Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) lasse001 válasza blakey (#44748) üzenetére


lasse001
senior tag

Én is ezt használom. De van még egy alkalmazás ami csinál ezeknek az apoknak a homére ikont. És nem kell ez a plus launcher.

(#44752) Joshi


Joshi
titán

Az új Oreo-nál a Home menü nekem nagyon irritálóan élénk képmegjelenítésű, viszont nem tudom finomhangolni a képet mint mondjuk TV csatornánál vagy HDMI bemeneteknél. Van erre lehetőség?

(#44750) blakey köszi, majd kipróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

(#44753) bekecs76


bekecs76
tag

Srácok!
Az XF7596, tényleg nem tud dlna-t, vagy csak nincs feltüntetve?

(#44754) Komi28 válasza dancsuri (#44747) üzenetére


Komi28
senior tag

Chrome-t is tudod rendesen használni a tv-n? Berakja rendesen a könyvjelzőket stb. ? Ja és ezt simán feltetted(play-ből nem jön elő) vagy az aptoide-ről? Köszi

(#44755) mjani1172


mjani1172
addikt

Miért jó hogy telepíteni akartok rá mindent? Hiszen így is lassú, ha teleszemetelitek akkor még lassabb és instabil is lesz.
A kezelhetőségről nem is beszélek.

(#44756) dancsuri válasza mjani1172 (#44755) üzenetére


dancsuri
veterán

Egyrészt egyáltalán nem lassú, másrészt meg azért van.

(#44754) Komi28
A Krómot nem használom csak kipróbáltam (a gyári jobb)
Minden progit PC-n letöltött és pendrájvra másolva telepítek.
Amit használni szeretnél próbáld ki, aztán ha nem megy vagy nem tetszik letörlöd

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44757) icemad válasza mjani1172 (#44755) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem csak egy böngésző kellett volna, hogy retroarchhoz és kodihoz letöltsek pár dolgot.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#44758) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok,

Arra a szitura lenne valakinek ötlete,
hogy a frissítés óta miért nem jatszik le vinyóról filmet a beépített lejátszó?
Avi, divx, mkv mindent lejátszott a frissítés előtt, most meg semmit sem.

Nálam annyi változást hozott az új frissítés hogy érezhetően és látványosan gyorsabb lett a rendszer de megvoltam nélküle ( a menü nekem így nem jön be ) szóval teljesen felesleges frissíteni, en is veletlenül csináltam. Csatorna listát szerettem volna viszzatölteni de összekevertem a pen driveokat és azt tettem be amin a frissítés volt, azonnal indult, kihúzni már nem mertem.
A fenti probémára várom a rutinos forumtarsak ötleteit.
Köszönöm

(#44759) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Az új android rendszeren milyen gombbal tudom megnézni az éppen futó alkalmazásokat? :F

szerk: Jahh, és lenne még egy kérdésem a műsorújságban (guide) mit jelentenek a különböző színek egyes csatornáknál? Nagyon soknak csak az alap háttér van,de van olyan is amelyiknek kék vagy barna..

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#44760) lasse001 válasza lasse001 (#44751) üzenetére


lasse001
senior tag

(#44761) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Nekem 7-es az android a TV-n és a Twitch mostanában azt csinálja, hogy minden indításnál be kell jelentkeznem. Előtte nem dobott ki, indulás után azonnal a feliratkozásaimhoz vitt. Mi történhetett az elmúlt kb 1 hétben, hogy ezt csinálja?

(#44762) BOANerges


BOANerges
tag

Üdv Mindenkinek!

Véleményt szeretnék kérni az alábbi modellről, most a MediaMarkt -ban akciós. Méretben és teljesítményben tetszene, más TVs fórumokon írtak jókat róla: SONY KD-49XF7596BAEP
illetve a nagyobb tesójáról: SONY KD-55XF7596

Szívességeteket előre is köszönöm! :R

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#44763) Csaba No. 1 válasza jano_77 (#44725) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Igen lehet. Először egy 2 gigás pendrive-ra mentettem, bedugtam, nem ismerte fel. Aztán egy Intenso 1Tb-ra, azt simán felismerte. Lehet, a kicsi, nevetleneket nem szereti a Sony tv.

