Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) Yutani


Yutani
nagyúr

Hétvégén elkezdtem a Way to Pripyat modot, eddig nagyon tetszik! Igaz, hozzá kell tenni, hogy a neten található útmutató nélkül nagyon nehéz lenne megcsinálni egyes küldetéseket. Például a Szabadság bázisán az 5 darab PDA előkerítését. Minden következő PDA akkor jelenik meg, amikor felveszed a rá vonatkozó feladatot. Ez alapján igen sokat kellene keresni őket, újra és újra átfésülni a bázist. Vagy ugyanott a doki számára megkeresendő különleges gyógyvirágot. Esküszöm, semmit nem láttam a nádasban, csak nyomkodtam az útmutató által megadott helyen az "F" gombot és egyszer csak kiírta a különleges növényt.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#34702) Dhampir


Dhampir
félisten

Visszaolvasva pár Fallout-tal kapcsolatos hozzászólást, még szerencse, hogy van külön topikjuk:

Fallout 3

Fallout 4
(hirtelenjében belekukkantva látom, hogy SaGa59 ott is aktív, meg borovi és PeL, a Fallout 3-ban hubai38 korábbról ismert sztalker társaink :D)

[ Szerkesztve ]

(#34703) borovi válasza Dhampir (#34702) üzenetére


borovi
aktív tag

Persze, van, csak elkapott bennünket a lendület. :DDD Bocsika az offtopikért... :B De tényleg király játékok! ;]

(#34704) borovi válasza hubai38 (#34700) üzenetére


borovi
aktív tag

Az idei márciusi magyarítás verzió már szerintem nagyon jó az általam korábban ismertekhez képest. Az alapjátékot simán végig lehet vinni vele magyarul, aztán a következő 10 évben meg hátha a DLC-k is sorra kerülnek... :D

(#34705) Dhampir válasza borovi (#34703) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem gond, érdekes a téma különben.

Sajnos a Stalker alapjátékokon kívül elég kevés az olyan mod, ami hozza a profibb minőséget. Nem csoda, ha ráfanyalodtok más posztapokaliptikus játékra. :)

(#34706) Antonius1978 válasza SaGa59 (#34697) üzenetére


Antonius1978
addikt

El nem tudom kepzelni, hogy milyen lehet ez az epitkezos F4, es hogy milyen kuldetesek vannak benne, es milyen a fo tortenet szal, csak annyit hallottam,olvastam a dologrol, hogy mar a kezdetben kapunk valami eropancelt, es valami golyoszorot, igy nem kell benne sokat kinlodni, masok viszont nehezmenyeztek ezt a dolgot, en egyelore nem tudok hozzaszolni, meg van benne sok keszitheto fegyver, meg valami az apaddal, ennyit tudok a 4ik reszrol osszesn.

borovi akkor talan ugy picitt elvezetesebb lesz, remelem megvan meg a NW mentese az otthoni gepemen, de ujrajatszani nem fogom, valahogy nem jon be a tortenet, meg a helyszinek, ott bolondul koborolni a sivatagban stb, az osszelott, lepusztult Wasinghton sokkal izgalmasabb.
A F4 meg meg mindig draga, de ha lesz learazas es lesz penzem akkor talan megveszem, azt mondod megeri?Meg is kukkintom mindjart a GOG-on, hogy ott mennyibe kerul de utoljara is valami 39 font volt, megjeleneskor 60, meg igy is nagyon draga, de talan iden meg eresztenek el az arbol.

Yutani a WiP az allati jo mod, szamomra ez jelenti a Zona igazi hangulatat.Van benne par hiba, nem tokeletes, de ez van.

Dhampir nem rafanyalodast jelent, hanem azzal van baj, hogy a leghosszabb Stalker mod is rovid egy F3-hoz kepest, egyszoval kevesebb idot szorakozol 1 moddal mint az emlitett jatekkal, azaz hirtelen 10-20 mod kellene, annyi er fel az F3 alapjatekaval...Tlan valtozik a helyzet a jelenlegi leghosszabb modokkal, mert nehezek es hosszuak...

