erőt, bár lehet hogy Jesse lassú megzavarodása pont ezt a célt szolgálja: minél többet használja annál jobban az agyára megy.

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#30035) Ragnar95 válasza spammer (#30017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Reálisnak tényleg reálisabb volt emiatt az évad, de jelen esetben szerintem kár volt ennyire ragaszkodni a valósághoz, mert pont emiatt jóval kevésbé lehetett izgalmas és fordulatos a sztori.

Na igen, tőle aztán még Frank is tanulhatna ;]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30036) BITBOYS válasza Vladi (#30032) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ellenőrizetlen magyar felirat [link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#30037) dokee78 válasza BITBOYS (#30036) üzenetére


dokee78
félisten

Nem jó az időzítés.

(#30038) torik válasza dokee78 (#30037) üzenetére


torik
senior tag

MPC classic lejátszóval lehet menet közben tologatni a feliratot.

All that and a bag of chips

(#30039) Nagytoll válasza torik (#30038) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Magát a részt hogy/hol tudom elérni?
Szerk: tárgytalan, google segített

[ Szerkesztve ]

(#30040) dokee78 válasza torik (#30038) üzenetére


dokee78
félisten

Nyilván lehet.
De mindig kivárom az időzített feliratokat.
Ne kelljen már ide,oda igazítani.

(#30041) Vladi válasza dokee78 (#30037) üzenetére


Vladi
nagyúr

de jó. Ezzel néztem. Csak akkor más release kell hozzá.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30042) spammer


spammer
veterán

Flaked 1. évad

A Netflix az utóbbi időben érzi, hogy milyen dramedy-ket kell szállítani. Ott volt a Master of None és a Love, majd nem sokkal utánuk jött a Flaked, és az előbbi kettőhöz hasonlóan ez is baromi jó lett.

A helyszín Venice, Kalifornia, a főszerepben Will Arnett (BoJack Horseman szinkronja), egy tragikus múltú és jelenleg eléggé padlón lévő karaktert alakít (jól áll neki a szerep, hello BoJack! :) ). Nincs nagy történet, ellenben ami van, az pont elég, baromi jó karaktereket kapunk (Cooler nevű srác elég jó arc), jók a csajok és hangulatos már maga a környezet is. Ráadásul a megvalósítás is kicsit indie filmes hangulatú/stílusú. A poénok jók, akadnak feelgood jelenetek és epizódok is, de alapvetően elég drámai gyökerű (viszont ennek ellenére nem lehúzós, ettől nem kell tartani).

Szóval nekem nagyon tetszett, remélem, hogy lesz folytatás, mert szívesen néztem volna tovább (csak 8 részes az évad).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30043) aleister


aleister
veterán

A True Detective 3. évadjáról lehet valamit tudni?
Eszerint sajna lehet, hogy kasza, de nem láttam még megerősítést.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30044) ígyvanferi válasza spammer (#30042) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez jó, tetszik leírás alapján, jöhet. A másik kettő említett is bejött, plusz Will Arnettet is bírom (30 Rockban láttam utoljára pár részben pl.).

(#30045) Ventur@


Ventur@
senior tag

Üdv!

Megnéztem a Mr. Robot S02E00 - dec0d3d.doc részt, ugyebár ez ilyen felvezető a 2. évadhoz és bejött nagyon. Jó volt ez az összefoglaló az első évadból, meg hogyan készültek a részek, mik voltak a visszhangok és egy kis előrevetítés, hogy a 2. évadban mi várható. Már hiányzott Eliott "bamba" képe és monoton hangja :D .

Ami - nekem - meglepő volt, hogy az első évad vége felé esett le, hogy a Darlene-t játszó Carly Chaikin szerepelt a Suburgatory-ban (idehaza Kertvárosba száműzve címmel ment). ....hát merőben eltérő két szerepet játszott/játszik :D .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#30046) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Flash S03 (SPOILER) :Y

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30047) oriic válasza gyuromoj (#30046) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez meg ki? :D

Live-Die-Respawn

(#30048) Enzolord válasza oriic (#30047) üzenetére


Enzolord
addikt

Irreverse Flash... :C :C :C

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#30049) gboszi válasza Enzolord (#30048) üzenetére


gboszi
senior tag

Anti irreverse flash... :DD

"If you're good at something, never do it for free!"

(#30050) Enzolord válasza gboszi (#30049) üzenetére


Enzolord
addikt

Az majd a 4. évad lesz.. Csillámf@szláma jelmezben... :DD :DD :DD

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.