(#44764) dancsuri válasza NomAd_82 (#44758) üzenetére


dancsuri
veterán

Egy gyári beállítások visszaállítása csodákra képes

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44765) Quqesz válasza BOANerges (#44762) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A nagyobbik direct ledes, de ips minda2. Mivel nincsen " nagy " tv, az 55-öst venném, ha befér. Ha sötétben nézel többet filmet, akkor az xf7005 a másik lehetőség, de az nem androidos(xf7596 az)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#44766) dudrob válasza BOANerges (#44762) üzenetére


dudrob
tag

Üdv. Nálam 1 hete KD-55XF7596 szolgál, rosszat nem tudok róla mondani, ha sötét szobába szeretnéd nézz mást, nappaliba tökéletes. IPS monitorjaim vannak eleve, tudtam mire számítsak. 4K ok mezei pendrájvról.
Mediában 1 falon volt vagy 50 tv, hátrébbáltam v 10m-t, és végigmutogattam, hogy melyik Sony. Ennyi.
Mint 1992-ben, mikor a Trinitront vettük (még mindig jó)..
Más. Valaki tudja hogy lehet kikapcsolni a tv-t teljesen? Nem húznám ki random a konnektorból, ha napokra elmegyek. Ha. falra raknám, fel, jó hozzá bármilyen 200x200as tartó, vagy mit kell nézni, javallott egyáltalán?

(#44767) Buckey válasza dudrob (#44766) üzenetére


Buckey
senior tag

Üdv.!

Itt a válasz:
(#44628) Buckey

[ Szerkesztve ]

(#44768) BOANerges válasza dudrob (#44766) üzenetére


BOANerges
tag

Hálás köszönetem Uram! 🤠

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#44769) BOANerges válasza Quqesz (#44765) üzenetére


BOANerges
tag

Köszönöm szépen a segítséget! 🤠

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#44770) NomAd_82 válasza dancsuri (#44764) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Köszi, addig nem kellett eljutnom.
Lehúztam a külső vinyót, áramtalanítottam és másik portba dugva már jó.
Köszi

(#44771) AL válasza dudrob (#44766) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A TV oldalán is van egy főkapcsoló, de szerintem egy kapcsolóval ellátott feszvédős elosztó a legjobb megoldás. Üdv.

(#44772) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
A frissítésről mik a vélemények? Továbbra is lassú, szaggatott a menüben a lépkedés?

(#44773) KüLÖNc válasza zenwalk (#44772) üzenetére


KüLÖNc
tag

Bekapcsolás után van kb. 10 másodperc, amíg nem érdemes kapkodni, mert akkor biztos meg fog akadni, egyébként én fluidabbnak érzem, mint az előzőt. Főleg az applikációk elindításakor.

(#44774) Linda1


Linda1
aktív tag

Sziasztok. Xf70 tulajoktól érdeklődnék, nektek megy a tv-n az HBO go, tükrözéssel?
Én nem tudom sehogyan rábírni, eleve az aplikációt, ha megnyitom még kéne jelenjen a tükrözés ikon, de nincs. Linuxon ez így nem lehetséges, vagy valami más lehet a probléma?

(#44775) dancsuri válasza Komi28 (#44754) üzenetére


dancsuri
veterán

Most egy kicsit nyomkodtam a Krómot, nagyon jó (mint PC-n) :C ami k@rvára nem tetszik (más appoknál is), hogy a programon belüli "gombok" nem különülnek el élesen egymástól (mármint ahogy lépkedek rajtuk) így aztán néha azt se tudom hol a "kurzor" :W

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44776) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
50w75c-n az optikán jövő hang néha akad, idővel talán megoldódik, de inkább az újraindítás segít.
Mi miatt csinálja ezt?

szerk: Főleg azután szokott lenni, mikor váltok hangszóróról audiorendszerre az action menüben.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#44777) PrinceHerceg válasza dancsuri (#44775) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Pontosan honnan tudtad feltenni a Google Chrome-ot Android SONY TV-re? :B

Köszi a válaszodat! :K

[ Szerkesztve ]

(#44778) nismoka válasza PrinceHerceg (#44777) üzenetére


nismoka
addikt

APK-ból feltelepíted és kész is.

(#44779) WaterWave válasza nismoka (#44778) üzenetére


WaterWave
veterán

hogy pontosan?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#44780) nismoka válasza WaterWave (#44779) üzenetére


nismoka
addikt

Felrakod pendrive-ra pld a chrome.apk-t, megnyitod egy file kezelővel pld ES explorer a tv-n és megis vagyunk.

(#44781) dancsuri válasza WaterWave (#44779) üzenetére


dancsuri
veterán

A TV Play áruházából feltelepíted az "Es file explorer"t (tud Magyarul) letöltöd Innen a krómot, felrakod egy pendrájvra, a pendrájvot bedugod a TV egyik USB portjába. megnyitod az Es file explorert és telepíted a króm böngészőt

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44782) WaterWave


WaterWave
veterán

köszi.. akkor fel is rakom, mert a gyári böngésző az egy vicc

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#44783) dudrob válasza Buckey (#44767) üzenetére


dudrob
tag

Köszi srácok, jó ez az app, a tv oldalán a kapcsoló se kapcsolja le, csak restartol hosszan nyomva. Feszvédős hosszabbítóval használom eleve, de nem kapcsolnám csak úgy le, valami leállításfélét talán csinál ezzel a proggal. Operát felraktam, chrome jobb vajon? Most a Kodival barátkozok.. Csak a tv nem indul ott el nekem..
Valami fps-mászkálós game letölthető erre?