(#34707) hubai38 válasza borovi (#34704) üzenetére


hubai38
aktív tag

Én nem mertem vele neki kezdeni, már sajna nagyon sokat csalódtam.Az ezt megölőző fórdításokba.de hogy mondod hogy jó végig lehet vinni,akkor én is ki probálom rövidesen.

Köszi szépen.

(#34708) Dhampir válasza Antonius1978 (#34706) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy a Stalker rövidebb, de amit azalatt nyújt, azt más helyszínen játszódó sztori nem tud oly módon élményként átadni.

Számomra a Stalker nem attól lesz jó, hogy "nehezebbé" válik, hanem a hangulat a meghatározója. :)

Talán inkább kevesebb, de igazán minőségi mod lenne a szerencsésebb egyes "tákolmányok" helyett, de legalább foglalkoznak vele még páran a rajongók közül.

Lehet a F3/F4 akármilyen csodálatos, a Stalker más világban játszódik s pont az adja meg az ízét. Ha rövid, akkor rövid, de velős. :)

Egyébként talán kicsit szomorú is az, hogy a saját topikjában a Stalkert kell "megvédenem". :(

[ Szerkesztve ]

(#34709) kekeeci válasza Dhampir (#34708) üzenetére


kekeeci
senior tag

Nem kell 'megvédeni', nem bántja senki.
Teljesen különböző játékok, összehasonlításuknak annyi értelme van, mint a paradicsomot hasonlítani a csirkecombhoz, azon az alapon, hogy mindkettőt lehet a piacon kapni.
Semmi baj nincs azzal, hogy más játékokat - történeteket is szeretnek a fórumtársak, ezzel szerintem csak többek, értékesebbek lesznek.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#34710) hubai38 válasza Dhampir (#34708) üzenetére


hubai38
aktív tag

Igen én egyenesen hadat üzenek neked.

(#34711) Dhampir válasza kekeeci (#34709) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyetértek, ezzel nincs is gond, csak a Stalker "hanyatlása" szomorított el. :(

(#34712) rétisün válasza Dhampir (#34711) üzenetére


rétisün
veterán

alighanem az is közrejátszik, hogy SaGa a könyvek fordítása mellett már nem tud a modokkal is foglalkozni (ami persze teljesen érthető, a fordítás mégis csak munka), így nem nagyon vannak új mod-ajánlások (főleg nem magyarítva) a régiek meg 'kifutottak'

én is pl. már alig játszom (meg nem tudnám mondnai, mikor jártam a Zónában :B ) leginkább csak read-only üzemmódben vagyok itt a stalker topikokban is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34713) Laris2 válasza rétisün (#34712) üzenetére


Laris2
aktív tag

Lassan elkészül egy ( kifutott ) stalker mód magyarítása, a Fotográf. :K

(#34714) Dhampir válasza Laris2 (#34713) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó hír. :R

(#34715) Erdő válasza Laris2 (#34713) üzenetére


Erdő
tag

De jó!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#34716) Sensut válasza Laris2 (#34713) üzenetére


Sensut
őstag

Ez jó hír biza. Ez az egyik legjobb SOC mod és nem túlzás ráfogni azt sem, hogy minden idők az egyik legjobb STALKER modja, a ST2 mellett! Legalább 4x vittem végig de még mindig bármikor simán újrakezdeném :)

(#34717) Laris2 válasza Sensut (#34716) üzenetére


Laris2
aktív tag

Azt mondod a ST2, ha van rá igény? Egyébként az is egy szuper mód..

(#34718) Sensut válasza Laris2 (#34717) üzenetére


Sensut
őstag

Abszolúte! A kettő együtt jár, mint borsó meg a héja :K

(#34719) Dhampir válasza hubai38 (#34710) üzenetére


Dhampir
félisten

Megdobálsz gránát-almával.

(#34720) Yutani válasza Sensut (#34718) üzenetére


Yutani
nagyúr

ST2 = Secret Trails 2?

Most hallok erről először.

#tarcsad

(#34721) rétisün válasza Yutani (#34720) üzenetére


rétisün
veterán

pedig az egyik legjobb mod, amivel eddig játszottam. sajnos csak angolul van, meg persze oroszul, és nem is CoP, hanem ShoC mod, de akkor is az egyik legjobb (szerintem) az már én bajom, hogy az is ott van félbehagyva :B

(#34713) Laris2: :R köszönjük!

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34722) Blaci1982


Blaci1982
újonc

Sziasztok! Nem tudja valaki véletlen, hogy a dacolva a halállal módban zatonban a szennyvíztisztítóban hol találok szerszámot???

(#34723) sklopp válasza Blaci1982 (#34722) üzenetére


sklopp
őstag

Úgy rémlik, ahol az épület alatt át lehet menni az oszlopok között, az egyik oszlop mellett találtam. De ez nem biztos, már rég játszottam vele.

[ Szerkesztve ]

(#34724) Blaci1982 válasza sklopp (#34723) üzenetére


Blaci1982
újonc

Igen itt kéne lennie de nincs! Lehet hogy bug?

(#34725) sklopp válasza Blaci1982 (#34724) üzenetére


sklopp
őstag

A játék több helyre is teheti, lehet az épület mögött felmászva elérhető vascsőben is, meg a jó ég tudja hol.

(#34726) Aarpok válasza sklopp (#34725) üzenetére


Aarpok
őstag

Lehet ez ilyen SGM-es örökség abban is mindig máshol szoktak lenni, de ott legalább Bagoly elárulta persze jó pénzért vagy elektromos maniért. :D

Аарпок

(#34727) sklopp válasza Aarpok (#34726) üzenetére


sklopp
őstag

Így van.

(#34728) Milicista


Milicista
újonc

Sziasztok, új vagyok azt szeretném kérdezni ,hogy van rá esély hogy lesz magyarositás a Wins of Time modhoz ? Ha esetleg már van elnézést ,de nem találtam ezért kérdem.

(#34729) Antonius1978 válasza Milicista (#34728) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szia, az oldal aljan megtalalod amit keresel :[link]

(#34731) Yutani


Yutani
nagyúr

Végeztem a Way to Pripyat moddal. Hát a vége, izé, tök gáz. Nincs is normális vége.

Viszont elkezdtem a Szolgálat katonája modot. induláskor hint, hogy Sulga előtt hajtsak térdet. Hát én tornázok össze-vissza, de nem történik semmi, nem lehet beszélgetést kezdeményezni vele. Tipp?

#tarcsad

(#34732) Dhampir válasza Yutani (#34731) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek a modok ilyen furák, legalábbis az alapjátékokhoz képest, szerintem. A Suttogások Völgye is elsüt egy érdekes poént.

(#34733) Yutani válasza Yutani (#34731) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megvan a hiba oka: ha az első automata mentésből kezded a játékot (tehát új játékot kezdesz, kilépsz, majd visszatöltöd az első mentést), akkor nem lesz elérhető Sulga, nem tudod megszólítani, nem jelenik meg a beszélgetés opció. Újrakezdve a játékot működik a dolog.

#tarcsad

(#34734) shield válasza Yutani (#34733) üzenetére


shield
Topikgazda

Hmm...ilyen fura dolgok előfordulnak a Stalker modokban. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34735) Dhampir válasza Yutani (#34733) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint egyszerű volt a hiba oka, legalább okultunk belőle. :)

(#34736) Blaci1982


Blaci1982
újonc

Elakadtam... A daccolva a halállalt tolom, tolnám de nincs meg az a 2 relikvia amit a navigátor kér hogy átvigyen janov-ba. Hol vannak azok a relikviák merre keressem??

(#34737) Papa Joe válasza Blaci1982 (#34736) üzenetére


Papa Joe
tag

Namaszte!

Úgy emlékszem, hogy nem fogod megtalálni, mert ebben a részben nem is fog átvinni. Az a következő fejezet, de mint mondom, nem tuti. Régen volt, öregszem is. :))

(#34738) Dhampir válasza Papa Joe (#34737) üzenetére


Dhampir
félisten

Sultan is így köszönti összetett tenyerekkel a Szkadovszk fedélzetére toppanókat a Way to Yoga modban. :D

[ Szerkesztve ]

(#34739) Blaci1982 válasza Papa Joe (#34737) üzenetére


Blaci1982
újonc

Tényleg ennyi lenne a mód??