[ Szerkesztve ]

(#44784) Buckey válasza dudrob (#44783) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen!
Nyugi, ez a program lekapcsolja (én beállítottam a gyári kikapcsolás gomb kétszeri lenyomására, az egyszeri lenyomás maradt „altatás”, a hosszú lenyomás is maradt újraindulás).
Próbáld ki, dugj az USB-be egy kis lámpát, majd meglátod. ;) (pl. ilyent )

(#44785) dancsuri válasza dudrob (#44783) üzenetére


dancsuri
veterán

Valami fps-mászkálós game letölthető erre?
Mint fentebb írtam: nem kell a TV-vel semmit letölteni a TV-re (kivéve Es fileexplorer) PC-vel kell letölteni a kívánt progit BÁRMIT és úgy felrakni (bármit ami tetszik)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44787) El Gringo válasza ervin1979 (#44786) üzenetére


El Gringo
senior tag

ahhoz képest, hogy tíz éve regisztráltál, még nem tűnik fel, hogy ez nem a hardverapró :C

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#44788) daniel2121 válasza El Gringo (#44787) üzenetére


daniel2121
senior tag

Jó van má,lehet gyorsan el szeretné adni. Belefér...

(#44789) El Gringo válasza daniel2121 (#44788) üzenetére


El Gringo
senior tag

Én is szeretnék gyorsan eladni. Akkor én is beírhatom? Meg a következő, meg a következő...

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#44790) Ceko


Ceko
senior tag

Erre valaki? :F

Sziasztok!

Az új android rendszeren milyen gombbal tudom megnézni az éppen futó alkalmazásokat? :F

szerk: Jahh, és lenne még egy kérdésem a műsorújságban (guide) mit jelentenek a különböző színek egyes csatornáknál? Nagyon soknak csak az alap háttér van,de van olyan is amelyiknek kék vagy barna..

Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#44791) a2d2 válasza dudrob (#44783) üzenetére


a2d2
addikt

Én semmilyen játékot nem töltenék a TV-re a helyedben. Iszonyat gyenge a hardver benne.
Én kb ezeket húztam le és így még tökéletesen fut a rendszer:
- HBO GO
- SPMC
- Spotify

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#44792) Prophyte


Prophyte
csendes tag

Sziasztok

Az új Oreo-nál be lehet zárni az appokat vhogy úgy, mint a réginél? Ott hosszan kellett a Home gombot nyomni és lefele gombbal be lehetett zárni egyesével. Most ez eltűnt.

(#44793) vlevi válasza Ceko (#44790) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem lehet megnézni, sajnos. Fene se érti, miért szüntették meg.
A kék a szerintem sport, a barna pedig zene. Gondolom az alapján színez, hogy a csatorna milyen egyéb információkat tárol az EPG-ben.

Én a videó appot sajnálom, mert nem értem, hogy az új verziója miért nem kezeli a HDD-n lévő könyvtárakat. A régi videó app legalább egy szintre kilapítva, de mégiscsak tudott mutatni valamiféle könyvtárszerkezetet.

(#44794) vlevi


vlevi
nagyúr

Az Oreo frissítés után azt vettem észre, hogy a kilépés a kedvencekbol új szintre lépett. Amikor a távirányító + gombjaval megyek a következő csatornára, néha kiírja az ominózus feliratot, és onnantól kezdve tényleg nem a kedvenceim szerint megy a következő csatornára.

(#44795) WaterWave válasza dancsuri (#44781) üzenetére


WaterWave
veterán

feltelepítettem, lefut...

hogy tudom addolni a chromot az alkalmazásokhoz?
mert pillanatnyilag ugy tudom megnyitni hogy beállítások - alkalmazások és onnan...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#44796) lasse001 válasza WaterWave (#44795) üzenetére


lasse001
senior tag

Erre gondolsz?
[link]

(#44797) Buckey válasza Prophyte (#44792) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!

Nézd meg a ButtonMapper appot, elég jól lehet az ilyen speciális funkciókat testreszabni (köztük van, amit te is szeretnél).

(#44798) WaterWave válasza lasse001 (#44796) üzenetére


WaterWave
veterán

Igen, pontosan

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#44799) lasse001 válasza WaterWave (#44798) üzenetére


lasse001
senior tag

Keres rá a google playen és töltsd le

(#44800) dudrob


dudrob
tag

A fényérzékelő hol van a tv-n (55xf7596) és hogy működik? Mert ha minimumra veszem a fényerőt, aztán fényérzékelő on, az még lejjebb veszi. Mennyire veszi fel, ha minimumon van és rásüt a nap (hova is?) ?
Mert pl ha sötét szobába néznénk, minimumra venném bekapcsolt fényérzékelővel,de ha nappal is legsötétebben szeretném nézni esetleg leragasztanám.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.