(#34740) Aarpok válasza Blaci1982 (#34739) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen csak Zaton van benne :K Ez egyébként egy többrészes alkotás és ez volt az első része. A második már máshol játszódik.

Аарпок

(#34741) SaGa59 válasza Papa Joe (#34737) üzenetére


SaGa59
őstag

De meg lehet találni, már nem emlékszem hol, arra viszont igen, hogy elindultok, csak nem juttok át… De addig van egynéhány küldetés.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#34742) Blaci1982 válasza Aarpok (#34740) üzenetére


Blaci1982
újonc

A második részt erre a módra kell rátenni? Minden holmim megmarad vagy janovba megint egy lefürészel csövűvel kezdhetem a kinlódást?

(#34743) SaGa59 válasza Blaci1982 (#34742) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem, semmi közük egymáshoz. És a Dacolva a halállal 2-ből csak az első 5-10 perc van magyarítva, meg az "erőforrás" fájlok, hacsak valaki bele nem vágott azóta a fordítás folytatásába.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#34744) Aarpok válasza Blaci1982 (#34742) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem az külön alkotás ahogy Saga is mondja. Azt is az alapjátékra kell tenni.

Аарпок

(#34745) borovi


borovi
aktív tag

Sziasztok! A napokban megint elkezdtem a Diverzáns modot, de most szeretnék minden kitüntetést és kedvezményt megszerezni. Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan térkép, amelyiken föl vannak tüntetve az sgm rejtekhelyek? A neten csak olyat találtam, ahol a CoP alapjáték rejtekhelyei vannak megjelölve. Minden bokor alá és fa mögé meg nincsen türelmem benézegetni, így nagyon jó lenne valami támpont.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#34746) hubai38 válasza borovi (#34745) üzenetére


hubai38
aktív tag

ahol üres a kép ott is kel lenni valami értékesnek,csak új játék annyi felé kavari a cucokat.A levegő beli vagonhoz ne ment mert azzonal vége a játéknak,csak nem birtam megálni.

[ Szerkesztve ]

(#34747) borovi válasza hubai38 (#34746) üzenetére


borovi
aktív tag

Köszi! Ezeknek egy része már megvan, másik része újdonság, azokat mindjárt meg is nézem! :K
A gond csak az, hogy van vagy 130 sgm rejtekhely (vagy több, most hirtelen nem is tudom) és például az a kitüntetés, ami után a rejtekhelyeket 50 méteres körzetben kijelzi a térkép, csak valami 80+ felfedezett rejtekhely után kapható. Én meg 26 körül járok... :O
Jah, a vagonnál gondolkodtam is, hogy a fenébe lehet megközelíteni és főleg hol lehet ott a cucc. :DD

[ Szerkesztve ]

(#34748) Yutani


Yutani
nagyúr

A Szolgálat katonája modban hol vannak a műszerek? A Szabadság bázisán és az elhagyott faluban lévőt megtaláltam. Kell az utolsó is, mert a technikus párbeszéd kifagy, gondom a kazetta miatt.

#tarcsad

(#34749) hubai38 válasza borovi (#34747) üzenetére


hubai38
aktív tag

Ne köszönd anno te is sokat segítettél :R :R :R ,a modrol meg anyit hogy össze-vissza vannak keverve a rejtekhelyek.

Dhampir :R

Antonius1978 :R

kekeeci :R

rétisün :R

Sensut :R

shield :R

sklopp :R

Aarpok :R

(#34750) borovi válasza hubai38 (#34749) üzenetére


borovi
aktív tag

Igen, megnéztem a számomra újakat, de vagy nem oda teszi most a játék az sgm rejtekhelyet, vagy nem adta még be, csak majd a játék folyamatában később fogja. Na, mindegy, akkor marad a bokrok, fák alja tüzetes átvizsgálása továbbra is... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.